>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Kolarstwo 2012 - Tour de France (30.06-22.07)

Status
Zamknięty.
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Wydaje mi się, że warto grać na Nibalego na podium generalki. Na dziś kurs wynosi 2,25. Na Froome&#39;a 1,60, ale nie wierzę, aby Brytyjczyk utrzymał tą pozycję. Na pewno straci trochę w górach i w 3 tyg nie powinien być już tak mocny nawet w czasówce. Dwóch Angolów na podium TdF to byłaby jakaś masakra. Froome wydaje mi się, że nawet nie zakończy w top5, dlatego dobrą opcją lekkie zabezpieczenie na Mienchova, może Zubeldię po dużych kursach (@8 i @13), bo oni mają nieduża stratę i jeśli Nibali by spuchł w górach to oni mogliby wskoczyć na podium.
 
J 10

jabbaco

Użytkownik
Dzisiaj krociutko bo z telefonu wiec niewygodni. na pinnaclu mam 3 interesujace typy na dgow ktorzy w mojej opinii dogami nie sa. zgadzam sie z kolegami powyzej ze dzis brylowac powinni evans nibali ewentualnie jakies ucieczki. i dlatego rozwazam nastepujace typy:
Roche - Scarponi 2 3,07
extra value na wlocha ktory zapowiadal walke. na gorkach zaden z nich nie powinien spuchnac wiec nawet jak michele nie zabierze sievw zaden odjazd to sa szanse ze dojada rowno a kurs niebotyczny.

i dwa razy Menchov w parze z froome po 2.66 i w h2h z JVDB po 2.84. co jak co ale mienszow realnie walczy o top3 wiec na straty pozwowlic sobie nie moze froome zajety bedzie pilnowaniem touru dla wiggo a jvdb chyba az tyle lepszy nie jest. kto wstanie proszony o opinie. pozdrawaiam
 
przemasso 38

przemasso

Użytkownik
Wydaje mi się, że dziś to Liqigas się weźmie porządnie do roboty dla Nibalego i narzuci ostre tempo, żeby Nibali mógł atakować na zjazdach. Jak będzie mocne tempo pod premie HC to Menchov spuchnie, a Froome raczej wytrzyma.

Rein Taaramae - Thibout Pinot 1 1,60 bet365 ⛔

O ile Pinot nie zabierze się w ucieczkę to typ, według mnie bardzo pewny. Taramae to solidny góral i powinien przyjechać spokojnie w top20. Pinot już osiągnął więcej niż założył i powinien spokojnie dojeżdżać, aby być może spróbować jeszcze raz na którymś z etapów uciec i znów powalczyć o zwycięstwo. Poza tym Taaramae walczy o białą koszulkę i na dzień dzisiejszy jest faworytem do jej zdobycia i chyba nie będzie ryzukować próby ucieczki i w przypadku niepowodzenia straty czasowej.

Co sądzicie o tym typie?
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Martin - Chavanel 1 1.71 sportingbet ⛔ Dani odpuścił dziś, jutro go widzę w ucieczce.
Danny też mierzy w klasyfikację górala/etap. W generalce Garminowcy są skończeni. Zaczynają się wysokie góry więc Francuz, mimo, że kreowany na nadczłowieka powinien strzelić. Irlandczyk w TOP20 górali na tym wyścigu powinien się zmieścić.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś pierwsza okazja by zgubić Wigginsa. Podjazd pod Col du Grand Colombier wygląda bardzo ładnie. Trochę szkoda, że organizatorzy nie zrobili tam mety etapu. Liczę na liczne ataki pretendentów do wygrania wyścigu. Sądzę, że można tu zmęczyć Wigginsa, a później jeszcze trochę powiększyć przewagę na zjazdach. Później mamy Col de Richemond i zjazd do samej mety. Etap to szansa dla dobrych górali, którzy dobrze zjeżdżają np: Cadel Evans czy Vicenzo Nibali. Mocno atakować może Maxime Monfort albo Jurgen van den Broeck. Mam nadzieję, że każdy będzie próbował atakować bez oglądania się na innych. Do akcji na początku ruszą także harcownicy i możliwe są &quot;dwa wyścigi&quot;. Jeden o zwycięstwo etapowe, a drugi o zmiany w czołówce klasyfikacji generalnej.
Zwycięzca etapu: Cadel Evans ⛔
1. Rui Costa - Michele Scarponi 1,75 Betsafe ⛔ 19 - 2
Portugalczyk bardzo podoba mi się w tym wyścigu. Cały czas dojeżdża blisko faworytów, bardzo dobrze pojechał na czas i jest 11 mając realne szansę na pierwszą dziesiątkę. Dobra dyspozycja to nie przypadek, bo w tym roku wygrał już Tour de Suisse. Natomiast Scarponi jak sam powiedział nie walczy o dobre miejsce w generalce. Traci już ponad 10 minut do Wigginsa. Widać, że nie przygotował dobrej formy. Pewnie będzie chciał powalczyć o jakaś etapową wygraną inne etapy trochę odpuszczając.
2. Tony Gallopin - Peter Velits 1,75 Betsafe ⛔ 172 - 62
Gallopin podobnie jak Rui Costa jedzie bardzo ładnie w wyścigu. W niedzielę zajął nawet 3 miejsce. Jest na pewno lepszym góralem od Velitsa i jeśli nie będzie miał jakiś zadań do wykonania ponownie to Francuz przyjedzie na lepszym miejscu. Gallopin walczy o białą koszulkę co także na pewno go zmobilizuje do dobrej jazdy.
3. Vicenzo Nibali - Bradley Wiggins 1,58 Unibet ⛔ 15 - 13
Liczę, że Liquigas rozkręci dobre tempo na Col du Grand Colombier. Jest Basso i Szmyd, później poprawi Nibali. Włoch bardzo dobrze zjeżdża czego nie można powiedzieć o Wiggo. Brytyjczyk ma sporą przewagę, w obwodzie jeszcze czasówkę więc nie będzie ryzykował na zjazdach. Jeśli ktoś chce jeszcze zagrozić Wigginsowi to musi atakować na podjazdach i szczególnie zjazdach. Liczę dziś na ciekawy etap.
 
M 63

mejor

Użytkownik
Basso - Van Garderen 2 1,595 Pinnacle ✅
Cały Liquigas będzie starał się narzucić takie tempo aby umożliwić atak Nibalemu. Nawet jakby Basso znalazł się w ucieczce to prawdopodobnie zostanie poświęcony jako &quot;stacja przekaźnikowa&quot;, natomiast Van Garderen będzie walczył do końca o każdą sekundę, ponieważ celuje w białą koszulkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
po dzisiejszym etapie wiemy jedno, zespół Radioshack wygra klasyfikacje drużynową. Mają prawie 5 minut przewagi nad Sky. Po raz kolejny mieli kilku zawodników w czołówce, Voigt 3, reszta w czołowej grupie. Strasznie są mocni, choć w generalce nikt nie walczy o podium, ale właśnie skupili się na drużynówce i świetnie im to wychodzi.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Trochę się działo na dzisiejszym etapie, ale liczyłem na więcej. Do przodu poszła duża grupa odpuszczona przez peleton i mieliśmy &quot;dwa wyścigi&quot;. Z ucieczki najmocniejszy, najwaleczniejszy okazał się Thomas Voeckler. Francuzowi najbardziej zależało na wygraniu etapu, cały czas szarpał i zostało to wynagrodzone. Ostatnie metry pokazały jak cała czołowa piątka była wyczerpana. Voeckler zdobył dzisiaj także koszulkę najlepszego górala.
Z faworytów szarpnął Nibali. Świetnie zjeżdżał i przy pomocy Sagana zyskał prawie minutę jednak Wiggins miał dalej przy sobie pomocników którzy skasowali Włocha. Później zaatakowali van den Broeck i Rolland. Udało im się przyjechać trochę przed główną grupą zyskując lekko powyżej pół minuty. Evans próbował dopiero na ostatnich metrach. Może chce być wyżej od Wigginsa w klasyfikacji punktowej a nie generalnej? Brakło na pewno zmasowanych ataków na Col du Grand Colombier. Pomocnicy Wigginsa nie zostali zmęczeni i mieli siły by mocno pociągnąć za Nibalim. Ciekawie byłoby gdy to sam Wiggo musiał gonić. Tak czy inaczej po dzisiejszym etapie należy wyróżnić Voecklera, Nibaliego i grupę Sky.
Co do moich typów to niefartownie trochę. Nibali zmęczony atakiem odpuścił walkę na ostatnich metrach. Gallopin odpadł na samym początku i przyjechał prawie ostatni. Francuza dopadły jakieś problemy zdrowotne. Natomiast Scarponi wybrał dzisiejszy dzień do ataku, a ucieczka została odpuszczona i przyjechał wyżej od Rui Costy.
 
S 53

ssasha92

Użytkownik
Jerome Coppel - Michelle Scarponi 1 2.0 Bet365 ✅
Moją uwagę przykuł całkiem ciekawy kurs na młodego Francuza. Lider Saur Sojasun jeździ w tym wyścigu całkiem równo i jak do tej pory jest najlepszym francuzem w GC. Za pewne będzie walczył o każda sekundę i może jutro atakować na finałowym podjeżdzie bo znany jest z tego , że nie boi się atakować. Scarpy w odjazd już jutro nikt nie puści co by przypadkiem nie wskoczył za wysoko w generalce. A i tak pewnie zmęczony po dzisiejszej ucieczce nie będzie szarpał. Po prostu spokojnie przyjedzie być może nawet w grupetto bo na generalce mu nie zależy . A jeśli chcę walczyć o grochy to bedą jeszcze okazję ku temu.

Rui Costa - Levi Leipheimer 1 1.50 Bet365 ✅

Kurs nie powala na kolana , ale nie ma się czemu dziwić. Portugalczyk jest w dobrej formie, przyjeżdża z najlepszymi i są spore szanse na top10. Przy słabszej formie pitiego został liderem Movistaru. Szkoda mi Livaja ,że przez kontuzję nie mógł w pełni przygotować formy do Grand Boucle. Widzimy , że amerykaninowi zawsze do najlepszych brakuje i gdy tempo rośnie Levi zostaje. Nawet w jeździe na czas brakowało mu sporo a tam przecież zawsze plasował się w czubie. Gdy jutro pójdzie gaz czego możemy być pewni to Levi za pewne znów zostanie, a Costa odjedzie mu hen do przodu
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiaj było grubo, zawiązała się niezła ucieczka składająca się z ponad 20 zawodników, co prawda później się wyselekcjonowała, ale kiedy odjechało tylu zawodników było pewne że dojedzie ucieczka, bo nie ma drużyny która by skasowała ataki tylu zawodników. Jak uderzył Nibali liczyłem że uda mu się po zjeździe wjechać na ostatni podjazd i ponownie nadrobi na zjeżdżaniu jednak Sky bardzo szybko go skasowało.

Etap 11

Jutro jeden z najtrudniejszych etapów, co prawda tylko 148 km ale jest petarda w końcu jutro pierwszy etap w Alpach. 4 podjazdy czekają zawodników - Col de la Madeleine (kat. HC; 40 km; 25,3km; 6,2%), Col de la Croix de Fer (kat. HC; 93 km; 22,4 km; 6,9%), Col du Mollard (kat. 2; 113 km; 5,7 km; 6,8%) i na finiszu LA TOUSSUIRE (kat. 1; 148 km; 18 km; 6,1%). Długie ciężkie wymagające podjazdy. Z oferty wybrałem dwa typy.
Bradley Wiggins - Denis Mienszow 1 @ 1,46 Betsafe ✅ 6-41
Mienszow jak zwykle jeździ bardzo defensywnie ja się nie spodziewam jakiegoś ataku z jego strony. Na pewno takie podjazdy mu odpowiadają, ale co z tego jak nie zaatakuje. Wiggins nie pęknie, jest za mocny, ma za mocny zespół. Bradley lubi kontrolować wyścig i teraz czuje się jak ryba w wodzie. Raczej lubi utrzymywać równe tempo a jeśli Sky zaatakuje na jutrzejszym etapie to znowu może porozrywać peleton. Dzisiaj też pokazał że będzie pilnował najlepszych z 400 m przed metą usiadł na koło Evansa i do mety go nie puści pomimo tego że Australijczyk jechał na maxa.
Janez Brajkovic - Chris Horner 1 @ 1,60 Expekt ✅ 8-13
Drugi typ na Brajkovica, podoba mi się ten zawodnik na tym Tourze, szkoda tylko że jest dopiero 13 w generalce no ale też utkwił w kraksach i tam trochę stracił. Dzisiaj był cały czas w czubie, dość dobrze zjeżdża a i w górach nie pęka. Horner to dopiera 5 opcja Radioshacku, dzisiaj też pękał ale podjazd był o wiele słabszy niż jutro a i tak stracił prawię minutę do Janeza. Chris nie ma szans być pierwszą opcją RS więc wątpię że będzie testował nogę, trochę wspomoże Monforta i Zubeldię i później odpadnie.
 
zakladowa 825

zakladowa

Użytkownik
Voeckler zdobył dzisiaj także koszulkę najlepszego górala.
Jak dla mnie w 100% zasluzyl na wygrana dnia dzisiejszego, byl bardzo aktywny na podjezdzie i nie dal sie ograc na finiszu mimo, że &quot;wygladal jakby mial zaraz umrzec&quot; parl twardo do przodu. Po raz kolejny pokazal, ze ma charakter, umie sie znalezc i potrafi wykorzystac nadarzajaca sie okazje. Ciekawy jestem jego dalszej jazdy..
Z faworytów szarpnął Nibali. Świetnie zjeżdżał i przy pomocy Sagana
To, jak podciagnal go Sagan bylo takim malym mistrzostwem swiata. Akcja na ktora moglo zdecydowac sie niewielu kolarzy.
Swoja droga Basso mnie rozczarowuje, po raz kolejny nie chcial za bardzo wspomoc Nibalego..
I ciekawy jestem czy Liquigas planowal taka akcje przed wyscigiem, czy wszystko wyszlo w praniu?
jednak Wiggins miał dalej przy sobie pomocników którzy skasowali Włocha
Richie Porte - mysle ze kazdy by chcial miec takiego pomagiera. Bardzo mi imponuje, podobnie jak Froome.
Mam wrazenie, ze strasznie slabo jedzie Lampre, Scarponi nie ma wsparcia kolegow, a szkoda. Tak samo rozczarowuje mnie Garmin.
Pozytywnie zaskakuje calkiem dobra jazda gospodarzy, czyli francuskich zespolow: FDJ, Europcar, AG2R.
A indywidualnie w dalszym ciagu licze, ze zamiesza cos &quot;cichy&quot; Menchov. Chcialbym takze uslyszec od Brajkovicia zapowiedz ataku na TOP10, bo koledzy z Astany napewno byliby w stanie mu pomoc.
A jutro 11 etap:


Jak widac jest to etap dla &quot;rasowych&quot; gorali.
Strasznie ciekawi mnie, czy Nibali znow zaatakuje na zjazdach.. Jesli tak sie stanie on i Cadel (ktory powinien zaatakowac) sa dla mnie faworytami do wygrania jutrzejszego etapu.
Na jutro pogram za drobne:
Evans WIN @7,79 pinnacle⛔
Nibali WIN @10,25 pinnacle⛔
i H2H
Chavanel - Roy @1,699 pinnacle✅
Taaramae - Pinot @1,82 pinnacle✅
Coppel - Scarponi @ 2,04 pinnacle⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wydaje mi się, że warto grać na Nibalego na podium generalki. Na dziś kurs wynosi 2,25. Na Froome&#39;a 1,60, ale nie wierzę, aby Brytyjczyk utrzymał tą pozycję. Na pewno straci trochę w górach i w 3 tyg nie powinien być już tak mocny nawet w czasówce. Dwóch Angolów na podium TdF to byłaby jakaś masakra. Froome wydaje mi się, że nawet nie zakończy w top5, dlatego dobrą opcją lekkie zabezpieczenie na Mienchova, może Zubeldię po dużych kursach (@8 i @13), bo oni mają nieduża stratę i jeśli Nibali by spuchł w górach to oni mogliby wskoczyć na podium.
Co prawda po dzisiejszym etapie, ale ja się z tą tezą nie zgodzę. Według mnie Froome jest na takim samym poziomie jak Wiggins jak nie lepszym. Sky praktycznie w tym momencie ma dwa fortepiany na które może jechać i żaden nie powinien dać ciała jeśli chodzi o generalkę. Jestem wręcz przekonany że Froome skończy Tour w najlepszej trójce. Na czasówkach zyskuje a w górach jak Wigo nie traci.
To, jak podciagnal go Sagan bylo takim malym mistrzostwem swiata. Akcja na ktora moglo zdecydowac sie niewielu kolarzy. Swoja droga Basso mnie rozczarowuje, po raz kolejny nie chcial za bardzo wspomoc Nibalego.. I ciekawy jestem czy Liquigas planowal taka akcje przed wyscigiem, czy wszystko wyszlo w praniu?
Myślę że było to zaplanowane, Sagan zabrał się w ucieczkę, w niej zrobił co miał i tak wycyrklowali że na zjeździe byli razem, przy dzisiejszej technice nie jest to aż tak trudne by to dograć. Co do Basso to trzeba się zgodzić kompletnie zawodzi jako gregario. Ale też trzeba to jasno powiedzieć Sylwek też nie pomaga Nibalemu.
Mam wrazenie, ze strasznie slabo jedzie Lampre, Scarponi nie ma wsparcia kolegow, a szkoda. Tak samo rozczarowuje mnie Garmin.
Lampre postawiło w tym roku na Giro. Na Tour zabrali zespół mający pomóc Petacchiemu na płaskich etapach. Miszele sam zapowiadał że Tour jedzie by się sprawdzić w górach i być może powalczyć o koszulkę w grochy. Po drugie jest prawie niemożliwe przejechać Giro i Tour w najlepszej 10, więc nie dziwi mnie gorsza dyspozycja Scarpy.
Co do Garminu to oni się rozsypali za nim zaczęły się góry, na 4 etapie chyba stracili wszystkich liderów bo oni potracili po 7 minut. Teraz praktycznie nie mają o co jechać, były pogłoski że pojadą razem z BMC na Evansa jednak dyrektor BMC uciął te plotki i dywagacje. Jak to mówią &quot;na płaskich etapach wyścigu nie wygrasz ale możesz go przegrać&quot; to stare porzekadło kolarskie się sprawdziło w 100% jeśli chodzi o ten zespół. Strasznie mi ich szkoda bo mają kim straszyć ale kraksy wypatrzyły ich jazdę na tym Tourze, dla zobrazowania najlepszy z Garminu to Dan Martin ze stratą 47 minut i to mówi wszystko. Zespół który miał walczyć w klasyfikacji drużynowej wyprzedza tylko czysto sprinterski Agros-Shimano.

Na jutrzejszym etapie Radioshack powinien zdecydować na kogo pojadą w grę wchodzą Monfort, Zubeldia oraz Kolden i Schleck. Johan Bruynell obiecał Maximowi że jak będzie po czasówce wysoko to on będzie 1 opcją. Mam nadzieję że tak właśnie się stanie. RS powinien atakować bo co im daje że mają 4 zawodników w czołówce jak żaden nie jedzie o chociażby podium.
 
zakladowa 825

zakladowa

Użytkownik
Sky praktycznie w tym momencie ma dwa fortepiany na które może jechać i żaden nie powinien dać ciała jeśli chodzi o generalkę. Jestem wręcz przekonany że Froome skończy Tour w najlepszej trójce
Tez tak uwazam. I jestem pewny, ze w przypadku gdyby Wiggins dal do zrozumienia, ze nie czuje sie najlepiej lub przytrafila mu sie kontuzja, to Froome z powodzeniem przejalby paleczke. Sky ma bardzo mocna pake..
Ale też trzeba to jasno powiedzieć Sylwek też nie pomaga Nibalemu.
Tez prawda. Ale gdzies czytalem, ze przed startem powiedzial, ze nie bedzie wkladal 100% serca w ten wyscig. Dlaczego? Nie wiem. Moze po prostu wypalil sie jako &quot;plynny gaz&quot;.
Lampre postawiło w tym roku na Giro. Na Tour zabrali zespół mający pomóc Petacchiemu na płaskich etapach.
Racja, aczkolwiek jak im wychodzilo to wszyscy widzielismy.. Mimo wszystko po takiej marce spodziewalem sie czegos wiecej.
Johan Bruynell obiecał Maximowi że jak będzie po czasówce wysoko to on będzie 1 opcją. Mam nadzieję że tak właśnie się stanie. RS powinien atakować bo co im daje że mają 4 zawodników w czołówce jak żaden nie jedzie o chociażby podium.
To bardzo ciekawe. Monfort i Zubeldia calkiem niezle pojechali czasowki, obaj dobrze radza sobie w terenie.. Zobaczymy. Swoje pieniadze jesli musialbym postawic na ktoregos z nich, tez wybralbym Maxima, ktory ostatnio jest w dobrej formie.
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Co prawda po dzisiejszym etapie, ale ja się z tą tezą nie zgodzę. Według mnie Froome jest na takim samym poziomie jak Wiggins jak nie lepszym. Sky praktycznie w tym momencie ma dwa fortepiany na które może jechać i żaden nie powinien dać ciała jeśli chodzi o generalkę. Jestem wręcz przekonany że Froome skończy Tour w najlepszej trójce. Na czasówkach zyskuje a w górach jak Wigo nie traci.
Nic dodać nic ująć. Froome jak dla mnie jest tutaj jedynym gościem, który byłby w stanie pokonać Wigginsa. Wiadomo jednak jaka jest sytuacja, sam Froomey zapowiada, że będzie pomagał Bradowi i zapewne tak będzie. Co nie zmienia faktu, że niejako z marszu powinien wjechać na podium, a w przypadku jakiegoś kryzysu Wigginsa (w który jednak ciężko uwierzyć ) staje się kandydatem numer jeden do wygranej. Jeśli chodzi o jutro:
C.Evans - C.Froome 2.55 ✅
Buk:Sportingbet
Tak jak wspomnieliście, przed nami jutro etap prawdy. Piekielne podjazdy, a co najważniejsze meta pod górkę po raz drugi w tegorocznej edycji. Trochę zdziwił mnie ten kurs na Evansa. Wiadomo Cadel po czasówce atakować musi, ale czy jest w stanie urwać &quot;niebiańskich&quot;? Śmiem wątpić. Próbkę tego co może się dziać jutro mieliśmy na Planche des Belles Filles, gdzie Sky zrobiło niezłą rzeźnię. W końcówce szarpnął Evans, ale przy poprawce Froomey&#39;a już nie dał rady. Oczywiście jutro możemy być świadkami wielu różnych scenariuszy, uważam jednak że po takim kursie warto spróbować na Chrisa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
J 10

jabbaco

Użytkownik
A ja u siebie w Pinnacle widzę mnóstwo interesujących (czyt. przeszacowanych) typów na etap prawdy.
1) Rolland - JVDB 1 @ 2,89
Ten typ jest odrobinę ryzykowny, bo JVDB wygląda mocniej od Pierre&#39;a, ale po pierwsze Rolland ma 10 min straty więc ucieczka (a jutro z pewnością taka będzie) z nim nie musi być tak ochoczo kasowana. Belg jest za wysoko, by go w ogóle gdzieś puścić. Po drugie, Rolland jednak nie zapomniał jak się jeździ i może równie dobrze nie pęknąć. Teoretyczne szanse na top10 ma, a zatem kurs na poziomie prawie 3.0 to dużo za dużo.
2) Evans - Nibali 2 @ 2,67
Podobna sytuacja co wyżej. Etap bardziej pod Evansa, ale jeżeli Sky będzie tak dobrze jechać jak dotąd, to obaj dojadą w grupie. Także 2,67 to niezły kurs, choć Vincenzo dziś na finiszu ewidentnie się nie spieszył i mi go Wiggo objechał o 2 pozycje. ????
3) Brajkovic - Monfort 2 @ 2,31
Jeśli w Radioshack pojadą na Maxima, to kurs dobry. Ale profilaktycznie nie ruszam. Bo jak pojadą na Zubeldię/Kloedena to pewnie w dupęęę.
4) Basso - Teejay van Garderen 2 @ 2,47
WTF? Basso, któremu jechać w ogóle się chyba nie chce vs. młody ambitny pomocnik Evansa, który jak dziś odpadł od peletonu był w stanie go dogonić. Rozumiem, że ktoś tu ustawi 1,7 vs 2,1 ale tyle? Value.
5) Horner - Schleck 1 @ 3,91
To mnie kusi głównie po kursie bliskim 4,0. Teoretycznie Horner jest w Radioshacku opcją nr 5/6? Ale na razie daje radę, finiszując z reguły w top30. Może więc dojechać w tym samym tempie co znudzony Schleck. Jestem ciekaw waszej opinii.
6) Vanendert - Rogers 2 @ 2,85
Podobne miejsca w generalce, podobnie dziś dojechali do mety, a kurs na Australijczyka 2,85. Value jak nic, zwłaszcza, że żaden z nich dla siebie jechał nie będzie. Belg gra dla JVDB, Rogers to czwarta strzelba Sky. Pewnie też przyjadą ze sobą w grupetto.
7) Riblon - Moncoutie 1 @ 3,14
Obaj mogą się zabrać w ucieczkę, obaj to Francuzi, obaj na podobnym poziomie (szósta dziesiątka w generalce). Tyle że Riblon jeździ w AG2R z którego dziś atakował Peraud, więc może pora na niego? Natomiast Moncoutie jeździ w słabiutkim Cofidisie, który nie bardzo wiem co ma robić, jak Taramaae nie jest aż tak mocny, jak sądzono. Obaj są w sumie predestynowani do ucieczki, dlatego kurs 3,14 przy takiej zgadywance brzmi całkiem sensownie.
Moi faworyci to: Rolland i TeeJay. Jako kolejna opcja pewnie Riblon.
Podsumowując, miłośników kolarstwa zapraszam na jutro do Pinnacle, choć do rana, gdy będziecie to czytać, kursy zapewne trochę spadną. ????
 
wasek1 135

wasek1

Użytkownik
Czas na kolejny etap Tour de France i nareszcie jakiś ciężki podjazd kończący się metą na wzniesieniu. Jak dotąd typowanie TdF idzie mi całkiem nieźle i mam nadzieję że i tym razem będzie nie inaczej.

Otóż para Zubeldia-Monfort. Wiem, wiem oni są z tej samej grupy i właściwie każdy jedzie dla siebie, nie mają konkretnego lidera. Tak się stało w tym roku że radiowcy mają dobrą ekipę, ale brakuję Andego. Więc wysoko w klasyfikacji są i Zubeldia i Monfort. W generalce Zubeldia -6, Monfort-7. Sądzę że Haimar jest o wiele lepszym góralem niż Belg i na podjeździe da sobie lepiej radę. W poprzednich etapach Maxim jechał w czołówce ale nikt za bardzo nie szarpał, a i meta była na zjazdach. Na stromym podjeździe wygra to Zubeldia

Haimar Zubeldia - Maxime Monfort 1 1.56 ✅✅✅
Zubeldia był 16 a Monfort przepadł w peletonie
Expekt

Odniosę się również to powyższych typów kolegów

Basso-vanGarderen. Nie byłbym taki pewien Amerykanina. Wczoraj pod górę Basso na luzie się trzymał, a Tejay został. Dopiero na zjazdach dogonił czołówkę, a Ivan jak załatwił swoją robotę chroniąc Nibalego to odpóścił. A dziś jadą po górę i może Basso wcale nie odpaść z peletonu.
Evans-Froome? Nie mam pojęcia na co Evans liczy, żadnego ataku,odskoku, nic. Jeżeli weźmie się za siebie to może narobić zamieszania, ale narazie to nic nie wnosi.
Wiggins-Mienszow? Ojojoj byłbym ostrożny z typami na Wigginsa. On będzie pilnował Evansa i tylko to go obchodzi. A Mienszow ma stratę do odrobienia i będzie próbował dziś przycisnąć na pedały i możliwe że go puszczą. Może tu Mienszow zaskoczyć.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Tez nie gralbym Van Garderena, mlody chlopak do czasowek,ale na powazne gory to za wczesny czas dla niego takze w parze z Ivanem raczej nie warto tego tykac.

Rolland z Jurgenem ciekawie wyglada bo Francuz w tamtym roku pokazal, ze w gorach jezdzic potrafi co zaowocowalo wygrana na Alpe D&#39;Huez gdzie tez zwinal biala koszulke.Mozna oczekiwac, ze zalapie sie do glownej grupy podczas glownego podjzadu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Evans-Froome? Nie mam pojęcia na co Evans liczy, żadnego ataku,odskoku, nic. Jeżeli weźmie się za siebie to może narobić zamieszania, ale narazie to nic nie wnosi.
Wiggins-Mienszow? Ojojoj byłbym ostrożny z typami na Wigginsa. On będzie pilnował Evansa i tylko to go obchodzi. A Mienszow ma stratę do odrobienia i będzie próbował dziś przycisnąć na pedały i możliwe że go puszczą. Może tu Mienszow zaskoczyć.

Wedlug mnie to Evans wyglada niezle probuje atakowac ale wszystko kasuje mu Sky. Praktycznie na kazdym etapie przyjezdza przed Wiggo. Mial jeden slabszy dzien wlasnie wtedy kiedy byla czasowka.

Wiggins racja bedzie pilnowal Evansa, ale ten zawsze przyjezdza wysoko wiec Wiggo tez powinien przyjechac w czolowce. No i przedewszystkim to Mienszow nie zaatakuje. A nawet jak sprobuje to Sky go skasuje. A na finiszu Denis jezdzi zachowawczo.
 
wasek1 135

wasek1

Użytkownik
No i przedewszystkim to Mienszow nie zaatakuje. A nawet jak sprobuje to Sky go skasuje. A na finiszu Denis jezdzi zachowawczo.
Wiesz to że w żaden odjazd nie odjedzie to pewne. Chodziło mi raczej coś pod koniec tak jak wczoraj Van den Broeck i Rolland. Żeby jakieś 10 sekund urwać, a Wiggo będzie pilnował przedewszytkim Evansa i nie będzie szarpał na ostatnim kilometrze za Mienszowem. Dlatego Wiggo nie będzie przed ruskiem
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś bardzo trudny etap. Niby tylko 148km, ale cały czas góra-dół. Końcówka to 18-kilometrowy podjazd. Jeśli zobaczymy ataki pretendentów już od Col de la Madeleine (szczyt na 40km) to pomocnicy Wigginsa na pewno zostaną zmęczeni. Może dziś Wiggo będzie musiał się sam bronić przed atakami koalicji? Czy w końcu do ataku ruszy Evans? O etapową wygraną powalczą raczej faworyci. Liczę szczególnie na van den Broecka. Wczoraj ładnie zaatakował i nikt go specjalnie nie gonił. To jest szansa dla niego bo może zostać odpuszczony przez Wiggo i jego świtę. Kto jeszcze będzie atakował? Nibali? Może Radioshack przygotuje jakąś ciekawą akcję?
1. Pierre Rolland - Denis Menchov 2,45 Betsafe
Francuz dobrze spisuję się w TdF. Byłby wyżej w generalce, ale słabo jeździ na casz. Wczoraj ładnie zaatakował z van den Broeckiem. Widać, że Rolland jest w niezłej formie. Menchov cały czas przyjeżdża z faworytami, jakoś specjalnie nie wychyla się przed szereg. Jak ktoś wspomniał jeździ defensywnie, ale pokazuję dobrą dyspozycję bo nie daję się zgubić. Dziś pewnie będzie podobnie. Stawiam na Menchova ze względu na kurs (możliwe, że przyjadą blisko siebie), no i Rolland może być trochę zmęczony wczorajszym atakiem. Ogólnie to Menchov jest dla mnie lepszym góralem.
2. Tejay Van Garderen - Rui Costa 1,45 Sportingbet
Obaj wczoraj mieli trochę problemów, jednak udało im się nie stracić zbyt wiele. Są blisko siebie w generalce, walczą o pierwszą dziesiątkę. Van Garderen musi pomagać Evansowi, a Rui Costa może jechać na siebie bo Valverde stracił trochę na wcześniejszych etapach. Portugalczyk bardzo dobrze pojechał Tour de Suisse, a na TdF dalej utrzymuję formę. Rui Costa lepiej jeździ w górach od van Garderena, a dziś typowy górski etap zakończony wspinaczką.
3. Jerome Coppel - Michele Scarponi 1,60 Bet365
Coppel jedzie dobry wyścig, nieźle radzi sobie w górach. Na razie zajmuje 17 miejsce w generalce. Jak każdy Francuz chce się pokazać u siebie. Natomiast Scarponi na pewno zmęczony po wczorajszym etapie. Sam zapowiada, że nie walczy o miejsce w generalce. Dziś pewnie pojedzie spokojnie i będzie szykował atak na którymś z kolejnych etapów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom