>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2014 - Giro d'Italia (09.05-01.06)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Fight for pink! kto w tym roku spełni swoje marzenia i założy Maglia Rosa?
▶ Prezentacja trasy wyścigu:

Pierwszy raz w historii Giro d&#39;Italia kolarze rozpoczną rywalizację w Irlandzkim Belfaście. Niestety wszystko rozchodzi się o pieniądze, w latach wcześniejszych kolarze wyruszali już z Amsterdamu czy też z Duńskiego Herning. Tym razem rozpoczynamy na zielonej Wyspie. Kolarze spędzą tam 3 dni i rozstrzygną między sobą 3 etapy, jedną indywidualną jazdę na czas oraz dwa etapy przeznaczone dla sprinterów. Trasa bardzo zrównoważona, każdy typ kolarza może znaleźć coś dla siebie, bo są etapy sprinterskie, klasyczne, oraz typowo górskie. W tym roku powracamy do wielu monumentalnych podjazdów. 10 etapów kończy się podjazdem, 8 z nich to odcinki specjalne w walce o &quot;pole position&quot; w 97 Giro d&#39;Italia. Pierwsza trudność czeka kolarzy na 5 etapie, finisz w Viggiano na premii 4 kategorii, pomimo że jest to podjazd krótki, jest dość selektywny i 14 maja po raz pierwszy oddzielimy ziarno od plew. Kolejnego dnia kolarzy czeka podjazd na Monte Cassino, czy Polscy kolarze będą w stanie zawiesić flagę niczym wojska Generała Andersa podczas II Wojny Światowej w geście triumfu? 17 maja po raz pierwszy na 97 Gd&#39;I kolarze będą zmagali się z &quot;etapem specjalnym&quot; meta usytuowana w prowincji Pesaro e Urbino gdzie czeka podjazd pod Montecopiolo, podjazd liczy 6,4 km z średnim nachyleniem 7,8%, maksymalne nachylenie 13%, wcześniej kolarze pokonają dwa wzniesienia pierwszy z nich to Cippo di Carpegna (6,0km, śr.nach. 9,9%, max 14%) oraz Villaggio del Lago (9,3km, śr.nach. 6,2%, max 11%). Kolejny 9 etap kończący się w Sestola (10,7km, śr.nach. 5,7%, max 13%). Etap 11 kończy się płaskim finiszem, jednak 26km przed metą czeka na kolarzy bardzo trudne wzniesienie Naso di Gatto (6,0km, śr.nach. 8,1%). Etap 14 otrzymał 4 gwiazdki na 5 jeśli chodzi o trudność. 3 ciężkie podjazdy, Alpe Noveis (8,95 km, śr.nach. 7,9%, max 16%), Bielmonte (18,35 km, śr.nach. 6,2%,max 13%) i finałowy podjazd na Sanktuarium di Oropa (11,8 km, śr.nach. 6,2%, max 13%). Oropa wraca po 15 latach jako finałowy podjazd na Giro, 15 lat temu wygrał Marco Pantani. Kolejny 15 etap, to etap jednego podjazdu ale za to jakiego - Montecampione (18,65km, śr.nach. 7,8%, max 12%). Etap 16 po dniu przerwy jest etapem królewskim 97 Giro d&#39;Italia. 3 podjazdy - Passo Gavia (16,5km, śr.nach. 8%, max 16%), Passo di Stelvio (21,7km, śr.nach. 7,2% max 12%), Val Martello (22,3km, śr.nach. 6,4%, max 14%). Niestety w ubiegłym roku etap kończący się na Val Martello został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych, oby w tym roku pogoda nie spłatała figla, bo zapowiada się niesamowita selekcja na tym etapie. Etap 18 zakończony na podjeździe Rifugio Panarotta w Valsugana (15,85km, śr.nach. 7,9%, max 14%). Etap 19 to 5 gwiazdkowa górska indywidualna jazda na czas, etap liczy 26,8km, 7,5 km to płaski teren, następnie kolarze będą wspinali się na Cima Grappa (19,3km, śr.nach. 8%, max 14%). Etap 20 to ostatni górski etap tego wyścigu, etap określony drugim etapem królewskim, również 3 ciężkie etapy z metą na monumentalnym wzniesieniu Monte Zoncolan (10,1km, śr.nach. 11,9%, max 22%), gdzie 3 lata temu zdobywał ten podjazd Igor Anton, a rok wcześniej przed Hiszpanem - Włoch Ivan Basso. Wcześniej na kolarzy jednak czekają dwa podjazdy pierwszy z nich to Passo del Pura (11,25km, śr.nach. 7,7%, max 13%), drugi z nich Sella Razzo (15,85km, śr.nach. 5,2%, max 15%). Wyścig zakończy się płaskim etapem w Trieście.

▶ Faworyci wyścigu:
Obsada ogólnie rzecz biorąc nie powala, większość znakomitych górali szykuje się w tym roku na Tour de France, w tym ubiegłoroczny zwycięzca Vincenzo Nibali który nie podejmie rękawicy i nie będzie bronił Maglia Rosa którą wywalczył rok temu. Faworytem bukmacherów a także moim jest Nario Quintana, długie podjazdy faworyzują Kolumbijczyka. Głównym gregario będzie Castroviejo z którym razem trenował w Andach oraz Igor Anton. Zespół bardzo mocny, do podkręcania tempa jest jeszcze Amador i Capecchi. Hiszpanie mają zdecydowanie najmocniejszy skład na tym wyścigu. Drugim z faworytów jest Joaquin Rodriguez. Purito ze swoim żelaznym przybocznym Danielem Moreno będą groźni, bo ten duet kapitalnie potrafi ustawić peleton pod własną akcję. Szczerze mówiąc na tym możemy skończyć bo zarówno Hiszpan jak i Kolumbijczyk jeżdżą w inne lidze niż pozostali liderzy drużyn. O podium powinno powalczyć 3 zawodników, pierwszy z nich to Cadel Evans który jedzie w duecie z Samuelem Sanchezem. Następnie Dominico Pozzovivo, mały Włoch kapitalnie wspina się po górach, lubi długie selektywne podjazdy do pomocy ma Huberta Duponta oraz Alexis Vuillermoz którzy jako gregario sprawdzają się w swoich rolach. Trzecim zawodnikiem jest Polak Rafał Majka, dobra dyspozycja na Tour de Romandie oraz na Criterium International pozwalają ustawić Rafała na wysokim miejscu. Do pomocy będzie miał rodaka Pawła Poljańskiego oraz Nikitę Roche. Ta 5 zawodników którą wymieniłem powinna raczej odstawać od pozostałych zawodników. Dalej można wymienić Urana, Basso, mocny zespół Astany (Aru, Scarponi, Brajković, Agnioli), Daniela Martina i Rydera Hesjedala z Garminu, również mocny zespół Lampre (Niemiec, Cunego, Anacona, Ulissi), Pierra Rollanda, Roberta Kiserlovskiego. Duet Wilco Kelderman i Steven Kruijswijk też zapowiadają dobrą jazdę w górach. Specjalnie nie wymieniam tutaj zawodników SKY którzy praktycznie z małymi szansami na odegranie kluczowej roli w klasyfikacji generalnej. Wypadł ze składu Richie Porte i Dawid Brailsford desygnuje do Włoch - Dario Cataldo któremu pomagać będzie Peter Kennaugh. Nie oszukujmy się Sky nie ma dobrego zespołu i może to być kolejny wyścig stracony przez Brytyjczyków. Na pewno o dobre pozycję będą walczyli Włosi, jasna sprawa bo dla Włochów to jest najważniejszy wyścig a nie Tour de France. Do grona tych walecznych Włochów można zaliczyć Pellizottiego, Pirazzi, Moser, Rabottini, Santaromita.
Moja ocena poszczególnych zawodników:
***** Quintana, Rodriguez
**** Majka, Evans, Pozzovivo, Moreno
*** Uran, Aru, Scarponi, Kelderman, Martin
** Anton, Cataldo, Basso, Niemiec

▶ Rozkład jazdy:

Stage: 1 - 9 May : Belfast TTT, 21.70 km
Stage: 2 - 10 May : Belfast, 218.00 km
Stage: 3 - 11 May : Armagh - Dublin, 187.00 km
Stage: 4 - 13 May : Giovinazzo - Bari, 121.00 km
Stage: 5 - 14 May : Taranto - Viggiano, 200.00 km
Stage: 6 - 15 May : Sassano - Montecassino, 247.00 km
Stage: 7 - 16 May : Frosinone - Foligno, 214.00 km
Stage: 8 - 17 May : Foligno - Montecopiolo, 174.00 km
Stage: 9 - 18 May : Lugo - Sestola, 174.00 km
Stage: 10 - 20 May : Modena - Salsomaggiore Terme, 184.00 km
Stage: 11 - 21 May : Collecchio - Savona, 249.00 km
Stage: 12 - 22 May : Barbaresco - Barolo ITT, 41.90 km
Stage: 13 - 23 May : Fossano - Rivarolo Canavese, 158.00 km
Stage: 14 - 24 May : Aglič - Oropa, 162.00 km
Stage: 15 - 25 May : Valdengo - Montecampione, 217.00 km
Stage: 16 - 27 May : Ponte di Legno - Val Martello, 139.00 km
Stage: 17 - 28 May : Sarnonico - Vittorio Veneto, 204.00 km
Stage: 18 - 29 May : Belluno - Rif. Panarotta, 171.00 km
Stage: 19 - 30 May : Bassano del Grappa - Cima Grappa ICTT, 26.80 km
Stage: 20 - 31 May : Maniago - Monte Zoncolan, 167.00 km
Stage: 21 - 1 June : Gemona del Friuli - Trieste, 169.00 km



▶ Oferta u bukmacherów:



▶ Składy drużyn:
http://www.procyclingstats.com/race/Giro_d_Italia_2014-Startlist

▶ Potrzebne linki:
http://giro.cyclingfever.com/
http://www.gazzetta.it/Giroditalia/2014/en/
https://twitter.com/giroditalia
https://www.facebook.com/giroditalia

Zapraszam do dyskusji, podawania typów, ciekawostek o wyścigu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Moja ocena poszczególnych zawodników:
***** Quintana, Rodriguez
**** Majka, Evans, Pozzovivo, Moreno
*** Uran, Aru, Scarponi, Kelderman, Martin
** Anton, Cataldo, Basso, Niemiec
Mam identyczne odczucia.Sam sobie stworzyłem niedawno listę z szansami na triumf i wyszły mi takie same szacunki - poza zasięgiem Nairo oraz Purito, oby dwaj trochę kaleczą czasówki, ale na tej jednej płaskiej nie powinni stracić wiele do siebie także moim zdaniem między sobą rozegrają walkę o triumf.
Dalej, myślę, że Pozzo będzie bardzo mocny i to on załapie się na podium, uwielbiam tę sarenkę na podjazdach i będę mu kibicować w walce o wysokie miejsce, Evans trochę tak na siłę, ale nie mam nigdy do niego zaufania, w mojej opinii on może pojechać świetnie trzy tygodnie, a też może strzelić w najmniej spodziewanym momencie.Moreno zawsze mocny, zawsze pomocny Purito.Rafał nieźle wygląda w Szwajcarii, starał się trzymać Froomsa i Spilaka, forma jeszcze nie było najwyższa, ale wydaje się, że na Giro będzie optymalnie.Ciekawe co zaprezentuje sobą Uran, jedynka Omegi, myślę, że w jego zasięgu top10, a raczej jego obowiązek.
Dawid nie wspomniał, ale ja dorzuciłbym do obserwacji Cunego - mały Książe wyglądał nieźle w tym sezonie, może to oznaka tego, że w końcu pojedzie dobry wyścig, byłoby ciekawie jakby nawiązał do sukcesów sprzed 10 laty.W jego teamie dobre chłopaki do pomocy - Ulissi i Niemiec.

Zapewne aktywni będą kolarze z grup, które dostały wild cards także można liczyć na dobrą jazdę Pellizottiego, o niebieską koszulkę zapewne Pirazzi, o płaskie Battaglin w dodatku nieźle wygląda w tym roku ulubieniec Daveja - Duarte także liczę, że Kolumbijczycy pokażą się z dobrej strony czy to właśnie w osobie Duarte,Rubiano, Duque.

Jeśli chodzi o młodzież to nie wiem jak to będzie z Keldermanem, wygląda na to, że Belkin stawia na niego co dla mnie jest dziwne i wydaje mi się, że on jeszcze nie jest gotowy na liderowanie na GT i lepiej w tej roli wyglądałby Krujswik, moim zdaniem duże ryzyko.Znacznie lepiej z młodzieży wygląda Aru i uważam, że on może z Majką powalczyć o białą koszulkę.

Tyle tytułem wstępu, pierwszy w tym roku GT przed nami, ja bardzo lubię Giro także zachęcam do dyskusji i podawania typów, trzeba powoli zaczynać rozkręcać dział i temat.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
No nic czas na typy.

Rafał Majka TOP10 Giro d&#39;Italia @ 1,50 Bet365
Domenico Pozzovivo TOP10 Giro d&#39;Italia @ 1,50 Bet365
Daniel Moreno TOP10 Giro d&#39;Italia @ 8,00 Bet365

3 moje typy na klasyfikację generalną. Jak w 1 poście widać wszystkich trzech zawodników widzę odgrywających pierwszoplanowe role na Giro. Rafał zdecydowany lider Saxo, przed Giro wyglądał chyba najlepiej z całej stawki, no oprócz Purito i Quintany. Forma idzie do góry i będzie mocny. Rok temu 7 w generalce w tym czas na poprawę wyniku. Pozzovivo niekwestionowany faworyt gospodarzy do podium. Włosi go kochają on kocha Włochów. Mała sarenka z AG2R będzie wspinała się po górach niczym Nario Quintana. Rok temu 10 w generalce, dwa lata temu 8, teraz czas na walkę o podium. 3 typ dla mnie kurs nieziemski. Moreno to partner Purito w górach, z tym że to duet nierozerwalny i razem jadą jak tarany do mety. Moreno może nawet pokusić się o jakieś etapy. Będzie wysoko finiszował bo jest świetnym góralem. Również na górskiej czasówce może zarobić bardzo dużo czasu. Kurs warty grzechu - to znaczy zagrania.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Może uda się rozkręcić dobrą dyskusję w tym temacie. Ostatnio w dziale kolarstwo pusto, może wszyscy zbierali siły na Giro?;)
Czy jest przewidziany jakiś konkurs na wyścig?
Niedługo podrzucę swoje przemyślenia i typy długoterminowe.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Czy jest przewidziany jakiś konkurs na wyścig?
Konkurs na Giro nie będzie.Na tę porę nie mamy czasu na konkurs bo Dawid zmienia pracę, ja się bronię także starczy nam możliwości na ogarnięcie działu i tematu wraz, mamy nadzieję z pomocą użytkowników.
Szkoda, że zakładów na top10 nie można łączyć bo dubel Dawida jak w mordę strzelił.
Dani Moreno też już zbity do 5,00, Cunego też po 5,00 a widzę Małego Książę wysoko.
Zapomniałem dodać przy poprzednim wpisie - żałosne składy na Giro Lotto i FDJ, wiem, że drużyny mają różne cele, ale wysyłają kelnerów bez większych szans zaistnienia i zapewne tylko do ucieczek.
Orican nastawia się na pierwszy etap bo chcą mieć u siebie przynajmniej kilka dni koszulkę lidera także można patrzeć w ich kierunku.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No to trochę szkoda, że nie ma konkursu. Dział ostatnio nie jest zbyt oblegany, mało osób pisze swoje propozycje czy spostrzeżenia. Widać to na przykładzie dwóch ostatnich wyścigów: Giro del Trentino i Tour de Romandie. Taki mały konkurs mógłby rozruszać temat o Giro d&#39; Italia, a w późniejszym czasie cały dział. No cóż trudno...
Przechodząc do samego wyścigu to zgadzam się z opiniami, że ma on dwóch faworytów. Nairo Quintana i Joaquim Rodriguez miedzy sobą powinni rozstrzygnąć kto wygra ten wyścig. O miejsce w czołówce powalczą także Cadel Evans, Domenico Pozzovivo, Michele Scarponi, Daniel Moreno, Daniel Martin, Samuel Sanchez czy Rigoberto Uran. Liczę, że w TOP-10 ukończą wyścig Rafał Majka i Przemysław Niemiec.
Przeglądając listę startową można dojść do wniosku, że na pewno mogło być więcej ciekawych zawodników. Oprócz wymienionych wyżej na pewno powalczą włoscy kolarze których jest bardzo dużo. Raczej nie o podium, a bardziej o TOP-10 czy o wygranie etapu.
Wśród sprinterów jest kilka ciekawych nazwisk: Marcel Kittel, Nacer Bouhanni, Ben Swift, Edvald Boasson Hagen, Michael Matthews, Elia Viviani, Roberto Ferrari czy doświadczony Alessandro Petacchi. Brakuję wielu znanych sprinterów, ale i tak powinno być ciekawie na sprinterskich finiszach.
Trochę niepotrzebna ta Irlandia. Tutaj decydują względy finansowe i marketingowe. Wg mnie wyścig powinien rozpoczynać się normalnie we Włoszech. Zawodnicy tracą czas i siły na latanie samolotem.
Bet365 przygotował bardzo ciekawą i dużą ofertę. Oto kilka moich propozycji:
Cadel Evans - Rigoberto Uran 1,83
Evans znakomicie pojechał na Giro del Trentino. Wygrał cały wyścig i zrobił tam na mnie bardzo dobre wrażenie. To bardzo doświadczony zawodnik i pewnie jego forma pójdzie jeszcze w górę.Przed rokiem w Giro zajął trzecie miejsce przegrywając z drugim Uranem o minutę. W tym roku znów będzie chciał powalczyć o podium. Kolumbijczyk w tym roku jeździ słabiej. Na korzyść Evansa przemawia także silniejsza grupa, więcej konkretnych pomocników.
Daniel Moreno - Giampaolo Caruso 1,40
Dwaj zawodnicy Katiuszy, a zarazem główni pomocni Rodrigueza. Moreno jest dużo lepszym góralem od Caruso. Dobrze w tym roku pojechał na Tirreno-Adritico i ostatnio w klasykach. To on będzie zostawał jako ostatnio do pomocy dla Purito (czasem może nawet powalczy o coś dla siebie). Dzięki czemu na pewno będzie wyżej od Caruso, który swoją prace będzie wykonywał na wcześniejszych kilometrach. Na trudnych górskich etapach Katiuszę będą prowadzić Moreno i Rodriguez.
Ivan Basso - Franco Pellizotti 1,83
W pojedynku dwóch doświadczonych Włochów stawiam na Pellizottiego. Lider Androni zasygnalizował dobra formę na Giro del Trentino. Przed rokiem ukończył wyścig na dobry 11 miejscu. Basso to Basso, najlepsze lata ma już za sobą. W tym roku bez wartościowych wyników. W Trentino stracił ponad 8 minut w generalce do Evansa (niecałe 7 do Pellizottiego). Basso może też nie ukończyć wyścigu, ostatnio często wycofuje się z różnych powodów (choroba, kontuzja, słabsza forma). Przy takim kursie warto pograć.
Klasyfikacja drużynowa - Astana 2,00
Astana jest faworytem buków. Wcale mnie to nie dziwi. W jej składzie jest kilku bardzo dobrych zawodników: Scarponi, Aru, Brajković, Agnoli, Landa czy Tiralongo. Do tego na płaskich etapach powalczą Gasparotto i Bozic. Może nie mają zawodnika na walkę o wygranie wyścigu, ale mogą mieć 3-4 zawodników w TOP-20 wyścigu, będą się także liczyć na poszczególnych etapach. Na pewno będą celować w wygranie jakiś etapów.
TOP-10 - Cadel Evans 1,44, Przemysław Niemiec 1,40, Michele Scarponi 1,36, Domenico Pozzovio 1,50
Typ grupowy, bo nie ma co tego rozdzielać. Każdy z nich powinien ukończyć wyścig w czołowej dziesiątce. O Evansie pisałem wyżej. Niemiec i Pozzovivo na podium ukończyli na podium Giro del Trentino. Są liderami swoich ekip. Dla Scarponiego Giro d&#39; Italia to najważniejszy wyścig w sezonie, zwyżkę formy pokazał już w Trentino. Przed rokiem cała czwórka zmieściła się w TOP-10. Jeśli nie przydarzy się jakaś kontuzja czy choroba to 3/4 wejdzie na pewno, może nawet 4/4. Szkoda, bo ponoć nie można łączyć.
Nie wygra etapu - Pierre Rolland 1,57, Matteo Rabottini 1,36, Sony Colbrelli 1,36, Mauro Finetto 1,36
Tutaj tez typ grupowy. Bedzie krótko, bo nie się co specjalnie rozpisywać. Rolland po raz pierwszy jedzie Giro. W tym sezonie jest w słabszej formie. Pewnie będzie celował w jakiś etap, ale żeby wygrać górski etap trzeba być w bardzo dobrej dyspozycji. Rabottini także słabiej jeździ, nie sądzę, żeby był w stanie powtórzyć szarże z 2012 roku. Natomiast Colbrelli i Finetto to dwaj mniej znani włosi bez większych sukcesów. To dla nich za trudny wyścig by wygrywać etapy. Kursy przyzwoite. Liczę na 4/4.
To chyba tyle;) Pewnie dorzucę coś jeszcze jak pojawi się oferta w sportingbet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Trasa cały czas w terenie zabudowanym, więc wiatr nie powinien szaleć.
Orica - Reszta 1 1.48
pinnacle
Liderzy na pierwsze 2 etapy: SantaR i Matthews ;] Cięzko tu będzie pokonać Kangurów. 2 tragicznie długie proste w profilu, a tak wyrównanego składu nie ma nikt w stawce.
Durbridge, Hepburn, Tuft, Meyer, Lancaster. Robi wrażenie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
M 139

marcato

Użytkownik
Wszyscy hurtem na Quintanę jak na Contadora na Vuelcie 2011.

A w jakiej formie jest Quintana? Nikt nie wie.
Wiadomo tyle, że profil generalnie powinien mu leżeć.
Wiosnę jednak miał słabszą niż w zeszłym roku i nigdy jeszcze nie przystępował do GT z pozycji lidera. Ja myśle że Nairo nie wygra.

Gdyby nie wywrotka Purito to jego bym widział jako naczelnika tego Giro, pamiętając jak pojechał Katalonie a tak to nie wiem.

Oprócz tych dwóch powinni jeszcze imo powalczyć Evans, Uran i Pozzo i tak szczerze mówiąc to ja widzę zwycięzcę raczej w tej trójce niż w dwójce powyżej.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na sportingbet pojawiła się oferta. Trochę mniej zdarzeń niż na bet365. No i dramat bo nic nie można łączyć. Nawet H2H z H2H...
Widzę, że chyba wszędzie tak jest. Tylko pojedyncze zakłady...
Mała ciekawostka związana z klasyfikacją drużynową:
Astana - 2,00
H2H: Astana - pozostali 2,40
Chyba nie trzeba się długo zastanawiać co wybrać.
Dorzucę jeszcze typ H2H:
Rafał Majka - Ivan Basso 1,50 bwin
Majka jest liderem Saxo. W tamtym roku pojechał bardzo dobry wyścig. W generalce zajął 7 miejsce i zaliczył kilka dobry miejsc na mecie etapów. Teraz twierdzi, że jest jeszcze lepiej przygotowany. Po wynikach w tym roku widać, że forma idzie do góry. Tour de Romandie ukończył na 13 miejscu. O Basso i jego dyspozycji pisałem wczoraj. On sam wie, że coś jest nie tak z jego formą. Wypowiedź podczas Tour de Romandie:
Szczerze mówiąc jestem trochę zaniepokojony, ale nie zamierzam rzucić ręcznika. Aby poczuć się pewniej muszę przygotować formę. Nawet jeżeli dyspozycja nie jest taka jakiej oczekuję, to pozostało trochę czasu na jej dopracowanie.
Majka jest dla mnie pewniakiem na TOP-10, a to powinno wystarczyć do pokonania Basso.

Dorzucam jeszcze krótką prezentację wyścigu. Fajnie opisane etap po etapie z mapką.
http://rowery.org/2014/05/07/prezentacja-giro-ditalia-2014/
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Na sportingbet pojawiła się oferta. Trochę mniej zdarzeń niż na bet365. No i dramat bo nic nie można łączyć. Nawet H2H z H2H...
Widzę, że chyba wszędzie tak jest. Tylko pojedyncze zakłady...
W Unibecie i Triobecie można łączyć h2h.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Orica GreenEdge zwycięzcą 1 etapu Gd&#39;I @ 1,481 Pinnacle ✅ 1 miejsce
Nie sądzę że będzie gdzieś więcej. Choć sam liczyłem że traderzy przeszacują kurs na Australijczyków. Szczerze mówiąc sądzę że będzie tutaj miazga mimo że tylko niespełna 22 km pojadą kolarze. 6 kolarzy który są torowcami - Durbridge, Hepburn, Tuft, Meyer, Lancaster, Docker do tego dobrze jeżdżący na czas Weening i pociąg Matthews. Jeden worek ziemniaków w postaci Santaromity nie spowoduje większych problemów i kangury to spokojnie wygrają. Rywale? brak. Omega w słabym składzie jeśli chodzi o TTT, Movistar nie najgorszy ale to jednak nie ten poziom jeśli chodzi o czasówki, Hiszpanie mogą być na podium. BMC bez szału chociaż też walka o podium powinna być, Belkin nie ta liga a Sky raczej skupi się na niezostawieniu Cataldo i Siwcowa. Wydaje mi się że Orica będzie bezkonkurencyjna i zrobi ok 30 sekund nad drugą drużyną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Movistar - Belkin | 1 - 1,46 (Betsafe)✅

Taki jeden becik na jutrzejszy etap.Tak jak Dawid wspomniał - Movi bez szału na TTT, ale oni trzymają zawsze stały poziom, ich lider - Nairo aż tak tragicznie nie jeździ także nie będzie balastem.Tempo narzucać będzie Malori oraz Castroviejo czyli specjaliści od czasów, niezły jest Amador także nie będą plątać się w ogonie.W parze z Belkinem na, którego nie liczę i nie stawiam ich nawet w top7 - jedyna osoba, która radzi sobie dobrze na czasówkach to Kelderman, ale no to trochę za mało.Tak więc Movie na top5, a Belkinu tam nie widzę, dla mnie niezły pewniaczek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
A co myślisz o Astanie z Katiuszą?
Astana - Brajković, Gasparotto, Tiralongo, Aru i Agnioli potrafią pojechać TT.
Czy Katiusza aż tak dobrze pojedzie jak szacują tradarzy?
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Dla mnie teamy wyrównane, ale też Katiuszę widzę wyżej - dla mnie to zawsze dobry poziom mimo, że nie ma aż tak szałowych nazwisko.W zeszłym roku przegrali z Astaną co nieco, a niektóre jednostki się powtarzały.Teraz może Astana trochę słabiej wygląda bo nie ma przyzwoitego Kangerta,Kessiakoffa oraz Nibaliego, który jest dobry.DLatego ja pary nie dotykam, moim zdaniem Katiusza zaskoczy na plus, oni zawsze bardzo solidni nawet z Purito, który jest słabiutki na czas.
Betsafe pozwala łączyć h2h.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zgadzam się z wami. Orica GreenEdge zdecydowanym faworytem na dzisiejszy etap. Drużyna od dawna przygotowywała się na TTT. Zebrali bardzo mocny skład. Większość z nich to bardzo mocni kolarze jeżdżący świetnie na czas.
To dla nich praktycznie jedyna szansa na zaistnienie podczas Giro d&#39; Italia. Zdobywając dziś koszulkę lidera można ją łatwo utrzymać do 5 etapu gdzie pojawiają się pierwsze trudności.
Orica GreenEdge - pozostali 1,44 sportingbet ✅ 1
Dobrze powinni pojechać także kolarze BMC i Movistar. Liczę, że dobry wynik wykręci Astana. Może wejdą do TOP-5.
Dzięki za propozycję gdzie można łączyć H2H. Niestety większość mojego budżetu na Giro d&#39; Italia poszła w sportingbet...
Mam na dzieję, że sportingbet przygotuje lepszą ofertę na kolejne etapy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Alessandro Petacchi - Kenny De Haes 1 @ 1,746 Pinnacle ✅ 40-179

Gram na doświadczonego Włocha. Jutro pójdzie na noże z Matthewsem bo Peta ma tylko 5 sekund straty w generalce i było by wspaniale jeśli Włoch poleciał by do Włoch z Maglia Rosa. Niekwestionowany lider drużyny na płaskie etapy. Nie ma jakiegoś wybornego rozporwadzającego ale sam potrafi doskonale się ustawić na finiszu. W tym roku niezła forma, sam mówi że jest w dobrej dyspozycji. Ostatnio w Turcji rozporwadzał Cavendisha i Mark był zachwycony z pracy Alessandro. Haes to nie jest żaden sprinter, wyniki w tym roku bez szału. Do tego Lotto bez jakieś mocnej drużyny. Dzisiaj na TTT został ze stratą 5,5 minuty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zgodnie z przewidywaniami TTT dla zespołu Orica GreenEdge.
Szkoda Daniela Martina. Już na pierwszym etapie zakończył udział w wyścigu. Upadek i prawdopodobnie złamany obojczyk. W wyniku tego zamieszania spore straty poniósł też Ryder Hesjedal.
Starty ponieśli też Igor Anton i Giampaolo Caruso. Ogólnie Katiusza na minus.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Kittel - Reszta 2 1.7 pinn
Gdyby to był łatwy czysty sprint, to ładowałbym na Marcela. Ale cały etap blisko morza, a do tego zakręt 90 stopni blisko mety. Może być różnie, więc próbuję grać w stronę 190 pozostałych zawodników ;] Defekty, kraksy - będzie nerwowo jak to na pierwszych etapach.
Marcel jakimś spryciarzem w stylu McEwana nie jest i jak Giant zawali robotę z pozycjonowaniem przed zakrętem, to będzie pozamiatane.
 
S 145

superg

Użytkownik
Jak ja nie lubię takich etapów jak jutrzejszy. Oby Rafał i Przemek się gdzieś nie zaplątali. Czy to w kraksie czy na wiatrach.
Typować się jutro nie podejmę. Oczywiście faworytem Kittel, ale w ogólnym rozgardiaszu który jutro przewiduje zdarzyć się może wszystko.
Obyśmy tylko nie pisali jutro, że następni faworyci mają po wyścigu przez kraksy.
Jacyś kandydaci do ewentualnej zabawy na rantach ? Omega, może Saxo replay z Touru (chociaż raczej nie w tym składzie, bo Rafał orłem w jeździe w tłoku i na wiatrach nie jest) czy zdesperowany Garmin
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Francesco Chicchi - Kenny De Haes 1 @ 1,55 Unibet ✅ 11-15
Chicchi dzisiaj finiszował na 12 pozycji. De Haes na 179. Z tego co zauważyłem podczas transmisji to Kenny jest woziwodą w Lotto ???? czyli jego zadania polegają na dostarczaniu bidonów z napojem i żeli energetycznych pozostałym zawodnikom Lotto. Także ten :grin: Tak jak wczoraj pisałem żaden to sprinter, sezon słaby i nawet jeśli jego zadania na jutro się zmienią to nie będzie odgrywał kluczowej roli. W Lotto najszybszy jest Tosh Van Der Sande który dzisiaj fajnie na 13 miejscu finiszował. Ja gram na Francesco, zawodnik byłego Vini Fantini to sprinter który walczy o TOP10 na takich etapach, ma szybkość ale brakuje mu sprytu by być ponad pozostałymi. Ostatnio dobra jazda w Turcji radził sobie na sprinterskich finiszach i dzisiejszym etapem potwierdza że będzie na takich etapach jak jutro w czołówce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom