>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Kolarstwo 2012 - Tour de France (30.06-22.07)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Czasówka
Chavanel - Kessiakoff 2
Kurs: 5,00 bet365
Dawid, musisz rzucić na to okiem, ale wydaje się to być ogromne value. Kessiakoff wygrał czasówkę w Tour de Swisse 15 czerwca, pokonując samego Cancellare! Dystans był trochę krótszy od jutrzejszej, ale nie należał do krótkich bo liczył ponad 30km. Jak wiadomo Chavanel to bardzo solidny czasowiec i raczej oceniałbym szanse dla niego 55/45, ale aż żal nie skorzystać z takiego kursu. Nie mam tylko informacji czy może ma jakąś kontuzje. Dawid poproszę Cię o konsultacje ????
Kurs spadł do 4,25 na pewno współczynnik jaki jest na Kessiakoffa zachęca do grania, jednak trzeba pamiętać że Chavanel to bardzo dobry czasowiec. 6 miejsce na Paris-Nice, na Criterium du Dauphine był też wysoko bo 5.
Kessiakoff jechał w Tirreno-Adriatico i tam był dopiero 71 jadąc bardzo słabo czasówkę. Na Tour de Romandie był dopiero 33. W Szwajcarii jechał rewelacyjnie zarówno prolog jak i czasówkę.
Kurs na pewno zachęca, ale faworytem w tej parze jest Chavanel ale na pewno nie tak wyraźnym jakby wskazywały na to kursy.
No i dzisiaj Kessiakoff nie miał już prądu więc też może się to odbić na jutrzejszej czasówce.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 9
Przejrzałem ofertę i jestem zadowolony, ale o typach za chwilę. Jutro jest dwóch zawodników do wygranej są to oczywiście Wiggins i Cancellara. Jednak do tej dwójki według mnie spokojnie dołączy Evans który jest bardzo nisko ceniony przez bukmacherów. Chyba oddsmakerzy za bardzo sugerują się prologiem, no ale przecież takim krótkim dystansem nie można opierać typów. Martin kurde żeby nie ten złamany nadgarstek to dla mnie byłby nr 1, a tak może podium ale będzie ciężko. Pewnie jutro też się wycofa z Touru. Froome zazwyczaj dobrze jeździ na czas i też powinien być w czołówce. Dalej Porte, Larsson, Mollema, Taaramae, Zabriskie, Chavanel portki pewnie zepną Nibali i Mienszow. Wysoko też widzę Monforta i może Millara. Gdyby Westra nie miał takiej straty w generalce to też by mógł ładnie pojechać a tak będzie pewnie tylko średnio.
Richie Porte - Haimar Zubeldia 1 @ 2,00 Sportingbet ⛔ 95-13 olał czasówke :-(

Ktoś się chyba tu naćpał że wystawił taką parę i to jeszcze po takim kursie. Ciężko mi znaleźć jakiś argument przemawiający za Zubeldią, ale na siłę znalazłem jest wysoko w generalce także może aż tak dużo nie straci. Więcej argumentów nie ma. Porte to dla mnie jeden z faworytów czasówki, no może nie faworytów bo o wygraną nie pojedzie raczej ale na top 10 spokojnie może pojechać. Mała porównanie zawodników, na prologu Porte był 36, Haimar 48. Co prawda mówiłem że na to nie ma co patrzeć ale jakiś mały obraz już jest. Na Criterium du Dauphine w prologu (6 km) Zubeldia przegrał z Porte o 14 sekund. Na &quot;normalnej&quot; czasówce Porte chyba (ale na 100% nie powiem a nie chce mi się szukać) miał jakiś problem z rowerem a i tak wygrał z Haimarem o 4 sekundy. Na Tour de Romandie Porte w czasówce był 3 tracąc do Wigginsa tylko 17 sekund. Zubeldia nie startował tam. Na Paris-Nice były dwie czasówki jedna 10 km tam Porte był 16 z bardzo dobrym czasem tylko 17 sekund straty do Larssona i Wigginsa. W górskiej czasówce, chociaż to mało istotne był 28. Haimar nie startował. Reasumując Porte to o wiele lepszy czasowiec niż Zubeldia. Praktycznie wszystko za nim przemawia oprócz miejsca w generalce, ale przed IO czasówki wszyscy pojadą na maksa więc Porte go zniszczy czasem.
Bauke Mollema - Steven Kruijswijk 1 @ 1,50 Sportingbet ⛔ 120-57
Pojedynek zawodników Rabobanku. Holendrzy mieli być istotnymi zawodnikami jeśli chodzi o tegoroczny Tour. Jednak przeszarżowali, chcieli jechać na 4 fortepiany, ale żaden z nich nie był na tyle dostrojony by jeszcze się liczyć w generalce. Gesink odpadł, Kruijswijk przeżywał w ostatnich dwóch dniach ciężkie chwile. Mollema uwikłany w kraksy i okazuje się że wszyscy maja ponad 20 minut straty w generalce. Mollema jest z nich wszystkich najwyżej. Jutro w czasówce Mollema powinien spokojnie być przed Kruijswijkiem, dlaczego? W prologu Mollema był lepszy o 9 sekund. Odpowiednio zajęli 28 miejsce i 95 miejsce. Na Tour de Romandie jechał tylko Mollema uzyskał nawet niezły czas i zajął 24 miejsce. Na Pais Vasco Mollema na trudnej czasówce był drugi Steven nie jechał. Na Tirreno-Adriatico jechał tylko Kruijswijk i był dopiero 64 ze sporą stratą. Bo prawie minutę na 13 km. Na Paris-Nice jechał Mollema i na prologu był 30 ze stratą 26 sekund do Wiggo i Larssona. To taki dorobek tych zawodników w tegorocznych czasówkach. Ogólnie rzecz biorąc to Mollema jest o wiele lepszym czasowcem niż Steven i uważam że kurs 1,5 to jest jednak value.
Denis Menchov - Sylvain Chavanel 2 @ 2,45 Tobet ✅ 9-5
Tsooo? Taki kurs na Chavanela, chyba się im coś pomyliło. Przecież Chavanel o wiele lepiej jeździ na czas niż Mienszow. Buki znowu się sugerują tym że Mienszow dobrze pojechał prolog i może liczą na powtórkę naiwniacy. Na Criterium du Duphine Chavanel na podobnej czasówce zaaplikował Ruskowi 1 minutę 48 sekund przewagi. Francuz na prawdę dobrze jeździ czasówki, co potwierdził na krótkim bo krótki prologu. Ale tak jak wspomniałem wyżej na Paris-Nice Chavanel był 6 a Mienszow 86 różnica czasowa na 10 km to aż 30 sekund. Jutro Chavanel go weźmie gdzieś tak o 1:30.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Na unibecie jest zakład under over na wygrane etapy Sagana, linia 3,5 na over jest 1.35 na under 2.90, teraz moje pytanie jak to widzicie, przeglądałem rozkład etapów i fakt faktem jest jeszcze kilka etapów na których praktycznie nie ma żadnej górki, także można domniemać że tam Sagan może szukać swoje szansy na zwycięstwa etapowe, ale sam kurs na under chyba jest opcją na ryzyko :rolleyes: :?:
 
M 27

mostofan

Użytkownik
Ja na dziś polecam 2 typy:
Anthony Roux - Jan Ghyselinck 1 1.50 Bet365 ✅ izi
zdecydowanie gram na Francuza, wystarczy zobaczyć jego wyniki na czasówkach a wyniki Belga. I tak Roux w tym roku na ITT: 73 (prolog TdF), 12 (mistrzostwa Francji), 15 i 26 w Delfinacie, 20 Bayern-Rundfahrt, 4 Criterium International, 37 Tirreno.

Natomiast Belg: 96 (prolog TdF), 96 i 106 w Paryż-Nicea,


Drugim typem jest:
Jeremy Roy - Andriy Grivko 2 1.55 Bet365 ⛔ było blisko
Obaj są dobrymi czasowcami, natomiast wydaje mi się, że Andriy osiągnął życiową formę pod względem ITT niemalże w każdej w której startuje osiąga bardzo przyzwoite wyniki. Roy potrafił być np 2 w mistrzostwach Francji albo 4 w Tour de Suisse ale mimo wszystko stawiam dzisiaj na wyższe miejsce Ukraińca, który moim zdaniem powinien się dzisiaj spokojnie znaleźć w TOP10
co prawda czasówka jeszcze trwa ale wszyscy zainteresowani są na mecie
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Dla mnie ciekawym zestawieniem pod wzgledem bukmacherskim jest para Nibali - Van Den Broeck 2.10 - 1.70. Obaj walcza o podium TDF bo 2 miejsca pierwsze sa raczej zarezerwowane dla Wigginsa i Evansa. Nibali jednak to lepszy czasowiec i to widze duze value na niego.2.10 biore z pocalowaniem reki na Włocha

Mam nadzieje ze ktos skorzystal gladziutko weszlo , miejsca 7-25 ;)
✅
✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Cadel Evans v Tony Martin 1 @ 2,60 Sportingbet - obok takiego kursu nie można przejść obojętnie. Oczywiście, gdyby Tony był w pełni sił Cadel nie miałby wielkich szans, ale wobec kontuzji Niemca, widzę duże value. Evans widać w dobrej formie, będzie walczył z Wigginsem o drugie z rzędu zwycięstwo w Tour de France. Aby tak się stało, w czasówkach nie może za dużo stracić do Brytyjczyka. A że na czas jeździć potrafi, liczę na jego dobry wynik dzisiaj i pokonanie Martina.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na dzisiaj wybrałem takie coś:
1. Cadel Evans v Tony Martin 2,60 Sportingbet ✅ 6 - 12
2. Richie Porte v Haimar Zubeldia 2,00 Sportingbet ⛔ 95 - 13
3. Vincenzo Nibali v Jurgen Van Den Broeck 2,02 Unibet ✅ 8 - 26

Zwycięzca etapu: Fabian Cancellara ⛔
Dziś długa, ponad 40 kilometrowa czasówka.Mamy dwóch zdecydowanych faworytów. Bradley Wiggins aktualny lider wyścigu, który znakomicie jeździ na czas oraz drugi znakomity czasowiec Fabian Cancellara. Wiggo pojedzie dziś by zdobyć kolejne sekundy przewagi nad głównymi pretendentami do wygrania TdF. Natomiast dla Szwajcara to ostatnia próba przed IO, w których wobec kontuzji Martina jest głównym faworytem do złotego medalu. Inni zawodnicy z czołówki, którzy powinni pojechać dobrze to na pewno Cadel Evans (przy kontuzji Martina powinien go pokonać - kurs bardzo ładny), Chris Froome (od początku wyścigu jest w dobrej formie) czy Vicenzo Nibali (jest na pewno lepszym czasowcem od van den Broecka). O pierwszą dziesiątkę powinni powalczyć także Tejay van Garderen, David Millar może Rui Costa albo Andreas Kloeden. Jeszcze co do moich typów to tak jak już ktoś wspomniał, Richie Porte jeździ dużo lepiej na czas od Zubeldii, ma ostatnio lepsze wyniki i dziś powinien go ponownie pokonać.
Ciekawe też ile dziś stracą Schleck oraz Scarponi. Obaj są w słabej formie, szczególnie Włoch, a jazda na czas to ich bardzo słaba strona. Myślę, że dostaną tak 3-4 minuty.
Dziś pewnie zobaczymy trochę zmian w czołowej dziesiątce, a także na dalszych miejscach. Czasówka powinna ustawić wyścig na kolejne etapy.
 
F 3

funkymc

Użytkownik
No ja nie ukrywam, że dziś specjalnie założyłem konto na sportingbet skuszony świetnym kursem na R. Porte w parze z Zubeldią. No, ale niestety Porte nie potraktował czasówki jako poważnej rozgrzewki przed IO tylko ewidentnie się oszczędzał przed następnymi etapami w celu pomocy Wigginsowi na kolejnych etapach. Trzeba poczekać na czasówkę na przedostatnim etapie i wtedy to już wszyscy pojadą na maxa bo to już ostatnia możliwość przed IO. Co do etapu to powiem szczerze wielkie WOW dla Wigginsa i mówiąc szczerze ciężko będzie Evansowi powalczyć, bo musi odrobić 2 minuty i jeszcze dodatkowo nadrobić ze 3, a jakoś 5 minut przy profilu obecnego Touru nie widzę po stronie Evansa. Choć jak wiadomo jeden słabszy dzień i wszystko możliwe ;)
 
J 10

jabbaco

Użytkownik
cancellara - wiggins 2 2,44 ✅
Fabian wiadomo jest faworytem całej czasówki, ale jednak jak ma z kimś przegrać, to właśnie z mocnym Wigginsem, faworytem całego TdF. Tym bardziej, że Bradley chyba widzi, że mocny jest nie tylko Evans, ale i Nibali, więc ten TT powinien jechać na 110%. Choć nie ma podjazdów i tylko 41,5km, ale EV+ chyba na Wigginsa.
froome - evans 2 2,27 ⛔
Mocna para, wiem, że Froome miał ładne występy w TT, ale tylko na Dauphine Libere, gdzie był w super formie. A Evans niedoceniany, więc 2,27 to już chyba value. Kurs zleciał z 2,33 przez ostatnie pół godziny.
boasson hagen - porte 2,42 vs 1,67
A tu z kolei kurs spadł w Pinnaclu z 2,61 i o ile wcześniej podobał mi się Hagen po takiej promocji (bo przecież nieźle jeździ TT, a 400m wzniesienie go nie załatwi), to gdy różnica się zmniejsza, to zaczynam się zastanawiać, czy masówka na Hagena nie generuje nieoczekiwanego value na Porte?

larsson - westra 2 2,04
✅
Obaj bdb w TT, ale obaj daleko w generalce, więc chyba obu się może nie chcieć. Stąd thin value na Westrę, ale pewnie nie ruszać.
schleck - scarponi 2 2,45 ⛔
To jest ciekawa para, obaj ostatnio nie błyszczą i zastanawia mnie po co ten tour jedzie schleck i czy jeszcze mu się chce, skoro raczej wiadomo, że generalki już nie wygra? A 2,45 na scarponiego to sporo, być może przegra z Frankiem, ale będą to różnice kilku sekund, więc może warto spróbować?

leipheimer - coppel 2 2,45 ✅
Nie widzę dlaczego stary Levi ma być lepszy od solidnego Francuza. Imo good value i to już puściłem.
Ciekawa czasówka, ale moim zdaniem jest już po Tourze. Wiggins klasa, świetnie pojechał (i jednak delikatnie zaskoczył) jego kolega Froome. Schleck - Scarponi jak mówiłem kilka sekund, Włoch chyba prowadził H2H gdzieś do 30-35km, trudno. Bardzo dobrze też pojechał Gallopin, a kursy na niego w H2H były over 3,0, choć nie pamiętam vs kto.
I tak w końcu zagrałem tylko Coppela i Evansa, więc trafione 1/2 i lekki profit.
Jutro dzień przerwy, co myślicie o następnych dniach. Kto będzie chciał się pokazać w górach, ile winów ustrzeli Sagan i chyba najciekawsze pytanie, czy Sky wraca do rywalizacji o top-team? Dziś odrobili minutę, zostało 1:25, jest o co walczyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Sky nie ma już szans moim zdaniem na drużynówkę, w górach zostają im tylko Wiggins i Froome, Porte, Rogers, Hagen szybko odpadają, a w teamie Radioshack wszyscy wysoko: Monfort, Zubeldia, Kloden, Schleck, Gallopin, Horner, mają ekipę w formie, nikt o najwyższe miejsce w generalce nie powalczy, jednak zawsze 3-4 jest w czołówce i dlatego to oni sięgną po klasyfikację drużynową. Nie ma innej opcji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dzisiejsza czasówka ustawiła wyścig. Zawodnicy Sky znokautowali rywali. Świetnie pojechał Bradley Wiggins czego można było się spodziewać. Zaskoczył bardzo dobra jazdą Chris Froome, który przegrał tylko ze swoim kolegą z grupy. Teraz kolarze Sky przy pomocy swoich kolegów z grupy będą kontrolować wyścig. Mam tylko nadzieję, że Evans, Nibali, Mienszow + grupa Radioshack dalej wierzą, że można jeszcze sporo zamieszać w wyścigu i będą mocno atakować na górskich etapach.
Na swoim bardzo dobrym poziomie czasówkę pojechał Cancellara, który przegrał tylko z rewelacyjnymi Brytyjczykami ze Sky. Niezły czas wykręcił także Tony Martin. Myślę, że na IO Niemiec wróci do pełni sprawności i powalczy o złoty medal. Martin zakończył już wyścig, chce teraz wyleczyć kontuzję ręki.
Bardzo dobrze pojechał dziś Tejay van Ganderen. Młody Amerykanin był blisko podium. W nagrodę wywalczył białą koszulkę, o która zapowiada się ciekawa walka. Tuż zanim są Rein Taaramae i Tony Gallopin. Powalczyć jeszcze może Thibout Pinot. Dobrze pojechali Vicenzo Nibali i Denis Mienszow oraz kolarze z Radioshack. W tegorocznym TdF szczególnie podoba mi się Belg Maxime Monfort. Na razie zajmuje bardzo dobrą siódmą pozycję. Trochę zawiódł Cadel Evans, który stracił do Wiggo prawie 2 minuty. Strata w generalce to już 1:53.
Jeszcze co do moich typów zawiódł Richie Porte, ale on dzisiejszy etap odpuścił i zdecydowanie przegrał z Zubeldią. Odpoczywał by pomagać Wigginsowi w górach na kolejnych etapach.
Jutro dzień przerwy dla kolarzy. Od środy kolarze wracają do walki i mam nadzieje, że już podczas 10 etapu będzie ciekawie. Może zobaczymy ataki na Wigginsa, częste skoki mogą zmęczyć jego pomocników, a przed nami jeszcze kilka trudnych, górskich etapów...
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Hah. Po dzisiejszej czasówce dział Clinic na forum cyclingnews miał z 3x więcej odwiedzin niż normalny dział dyskusji ????

Po dniu przerwy taki etap dla harcowników. Ze szczytu 20 km do mety. Może Voeckler, Lulu? zdrowi by mieli szanse.
Myślę, że w głównej grupie Nibali z Evansem będą próbować uciec Sky na zjazdach.
Podczas Dauphine na dośc podobnym etapie Evans zyskał kilka sekund nad Wiggo.

Wiggins nie powinien podejmować zbędnego ryzyka, wyścig przegrać łatwo. Jak straci parę sekund, to tragedii nie będzie.
Enzo znany jest z takich akcji, jeden z najlepszych zjazdowców w peletonie.

Wiggo-Nibali 2 1.8 unibet

Faworytem według unibetu Sagan, ale Grand Colombier to zbyt trudna góra, a potem poprawka. Na jakimś mniejszym wyścigu może i by dał radę, bo potem zjazdy, ale na TdF się jedzie na full gaz. Po lotnym finiszu pewnie spasuje, albo będzie pracować dla Enzo.
Dla niego dużo lepszy etap wyjazdowy z Alp. Potem 13,15 i 18 też dobre profile. Według mnie on jeszcze wygra z 1 etap, raczej bym nie grał przeciwko ;)
 
S 53

ssasha92

Użytkownik
W tym wyścigu atakującego Wigginsa już nie zobaczymy , spokojnie sky będą kontrolowali wyścig. Wiggo atakować już nie musi wystarczy że będzie przyjeżdżał z najlepszymi lub nawet tracił sekundy np. na 11 lub 16 etapie a i tak pewnie dopełni formalności na ponad 50km czasówce . Jest w formie podobnie jak reszta ekipy. Chociaż wiemy jaki nieprzewidywalny może stać się TdF kraksy, upadki, odjazdy a la Floyd Landis :p. Szczerze powiedziawszy zaskoczyła mnie tak wspaniała czasówka w wykonaniu Froomea. I kto wie czy to właśnie Kenijczyk z brytyjską licencją nie okaże się najgroźniejszym rywalem lidera. Ale były by jaja gdyby wyciąl Bradleyowi numer jak na Vuelta2012. Choć zapewne kierownictwo skaju trzyma go w ryzach ,żeby mu się czasem mocniej na pedały nie nacisnęło. Ja czekam na etap number 17 jeśli brytyjczyk ma stracić zwycięstwo to tylko tam, gdyby poszła jakaś mocna akcja już pod Port de bales, na początku podjazdu wykończyć pomocników ze Sky a potem atak Evansa, Nibalego i van den Broecka. Taka mała koalicja .
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
A niby w dniu przerwy nic się nie dzieje ;p :

the Inner Ring ‏@inrng

Police raid the Cofidis team hotel at Tour de France after one rider arrested, two others in custody away from race in Marseille.

Cofidis&#39;s hotel is far away from all the others. A lot of journos will be dashing there. Radio says rider arrested is Rémi di Gregorio.
 
grzesio 59,8K

grzesio

Forum VIP
Jeszcze parę słów co do tej czasówki.
Tłok w czołówce jest i za pewne o to chodziło.
Jak pokazują ubiegłe lata 2 minuty to już dobra zaliczka , ale primo - co pokazywali kolarze w ubiegłych latach ? Mało aktywna jazda w górach , czajenie się co większa góra i szukanie sekundowych różnic , które i tak nic nie dawały.
Duet TJ&amp;KW mówili , ze Wiggo ma przeważnie jeden słaby dzień w górach , na którym mogą zaatakować Evans czy Nibali. Nie zapominajmy , kto jest numerem 3 w klasyfikacji generalnej - kolejny Brytyjczyk ze Sky - Froome.
Co do czasówki na IO to nadal twierdze , że faworytem jest Cancellara.
Inna jazda w czasówce w wielkim wyścigu , inna na IO , jeszcze inna gdy bronisz się przed utratą koszulki.
Tutaj Wiggins każdemu sporo dołożył , na dodatek kolejna czasówka w przedostatnim dniu na tydzień przed pierwszą jazdą kolarzy na IO.
Patrzę na profile na następne dni.
Bez fajerwerków , tylko etap kończący się na La Toussuire - Les Sybelles ciekawy bo kończy się na wzniesieniu , a takto meta po zjeździe , ew. płaskie lub górki które nie zrobią różnicy.
W następnych latach postarali by się i dali by czasówkę pod jakąś piekielną góre.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
A ja mam duże nadzieje, że w tym roku będzie ciekawiej niż w ostatnich latach. Dlaczego? Bo wtedy do końca był niewielkie różnice czasowe i każdy odkładał atak na sam koniec by w końcu sobie odpuscić. Teraz, po siódmym etapie i czasówce trochę się pomieszało i tylko Wiggins może czaić się i wyczekiwać. Reszta musi atakować, jeśli marzą o wygranej. Mam nadzieję, że nie będzie czekania na ostatnią górę ale próby urwania Brytyjczyka podejmą już w tym tygodniu.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Jutrzejszy etap nie jest jakiś ekstremalnie trudny i kończy się podobnie jak kilka innych zjazdem prawie do samej mety (jedynie ostatni kilometr to 5,5% w górę). Paradoksalnie to właśnie na takich etapach widzę największe szanse dla Nibalego i Evansa na odrabianie strat. Wiggins nie zjeżdża tak dobrze, jest wyższy trudniej mu składac sie w zakrętach. Dlatego też strata paru sekund będzie do przełknięcia. Dlatego też w parach z Wigginsem zdecydowanie stawiam na powyższych kolarzy. Jednocześnie spodziewam się, że jutro do mety dojedzie ucieczka.
Zwycięzcę etapowego upatruję w Johnym Hoogerlandzie, który prze Tourem zapowiadał, że będzie chciał wygrać koszulkę najlepszego górala. Jutro idealna okazja by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu (zdobyć sporo punktów do klasyfikacji górskiej jak również wygrać etap). Kursy u większości buków @40 na betfaier nawet @60.
 
M 63

mejor

Użytkownik
Ciekawie zapowiada się walka o koszulkę w czerwone grochy. Faworytami bukmacherów są C.A. Sorensen oraz C. Froome, jednak moim zdaniem zwycięzcę klasyfikacji górskiej należy poszukać wśród kolarzy, którzy słabszymi występami na poprzednich etapach są niejako skazani na ataki w górach, aby jeszcze coś podczas tego wyścigu ugrać. Nieźle wyglądają kursy na takich kolarzy jak Pierre Roland (16.5 Betsson), Jurgen Van Den Broeck (26 Expekt) oraz Frank Schleck (17 Bet365). Potencjał na wygranie klasyfikacji górskiej mają też D. Moncoutie (15 Bet365), J. Vendendert (26 Bet365) oraz J. Hoogerland (26 Bet365).
Próbowałem znaleźć jakieś wywiady/informacje kto szczególnie nastawia się na walkę w tej klasyfikacji, ale nic jednoznacznego nie znalazłem. Moncoutie w tym sezonie nastawiał się głównie na Vuelte, ale liczę na to że przynajmniej spróbuje powalczyć.
Uważam, że z wymienionych przeze mnie zawodników warto wybrać 2-4 typy i w razie sukcesu być sporo do przodu, a i emocje na górskich etapach gwarantowane.
Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
 
wasek1 135

wasek1

Użytkownik
Jutro podjazd na Col du Grand Colombier, górę I kategorii. Tam powinna zrobić się już selekcja, a potem jeszcze jedna góra Col de Richemond, już mniejsza. Do mety jest 20 km ostro z góry i ostatni kilometr średnio pod górę. Daję to szansę na dojazd kogoś kto podjedzie pierwszy na wspomnianą wcześniej Richemond. Świetnie zjeżdża Nibali i jego upatrywałbym jako jednego z najlepszych na tym etapie, pod warunkiem że przejedzie te góry i nie będzie miał chwili słabości.

Również Evans musi upatrywać szans na zjeździe bo nie sądzę że chce uciec pod górę, a jeżeli nawet to Wiggo go nie puści. Evans jeździ w dół lepiej od Wigginsa.

Jeszcze jeden ciekawy typ to Menchov przed Zubeldią. RadioShack ma kilku liderów i nie wiadomo na kogo ostatecznie postawią. Mieli wybrać po czasówce i wydaję się że padło na Zubeldię. Myślę że Menchov lepiej sobie poradzi w górach a na zjazdach to już napewno, bo jest o niebo lepszym zawodnikiem technicznie od Haimara.

Kloeden przed Basso to uważam za typ dnia. Kloeden będzie starał się pomóc pewnie Zubeldii w górach i będzie się trzymał do końca w czubie. Sam bowiem może być najlepszym zawodnikiem RS. Mam wrażenie że oni moga jechać każdy dla siebie i nie odpuszczać etapów. Basso za to jest cieniem zawodnika. Olewa kompletnie Tour. Odpuszcza każdą górę, jest tu rekreacyjnie. Miał być do pomocy Nibalemu, ale on nie potrzebuje jego pomocy(ma Szmyda i Basso od razu odpada na podjazdach).

Jestem równiez wysoko przekonany że dojedzie ucieczka więc jak ktoś znajdzie gdzieś taki typ może się pokusić.

Podsumowując:
Nibali top 3 3,25⛔
Denis Menchov - Haimar Zubeldia 1 1,85 ✅ 16-23
Andreas Klöden - Ivan Basso 1 1,65 ✅ 24-33 expekt
plus jak gdzieś znajdziecie
Evans - Wiggins 1✅ 12-13
różnica między zw. a resztą - 1sek lub więcej✅ 3 sek.

ładny dzień ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 10
Widzę że jest tu dyskusja na temat najlepszego górala dla mnie to Scarponi może to wygrać (@17) dlaczego, ano dla tego ze w generalce już ponad 10 minut straty. Do tego sam mówił że nie przyjechał tu po generalkę ale po to by powalczyć w górach, co dla mnie jest jednoznaczne że będzie walczył o białą w grochy. JVDB kompletnie odpada ma za mało straty Sky go w życiu nie puści w ucieczkę.
Jutrzejszy etap trzeba zagrać na tych co dobrze zjeżdżają albo przeciwko tym który nie potrafią tego czynić. Na pewno do najlepiej zjeżdżających należą Nibali, Evans, Monfort. Gorzej zjeżdża Sky szczególnie Wiggins i według mnie Brytyjczyk nie będzie podejmował wielkiego ryzyka i poświęci nawet kilka sekund ale zjedzie bezpiecznie, tak samo Froome który raczej będzie jechał z Wiggo. Ogólnie to Sky jest w dobrej sytuacji bo w każdej chwili może pojechać na dwa fortepiany jednak jutro raczej żaden nie będzie odpowiednio dostrojony i raczej nie zaryzykują na zjazdach.
Cadel Evans - Christopher Froome 1 @ 1,60 Sportingbet ✅ 12-18
Tak jak pisałem wyżej Evans należy do grupy zawodników którzy jutro mogą zawiązać jakąś koalicję by odrobić kilka sekund nad Wiggo. Evans jest szybki w tym Tourze nie wiem co się stało na czasówce, ale przed TT pokazywał że noga jedzie. Jutrzejszy profil powinien mu odpowiadać, jeśli dobrze się ustawi na końcówce podjazdu to na zjazdach sporo zyska. Froome tak jak pisałem będzie jechał pewnie razem z Wiggo i będą kontrolowali wyścig.
Bradley Wiggins - Vincenzo Nibali 2 @ 1,65 Sportingbet ⛔ 13-15
Drugi typ na Nibalego, liczę mocno na Liquigas że jeszcze nie złoży broni i spróbuje coś urwać na jutrzejszym etapie, Vincenzo to top3 jeśli chodzi o zjazdy, także teoretycznie powinien trochę nadrobić na Brytyjczykiem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom