>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2014 - Giro d'Italia (09.05-01.06)

Status
Zamknięty.
betlitelli 7,6K

betlitelli

Użytkownik
Sa jeszcze jakies szanse na zmiany czasowe w klasyfikacji ? Nie wydaje mi sie skoro zaraz startuje nowy etap.
Powinni zabrac ciapatemu od razu 2minuty albo wprowadzic jakis safety car jak w F1 zeby go doszli.Nie mozna sie nawet dziwic ciapatemu, ze probowal sie scigac i gonic ale to, ze organizatorzy zrobili w ch,ja cala pozostala stawke z makaroniarzami w tle to jest niewytlumaczalna kpina i wypacza cala klasyfikacje generalna bo o to sie tutaj glownie rozchodzi.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Znowu płacze. Jak przy łańcuchu Schlecka. Błe.
Ci co spusiaczyli i odpuścili na zjazdach będą się żalić, to naturalna kolej rzeczy. A stary cwaniak Unzue prawdopodobnie wygrał Giro.
Uran jako lider powinien być na czole wyścigu i kropka. A z resztą, po zjeździe mieli 1.5 minuty straty do grupy 6 zawodników, gdzie pracowała 2 - Gorka i Sicard, który potem odpadł - a finałowy podjazd Nairo sam prowadził.
No i było kilkanaście kilometrów płaskiego przed finałowym podjazdem. A w grupie goniącej jechało ich ze 20. Evans w formie by pewnie zrobił drugie Galibier, ale nawet, to Ag2r miała 2 gości z przodu, co już w ogóle było komedią ???? .
Za dużo było oglądania się na Urana, a przecież Omega była padnięta, jednak panom z &quot;1&quot; w numerach nie chciało się ruszyć dupki do pogoni.
Co nie zmienia faktu, że tym twitterem RCS się zbłazniło ostro.
Dziś etap dla ucieczki. Nie spodziewam się zdecydowanej pogoni po wczorajszym hardkorze. Sprinterzy mogą odpaść na ściance 20km do mety. Może Swift zawalczy, wczoraj przecież przyjechał z Basso ????
 
M 139

marcato

Użytkownik
Jest jak jest. Żadnych zmian w klasyfikacji ogólnej nie będzie, trzeba orać dalej.
Dzisiaj Panarotta, długa sztywna góra a w perspektywie jutrzejsza Grappa.

Bardzo dobry kurs na R.Majkę w parze z Uranem na Sportingbet - 1.75

Uran już na oparach leci, wyraźnie już nie ma sił i dzisiaj może pęknąć. A nawet jak nie to Rafał ostatnio go wyprzedzał na finiszu. Inne buki mają sporo niższy kurs na to zdarzenie.

Aru - Pozzovivo 1.77 - 2.16

Napinka na Fabio Aru trwa i on sam wygląda nienajgorzej ale imo maluch wyglada jeszcze lepiej. Z mniemanym zapaleniem oskrzeli pomykał sobie pod Val Martello najlepiej z grupki goniącej. Po takim kursie zakład wygląda nieźle.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
I zostały nam 3 etapy które rozstrzygną wyścig. Po wtorkowych wydarzeniach zdecydowanym faworytem został Nairo Quintana. Ciężko będzie go teraz zgubić w górach. Czasówkę też powinien ogarnąć.
Dziś etap Belluno – Rif. Panarotta (Valsugana) o długości 171km. Meta na długim, trudnym podjeździe:
Rifugio Panarotta (kat. 1; meta; 1760 m n.p.m.; 15,85 km; 7,9%, max. 14%)
Wcześniej zawodnicy pokonają podjazd o podobnie skali trudności:
Passo San Pellegrino (kat. 1; 54,5 km; 1918 m n.p.m.; 18,45 km; 6,2%, max. 15%)
Chyba trzeba już tam podkręcać tempo żeby zmęczyć Quintane. Czy znajdzie się kozak który zaatakuję około 100km przed metą? Raczej nie...
Czołowi zawodnicy są mocno wkurzeni na Quintane i Movistar. Może będą chcieli stworzyć jakiś sojusz?
Etap zapowiada się bardzo ciekawie, ale jak zwykle prawdziwe emocje zaczną się dopiero na finałowym podjeździe.
Alexandre Geniez - Alexis Vuillermoz 1,91 sportingbet ✅ 26 - 23
Taka sama para była na wtorkowy etap. Zagrałem na Vuillermoza który przyjechał o jedną pozycję wyżej - czasowo wyszło 56 sekund. Wtedy weszło, dziś kurs poszedł w górę więc czemu znowu nie zagrać...
Obaj we wtorek uciekali, jechali aktywnie. Oto co napisałem przed wtorkową rywalizacją:
Vuillermoz bardzo dobrze wywiązuję się z roli pomocnika dla Pozzovivo. Gdy wykona swoją pracę nie odpuszcza tylko stara się wywalczyć dobre miejsce dla siebie. Dzięki temu zajmuję 14 w klasyfikacji generalnej i o ponad 2 minuty wyprzedza Genieza. Na górskich etapach lepiej spisuję się Vuillermoz. Sądzę, że dziś w pojedynku dwóch Francuzów po raz kolejny lepszy okaże się zawodnik Ag2r Alexis Vuillermoz.
Sebastian Henao - Andre Cardoso 2,40 sportingbet ✅ 43 - 24
Henao został w tym pojedynku faworytem buków po dobrej jeździe na wtorkowym etapie. Dla mnie to wyrównana para z minimalnym wskazaniem na Cardoso, czyli po takim kursie trzeba zagrać. Henao na górskich etapach (3 ostatnie) był 43, 46, 8. Cardoso jedzie bardzo solidnie - 40, 18 i 18. W generalce też lepiej wygląda Cardoso - 21 miejsce 39:04 straty przy 23 Henao 44:05 straty. Stawiam na solidnego Cardoso. Henao może dziś zapłacić za jazdę z najlepszymi we wtorek.
Franco Pellizotti - Matteo Rabottini 1,60 sportingbet ✅ 4 - 45
Na koniec pojedynek dwóch Włochów. Pellizotti jest w nim moim faworytem mimo słabości na wtorkowym etapie. Przegrał tam z Rabottinim o ponad 7 minut. Dzięki temu Rabottini minął go w generalce. Pellizotti zapłacił wysoką cenę za ucieczkę na początkowych kilometrach 16 etapu. Dziś etap łatwiejszy, pogoda tez powinna być lepsza. Na wcześniejszych górskich etapach lepiej radził sobie Pellizotti. Dużo może tez zależeć od tego który z nich pójdzie w ucieczkę na początku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Pierre Rolland - Ryder Hesjedal 1 @ 1,86 Betsafe ✅ 13-16
Ja uważam że Ryder zapłaci za tą akcję na Val Martello, już tam jechał na oparach, już tam prawie dostał zawału trzymając koło Quintany. Nie można mu czegoś odmawiać bo walczak jest niesamowity. Jednak już wcześniej na etapie zmierzającym do Sanktuarium di Orpa Hesjedal miał kłopoty. Wcześnie odpadł jednak później cudownie powrócił do 1 grupy. To pokazuje że jakieś słabości ma ten zawodnik. Rolland cały czas spisuje się świetnie, powtórzę to co pisałem przy okazji typu przeciwko Quintanie - dla mnie to zawodnik TOP3 jeśli chodzi o góry w tym Giro. Na Val Martello puścił koło Nario i swoim tempem wjechał na to wzniesienie. Stracił przez to minutę do Hesjedala ale przynajmniej się nie ujechał. Dzisiaj nowy etap, finałowy podjazd z ogromnymi nachyleniami a to bardziej pasuje Rollandowi. Bo jeśli będą skoki to Hesjedal będzie miał kłopoty ze spawaniem bo to zawodnik typu diesel i woli zdecydowanie jazdę jednym tempem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Z ostatniej chwili: Tinkoff-Saxo, BMC i OPQS rozważają bojkot wyścigu ;( Opór jeśli chodzi o anulowanie zysków na zjeździe ze Stelvio stawia komisja sędziowska...

Pół roku przygotowań do Giro i organizatorzy wypaczają wynik. Żenada. Powinni anulować całe wyniki 16 etapu. Bo i tak strata uzyskana na zjeździe nie rekompensuje tego co rzeczywiście stracili. A na pewno na Val Martello liderzy nie potraciliby po 3 minuty do Ciapatego.
 
R 75

richi

Użytkownik
Tak patrze na profil 20 etapu to ten podjazd na Monte Zoncolan to prawie jak legendarny Alto de L&#39;Angliru z Vuelty max 22%!
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Majka - Rolland 1 1.55 allez Pierre ⛔
Nairo - Uran 1 1.20 lajt ✅
unibet/888sports
Długa góra na MTT, wszystkie różnice z płaskiej części się szybko zatrą i liczą się tylko generowane pod górę watty.
Majka celował w 3 tydzień i wciąż chyba nie odkrył wszystkich kart. Dziś jechał spokojnie. Jazda swoim tempem jest jego mocną stroną, a przed rokiem był wysoko w czasówce.
Francuz to dla mnie bohater tego wyścigu, bo rozruszał towarzystwo nie raz. Ale sporo sił na tych atakach stracił i to się może odbić. Pierre nie jest dobrym czasowcem, nawet w trudnych czasówkach nie miał wartych odnotowania wyników.
Nairo powinien to wygrać. W jazdę na pół gwizdka nie uwierzę, bo na Zoncolanie każdy może strzelić. Tu trzeba zadać decydujący cios, jak Nibali przed rokiem.
Uran wyglądał dziś lepiej, ale dziś było typowe czarowanie się faworytów. Pod taką górę nie powinien mieć większych szans z maglia rosa.
Z tymi jego cudownymi czasówkami, to sporo z tego mogłobyć zasługą Speców, bo połowa QuickStepu wypadła dobrze na pierwszej czasówce. Na normalnych rowerach może stracić trochę na wartości ;]
Pozzovivo na ostatnich etapach bez blasku, stały syndrom u niego, ale przynajmniej nie traci. Majkę z Aru widzę na podium etapu.
Różnice będą spore, tak z historii: http://forum.cyclingnews.com/showpost.php?p=1476338&amp;amp;postcount=66
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dzisiejsza trudna, górska czasówka dużo na namiesza w klasyfikacji generalnej. Na tym etapie słabszy dzień może kosztować sporo. Spodziewam się dużych różnic na mecie i zmian w TOP-10.
Pierre Rolland - Rafał Majka 1,53 sportingbet ⛔ 4 - 7
Zgadzam się z typem Davey_Watt. Też zagram na Polaka, mimo jego problemów z żołądkiem. Ok, Rolland bardzo dobrze wygląda w górach, szarpię, atakuję, ale ITT to zupełnie inna bajka. Francuz jeździ bardzo słabo na czas. Profil czasówki na pewno działa na jego korzyść, ale w tej rywalizacji lepszy powinien okazać się Majka. Polak potrafi jechać mocno, równym tempem pod górę. Dobrą dyspozycję na czas zasygnalizował na pierwszej czasówce gdzie wygrał z Rollandem o ponad 2 minuty. W tamtym roku Majka górską czasówkę ukończył na 5 miejscu.
Cadel Evans - Robert Kiserlovski 1,66 sportingbet ✅ 11 - 21
Evans już zawiódł mnie na tym wyścigu, ale zagram jeszcze raz na niego. Wczoraj w końcówce obaj odpadli z grupy liderów, trochę wyżej przyjechał Chorwat. Jednak w ITT dużo lepiej spisuję się Evans. Na pierwszej czasówce wygrał o 2:15 z Kiserlovskim. Przed rokiem na Giro Evans wygrał z Chorwatem o ponad minutę na górskiej czasówce. Obaj są zmęczeni wyścigiem. Gdyby to był zwykły etap odpuściłbym typowanie. Na ITT postawię na Evansa.
Ryder Hesjedal - Wilco Kelderman 1,75 sportingbet ✅ 26 - 16
I na koniec krótko o trzeciej parze. Tutaj zagram na Holendra z Belkin. U innych kurs już poleciał w dół. Kelderman dobrze jeździ pod gorę, a w ITT jest dużo lepszy od Hesjedala. Holender pierwszą czasówkę wygrał o ponad minutę. W poprzedniej edycji Giro obie czasówki pojechał przyzwoicie zajmując 14 miejsce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
A moim zdaniem fakt ze ta czasowka jest bardzo trudno i wymagajaca tak jak piszecie powoduje ze nie bede gral dzis malych kursow nawet na potencjalnyhc faworytow bo szkoda sie wylozyc na gownianym kursie...

Podoba mi sie natomiast typ na Rafala Majke na podium dzisiejszej czasowki
W necie widzialem 2.50 bet365 ale &quot;ziemniaki&quot; proponuja nawet 4.00 i to nie tylko Fortuna ktora od samego poczatku Giro niedoszacowuje Rafala i daje na niego najwieksze na rynku przebicie.

Moze to takie nasze patriotyczne chciejstwo ale... ten 3 tydzien... ta mocna pierwsza czasowka... ta zachowawcza jazda wczoraj ... ech no coz chcialoby sie tylko pytanie kto moze go z tego podium wyrzucic ???

Zalozmy ze Qiuntana i Uran wiec 3 powinno wpasc ????
 
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Giro d&#39;Italia 2014 - Etap 19
Stanie na podium etapu: Rafał Majka @ 2,75 bet365 ⛔ 7 miejsce

Etap, w który Rafał celuje od początku wyścigu. Profil mu pasuje, ogólnie sam typ etapu również, gdyż Polak preferuje stałe tempo na podjazdach. W tamtym roku na górskiej czasówce poszło mu bardzo dobrze, był 5, teraz jest progres formy i stać go na podium. Wczorajszy etap w mocnej defensywie ze względu na problemy żołądkowe, które (jak twierdzi jego masażysta) dzisiaj już odpuściły. Dyrektor sportowy Tinkoff zapowiedział full gas Majki na dzisiejszym etapie, podobnie sam Rafał:

Na czasówce trzeba będzie dać z siebie wszystko, bo to mogą być decydujące sekundy.
Kurs lekko poszedł do góry więc pobieram.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiaj trzeba grać na diesel a takimi zawodnikami pod górę są Uran, Evans, Majka, Hesjedal. Evans jednak odpada bo forma fatalna w 3 tygodniu w porównaniu do pozostałych liderów.
Rafał Majka - Pierre Rolland 1 @ 1,53 Bet365 ⛔ 7-4
Rzeczywiście ten Majka dobrze wygląda z Rollandem. ICTT to najtrudniejsza forma rozgrywania etapu. Dzisiaj przed finałowym podjazdem na Cime Grappa mamy jeszcze 10km po płaskim, pofałdowanym terenie. Na tym odcinku Rolland już może dostać 30 sekund w plecy, bo na czas jeździ prawie jak tak Schlecki. Pod górę potrafi się spiąć ale nie jest to typ zawodnika który jedzie jednym wysokim i przede wszystkim równym tempem. On skacze, rwie peleton a to nie jest sposób na ITT. Majka z kolei odwrotność Rollanda świetnie jedzie jednym tempem. Typowy diesel. Wczoraj kapitalnie minimalizował straty sam oszczędzał siły, a taki Rolland ponownie atakował i suma summarum skończył z tym samym czasem co Rafał. Wszystkie ataki Rollanda na tym Giro a było ich sporo dzisiaj mogą wyjść bokiem Francuzowi. Rafał zbierał siły na 3 tydzień i teraz już nie ma co się oglądać, musi być ogień.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Pewnie kazdy bedzie mial swoje przemyslenia co do dzisiejszego etapu ale mnie Majka mocno zawiodl... Niestety to juz nawet nie chodzi o to ze zajal 7 miejsce ale patrzac na takiego Aru o ktorym wielokrotnie sie pisalo ze zaplaci za te swoje harce to az serce bolalo...
Swoja droga Aru mocno mnie zaskoczyl bo wydawalo mi sie ze raczej Quintana i Uran rozegraja miedzy soba ta czasowke a tutaj Aru zwlaszcza w koncowce pokazal kawalek niezlego kolarstwa i niestety trzeba mu to oddac

W tej chwili podium to dla mnie sfera CUDU ktory raczej nie nastapi , nie z tymi rywalami ktorzy wyprzedzaja Rafala
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
A moim zdaniem Rafał pojechał na tyle ile mógł i ja jestem zadowolony. Jest progres w stosunku do ubiegłego roku czyli pewnie będzie 6 miejsce w generalce. Dzisiejszy etap? na cóż było dwóch aktorów tego etapu Aru i Quintana. Jazda Aru sensacyjna wręcz, ale ja się boję że nie zdobył jednego tego czysto. Obym się mylił. Quintana jednak nie taki mocny. Gdyby nie ucieczka na Stelvio to nadal by Uran liderował i mielibyśmy niesamowitą walkę na jutrzejszym etapie o Magila Rosa. A tak zostaje nam walka o drugie miejsce między Uranem i Aru myślę że nie mniej emocjonująca walka. Obiektywnie rzecz biorąc patrząc w generalkę to wszyscy przed Rafałem lepiej jeździli w górach i zasłużenie Rafał jest na tym miejscu na którym jest.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Nie chcę wyjść na hejtera czy innego klienta, któremu łatwo coś pisać sprzed komputera bo uważam, że miejsce w czołówce to wielka rzecz, ale jednak czegoś zabrakło.Ja jestem trochę rozczarowany postawą Majki.Przede wszystkich chodzi mi o tę zachowawczą jazdę - w drugim tygodniu mówiło się, że szykuje się na trzeci tydzień, jutro ostatni dzień jazdy, a na dobrą sprawę to ani razu nie widzieliśmy zrywu, ataku, czegoś takiego za co można by pochwalić RM - jak widać po Rollandzie i Aru to atakując można wygrać to Giro - raz, że zajmują/zajmą wysokie miejsca to też Aru zgarnął etap, pod wrażeniem Francuza jest świat kolarski.Moim zdaniem tego ryzyka zabrakło, może wczoraj i dziś zabrakło sił, ale w przez cały wyścig obserwowałem Rafała i było po nim widać, że noga jest i trochę mam niedosyt bo zapewne były momenty do ataku i teraz można żałować bo owszem, wysokie miejsce jest, ale znów porażka w stosunku do młodego Aru czy jak rok temu Betancura.

Co do Aru - mam podobne obawy jak Dawid, ale na razie nie ma żadnych podejrzeń także gratulację dla tego młodego kolarza.Oby nie powtórzył zeszłorocznego Santambrogio.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Fajna grafika przegotowana przez zespół Movistaru pokazująca dzisiejszą jazdę faworytów na punktach pomiarowych:
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś ostatni górski etap. Sprawa zwycięzcy całego Giro, jeśli nie zdarzy się jakiś nieoczekiwany wypadek, jest już przesądzona. Dlatego ciekawym typem wydaje mi się:
Nairo Quintana - Fabio Aru 2,75 Sportingbet ⛔
Quintana nad Uranem ma przewagę 3 minut, nad Aru 3,48. Wystarczająco, żeby dziś spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń. Nie będzie potrzeby ostro kontrować każdy atak rywali, ma taki zapas, że może sobie pozwolić na kilku-, kilkunastosekundową stratę. Aru wczoraj poszedł bardzo mocno i pewnie sporo siły stracił. Ale patrząc na generalkę to różnice między najlepszymi się trochę zwiększyły i nikt chyba z najlepszych nie będzie szczególnie mocnego tempa nadawał. Aru lubi wyskoczyć tuż przed samą metą a Quintana nie będzie miał chyba takiej potrzeby. Kursik spory więc warty zastanowienia moim zdaniem.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Rigoberto Uran - Rafał Majka 1 @ 1,47 Marathonbet/Bwin ✅ 18-21
Nocny sms od Rafała &quot;Przeproś kibiców i podziękuj za wiarę we mnie. Od dwóch dni walczę z wirusem żołądka. Jutro niestety etap na przetrwanie.&quot;
Uran walczy o drugie miejsce z Aru, musi zostać mu Poels do pomocy bo jak nie będzie miał wsparcia Holendra to przegra z Włochem drugie miejsce. W późniejszej fazie będzie musiał go kontrować. W ogólnym rozrachunku uważam że Aru wskoczy na 2 miejsce spychając tym samym Urana na 3. Ale nie będzie to obraz słabości Urana ale pokaz siły Aru który dzisiaj może wygrać etap. Uran swoje jedzie. Majka wczoraj strasznie się męczył a ten dzisiejszy sms wszystko mówi, a co najgorsze to jest to pewne źródło informacji nie tak jak z Quintaną ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na zakończenie Giro etap dla sprinterów. Faworytem jest Nacer Bouhanni. Przeszkodzić będą mu na pewno chcieli Elia Viviani, Giacomo Nizzolo, Ben Swift i Roberto Ferrari. Skoro sprinterzy przejechali trudne górskie etapy to dziś na pewno będą walczyć o zwycięstwo.

Luca Mezgec - Elia Viviani 1,60 sportingbet ⛔ 1 - 20
Viviani dzisiejszym zwycięstwem może uratować dla siebie nieudany do tej pory wyścig. Miejsca etapowe: 4, 3, 5 i 6 są na pewno poniżej jego oczekiwań. Trochę przeszkodziła mu choroba, bo niedawno w Turcji potrafił wygrać z Cavendishem. Mezgec po wycofaniu się Kittela został pierwszą opcją Giant-Shimano. Do tej pory w TOP-10 trzykrotnie: 8, 3 i 7. Viviani jest na pewno lepszym sprinterem i jeśli odpali to może nawet wygrać dziś etap.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom