>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Liga Światowa 2013

Status
Zamknięty.
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Może nikt nie usunie, ale warto przeczytać.
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2013-07-04-dwie-zmiany-w-polskiej-kadrze-na-mecze-z-usa
Ignaczak + Zatorski na parkiecie oznacza dwie opcje w ataku ewentualnie środek :O
Miejmy nadzieje, że Ignaczak spędzi oba mecze na ławce.
a niby jakim cudem Igła miałby grać w podstawowym składzie i po co? :grin: . Takie coś może mieć tylko jeden cel. Pewnie Igła w trudnych ustawieniach będzie wpuszczany do pomocy w przyjęciu, kiedy Kurek czy Winiar przestaną ogarniać a będą znajdowali się w drugiej linii (nikt normalny do pierwszej linii Igły nie da :grin: ). W sumie ok bo Krzychu grał ostatnio wyjątkowo marnie a Zator może coś pokaże.

Decyzje AA są jednak lekko głupie, brak Ruciaka to już w okolicach kpiny się znajduje. No, ale według Włocha Kubiak&gt;Ruciak i nic nie zrobisz ????

Brazylia - Bułgaria​

Kurs na Brazylijczyków jest naprawdę niezły, widać że buki strasznie sugerują się tą wtopą z Francuzami, ale jednak kto widział oba spotkania ten wie co zagrali w nich Trójkolorowi (a zagrali po prostu kosmos, jak na swoje możliwości)

Brazylia z Francją w sumie grała całkiem ok, jednak przeciwnicy postawili bardzo twarde warunki. Bułgarzy to w sumie zupełnie inny styl gry niż Francuzi. Zdecydowanie nie bronią oni tak dobrze, na pewno również łatwiej będzie ich ruszyć zagrywką (Grebennikov i Ngapeth ostatnio grali jak maszyny po prostu).

Błyszczy u Kanarkowych nowa gwiazda Lucarelli, gość ma na pewno papiery na gre na absolutnie najwyższym poziomie i jestem pewien, że będzie to gwiazda na lata u Brazylijczyków.

Widziałem oba spotkania Bułgarów z Amerykanami i powiem szczerze, że kompletnie nic wielkiego. Brazylia powinna ich bez trudu odprawić, myślę że poziom gry ze spotkań z Francją tutaj wystarczy na Bułgarie.

Brazylia -1.5 (1.55) Expekt ✅


No dziwna sprawa, że aż 1.40 na Ruskich mamy.

Rosjanie zapewnionego awansu jeszcze oczywiście nie mają, więc pokażą maks swoich możliwości w spotkaniach z Niemcami.

Niemcy teoretycznie mają jeszcze nawet całkiem realne szanse na zajęcie drugiego, czy nawet pierwszego miejsca, ale patrząc obiektywnym okiem to nie ma na to szans. Heynen rotuje składem strasznie, nie gra jedno optymalne ustawienie a sporo nowych twarzy dostaje swoje szanse. Z Serbami widzieliśmy takie nazwiska jak chociażby Hirsch, który dostał dosyć dużo gry od trenera.

Sborna gra na całkiem niezłym poziomie. Po prostu genialnie prezentuje się Pavlov, który jest nie do zatrzymania, jak dalej tak to będzie wyglądało to myślę, że Michajłow spokojnie do ME może sobie odpocząć. W moich oczach zawodzi jednak trochę Spiridonov, który nic wielkiego w ofensywie nie daje a bardzo często popełnia głupie błędy. Woronkow jednak uparł się, że będzie grał On a nie Ilinych, który razem z Muserem odpoczywają sobie w tej fazie grupowej (poza dwoma spotkaniami z Iranem).

Rosjanie powinni Niemców odprawić, nie mogą oni sobie pozwolić na stratę punktów bo jednak może im się wymknąć ten turniej finałowy.

Rosja (1.42) Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
K 25

kammad85

Użytkownik
Może Ruciak był przeziębiony/chory czy przytrafiła mu się inna dolegliwość, bo inaczej ciężko to wytłumaczyć, ja ogólnie nazwałbym to debilizmem, tym bardziej, że Igła w obecnej raczej nie przyjmuje lepiej od Ruciaka.
 
yvel 19

yvel

Użytkownik
a niby jakim cudem Igła miałby grać w podstawowym składzie i po co? :grin: .
Nie mówię, że miałby wyjść w podstawowym składzie, tylko żeby nie musiał wchodzić z ławki, bo jeżeli Bartman się zagotuje to zostaje wystawianie piłki do drugiego przyjmującego. Ewentualnie przy dobrym przyjęciu można skończyć środkiem.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Decyzje AA są jednak lekko głupie, brak Ruciaka to już w okolicach kpiny się znajduje. No, ale według Włocha Kubiak&gt;Ruciak i nic nie zrobisz ????
Brak Ruciaka i Wrony w ten weekend spowodowany jest chorobą/problemami zdrowotnymi (nie wiem dokładnie co im tam dolega), więc tutaj pretensji do Anastasiego mieć nie można. Ignaczak będzie wpisany jako czwarty przyjmujący, bo innej opcji po prostu nie było.
Ignaczak będzie po prostu zabezpieczeniem (różne rzeczy mogą się zdarzyć). Może pojawi się na poprawę przyjęcia, a może i nie.
W sumie to nie wiem dlaczego niektórzy eksperci Polsatu Sport byli bardzo zdziwieni postawą Krzyśka w przyjęciu w spotkaniach z Argentyną. Przecież w klubie też przyjęcie u Ignaczaka momentami wyglądało fatalnie. Zawsze znacznie lepiej bronił niż przyjmował.
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Finlandia - Holandia 2 1,5 (fortuna) ✅
Polska - USA 1 1,45 (fortuna)✅
Oglądałem obydwa mecze Finów tydzień temu z Kanadą. O ile w 1 meczu dałem się nabrać, że Finowie powalczą to już w 2 meczu mocno pograłem Kanade. Finowie grali totalny piach. Nie kończyli wielu ataków, w 1 meczu to tragedia wręcz nawet na 1 bloku. Gołym okiem było widać brak woli walki, ospałe ruchy, brak ognia i takie granie jak będzie tak będzie. Holendrzy walczą o awans, i 3 punkty dla nich tutaj są bardzo potrzebne. Nie wyobrażam sobie, aby Finowie znowu zagrali taką tragedię, ale walczący o coś Holendrzy moim zdaniem powinni tu wygrać.
Polacy co by nie mówić, z meczu na mecz mały progres jest. Dzisiaj trzeba wygrać, aby pozostałe mecze miały jakiś sens. O tym meczu już pisali koledzy wcześniej i nie ma co tu lać wody aby post był dłuższy. Nie wiem czy za 3 punkty, ale dzisiaj widzę wygraną Polaków. Spodek idealne miejsce aby zagrać w końcu solidny mecz. Jeżeli ma być wtopa to bardziej jakoś widzę ją w drugim meczu niedzielnym .
 
anzelmo 199,6K

anzelmo

Użytkownik
World League - Group A 20-00 5.07 siatkówka
Poland-USA over 3,5 seta ✅
1.467
Pinnacle

Jakoś nie widzi mi się zęby to spotkanie skończyło sie w 3 setach, żadna z drużyn nie powinna wygrać 3-0. Ogólnie nie podzielam zachwytu nad gra naszych chłopaków w ostatnim spotkaniu z Argentyna.Jeden bardzo dobry set to troszkę za mało żeby patrzeć w stronę finale four. Dzisiaj przewiduje podobny scenariusz spotkania czyli dość długiego ,wyrównanego. kursy na naszych moim zdaniem bardzo kiepskie- gram zdecydowanie w stronę jankesów, którzy po prostu mi sie lepiej podobają, maja także przestoje w grze ale graja równiej, stabilniej.Dużo lepiej wyglądają fizycznie, lepsza zagrywka- pewniejszy atak. Sytuacja w grupie bardzo ciekawa mecz na pewno kluczowy , myślę ze warto oglądać i szukać czegoś na live.Dla usa jest to 1 wyjazd w tej edycji lś, problemy jeśli w ogóle jakieś będą z zmiana strefy klimatycznej były by moim skromnym zdaniem w sobotę- mogą być w niedziele.Amerykanie słyną z bardzo dobrego ogólnego przygotowania fizycznego, wiec jakiegoś hendi dla naszych bym sie nie spodziewał. Obie ekipy znają się bardzo dobrze i maja sobie coś do udowodnienia za poprzednia edycje.
 
E 16

exclusive

Użytkownik
Popieram typy na Polaków w dzisiejszym spotkaniu. Mecze z Argentyną, a szczególnie drugi wyglądały już lepiej. Zawsze to jakiś progres.Polacy chyba uwierzyli, że mają jeszcze szanse. Warunek to oczywiście wygrywać. Również nie zamierzam lać wody, wszystko zostało już powiedziane. Jeżeli komuś nie pasuje kurs 1,4 na zwycięstwo może spróbować zagrać z handi i to właśnie proponuje na dzisiejsze spotkanie.

Polska-USA 3:2 punkty 105-116

Typ: Polska (HC -6,5pkt) @1,8 Milenium⛔ (3-ci set... ????)
Linia handicapowa jest dość niska, więc nie wyobrażam sobie, żeby Polacy tego nie pokryli.
 
M 374

medalikarz

Użytkownik
W dniu dzisiejszym wpadł mi w oko moim zdaniem bet dnia. Mecz Holandii która walczy o 1 miejsce w grupie z Kanadą z zespołem który ostatnio się kompromituje i zaprzepaścił awans czyli zespołem Finlandii. Moim zdaniem Holandia jest tutaj bezsprzecznie faworytem i nie rozumiem kursów na ten mecz po ostatnich wyczynach Finów. Grają słabo, maja problemy ze skończeniem ataku, przyjęciem zagrywki jak i jej zagraniem. Jedyną jasną postacią w tej drużynie jest Miko Esko który fajnie rzuca piły... Ale co z tego jak tych piłek nawet na pojedynczym bloku nie ma kto kończyć jak to było w meczach z Kanadą, trzeba dodać osłabioną Kanadą brakiem Gavina Schmitta i po perypetiach na lotnisku. Spodziewałem się więcej po tej drużynie ponieważ mają graczy którzy poniżej pewnego poziomu nie powinni schodzić. Bracia Oivanen, Siltala, wracający po kontuzji Kunnari, Sivula, Ojansivu czy Shumow. Są to nazwiska które kibicowi siatkarskiemu powinny mówić dużo ale jak to się mówi nazwiska nie grają. Z obecną formą Finowie w ogóle w tym meczu nie powinni &quot;podskoczyć&quot; Holendrom. Zgoła odmienna atmosfera i sytuacja jest w zespole holenderskim. Gra się klei, walczą o awans. Warto tu wspomnieć o paru zawodnikach którzy się wyróżniają. Mi osobiście się podoba Jelte Maan. Bardzo niski przyjmujący i grający bardzo technicznie z głową, do tego potrafiący zagrać w bloku, Abdel Nimir którego wszyscy kojarzą jako gościa co nękał w barwach Cuneo zagrywką zawodników Resovii, w reprezentacji jest podobnie i do tego dochodzi nawet nawet rozegranie. Reszta szóstkowych zawodników również nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a mam na myśli: Rauwerdinka, Kooistre, Klapwijka, Keolewijna. Do tego na ławce jest równiez paru wartościowych zmienników: m.in. Freriks, Ter Horst czy znany z PlusLigi Rob Bontje. Gram dzisiaj zdecydowanie zespół holenderski w handicapie i myślę że jest to najlepsze rozwiązanie na dzień dzisiejszy.

Finlandia - Holandia 2 1.6
Bet365 ✅ 1:3
Finlandia - Holandia (-1.5) 2 2.0 Bet365/ 2.2 Expekt ✅ 1:3
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina:Siatkówka Liga Światowa
Spotkanie: Finlandia - Holandia
Typ: 2 ✅
Kurs: 1.53
Godz:17.30
Bukmacher: WilliamHill

Dziś zaczynamy kolejna serie rozgrywek ligi Światowej spotykają się drużyna Holandii lider grupy C oraz drużyna Finlandii zajmująca obecnie 4 miejsce . oglądałem Finlandię kilka razy w tym sezonie i gra bardzo słabo ostatnie mwecze z Kanada to katastrofa. Jednak wcześniej z Portugalia nie było dużo lepiej. Holendrzy maja młody perspektywiczny zespół i naprawdę wielu dobrych graczy: Klapwajk , Rauwerdink dobry znajomy Koistra, Mann. Holendrzy w perspektywie najbliższych lat mogą zacząc się liczyć w Europie oraz na świecie. Natomiast Finowie rozczarowują przecietnie gra Esko, Lehtonen , Oivanenovie, Sivula jeszce kilka lat temu tworzyli dobry zespól pod wodza trenera z Włoch Berrutto na ta chwilę grają coraz slabiej i moim zdaniem nie maja żadnych atutów aby wygrać z Holandią.
 
radocesc 21,7K

radocesc

Użytkownik
Liga Światowa 2013 - faza grupowa
:siata:Polska - USA
typ: Polska (-1,5 s.) @ 1,65, Bet365

Na wstępie muszę się przyznać, że za szybko okrzyknąłem przed drugim meczem z Francją, że jak Polacy nie wygrają za 3 punkty to reszta meczy będzie towarzyskich. Tak jak pisali inni użytkownicy forum, Polacy mają nadal szanse na wyjście z grupy, a po dzisiejszej porażce Bułgarii z Brazylią te szanse kolejny raz drgnęły w stronę Polaków. Jednak teraz Nasi zawodnicy muszą dać coś od siebie, mianowicie powinni pokusić się o zdobycie 3 punktów w spotkaniu z USA.
Co przemawia za Polakami? Moim zdaniem trzy pozycje na boisku: rozgrywający, atakujący oraz libero. Żygadło nie gra tak jak nas do tego przyzwyczaił w tym sezonie reprezentacyjnym ale zarówno Kawika Shoji jak i Kyle Caldwell są słabszymi zawodnikami od Łukasza. Jeśli chodzi o atakujących to nasz duet Bartman - Jarosz według mnie ma więcej argumentów po swojej stronie aniżeli próbujący zastąpić Stanleya Clark i Troy. Amerykanie są dla mnie dość chimeryczni na tej pozycji. Ostatnią pozycją jest pozycja libero Zatorski gra spokojnie i równo, w meczach z Brazylią dobrze przyjmował, mi osobiście nie bardzo przypadła do gustu gra Erika Shoji. Zarówno przyjmujący jak i środkowi to dla mnie dość wyrównane pary przy aktualnych formach zawodników. Dodatkowym argumentem przemawiającym za Polską jest oczywiście Polska publiczność i gra w Katowickim &quot;Spodku&quot; gdzie zawsze jest fantastyczna atmosfera.&quot;Spodek&quot; to specyficzna hala i mam nadzieję że Amerykanie nie zaaklimatyzują się na niej zbyt dobrze. Liczę na to, że w kluczowych momentach spotkania Polska publiczność poniesie Naszych zawodników po zwycięstwo za 3 punkty. Bilans z ostatnich 4 lat to 4-2 na korzyść Polaków. Dodatkowo pięć z tych spotkań kończyło się wynikami 3:0 w jedną lub drugą stronę.

Wynik:
Polska - USA ⛔ 3-2 ostatni raz dałem się nabrać na tych &quot;panów&quot;
 
agent-tomek 5

agent-tomek

Użytkownik
drodzy użytkownicy... Polaków nic nie usprawiedliwia... ale to co robią sędziowie w tej edycji LŚ to jakaś masakra! To co dziś wyprawiali sędziowie to dno. Japonia- Finlandia tak samo.... wcześniej myślałem że siatkówka to sport w którym najmniej mogą namieszać ale jednak jak widać, sędziowie w tej Edycji LŚ to są sędziami zastępczymi tych którzy wyjechali sobie na wakacje.
 
B 493

bodescu_wampir

Użytkownik
Polska-USA
Co to byl za mecz... Stream sie zacinal ( slaby, stary komputer, przegrzewa sie), wiec czesto slyszalem komentatorow i kibicow, a pozniej widzialem akcje...
CO ZA EMOCJE!!!! 20-16 w 4 secie, ale siatkarze przypomnieli sobie, ze za malo emocji ostatnio dawali, wiec SRU!!! robi sie kilka pilek meczowych dla amerykanow, ktorzy na cale szczescie psuja serwis na potege... TB to szybkie prowadzenie 8-4 naszych, wiec git.... Za chwile 9-9... Polacy i gra srodkiem to jak isc jednoczesnie na wschod i zachod... Proste bledy i powtarzajaca sie gra skrzydlami, a w pewnym etapie gry bylo grane glownie do Jarosza, balem sie o chlopa, aby sobie krzywdy nie zrobil z powodu takiej intensywnosci wyskokowej, bo ilez mozna... Amerykanie odpuscili calkowicie gre blokiem na srodku... A my goscinnie tym srodkiem nie gralismy, aby wygrac &quot;uczcciwie&quot; ... Przy kluczowym momencie TB karygodne bylo uderzenie z kontry ze srodka boiska w siatke, zaledwie przebijajac pilke, gdyby to byl atak choc z malymi szansami, mozna byloby to zrozumiec, a tak zwykla glupota...
Ogladalem tylko koniec 4 partii i TB i wszystko sie zacinalo... Obecna forma Polakow i granie ich po 1.3-1.4 jest zbyt ryzykowne...
Szczesliwie sie udalo, ale przeciwnicy tez nam pomogli...

Niemcy-Rosja
Juz w 3 secie kurs na ruskich wynosil 7 przy 20-18 dla niemcow. Ruszylem na ratunek, rzucilem sie w wir dopingowania i wlaczylem stream, a jakze , zacinajacy sie... Nie chce przypisywac calej zaslugi sobie, ale od tego momentu zrobilo sie 7-2 dla Sborny, a pozniej byla miazga... Znajac ruskich i ich sklonnosci do walkow oraz zarobienia kasy, gdzies tam w tle mozna zadac sobie pytanie czy ktos grubo nie zagral na nich po kursie 7... Bukmacher na pewno wie...
Kurs na ruskich podobne jak na Polakow 1.3-1.4 ryzyko dzisiaj bylo zdecydowanie wieksze niz szanse na wygranie faworytow, ale po meczu to tylko wniosek, liczy sie to co kto postawil...
Szczesliwie wygrali faworyci... Zostali mlodzi Polacy, ktorzy poki co krocza od zwyciestwa do zwyciestwa i licze, ze dzis to samo zrobia mlodzianami z Francji...
Powodzenia...
P.S. Nie moglem w to uwierzyc, ze Ignaczak kiedys konczyl pilki ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Dzisiaj zgodnie z planem , ale emocji co było ... Najpierw Holandia , tak jak się spodziewałem, tak samo katastrofalnie już Finowie nie zagrali. Widać jednak było w kluczowych momentach, że to Holendrzy grali dzisiaj o coś .
Polacy ... takiego horroru już dawno nie pamiętam w naszym wykonaniu. Ciekawy jestem jak to wpłynie na naszych, bo po takim zwycięstwie powinni mocno mentalnie pójść do przodu, szczególnie po 3 secie w którym po raz pierwszy od nie pamiętnych czasów zostali wygwizdani w Spodku.
Mnie zadziwia tylko jedno dzisiaj - czemu my graliśmy totalnie bez środka ? Ok, był moment gdy tam nie szło, no ale większość 4 seta a już cały TB tam nikt kompletnie nie blokował i była pusta siatka, a skrzydła non stop podwójny blok. Ważne, że zwycięstwo , mam nadzieję, że ktoś się skusił np. na Holandie i sobie skorzystał .
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP

Obie drużyny o nic nie walczą, ale nie sądzę, żeby Koreańczycy czy Portugalczycy odpuścili.
Składy powinny być zbliżone do tego co widzieliśmy tydzień temu.

Portugalia powinna mieć lekką przewagę na siatce. Dysponują dobrą mocną zagrywką, tylko czasami brakuje w tym elemencie regularności. Najjaśniejszym punktem jest zdecydowanie przyjmujący Alex Ferreira. Świetne warunki fizyczne, bardzo dobra gra w ataku.
Gra Koreańczyków może się podobać. Bardzo dobre przyjęcie, sporo kombinacji na siatce. Bardzo dobre mecze jak na razie rozgrywał przyjmujący Jeon Kwang-In. Nie ma wybitnych warunków fizycznych, ale jest bardzo dynamiczny i dosyć wysoko skacze. Warto też zwrócić uwagę na drugiego przyjmującego. Seung-Suk Kwak wykonuje mnóstwo dobrej roboty zwłaszcza w przyjęciu.
Portugalia tydzień temu miała trochę problemów z Japończykami. Korea prezentuje siatkówkę na podobnym poziomie i zdecydowanie lepiej przyjmuje. Nie sądzę, żeby było to łatwe spotkanie dla Portugalczyków. Są faworytami, ale mają spore wahania w swojej grze.
Myślę, że wygrany set przez Koreańczyków to jest minimum. Stać ich spokojnie na urwanie tutaj punktów.
Typy:
Korea Południowa (+2.5 seta) @ 1.58 Pinnacle ✅
Korea Południowa (+1.5 seta) @ 2.60 Bet365 ✅

Brazylia - Bułgaria​

Wczorajszy mecz wygrała Brazylia 3:1. Bułgarzy mieli swoje szanse, ale przede wszystkim było za dużo błędów własnych i zabrakło Sokołowa, który zagrał bardzo słabo.
O ile męczarnie z Francją można zrozumieć, bo wtedy Trójkolorowi wznieśli się na wyżyny to wczorajszą grę Brazylii trudno wytłumaczyć. Ciężko powiedzieć czego tam brakuje, ale Canarinhos trochę męczą się z własną grą. W meczach z Francją sporo niedokładności było u Bruno i wczoraj było to samo. Nie wiem dlaczego trener Rezende nie da trochę dłużej pograć parze William - Wallace (właśnie w takim zestawieniu, bo współpraca Bruno z Wallacem ostatnio pozostawiała wiele do życzenia). Pozytywny występ zaliczył Lucarelli, reszta dla mnie naprawdę bez szału.
Bułgaria też nie zagrała swojej najlepszej siatkówki. Słabo wypadł rozgrywający Bratojew, który w meczach z USA wyglądał znacznie lepiej. Bardzo słabo zagrał Sokołow, którego skutecznych ataków strasznie wczoraj brakowało. Dobry mecz Josifowa, nieźle grał też Aleksiew. Salparow też na swoim normalnym poziomie.
Generalnie Bułgaria w elementach czysto siatkarskich nie wypadła gorzej od Brazylii. Problemem była tylko jedna rzecz, błędy własne.
Brazylia powinna dzisiaj zagrać lepiej. Jak zagra Bułgaria ? Dużo będzie zależało od Sokołowa. Nie sądzę, żeby zagrał drugi raz pod rząd tak słabo.
Kurs na wygranie seta przez Bułgarów przyzwoity. Brazylia w tej edycji LŚ 3:0 wygrywała tylko z Argentyną (z nimi zawsze Brazylii gra się dobrze). Myślałem o +1.5 seta, ale nie wiem czy jest sens aż tak ryzykować.

Typ:

Bułgaria (+2.5 seta) @ 1.60 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
juan-martin 45

juan-martin

Użytkownik
Odnośnie tego co napisał Redwitz o reprezentacji Brazylii:

Według mnie Brazylia nie wskoczy przez najbliższe lata na taki poziom jaki prezentowała do 2012 roku. Zbyt wiele się zmieniło w tej drużynie. Na każdej pozycji nowe twarze i nie oszukujmy się to nie jest to.

Kim jest Vissotto przy graczu takim jak Andre Nascimento ?
Czy Bruno Rezende razem z Williamem są w stanie dorównać wielkiej klasie Ricardo Garcii ?
Czy Lucas wraz z Ederem są tacy mocni jak Gustavo Endres i Andre Heller ?
Czy natomiast Lucarelli i wielki nieobecny Murilo to to samo co niegdyś prezentowali Amaral Dante i Giba ?
Czy obecny libero jest w stanie kiedykolwiek dorównać Sergio ?

Na większość tych pytań odpowiedź jest jednoznaczna.

Vissotto mimo , że ma bardzo dobre warunki fizyczne i spore możliwości jest nieregularny i miewa czasem koszmarne mecze. Andre Nascimento był zawodnikiem niezwykle skutecznym.Świetna skuteczność w ataku i bardzo dobra zagrywka. Vissotto tylko momentami dorównuje świetności byłemu graczowi m.in Trento.

Bruno Rezende to perspektywiczny chłopak. Bardzo się rozwija co widać z roku na rok. Ma pociąg do gry kombinacyjnej lecz głowe też od czasu do czasu traci . Jego zmiennik to grajek dobry , rzemieślnik jednak bez szału. A przypomnijce sobie co wyprawiał Ricardo. Rozegrania jedną ręką - kiedyś nawet pamiętam jak rozegrał jedną ręką podwójną krótką:cool: Niezwykle kąśliwa zagrywka , dość urozmaicona. Zmieniał formy rozegrania, gracz kompletny. Źle dograne piłki potrafił dopieścić tak , że jego atakujący nie musieli się wznosić na szczyty swoich możliwości - wystarczyło utrzymać kierunek i zasięg.

Patrząc na środek jest także różnica choć już nie tak duża jak na innych pozycjach. Pamiętacje olbrzyma Gustavo ? Cisnął ze środka aż miło. Blok jeden z najlepszych na świecie i w dodatku mocny serwis. Andre Heller może nie był jakiś wybitny na zagrywce jednak utrzymywał bardzo wysoką skuteczność w ataku. Lucas z Ederem są w miare skuteczni , zagrywka wchodzi sporadycznie , nie sieje jakiegoś spustoszenia. Słabiej reagują w bloku od wspomnianych wyżej zawodników.

Dawny Sergio to był kosior . Wyjmował nawet nieprawdopodbne piłki , zapewniał przyjęcie na mega poziomie. Potrafił fantastycznie wyręczyć rozgrywającego rozgrywając oburącz z powietrza dokładnie i w pięknym stylu. Obecny libero Brazylii jest na poziomie Pawła Zatorskiego czy Michała Dębca.

No i pozycja przyjmującego. Tutaj różnica jest wyraźna. Dawniej Giba i Dante to była najlepsza para przyjmujących reprezentacyjnych na świecie. Dante niesamowity technik , obijał blok jak chciał . Bardzo inteligetny ,dużo widzący na boisku. Zagrywka nie porażająca jednak kierunkowa. Potrafił radzić sobie z trudnych piłek. Giba - ikona siatkówki. Niesamowite przyjęcie , mocna zagrywka , świetna gra na kontrze , inteligencja przy grze z blokiem. W dodatku kapitan , prawdziwy przywódca to on podnosił drużynę gdy nie szło. To on krzyczał głośniej niż Rezende i w decydujących momentach brał grę na siebie.
Dzisiejsi przyjmujący to zupełnie nie to. Lucarelli cały czas się rozwija jest jeszcze młody lecz obecnie mu bardzo dużo brakuje. Murilo wspaniały gracz , miewa wahania formy i jest podatny na kontuzje.

Obecna Brazylia nie ma tego co wspomniałem wcześniej czyli wielkiego przywódcy jakim był niegdyś Giba. Jeśli nie idzie no to trudno, nie idzie więc albo się meczymy bardzo albo przegrywamy.
Dawniej gdy nawet 2 zawodników miało słabszy dzień to nic nie stało na przeszkodzie by wygrać za 3 pkt nawet z takimi drużynami jak Rosja czy Włochy. Słabszy dzień Nascimento - spoko nie problemu gramy więcej przyjmującymi i uruchamiamy częściej środek. Nie funkcjonuje zagrywka - trudno przebijamy i poprawiamy grę blok-obrona. Nie szło rozgrywającemu to Sergio pomagał i rozgrywał szczególnie przy kontrach.

Różnica jest bardzo wyraźna. Ja wiem , że nie jest to podparte żadnym typem jednak jest ważne w stosunku do Ligi Światowej i Mistrzostw Świata , które odbędą się za rok w Polsce.

Brazylia najprawdopodobniej wygra naszą grupę ale obecnie to nie jest ekipa , której ktokolwiek się boi . Z dawną Brazylią drużyny przegrywały często już w szatni będąc pod wrażeniem jej siły i możliwości. Dzisiaj wychodzi Rosja, Włochy nawet Polska i przy dobrym meczu Canarinhos przegrywają.

Typ +2,5 seta na Bułgarię popieram. Pierwszy mecz pokazał mankamenty Brazylii i falującą grę . Tak samo jak poprzednie mecze z Francją . I nie mówiłbym , że w zeszły weekend Francja zagrała tak genialnie - zagrała dobrze ale i Brazylia wtedy jej trochę pomogła.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik

Kurs na Włochów po prostu cudo. Nie wiem dlaczego jest aż tak duży, ale ja bym tutaj więcej niż 1.40 na pewno nie wystawił.

Serbowie grają po prostu marnie w tej LŚ. Kompletna parodia co prezentowali na własnym parkiecie z Niemcami, seriami tracili punkty, kompletna niemoc w przyjęciu i ataku. No a grali z marnymi Niemcami, a nie z Italią.

Włosi ostatnio trochę męczarni z Iranem, ale tam w pierwszym meczu Zajcew grał pół spotkania w drugim meczu jakoś specjalnej formy nie prezentował. Dziś już powinno być lepiej na tej prawej stronie, bo jak wiadomo Włosi to głównie Ivan i jak On gra na poziomie to ciężko z nimi wygrać o czym przekonała się m.in Rosja. W bardzo dobrej formie w tych rozgrywkach jest Parodi, w ataku prezentuje się znakomicie, trzyma lewe skrzydło na bardzo wysokim poziomie bo jednak Savani gra falami.

Włochy to obecnie półka wyżej od Serbów, Makaroniarze grają jeszcze tutaj cały czas o awans, zagrają na 100% i pewnie Serbie rozjadą.

Włochy (1.83) Pinnacle ✅

Kuba - Iran​

Kubańczykom trzeba oddać, że na własnym parkiecie grają naprawdę dobrą siatkówkę, miło ogląda się ich gre. Potrafili wygrać jeden raz za trzy punkty z Rosją a wczoraj mieli na widelcu Iran, ale zabrakło &quot;kropki nad i&quot; no i też sporo brakowało szczęścia.

Ale jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze i pewnie Kuba odniesie dziś zwycięstwo. W bardzo dobrej dyspozycji jest Cepeda, który w nietypowej dla siebie roli sprawdza się nawet nieźle. Rzeczywiście geniuszem przyjęcia to On nigdy nie będzie, ale chociażby ataki ze środka drugiej linii ma opanowane bardzo dobrze. Wczoraj również niezły mecz atakującego Bisseta. Również znakomicie prezentuje się Abraham i jeśli w kimś upatrywać następce Leona, czy Leala to myślę, że właśnie w nim bo potencjał ma niesamowity.

Iran w formie jest bardzo dobrej i w ogóle zaskakują w tym sezonie, ale nie ma co ukrywać, że na Hawanie gra się trudno i to nawet bardzo doświadczonym i ogranym zespołom, nawet dużo lepszym od Iranu.

Kuba weszła na fajne tory, pojawił się Abraham którego średnio było widać w pierwszych spotkaniach i ich gra nabrała kolorytu.

Kuba +1.5 (1.60) Unibet ⛔

Japonia - Kanada​

Kanadyjczycy wyraźnie lubią grę z drużynami z Dalekiego Wschodu. Zarówno z Koreą jak i dziś z Japonią po prostu się zabawili.

No, ale nie ma co się dziwić. Kanada to jednak znakomite warunki fizyczne niemal na każdej pozycji. Większość zawodników bije bez żadnych problemów nad blokiem Azjatów i jednocześnie swoim blokiem zabija ich akcje.

Japonia była dziś kompletnie nieporadna. Kanada walczy tutaj o poważne sprawy bo Holandia łatwo skóry nie sprzeda i na porażkę sobie nie pozwoli.

Kanada (1.30) Pinnacle ✅

No i jeszcze krótko na podbicie typ na Brazylijczyków. Kurs może nie zachwyca, ale jest w sumie do przyjęcia. Bułgaria to nie Francja, oni mają mega marne przyjęcie, można ich bez trudu naruszyć flotem, no a jak z Brazylią nie dograsz sobie do siatki to mogiła. Bułgaria jest mówiąc kolokwialnie zbyt drewniana na takie zespoły jak Kanarki.

Brazylia (1.19) Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Odnośnie tego co napisał Redwitz o reprezentacji Brazylii:

Według mnie Brazylia nie wskoczy przez najbliższe lata na taki poziom jaki prezentowała do 2012 roku. Zbyt wiele się zmieniło w tej drużynie. Na każdej pozycji nowe twarze i nie oszukujmy się to nie jest to.

Kim jest Vissotto przy graczu takim jak Andre Nascimento ?
Czy Bruno Rezende razem z Williamem są w stanie dorównać wielkiej klasie Ricardo Garcii ?
Czy Lucas wraz z Ederem są tacy mocni jak Gustavo Endres i Andre Heller ?
Czy natomiast Lucarelli i wielki nieobecny Murilo to to samo co niegdyś prezentowali Amaral Dante i Giba ?
Czy obecny libero jest w stanie kiedykolwiek dorównać Sergio ?

Na większość tych pytań odpowiedź jest jednoznaczna.

Vissotto mimo , że ma bardzo dobre warunki fizyczne i spore możliwości jest nieregularny i miewa czasem koszmarne mecze. Andre Nascimento był zawodnikiem niezwykle skutecznym.Świetna skuteczność w ataku i bardzo dobra zagrywka. Vissotto tylko momentami dorównuje świetności byłemu graczowi m.in Trento.

Bruno Rezende to perspektywiczny chłopak. Bardzo się rozwija co widać z roku na rok. Ma pociąg do gry kombinacyjnej lecz głowe też od czasu do czasu traci . Jego zmiennik to grajek dobry , rzemieślnik jednak bez szału. A przypomnijce sobie co wyprawiał Ricardo. Rozegrania jedną ręką - kiedyś nawet pamiętam jak rozegrał jedną ręką podwójną krótką:cool: Niezwykle kąśliwa zagrywka , dość urozmaicona. Zmieniał formy rozegrania, gracz kompletny. Źle dograne piłki potrafił dopieścić tak , że jego atakujący nie musieli się wznosić na szczyty swoich możliwości - wystarczyło utrzymać kierunek i zasięg.

Patrząc na środek jest także różnica choć już nie tak duża jak na innych pozycjach. Pamiętacje olbrzyma Gustavo ? Cisnął ze środka aż miło. Blok jeden z najlepszych na świecie i w dodatku mocny serwis. Andre Heller może nie był jakiś wybitny na zagrywce jednak utrzymywał bardzo wysoką skuteczność w ataku. Lucas z Ederem są w miare skuteczni , zagrywka wchodzi sporadycznie , nie sieje jakiegoś spustoszenia. Słabiej reagują w bloku od wspomnianych wyżej zawodników.

Dawny Sergio to był kosior . Wyjmował nawet nieprawdopodbne piłki , zapewniał przyjęcie na mega poziomie. Potrafił fantastycznie wyręczyć rozgrywającego rozgrywając oburącz z powietrza dokładnie i w pięknym stylu. Obecny libero Brazylii jest na poziomie Pawła Zatorskiego czy Michała Dębca.

No i pozycja przyjmującego. Tutaj różnica jest wyraźna. Dawniej Giba i Dante to była najlepsza para przyjmujących reprezentacyjnych na świecie. Dante niesamowity technik , obijał blok jak chciał . Bardzo inteligetny ,dużo widzący na boisku. Zagrywka nie porażająca jednak kierunkowa. Potrafił radzić sobie z trudnych piłek. Giba - ikona siatkówki. Niesamowite przyjęcie , mocna zagrywka , świetna gra na kontrze , inteligencja przy grze z blokiem. W dodatku kapitan , prawdziwy przywódca to on podnosił drużynę gdy nie szło. To on krzyczał głośniej niż Rezende i w decydujących momentach brał grę na siebie.
Dzisiejsi przyjmujący to zupełnie nie to. Lucarelli cały czas się rozwija jest jeszcze młody lecz obecnie mu bardzo dużo brakuje. Murilo wspaniały gracz , miewa wahania formy i jest podatny na kontuzje.

Obecna Brazylia nie ma tego co wspomniałem wcześniej czyli wielkiego przywódcy jakim był niegdyś Giba. Jeśli nie idzie no to trudno, nie idzie więc albo się meczymy bardzo albo przegrywamy.
Dawniej gdy nawet 2 zawodników miało słabszy dzień to nic nie stało na przeszkodzie by wygrać za 3 pkt nawet z takimi drużynami jak Rosja czy Włochy. Słabszy dzień Nascimento - spoko nie problemu gramy więcej przyjmującymi i uruchamiamy częściej środek. Nie funkcjonuje zagrywka - trudno przebijamy i poprawiamy grę blok-obrona. Nie szło rozgrywającemu to Sergio pomagał i rozgrywał szczególnie przy kontrach.

Różnica jest bardzo wyraźna. Ja wiem , że nie jest to podparte żadnym typem jednak jest ważne w stosunku do Ligi Światowej i Mistrzostw Świata , które odbędą się za rok w Polsce.

Brazylia najprawdopodobniej wygra naszą grupę ale obecnie to nie jest ekipa , której ktokolwiek się boi . Z dawną Brazylią drużyny przegrywały często już w szatni będąc pod wrażeniem jej siły i możliwości. Dzisiaj wychodzi Rosja, Włochy nawet Polska i przy dobrym meczu Canarinhos przegrywają.

Typ +2,5 seta na Bułgarię popieram. Pierwszy mecz pokazał mankamenty Brazylii i falującą grę . Tak samo jak poprzednie mecze z Francją . I nie mówiłbym , że w zeszły weekend Francja zagrała tak genialnie - zagrała dobrze ale i Brazylia wtedy jej trochę pomogła.
Ja się z Tobą absolutnie nie zgadzam Brazylia w chwili obecnej jest w stanie grać zdecydowanie lepiej niż w przed 2012 rokiem.

Bruno w RJX rozgrywał z reguły rewelacyjnie. Willam w Sadzie również rozgrywał świetnie (dla mnie osobiście jest lepszy rozgrywającym niż Bruno) Vissotto jest trochę nie regularny ale możliwości ma ogromne. Wallace też świetny atakujący tylko w reprezentacji nie dostaje zaufania od Rezende. Eder świetny środkowy od przyszłego sezonu grał będzie w Sadzie. O Lukasie nie ma co pisać bo swoją klasę potwierdza już od dawna. Lucarelli talent czystej wody po tym sezonie Minasie każdy najmożniejszy klub w Brazylii chciał go mieć u siebie. Potrzeba mu jeszcze tylko trochę ogrania w reprezentacji. Na libiero jest mały problem ale w Brazylii jest tylu świetnych zawodników na tej pozycji, że bez problemu Canarinios się z tym uporają.
 
juan-martin 45

juan-martin

Użytkownik
Ja się z Tobą absolutnie nie zgadzam Brazylia w chwili obecnej jest w stanie grać zdecydowanie lepiej niż w przed 2012 rokiem.

Bruno w RJX rozgrywał z reguły rewelacyjnie. Willam w Sadzie również rozgrywał świetnie (dla mnie osobiście jest lepszy rozgrywającym niż Bruno) Vissotto jest trochę nie regularny ale możliwości ma ogromne. Wallace też świetny atakujący tylko w reprezentacji nie dostaje zaufania od Rezende. Eder świetny środkowy od przyszłego sezonu grał będzie w Sadzie. O Lukasie nie ma co pisać bo swoją klasę potwierdza już od dawna. Lucarelli talent czystej wody po tym sezonie Minasie każdy najmożniejszy klub w Brazylii chciał go mieć u siebie. Potrzeba mu jeszcze tylko trochę ogrania w reprezentacji. Na libiero jest mały problem ale w Brazylii jest tylu świetnych zawodników na tej pozycji, że bez problemu Canarinios się z tym uporają.
Oczywiście masz rację - oni wszyscy bardzo dobrze grają w klubach gdzie mają innych partnerów. Problem w tym , że w reprezentacji nie gra się do końca tak w jak w klubie. Dawna Brazylia to byli zawodnicy bardziej dopasowani do siebie pod względem charakterologicznym. Spokój Andre i Dante i zarazem wybuchowość , energia Giby i Sergio. Tamta Brazylia była drużyną kompletną i bardziej ułożoną. Dawna Brazylia wygrywała mecze gdy nie była w formie, obecna jeszcze tego do końca nie potrafi.

Myślę , że tak naprawdę Final Six będzie pierwszym poważnym sprawdzianem dla tej drużyny i wtedy będzie też można pokusić się o głębsze wnioski.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom