>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
magiki 42

magiki

Użytkownik
ja też już jestem po ???? wybrałem pierwszy temat: Dziady bo wydawał mi się łatwiejszy niz charakterystyka porównawcza ???? Poza tym, czytanie ze zrozumieniem było super, lubię takie psychologiczne artykuły, to można powiedzieć że trafiłem ;) uuufff wreszcie po. Nie było źle... teraz angielski ????

E: Chłopi, oczywiście &lt;hahaha&gt;
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
Ja też wybrałem temat 1, ale u mnie to byli Chłopi :jezora:
Matura ogólnie dość łatwa, chociaż 70% z próbnej raczej nie powtórzę.
Trzeba było czytać lektury :-D
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
&quot;O kurde&quot; moja pierwsza myśl jak zobaczyłem ten fragment Chłopów. &quot;Kim w ogóle ci kolesie są&quot; - myśl druga.
Przewróciłem stronę i patrzę porównanie Zosi i Telimeny. No to jazda. 3,5 strony wyszło, mogłem wiecej, ale mi sie już nie chciało.

Reszta w miarę ok.

Obcy zaliczony jutro język ojczysty :]
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
MAturka nie taka zła:p ten Bylica to jakis stary dziad - tak bylo napisaqne w texcie - i tak tez go opisałem:p CZytanie ze zrozumieniem - nawet łatwe;)
 
angelwhite 0

angelwhite

Użytkownik
ja drugi temat bo akurat wczoraj Pana Tadeusza w TV ogladalem hehehe :p porownanie Zosi i Telimeny to byla bajka xD nie mozna bylo latwiejszych postaci z Tadka porownac xD dwie calkowicie inne postacie... jedna niesmiala dziewczynka szukajaca ciepla i milosci a druga kokietka ktora patrzy na kase i szukajaca dobrobytu xD tekst ze zrozumieniem to samo... dwoch zadan nie zrobilem tylko wiec powinienem minimum 10pkt miec z pierwszej czesci... Uff dobrze ze juz po tym polskim teraz tylko gegra ustny polski i ruski pisemny i ustny :p 18stego maja baluje xD
 
pasiak_forever 55

pasiak_forever

Użytkownik
ja drugi temat bo akurat wczoraj Pana Tadeusza w TV ogladalem hehehe :p porownanie Zosi i Telimeny to byla bajka xD nie mozna bylo latwiejszych postaci z Tadka porownac xD dwie calkowicie inne postacie... jedna niesmiala dziewczynka szukajaca ciepla i milosci a druga kokietka ktora patrzy na kase i szukajaca dobrobytu xD tekst ze zrozumieniem to samo... dwoch zadan nie zrobilem tylko wiec powinienem minimum 10pkt miec z pierwszej czesci... Uff dobrze ze juz po tym polskim teraz tylko gegra ustny polski i ruski pisemny i ustny :p 18stego maja baluje xD
widze kolega tak samo jak ja, 18 i koniec, no ja wszystko na podstawie ????
 
S 0

spike90

Użytkownik
ja drugi temat bo akurat wczoraj Pana Tadeusza w TV ogladalem hehehe :p porownanie Zosi i Telimeny to byla bajka xD nie mozna bylo latwiejszych postaci z Tadka porownac xD dwie calkowicie inne postacie... jedna niesmiala dziewczynka szukajaca ciepla i milosci a druga kokietka ktora patrzy na kase i szukajaca dobrobytu xD tekst ze zrozumieniem to samo... dwoch zadan nie zrobilem tylko wiec powinienem minimum 10pkt miec z pierwszej czesci... Uff dobrze ze juz po tym polskim teraz tylko gegra ustny polski i ruski pisemny i ustny :p 18stego maja baluje xD
Dokładnie, dobrze ze z rok temu obejrzałem Tadka na DVD z zainteresowaniem, bo z ogarnięciem tego chłopa to ciężko bylo xd
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
kurcze wnerwilem sie czy to jest opinia czy informacja troszke zagmatwane ale wole zyc w niewiedzy ???? hhe mam nadzieje ze bedzie dobrze
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Ja też wybrałem Chłopów ???? Nazwali mnie samobójcą w klasie, bo okazało się, że jako jedyny wybrałem ten temat ???? Nie było źle, bałem się, że będzie gorzej. Jestem pozytywnie nastawiony na over 65% ????
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
jak w ogóle macie kolejne testy? Ja jutro mam anglika pisemnego, w piątek gegra pisemna a 18 (polak ustny) 29 ( anglik ustny)... widzę ,że macie trochę inaczej ????
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
&quot;O kurde&quot; moja pierwsza myśl jak zobaczyłem ten fragment Chłopów. &quot;Kim w ogóle ci kolesie są&quot; - myśl druga.
Przewróciłem stronę i patrzę porównanie Zosi i Telimeny. No to jazda. 3,5 strony wyszło, mogłem wiecej, ale mi sie już nie chciało.
Reszta w miarę ok.
Obcy zaliczony jutro język ojczysty :]
Akarin jutro jest tylko angielski czy niemiecki też ???? ?
Mnie czeka to za rok, a ani Chłopów, ani Tadka jeszcze nie miałem w 3. klasie się to robi, tak ?
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Ja mam na cały maj rozłożone. 5 ang, 8 gerga, 13 mat. 22 ang, 25 pol Wszystko poza ustnym polskim rozrzeszone, wiec łatwe rzeczy sie dzisiaj skończyły ;p

Qozi, jutro angol.

Niemca nie zdaje jednak. Musiałbym sie coś tam przygotowac, a by mi sie nie chciało. Wystarczy, że i tak znam oba jezyki bardzo dobrze ;]
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
dobra rada dla tegorocznych maturzystów- nie czytajcie proponowanego wypracowania, które znajdzie się w raz z wynikami tekstu czytania ze zrozumieniem bo się załamiecie ;)
nie ma on praktycznie nic wspólnego z prawidłowym kluczem odpowiedzi od OKE, a niepotrzebny stres chyba Wam nie jest potrzebny ;)
Dlaczego ? Skąd wiesz że to wypracowanie nie będzie miało nic wspólnego z kluczem ?;&gt; Jak będzie na tronie OKE to chyba będzie poprawny klucz odpowiedzi nie ?;&gt;
Rozumiem że tutaj ( http://matura.nauka.pl/index.php/id=index/dept=40/cath=83/news=2161/view=0 ) nie będzie to jakoś super dobrze zrobione ale na oficjalnej stronie ( tylko nie wiadomo kiedy to będzie :kwasny4565: ) wszystko powinno być według klucza :]
heh chyba tylko um nie w szkole maturka sie rozpoczela o9.20 masa
jak zawsze cku ????
U mnie się zaczęła o 9.10 :]
&quot;O kurde&quot; moja pierwsza myśl jak zobaczyłem ten fragment Chłopów. &quot;Kim w ogóle ci kolesie są&quot; - myśl druga.
Przewróciłem stronę i patrzę porównanie Zosi i Telimeny. No to jazda. 3,5 strony wyszło, mogłem wiecej, ale mi sie już nie chciało.
Reszta w miarę ok.
Obcy zaliczony jutro język ojczysty :]
Hehehe :p Szkoda że u mnie z anglem nie jest tak dobrze ... :]
 
matex 0

matex

Użytkownik
ja jutro anglik, sroda wos rozszerzony, czwartek ustny anglik, 12 maja ustny polak i koniec :]
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Tekst dosyć ciekawy i pytania też niezbyt trudne były: przy żadnym się dłużej nie zastanawiałem
A jak zajrzałem do arkusza i zobaczyłem,że są 2lektury,których akurat nie czytałem to mnie szlag trafił niemalże....ale dobrze,że nie trzeba było się odnosić do całości lektur tylko do fragmentów: fragment z Chłopów był banalnie prosty dla mnie do napisania
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
a ja się zdenerwowałem na tej maturze... noo kurr wszystkie lektury powtórzyłem ale akurat tadka i chłopów tak ledwo liznąłem bo mi się nie chciało.. i weźźź tu się nie denerwuj..
ale zdać powinno się jako tako xD
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Xavy a kto to pisał o Panu Tadku ? ???? Haha :p Napisał ale nie poczytał ^^
Ja jutro angiel, poniedziałek biola wtorek angiel ustny a 21 pol ustny :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom