>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Matura 2010

Status
Zamknięty.
jako47 130

jako47

Użytkownik
kurcze jak licze te proste rzeczy to 10 powinno byc nie wiem czy pozostale policza wedlug klucza czlowiek czlowiekowi nie jest rowny w poprawianiu. ja licze ze trafie na swojego chlopa ktory da mi duuuuuuzzzzzzzioiiiiooo punkcikow ????
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Tak tu też jest problem. Jak trafisz na służbiste to wszystko według klucza będzie oceniał, a jak trafisz na CZŁOWIEKA to luzik ????
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
no wlasnie koniec przejmowania sie jakims polskim jeszcze angielski i gegra w piatek. anglik tez mozna glupoty pisac takze lol gorzej z gegry ;( tego sie boje . i jeszczcz te prezentacje jeszcze wogole sie nie przygotowalem a to juz za tydzien ???? (((((( grunt to sie nie przejmowac ????

klucz kluczem czlowiek czlowiekiem ????

aha jeszcze odnosnie tekstu pisanego jesli odnioslem sie do wiedzy z calej ksiazki to jak to policza ?? jak sadzicie ??
 
matex 0

matex

Użytkownik
kolega ma prezentacje w ten czwartek, a zamierza się jej uczyć w srode - także spokojnie ????
 
Z 0

zuber

Użytkownik
ja mam dziś jutro ang
środa wolna
czwartek ang ustny
piątek gegra
sobota ustny polski
niedziela i pon wolne
wtorek hista
I Koniec ???? ???? ????
Jutro boję się, że głupie błędy w liście zrobię na ang;) i słuchanek, że będą niewyraźne ????
Co do dziś to sądzę, ze średnia matura. Niby z CR wszystko dobrze mam tzn taki sam sens jak w tym co podali, ale jeśli nie będzie identycznie jak w kluczu to nie zaliczą więc liczę na 16 pkt z CR. Co do wypracowania trzeba było z fragmentu Pan Tadeusza co podali więc wydaje się dość proste. Zobaczymy. Najważniejsze, żeby zdać. Powodzenia dla innych;)
 
floxal 30

floxal

Użytkownik
aha jeszcze odnosnie tekstu pisanego jesli odnioslem sie do wiedzy z calej ksiazki to jak to policza ?? jak sadzicie ??
Według mnie średnio troche, bo nie było nawet polecenia zeby odniesc sie do całości tekstu, ale nie boj zaby, mysle ze na miekko znajda u ciebie pktyD ????
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Jutro Angielski (ze spokojem do tego podchodzę)

Środa: WOS :-? (mieszane myśli mam nadzieję, że nie będzie tak trudny jak rok temu)

14.05 - ustny Polski ????


18.05 - ustny Anglik ????


Powodzenia :spokodfhgfh:
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
dreczy mnie ten tadek. a wiec napisze wam co tam napsialem. a wiec ze telimena duzo czasu spedzila na dworze w petersburgu, nie byla majetna, opiekowala sie zosia, kokietowala mezczyzn ( to chyba dobrze ) a o zosi ze wygladem przypoinala aniola, mloda dziewczyna ,ble ble i pozniej wyszla za maz za tadeusza. mniej wiecej tyle wziolem z ksiazki. a wy co napisaliscie na podstawie tych fragmentow ??
 
matex 0

matex

Użytkownik
dreczy mnie ten tadek. a wiec napisze wam co tam napsialem. a wiec ze telimena duzo czasu spedzila na dworze w petersburgu, nie byla majetna, opiekowala sie zosia, kokietowala mezczyzn ( to chyba dobrze ) a o zosi ze wygladem przypoinala aniola, mloda dziewczyna ,ble ble i pozniej wyszla za maz za tadeusza. mniej wiecej tyle wziolem z ksiazki. a wy co napisaliscie na podstawie tych fragmentow ??
szczerze to juz za bardzo nie pamietam, ale m.in. to, że Telimena chciała wyjechac z Soplicowa, a Zosia zyc na wsi; że Telimena była niestała w uczucach, zosia była odważna, młoda piekna, Telimenza obawiała się co powiedzą o niej inni itp. z z informacji z poza fragmentow, napisalem tylko kim był Zosia i skąd sie wzieła w Spolicowie ????
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
dreczy mnie ten tadek. a wiec napisze wam co tam napsialem. a wiec ze telimena duzo czasu spedzila na dworze w petersburgu, nie byla majetna, opiekowala sie zosia, kokietowala mezczyzn ( to chyba dobrze ) a o zosi ze wygladem przypoinala aniola, mloda dziewczyna ,ble ble i pozniej wyszla za maz za tadeusza. mniej wiecej tyle wziolem z ksiazki. a wy co napisaliscie na podstawie tych fragmentow ??

Ja napisałem::

Pierwsza sprawa...ominałem wygląd Zosii (nie wiedziałem jak wygląda tylko że blondynka)....napisałem, że jest piekna...
Co do charakteru rozpisałem się i uzasadaniem, że jest skromna, kochała nature, lubiła odgłosy natury, zwierząt itd... nie przepadała za miastem..wolała życie na wsi....nie była kobietą do rządów, chciała jedynie szczęścia i miłości, że była uczuciowa, że zakochała się w Tadeuszu...
Że pieniadze dla niej nie byly najwazniejsze, ze chciala normalnie zyc, bawic i cieszyc sie zyciem...

Co do Telimeny..... Piekna, z duzym seksapilem kobieta, ktora lubiła zachowywac sie jak dama...lubiła dobrze wygladac, szukala faceta bardziej z kasa, chciala bardziej doswiadczonego wiekowo goscia. Lubiala sie dobrze ubrac, że była kobietąz wyższych sfer., ze byla szlachcianką...no i ogolnie takie sprawy przeciwne Zosii....których mi sie pisac nie chce.

Oólnie pisałem, że obie były dobrymi osobami jednak znacznie się różniły....

MOje błędy....
- napisałem, że Telimena była Bogata
- nie napisałem, że opiekowała się Zosią
- nie napisałem, że miała 30 lat a Zosia 14
-Nie napisałem gdzie wolała żyć Telimena



Jak myślicie ... ile mogą zabrać pkt. za brak tych informacji i ile moge uzyskac pkt za owe przykladdy ktore zawarlem w tekscie i ktore uzasadnilem ? ( 3 strony ogolnie mi wyszlo wypracowania). ogólnie jeszcze wiecej przykladow tam pisalem, ale nie pamietam juz.

Pzdr
 
L 72

loozer21

Użytkownik
ja napisałem taki wstep ze pan tadeo to epopeja narodowa i ze epopeja jest wielowątkowa i ze glowny watek to przamarsz napoleona przez polske i nadzieje Polakow na odzyskanieniepodleglosci no a potem to juz tylko nawijka o zosce i telimenie no i na koniec ze zosia i tadeusz byli razem co o tym śadzicie moze byc? ; p
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
szkoda ze dopiero jutro mam mecz a nie dzis o wszystkim by sie zapomnialo a teraz sie rozmysla o tym ???? szkoda
 
matex 0

matex

Użytkownik
ja napisałem taki wstep ze pan tadeo to epopeja narodowa i ze epopeja jest wielowątkowa i ze glowny watek to przamarsz napoleona przez polske i nadzieje Polakow na odzyskanieniepodleglosci no a potem to juz tylko nawijka o zosce i telimenie no i na koniec ze zosia i tadeusz byli razem co o tym śadzicie moze byc? ; p
wydaje mi sie ze za wstep dostaniesz z 1 na 4 pkt ???? ale to dlatego, ze czytałem te porady, ktore ktos tu umsiecił w pdf&#39;ie i tam było napisane co pisac na wstepie :p
 
Z 0

zuber

Użytkownik
Ja napisałem::

Pierwsza sprawa...ominałem wygląd Zosii (nie wiedziałem jak wygląda tylko że blondynka)....napisałem, że jest piekna...
Co do charakteru rozpisałem się i uzasadaniem, że jest skromna, kochała nature, lubiła odgłosy natury, zwierząt itd... nie przepadała za miastem..wolała życie na wsi....nie była kobietą do rządów, chciała jedynie szczęścia i miłości, że była uczuciowa, że zakochała się w Tadeuszu...
Że pieniadze dla niej nie byly najwazniejsze, ze chciala normalnie zyc, bawic i cieszyc sie zyciem...

Co do Telimeny..... Piekna, z duzym seksapilem kobieta, ktora lubiła zachowywac sie jak dama...lubiła dobrze wygladac, szukala faceta bardziej z kasa, chciala bardziej doswiadczonego wiekowo goscia. Lubiala sie dobrze ubrac, że była kobietąz wyższych sfer., ze byla szlachcianką...no i ogolnie takie sprawy przeciwne Zosii....których mi sie pisac nie chce.

Oólnie pisałem, że obie były dobrymi osobami jednak znacznie się różniły....

MOje błędy....
- napisałem, że Telimena była Bogata
- nie napisałem, że opiekowała się Zosią
- nie napisałem, że miała 30 lat a Zosia 14
-Nie napisałem gdzie wolała żyć Telimena



Jak myślicie ... ile mogą zabrać pkt. za brak tych informacji i ile moge uzyskac pkt za owe przykladdy ktore zawarlem w tekscie i ktore uzasadnilem ? ( 3 strony ogolnie mi wyszlo wypracowania). ogólnie jeszcze wiecej przykladow tam pisalem, ale nie pamietam juz.

Pzdr
Zabrać nie zabiorą... nie pisało, żeby odwołać się do książki.. ludzie... więc
klucz powinien być do fragmentów... np miałem opisz przemianę Kordiana jako bohatera romantycznego odwołując się do przytoczonego fragmentu i reszty książki.. to z innych scen też trzeba było podać.. a tak to nie sądze, żeby pkt byl za jakieś dodatkowe info, ze telimena opiekowała się zosią
edit: chyba, że moja nauczycielka (pani doctor) źle nam tłumaczyła przez 3 lata;)
 
L 72

loozer21

Użytkownik
matex no to lol ja nie czytałem i tak napisałem odniosłem sie do całej ksiazki nie wiem czy dobrze czy zle ja chce aby zdac polski bo nie ide na humanistyczne studia tylko na polibude raczej
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom