>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
sawas 27

sawas

Użytkownik
ja napisałem taki wstep ze pan tadeo to epopeja narodowa i ze epopeja jest wielowątkowa i ze glowny watek to przamarsz napoleona przez polske i nadzieje Polakow na odzyskanieniepodleglosci no a potem to juz tylko nawijka o zosce i telimenie no i na koniec ze zosia i tadeusz byli razem co o tym śadzicie moze byc? ; p
Wg mnie bardzo dobry wstęp. Niby temat o tych dwóch kobietach, ale zawsze warto coś ogólniej napisać - jeśli nie trafisz nic z klucza, to masz pewne punkty za walory językowe. A jeśli ładnie przeszedłeś od tego do właściwego porównania, to jeszcze lepiej ;)
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
wszyscy pisali charakterystykę porównawczą?
ja wybrałem chłopów bo ten fragment łatwo było zinterpretować ???? na początku tak w razie &quot;w&quot; jak to mnie zawsze polonistka uczyła, zaznaczyłem w temacie to o czym mam pisać czyli charakterystyka Bylicy i jego stosunek do obu córek, wszystko dosłownie było w tekście więc chyba nie mam się czym martwić, aha trzeba było jeszcze napisać jaki jest stosunek społeczeństwa lipieńskiego do to tych &quot;dziadów&quot; i ogólnie był negatywny. Napisałem, że ludzie w podeszłym wieku traktowani są jak margines, a na koniec w podsumowaniu odwołałem się do dzisiejszych czasów, że ludzie w pogoni za priorytetami, stają się materialistami ( Weronka ) i zapominają o najbliższych ble, ble ... takie coś. Jak ktoś pisał z 1 tematu to niech napisze co mniej więcej tam zawarł. Może jakieś porównanie będzie co będzie skutkować na korzyść ????
 
C 0

chudzinka

Użytkownik
Polaka nie pisałam...
jutro Angol...najbardziej się obawiam listów [u mnie z anglikiem słabo]
oraz tego, że znowu na słuchaniu ktoś zacznie hałasować... :]]]

Powodzenia wszystkim życzę jutro na Angielskim!
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
e teraz nawet czytajac na spokojnie te fragmenty jednak nawet cos zawarlem bedzie dobrze panowie nie zalamywac sie ???? komu potrzebna matura ;) -zart
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
a ja nawet jeszcze nie wiem ;) pobudka dzien przed i jazda ???? slyszalem ze najlepiej jest sie spalic jakims ziolkiem i idzie to zdac gowno. wczoraj sluchalem debaty na temat ustnej matury i doszlem do wniosku ze jest ona niepotrzebna na zadne studia. mozesz miec nawet 20 i cos z tego chyba wlasna satysfakcja : )
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Ja mam ustny ang też w poniedziałek. Jutro pisemny i tego egzaminu nie boję się wcale, bo co tu dużo mówić podstawa z angielskiego jest łatwa, próbne poszły bardzo dobrze bez przygotowania a jakimś gigantem z angola nie jestem, więc luz i jutro także nie ma co się przejmować tylko napisać i tyle, wszyscy pewnie zdadzą, więc bez nerwów. Stres zacznie się 13 jak przyjdzie pisać matmę, niby próbna też łatwo poszła, jestem przygotowany, ale od wyniku dużo zależy, więc podświadomie jakiś stres jest.
 
C 0

chudzinka

Użytkownik
ustny polak to luz. Moja rada to taka:
Nie uczcie się na pamięć całej prezentacji,
jeżeli znacie materiał, z którego pisaliście prezentacje to jest OK!
Ps. Pamiętam swój polski ustny - wyrąbany w kosmos ????
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Panowie mam pytanie do osób które piszą jutro angol ???? Jako, że nie jestem guru w pisaniu po engliszu to możecie mi przytoczyć jakich czasów najczęściej używa się w tych tekstach użytkowych (listy, ogłoszenia, notatki itd.) Z góry wielkie dzięki ???? Bo szkoda tracić bez sensu punkty za gramatykę ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Właśnie o to chodzi z angielskim podstawowym, że oni nie dają punktów za gramatykę, czyli możesz pisać nawet You be cooking, watch tv itp. Ale żeby wszystko miało ręce i nogi to wystarczy tam gdzie przeszłość używać past simple, tam gdze teraźniejszość to present simple a tam gdzie przyszłość to future simple i tyle.
 
remik47 0

remik47

Użytkownik
Panowie mam pytanie do osób które piszą jutro angol ???? Jako, że nie jestem guru w pisaniu po engliszu to możecie mi przytoczyć jakich czasów najczęściej używa się w tych tekstach użytkowych (listy, ogłoszenia, notatki itd.) Z góry wielkie dzięki ???? Bo szkoda tracić bez sensu punkty za gramatykę ????
present simple ???? chyba ze masz wyraźnie podane ze masz pisac o czyms co bylo kiedyś to past simple ewentualnie o planach na przyslzosc to future simple ???? za duzo nie kombinuj jesli podstawka... ja ma roz i zaczynam sie bac ;)
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
z angleiksiego moim zdaniem trzeba pisac proste krotkie zdania zeby tylko te krpoeczki zaliczyc a gramatyka co to kirwa jest : ).... ja tak robie i sie zobaczy probna latwa byla zobaczymy co jutro wymysla ????

kurcze wy macie fajnie polski angieliski + dodatkowy i ustne
a ja jeszcze w czerwcu na technika geodete musze jakos zdac. kompletnie nic nie umiem ale damy rade ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Z pisemnego angola to tylko czasami problem ze słuchaniem, gdyż ktoś coś tam kaszle, albo dostanie się miejsce zdala od magnetofonu, a sprzęt nie jest z najwyższej półki, więc czasami może coś umknąć, ale prawde mówiąc to trzeba być nieźle uzdolnionym aby podstawy z ang nie zdać ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom