>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Liga Światowa 2013

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Od czego tu zacząć...

Zupełnie nie rozumiem dlaczego to właśnie Bartman stał się kozłem ofiarnym po porażkach z Brazylią i Francją. Nigdy nie byłem przekonany do Zbyszka na pozycji atakującego, ogólnie za nim jakoś szczególnie nie przepadam.
Statystyki oczywiście nie odzwierciedlają tego jak to wszystko wygląda na parkiecie i nie ma sensu na nich opierać swojej opinii. Wiadomo, Zbyszek mógł zagrać lepiej we wszystkich spotkaniach, ale i tak według mnie był najjaśniejszą postacią ze wszystkich naszych skrzydłowych.
Wspomniane statystyki:
Bartman, skuteczność w ataku 45.64%, efektywność w ataku 28.19%
Winiarski, skuteczność w ataku 41.67%, efektywność w ataku 20.84%
Kurek, skuteczność w ataku 38.55%, efektywność w ataku 21.69%
Kubiak, skuteczność w ataku 38.10%, efektywność w ataku 22.22%
Szału ze strony Zbyszka nie ma, ale w porównaniu do pozostałych skrzydłowych wygląda to i tak zdecydowanie lepiej.
Według mnie głównym problemem Polaków jest przeciętne przyjęcie i brak skuteczności na lewym skrzydle. Liderem tej drużyny powinien być Bartek Kurek, który jest w bardzo słabej dyspozycji (tylko zagrywka wygląda nieźle). W obecnej sytuacji nie ma Kurka i w dużej mierze trzeba liczyć na Bartmana.

Nie podoba mi się to jak Anastasi traktuje Ruciaka. Przecież to jest chore i stwierdzi to każdy kto choć trochę interesuje się siatkówką i widział co się działo w meczach z Brazylią czy Francją.
Ruciak miał bardzo dobry, równy sezon w ZAKSIE. Zresztą od kilku lat jest według mnie najrówniej i najlepiej grającym polskim przyjmującym. Trzeba komuś przedstawiać jego walory ? Chyba nie.
Anastasi wymyślił sobie, że Ruciak będzie wchodził tylko na zagrywkę. Okej, przy Kurku czy Winiarskim w dobrej formie jest to może jeszcze zrozumiałe. Obecnie grają jednak słabo (Kubiak też nie błyszczy) i aż prosiło się o to, żeby Ruciak pojawił się na dłużej na parkiecie.
Sytuacja z pierwszego meczu z Francją. Toniutti na zagrywce i idzie seria punktów dla Francuzów. Słabo przyjmuje Winiarski, który jest w drugiej linii i zmienia go Kubiak. Seria trwa nadal i wtedy za Kurka, który jest w pierwszej linni wchodzi Ruciak.
Zupełnie tego nie rozumiem. Winiarski teoretycznie jest najlepszym przyjmującym (według mnie Ruciak w tym sezonie wyglądał zdecydowanie lepiej w tym elemencie) i zastępuje go Kubiak, który w tym elemencie wybitnym zawodnikiem na pewno nie jest. Dlaczego nie było odwrotnych zmian ? Ruciak za Winiarskiego do przyjęcia i Kubiak za Kurka. Wyglądałoby to logicznie.

Potem jeszcze coś napisze, bo mam kilka spostrzeżeń ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Nie podoba mi się to jak Anastasi traktuje Ruciaka. Przecież to jest chore i stwierdzi to każdy kto choć trochę interesuje się siatkówką i widział co się działo w meczach z Brazylią czy Francją.
Anastasi ubóstwia Bartmana i Kubiaka i o ile jeszcze te milosc do Bartmana da sie zrozumiec bo na swojej pozycji zmiennika aktualnei nie ma, o tyle zarowno Winiarski, Kurek mieli slabiutkie sezony, Kubiak zawsze byl slaby tak wiec jego sezon był na normalnym słabym dla neigo poziomie, z kolei Ruciak 3 czy 4 sezon pod rząd dobry sezon na równym stabilnym poziomie, do którego Kubiak nigdy nie doskoczy. Jak widać uczucia Anastasiego biorą górę od momentu gdy zaczął on prowadzić kadrę i zmiany w tych uczuciach spodziewać się nie należy.
ps
nasza zerowa zagrywka równiez w koncu &quot;dała o sobie znać&quot;. chyba ze mamy zamiar posyłac balony i blokować przeciwnika, bo ten bedzie sobie na to pozwalał ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Dokończenie moich wywodów, po których zgrabnie przechodzę do kolejnego weekendu Ligi Światowej ;)
Co do tego co napisał Tadzin w większości się zgadzam.
Wiadomo, że Anastasi ma swoich ulubieńców. Na pewno należą do nich Bartman, Kubiak czy Żygadło (tutaj chyba jest to ulubieniec Gardiniego ;)).
Kubiak zawsze byl slaby tak wiec jego sezon był na normalnym słabym dla neigo poziomie, z kolei Ruciak 3 czy 4 sezon pod rząd dobry sezon na równym stabilnym poziomie, do którego Kubiak nigdy nie doskoczy.
Czy Kubiak jest słaby i miał słaby sezon ? Chyba nie. Wiem, że Kubiaka nie lubisz, ale jeżeli tylko tym się kierujesz to trochę słabo. Co do tego, że Ruciak jest niedoceniany oczywiście 100% zgody. I dla mnie to właśnie Ruciak powinien być pierwszym zmiennikiem w sytuacji gdy Winiarski gra słabiej.
Kubiak niech sobie w reprezentacji będzie, bo nie ma w PlusLidze zbyt wielu młodych przyjmujących, którzy byliby w stanie coś wnieść do tej drużyny. Ferens ? Wierzbowski ? Żaliński ? Dla mnie to nie ta półka. Odnośnie Miki nie chce mi się wypowiadać, bo to temat na inną okazję.
Nie mamy jakiegoś bogactwa na przyjęciu dlatego strasznie się zdziwiłem, że Anastasi nie dał szansy Akhremowi. Zmiennika dla Kurka na tą chwilę nie mamy. Teoretycznie powinien to być Kubiak, który jest lepszy w ofensywie niż w defensywie. Tylko, że to też zawodnik z trochę inną charakterystyką (gdybym miał go porównać do któregoś z zawodników to byłby to Nikola Kovacevic).

Kolejna rzecz to zagrywka.
Polska reprezentacja jeżeli chodzi o zagrywkę wypada strasznie słabo w porównaniu z większością ekip w Lidze Światowej. Trywialne floty Możdżonka, Żygadły czy Nowakowskiego na nikim tak naprawdę wrażenia od jakiegoś czasu nie robią. Nie rozumiem też dlaczego aż tyle zagrywek szło w Grebennikova (np. zagrywka z miejsca wykonywana przez Kubiaka), który przyjmuje genialnie.
Piotr Nowakowski. - Puchar Świata w Japonii dwa lata temu - człowiek nie do zatrzymania - czy Żygadło czy Zagumny wypuścili piłkę z rąk to Piotrek zbijał ją z poziomu ponad 370 cm i rywale przechodzili z tym do porządku dziennego. - Wtedy pokazywał pełnie swoich możliwości, ale od tamtej pory z miesiąca na miesiąc zmieniam o Nim zdanie i na tą chwilę wydaje mi się, że... że chłopakowi jest potrzebny jakiś świetny rozgrywający - bo ani Tichaczek ani obecny Żygadło nie są w stanie zgrac się z Nowakowskim.
Teraz pojawia się pytanie. Problem jest z rozgrywającymi (Tichaczek w klubie, Żygadło w reprezentacji) czy z Piotrkiem ? Nowakowski od jakiegoś czasu ma mniejsze lub większe kłopoty z plecami. I po części ma to pewnie wpływ na jego dyspozycję, która już od dłuższego czasu jest przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba.
Nie rozumiem dlaczego Żygadło nie gra z Nowakowskim tak jak gra z Możdżonkiem, czyli krótka przy sobie. Wystarczy podbić piłkę do góry i Piotrek z takich piłek sobie spokojnie poradzi. Wiem co ma na celu granie krótkiej przesuniętej jeżeli chodzi o taktykę, ale skoro to nie przynosi prawie w ogóle korzyści to może warto coś zmienić ? Mnóstwo piłek przesuniętych do Nowakowskiego jest niedokładnych, musi się zginać, atakuje piłkę na wysokości łokcia. Trochę to głupie. Ile razy zagrana z Piotrkiem była zwykła, krótka piłka ?
A przy dobrym przyjęciu do Piotrka i tak będą skakać. Czy będzie szedł na zwykłą krótką czy też na krótką przesuniętą.
Łukasz Żygadło. - Patrząc na innych rozgrywających to... Zjada go Toniutti, zjada go Esko, lepiej gra od Niego nawet młokos Nimir Abdel-Aziz. O ile w przypadku wirtuozów jak Bruno Rezende, Luciano De Cecco czy Mikko Esko można przyjąc do wiadomości, że dwie czy trzy piłki na set będą rzucone niedokładnie o tyle notoryczne wrzucanie w siatkę Kurka czy Winiarskiego (i to tak, że nie mają co z tymi piłkami zrobic) czy piłki sypane nie w tempo do Bartmana to... to nie przystoi Żygadle, który jest rozgrywającym bazującym na dokładności - innymi słowy - na nie przeszkadzaniu w grze swoim kolegom.
Łukasz odpalił w tamtym sezonie i grał naprawdę dobrze. Ale przypomnij sobie poprzednie sezony. Dla mnie zawsze był zwykłym rzemieślnikiem. Nic wielkiego nie grał.
Jak na razie w LŚ w miarę fajnie wygląda jego współpraca z Możdżonkiem i nawet nieźle szósta strefa. Piłki do skrzydeł wyglądają naprawdę słabo. Wynika to głównie z niedokładności w rozegraniu Żygadły. Przy słabszym przyjęciu nikt od Łukasza nie wymaga gubienia bloku. Wystarczy prosta, dokładna piłka do skrzydła. Pojawiają się jednak naprawdę różne błędy, za wysoko, za nisko, za blisko siatki. Trochę tego w pierwszych meczach było za dużo. Zwróćcie jeszcze uwagę na to ile razy Żygadło przy próbie wystawy się przewraca. Robi to bardzo często i w sumie nie ma się co dziwić, że potem posyła takie, a nie inne piłki.


Rzadko piszę coś w stronę Polaków, ale tym razem jest to raczej typ przeciwko Argentynie.
Polacy w jakiej dyspozycji są od początku Ligi Światowej każdy widzi. Niby walczą w tych spotkaniach, trzy z czterech przegranych spotkań były po pięciu setach, ale czegoś w grze Polaków brakuje. Sporo pisałem o dziwnych decyzjach Anastasiego wyżej, o zagrywce, o dyspozycji niektórych zawodników. Nie ma sensu się powtarzać.
Polska ciągle ma szanse awansować do Final Six i teraz najważniejszą rzeczą będzie komplet punktów z Argentyną. Czy będzie to trudne zadanie ?
Argentyna na pewno się nie położy, ale ten zespół tak jak pisałem już wcześniej ma pewny udział w turnieju finałowym i te obciążenia treningowe na pewno wyglądają u nich trochę inaczej. W meczach z Bułgarią tak jak przewidywałem grał już znacznie więcej De Cecco. Cały pierwszy mecz rozegrał Quiroga.
Argentyna ma jeden problem. Na siatce wyglądają przeciętnie w porównaniu do innych zespołów. Przy dobrym przyjęciu De Cecco czy Uriarte są w stanie to jakoś zatuszować. Przy niedokładnym dograniu są już problemy. Narzekamy ciągle na Bartmana, a co mają powiedzieć Argentyńczycy, którzy mają na tej pozycji Castellaniego czy Romanuttiego. Półka niżej od Zbyszka.
Kluczowe mecze dla Polaków. Forma na pewno nie jest najwyższa, ale Argentyna też nie gra swojej najlepszej siatkówki.
Nie wiem czym Argentyna miałaby nas pokonać. Zagrywki na wysokim poziomie nie posiadają, na siatce wyglądają troszkę słabo.
Typ:
Polska @ 1.30 Unibet ✅
 
judy92 11

judy92

Użytkownik
Polska - Argentyna
Typ: Polska -1.5 ⛔
Kurs: 1.50
Unibet
Pierwszy mecz Polaków odbędzie się na Łuczniczce, a więc duża i pojemna hala co na pewno będzie sprzyjać naszym zawodnikom. Myślę, że Polacy postawią wszystko na jedną kartę, nie mają nic do stracenia i według mnie mecz będzie jednostronny. Anastasi postawił na tych samych zawodników co w poprzednich mecz i to nie dziwi. Co do wyjściowej szóstki również nie spodziewałbym się żadnych zmian, choć osobiście na tą chwile nie widzę poziomu Kurka na wyjściowy skład i wydaje mi się, że mecze kończyć będzie Kubiak albo Ruciak na jego miejscu. Myślę, że reprezentacja powoli będzie nabierać świeżości i ogrania, co zaowocuje w meczach z Argentyńczykami.

Argentyna na tą fazę Ligi Światowej nie będzie miała optymalnej formy. Logiczne jest, że cykl treningowy ustawiony jest pod finały w przeciwieństwie do Polaków.
Przegrana naszego zespołu spowoduje fale krytyki w stronę Anastasiego i calej reprezentacji, tak więc w moim odczuciu nasi będą gryźć parkiet aby ugrać w dwóch meczach komplet punktów. Nie wyobrażam sobie w tym meczu tie-breaka ani zwycięstwa Argentyńczyków.
 
judy92 11

judy92

Użytkownik
Brazylia - Francja
Typ: Brazylia -2.5 ⛔
Kurs: 1.68
Unibet
Brazylia gra pierwsze spotkania przed własną publicznością i podobnie jak w Polsce hale są wypełnione po brzegi, a to ma wielkie znaczenie dla zawodników. Wynik w tym spotkaniu może być tylko jeden, a mianowicie 3:0 dla Brazylijczyków. Po stronie francuskiej jedynie obawiam się postawy młodego N&#39;Gapetha, jeśli zagra na tym poziomie co z Polakami, to reprezentacja Francji może zagrozić Brazylijczykom i sety mogą okazać się dosyć wyrównane, ale szczerze mówiąc wątpię w to, że Francuz zagra na podobnym poziomie. Bardzo mi imponuje swoją grą ale na parkietach brazylijskich będzie mu ciężko, a wszystko będzie zależało od kolektywu drużyny. A z tym kolektywem bywa różnie co zobaczyliśmy w meczach z Polakami. To nie jest jeszcze ten poziom gdzie mogą w jakimś stopniu zagrozić Brazylii.
Co do Brazylii, to nie mam co się rozwodzić... Zagrają na swoim poziomie, pokażą swoją ulubioną, szybką siatkówkę i wygrają to spotkanie bez straty seta.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Sporo spotkań dzisiaj w różnych rozgrywkach, więc postaram się pisać krótko.

Brazylia zdemolowała ostatnio Argentyńczyków. Grali na dobrym, równym poziomie. Skład na ten weekend powinien być optymalny. Lucas i Lucarelli normalnie trenują z zespołem. Może jedynie brakować w składzie Isaca.
Vissotto w dobrej dyspozycji. Jeżeli nie zagra jeszcze Lucarelli to spokojnie zastąpi go Fonteles. Bardzo mocny środek siatki, jeżeli chodzi o atak ze środka to Canarinhos wyglądają w tym elemencie chyba najlepiej na świecie.
Jeżeli chodzi o skład Francuzów to tylko jedna zmiana w porównaniu do tego co było w poprzednim tygodniu. Marechal podobno znowu ma jakieś drobne problemy z plecami i zastąpi go syn trenera, Kevin Tillie.
Francuzi pokazali się z dobrej strony w meczu z Polakami. Podobać się mogła gra Lyneela i N&#39;Gapetha. Świetnie grają w obronie, mają niezłe przyjęcie zagrywki (tutaj ogromny plus dla Grebennikova). Największy problem to oczywiście pozycja atakującego. Ani Moreau ani Sidibe nie gwarantują równego, wysokiego poziomu.
Nie zdziwię się jeżeli Brazylia wygra w trzech setach.
Z drugiej strony wydaje mi się, że Francuzi mogą trochę powalczyć. Morale po zwycięstwach z Polakami na pewno podskoczyły. W tych spotkaniach do perfekcji brakowało sporo, ale i tak wyglądało to lepiej niż w starciach z USA.
Opcje trochę ryzykowne. Brazylia u siebie mocna, więc ze stawką nie ma co szaleć.
Typy:
Over 135.5 pkt @ 1.72 Unibet ✅
Francja (+2.5 seta) @ 2.32 Pinnacle ✅


Finlandia - Kanada​

Ważna informacja co do meczu Finlandia - Kanada.
W składzie Kanady zabraknie Gavina Schmitta, który chyba nawet do Tampere się nie wybrał.
Z drugiej strony do składu Finów ma podobno wrócić wracający po kontuzji Olli Kunnari. Jeżeli będzie gotowy do gry to może on znacząco podnieść poziom gry Finów. Jak na razie właśnie na przyjęciu podopieczni trenera Sammelvuo mieli najwięcej problemów.
Miałem grać Finów, ale z racji tego, że mam już z nimi zagraną długoterminówkę to nie będę znowu dokładać.
Wydaje mi się, że mecz w trzech partiach się nie skończy. Finowie są faworytami, ale trochę w poprzednich meczach jednak zawodzili. Do spotkań z Japonią według mnie nie byli dobrze przygotowani fizycznie. Kanada bez Schmitta może mieć problem, ale wcale nie musi. Będą musieli wykorzystywać wszystkie strefy, gra nie będzie taka monotonna. Są Perrin, Winters, Soonias. Coś powinni takim składem ugrać.
Typ:
Over 3.5 seta @ 1.43 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
A ja w ramach ciekawostki podeślę taką informację. Reprezentacja Kanady przespała się jedną nockę na lotnisku jeszcze w Kanadzie, ponieważ samolot którym mieli leciec miał drobne problemy techniczne. Zamiast w poniedziałek wylecieli z Ontario we wtorek i ich cykl przedmeczowy trochę się skrócił. - Czy to będzie miało niekorzystny wpływ na ich postawę w pierwszym spotkaniu? - Możliwe.


Ogólnie także mam pograny długi termin na Finów, więc nie wypowiadam się, ale Kanada bez Gavina Schmitta i z kłopotami komunikacyjnymi może byc w pierwszym spotkaniu łatwiejszym przeciwnikiem.

Co do reszty spotkań. W kadrze reprezentacji Włoch pomimo urazu stawu skokowego znalazł się Ivan Zaytsev. W każdym momencie może zastąpic go Luca Vettori. - Do składu został także powołany przyjmujący Lube Banca Macerata - Jiri Kovar.

Osobiście bardzo podoba mi się zakład over 178,5 w spotkaniu Portugalia - Japonia. Wiem, że Japończycy na wyjeździe (ogólnie Azjaci ze Wschodu) słabo grają na wyjazdach, ale linia w przypadku 4 setów jest lekko zaniżona i jeden dłuższy set może temu betowi bardzo pomóc.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik

Faworyt tego meczu może być tylko jeden, Brazylia nie powinna mieć najmniejszych problemów z pokonaniem Francuzów.

Myślę, że też nie będzie miała problemów z odprawieniem rywali w stosunku 3:0. Tak naprawdę to tylko spora dekoncentracja może tutaj dać Francji jakiegoś seta. Brazylia przewyższa ich w każdym elemencie.

Canarinhos pierwszy raz w tej edycji LŚ zagrają przed własną halą, jest to na pewno ogromny atut bo zainteresowanie siatkówką w Brazylii jest ogromne i hala z reguły jest pełna na ich meczach.

Czysto sportowo Kanarki formę mają znakomitą, dla nich LŚ to impreza docelowa w tym sezonie, więc nie ma co się dziwić, że już teraz grają na optymalnym poziomie i w optymalnym składzie.

Francja fajnie pograła przed własną publicznością z Polakami, ale już na wyjeździe z USA wyglądało to fatalnie. Myślę, że atut własnej hali przesądzi tutaj o luźnym zwycięstwie Brazylii.

Brazylia -2.5 (1.65) Pinnacle ⛔

Finlandia - Kanada​

W składzie Kanady na dzisiejszy mecz nie ma Gavina Schmitta, bez niego są tutaj raczej skazani na pożarcie, dziwią więc tak wysokie kursy na Finów.

Kanadyjczycy bez swojej gwiazdy grają siatkówkę bardzo mizerną, są co prawda Perrin, Winters, czy leworęczny Soonias zastępujący Gavina, ale nie gwarantują oni pewności w ataku.

Finlandia gra u siebie, nie ma żadnych braków kadrowych, tradycyjnie Esko, Oivanenowie, Siltala itd. Myślę, że problemów z wygraną mieć nie będą.

Finlandia (1.45) Pinnacle ⛔

Włochy - Iran​

Naprawdę dziwią mnie tak małe kursy wystawione na Włochów, 1.10 to już jest naprawdę gruba przesada. Buki wyraźnie nie doceniają Irańczyków, którzy paczkę mają naprawdę solidną.

Iran ma naprawdę solidny skład. Dwa równe spotkania z Serbami, czy wcześniej set ugrany na Rosji. Włosi prezentują się w tej LŚ jak do tej pory znakomicie, jednak nie wierze, że gładko pokonają dziś Iran.

Siatkarze z Azji mają sporą moc na skrzydłach i naprawdę znakomitą zagrywkę (nie ma tutaj żadnej przesady, zagrywka na najwyższym poziomie). Ghafour, Ghaemi, Zarini trójka która gwarantuje dobry atak na skrzydłach, u nich zdecydowanie gorzej jest z przyjęciem, ale akurat w tym elemencie Włosi również lekko kuleją.

Iran atuty posiada, kurs na to, że ugrają seta jest naprawdę dobry. Myślę, że przy korzystnych wiatrach nawet na tb się zaczepią. Warto też dodać, że w meczu z Rosjanami kontuzji nabawił się Zajcew, nie było to nic poważnego, bo tylko lekki skręcenie kostki, ale być może Berutto troszeczkę go oszczędzi (w co jednak wątpie)

Over 160.5 (1.85) B365 ✅
 
dx2 241,2K

dx2

Użytkownik
Polska(-1)-Argentyna 1 @1.4
Znawca siatkowki nie jestem, ale chyba nie bedzie herezja taka propozycje. Wiadomo jak wyglada sytuacja w grupie. Rywale sa bardzo wymagajacy, ale to przeciez nie jest mijesce Polakow w tej stawce. 3 z 4 meczow przegrane w stosunku 2:3. Az tak zlego poczatku raczej nikt sie nie spodziewal i pora cos sobie odbic i zapunktowac. Nie jestem zwielkim znawca siatkowki, jak zaznaczylem, ale takie spojrzenie z boku wydaje mi sie w miare obiektywne. Licze na duza mobilizacje i w miare pewna wygrana bialo-czerwonych zatem.

Redwitz // Bukmacher ?
 
judy92 11

judy92

Użytkownik
Jerzy Mielewski na Twitterze:
&quot;Kubiak kontuzja. Problem z barkiem&quot;
Mamy jeszcze Ruciaka równie stabilnego i naprawdę solidnego. W dzisiejszym meczu nie powinna być widoczna ta strata. A według mnie ta sytuacja zawsze może zmobilizować naszych podstawowych przyjmujących, przede wszystkim mam na myśli Kurka, na którego nie mogę się doczekać. W tym sezonie to już nie jest ten gracz co lata wcześniej. Ale jestem dobrej myśli ????
Polska - Argentyna
Typ: UNDER 185.5 ⛔
Kurs: 1.50
Unibet
Weber już zapowiedział, że będzie rotował składem w tym dwumeczu, a więc nie spodziewam się długich meczy.
Drugiej takiej niespodzianki jak Brazylijczyków z Francuzami nie będzie. Choć tym meczem Francja udowodniła, że trzeba się z nimi liczyć...
 
judy92 11

judy92

Użytkownik
Serbia - Niemcy
Typ: Over 185.5 ⛔
Kurs: 2.10
Unibet
Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz pomiędzy Serbami, a Niemcami. Ostatni mecz pomiędzy sobą te zespoły rozegrały na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Mecz zakończył się zwycięstwem Niemców w tie-breaku. W tym meczu również spodziewam się pięciosetówki. Niemcy ostatnie mecze pewnie wygrali z Kubańczykami, wyglądają na solidną drużynę choć Kuba odbiega od swojej optymalnej formy.
Serbowie za to stoczyli dwa ciężki pojedynki z Iranem 2:3 i 3:2. Co prawda Iran to bardzo silny zespół ale Serbowie nie pokazali wszystkiego na co ich stać. Myślę, że inaczej będzie w meczach u siebie. Zapowiada się długi mecz.
Osobiście uważam, że obie drużyny mają po 50% szansy na wygraną.
Obie drużyny raczej nie mają szans awansować do finału, bo Włosi i Rosjanie tutaj nie stracą czuba tabeli.
 
E 16

exclusive

Użytkownik
Polska-Argentyna 3:2 104:99
Argentyna(
HC +10,5 pkt ) @1,9 Milenium✅ 104-109,5
Dość długo rozmyślałem nad tym typem w którą stronę go zagrać i zdecydowałem się jednak zagrać przeciwko Polsce. Naprawdę, szanuje polską reprezentację,ale gołym okiem widać, że coś po prostu nie gra. Tak słabo grającej reprezentacji dawno nie widziałem. Porażki z Brazylią, czy niespodzianki z Francją, gdzie teoretycznie powinniśmy wygrać, musiały odbić się na naszych zawodnikach. Owszem, porażki mogą spowodować, że Polacy wyjdą do tego meczu bojowo nastawieni, ale czy w każdym secie będą w stanie wygrywać znacząco? Raczej nie, spodziewam się gry punkt za punkt, a nawet wydaję mi się że Argentyna jest w stanie urwać seta co oczywiście ułatwi wejście tego typu. Linia jest całkiem wysoka, więc typ oceniam na 6/10.
Wynik 1 seta/Wynik całego meczu 2/1 @5,75 Milenium⛔ 1:0/3:2 (EDIT: było całkiem blisko, pierwszy set ledwo ledwo,ale Polska jednak wygrała 26:24)
Tutaj krótko, bo mecz się za 15 minut zaczyna i można za grosze można spróbować. Polacy w 4 ostatnich meczach przegrywali pierwszego seta, można powiedzieć że potem się z lekka budzili mimo tego, że przegrywali cały mecz. Teraz z Argentyną myślę, że obudzą się skutecznie. Argentyna tym czasem odwrotnie, pierwszy set wygrywała by potem przegrać 3 kolejne gładko. (z USA 3:1 i Bułgarią 3:1). Kurs bardzo zachęca :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
USA - Bułgaria​
Piekielnie ważny mecz dla losów całej grupy, Bułgarzy ogrywając dwa razy USA znajdzie się praktycznie jedną nową w turnieju finałowym.

Myślę, że jednak do tego nie dojdzie. Amerykanie w tegorocznej LŚ w miare optymalnym składzie. W pierwszych meczach z Argentyną rezerwowy środek siatki i rzeczywiście przez to było sporo problemów, ale potem z Francuzami już optymalna para Holmes - Holt i Smith dający świetne zmiany. Środek siatki to niewątpliwie duża przewaga ekipy z Ameryki.

Ten mecz to może być taki pojedynek Sokolov - Anderson, dwie niekwestionowane gwiazdy obu ekip na których opiera się gra w ataku. Na lewym ataku Lotman (oby bez Ciarelliego się obyło ????) i po drugiej stronie siatki Aleksiev.

USA jest dla mnie ekipą solidniejszą od Bułgarów, mają własną halę po swojej stronie i powinni odnieść to zwycięstwo.

USA (1.75) B365 ✅ z czym do ludzi bułgarskie dzikusy :]

Korea - Holandia

Tu też myślę, że faworyt powinien spokojnie wywalczyć zwycięstwo. Koreańczycy po dobrym początku z Japonią jednak wyraźnie spuścili z tonu i grają po protu żałośnie.

Wyjazd do Kanady był dla zawodników z dalekiego wschodu dosyć przykrym doświadczeniem bo jednak dostali tam srogi łomot, ani trochę nie zaczepili się na gre. W Kanadzie byli straszliwie jechani blokiem, gołym okiem było widać jaka jest różnica w warunkach obu drużyn, Kanadyjczycy atakowali po prostu nad blokiem Korei i to bez większych problemów (to samo będzie robiła Holandia).

Jeśli chodzi o Pomarańczowych to bardzo ważną informacją jest powrót największej gwiazdy atakującego Nielsa Klapwijka. Dzięki temu Kooistra może wrócić na nominalną pozycję. Jednak Niels z Portugalią prezentował się bardzo średnio, doskonale serwował, ale skuteczność ataku nie zawsze na najwyższym poziomie. Jednak On dopiero wchodzi do gry i z meczu na mecz będzie wyglądał coraz lepiej, docelowo oczywiście ma wrócić do formy z najlepszych występów w Valentii sprzed paru miesięcy.

Holendrzy po dwóch średnich spotkaniach z Portugalią jadą po bardzo ważne punkty do Korei. Są głównym faworytem do awansu w chwili obecnej i moim zdaniem ten awans wywalczą. Korea gra obecnie marniutko i w sumie kurs na Holandie w tym wypadku wygląda nieźle.

Holandia (1.60) Sportingbet ✅

i jeszcze luźny typ :

Rosja -2.5 (2.10) B365 ✅

O Kubańczykach było już napisane wystarczająco dużo. Jak Rosja utrzyma koncentracje to seta nie stracą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
USA - Bułgaria​

Amerykanie na razie 8 punktów po 4 spotkaniach. Bułgarzy mają komplet zwycięstw i 11 punktów na swoim koncie. Mają dzisiaj szansę wskoczyć na fotel lidera Grupy A.
Trener Placi zabrał ze sobą 13 zawodników
Rozgrywający: Bratojew, Dimitrow
Atakujący: Sokołow, Miluszew
Przyjmujący: Aleksiew, Skrimow, Bratojew, Gradinarow, Penczew
Środkowi: Josifow, Gotsew, Samunew
Libero: Salparow
Skład USA na mecze z Bułgarią:
Matt Anderson, David Lee, Rich Lambourne, Paul Lotman, Kawika Shoji, Kyle Caldwell, Murphy Troy, Carson Clark, Jayson Jablonsky, Maxwell Holt, David Smith, Erik Shoji.
Składy obu zespołów optymalne. Amerykanie z doświadczonymi Lee i Lambournem. Ciekawe czy szanse otrzyma rozgrywający Caldwell, który fajnie prezentował się w barwach Noliko Maaseik.
Amerykanie jeżeli wyjdą w optymalnym zestawieniu to będzie to całkiem nieźle wyglądać. Para Anderson - Lotman na ten moment wydaje się być najlepszą parą przyjmujących. Mocny środek siatki. Zagadką jest pozycja rozgrywającego. Shoji w sumie grał ostatnio dosyć fajnie, ale Caldwell na pewno byłby ciekawą opcją. Największy problem według mnie jest z pozycją atakującego. Następcy Stanleya nie widać. Clark czy Troy grają nierówno i mają problem z utrzymaniem równego, wysokiego poziomu.
Bułgarzy jak grają wszyscy wiedzą, ale jak widać w ostatnich turniejach ich styl przynosi rezultaty. Nie przepadam za rozgrywającym Bratojewem, ale czy im potrzeba kogoś lepszego. Wydaje mi się nawet, że ostatnio zrobił postępy, bo te piłki do skrzydeł wyglądają całkiem fajnie, tempo też nie najgorsze. Środkowi rzadko wykorzystywani. Gotsew to jeszcze nie jest ten najwyższy poziom, Josifow bardzo dobrze spisuje się w bloku. Para przyjmujących Aleksiew - Skrimow chyba optymalna. Aleksiew ostatnio w niezłej formie, jak ma dobry dzień to jest bardzo, bardzo groźny. Na ataku oczywiście Sokołow, który jest w bardzo dobrej dyspozycji.
Amerykanie mają sporą przewagę na środku siatki. Bułgarzy mają klasowego atakującego, którego zdecydowanie brakuje po drugiej stronie.
Ważne spotkanie. Obie drużyny mają ciągle spore szanse na awans do Final Six. Amerykanie na własnym parkiecie są faworytami. Obie drużyny wydają się być w dobrej dyspozycji, więc powinno to być twarde, zacięte spotkanie. Zarówno USA jak i Bułgaria potrafią grać świetnie blokiem.
Bułgaria według mnie nie jest tutaj bez szans. Początkowo miałem zagrać jakiś over punktowy, ewentualnie Bułgaria +1.5 seta, ale obecny kurs na zwycięstwo Bułgarów bardzo zachęcający i w zupełności mi wystarcza.
Typ:
Bułgaria @ 2.40 Marathonbet ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP

Obie drużyny już szans na awans raczej nie mają. Składy bez większych zmian powinny być.
Portugalia potrafi sprawić niespodziankę. Ciekawy zespół, ale największym problemem jest utrzymanie równego, wysokiego poziomu. Popełniają sporo prostych błędów. Personalnie nie wyglądają źle. Młody Ferreira na przyjęciu może się podobać. Sequeira potrafi grać solidnie. Przyzwoity środek siatki.
Japończycy na wyjazdach jakoś nigdy nie błyszczeli. Ostatnio na własnym parkiecie pewnie pokonali Finów co było niespodzianką. Generalnie ich gra opiera się na dwóch zawodnikach. Przyjmujący Fukuzawa i Koshikawa są strasznie dynamiczni i przede wszystkim myślą na parkiecie. Z atakującymi bywa różnie. Yako gra solidnie, Gottsu ma przebłyski.
Przy dobrym przyjęciu gra Japończyków wygląda skutecznie. Portugalia ma niezłą zagrywkę, ale ciężko im jest utrzymać wysoki poziom w tym elemencie.
Faworytem na pewno są Portugalczycy, ale kursy takie trochę średnie. Japonia na wyjazdach nigdy nie była mocna. Nie widzi mi się jakoś pewne zwycięstwo w trzech setach którejś z ekip. Obie drużyny potrafią grać na niezłym poziomie, ale największym problemem jest właśnie równa gra.
Typy:
Over 3.5 seta @ 1.60 Pinnacle ✅
Over 178.5 pkt @ 1.85 Bet365 ✅
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik


Oj znowu dziwne kursy, niby trochę obniżone w porównaniu do wczorajszych ale jak zwykle nazwa &quot;Brazylia&quot; w męskiej siatkówce każe ustawiać bukom kursy na poziomie 1.10 czy mniej na Canarinhos. Wczorajszy mecz zakończony po TB wygrali gospodarze 3:2. Oj ta Brazylia jeszcze nie ustabilizowana tak jakby tego sobie życzył Rezende, zdarzają im się przestoje które wczoraj kosztowały ich utratę punktu.

Kto oglądał mecz ten wie że TB na wyciągnięcie ręki mieli już goście jednak chyba brak koncentracji i jeszcze słabe zgranie w tym składzie spowodowały głupie błędy w końcówce i przegrana w całym meczu. Każdy set był wyrównany i gdybym nie oglądał meczu to wyniki 25:20, 25:19 w pierwszych dwóch setach nie oddawałyby tego co naprawdę działo się na parkiecie. Francja w każdym z tych setów prowadziła w II nawet chyba 3 punktami jednak od 2 przerwy technicznej schodziło z nich powietrze i gra obracała się o 180 stopni. Po raz kolejny można było zobaczyć jak ważnym elementem w grze trójkolorowych jest Ngapeth który w pierwszych dwóch setach był niemiłosiernie blokowany i nawet obijaniem bloku nie mógł się ratować. Wtedy nastąpiło jakieś jego przebudzenie i chyba gorsze czytanie gry na siatce przez Brazylię i Earvin kończył wszystko co dostał ( skuteczność 51%). Widać także że Lyneel nie posiada jeszcze takiej systematyczności w tym co gra. Raz potrafi skończyć super ciężki atak a raz wyrzuca na aut piłkę idealną do ataku. Podoba mi się bardzo zachowanie trenera Tillie to czego brakuje w naszej ekipie czyli zmiany zmiany zmiany. Tutaj co chwilę rotowani są atakujący Moreau czy Sidibe świetnie się uzupełniają tak samo jak środkowi i to chyba jest klucz do &quot;sukcesu&quot; w grze Francji. Warto jeszcze zaznaczyć coraz lepsze przyjęcie zarówno Lyneela jak i Ngapetha. Krótko o Brazylii, oglądając mecz miałem wrażenie że taktyka na ten mecz wybrana przez Rezende to jeśli mamy dobre przyjęcie ładujemy środek. To wychodziło w miarę dobrze bo Eder czy Lucas to świetni środkowi ale z czasem i oni zaczęli popełniać błędy. Troszkę chyba zabrakło wczoraj Vissotto który w pierwszych meczach był pewnym punktem drużyny i jeśli trzeba skończyć akcje to piłka na prawe skrzydło do Leandro i pozamiatane. Coraz lepsza gra Lucarelliego i te zapowiedzi że będzie to nowa gwiazda tej drużyny są bardzo możliwe do spełnienia.

Dziś drugi mecz, nie wyobrażam sobie aby Francja poddała się tutaj bez walki wczoraj byli bliscy wygrania całego meczu a dziś set uważam spokojnie w ich zasięgu. Jeśli tylko będzie tak jak wczoraj dobre przyjęcie a Ngapeth chociaż na tego jednego seta zagra swoją kosmiczną siatkówkę jestem o typ +2.5 Francja spokojny.

Typ:
▶Francja +2.5 1.87 Betsafe✅
▶Francja +1.5 3.60✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
E 16

exclusive

Użytkownik
Brazylia-Francja 1:3 93-102
Typ: Francja (HC +12,5 pkt) @1,8 Milenium ✅ 93-114,5
Podobnie jak w przypadku wczorajszego meczu Polaków z Argentyną gdzie proponowałem Handi +10,5 w strone Argentyny.Już wczoraj pisałem że linia jest wysoka a tu mamy jeszcze wyższą. Brazylia może i jest potęgą ale czy naprawdę będzie w stanie wygrywać w każdym secie wysoko z Francją? Z Francją, która rozgrywa świetny turniej udowadniając, że wygrane z Polską nie były żadnym przypadkiem. W każdym secie podobnie jak wczoraj spodziewam się gry punkt za punkt. Jak pisał kolega wyżej, Brazylii również zdarzają się przestoje, a ponadto uważam, że Francja jest spokojnie w stanie ugrać seta, lub może dwa, co oczywiście ułatwi wejście tego typu.Wczorajszy mecz tych obu drużyn zakończył się wynikiem 3:2, punktowo linia handicapowa również by weszła(108-101), więc dzisiaj spodziewam się podobnego rezultatu.
EDIT: Wielkie brawa dla Francuzów, od początku mówiłem, że buki nie doceniły potencjału tego zespołu i wystawiły fajne promocje, kto skorzystał ten bogaty ????
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Brazylia w bardzo dobrej formie, jednak Francja obecnie również gra świetnie.
Nie ma co się oszukiwać, ale Kanarki są raczej poza zasięgiem Trójkolorowych i tylko jakaś idiotyczna dekoncentracja może im pokrzyżować szyki. Wczoraj 2:0 11-7, 16:14 i gra się załamała, Brazylijczycy myślami byli już pod prysznicem i to się zemściło. Dziś myślę, że nie ma prawa to się powtórzyć, bo w innym wypadku Rezende skonsumuje chyba swoją koszulkę :grin:
Brazylia gra naprawdę świetną siatkówkę. Mają bardzo dokładne przyjęcie, poza kilkoma wpadkami Mario, który ma spore problemy z flotem przyjęcie mają niezwykle dokładne. Z dokładnego przyjęcia korzysta Bruno i katuje rywali środkiem.
Bardzo bezpieczna opcja:
Brazylia -1.5 (1.25) Expekt ⛔
Faworytem i to niekwestionowanym faworytem tego meczu są Serbowie, nie mają oni prawa stracić tutaj punktów z Niemcami B, jeśli marzą jeszcze o wyprzedzeniu Włochów.
O problemach Niemców było napisane już dosyć dużo. Oczywiście grają oni w tej edycji LŚ bez kilku czołowych postaci, Grozera, Kromma, Tischera itd. Główną gwiazdą zespołu jest oczywiście Schops, ale nie powiedziałbym, że gra On jakoś rewelacyjnie.
Serbia ma swoje problemy, tragiczne rozegranie i bardzo marne przyjęcie to jedne z nich. Ale myślę, że oba te elementy Niemcy mają jeszcze słabsze (no, może przesada, aczkolwiek sypa Kampy jest bardzo przeciętna) a jeśli chodzi o atak i gre na siatce to Serbia łyka Niemców na śniadanie. Bardzo dobre spotkania rozgrywa ostatnio Nikola Kovacevic, jest czołowym punktującym w zespole. Oczywiście Serbowie zawsze mogą liczyć na solidną, dobrą gre Atanasijevica, który ostatnio strasznie katował Irańczyków doskonałym serwisem i również dobrym % skończonych piłek (ale to raczej w pierwszym meczu)
Takim składem Niemcy przyjeżdżają do Serbii dostać baty i nie ma chyba co do tego wątpliwości.
Serbia (1.30) B365 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Finlandia - Kanada​


Finlandia już zaprzepaściła swoje szanse na awans. Mają jeszcze naprawdę niewielkie szanse na drugą lokatę. Kanadyjczycy będą z Holandią walczyć o awans.
Wczorajszy mecz był dziwny.
Kanada wygrała oczywiście zasłużenie i co do tego nie mam wątpliwości. Skutecznie grali w ataku, sporo punktów zdobytych blokiem. Mógł się podobać Perrin, fajnie grał środkowy Verhoeff. Nie przepadam za Schneiderem (chociaż nawet ciekawie rozgrywa jak nie ma Schmitta na parkiecie ;)), ale wczoraj bardzo dobrze rozłożył atak.
Finlandia po raz kolejny może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Przyjęcie nie było najgorsze (od drugiego seta), Esko rozgrywał bardzo dobrze i... No właśnie i co było potem. Mnóstwo piłek na pojedynczym, na lotnym bloku, których Finowie nie byli w stanie skończyć. Bili po autach, dostawali czapy na pojedynczym bloku.
Może jestem naiwny, ale znowu zaufam Finlandii (wczoraj tylko Over 3.5 seta). Kanada na pewno będzie bardzo zmotywowana. Zwycięstwo może ich przybliżyć do awansu (w ostatniej serii spotkań Holandia przyjeżdża do Finlandii). Finlandia już nic w tej grupie nie ugra, wątpię jednak, żeby odpuścili.
Finowie wczoraj nie zagrali źle. Jedyny element, który zawiódł to kończenie ataku (i to na pojedynczym bloku, bo Esko według mnie rozgrywał bardzo dobrze). Kanada gra solidnie, popełnia mniej błędów.
Kurs lepszy niż we wczorajszym spotkaniu. Oprócz czystego winu oczywiście Over 3.5 seta. Nie wydaje mi się, że któraś drużyna może to zamknąć w trzech partiach.
Typ:
Finlandia @ 1.73 Pinnacle ⛔
Over 3.5 seta @ 1.43 Pinnacle ⛔

EDIT: Kpina... Jak na takim poziomie mogą być aż takie problemy ze skończeniem &quot;wykładanki&quot; na pojedynczym bloku. Z ciekawości zobaczę powtórkę i policzę skuteczność Finów w takich sytuacjach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom