>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2014 - Giro d'Italia (09.05-01.06)

Status
Zamknięty.
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Ben Swift - Manuel Belletti 1 1,50 Bet365 ✅ ✅ 8 - 69

Swift to oczywiście bardziej znany,ale i lepszy sprinter niż Belletti. Dla kolarza Sky dzisiejszy etap to kolejna szansa na wysokie miejsce. Jak na razie tegoroczny wyścig jest całkiem dla niego udany. 2 miejsce na 3 etapie,7 lokata na 2 i 15 na 7. Ben potrafi dobrze odnaleźć się na końcówce i zawalczyć na ostatnich metrach. W tym sezonie m.in wygrał etap na wyścigu Vuelta Ciclista al Pais Vasco,był tam także 2 oraz 4 na poszczególnych etapach. Oprócz tego super wynik i 3 miejsce na Milano Sanremo.
Belletti to sprinter zespołu Andreoni. W tym roku bez żadnych większych sukcesów. Na Giro 6 miejsce na 2 etapie oraz 12 i 20. Jest to sprinter drugiego szeregu,który ma małe szansę na podium już nie mówiąc o wygraniu etapu. Pewnie znowu zakończy etap w pobliżu 15 miejsca. Swift powinien finiszować kilka pozycji wyżej,gdyż jest lepszym i mocniejszym sprinterem,a jego forma jest wyższa niż rywala.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nacer Bouhanni - Elia Viviani 1 @ 1,54 Betsafe ✅ 1-147 POGROM :cool:
Viviani od dwóch dni ma temperaturę, może dzisiaj się wycofać w trakcie. Nacer główny faworyt do wygrania na krętym, technicznym finiszu. Wygrał już 2 etapy na Giro w tym roku dzisiaj hat-trick.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Bouhanni wygrał zdecydowanie z Vivianim, ale oboje wiemy, że aż taką różnicę spowodowała kraksa. Co nie zmienia faktu, że Francuz po wypadnięciu Kittela jest najmocniejszym sprinterem na Giro. Bouhanni fajnie &quot;buja&quot; rowerem na ostatnich metrach;)
Ja dalej z fartem. Colli i Appollonio zatrzymani przez kraksę. Obaj nie finiszowali i o jedną pozycję wyżej przyjechał mój faworyt - Appollonio.
Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Evans. Cały czas jedzie czujnie, z przodu peletonu dzięki czemu unika kraks.
Jutro trudny etap do typowania. Trudna końcówka, wielu kolarzy pewnie będzie odpoczywać przed czasówką.
Rano przeanalizuję wszystko dokładnie i pewnie coś wrzucę....
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Bouhanni wygrał zdecydowanie z Vivianim, ale oboje wiemy, że aż taką różnicę spowodowała kraksa. Co nie zmienia faktu, że Francuz po wypadnięciu Kittela jest najmocniejszym sprinterem na Giro. Bouhanni fajnie &quot;buja&quot; rowerem na ostatnich metrach
Nie chodzi mi o różnicę miejsc, tylko o finisz który wykonał Bouhanni. W tym momencie ma taką samą przewagę nad rywalami jak Kittel miał nad nim w Irlandii. Dwie klasy lepszy, inna liga krótko mówiąc.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Pary typu Bak-Hansen zwiastują etap dla ucieczki ;]
Sprinterzy nie przetrwają tej ścianki. Ogólnie ciekawy profil, bo blisko morza, a potem małe falsopiano i konkretne 6km z 9% i zjazd prawie do samej mety.
Ciekawe czy Scarpa taki słaby? mógłby spróbować, on lubi długie etapy. Podobnie profil pod Cunego. Z Włochów bardziej realny Santaromita, no i tradycyjnie z ekip z DK.
Hoogerlandy i Hanseny mogą mieć używanie, ale z tyłu goście od generalki mogą zatańczyć na takiej górce, choćby dla sprawdzenia rywali. Oby Majka przetrwał te zjazdy - niech się Roche nim zaopiekuje.
Do spróbowania:
Duarte - Cataldo 1 2.30 pinn ✅ wyszło inaczej, ale ważne, że mamy plusik. Jutro w stronę Włocha
Cataldo nie powinien uciekać przed czasówką. Tam może zająć jakieś niezłe miejsce. Z Kolumbi pewnie któryś się zabierze w odjazd, a Fabio mi pasuje na taką końcówkę, jak nie pod górę, to ze sprintu ma szanse.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Ivan Basso - Domenico Pozzovivo Typ: Pozzovivo @ 1.85 Triobet Na razie taki typ ode mnie. Obaj zawodnicy na pewno znajdą się w grupie faworytów. Dotychczas to Dom-Dom przejawiał większą aktywność i moc na górskich etapach więc powinien na ostatnim podjeździe radzić sobie co najmniej tak samo dobrze jak Basso. Na zjeździe również widzę przewagę Pozzovivo, gdyż Basso zjeżdża jak worek kartofli. W końcu finisz to również nie jest domena Ivana.
Edit: znalazłem profil Naso di Gatto. Wygląda na to, że na koniec przed kolarzami 6km solidnego ścigania na ściance o średnim nachyleniu 8% :grin:
https://imageshack.com/i/nepmzg
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
11 etap może mieć bardzo dużo scenariuszy. Dwa najbardziej prawdopodobne to odjazd ucieczki która zostanie odpuszczona na tak długiej trasie lub trzymanie ucieczki pod kontrolą, mocne tempo na ostatnim podjeździe i finisz z 30-50 osobowej grupy. Taki wariat faworyzowałby szybkich górali np: Ulissi, Moreno, Kelderman czy Evans.
Naso di Gatto (kat. 2; 220,8 km; 7,2 km; 8%, max. 13%) tak czy siak zrobi selekcję w peletonie. Może nawet ktoś z faworytów zaatakuję. Niby jutro czasówka, ale jeśli ktoś słabo jeździ na czas musi szukać sekund nawet na takim etapie.
Diego Ulissi - Daniel Moreno 1,40 sportingbet / 1,50 bwin ✅ 58 - 79
W obecnej dyspozycji w tym pojedynku zdecydowanym faworytem jest Ulissi. Końcówka etapu zwiększa szansę Ulissiego na dobry wynik. Jeśli nie będzie ucieczki powinien powalczyć o 3 zwycięstwo na tegorocznym Giro. Włoch stał się trochę niespodziewanie liderem Lampre. Ciekawe jak długo utrzyma miejsce w TOP-10. Moreno tak jak cała Katiusza bardzo zawodzi. Profil etapu niby pod niego, ale forma i morale słabe. Nawet na wczorajszym etapie stracił ponad 3 minuty. Hiszpan pewnie będzie szukał jakiegoś etapowego triumfu. Ale czy jest w stanie mocno przejechcać wymagający podjazd? Na 8 etapie mieliśmy bezpośredni pojedynek Ulissi - Moreno. Włoch pokazał kto jest mocniejszy w tym momencie.
Druga propozycja na dzisiaj to:
Klasyfikacja młodzieżowa (bez Nairo Quintana): - Rafał Majka 1,57 sportingbet
Polak ma w zasadzie dwóch przeciwników: Aru i Kelderman. Obaj tracą do niego około 30 sekund. Majka lepiej radzi sobie od nich w górach. &quot;Obycie&quot; z najlepszymi jest także po stronie Polaka. Przed rokiem zdecydowanie wygrał z Keldermanem (12 minut) i Aru (ponad godzina). Zawodnik Saxo jazdę na czas też wyraźnie poprawił. Gdy kolarze zawitają w wysokie góry przewaga Majki powinna wzrosnąć, a kurs poleci w dół;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nie spodziewam się dzisiaj ataków z czołówki mimo wszystko powinni pojechać na remis. Jutro ważna czasówka i trzeba zbierać siły. Przed Giro na ten etap miałem zaplanowanego Pirazziego ale z nim nie do końca wiadomo jak jest po kraksie pod MonteCassino. Drugą opcją był Maxime Monfort, ale to raczej nie jest zawodnik na atakowanie. A gdyby spróbował to po czasówce którą dobrze pojedzie byłby w TOP10. Bo pod górę zrobiłby różnicę a na zjazdach by jeszcze poprawił bo to świetny zjazdowiec. 3 opcja to 2 opcje ???? spowodowane przez wyścigowe sytuacje czyli Arredondo i Nikita Roche. Obaj z ogromnymi stratami. Obaj potrafią jeździć po górę a Roche na dodatek na zjazdach potrafi robić różnicę. Saxo mogłoby zagrać dzisiaj na niego bo Majka nie potrzebuje pomocy na takim podjeździe.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Adriano Malori - Michael Rogers 2 @ 3,00 Bet365 ✅ 96-13
W normalnych okolicznościach grałbym na Włocha, niestety Malori praktycznie murowany faworyt do wygrania jutrzejszej czasówki miał dzisiaj kolejną po etapie na Montecassino kraksę, dzisiaj na mecie wyglądał tak:

Nie sądzę że jutro odegra kluczową rolę. Rogers dzisiejszy zwycięzca poczuł krew. Wrócił bo długiej przerwie do kolarstwa i jedzie kapitalnie to Giro. Świetnie ochrania Majkę a jak nadchodzi okazja tak jak dzisiaj to wygrywa w wielkim stylu. Czasowiec jest to niezły. Jest to zawodnik który jeździ na czas na poziomie TOP10 każdego wyścigu w którym jedzie. Z tym że tutaj jest taka mała różnica, na tym Giro nie ma żadnego specjalisty od ITT i taki Rogers może jutro zgarnąć drugi etap.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Rogers leci na łeb na szyję co jest nieuniknione oczywiście :razz: no ale ok, jeśli nie wygra Malori to w takim wypadku można szukać szczęścia z Evansem, jak na moje może tutaj pokazać swoją siłę i umocnić się w generalce, a że dobrze jedzie w tym wyścigu to nikomu mówić nie trzeba ;) także przy tej sytuacji Maloriego warto się zastanowić nad Cadelem ;)
Cadel Evans win stage 12 / 5.88 Pinnacle
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jonathan Castroviejo - Tobias Ludvigsson 2 @ 1,73 Betsafe ⛔ 150-DNF fatalny upadek Tobiasa :-|
Castroviejo nie przysłużyły treningi w Andach z Quintaną. Chyba ziółka od babci Nario nie działają na Hiszpana he he he bo pływa niemiłosiernie. Czasowiec ogólnie niezły ale z tą formą co prezentuje to nie widzę go w czołówce. Zresztą raczej nie będzie się zaginał bo jest ważny 3 tydzień gdzie trzeba będzie pomagać Nario który jutro już będzie tracił 4 minuty do Evansa. Ludvigsson na czas super zawodnik. Wygrana w ITT w Etoile de Besseges, 6 miejsce na Tour Mediterraneen, 19 na Tirreno-Adriatico, 18 na 3 dniach w de Panne, 11 w Romandii, dystanse na tych przytoczonych czasówkach były inne ale to tylko pokazuje że w ITT jest solidny i na poziomie TOP20. A jak zwietrzy szansę na jutrzejszym etapie to może wykręcić mega czas.
 
szef10 216

szef10

Użytkownik
Jonathan Castroviejo - Tobias Ludvigsson 2 @ 1,73 Betsafe

Castroviejo nie przysłużyły treningi w Andach z Quintaną. Chyba ziółka od babci Nario nie działają na Hiszpana he he he bo pływa niemiłosiernie. Czasowiec ogólnie niezły ale z tą formą co prezentuje to nie widzę go w czołówce. Zresztą raczej nie będzie się zaginał bo jest ważny 3 tydzień gdzie trzeba będzie pomagać Nario który jutro już będzie tracił 4 minuty do Evansa. Ludvigsson na czas super zawodnik. Wygrana w ITT w Etoile de Besseges, 6 miejsce na Tour Mediterraneen, 19 na Tirreno-Adriatico, 18 na 3 dniach w de Panne, 11 w Romandii, dystanse na tych przytoczonych czasówkach były inne ale to tylko pokazuje że w ITT jest solidny i na poziomie TOP20. A jak zwietrzy szansę na jutrzejszym etapie to może wykręcić mega czas.
Dodam jeszcze tylko, że przygotowywał się specjalnie pod ten dystans i etap, zdążyłem to złapać wcześniej, dobrze, że nie podałeś tych typów w odwrotnej kolejności, bo nic by mi się nie udało zagrać, na Betsafe odrazu usuneli Adriano i tą pare po twoich postach, jesteś przez nich chyba obserwowany ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
M 139

marcato

Użytkownik
Evans - Kelderman 1.67 - 2.32 Pinnacle⛔ 3 - 7

Wstaję rano patrzę a faworytem na czasówkę Evans. Przecieram oczy i ...Evans. No to ładnie. Kiedyś pokutował pogląd, że Evans umie jeździć jeśli nie wszystkie to przynajmniej WAŻNE czasówki. No to kiedy tam ostatnio jakaś ważna czasówka była, zaraz, zaraz, tak! Na TdF 2011. Potem już nie było żadnych ważnych czasówek. A skąd pomysł, że ta będzie ważna?
Szkoda że nie ma więcej kursów z Evansem w roli głównej.

Pozzovivo - Quintana 1.61 - 2.45 Pinnacle ⛔ 9 - 13 (edit: Nairo ciągle narzeka na dolegliwości zdrowotne, może być tak, że on to giro już odpuści, dle mnie mówi się trudno, juz zagrałem ale teraz bym już tego kursu tak nie polecał)

Nieźle widzą tego Dominiczka. W formie jest, to fakt, ale Quintana nie może już za wiele stracić jeśli chce się liczyć. Czasowcami są mniej więcej takimi samymi więc wygląda to na value.

Heslejal - Siutsou 2.37 - 1.64 Pinnacle⛔ 20 - 15

Ryder nie jest jakimś wybitnym czasowcem ale jak jest w formie to może zaskoczyć. Tutaj wygląda, że forma jest dobra (straty wynikają z pecha) i powinien sobie poradzić.

Rozważam jeszcze kurs na win Rogersa kurs na SB - 13 (1/4 za podium) ale boję się czy się wczoraj zanadto nie spompował, bo formę ma jak się patrzy.

Ale padaka... Ech, te czasowki na giro...Nawet ten Evans pociągnął...
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Licząca aż 41,9 km czasówka sporo namiesza w klasyfikacji. Organizatorzy przygotowali trudną trasę, cały czas góra-dół, do tego trudne technicznie zjazdy. Mały błąd i można sporo stracić. Duże znaczenie będzie też miało odpowiednie rozłożenie sił.
Jest kilku dobrych czasowców, ale różnie u nich z formą, inni mocno poobijani. Typowanie zwycięzcy etapu jest trudne, bardziej skupię się na H2H.
Dario Cataldo - Edvald Boasson Hagen 1,50 sportingbet ✅ 11 - 23
Cataldo był szykowany na lidera Sky na Giro, a jak wyszło widać po wynikach. Dobry wynik na czasówce może go trochę uratować. Cataldo wygrał w tym roku czasówkę w Settimana Internazionale Coppi e Bartali. W tamtym sezonie 5 na górskiej ITT Vuelta a Espana (Hagen był 118) i 9 na trudniejszej czasówce na Giro. Ta bardziej płaska poszła mu trochę gorzej - zajął 30 miejsce. Do tego w 2012 roku wygrał Mistrzostwa Włoch ITT. To wszystko potwierdza, że Cataldo dobrze jeździ na czas, na trudniejszej trasie też dobrze sobie radzi. Boasson Hagen to dobry czasowiec, ale na krótkie, płaskie czasówki. Podczas jazdy pod górę radzi już sobie gorzej od Cataldo.Norweg w tym roku jeszcze nie jechał żadnej ITT, co tez może mieć znaczenie.
Rafał Majka -
Fabio Aru 1,50 sportingbet ✅ 4 - 16
Obaj nie są specjalistami od ITT, ale na pewno pojadą na maksa. Walczą o jak najlepsze miejsce w generalce. Wg mnie dużo lepszy w takiej rywalizacji jest Polak. Dla porównania miejsca z Giro 2013: Majka 31 i 5, Aru 23 i 97. Majka w tym sezonie przejechał już kilka czasówek. Był 33 w Romandii, 19 w Criterium International, 25 w Volta ao Algarve. Jeśli chodzi o Aru to nie znalazłem jego dobrym wyników w tym, ani w tamtym sezonie. Polak powinien pojechać w granicach 10-25 miejsca i wg mnie to wystarczy żeby pokonać Aru.
Zagrałem też dziś typ o którym pisaliśmy wcześniej:
wygra wyścig: Cadel Evans - 3,00 sportingbet
Jeśli Evans powiększy dziś przewagę (co jest bardzo możliwe) to kurs poleci pewnie mocno w dół. Wg mnie ciężko będzie trafić lepszy niż 3,00, a zawodnik BMC jest faworytem do wygrania Giro.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W sumie szukałem takiego betu.

Nario Quintana nie wygra Giro d&#39;Italia @ 1,60 Marathonbet

Dzisiaj po czasówce będzie miał ok 4 minut do Evansa. To jest ogromna różnica bo Cadela będzie trudno odczepić, poza tym są też inni zawodnicy np. Pozzovivo czy też Uran którzy będą mocni na górskich etapach. Nario w dzisiejszej La Gazetta mówi że już nie odczuwa tak mocno skutków upadku ale teraz boli go gardło, ma katar i ból głowy a to dobrze nie wróży przed weekendowymi podjazdami. Jak dostanie temperaturę to może nawet się wycofać.
400 euro limitu w Marathonie hehe :cool:
 
grubanov 90

grubanov

Użytkownik
Jonathan Castroviejo - Tobias Ludvigsson 2 @ 1,73 Betsafe ⛔ fatalny upadek Tobiasa :-|
Castroviejo nie przysłużyły treningi w Andach z Quintaną. Chyba ziółka od babci Nario nie działają na Hiszpana he he he bo pływa niemiłosiernie. Czasowiec ogólnie niezły ale z tą formą co prezentuje to nie widzę go w czołówce. Zresztą raczej nie będzie się zaginał bo jest ważny 3 tydzień gdzie trzeba będzie pomagać Nario który jutro już będzie tracił 4 minuty do Evansa. Ludvigsson na czas super zawodnik. Wygrana w ITT w Etoile de Besseges, 6 miejsce na Tour Mediterraneen, 19 na Tirreno-Adriatico, 18 na 3 dniach w de Panne, 11 w Romandii, dystanse na tych przytoczonych czasówkach były inne ale to tylko pokazuje że w ITT jest solidny i na poziomie TOP20. A jak zwietrzy szansę na jutrzejszym etapie to może wykręcić mega czas.
czyli jak zawodnik ma upadek to kupon jest normalnie rozliczany???
niestety też postawiłem... szkoda... ale gramy dalej
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
czyli jak zawodnik ma upadek to kupon jest normalnie rozliczany???
niestety też postawiłem... szkoda... ale gramy dalej
Niestety przegrana bo w wynikach jest DNF czyli nie ukończył etapu. A szkoda bo na 1 pomiarze miał 17 czas i pewnie by go jeszcze poprawił. A Castroviejo miał 150 czas i pojechał katastrofalnie. Czyli na 100% by typ wszedł. No ale takie jest kolarstwo.

Kto by się spodziewał takiej czasówki? Gwałt Urana. Gwałt Omegi Pharma. W górach będą odczepiali niczym SKY w 2012 roku. Poels może grać nawet na 2 fortepian. Mocny Brambilla i De Gendt do robienia tempa. Jedynie AG2R i ewentualnie Saxo mają porównywalne pociągi. Zobaczymy na co stać Evansa po takim nokaucie Urana.
Pierwszy sprawdzian już w ten weekend. Quintana miał dzisiaj bardzo niewyraźną minę po czasówce. Mam przeczucie że jeszcze w ten weekend się wycofa z wyścigu.
 
R 75

richi

Użytkownik
Jeszcze rano był na Urana kurs 6 na zwycięstwo a teraz to pewnie bedzie ok 3 a stał się głównym faworytem ja chyba pogram Majke 1-3 tylko czekam na kursy.
No i chyba nie najgorzej wypadł Basso mam go 1-5 @ 4.5.
Super że tak się potoczyła ta czasówka teraz Evans musi atakować bo gdyby dzisiaj wygrał to by byłó pozamiatane kontrol w górach i emocje by opadły a tak to bedzie co ogładać.
żeby tak Majka nawiązał do sukcesu Jaskuły z TDF93(do dzisiaj wspominam ten wyścig Indurain,Rominger,Jaskuła,Mejia to było śćiganie do dzisiaj wyścig nr1 jeśli chodzi o emocje to najpiekniejszy sport na swiecie)
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No Uran pięknie zmiażdżył, nie spodziewałem się tego. Tak jak napisał dawid.400 - cała Omega osiągnęła rewelacyjny wynik. Może jakiś ekstra sprzęt do czasówek?
Ciekawe, jak teraz pojedzie Evans, chyba trochę za wcześnie zagrałem na Australijczyka. Czy będzie potrafił zaatakować w górach? Chyba już za stary na takie harce...
Zaskoczył mnie także Ulissi, wczoraj po upadku nie wyglądał zbyt dobrze.
Na plus występ Rafała Majki. Teraz cele Polaka na ten wyścig to bronienie podium i białej koszulki.
Dzisiaj znowu 2/2, czyli dobra seria na Giro utrzymana;)
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Patrząc na profil dzisiejszego etapu nasuwa się jeden wniosek - dzień sprinterów. Krótki przejściowy etap z małymi pagórkami z którymi nawet sprinterzy sobie poradzą. Chyba nie ma innej możliwości. Od razu pojawią się faworyt, czyli Nacer Bouhanni. W dobrej dyspozycji podczas Giro jest też Giacomo Nizzolo. O sprawienie jakiejś niespodzianki powalczą Luca Mezgec, Roberto Ferrari, Elia Viviani czy Ben Swift.
Roberto Ferrari - Ben Swift 2,00 sportingbet ⛔ 16 - 8
Typ opieram przede wszystkim na dyspozycji podczas Giro. Włoch na razie finiszuje bardzo solidnie. Na sprinterskich etapach był: 5, 7, 4, 5 i 4. Równa jazda, ale ciągle brakuje by wskoczyć na podium. Swift tylko raz wygrał z Włochem podczas tego wyścigu. 3 etap ukończył na drugim miejscu. Na 4 etapie Swifta zatrzymała kraksa, ale można powiedzieć, że Ferrari prowadzi 4:1. Ogólnie troche lepszy sprinterem jest Swift, ale okoliczności (kurs, dyspozycja i kraj gdzie rozgrywany jest wyścig) sprawiają, że warto zagrać na Włocha.
Elia Viviani - Giacomo Nizzolo 1,68 bwin ✅ 6- 5
Viviania trochę poobijany po kraksie na 10 etapie. Gdzieś też czytałem, że był przeziębiony podczas wyścigu. Trochę niespodziewanie do tej dużo lepiej spisuję się Nizzolo. Na poprzedniej edycji Giro ich pojedynki były wyrównane, z niewielką przewaga Vivianiego. W tym roku dla porównania:
Viviani: 4 - 3 - 5 - 10 - 147 (kraksa)
Nizzolo: 3 - 9 - 2 - 2 - 2
Mamy 4:1 dla Nizzolo
Równa, solidna jazda zawodnika Trek. Aż 4 razy na podium. Dziś też postawię na niego. Liczę na jego dobry finisz. Może uda mu się pokonać Bouhanniego?
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom