>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

KHL (Liga Kontynentalna) - Puchar Gagarina 2021!

Status
Zamknięty.
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Tu się zgodzę że nie każdy trener miałby jaja w tym momencie posadzić na ławce graczy którzy zarabiają kupę kasy i byli ściągnięci by strzelać gole i ciągnąć wynik zespołu. Jednak Dmitrij jest znany z takich decyzji czasem nie popularnych. Jak prowadził Loko też mnie czasem niektóre rzeczy denerwowały ale on robił co uznał za słuszne i po swojemu, nie patrzył na innych. Da Costa ma dostać 175 mln rubli w Avto za dwa sezony i myśli.
Lepszy Da Costa niż Dawes, moim zdaniem :D ale w sumie tutaj potwierdza się, że ostatnio Nigel w play-off nie istnieje, pamiętamy przecież poprzedni sezon w Avto, gdzie też nic nie dawał swojej ekipie i przerżneli z Sibirem w pierwszej rundzie
 
kintergarten 21,8K

kintergarten

Użytkownik
Tu się zgodzę że nie każdy trener miałby jaja w tym momencie posadzić na ławce graczy którzy zarabiają kupę kasy i byli ściągnięci by strzelać gole i ciągnąć wynik zespołu. Jednak Dmitrij jest znany z takich decyzji czasem nie popularnych. Jak prowadził Loko też mnie czasem niektóre rzeczy denerwowały ale on robił co uznał za słuszne i po swojemu, nie patrzył na innych. Da Costa ma dostać 175 mln rubli w Avto za dwa sezony i myśli.
Niech myśli. Vadim w Dynamo 285 przez 3 lata. No i Kudaszow podpisany jednak.
Co do meczu myśle że typy kolegi z underami dobre.
Mecz 7 może być różnie. Obie ekipy zasłużyły na finał.
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Brawo Avangard, brawo Bars, podobała mi się ta seria, goście jedynie wygrywali, szok. Liczyłem na Bars, bo uważam, że mieliby większe szanse niż Avangard w finale z CSKA, teraz będę kibicował Jastrzębiom, ale niestety łatwo mieć nie będą. Jak to Bob Hartley w pomeczowej rozmowie powiedział, zdecydował jeden strzał. Oby finał był podobnie emocjonujący, co ostatnie spotkanie wschodu :D
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +18
kintergarten 21,8K

kintergarten

Użytkownik
Świętna seria 7/7 zwycięstw gości dogrywka i sporo goli w 7 meczu. Bardzo dobry hokej z obu stron i emocje również były na lodzie jak i poza nim. Voronkov-Galimov fajnie to się oglądało 3 punkty dziś dorzucił tez młody Safonov. Omsk zagrał również bardzo dobrą serię. Tak to jest jedna świetna akcja i awans do finału który udało się przewidzieć w połowie 😜. Tam zadanie równie jak nie jeszcze cięższe niż z Barsami.
Jakbym miał wskazać mojego faworyta to:
Zachód- SKA
Wschód- Avangard
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
To zaczynamy finały. Tak sobie z tej czwórki umyśliłem Avangard jako zwyciezce finałów i w tym kierunku pójde. Szykuje nam sie rewanz za poprzedni finał jest tylko troche roznic, bo ekipa NIkitina bardzo sie od tamtego czasu zmieniła , czy osłabiła? moze nie bede uzywał tego zwrotu ale jest po prostu inna. Styl oczywiscie jego ekipy pozostał, dwa lata temu to była maszynka do zwyciestw , ten sezon pokazuje ze CSKA jest do ugryzienia. Hartley dojrzał jako trener w KHL, styl kanadyjski prowadzenia ekipy oczywiscie został ale mysle w tym sezonie ma on solidnych wykonwaców, wprawionych w bojach, seria z Kazaniem pokazała charakter tej ekipy. Mysle ze Hartley dysponuje duzo mocniejsza ekipa niz dwa lata temu , w bramce tez solidność i zeby juz nie przechwalic osobiscie zycze Gagarina Omskowi bo czekaja na mistrza juz bodajze 17-18 lat, mysle ze zespół dojrzał do tego sukcesu. Mysle ze buki troche przeceniaja CSKA oferujac tak niski kurs na ich koncowe zwyciestwo. Ja stawiam na Avangard.
Co do dzisiejszego meczu mysle ze te kilk dni przerwy nie bedzie miało az takiego znaczenia, CSKA u siebie ruszy na Jastrzebie ale moze tez nadziac sie na kontry co wychodzi ekipie z Bałaszych bardzo dobrze. Mysle ze AO jest w stanie przetrzymac nawałnice wojska i powoli sie odgryzac. Ale spodziewam sie tez scenariusza ze to Avangard ruszy na rywala i nie bedzie patrzył na to co zrobi ekipa Nikitina.
Mozna by napisac laboraty o liderach, zadaniowcach , golie, po obu stronach ale moze odpuszcze ta czesc.

Zwyciezca finału Avangard kurs 3

dzisiejszy mecz :

Avangard z x kurs 1,97
wsjo fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +446
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Ja też idę dziś w stronę Omska. Po części dlatego że kursy są wystawione wg mnie nieadekwatnie, @1.45 vs @2.70 ML w finale ligi? Po części dlatego, że Omsk potrafił wygrać cztery mecze z rzędu w Kazaniu. Atut własnego lodu w tej edycji jest mocno zaburzony. I w końcu po części dlatego że CSKA wcale nie gra tak cudownie. Lwią część ciągnie im trio Okulov - Shalunov - Mamin (42 pkt w PO, dla porównania jeżeli na szybko dobrze policzyłem cała reszta drużyny 58 pkt). Dla porównania w Omsku 40 pkt najlepszej trójki (Tolchinski, Boucher, Knight) a 83 reszty drużyny i poza tą trójką tacy zawodnicy jak chociażby Kovalchuk mogący jedną akcją czy jednym zagraniem przesądzić o losach meczu. Hartley o tym wie i myślę że znajdzie klucz do zatrzymania najgroźniejszej broni CSKA. Dokładne typy które zagram wrzucę później, może połączone z finałem w Czechach, bo ciągnie mnie w stronę Liberca, tam też kursy uważam za nie do końca dobrze wystawione.

Omsk DNB @3,0 ✅

Omsk & Liberec >1,5 gola @2,85 ✅


Kursy Fortuna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +345
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Ja pójdę w drugą stronę i do AKO jeden typ, połączę sobie z piłkarską CSKA Moskwa:

CSKA Moskwa vs Avangard Omsk: 1ml @1.50 Superbet⛔

Jasne mamy nowe rozdanie, ten sam zestaw par, który był dwa lata temu na poprzednim finale. Wiele się zmieniło nie ma co tego wracać. Ciekawy jestem, czy patent Igora Nikitina na Boba Hartleya dalej działa, przekonamy się w najbliższym czasie. Osobiście kibicuje teraz Avangardowi Omsk, aby sięgnęli po Gagarina, ale dzisiaj postawię na Wojskowych. Mit atutu własnej tafli w przypadku finału wschodu przepadł, ale czy dla CSKA nie jest to ważne? Moim zdaniem u siebie stołeczni grają nieco odważniej i przede wszystkim pewniej. Naturalnie są momenty, gdzie oddają pole do popisu swoim rywalom, szczególnie gdy linia Mamin-Okulov-Shalunov przebywa na lodzie i mogą skutecznie skontrować przeciwnika (pozdrawiamy Loko).

Kurs może jest niski na CSKA, bo przy wyrównanych ekipach lepiej iść w stronę wyższej wartości, ale mam dziwne wrażenie, że Avangard może być nieco rozluźnione po triumfie z Bars. Dla nich to jest spory sukces, że pomimo przeciwności losu (Emelin) i wydarzeń dookoła tego zdarzenia udało się awansować do wielkiego finału. To dopiero było 3 dni temu i naturalnie trzeba się jak najszybciej przestawić na nowe wyzwanie, ale czy w głowach to się dokonało już dzisiaj? Warto też spojrzeć na 3 dni mniej odpoczynku od CSKA, co zapewne nie będzie miało aż tak dużego znaczenia, ale jednak więcej sił było przeznaczonych na finał wschodu niż zachodu. Dwa spotkania Wojskowych w sezonie regularnym padło łupem dzisiejszych gospodarzy, play-off to inna bajka, ale jeżeli nie będą popełniać głupich kar (PP dla Jastrzębi) to dla mnie większe szanse na niedzielne zwycięstwo ma CSKA. Pora dobra to oglądania, emocji nie będzie brakować, siedem starć w finale, tego sobie życzymy :)
 
Ostatnia edycja:
kintergarten 21,8K

kintergarten

Użytkownik
CSKA-Avangard
Avangard powyżej 1.5 gola 1.90
Podwójna szansa 2-2 2,65

Fortuna
Zaczynamy finał. Rewanż za ostatni finał w którym CSKA wygrało 4-0. Dziś sytuacja jest inna ponieważ nie ma już takiej przewagi jakości w składzie wojskowych. Tamten skład był mocniejszy a i Avangard wyglada ciekawiej. Dwaj mocne punkty w bramce. Gospodarze zagrali dobrze w serii z SKA choć w mojej opinii to podopieczni Bragina nie dojechali na część meczy w tamtej serii , ale oczywiście Cska zagrało bardzo dobrze zasłużenie awansowało. Seria na wschodzie bardzo fajna i wyjątkowa ponieważ wszystkie mecze wygrali goście. Pokazali charakter i niezły hokej. Nie wydaje mi się żeby była widoczna taka różnica jak dwa lata temu. Avangard potrafi zagrać odpowiedzialnie w tyłach a z przodu są zawodnicy którzy potrafią coś wyczarować jak Boucher. System Nikitina każdy zna i wojskowa maszyna na pewno chce obronić Puchar lecz zadanie będzie dużo trudniejsze niż dwa lata temu i tez zdaje mi się , że CSKA jest do złapania. Pokazał to Lokomotiv ze można z nimi zagrać bardzo wyrównane mecze a dziś przyjeżdża rywal równie mocny lub mocniejszy. Droga do finału Omska wg mnie zbudowała ich najpierw Magnitka potem Kazań dwie silne drużyny które udało się pokonać to czemu nie spróbować z CSKA.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +566
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
CSKA Moskwa vs Avangard Omsk:
Oliwer Kaski powyżej 0.5 w punktacji kanadyjskiej (razem z dogrywkami) @3.10 BETFAN ❌


Czy Oliwer jutro Kaski da? Zobaczymy :D Tak na serio już to moim zdaniem oglądaliśmy w niedzielę bardzo dobry mecz, godny finału. Avangard zasłużenie sięgnął po wygraną. Wszak CSKA miało więcej strzałów celnych i Wojskowi kolokwialnie mówiąc przycisnęli Jastrzębie szczególnie na samym początku, ale na nic się to nie zdało. Wiele strzałów oddanych z nieprzygotowanych pozycji, a i Simon Hrubec był tam gdzie być powinien. Bardzo dobra praca na bramkarzu Johanssonie, gdzie dwukrotnie został zasłonięty przy dwóch golach praktycznie z niebieskiej. Stołeczni mieli swoją szansę szybciej wrócić do spotkania, bo Mamin trafił w słupek, potem gumę pięknie ukradł Loktionov, ale pierwszy PP Avangardu w spotkaniu i po kilkunastu sekundach gol. Niktin ma za sobą i przed sobą nieprzespane noce i ciekawy jestem jaką receptę znajdzie na Hartleya.

Ciężko mi tutaj typować 1X2, bo CSKA może zagrać o wiele lepiej, ale kurs na ekipę z Omska kuszący Ja stawiam na punkt Kasiego. Formę z Kazania podtrzymał i spodziewam się gry Wojskowych bardziej na ryzyku, co może spowodować większą ilość PP dla przeciwników, a tam Fin jest bardzo groźny, jak i cała jego drużyna. Myślę, że będzie miał swoje okazje na gola/asystę.
 
Ostatnia edycja:
kintergarten 21,8K

kintergarten

Użytkownik
CSKA-Avangard
0-0 podwójna szansa 1.76
Avangard x2 1.94

Fortuna
Kursy znów wysokie na Omsk. I właściwie czemu nie skorzystać. Bardzo dobre pierwsze spotkanie w ich wykonaniu i zasłużone zwycięstwo. Przetrzymali 1 tercję, ale później grali już bardzo ładnie i było trochę okazji. Świetny PP i było po zabawie. CSKA nie wyglądało jakoś szczególnie dobrze mam wrażenie , że coś ich zaskoczyło bo nie mogli się pozbierać w trakcie meczu. Być może ta przerwa im źle zrobiła chociaż nie za bardzo wierze w takie argumenty. Hrubec cały czas stabilny wysoki poziom. Dziś CSKA pod większą presją lecz oni już nie raz pokazywali klasę w takich momentach. Na pewno Nikitin wyciągnął wnioski i zobaczymy lepsze CSKA i bardziej wyrównane spotkanie. Omsk pokazał , że można ugryźć wojskowych i strzelić im nawet 3 gole + empty net. Roster Omska uważam za bardzo dobry i pomiędzy drużynami nie ma aż takiej dysproporcji jakby wskazywały kursy. Pierwszy mecz trochę to pokazał i dziś też mogą nie przegrać w regulaminowym czasie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +17
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis logika wskazywałaby na pojscie wkierunku CSKA, ale ja jakoś nie moge sie dopatrzyć tego kierunku. Czy komus przemkneło przez myśl 4-0 dla Avangardu? Mnie tak. Ot taki mały rewanz za poprzednie PO :)
Byc może CSKA zagrało najsłabszy mecz w tych PO. Fakt ze dominowali przez połowe tercji , jednak obrona z Hrubecem dała rade. Omsk grał madrze , solidnie zastawiali Johanssona i były bramki, PP zadziałało i dołozyli. Ale powiem, że Avangard swojego najlepszego meczu tez nie rozegrał, wiec sa miejsca do poprawy.
Dzis pewnie CSKA znów rzuci sie na Jastrzebie i pewnie z wiekszym impetem. Ale Hartley wcale nie musi sie bronic tak uparcie, moze tez sprobowac zaatakowac. I kto wie czy wlasnie takiego scenariusza nie zobaczymy. Lub madrą kontre Avangardu na szalejące CSKA. Kursy są żle wystawione na ten mecz. Umiejetnosci obu ekip sa zblizone, Hartley przejrzał Nikitina i bedzie starał mu sie zrwanzowac za poprzedni puchar, i jest w stanie to zrobic z ta ekipą , która dojrzewała przez całe PO, przezywała wzloty i upadki ale okrzepła. Typ daje taki jak poprzednio bo mi tu pachnie dogrywką dzis.

Avangard z x kurs 1,94 fortuna
mysle ze remis w podwojej tez jest dobrym rozwiazaniem


Nieststy foruna z oferta na te finały nas nie rozpieszcza ale przyjrzałem sie takim opcjom
Jezeli CSKA faktycznie strzeli pierwsze w 1 tercji to wierze ze Jastrzebie sa w stanie to odrobic
Typ na 1 tercja/spotkanie i tak
1/0 kurs 12
0/0 kurs 6,5

Spojrzałem jeszcze na zdarzenie pod tytulem 1 tercja obie strzelą i tutaj kurs 4,15 i to wcale nie jest niemozliwe

Kolega wyzej dał typ na punkt Kaskiego ale w fortunie to tylko 2,4
 
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Wszyscy w stronę Omska, czyli dziś wygra CSKA ;)
Ja dziś nie silę się na głębokie analizy kto i co może zaprezentować, wynik może być różny, a skoro kursy w zasadzie utrzymane z poprzedniego meczu, to w dalszym ciągu przy Omsku jest value i to spore. Dodatkowo 3 tercja, bo poprzednio weszła.

Omsk DNB @2.94 ❌

3 tercja >1,5 gola @2,16 ✅


Kursy Fortuna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +204
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Nie ma co komentowac meczu numer 2. Avangard zagrał troche słabiej niz w pierwszym ale przez dwie tercje pasy skutecznie ich zniechecali do gry i wybijali z rytmu głupim gwizdaniem. Moze dzis bedzie inaczej , mam na myslI obsługe gwizdka .
Dzis spodziewam sie innego meczu ze strony Avangardu niz ten drugi, mysle, ze nie rzucą sie na CSKA ze bardziej beda pilnować tyłów , na wlasnej tafli powinno byc lepiej, choc z Kazaniem nie wyszło, jednak ta seria jest inna , z drugiej strony tez czy CSKA zacznie tak agresywnie? mysle ze nie ale beda pilnowac tyłów równiez , jednak beda momenty ze przyciną, byle pasy nie przyciskały :)
Nie rozumiem jak niektórzy rosyjscy eksperci mówia ze hartley juz w tym sezonie wszystko osiągnął, chyba jakas propaganda to jest. On chce zdobyc Gagarina i dzis Jastrzebie sie nie poddaja, licze na wyrownany mecz, moze z dogrywka. Kurs 3,2 na RT Ava spory na Loko bylo 2,4 a klasa ta sama

Avangard z x kurs 1,72 fortuna
remis w podwojnej tez z podobnym kursem
 
Otrzymane punkty reputacji: +204
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Dzis już kursy ML na Omsk na granicy opłacalności. Nawet 2 nie wyjdzie uwzględniając nasz kochany podatek. Szanse oceniam mniej więcej równo, dlatego nie podejmuję się takiego zakładu. Powtórzę za to over w 3 tercji, bo całkiem możliwe że mecz ułoży się korzystnie do tego czasu. Za mniejszą stawkę zaryzykuję Omsk z handi, bo jeżeli wygrają to myślę że więcej niż jedną bramką, a kurs nieporównywalnie większy. A dla przeciwwagi bramka najskuteczniejszego w tej rundzie Shalunova bo myślę że jest spora szansa na to że znów powiększy dorobek.

3 tercja >1,5 gola @2,16 ❌ (1)

Omsk (-1) @4,50 ❌

M.Shalunov strzeli gola @3,0 ✅


Kursy Fortuna.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Ostatni mecz oglądałem w spokoju, bo nic nie grałem, dzisiaj spróbuję, bo kurs jest kuszący i jeżeli CSKA zwycięży, to już z mojej strony raczej ostatnie podrygi w KHL w tym sezonie :D

Avangard Omsk vs CSKA Moskwa: 1ml @2.33 ✅

Nie odstają Jastrzębie od Wojskowych. Trzecie starcie było w tej serii wyrównane, blisko dogrywki, ale Shalunov wraz ze swoimi kolegami miał inne plany. Dzisiaj jedna z ostatnich okazji, aby wrócić do gry. 1:3 w serii będzie bardzo trudno odrobić. Nie będę się tutaj rozpisywał, bo doskonale znamy atuty obu ekip. Uważam, że kursy są nieco przesadzone i stawiam na remis 2:2 w finale Pucharu Gagarina. Dzisiaj powinno pojawić się więcej nerwów na tafli, a w związku z tym PP, które Jastrzębie powinni lepiej egzekwować.

Dołożę jeszcze typ na obie strzelą w pierwszej tercji, spodziewam się otwartego spotkania, gdzie Jastrzębie będą chciały znów jako pierwsi wyjść na prowadzenie.

Avangard Omsk vs CSKA Moskwa: 1. tercja BTTS @5.00 Superbet ❌
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +301
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
I znów stawiamy na Omsk, i znów pewnie wygra CSKA ;)

Wóz albo przewóz, Omsk trochę pod ścianą, bo przy 1-3 już może być ciężko o końcowy sukces, niezależnie od tego gdzie będą rozgrywane kolejne spotkania. Pierwszy mecz pokazał że są w stanie wygrywać w RT, trzecia porażka z rzędu może się nie przytrafi.

Powtarzam całą kombinację z ostatniego meczu, z tym że zamieniam strzelców bo kursy spadły na Shalunova już poniżej 3.


Omsk (-1) @4,75 ❌(głupia kara, 6 na 4 i po temacie w ostatniej sekundzie)

3 tercja >1,5 gola @2,13 ✅

K.Okulov strzeli gola @3,40 ❌


Kursy Fortuna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +309
kintergarten 21,8K

kintergarten

Użytkownik
CSKA-Avangard
Avangard powyżej 1.5 gola 1.94
Avangard ML 2.76

Finał wyrównany i o to chodzi. Dość wysokie kursy na Omsk i chyba warto spróbować bo różnicy w grze aż takiej wielkiej nie ma. Jest już 2-2 wiec ten mecz przybliży kogoś do Gagarina. Cska mogło mieć 3-1 ale popełniło błędy i Avangard ich złapał choć gra w PP wybitna aż tak nie była. Dzisiaj zabraknie Shalunova co jest osłabieniem bo to najlepszy strzelec w PO , ale z drugiej strony ławka jest bogata i można sobie poradzić z tym. W drużynie Hartleya mamy kilku fajnych zawodników i każdy tam może się popisać ciekawym zagraniem. Wyrównana walka i spróbuje dziś w kierunku Omska który pokazuje charakter i daje nadzieje , że pokonają wojsko w tym sezonie. Wyciągnął Hartley wnioski sprzed 2 lat oczywiście składy się zmieniły itd , lecz Nikitin z swoją ekipą ma ciężko. Brakuje mi jeszcze Zernova i Kovalchuka w tej serii lecz jeśli oni zbytnio nie punktują a inni to robią to jest to kolejny plus dla Avangardu , że punty rozkładają się na innych graczy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +554
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
CSKA Moskwa vs Avangard Omsk: Avangard Omsk ml @2.76 Fortuna ✅

Również idę w stronę przyjezdnych. Szczerze mówiąc Maxim Shalunov w sezonie regularnym za taki cios popełniony na Andreiu Stas dostałby 2-3 mecze kary, a tutaj tylko 1, aby za bardzo nie skrzywdzić CSKA. Spora szansa, żeby wyjechać do Bałaszycha z prowadzeniem w serii. Taka wygrana jak ta w sobotę dodatkowo budują zespół i Puchar Gagarina jest dla nich jak najbardziej możliwy. Czeka nas kolejna wyrównana potyczka i bez swojego żądła Igor Nikitin będzie musiał coś wymyśleć. Trzeba obawiać się pasiaków, którzy mogą pomagać Wojskowym, nie mniej jednak przy wyrównanych ekipach warto iść w wyższą wartość. Stawiam na końcowe zwycięstwo ekipy Boba Hartleya.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +514
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Czyli znów dzis wygrają wojskowi :D

Ale kursy wskazują jeden kierunek - Omsk. Wyżej już opisane kilka detali, więc nie ma się co powtarzać, próbujemy, bo wartości kursowe spore. Powtarzam typy z poprzednich spotkań, może Okulovowi pod nieobecność Shalunova będzie łatwiej o gola. Spróbuję też Bouchera, bo ostatnio nie trafił mimo 4 bramek Omska, może tym razem się uda.

Omsk ML @2,76 ✅

Omsk (-1) @6.20 ✅

>1,5 gola w 3 tercji @2,23 ❌

K.Okulov strzeli gola @3,30 ❌

R.Boucher strzeli gola @3.50 ✅


Kursy Fortuna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +642
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dziś nie sile się na analizy, rozpatrywanie tego co grali wcześniej, mam tylko nadzieję że Hartley uczuli graczy by nie dali się sprowokować bo pasy dziś będą gwizdac odwrotnie. Gram Omsk z podpórka

Avangard z x kurs 2,00 Fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +633
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom