>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Liga Światowa 2013

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
USA - Bułgaria​

W pierwszym spotkaniu wygrali Amerykanie i dzięki temu zwycięstwu zrównali się punktami z Bułgarią. Obecnie obie drużyny mają taki sam bilans zwycięstw i porażek.
Przede wszystkim wydaje mi się, że mecz stał na niezłym poziomie. Nie było jakiejś ogromnej ilości błędów po obu stronach.
Amerykanie wygrali jednym elementem. Doskonale funkcjonował blok, ale po części była to słaba dyspozycja Bułgarów w ataku. Świetnie grał Anderson, który ciągnie ten zespół. W końcu dobre spotkanie atakującego Clarka. Dostał swoją szansę na rozegraniu Caldwell, o którym pisałem i chyba tą szansę wykorzystał.
Po stronie Bułgarów na plus tylko Sokołow i Josifow. Pozostali zawodnicy rozegrali słabsze spotkanie. Przyzwoicie też grał libero Salparow. Największym problemem było skończenie ataku. Bułgarzy mieli swoje szanse, mieli trochę obron tylko nie byli w stanie tego wykorzystać.
Dalej twierdzę, że Amerykanie są faworytami, ale ten kurs jest naprawdę przesadzony.
Stawka mniejsza, bo ryzyko większe.
Typ:
Bułgaria @ 2.82 Marathonbet ✅
Bułgaria (+1.5 seta) @ 1.75 Bet365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
juan-martin 45

juan-martin

Użytkownik
Liga Światowa siatkarzy 2013
Kuba - Rosja


Bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli w Grupie B. Rosjanie dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu na Kubie 0:3 zdołali wyprzedzić Włochów z którymi to ostatnio punktowo polegli. By zachować pierwszą pozycję potrzebują wygranej za 3 pkt. Kubańczycy w porównianu z poprzednimi sezonami LŚ mają zmieniony i młody skład. Gra opiera się na dwóch zawodnikach : Bisset i Cepeda , którzy to w pierwszym meczu z Rosją przekroczyli zdobycz 10 punktową. Do atutów Kuby należy dodać Gutierreza i nieobliczalność tej drużyny. Mam tutaj na myśli genialne fragmenty gry przeplatane juniorskimi błędami w przyjęciu czy rozegraniu piłki. Kubańczykom brak chłodnej głowy i ciągłości gry. Co z tego , że są w stanie 3 razy z rzędu pociągnąć zagrywką jak zaraz wyrzucą kolejne 3 ataki w aut bądź uderzają przed siebie nie zważając na blok.
Rosja mimo , że nie gra najsilniejszym składem wciąż jest piekielnie groźna .Mają niesamowite zaplecze a Pavlov może zaliczyć tegoroczną LŚ do bardzo udanych. Rosjanie spełniają się we wszystkich elementach : blok , zagrywka, kontra. Jeśli chodzi o siłe fizyczną wcale Kuba nie musi mieć przewagi bo Rosjanie , szczególnie środek budzi groze. W pierwszym meczu w dwóch setach gospodarze nawiązali walkę, w następnym meczu według mnie są w stanie ugrać maksymalnie 1 seta. Dla Rosjan to bardzo ważne spotkanie, wyprzedzili Italie i nie powinni potknąć się przy tak nieregularnym rywalu.
Myślę, że do tie breaka nie dojdzie

Typ:
under 185,5 pkt @ 1,35 Unibet ✅


USA - Bułgaria​


Pierwszy mecz to było gładkie 3:0 dla gospodarzy, lecz teraz taka deklasacja nie ma prawa się powtórzyć. Obie drużyny z tą samą zdobyczą punktową w tabeli, Bułgarzy poprzednie mecze bardzo udane jednak w tym poprzednim meczu zawiedli wszyscy oprócz Sokolova. USA to głównie Anderson , w pierwszym meczu ładnie podłączyć się Clark jednak dziś powinniśmy być świadkami wyrównanego meczu. Poprzednie weekendy to była bardzo dobra gra Aleksieva i myślę należy liczyć , że po słabszym jednym spotkaniu dziś wróci na właściwie tory.Bułgaria ma dobrych graczy którzy spokojnie mogą wystarczyć na USA - w ataku Sokolov , ofensywny przyjmujący Aleksiev, libero Salaparov i rozgrywający Bratoev który lubi kombinacyjnie poprowadzić grę. USA będzie ryzykowało na zagrywce i do tej pory czesto to się opłacało jednak ryzyko błędu także istnieje. Jeśli Anderson nie otrzyma w tym drugim meczu należytego wsparcia od kolegów to o wygraną będzie ciężko. Ja przewiduje zacięty pojedynek - conajmniej 4 sety , a może nawet 5.

Typ:
Over 3,5 seta 1,44 Pinnacle ✅
 
lukkaz 577

lukkaz

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka – Liga Światowa
Spotkanie: Kuba - Rosja
Typ: Dokładny wynik: 0:3 (dla Rosji) ⛔
Kurs: 2,30
Buk: MarathonBet
Godzina i data: 30.06.13 02:40

Dzisiejszej nocy typerzy siatkówki zrobią wielki skok na kasę – reprezentacja Rosji zmierzy się z Kubańczykami. 2,30 za pewne 0:3 jest pozycją obowiązkową przy tworzeniu kuponów na sobotnio-niedzielną noc.

Kuba gra dramatyczną siatkówkę – 7 meczów, zero punktów, ledwie 3 sety ugrane, 21 straconych. Najgorsza ekipa Ligi Światowej przegrała u siebie 3 dotychczasowe mecze – z Serbami po 1:3 oraz z Rosją 0:3 (-20,-23,-23).

Rosjanie przegrali tylko jeden mecz – z Włochami 1:3. Pozostałe 6 spotkań zakończyło się zwycięstwem Sbornej. Rosja jest liderem grupy B z punktem przewagi nad Włochami i sześcioma oczkami nad Serbią.

We wspominanym meczu Kuba-Rosja najlepszym graczem wśród Kubańczyków był Bisset – 14 punktów. 11 oczek dla Kuby zdobył Cepeda, po 9 – Mesa i Alfonso. Mimo tak okazałych zdobyczy Kuba nie ugrała nawet seta. Rosjanie w meczu z Kubą zagrali kapitalnie – Pawłow zdobył 21 punktów, Apalikow – 12, Spiridonow – 12.

Nikołaj Pawłow jest trzecim najlepszym punktującym Ligi Światowej oraz trzecim najlepszym serwującym (0,44 punktu na set). Andriej Aszczew to piaty w klasyfikacji LŚ blokujący (0,81 bloku na set).

Yordan Astengo Bisset to drugi w klasyfikacji LŚ serwujący – 0,5 punktu z zagrywki na set

Myślę, że Rosja spokojnie zakończy ten mecz w trzech setach – wyprawa na Kube to ich pierwszy wyjazd w ramach Ligi Światowej 2013 i komplet punktów jest celem tej ekipy. Włosi zgarnęli z Kuba całą pulę, Rosja by prowadzić równorzędną walkę o wygranie grupy również musi zgarnąć komplet, najlepiej bez straty seta. Kuba gra o nic, jest osłabiona brakiem wielu zawodników (z oczywistych i powszechnie znanych względów nie ma ich w kadrze). Myślę, że kolejne 0:3 dla Rosji jest rzeczą pewną.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP

Pierwszy mecz całkiem nieźle się oglądało. Dwa bardzo dobre, wyrównane sety. Potem Holendrzy zaczęli grać skuteczniej i Koreańczycy nie mieli zbyt wielu argumentów po swojej stronie.
Holendrzy grali swoją siatkówkę. Korea nie była w stanie ich zbytnio ruszyć zagrywką i tak to potem wyglądało na siatce. Abdelaziz ładnie wykorzystywał środkowych w ataku (obaj 75% skuteczność). Na skrzydłach mogło to wyglądać lepiej, ale nie było też najgorzej. Kolejny bardzo dobry mecz Rauwerdinka.
Korea wcale nie zagrała źle. Z dobrej strony pokazał się atakujący Seo. Ciekawostką jest to, że w tej edycji jest to już trzeci leworęczny zawodnik na tej pozycji. Na swoim normalnym poziomie grał Jeon. Generalnie na skrzydłach wcale nie wyglądali gorzej od Holendrów. Na środku wyglądało to przeciętnie.
Z Holandią ciężko tak naprawdę jest wybrać zawodnika, którego można pocelować. Maan ? Raczej nie. Rauwerdink ? Też nie. Serwis w libero też raczej mija się z celem.
Holandia walczy o awans i każda strata punktów może ich sporo kosztować. Wczoraj był komplet punktów. Czy dzisiaj będzie tak samo ? Według mnie nie.
Koreańczycy na własnym parkiecie grają dobrze i nigdy nie odpuszczają. Wczoraj trochę zabrakło mi u nich sprytu, który często pokazują. Niektóre ataki wykonywali tak trochę bez myślenia. Myślę, że dzisiaj może być trochę więcej gry przy Jeonie.
Obecny kurs, który proponuje Pinnacle jest trochę za wysoki. Holendrzy są oczywiście faworytami, ale to też jest zespół, który tak trochę lubi falować ze swoją grą.
Oczywiście trochę mniejsza stawka, bo trochę większe ryzyko.
Trochę się zgapiłem, bo kursy były jakiś czas temu trochę wyższe.
Typy:
Korea Południowa @ 3.25 Pinnacle ⛔
Korea Południowa (+1.5 seta) @ 2.14 Pinnacle ⛔
 
judy92 11

judy92

Użytkownik
Włochy - Iran ⛔
Kurs: 4.75
Unibet
Racjonalnie faworytem jest oczywiście drużyna włoska ale po ostatnim meczu z całego serca kibicuję Irańczykom. Postawa Włochów na boisku jak i trenerów poza boiskiem irytuje. Do gry fair-play jest im bardzo daleko, co prawda sędziowie też oddali im trochę punktów. Gdyby nie Zaytsev mecz zakończyłby się w trzech setach, jego wejście na boisko odbudowało w jakimś stopniu Włochów ale jak wiadomo jeden zawodnik nie wygra meczu.
Natomiast na Irańczyków aż się miło patrzyło. Na tą waleczność, zaciętość i agresje. Zaimponowali mi swoją postawą na boisku i specjalnie nie wdawali się w dyskusje, patrzyli na swoją grę i to mi się podoba. Myślę, że nasi reprezentanci powinni brać z nich przykład, może powróciliby do swojej gry bo potencjał mają, tylko jeszcze w głowie muszą sobie poukładać..
Stawiam w tym meczu na Irańczyków, myślę, że powtórzą ostatni mecz, bo na pewno psychicznie wytrzymają i mają pod tym względem przewagę nad Włochami.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP

Przed pierwszym meczem pisałem TAK !
Wczoraj Portugalia wygrała w pełni zasłużenie 3:1.
Obie drużyny miały sporo problemów z grą w ataku co było spowodowane dobrą zagrywką i trochę słabszym przyjęciem.
Bardzo dobry mecz po stronie Portugalii rozegrał Ferreira, chociaż brakuje mu strasznie regularności w zagrywce. Równie dobrze grał rozgrywający Pinheiro, który dodatkowo straszył zagrywką.
Po stronie Japonii dobry mecz Yako i Fukuzawy. Tym razem gorzej zagrał Koshikawa, który dostawał sporo piłek. Środek w ataku prawie nie istniał. Rzadko się zdarza, żeby Japonia miała aż takie problemy w przyjęciu.
Dalej będę się trzymał tego co pisałem przed pierwszym meczem. Obie drużyny potrafią wskoczyć na niezły poziom tylko mają straszny problem z jego utrzymaniem przez dłuższą chwilę.
Tym razem sam Over 3.5 seta.
Typ:
Over 3.5 seta @ 1.57 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
juan-martin 45

juan-martin

Użytkownik
Włochy - Iran​


Niesamowicie ekscytujący pojedynek się zapowiada.
Włosi będą rządni rewanżu za 1:3 z piątku, Iran będzie chciał powtórzyć tą skuteczność i dobrą zagrywkę.
Bukmacherzy znów dają opłakane kursy na Italie w okoliacach 1,15 także myślę nie warto w to iść.
Jednak ugranie seta przez Iran wydaje się bardzo prawdopodobnym scenariuszem.
Utrzymali nerwy na wodzy w 1 meczu , pokazali w poprzednich weekendach , że są w stanie wygrać z każdą drużyną na świecie. Gdy reprezentacja Iranu ma dzień i siedzi im serwis jest groźna dla wszystkich.

Włosi mimo wielkich nazwisk w składzie prezentują się średnio , przeplatają dobre mecze słabymi co pokazują co weekend. Z pewnością Zajcew będzie ciągnął ich grę. Savani i Parodi - od nich także zależy wiele , a w szczególności od jakości ich przyjęcia. Włosi będą ryzykować zagrywką. Tak grają często jednak jeśli serwis nie zafunkcjonuje będzie średnio.

Wiadomo , że dla gospodarzy z punktu widzenia tabeli bardzo ważny mecz. Iran na awans szans nie ma i drugiego zwycięstwa nikt nie oczekuje co stawia tą drużynę w komfortowej sytuacji. Włosi przy zwycięstwie wychodzą na pierwsze miejsce jednak Iran tanio skóry nie sprzeda. Irańczycy już mają za sobą 2 porażki w Rosji jednak już tam pokazali fragmentami iż są niezwykle groźni.
Należy się spodziewać lepszej gry ze strony gospodarzy jednak Iran zaimponował i myślę, że teraz seta są w stanie spokojnie ugrać zważywszy na fakt iż gra Włochów faluje.

Typ:
Iran +2,5 seta @ 1,50 Bet365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
borntofight 98

borntofight

Użytkownik
To i ja coś skrobne bo wydaje mi sie ze dzisiaj warto zagrac na ilosc punktow w meczu Serbów z Niemcami. Oglądałem wczorajszy mecz,który zakończył się wczoraj zwycięstwem 1:3 Niemców. Niemcy pomimo braku kilku grajków m.in Kromma,Tischera,Grozera którzy są czołowymi graczami grają bardzo dobrze i tym bardziej nie rozumiem faworyzowania po raz kolejny Serbów. Wczoraj poprzez żałosną grę w ataku Atanasijevica oraz marną zagrywkę i przyjęcie nie potrafili doprowadzić do tie breaka i dać sobie szansy na zwycięstwo.
Dzisiaj nie biorę się za typowanie zwycięstwa ale idę w stronę overu punktowego. Ja tu dzisiaj widze minimum 4 sety które z pewnością wystarczą aby pokryć linię 183,5. Jeśli Serbowie poprawią przyjęcie i Atanasijević zagra swoje to z pewnością są w stanie ograć osłabionych Niemców.

A więc mój typ

over 183,5 1.85 bet365 będe megaa zdziwiony jesli linia nie zostanie pokryta // 3-2 ✅

Polecam!
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Wczoraj poprzez żałosną grę w ataku Atanasijevica oraz marną zagrywkę i przyjęcie nie potrafili doprowadzić do tie breaka i dać sobie szansy na zwycięstwo.
Czy Atanasijevic zagrał wczoraj żałośnie w ataku ? Chyba nie.

W całym spotkaniu zdobył 30 punktów (26 atak, 1 blok, 3 zagrywka). Sporo punktów oddał rywalom, ale warto spojrzeć na pozostałe zdobycze punktowe Serbów: Petric 8, Podrascanin 8, Nikic 6, Ivovic 6... Trochę słabo.

Atanasijevic tak naprawdę sam ciągnął ten zespół. Atakował aż 53 razy, a kolejny zawodnik (Petric) dostał tylko 23 piłki w ataku, kolejny (Ivovic) tylko 14. To jest przepaść.

Zdecydowanie więcej pretensji można mieć do pozostałych zawodników. Nie będę już po raz kolejny pisał o rozgrywających reprezentacji Serbii, bo leżącego się nie kopie.
 
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
Ja tu dzisiaj widze minimum 4 sety które z pewnością wystarczą aby pokryć linię 183,5. Jeśli Serbowie poprawią przyjęcie i Atanasijević zagra swoje to z pewnością są w stanie ograć osłabionych Niemców.
A więc mój typ
over 183,5 1.85 bet365 będe megaa zdziwiony jesli linia nie zostanie pokryta
Polecam!
Typu nie neguję, ale linia wystawiona jest odpowiednio gdyż chociażby wczoraj przy 4-ech setach padło 183 pkt ;)
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Włochy - Iran​

Drugi mecz obu drużyn, w pierwszym spotkaniu dość nieoczekiwanie jak wiadomo wygrał Iran.

Pierwszą i najważniejszą sprawą, jest fakt, iż dziś na 99% od początku zobaczymy Zajcewa. Vettori też nawet nieźle prezentował się w ostatnim spotkaniu, ale oczywiście to jest zupełnie innym poziom. Od momentu wejścia Ivana w ostatnim spotkaniu inicjatywę przejęli Włosi, gdyby nie tak naprawdę frajerstwo z ich strony to mielibyśmy tb.

Iran jest naprawdę super drużyną, chwale ich przy każdej możliwej okazji, ale akurat dziś myślę że ulegną dosyć gładko. Velasco zrobił z nich świetny zespół, ale też grają bardzo dużymi falami. W ich zespole szczególnie szwankuje przyjęcie, ostatnio co dziwne przyjmowali naprawdę dobrze, dziś może to już wyglądać dużo słabiej.

Przewidywałbym łatwą wygraną Włochów w dzisiejszym meczu, powrót Zajcewa zrobi raczej swoje i być może obejdzie się nawet bez straty seta:

Under 179.5 (1.85) B365 ⛔ Brawo Iran. Włosi jacyś nie w sosie w ten weekend
Włochy -2.5 (2.50) Pinnacle ⛔


W sumie to jest mega zaskoczony dlaczego buki uważają Portugalczyków za aż tak wielkiego faworyta w tym dwumeczu. Mamy tutaj kursy po 1.20 na gospodarzy co jest kompletnym absurdem bo drużyny grają na bardzo zbliżonym poziomie.

Ostatnio Japończykom zabrakło trochę szczęścia bo spokojnie mogli wyjść nawet na 2:1 w setach, jednak pechowo przegrali trzecią partię na przewagi.

W drużynie z Azji świetnie wygląda para przyjmujących Fukuzawa i Koshikawa, bliźniaczo podobny styl gry i jednak bardzo dobrze się uzupełniają. Brakuje oczywiście klasowego atakującego i również środkowych, ale ogólnie Japonia w ostatnich tygodniach wygląda o niebo lepiej od meczów inauguracyjnych z ich strony.

Portugalczycy bardzo, bardzo przeciętna drużyna, żeby nie powiedzieć słaba. Prym w ataku wiedzie oczywiście Valdir, zawodnik bardzo ok, ma za sobą przygody w dobrych Europejskich klubach, ale obecnie również jakoś specjalnie swoją grą nie zachwyca. Portugalia bardzo często ma spore problemy z przyjęciem, często ich akcje są rwane, bez tempa.

Obie drużyny stawiam na równi, myślę, że dziś będziemy świadkami pięciosetowego pojedynku. Być może nawet Japonia zgarnie jakieś punkty dlatego gram:

Japonia +1.5 (2.59) Pinnacle ✅


Wczoraj Serbowie zawiedli, ale dziś znów pójdę w ich stronę.

We wczorajszym spotkaniu Serbia to był zespół jednego zawodnika, za dużo piłek szło do Atanasijevica, mimo że grał bardzo dobrze to jednak kilku błędów również się nie ustrzegł. Ogólnie jednak swoje zrobił, ale zabrakło wsparcia. Kompletnie nic drużnie nie dał Nikola, Nikic również grał bardzo przeciętnie a już drugi mecz z Iranem napawał optymizmem co do jego gry.

No a u Niemców jedno z najlepszych spotkań w reprezentacji (no i chyba nie jest to żadna przesada) zagrał Kaliberda. Aż 20 punktów przyjmującego Niemców, w żaden sposób Serbowie sobie z nim nie radzili. Wcale jakoś oszałamiająco nie wyglądał Schops.

Ogólnie Niemcy są zdania, że zagrali wczoraj najlepszy mecz w tej edycji LŚ i nie da się ukryć, że jest to prawda. Jednak czy Serbowie drugi raz dopuszczą do blamażu z Niemcami B na własnym boisku? myślę, że nie. Mam nadzieję, że lewe skrzydło gospodarzy będzie dziś wyglądało o niebo lepiej niż ostatnio bo bez tego będzie bardzo ciężko.

Serbia (1.52) Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Startujemy z kolejnym weekendem.

Kuba - Iran​

Kubańczycy odnieśli w poprzednim tygodniu pierwsze zwycięstwo w tej edycji LŚ (Kuba 3:1 Rosja). Zagrali dobre spotkanie, w końcu wszyscy skrzydłowi zagrali na dobrym poziomie.
Trzeba przyznać, że Iran od dwóch serii spotkań gra dobrą siatkówkę. Spotkania z Włochami pokazały, że również na wyjazdach są groźni.
Kuba jest najsłabszym zespołem w Grupie B i wygrany mecz z Rosjanami tego nie zmieni. Kiepskie przyjęcie, sporo prostych błędów, nierówna gra. Potencjał oczywiście jest, ale ten skład nie jest jeszcze ograny na arenie międzynarodowej i to po prostu widać.
Bisset, Cepeda, Mesa, Gutierrez. Kilku zawodników mogących grać na wysokim poziomie jest, ale gdzie reszta ? Ławka rezerwowych w sumie słaba.
Największym atutem Iranu jest chyba szeroki i bardzo wyrównany skład. Warto zwrócić uwagę, że Julio Velasco dokonuje sporo zmian i w większości nie są to zmiany zadaniowe tylko zmiany na pozycji. Ostatnio brakowało przyjmującego Ghaemiego, ale jego braku nie było widać. Najrówniej grającym zawodnikiem jest Mousavi, który jak na razie jest chyba najlepszym środkowym w tej edycji LŚ.
Iran w starciach z Włochami pokazał, że nawet na wyjeździe potrafi być bardzo groźny. Już w meczach z Serbią było widać, że złapali fajny rytm i grają naprawdę na niezłym poziomie.
Kuba dysponuje dobrą zagrywką, ale u Irańczyków ten element wygląda pewniej. Do tego oprócz mocnej zagrywki z wyskoku mają też ciekawe, trudne floty.
Największym zaskoczeniem dla mnie jest to, że Irańczycy popełniają mniej błędów własnych od rywali. A przecież grali z bardzo dobrymi zespołami.
Dla mnie faworytem tego spotkania są Irańczycy. Zwłaszcza po tym co widziałem w ich wykonaniu w starciach z Serbią i Włochami. Iran zrobił spory krok do przodu, Kuba niestety się cofnęła.
Typ:
Iran @ 2.00 Unibet ✅


Argentyna ma zapewniony udział w Final Six. Francuzi o nic już tak naprawdę nie walczą.
Argentyna będzie już pewnie grała w takim zestawieniu jakim zacznie Final Six. De Cecco obecnie jest największą gwiazdą w tym zespole. Mocny środek siatki z Sole i Crerem. Dobry libero jakim jest Gonzalez (nie gra już tak jak kiedyś, ale nadal jest dobrym zawodnikiem). Największy problem jest na skrzydłach. Na ataku chyba jednak Castellani, który według mnie jest przeciętnym zawodnikiem. W odwodzie jest jeszcze Romanutti, który zagrał świetnie w pierwszym meczu przeciwko Polsce. Przyjmujący ? Quiroga chyba w kadrze na razie nie pogra (konflikt z Weberem). Zostają Poglajen, Bengolea, Bruno i Pereyra. Bengolea gra w miarę równo w tym sezonie, ale reszta naprawdę bez szału i bez większych nadziei na znacznie lepszą grę.
Francuzi po przeciętnym starcie teraz grają dobrze. Nie chodzi już nawet o to, że wygrywają, ale o sam styl gry. Bardzo dobrze przyjmują, głównie za sprawą świetnego libero Grebennikova. Jest dobre przyjęcie to i gra w ataku wygląda bardzo dobrze. Jest trochę problemów z pozycją atakującego, bo Sidibe rzadko gra na takim poziomie jak w drugim meczu z Brazylią. Fajnie prezentuje się para przyjmujących N&#39;Gapeth-Lyneel. Postawa N&#39;Gapetha zaskoczeniem nie jest, ale Lyneel jest jednym z odkryć tegorocznej Ligi Światowej.
Francuzi mają młody, nowy zespół i nie sądzę, żeby takie spotkania odpuszczali. Forma zwyżkuje, z Brazylią wyglądało to bardzo, bardzo dobrze.
Final Six się zbliża, więc Argentyna powinna grać lepiej. W spotkaniach z Polską wyglądało to całkiem całkiem, ale z drugiej strony to Polacy grali momentami bardzo słabo. Argentyna powinna grać lepiej, ale czy w takim zestawieniu personalnym jest w stanie wznieść się na jakiś znacznie wyższy poziom ? Wydaje mi się, że nie.
Typ:
Francja @ 1.72 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
lothar 251

lothar

Użytkownik
Polska - USA
Nie rozumiem kursów wystawionych na naszą reprezentację przez buki, kurs na poziomie ~1.40 jest po prostu śmiesznie niski i nie warty grania tym bardziej z mocną ekipą jaką jest USA. Optymalny kurs moim zdaniem powinien wynosić ~1.70. No ale kursy to nie moja działka, niech się tym martwią oddsmakerzy.
Źle się dzieje w polskiej kadrze, pokazały to ostatnie mecze z Francją i Argentyną. W żadnym stopniu nasza drużyna nie przypomina tej z poprzednich edycji LŚ czy Mistrzostw Europy. Nie chcę krytykować każdego zawodnika po kolei, ale moim zdaniem swój optymalny poziom gry trzyma tylko Bartek Kurek i Igła. Reszta zawodników zawodzi, najbardziej moim zdaniem Nowakowski. W przyjęciu para Winiarski-Kurek wygląda w miarę , można powiedzieć,że to najlepsze co mamy. Kubiak mnie przekonuje mnie w ataku, a Ruciakowi trener wyraźnie nie ufa (poza wstawkami na zagrywkę). W ataku przeciętnie grał Bartman kilka fajnych ataków przeplatanych z czapami na pojedynczym bloku, beznadziejna zagrywka. Moim zdaniem trochę lepiej wyglądała opcja z Jaroszem (mniej błędów popełniał i lepiej zagrywał). Nie jestem też fanem rozgrywania przez Łukasza, ale w obecnej sytuacji chyba nie ma innej opcji, bo Fabian jeszcze na poziom reprezentacyjny za słabo.
Aby sprawić problem Amerykanom musi nam siedzieć zagrywka, z czym jest duży problem bo nasi flotowcy (Żygadło, Możdżonek, Nowakowski) zagrywają przeciętnie i co ciekawe w większości meczów w strefę libero o_O. Nasze armaty natomiast Bartman-szkoda gadać, Winiarski- w miarę, Kurek-dobrze. Jeżeli nie będzie trudnej zagrywki to Lotman z Andersonem będą dogrywać i kończyć w pierwszym tempie.
Teraz trochę o Jankesach, pierwszy mecz przeciwko Bułgarii deklasacja rywala, szybkie 3:0 świetny mecz Andersona, słaby Sokolova. W drugim meczu Amerykanie trochę pokpili sprawę, w pierwszym secie mieli chyba 4 pkt przewagi które stracili w dwóch ustawieniach, słabo przyjmowali i nie kończyli piłek sytuacyjnych. W pierwszym meczu przyzwoicie zagrał rozgrywający Caldwell i leworęczny atakujący Clark, jak również środkowi Holt i Smith.
Ważny mecz dla obu ekip, Polacy jeżeli zgubią punkty to mogą zapomnieć o finale w Argentynie, Jankesi potrzebują punktów, w pogoni za Brazylią i Bułgarią. Jeżeli nasza gra się nie zmieni (a niewiele na to wskazuje po 2 porażkach z Francją, w meczu z drugą Argentyną również było słabo) to będzie mega ciężko, bo Amerykanie mocno zagrywają i nieźle przyjmują. Wydaje mi się, że po takim kursie grzechem byłoby nie spróbować, w meczach z Bułgarią prezentowali się skrajnie-raz bardzo dobrze, raz słabo.W obecnej sytuacji moim zdaniem drużyna Bułgarii jest w lepszej formie niż nasza reprezentacja i moglibyśmy mieć z nimi problem.
Reasumując moim zdaniem warto pograć na USA po kursie 3,12 w Pinnacle lub przynajmniej 2.75 w bet365 i wszystkie handicapy dodatnie na sety w stronę Amerykanów.
Mój typ: USA 2,75 bet365 moim zdaniem będą spadać te kursy ⛔ Szkoda, że się nie udało. Brakło trochę szczęścia, bo umiejętności są. Jankesi mieli chyba 5 piłek meczowych, nie potrafili tego wykorzystać, Clark w kluczowym momencie tie-breaka myli się jak junior. Gratuluję emocji tym którzy grali Polaków po ~1.4 . W niedzielę ponowie próbuję w stronę USA, obecnie kursy wystawił tylko William Hill 2.62. Pozdrawiam
e: Unibet wystawił już kursy na niedzielny mecz USA 2.95
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Źle się dzieje w polskiej kadrze, pokazały to ostatnie mecze z Francją i Argentyną. W żadnym stopniu nasza drużyna nie przypomina tej z poprzednich edycji LŚ czy Mistrzostw Europy. Nie chcę krytykować każdego zawodnika po kolei, ale moim zdaniem swój optymalny poziom gry trzyma tylko Bartek Kurek i Igła.
Igła gra obecnie prawdopodobnie najsłabiej w swojej karierze, jednym słowem żenująco. Bartek zaczął grać na jakimś tam poziomie dopiero w spotkaniach z Argentyną, no ale od optymalnej formy to jeszcze lata świetlne go dzielą.

Nie ma co się oszukiwać, obecnie żaden z naszych reprezentantów nie gra na miarę swoich możliwości, ale akurat na USA to powinno bez większych problemów wystarczyć, bo oni w tym roku mają kadrę najsłabszą od lat.

W obecnej sytuacji moim zdaniem drużyna Bułgarii jest w lepszej formie niż nasza reprezentacja i moglibyśmy mieć z nimi problem.
Wszystko ok, ale Amerykanie z Bułgarią grali u siebie no a to jest akurat bardzo istotne. W ogóle Jankesi w tej edycji LŚ wszystkie spotkania rozgrywali na własnym parkiecie i wyjazd do Polski może być w tym momencie dla nich dosyć sporym problemem. Katowicki Spodek jak wiadomo &quot;łatwy&quot; dla rywali nie jest.

Taki Clark na swoim parkiecie akurat prezentował się całkiem nieźle, ale dla takiego gościa, kompletnie nieobytego na międzynarodowej arenie i kompletnie w sumie anonimowego, gra przed obcą publicznością może go przytłoczyć i jestem niemalże pewien, że tak się stanie. USA gra na bombie w tym sezonie typową zapchajdziurą, zawodnikiem słabym, którego przewyższa nawet Bartman w obecnej formie.

No i jak wiadomo ogromne problemy z rozgrywającym, USA w dalszym ciągu nie może znaleźć zawodnika który na stałe znalazłby miejsce w podstawowym składzie, oni wszyscy na tej pozycji balansują miedzy słabym a przeciętnym poziomem. Najlepszy jest Shoji, ale Speraw również jakoś niechętnie daje mu grać w podstawowym składzie.

No i jeszcze jeden problem gości to wręcz dramatyczna ławka rezerwowych. Nie ma tutaj żadnych wartościowych zmienników. Jeśli taki Lotman, czy Anderson zaczęliby grać trochę słabiej to już praktycznie mogiła. Zmienić w takim wypadku to mógłby ich jedynie no name Ciarelli, który grał już trochę na początku z Argentyną i prezentował się żenująco co najwyżej. U nas wygląda to jednak dużo lepiej bo jak Bartman nie będzie nic grał to zobaczymy Jarosza, jest Ruciak, Kubiak czy Wrona, jest dużo większe pole manewru.

moim zdaniem będą spadać te kursy
To ci mogę zagwarantować, że nie będą. Obecnie mamy tendencje wzrostową na gości.

Kurs jest w sumie całkiem korzystny:

Polska (1.40) Pinnacle ✅

Specem od siaty nie jestem, ale parę ostatnich spotkan Polski oglądałem. I na tak grającą Polskę 1,40 to jest korzystny kurs ? Wg mnie nie. Polacy wygrali ledwie 2 razy z grającą w zasadzie można powiedzieć sparingi Argentyną. Natomiast USA patrząc po wynikach (wygrana z Bułgarią czy 2 razy z Francją) gra całkiem nieźle, ale żadnych ich spotkań nie oglądałem więc nie wiem, ale 1,40 to wg mnie dużo za niski kurs patrząc na to co ostatnio grają Polacy. 1,60-1,80 ok, ale 1,40 ?
Przecież możesz grać na USA :] Nikogo nie zmuszam do grania Polaków, przedstawiłem swoje zdanie na temat tego meczu i napisałem z resztą nie krótko dlaczego tak, a nie inaczej. Skoro masz swoje zdanie nie widzę przeszkód aby grać gości.

USA grając sparingi z Argentyną zdobyło raptem 3 pkt i to też na dużym szczęściu.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Kurs jest w sumie całkiem korzystny: Polska (1.40) Pinnacle
Specem od siaty nie jestem, ale parę ostatnich spotkan Polski oglądałem. I na tak grającą Polskę 1,40 to jest korzystny kurs ? Wg mnie nie. Polacy wygrali ledwie 2 razy z grającą w zasadzie można powiedzieć sparingi Argentyną. Natomiast USA patrząc po wynikach (wygrana z Bułgarią czy 2 razy z Francją) gra całkiem nieźle, ale żadnych ich spotkań nie oglądałem więc nie wiem, ale 1,40 to wg mnie dużo za niski kurs patrząc na to co ostatnio grają Polacy. 1,60-1,80 ok, ale 1,40 ?
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Optymalny kurs moim zdaniem powinien wynosić ~1.70
wg mnie dużo za niski kurs patrząc na to co ostatnio grają Polacy. 1,60-1,80
niestety ale Bóg aż tyloma prezentami w tej kolejce LŚ nie zarzucił, choć i tak uważam że był bardzo rozrzutny, a jakby miał jeszcze na Polske dać 1.7-1.8 (????) to ta kolejka byłaby najwiekszymi żniwami tegorocznej LŚ.
Taki tam szczegół ktory dobrze ze zauwazyl Dawid, Polska gra u siebie, a USA pierwszy raz na wyjezdzie ???? , USA ktore nie ma młotka ;]. Efekt takiej mieszanki może być bardzo ciekawy.
PS Polska robi te 5-6 pkt(żarty mnie wziely, robia 6 pktow bez zająknięcia) przeciwko USA tak samo jak przeciwko ARG i to bez PAJACOWANIA. pajacowanie Polakow sie skonczyło. alleluja.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Zgadzam się z typem na Polaków. USA po praz pierwszy zmienia strefę czasową co na pewno w mniejszym bądź większym stopniu wpłynie negatywnie na ich grę. Poza tym tak jak napisał Tadzin Amerykanie nie mają atakującego. Na przyjęciu Lotman z Andersonem i alternatyw brak. Wystarczy po serwować w Andersona i gra może ustawić się sama tak jak słabej Argentynie która w pierwszym spotkaniu ograła USA 3-1.
 
lothar 251

lothar

Użytkownik
Podobnie jak Dawczan nie jestem specem od siatkówki, raczej hobbysta entuzjasta ;) Ale naprawdę nie widzę argumentów do gry na słabo grających Polaków po mizernym kursie 1.40. Tadzin piszesz, że USA nie ma młotka, prawda jest taka, że Stanleya raczej nikt nie zastąpi, ale atakujący w naszej drużynie ostatnio też rozregulowani, ZB9 w zależności od sytuacji w secie, jak się układa to coś tam skończy, a jak sytuacyjna piłka, to albo w aut, albo odbija się od bloku, zagrywka - tragedia. Jarosz też podobnie choć zagrywa zdecydowanie lepiej. Ja już się przejechałem na meczach z Francją i Argentyną. Teraz próbuję w drugą stronę.
 
przemo300 8,2K

przemo300

Użytkownik
Jarosz też podobnie choć zagrywa zdecydowanie lepiej.
Jarosz poważną szansę gry otrzymał dopiero w meczach z Argentyną. Gdy wszedł na boisko grał kapitalnie i w głównej mierze dzięki niemu wyciągneliśmy pierwszy mecz:!:
W drugim spotkaniu dobry początek, później zrobił kilka błędów i został zmieniony, widać że brakuje mu jeszcze stabilizacji.
Negatywna ocena na podstawie 1,5 meczu jest co najmniej nie na miejscu,
tym bardziej, że to były pierwsze jego spotkania w tegorocznej LŚ.
 
lothar 251

lothar

Użytkownik
Jarosz poważną szansę gry otrzymał dopiero w meczach z Argentyną. Gdy wszedł na boisko grał kapitalnie i w głównej mierze dzięki niemu wyciągneliśmy pierwszy mecz:!:
W drugim spotkaniu dobry początek, później zrobił kilka błędów i został zmieniony, widać że brakuje mu jeszcze stabilizacji.
Negatywna ocena na podstawie 1,5 meczu jest co najmniej nie na miejscu,
tym bardziej, że to były pierwsze jego spotkania w tegorocznej LŚ.
To wszystko prawda co piszesz, nigdzie nie napisałem, że jest beznadziejnie słaby czy coś w podobie ( to byłaby negatywna ocena). Napisałem, że gra podobnie do Zbyszka, czasami fajnie kończy, czasami ma przestoje i dostaje czapy lub atakuje w aut, a zagrywkę ma bardziej ustabilizowaną - uważam to za obiektywne stwierdzenie raczej, niż negatywną ocenę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom