>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
akselek 552

akselek

Użytkownik
&quot;Jądro ciemności&quot; lub &quot;Ferdydurke&quot; - zapamiętajcie moja słowa dzieci ???? wujek matex wam tak mówi i tak będzie !
p.s. w czwartek pierwsze zaliczenie ???? ????
Jądra ciemności to ja w szkole nawet nie miałem z rozszerzonym polskim.
 
tomekbdg 0

tomekbdg

Użytkownik
przedwiośnie było na próbnej
Próbne matury są układane przez Operon. Więc nie ma co liczyć, że go nie będzie. Ja tylko odpuszczam chłopów - byli na zeszłorocznej maturze.
Potop będzie ! :-|
 
matex 0

matex

Użytkownik
Jądra ciemności to ja w szkole nawet nie miałem z rozszerzonym polskim.
to Cię nie chcę martwić, ale ta pozycja już od dawna jest w spisie lektur obowiązkowych, więc ktoś waszą klasę/szkołę lekko wydy*ał bez mydła ????
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
ja obstawiam Dżuma i Wesele.
w końcu ta Dżuma kiedyś musi się trafić... a Wesela dawno nie było.
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
to Cię nie chcę martwić, ale ta pozycja już od dawna jest w spisie lektur obowiązkowych, więc ktoś waszą klasę/szkołę lekko wydy*ał bez mydła ????
To jeszcze zaraz zdążę przeczytać.
 
B 0

burbon2009

Użytkownik
dzumy raczej nie bedzie bo autor zagraniczny,a wesela nigdy nie bylo wiec moze teraz bedzie,chociaz ja obstawiam cos z wojna czyt.inny swiat,przedwiosnie(ja na probnej nie mialem tego tylko lalke z bezdomnymi i tadka)
 
B 0

burbon2009

Użytkownik
ta to wesele moga dac nigdy nie było,ale po maturze probnej stwierdzam ze bedzie przedwiosnie i chlopi taki zestaw typuje.
 
patryk1708 6

patryk1708

Użytkownik
Ciekaw jestem czemu większość (w tym ja) myśli, że będzie Wesele. W sumie nie byłbym na taką ewentualność zły ????
Dla mnie może być nawet Potop, Nad Niemnem czy Ferdydurke. Byle by można było zaliczyć to wypracowanie na podstawie fragmentu tekstu, który będzie na arkuszu bez jakiejś specjalnej znajomości lektury ????
 
tomekbdg 0

tomekbdg

Użytkownik
&quot;W 2010 roku przypada 100. rocznica śmierci jednej z najwybitniejszych pisarek XIX wieku – Elizy Orzeszkowej.&quot;

Może to coś znaczy :|
 
B 0

burbon2009

Użytkownik
no tak to bylo by fajnie ???? ale po co kombinowac niech dadza chlopow + dobry fragment i gitara ???? ale fakt najważniejsze żeby dali fragment zrozumiały i wystarczający do zaliczenia ;p tych lektur jest tyle ze do matury powinny byc 2miechy wolnego zeby ogarnac to wszystko.
 
marcin9002 0

marcin9002

Użytkownik
Ja osobiście myślę iż będzie coś z tematyki wojennej.
Oby nie było w poleceniu: ODWOŁAJ SIĘ DO CAŁOŚCI UTWORU ;)
 
patryk1708 6

patryk1708

Użytkownik
&quot;W 2010 roku przypada 100. rocznica śmierci jednej z najwybitniejszych pisarek XIX wieku – Elizy Orzeszkowej.&quot;

Może to coś znaczy :|
Hmm.. nie no, myślę, że ci co egzamin układali nie brali takich rocznic pod uwagę. Ale jeśli już to warto powiedzieć, że w 1910 &quot;Gloria Victis&quot; Orzeszkowej powstało.

Może to coś znaczy ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom