>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2012 - Vuelta a Espana (18.08-09.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Chciałbym poznać zdanie innych co do typu?
Warto. Chociaż kurs szału nie robi. Trochę dużo naliczyłeś tych szans dla Degenkolba max to 2-3 etapy w których może coś zdziałać. Może. Bo wiadomo że wszystkiego wygrywać nie będzie. Purito musi zrobić wszystko by być wysoko na każdym etapie bo inaczej przegra czasówką tegoroczną Vueltę więc praktycznie powinien spokojnie łapać punkty i tym samym uciekać w klasyfikacji. Bardziej niż Johna obawiałbym się Contadora który w 2 i 3 tygodniu będzie o wiele mocniejszy, bo teraz było zdecydowanie widać że brakuje mu przejechanych kilometrów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 10
Tu główne skrzypce będzie odgrywał wiatr. Pewnie znowu dojedzie do podziału peletonu praktycznie 2/3 etapu wzdłuż linii brzegowej morza. Etap bardzo, bardzo trudny i to wcale nie ze względu na profil bo ten jest łatwy i na dodatek po dniu przerwy. Bardzo duże szanse daję na dojechanie ucieczce, bo jeśli zawiąże się skok na ok 8 osób lub więcej to oni dojadą, jestem pewny.
Profil trasy:


Ostatnie km:


John Degenkolb - Any Other 2 @ 1,75 Sportingbet ⛔ 1 miejsce kozak
Ok John jest w doskonałej formie, za te trzy etapy które wygrał należy mu się ogromny szacunek. Ale cały czas przecież nie będzie wygrywał, bo jest sporo zawodników którzy mogą. Viviani widać że jest szybki ale brakuje mu może szczęścia może objeżdżenia na finiszach bo za każdym razem zostaje zamknięty. Bouhanni w niedzielę się pokazał z dobrej strony i jako nieliczny sprinter dojechał w czołówce. Swift, Davies też mogą powalczyć na finiszu. Steegmans mając taki zaprzęg musi wykorzystać jakąś okazję. Bennati na trudniejszym finiszu potrafi a jutro nawet tak łatwo nie będzie. Do tego daję dużą szansę uciecze na dojechanie przed peletonem. Do tego spora szansa że peleton się podzieli i John zostanie gdzieś w drugiej grupie. Do tego przewidziany jest jutro deszcz więc to też nie pomoże ani na finiszu, ani peletonowi nad gonieniem ewentualnej ucieczki. Po takim kursie ja gram że Degenkolb nie wygra.
Gert Steegmans - Pim Ligthart 1 @ 1,72 Tobet ⛔ 21-7
Po cichu jeśli oczywiście byłby finisz z peletonu liczę jutro na Steegmansa. Ma dobry pociąg, jakby Martin go rozprowadzał to może wskoczyć na &quot;podium&quot;. Omega ma też Stybara który może zrobić podkładkę pod Belga. Ligthart dla mnie to taki lekki noł nejm. No dobra może nie noł nejm ale zawodnik który na wygrywanie ma jeszcze dużo czasu. W tym roku bez jakichkolwiek wspaniałych wyników. W tegorocznej Vuelcie Steegmas też jest lepszy od młodego Holendra. Na 3 sprinterskich etapach było tak: Etap 2 - Ligthart 17, Steegmans 13. Etap 5 - Ligthart 10, Steegmans 23. Etap 7 - Ligthart 73, Steegmans 12.Widać że Belg trzyma się w czołówce, na każdym szybkim etapie. Holender strzela jak snajper z zezem raz wysoko raz sporo straty. Do tego Vacansoleil kompletnie olewa Ligtharta bo pilnują Marczyńskiego i na pomoc od kumpli na finiszu nie ma co liczyć. Sporo przemawia za Steegmansem i dlatego na niego zagram.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Warto. Chociaż kurs szału nie robi. Trochę dużo naliczyłeś tych szans dla Degenkolba max to 2-3 etapy w których może coś zdziałać. Może. Bo wiadomo że wszystkiego wygrywać nie będzie. Purito musi zrobić wszystko by być wysoko na każdym etapie bo inaczej przegra czasówką tegoroczną Vueltę więc praktycznie powinien spokojnie łapać punkty i tym samym uciekać w klasyfikacji. Bardziej niż Johna obawiałbym się Contadora który w 2 i 3 tygodniu będzie o wiele mocniejszy, bo teraz było zdecydowanie widać że brakuje mu przejechanych kilometrów.
Wg mnie Dagenkolb na pewno powalczy na 10, 12, 21 etapie. Z profili wydaje mi się, że sprinterzy mogą mieć szansę na 13 i 18 etapie. Jednak do końca na pewno mamy przewagę górskich odcinków.
Purito na pewno będzie walczył na każdym górskim etapie. Na mecie dla pierwszej trójki czekają bonifikaty. Zobaczymy też jak Rodriguez pojedzie jutrzejszą czasówkę - ona na pewno ustawi trochę wyścig i taktykę zawodników na kolejne etapy.
Contador? Na razie pokazuję, że ma olbrzymi głód ścigania, nie kalkuluję. Na poprzednich etapach kilka razy przeszarżował. Sam jestem ciekaw jego formy w trzecim tygodniu ścigania.

Co do dzisiejszego etapu to może być ciekawie. Liderzy wyścigu muszą się bardzo pilnować. Trasa prawie 200km, mocne wiatry, możliwe kraksy. Bardzo możliwe, że peleton się podzieli i pomocników czeka ciężka praca żeby dojść główną grupę. Na podobnym etapie trochę stracił w tym roku Alejandro Valverde. Teraz wszyscy powinni się bardziej pilnować, ale kraks nikt nie przewidzi. Pogoń małej grupki za peletonem jest bardzo trudna.
Jeśli dojedzie cała grupa do mety to faworytem na pewno jest John Dagenkolb. Poprzednie trzy sprinty padły łupem Niemca. Do pomocy ma przeznaczoną praktycznie całą grupę Argos-Shimano. Wg mnie nie musi dziś wygrać, ale Top-3 w przypadku sprinterskiej rozgrywki ma praktycznie pewne.
Miejsce na podium - John Dagenkolb 1,36 sportingbet ✅
Kurs może nieduży, ale warto go wrzucić do jakiegoś double albo triple.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Tak sobie przeglądam te etapy i w kontekście kl. punktowej też się skuszę na granie Purito.

Takie luźne wyliczenie etapów:

purito 12, 14, 15, 16, 17, 20

dege 13, 18, 21

Etap 19 tak pół na pół. Na czasówce obaj nie zapunktują.
Myślę, że teraz jest dobry moment do zagrania na Purito, bo po czasówce świetny etap dla niego, takie hiszpańskie Monetelupone, tu powinien odrobić straty, a potem ewentualnie skonrować Degenkolba, jesli ta przewaga po tryptyku będzie zbyt mała.

TOP10 Talansky 2.25 bet365
Po jutrzejszej czasówce może nawet wskoczyć do 6. W górach pozytywnie zaskakiwał, dobra forma na Burgos. Spora część straty w generalce wynikła z defektu. Wydaje się być dość solidny, nie powinien tracić minut w górach, do swoich sąsiadów.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
De Gendt - Gilbert 1 @ 1,85 bet365 ✅
Jestem ciekaw Waszej opinii o tym typie. Czy ja czegoś nie rozumiem? Bo dla mnie ustawienie takiej pary jest conajmniej dziwne. De Gendt solidny czasowiec, w sumie jeden z lepszych specjalistów na tej Vuelcie, a Gilbert to kolarz od klasyków. Dodatkowo wygrywając etap w Barcelonie raczej już zrobił swoje na ten tour. Obaj nie walczą o generalkę to będę jechać bez spiny, a kto jest lepszy na czas to wiadomo. Co prawda trasa jest dość ciężką i 10 km solidnie pod górę kolarze pojadą ale mimo wszystko chyba Thomas powinien być tutaj zdecydowanym faworytem.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
De Gendt - Gilbert 1 @ 1,85 bet365
Jestem ciekaw Waszej opinii o tym typie. Czy ja czegoś nie rozumiem? Bo dla mnie ustawienie takiej pary jest conajmniej dziwne. De Gendt solidny czasowiec, w sumie jeden z lepszych specjalistów na tej Vuelcie, a Gilbert to kolarz od klasyków. Dodatkowo wygrywając etap w Barcelonie raczej już zrobił swoje na ten tour. Obaj nie walczą o generalkę to będę jechać bez spiny, a kto jest lepszy na czas to wiadomo. Co prawda trasa jest dość ciężką i 10 km solidnie pod górę kolarze pojadą ale mimo wszystko chyba Thomas powinien być tutaj zdecydowanym faworytem.
Buki opierają swoją wycenę na tym, że Gilbert był lepszy w mistrzostwach Belgii w jeździe na czas od De Gendta (odpowiednio Philippe był 3 Thomas 4). Jednak tamta czasówka była płaska jak stół, zaś ta jutrzejsza ma solidny 6-7 kilometrowy pagórek ze średnią od 4 do 6%. Także wydaje się, że typ na De Gendta to dobra inwestycja. Oczywiście zasadnicze pytanie tylko jaką obydwaj mają motywację.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Z tego co pamiętam, to była mowa, że Tomek ma pojechać mocną czasówkę, by zapewnić sobie miejsce w kadrze na MŚ. Przy takim profilu bym stawiał właśnie na niego.
Nie znam się, ale chyba jest siurbet na parze Valverde-Rodriguez w sb Piti 1.40, a w unibecie na Purito 4.75 ;]
Sam typ na Alejandro po 1.40 bardzo dobra inwestycja według mnie, bo tak mocny podczas GT to chyba nie był nigdy. Dla Purito mało odpowiadający ten podjazd, taki długi, męczący, on woli dynamiczniejsze. ✅
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 11
Jutro 40 km jazda indywidualna na czas. Mamy 3 muszkieterów w sumie to dwóch którzy rozstrzygną ten etap. Froome i Contador. Martina odrzucam bo 10 km na nachyleniu 4% do tego trudny zjazd on odpada nie będzie ryzykował przed MŚ. Davey_Watt dał mi fixa i Contador aż 8 razy pokonywał tą trasę podczas przygotowań. Będzie ogień od El Pistolero? mam nadzieję.
Profil etapu:

Alto Monte Castrove (kat. 3; 23,5 km; 10 km; 4,4%)

Christopher Froome - Tony Martin 1 @ 1,75 Betsafe ✅ 3-11
Chris jest w mega formie w tym roku na TdF na TT ustępował tylko Wigginsowi. Tu Bradleya nie ma, jest za to Contador. Jednak wyniku pojedynku pomiędzy tymi zawodnikami nie odważę się typować. Gram natomiast parę Froome - Martin. Tony ma bardzo pechowy sezon, łamał się w najważniejszych momentach. Na TdF tracił wyraźnie do Frooma na czasówkach. Na IO z kolei był 2 a Kenijski Brytyjczyk 3. Jednak tu w Hiszpanii obaj mają inne cele. Froome dobrą, znakomitą jazdą na czas może wygrać ten wyścig, Martin tylko przygotowuje się do MŚ. Do tego profil zdecydowanie przemawia za zawodnikiem SKY. Kurs niezły więc gram na Krisa.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Joaquin Rodriguez - Igor Anton 1 @ 1,35 Tobet ✅ 7-49
Chyba taka mała lokata. Anton i cały Euskaltel to jedna z gorszych drużyn na czas. Anton jak się pokazuje na jakiejś czasówce to jest w okolicach 100 miejsca ???? Rodriguez to też spec od czaówek nie jest i nie będzie. Ale koszulka lidera więc waleczność rozkręcona na 100%, do tego wydaje mi się że taka górska wąska czasówka jemu powinna odpowiadać. Co prawda 10 km to dużo on by wolał żeby było 5 km ale nachylenie 10% ;) Ciężko przytoczyć jakieś porównanie na jednym wyścigu, ale np rok temu różnica na czasówce była ponad 1 minutę pomiędzy tymi zawodnikami. A od tego czasu nic się nie zmieniło, może tylko zmieniło się na lepsze dla Purito. Np na Pais Vasco był 7 w czasówce tam też jechał w koszulce lidera i na niego podziałało.
Jonathan Castroviejo - Kristoff Vandewalle 1 @ 1,62 Tobet ✅ 10-28
Im się chyba Vandevelde z Vandewallem pomieszał :razz: Castroviejo bardzo dobrze zaprezentował na IO gdzie na czasówce był 9. To dobry czasowiec nawet bardzo dobry. Jutro widzę go w czołówce jeśli oczywiście pojedzie z pełnym zaangażowaniem. Vandewalle chyba tak wysoko oceniany bo w Romandii na prologu 3 km był 5 no ale bez przesady. Dla mnie faworytem i to zdecydowanym w tej parze jest Jonathan.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jak już jesteśmy przy temacie Basków, to ten typ mi się nawet podoba:
Astarloza - Dani Navarro 1 1.85 sb ✅

Mikel coś jeszcze potrafi z siebie wykrzesać, nie jest to poziom sprzed zawieszenia, ale dość solidnie. Hiszpan z gwardii Contadora miał w tym sezonie parę niezłych wyników w czasówkach, ale wtedy jechał na swoje konto.
Nie czarujmy się, jutro powinien zrobić sobie wolne i stracić z 10 minut podobnie jak Majka czy Jesus. Trzeba oszczędzać siły na dalszą część wyścigu, by pomagać Contadorowi, w kl. drużynowej Saxo się nie liczy, więc tym bardziej się nie będą żyłować. Przynajmniej tak mi się wydaje ;]

lololo
http://i1226.photobucket.com/albums/ee414/Fleurtje15/Baby.jpg
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
To i ja napiszę o moich propozycjach na dzisiejszą czasówkę. Faworytów do wygrania dzisiejszego etapu jest trzech: Froome, Contador i Martin. Dwóch pierwszych walczy o triumf w całym wyścigu, natomiast dla Martina to sprawdzian przed MŚ. Profil (spory garb w połowie trasy) trochę sprzyja Purito, ale jestem pewny, że i tak straci dziś prowadzenie w generalce. Contador i Froome to specjaliści od czasówek i myślę, że pokonają go dziś gdzieś o 2 minuty, a może nawet więcej.
W ofercie znalazłem kilka ciekawych typów:
Andrew Talansky - Richie Porte 1,45 STS ⛔ 9 - 6
Talansky to bardzo dobry czasowiec. To młody zawodnik i największe sukcesy dopiero przed nim. W tym roku zajął drugie miejsce w Tour de Romandie - na czasówce przegrał tylko z Bradleyem Wigginsem (podobnie jak w całym wyścigu). W generalce jest na Vuelty jest na 15 miejscu, ale po bardzo dobrej czasówce może wskoczyć nawet do &quot;10&quot;. Gram go w parze z Richie Porte. Doświadczony kolarz Sky, który także dobrze jeździ na czas. Jednak nie będzie miał takiej motywacji jak zawodnik Garmin. Na dodatek może powtórzyć się sytuacja z TdF gdzie Richie Porte odpuścił pierwszą czasówkę. Oszczędzał siły żeby na następnych etapach pomagać Wiggo.
Chris Froome - Alberto Contador 1,60 sportingbet ⛔ 3 - 2
Froome to obecnie czołówka jeśli chodzi o czasówki. znakomite wyniki na TdF i IO mówią same za siebie. Forma Contadora po przerwie spowodowanej zawieszeniem to dalej trochę niewiadoma. Na razie pojechał tylko czasówkę na Eneco Tour. W tej parze stawiam na Froome&#39;a który pojedzie dziś na pewno na maksa. Wie, że w górach może stracić trochę w pojedynku z koalicja hiszpańską i tutaj musi szukać przewagi.
Jonathan Castroviejo - Benat Intxausti 1,40 bet365 ⛔ 10 - 5
Castroviejo to znakomity czasowiec, reprezentował Hiszpanie na IO. Ma 25 lat, a już sporo wygranych czasówek na mniejszych wyścigach. Dziś powinien spokojnie wykręcić czas na top-10. Wg mnie ma nawet szansę na top-6. Intxausti w pojedynku z nim na dzisiejszej czasówce jest bez szans.
Jak takie czasówki jeździ Eros Capecchi? Jeśli solidnie kto można spokojnie zagrać:
Eros Capecchi - Nicolas Roche 1,85 sportingbet
Roche czasówki jeździ słabo. W tegorocznym TdF był 23 i 77, a w górach spisywał się dobrze. Gdyby nie czasówki spokojnie skończyłby wyścig w pierwszej &quot;10&quot;.
Podoba mi się też typ zaproponowany przez dawid.400:
Jonathan Castroviejo - Kristoff Vandewalle 1 @ 1,62 Tobet
Kurs na de Gendta w parze z Gillbertem spadł już do 1,60
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
z tego co wyszukałem, to na Tour de Romandie był na czasówce 41 ze stratą 1,46 do Wigginsa, ale był np. przed Castroviejo , który był wtedy 42, innych jego wyników z tego sezonu nie znalazłem.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Talansky - Monfort 1.35 Fortuna
Co sadzicie o tej parze ?? Wydaje sie dosc pewna biorac pod uwage dobra forme Talanskiego i jego jazde na czas ale nie wiem co moze zaprezentowac Monfort ??
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
z tego co wyszukałem, to na Tour de Romandie był na czasówce 41 ze stratą 1,46 do Wigginsa, ale był np. przed Castroviejo , który był wtedy 42, innych jego wyników z tego sezonu nie znalazłem.
W tegorocznym Tour de Suisse zajął miejsce około 30. ;)

A był 2. w generalnej na koniec ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
z tego co wyszukałem, to na Tour de Romandie był na czasówce 41 ze stratą 1,46 do Wigginsa, ale był np. przed Castroviejo , który był wtedy 42, innych jego wyników z tego sezonu nie znalazłem.
danke!
czyli w parze z Antonem wyglada super dobrze. Do tego valverde-nocentini. Geesink&#39;monfort, i froome-martn i mamy ako 5,8 w totomoixie.
Morabito - Anton ⛔ 55-49 :mad:
Valverde - Nocentini ✅ 4-45
Gesink - Monfort ✅ 12-27
Froome - Matrin ✅ 3-11
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom