>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Kolarstwo 2012 - Tour de France (30.06-22.07)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiaj byłoby ciekawie gdyby nie ten upadek. Greipel ma najmocniejszy zespół i to on na bardzo wywłaszczonych etapach będzie faworytem do wygrywania. Imponuje mi Veelers który ładnie zastępuje Kittela który chyba zmieni dyscyplinę bo dzisiaj zrobił 250 m do kibla szybciej niż Usain Bolt tak go sraka przycisnęła. Jutro etap bardzo płaski ale te 3% na ostatnim km daje do myślenia i trochę pod to typy.
Etap 5

Mark Cavendish - Andre Greipel 2 @ 2,12 Unibet
✅ 5-1
Dzisiaj gruby zaliczył niezłą glebę jest dość mocno poobcierany z lewej strony. Do tego jego główny rozprowadzacz Eisel ma założone 3 szwy na głowie, więc jutro mu po głowie penie nie będzie chodziło rozprowadzenie Mareczka. Gólnie Sky nie ma drużyny do rozprowadzenia Brytyjczyka więc Mark musi sobie radzić sam. Greipel ma najlepszą drużynę na Tourze jeśli chodzi o płaskie etapy. To co dzisiaj zrobili Roelandts i Henderson to głowa mała. Świetnie go rozprowadzili i wypuścili na finisz. Do tego te małe 3% na finiszu i Mark na takim czymś aż takiej petardy nie będzie miał. No chyba że zajmie miejscówkę przy rozprowadzaniu za Niemcem i ostatecznie wyjdzie mu z koła, chociaż na to nie liczę, Cav jest pewnie poobijany i jutro będzie czuł skutki dzisiejszego upadku.

EB Hagen - Peter Velits 1 @ 1,60 Unibet
⛔ 62-21
Hagen jest nawet szybki na tym Tourze. Jeśli np jutro Cavendish spasuje to Hagen będzie 1 i ostatnią opcją. ten minimalny uskok na finiszu to na pewno będzie jego sprzymierzeniec. Velits to najszybsza opcja z Omegi. Ale jemu brakuje szybkości na pewno nie jest to typowy sprinter. Bardziej wolny jeździec. Ogólnie to z Omegi aktywny jest Chavanel i może jutro znowu spróbuje ataku. Peter to druga 20 jeśli chodzi o finisz sprinterski a Hagen na tym etapie to tap 10 najszybszych w peletonie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
P 19

pikobelo

Użytkownik
Kurs na Greipela w parze z Cavendishem mimo wszystko rośnie Davidzie.. Jest już 2,22. Ale chyba warto spróbować. Nie ukrywam, że obserwując to forum jestem Twoim fanem. Uważam, że jesteś najlepszym specem od kolarstwa i dlatego też zaryzykuję Twój typ.

Greipel&gt;Cavendish ✅
Kurs: 2,22
Unibet
Stawka: 666zł
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś piąty etap Rouen - Saint-Quentin. Kolarze mają do przejechania 196,5. Trasa jest zupełnie płaska, organizatorzy nie wyznaczyli nawet żadnej premii górskiej. Spodziewam się wolnego tempa od początku i jakiegoś odjazdu ucieczki. Peleton w końcowej części etapu podkręci tempo, dogoni ucieczkę, a potem do walki ruszą sprinterzy. Sam finisz jest lekko pod górkę, ale to nie powinno przeszkodzić sprinterom w walce o etapowe zwycięstwo. Na pewno na ostatnich kilometrach będzie nerwowo, oby obyło się bez żadnej kraksy.
Zwycięzca etapu: Andre Greipel ✅
André Greipel - Matthew Goss 1,35 Tobet ✅ 1 - 2
Andre Greipel spisuję się bardzo dobrze w tegorocznym TdF. W poniedziałek był drugi, a wczoraj zwyciężył. Niemiec ma bardzo dużą pomoc od swojej grupy, czego na pewno brakuje Cavendishowi. Został znakomicie rozprowadzony przez kolegów i po prostu musiał wygrać wczorajszy etap. Dziś grupa Lotto znów będzie mocno pracować na niego i jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywanego to właśnie Greipel jest głównym faworytem do wygrania etapu. Końcówka leciutko pod górkę nie powinna mu przeszkodzić bo Niemiec jest w bardzo dobrej formie.
Tom Veelers - Tyler Farrar 1,50 Betsafe ✅ 6 - 194
Holender jest dla mnie największą pozytywną niespodzianką wśród sprinterów. Znakomicie zastępuję Kittela i mocno walczy na etapowych końcówkach. Zajął 4 miejsce na drugim etapie, wczoraj był trzeci. Widać dobrą dyspozycję u Veelersa. Natomiast Farrar trochę zagubiony, nie walczy na lotnych premiach, a na razie jego najlepszy występ to 10 miejsce na drugim etapie.
Alessandro Petacchi - Mark Renshaw 1,40 Sportingbet ✅ 8 - 126
Petacchi wczoraj drugi, wcześniej także bardzo dobre 5 miejsce. Cały czas jest w czołówce na finiszach etapowych, a także walczy na lotnych premiach. Włoch przygotował dobrą formę na TdF. Renshaw na razie zdecydowanie słabiej, najwyżej był na drugim etapie - 9. Wczoraj był mocno zamieszany w kraksę i przyjechał na samym końcu. Nie wiem czy stało mu się coś poważnego. Poza wyścigiem jest jego kolega z grupy Maarten Tjallingii.
EDIT:
Andre Greipel triumfuje po raz drugi z rzędu. Znów bardzo dobrą prace wykonała grupa Lotto, która dociągnęła Niemca do samej końcówki. Tam Greipel pokazał swoją moc nie dając szans przeciwnikom. Drugie miejsce zajął Matthew Goss, który znów skutecznie finiszował. Po raz pierwszy w tegorocznym TdF z dobrej strony pokazał się Jose Haedo zajmując trzecie miejsce. Mark Cavendish tym razem tuż za podium. Ponownie dobrze zaprezentowali się Tom Veelers oraz Alessandro Petacchi.
Sam etap ponownie nudny, emocje zaczęły się dopiero w samej końcówce. Niestety tuż przed metą znów kraksa - którą spowodował Tyler Farrar. Trochę ucierpiał w niej Peter Sagan tracąc szansę na dobre miejsce na dzisiejszym etapie. Z wyścigu wycofał się Marcel Kittel, którego znakomicie zastępuje Veelers.
Jutro kolejny etap dla sprinterów. Czyżby hat-trick Andre Greipela?
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Greipel po raz 3? Chyba nie. Coś za dużo by tego było. Dla Niemca ta dzisiejsza końcówka była bardziej sprzyjająca. Dziwna dziś taktyka SKY, na 1400 do mety Cav był na kole EBH na czele peletonu, coś przekombinowali. A w końcówce pod górkę już nie dał rady.
Mareczek na płaskim jest jednak najszybszy i każdą okazję, gdy jest sprzyjający kurs trzeba wykorzystać. 2.20 z Greipelem ⛔ w b365 Jak przysiądzie na kole Goryla to powinien dać mu radę na kresce.
Ostatni etap wielkiej nudy, od soboty konkretniejsza końcówka ????
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No zobaczymy czy Cavendish da radę. W zasadzie to teraz emocje zaczynają się około 10 km przed metą, a przez resztę etapu wieje nudą. Od soboty powinno być ciekawiej.
Moim zdaniem Greipel może pokonać Cavendisha nawet na zupełnie płaskiej końcówce. Ma bardzo dobre wsparcie ze strony grupy i widać, że potrafi mocno pociągnąć na ostatnich metrach. Wracając jeszcze do Cavendisha to jego interesuję tylko pierwsze miejsce gdy nie ma już szans zdecydowanie odpuszcza. Dziś taktyka Sky nie wypaliła, Cavs po przejechaniu mety był na kogoś bardzo zły, w ogóle on bardzo źle znosi porażki ????
 
S 53

ssasha92

Użytkownik
Manxman jest na pewno rozdrażniony ,że 2 płaskie etapy przeszły mu koło nosa. A na dodatek te etapy zgarnął jego główny konkurent. &quot;Mareczek&quot; jak nazywa go Davey to nie typ kolarza który po tych niepowodzeniach zniechęcił by się i poddał, jutro płasko końcówka typowo pod niego i w rytm słów piosenki Feela &quot;Pokaże na co go stać&quot; :p .
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Bardzo podobała mi się końcówka dzisiejszego etapu, szczerze mówiąc dawno (jeśli w ogóle) nie widziałem żeby ucieczka na płaskim etapie została złapana tak późno. Kibicowałem im żeby dojechali, ale skończyło się zgodnie z oczekiwaniami. Cavendish poobijany po wczorajszym upadku przegrał z Greipelem i z kilkoma innymi zawodnikami, jednak jeśli chodzi o jutrzejszy etap z metą w Metz to zgadzam się z Davey Wattem, że na całkowicie płaskiej końcówcę (ostatni km to nawet trochę z górki) najlepszy powinien okazać się Cavendish. To etap dla niego, myślę, że wykuruje się po wypadku i zakończy na pierwszym miejscu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Kurs na Greipela w parze z Cavendishem mimo wszystko rośnie Davidzie.. Jest już 2,22. Ale chyba warto spróbować. Nie ukrywam, że obserwując to forum jestem Twoim fanem. Uważam, że jesteś najlepszym specem od kolarstwa i dlatego też zaryzykuję Twój typ.
Greipel&gt;Cavendish
Kurs: 2,22
Unibet
Stawka: 666zł
uuu cichy wielbiciel :oops:????
Odnośnie dzisiejszego etapu, tak jak pisałem lekkie nachylenie 3% i grubas już nie finiszuje. W tym roku sytuacja powtarza się po raz kolejny na podobnym profilu do dzisiejszego, nie pamiętam gdzie to było czy na Paris-Nice czy na jakimś innym wyścigu, sytuacja była podobna nachylenie na finiszu na poziomie 3% i Cavendish tam też &quot;odpadł&quot;. Jest to taki typ kolarza że wygrywa na płaszczyźnie, lekka górka i dziękuje. Chociaż wczorajszy upadek też miał wpływ na słabszy występ Mareczka.
Etap 6
Jutro ostatni etap dla sprinterów do 13 etapu. Trasa, tzn finisz jutro faworyzuje Cavendisha bo jest z górki, na takim etapie to by Kittel zaszalał, ale już się wycofał. Faworyci Ci sami co przedwczoraj, dzisiaj czy jeszcze wcześniej.

Matthew Goss - Peter Sagan 1 @ 1,461 Pinnacle
⛔ 3-1
Jutro będzie bardzo szybko, więc według mnie taki Sagan chyba odpada, bo jeszcze nie potrafi się zachować na finiszach gdzie nie ma żadnej niespodzianki. Dzisiaj zaliczył glebę na etapie który pewnie by wygrał. Jutro wygra według mnie ten któremu zespół najbardziej pomoże, a na tak szybkim finiszu według mnie Liquigas powinien chronić Nibalego. Goss jest bardzo szybki i ma dobrą ekipę do pomocy, gdyby jeszcze myślał jak jest jakiś ciasny zakręt to by więcej wygrywał. Dzisiaj 2 na trudnym finiszu GreenEdge dobrze jeździ na finiszu, dzisiaj w ogóle to Impey ładnie mu pomógł i tylko dzięki niemu Goss był drugi. Reasumując według mnie Goss na takim profilu jak mamy jutro jest faworytem w tej parze. Sagan nie potrafi się ustawić na zwykłych finiszach w przeciwieństwie go Gossa.
Alessandro Petacchi TOP 3 @ 6,00 sportingbet ⛔ 7
Drugi typ na Ale-Jeta. Ogólnie Peta chyba przeżywa drugą młodość na tym tourze i spisuje się bardzo fajnie. Lampre też jeździ aktywnie płaskie etapy i Włoch może liczyć sporą pomoc. Jak Bole i Hondo dojadą z nim do ostatnich metrów to Alessandro może być jutro w tap 3. Wczoraj był 2 zaraz za Greipelem dzisiaj 8 ale finisz na pewno mu nie sprzyjał. Jutro jest lekko z górki więc bardzo szybko a to lubi Petacchi. Myślę że ma szanse na powtórkę z 4 etapu i jutro widzę go na podium. A kurs fajny więc grzech nie zagrać.
 
pollo78 63

pollo78

Użytkownik
Odnośnie dzisiejszego etapu, tak jak pisałem lekkie nachylenie 3% i grubas już nie finiszuje. W tym roku sytuacja powtarza się po raz kolejny na podobnym profilu do dzisiejszego, nie pamiętam gdzie to było czy na Paris-Nice czy na jakimś innym wyścigu, sytuacja była podobna nachylenie na finiszu na poziomie 3% i Cavendish tam też &quot;odpadł&quot;. Jest to taki typ kolarza że wygrywa na płaszczyźnie, lekka górka i dziękuje. Chociaż wczorajszy upadek też miał wpływ na słabszy występ Mareczka.
Cóż za wybiórcza pamięć co do Cavendisha powiadasz kolego że lekkie nachylenie i już go nie ma, hmm to co ja oglądałem na ostatnich mistrzostwach świata gdzie to finisz na pewno nie premiował typowych sprinterów i choćby na 10 etapie Giro 2011 z Termoli do Teramo gdzie było bodaj 4 % na ostatnich 100-200 metrach, że nie wspomnę o &quot;La Primavera&quot; z 2009. Potłukł się chłop i tyle &quot;następnego dnia&quot; zawsze bardziej boli.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Podajesz juz archwalne wystepy Cava na tego typu koncowkach,a Brytyjczyk w tym roku lubi sobie pojesc wiec z delikatna nadwaga ???? (Davey kiedysjego foto wrzucal tutaj ) jezdzi stad te nasmiewania z niego - choc trzeba przyznac, ze nawet z brzuszkiem jest najszybszy na typowo plaskiej koncowce.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Oscar Freire - Samuel Dumoulin 1,57 Tobet [135-25] w tym tourze Freire=kraksa

Trochę mnie zdziwiła taka para wystawiona. Freire to sprinter, może nie w takiej formie, by walczyć o zwycięstwo ale w okolicach 10. miejsca powinien się znaleźć jeśli ominie go pech i kraksy. Dumoulin to z tego co pamiętam kolarz, który lubi zabierać się w ucieczki i na płaskich etapach nie bawi się w sprintera. Nie wiem czemu ale wczoraj tak zrobił. Może chciał wykorzystać sytuację i spróbować się urwać, kiedy czołówka peletonu dogoniła ucieczkę tuz przed metą. W tym wyścigu ogólnie zajmuje dalekie pozycje, jedynie na pierwszym etapie, gdzie było pod górkę zajął 14. miejsce i oczywiscie wczoraj tuż za podium. Freire nie jedzie jakoś wybitnie, leżał też w kraksie ale nie wydaje mi się, by kolejny dzień z rzędu Dumoulin bawił się w sprint, Oscar za to jak najbardziej..
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś kolejny etap dla sprinterów. Dla niektórych to pewnie ostatnia szansa na jakieś dobre miejsce, bo w sobotę zaczynają się trudniejsze etapy i niektórzy sprinterzy mogą się wycofać. Kolejną szansę będą mieć dopiero w następną sobotę na 13 etapie. Faworyci raczej ci sami co wcześniej więc nie ma się co rozpisywać. Ja liczę na hat-tricka Andre Greipela. Niemiec z pomocą swojej grupy ma spore szansę na trzecie zwycięstwo w tegorocznym TdF.
Przeglądając ofertę na dzisiejszy etap wybrałem takie coś:
1. Juan Jose Haedo - Kenny Van Hummel 1,60 Betsafe
2. Matthew Goss - Peter Sagan 1,40 Bet365
3. Alessandro Petacchi - Oscar Freire 1,50 Betsafe

Zwycięzca etapu: Andre Greipel
 
S 53

ssasha92

Użytkownik
Witam. No i się zaczyna panowie. A w tym roku zaczynamy prawdziwy wyścig od Pięknych Alp. Jutrzejszy etap kończy się na 6 km podjeździe Belles Filles. Podjazd niedługi acz dosyć treściwy o śr. nachyleniu 8,5%. To pierwsza okazja w tegorocznym Tourze do powalczenia dla faworytów wyścigu, ale wszyscy wiemy jak te pierwsze okazje dla prawdziwych górali zazwyczaj się kończą. Czarowaniem do ostatniego kilometra i atakiem gdzie można zyskać max kilkanaście sekund. Chociaż patrząc z drugiej strony w tym roku może być zupełnie inaczej (w co tak szczerze powiem nie do końca chcę mi się wierzyć).
Nie wiem czy dobrze mówię , ale jutro bardziej stawiał bym na kolarzy którzy słabiej radzą sobie w czasówkach, gdyż czasowcy (wiggins, evans , nibali, kloden, leipheimer, mienszow) raczej będą woleli poczekać na poniedziałek i tam pokazać pełnie swoich umiejętności. Takie moje zdanie. Chciałbym zobaczyć też jutro to w akcji tych którzy dziś stracili czyli trio z Rabobanku , valverde ,schleck, maybe chłopaki z Garminu których mi strasznie szkoda,Brajković , Peraud czy Rolland. Ale prawdopodobne , że jutro wygra kolarz z drugiego szeregu np. Rui Costa, Chavanel, Taramaae ,Coppel może Sorensen
albo Weening.
na jutro zagram m. in.
Lejandro Valverde- Michele Scarponi 1 1.35 ⛔
van den Broeck - Nibali 1 1.75 ⛔
Wiggins- Mienszow 2 2.30 ⛔
Monfort- Van Garderen 1 2.50 ✅
Froome- Basso 1 1.35 ✅
wszystko Bet365
 
wasek1 135

wasek1

Użytkownik
Mieliśmy mnóstwo kraks w peletonie na ostatnich odcinkach co odbiło się nie tylko na klasyfikacji, ale i również na zdrowiu kolarzy. Jak wiadomo stracili dziś Gesink i Schelck. I tutaj kierowałbym mój typ. Jasne że Gesink będzie chciał powalczyć,żeby odrobić, ale z drugiej strony jest mocno poobijany i może mu nie starczyć sił. Cavendish poobijany dwa dni temu nie miał siły na finisz i był 4. Greipel dziś nie miał siły i był 2. Być może Schleck stracił szanse i może Kloden pojedzie na siebie? Zaryzykuje
Robert Gesink - Andreas Klöden 2 2,3 ✅
Bradley Wiggins - Denis Menchov 1 1,6 ✅
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Sagan niezła moc, chociaż sprzyjała mu sytuacja nie było zbyt dużo kolarzy którzy walczyli o wygraną, było dużo luzu i Peter to wykorzystał. Chociaż jest kozakiem pięknie demoluje w tym roku.
Etap 7
Pierwszy górski etap, meta wyznaczona na La Planche des Belles Filles średnie nachylenie 8,6%, ostatnie pół kilometra aż 14% nachylenia. Będzie się działo, pomimo tego że podjazd jest stosunkowo krótki bo tylko 6km. Ale te 11% momentami 14% da się we znaki co niektórym zawodnikom. Coś czuję że Sky do spółki z Liquigasem jutro porozrywa peleton.
Ivan Basso - Jerome Coppel 2 @ 1,92 Unibet ⛔ 40-44 :mad:
Gram tylko jeden typ na ten etap, gregario Nibalego - Ivan Basso kontra Jerome Coppel. Według mnie Basso jutro wraz ze Szmydem zrobią podkładkę pod rekina i wypuszczą go na ostatnie metry samego. Ivan nie jest w najwyższej dyspozycji co potwierdzał na Giro. Na Tourze trzyma się w czołówce ale jutro może coś straci jak będą szybkie skoki, bo jak będzie równe tempo to Ivan się utrzyma. Coppel to lider drużyny Saur-Sojasun, myślę że przy dobrym układzie ma szanse na miejsce w czołowej 10 Touru, dobrze jeździ na czas ale przede wszstkim w górach nie traci, potrafi wytrzymać i utrzymać zmienne tempo czego Ivan nie potrafi. Jutro będzie etap gdzie sporo zawodników spróbuje ataku, będą to zawodnicy typu Westra, Casar, Weening, ktoś z Eustaltela i ktoś z Graminu
[*]. Coppel zawsze próbuje jeździć takie etapy dość aktywnie więc liczę na niego.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik

Tommy D.

Garminowców to chyba Armstrong z drogi ciągle spycha jako zemstę za zeznania ;] Szykuje się najgorszy Tour dla Vaughtersa, pozostaje im powalczyć o etap.

Rzeźnia dzisiaj. Jak co roku już paru zawodników przegrało wyścig, sporo wycofań. Gesink ponoć mocno poobijany.
Nie wiem jak ze zdrowiem u Valverde, ale powinien atakować jutro, nie ma na co czekać. Nibali też dobry kandydat.
Ale ciekawy jestem postawy SKY czy każdego dadzą radę wykasować. Siwcowa już nie mają. Ta górka niezbyt sprzyjająca dla Wigginsa, krótka i stroma.
Jutro widzę raczej dojazd ucieczki. Spore straty mają Ten Dam, Kessiakoff, Kiserlovski, Kiryienka, Martin, może któryś z nich. Granie na wygranie etapu czy TOP3 bym sobie odpuścił z faworytów.
Fajerwerków bym się nie spodziewał, będzie pewnie sporo czarowania jak zwykle...

Fabian jutro straci lidera, bo przewagę ma za małą by się obronić. Sam mówił, że jutro odpuszcza.

Peter Velits mój czarny koń z gości na generalkę na jutro. Słowacja demoluje w tym Tourze ;] Od początku wyścigu zawsze w czołówce. W Omanie wygrał na Zielonej Górze, a to podobny podjazd, może i tu zaskoczyć ????

Velits - Roche 1 1.65 tobet
Irlandczyk swojemu ojcu nigdy nie dorówna. Jutro zbyt stromo dla niego według mnie.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Nibali - Sagan 1 za 1,60 w STS ✅✅ - dziękuję Ci STS :)

Hmmmm..... gdzie jest haczyk ??

para zawodników &quot; zielonych &quot; z których jeden jedzie jako zdecydowany lider grupy na generalkę, a drugi punktuje etap za etapem. Wiadomo, Nibali jest szykowany do wygrania TdF i wszystko jest jemu podporządkowane. Każdy ma pracować na lidera i bez dwóch zdań znając dyscyplinę w liquigas tak będzie. Dodatkowo dziś &quot;górski etap&quot;, więc Sagan traci sporo argumentów w przeciwieństwie do Włocha, gdzie etap wydaje się pod niego. Basso, Sylwek pewnie dziś pociągną dość mocno i nie byłbym pewien czy Sagan utrzyma koło na ostatnim podjeździe. Kiedy może to nie wejść ?? jeżeli pojadą wszyscy tempem spacerowym to oczywiście na finiszu na Sagana nie będzie mocnych. Wydaje mi się jednak, ba jestem przekonany, że tegoroczna gwiazdeczka TdF pęknie gdzieś po drodze.
Kurs przyjemny, góral kontra sprinter, czego chcieć więcej ?? Ja pobiorę - powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś kolejny etap dla sprinterów. Dla niektórych to pewnie ostatnia szansa na jakieś dobre miejsce, bo w sobotę zaczynają się trudniejsze etapy i niektórzy sprinterzy mogą się wycofać. Kolejną szansę będą mieć dopiero w następną sobotę na 13 etapie. Faworyci raczej ci sami co wcześniej więc nie ma się co rozpisywać. Ja liczę na hat-tricka Andre Greipela. Niemiec z pomocą swojej grupy ma spore szansę na trzecie zwycięstwo w tegorocznym TdF.
Przeglądając ofertę na dzisiejszy etap wybrałem takie coś:
1. Juan Jose Haedo - Kenny Van Hummel 1,60 Betsafe ⛔ 5 - 4
2. Matthew Goss - Peter Sagan 1,40 Bet365 ⛔ 3 - 1
3. Alessandro Petacchi - Oscar Freire 1,50 Betsafe ✅ 7 - 135

Zwycięzca etapu: Andre Greipel ⛔
Andre Greipel był blisko trzeciej wygranej jednak na ostatnich metrach pokonał go Peter Sagan. Niemiec i tak zasłużył na brawa ponieważ na początku etapu ucierpiał w kraksie, a dał radę skutecznie zafiniszować. Gdzieś nawet widziałem informację, że ma zwichnięty bark. Natomiast Sagan pokazał, że potrafi wygrać finisz z peletonu także na zupełnie płaskiej końcówce. Słowak pewnie zmierza po zieloną koszulkę. Szkoda, że znów na etapie były kraksy. Kliku kolarzy musiało się wycofać, inni sporo potracili, a także na pewno odnieśli jakieś kontuzję (mniejsze lub większe). Najbardziej szkoda mi Gesinka i Hesjedala.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Dzisiaj trochę z przekory gram na top 3 Michele Scarponiego @ 5.75 Unibet. Włoch wczoraj stracił co prawda dwie minuty, jednak był z tego powodu niezwykle rozczarowany - podobnie jak po zakończeniu Giro, które kompletnie mu nie wyszło. Dlatego też uważam, że dzisiejszy etap będzie doskonałą okazją do rehabilitacji dla zawodnika Lampre. Włoch potrafi doskonale wspinać się po takich stromiznach, zaś na finiszu ograć pozostałych rywali. Sagan, Hagen, czy też inni &quot;hilly sprinters&quot; raczej nie wytrzymają do kreski w głównej grupie, dlatego też zwycięzców należy upatrywać spośród zawodników pokroju Valverde, Samu Sancheza, czy też właśnie Scarponiego.
Nibali - Sagan 1 za 1,60 w STS

Hmmmm..... gdzie jest haczyk ??

para zawodników &quot; zielonych &quot; z których jeden jedzie jako zdecydowany lider grupy na generalkę, a drugi punktuje etap za etapem. Wiadomo, Nibali jest szykowany do wygrania TdF i wszystko jest jemu podporządkowane. Każdy ma pracować na lidera i bez dwóch zdań znając dyscyplinę w liquigas tak będzie. Dodatkowo dziś &quot;górski etap&quot;, więc Sagan traci sporo argumentów w przeciwieństwie do Włocha, gdzie etap wydaje się pod niego. Basso, Sylwek pewnie dziś pociągną dość mocno i nie byłbym pewien czy Sagan utrzyma koło na ostatnim podjeździe. Kiedy może to nie wejść ?? jeżeli pojadą wszyscy tempem spacerowym to oczywiście na finiszu na Sagana nie będzie mocnych. Wydaje mi się jednak, ba jestem przekonany, że tegoroczna gwiazdeczka TdF pęknie gdzieś po drodze.
Kurs przyjemny, góral kontra sprinter, czego chcieć więcej ?? Ja pobiorę - powodzenia !
Wiadomo sport jest sportem i niespodzianki się zdarzają, jednak jak dla mnie to all in bet. Sagan choć potrafi wytrzymać krótkie sztywne podjazdy wątpię, żeby poradził sobie przez prawie 6 kilometrów przy nachyleniu 8,5%. Po prostu nie pozwala mu na to jego fizjonomia.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Jestem bardzo ciekawy jak zostanie rozegrany dzisiejszy etap. W samej końcówce mocne tempo rozkręcą BMC i Sky. Czy puszczą kogoś mocnego do ucieczki na wcześniejszych kilometrach. Raczej nie. Odjadą raczej Ci którzy sporo stracili na poprzednich etapach. Dla mnie najbardziej prawdopodobny jest wariant, że do mety dojedzie 30-40 osobowa grupa. Faworyci nie będą walczyć o etapowe zwycięstwo albo o 3-4 sekundy przewagi na mecie. Tacy kolarze jak Wiggins czy Evans czekają na poniedziałkową czasówkę. Szansę na wygranie etapu będą mieć raczej zawodnicy z drugiego szeregu tacy jak: Rui Costa, Coppel, Taaramae czy Kruijswijk.
Chociaż tak naprawdę typowanie zwycięzcy etapu to trochę loteria. Nie wiadomo jaką taktykę przyjmą poszczególne grupy. Na pewno dziś mamy pierwszy sprawdzian dla górali, zobaczymy kto w jakiej jest formie. Jednak tak jak ktoś wspomniał wcześniej - na razie nie ma co spodziewać się fajerwerków i jakiejś walki wśród faworytów.
Ja na dzisiaj wybrałem takie coś:
1. Samuel Sanchez - Michele Scarponi 1,45 Betsafe ✅
2. Frank Schleck - Pierre Rolland 2,45 Betsafe ✅
3. Tejay Van Garderen - Haimar Zubeldia 1,70 Sportingbet ⛔

Zwycięzca etapu: Rui Costa ⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom