>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Jerzy Janowicz - dyskusja

M 28

mitch

Użytkownik
Wcale nie &quot;dużo mniej&quot;.
W kawałku drabinki zawierającym Almagro (11. na świecie) i Janowicza (25.) jest jeszcze Gimeno Traver, Kubot, Phau i Bolelli - wszyscy dopiero z siódmej i ósmej dziesiątki rankingu. Czyli nic specjalnego, a wręcz wyraźna klasa niżej z aspiracjami. Rekonwalescent Devvarman to samo. Do tego dojdzie jakiś przebijacz z eliminacji, więc niezła ścieżka w porównaniu np. z losowaniem Federera (Dawidenko i Tomić w II/III) czy Tipsarevicia (Hewitt i Dimitrow w I/III rundzie).
Almagro w III rundzie jest zupełnie sensownym założeniem.
Okej.
Ale poza Almagro musi jeszcze Janowicz wygrywac ????
Czyli automatycznie nie jest to wcale takie oczywiste, bo juz dwoch zawodnikow musi wygrac po 2 mecze.
Napisalem tylko, ze moim zdaniem bez sensu jest pisanie, ze Janowicz spotka sie z Almagro w III rundzie i dalej tak uwazam.
Nie rozumiem po co sie czepiasz.
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Zabieram się do napisania o tym Janowiczu już od jakiegoś czasu, ale jakoś mi się nie chciało, ale teraz chyba przed AO dobry czas. Nic do niego nie mam, choć miałem kiedyś znajomego, co troche z Jurkiem trenował i mówił, że był strasznym bucem i strasznie gwiazdorzył, ale może od tamtego czasu coś się zmieniło. Nie umnieszjszając nic Janowiczowi, to trzeba to jasno powiedzieć, że too był sezon jednego turnieju i dzięki temu zawdzięca swój sukces i popularność. Była jeszczce 3 runda Wimbledonu, ale poza tym to same challengery, żadnych spotkań z kimś kto mógłby sprawdzić jego umiejętności, nie mówimy nawet o ścisej czołówce, a o zapleczu, albo nawet zapleczu zaplecza. Z kim zagrał, żebyśmy mogli cokolwiek powiedzieć o jego możliwościach? Challangery a cykl główny ATP to sa zupełnie 2 inne sprawy. A tutaj po jednym turnieju zaczeło się mówić, że TOP10 to formalność, a nie wykluczony numer 1. śmieszna sytuacja. Oczywście, że finał w Paryżu to jest wielki świetny sukces i powinniśmy się z tego cieszyć, ale też go nie przeceniajmy, bo ostatni turniej sezonu to ostatni turniej sezonu i większośc myśli o wakacjach, po mega wyczerpującym sezonie. Co do gry, to Janowicz zagrał na tym turnieju więcej skrótów niż część zawodników w całym sezonie. Tak można było zagrać w końcówce sezonu, gdzie wszyscy są wymęczeni i gdy było to zaskoczeniem, nie będzie można grać tak cały czas, bo każdy ogarniający przeciwnik bardzo szybko dostosuje się do takiej gry i to na pewno nie jest recepta na sukces. Ten sezon będzie prawdziwym sprawdzianem dla Jurka i bardzo szybko możemy się dowiedzieć na co go na prawdę stać. Takie to Polskie, że po jednym udanym występie mianujemy kogoś królem. Tak głośno o Janowiczu, a o młodszej Radwańskiej nie słychac ani słowa. Ula zaliczyła najlepszy sezon w swojej karierze, przez cały rok grała na równym poziomie, zakończyła sezon na najwyższym miejscu w karierze, ale o niej nie mówi się ani słowa, mówi się o Janowiczu &quot;zawodniku jednego turnieju&quot; trochę to dla mnie kiepskie. Przed Janowiczem do sukcesu jeszcze bardzo bardzo daleka droga. Może zakończona wielkim sukcesem, może wielką porażką, a może po prostu zostanie zwykłym średniakiem. Myślę, że więcej będzie można ocenić po kolejnych 5-7 turniejach w których zagra.
Co do losowania i Bolleliego w 1 rundzie, to Włoch jest to bardzo specyficzny i niewygodny rywal i Janowicz na pewno mógł trafić lepiej, bo jak Włoch zagra swoje to to będzie bardzo ciężki mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Janowicz - Bolelli 7:5 6:4 6:3
W następnej rundzie Polak zagra z Dev Varman S. który pokonał w 3 setach Niemca Phau 6:3 6:2 6:3.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Janowicz - Bolelli 7:5 6:4 6:3

W następnej rundzie Polak zagra z Dev Varman S. który pokonał w 3 setach Niemca Phau 6:3 6:2 6:3.
No to będzie też 3:0, trzeba oszczędzać siły na Almagro, który z Gimeno będzie walczył, może go pomęczy. Oglądał ktoś mecz, chętnie bym poczytał kilka zdań na temat meczu ????
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
No to będzie też 3:0, trzeba oszczędzać siły na Almagro, który z Gimeno będzie walczył, może go pomęczy. Oglądał ktoś mecz, chętnie bym poczytał kilka zdań na temat meczu ????
widziałem koncówke 3 seta od stanu 3:2 dla Jurka serwisem zabijał wygrywajacy serwis Bolleli returnował w siatke do tego przy serwisie włocha Janowicz pokazał wspaniałe przygotowanie nie wiem jak to nazwac gimnastyczne jedna piłka zagrana fenomenalnie aż komentatorzy sie zdziwili że tak można było odegrac wygrywajaca piłke no i piłka meczowa włoch serwuje a Jurek atomowy return i GSM
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Devvarman nie będzie trudniejszym przeciwnikiem niż Bolelli, więc ogólnie Polaka czeka spacerek ????

Myślę, że ogarnie następną rundę, ale Almagro go zmiecie z kortu.
Prawda. 3:0 dla Hiszpana jak nic, już możemy ostrzyć sobie zęby na zakłady na łączną liczbę gemów poniżej 25.
Ale buki to jednak uparte są: średni kurs na zwycięstwo JJ w AO to coś koło 140, na Almagro 280.
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
No to będzie też 3:0, trzeba oszczędzać siły na Almagro, który z Gimeno będzie walczył, może go pomęczy. Oglądał ktoś mecz, chętnie bym poczytał kilka zdań na temat meczu ????
Pewnie będą Ci pisali, że serwis sraty pierdaty, serwis i serwis. Ale Janowicz przecież łamał w każdym secie, w tym w drugim i trzecim po trzy razy. Sprawiał wrażenie zawodnika o wiele bardziej zrównoważonego pod względem różnorodności zagrań niż w zeszłym sezonie. Zwłaszcza genialne rajdy do siatki i ładne minięcia, gdy rywal się podpalał że już ma punkt. Jedyny problem miał z odbiorami piłek na linii końcowej prosto w niego. Myślę, że ogarnie następną rundę, ale Almagro go zmiecie z kortu.
 
jasmin_bogow 5,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Pewnie będą Ci pisali, że serwis sraty pierdaty, serwis i serwis. Ale Janowicz przecież łamał w każdym secie, w tym w drugim i trzecim po trzy razy. Sprawiał wrażenie zawodnika o wiele bardziej zrównoważonego pod względem różnorodności zagrań niż w zeszłym sezonie. Zwłaszcza genialne rajdy do siatki i ładne minięcia, gdy rywal się podpalał że już ma punkt. Jedyny problem miał z odbiorami piłek na linii końcowej prosto w niego. Myślę, że ogarnie następną rundę, ale Almagro go zmiecie z kortu.
Zmiecie? Nie zartujmy.

Sam nie podchodze jakos super optymistycznie do Janowicza, ale twierdzenie, ze Almagro go zmiecie to mozna miedzy bajki wlozyc. Almagro na hardzie jasne, radzi sobie naprawde fajnie i ma do tego zestaw umiejetnosci, ale to jednak nie jest to samo co na clayu.

Poza tym np przyklad - Kubot na GS 3:2 z Almagro. Jak Kubot mogl to Janowicz nie da rady? Litosci. Nie mowie, ze Jerzy to wygra, ale jesli zagr dobrze to o seta jestem spokojny a i na pewno ma szanse powalczyc o awans.
 
midq 677

midq

Użytkownik
Jurek ma szansę powalczyć z Almagro. Niko nie jest w optymalnej formie, świadczy o tym pięciosetówka z amerykańskim kwalifikantem. No ale najpierw trzeba odprawić hindusa, chociaż moim skromnym zdaniem nie powinno być z nim większych problemów.
 
kierpcuch 16

kierpcuch

Użytkownik
Janowicz zaczyna gwiazdorzyć od pierwszego wyjścia na kort w Australii. Nie trzyma skupienia, gaworzy, pozeruje. Owszem, coś tam ekwilibrystycznego zagrał dla uciechy polskich komentatorów, ale on już wie, że w polskich gazetach mają &quot;Jerzyka&quot; za wirtuoza kortów, więc stara się podać coś bajeranckiego na tacy. Almagro ma bogatszy arsenał, doświadczenie w turniejach o grube miliony i wiele zwycięstw z wyrwidębami-serwisantami pokroju Janowicza. Serwisu nie starczy, bajeru za mało w łapie, do skrótów Almagro zdąży.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Wczoraj Almagro męczył się z Johnsonem, trochę Steve mi Jurka przypominał z tym, że Polak lepszy serwis i mocniejsze uderzenia. Almagro nie grał rewelacyjnie w tym pierwszy meczu dla siebie. Moim zdaniem na pewno Jurek nie zostanie zmieciony z kortu, moim zdaniem urwie nawet seta ????
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Nie wiem czemu mój poprzedni post został usunięty, chyba pisanie o tym, że Janowicz może być faworytem w meczu z Almagro nie łamie żadnego regulaminu forum. Może spróbuję to napisać w inny sposób.
Widzę, że część z was widzi wielki pogram w meczu Almagro - Janowicz na korzyść Hiszpana. To osobiście przewiduję dla was ogromny prezent od strony bukmacherów, bo sądzę, że Janowicz może być w tym meczu przez bukmacherów faworyzowany lub przynajmniej jakies wyrównane kursy będą. Także szykujcie kasę. Oczywiście jeśli do takiego meczu dojdzie, bo Almagro jak i Janowicz musza wygrac po jeszcze jednym meczu.

christopher48 // Twój poprzedni post został usunięty, gdyż działy sportowe to nie jest czat - wszelkie krótkie lub mało wnoszące wypowiedzi są na ogół kasowane, ewentualnie czasami moderator poprzez opcję EDYTUJ pisze użytkownikowi, aby ten dopisał coś jeszcze. Niekiedy też moderator łączy kilka postów użytkownika w jeden, jeśli ten użytkownik w krótkim czasie pisze posty słabszej jakości, które jednak po połączeniu już nieco lepiej wyglądają. Pozdrawiam.
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
@ Jasmin_Bogow - bardzo dobre argumenty, z którymi nie wypada mi się nie zgodzić. Ale wiadomo - zmiecie, nie zmiecie. Zobaczymy jaki będzie kurs na under setowy i ocenimy względem prawdopodobieństwa.
Janowicz zaczyna gwiazdorzyć od pierwszego wyjścia na kort w Australii. Nie trzyma skupienia, gaworzy, pozeruje. Owszem, coś tam ekwilibrystycznego zagrał dla uciechy polskich komentatorów, ale on już wie, że w polskich gazetach mają &quot;Jerzyka&quot; za wirtuoza kortów, więc stara się podać coś bajeranckiego na tacy.
Jakie gwiazdorzenie, o czym Ty piszesz? Na początku był zdenerwowany, bo Atlas zapłacił za jego wpisowe i bilet na AO, a tu kazali logo Atlasa mu ściągać z koszulki. Ja bym się zdenerwował, pomimo iż sędziowie mogli mieć rację (żeby tenisiści nie wyglądali oklejeni reklamami jak rajdowcy). Pomimo to jednak zdenerwowanie na pewno wpłynęło na koncentrację na początku meczu.
Grał bardzo ładnie, a że ładnie również dla oka - nie sądzę żeby to specjalnie dla polskich komentatorów, tylko grał skutecznie i lepiej niż do tej pory.
Reasumując.
Na oko argumenty kolejnego polskiego hejtera.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Myślę, że ogarnie następną rundę, ale Almagro go zmiecie z kortu.
To dołożyłeś do pieca.

Skumajcie, że prawdziwa klasa Almagro jest tylko na cegle. On na hardzie, hali, tu wygra - tam zaskoczy, ale na ogół strasznie &#39;męczy bułę&#39; czy jak to tam się powiada.

Jerzykowi nie potrzebny byłby mecz życia, żeby go ograć. Jego normalny poziom bez zbędnych UE może dać mu ewentualne zwycięstwo.

Z Bolellim niemrawy początek, lecz potem wszystko okej. Nawet pojawiły się niebanalne minięcia czy kilka konkretnych zagrań defensywnych. To nie jest drwal z serwisem i niczym więcej. A jak się czyta takie opinie na jego temat, nóż się otwiera.
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
W pełni popieram przedmówców, a ludzie hejtujący tutaj Jerzyka to osoby nie mające zielonego pojęcia o czym piszą. Kompletnie nie rozumiem jak można pisać o pogromie Magro na Jurku. Nico ledwo co wygrał z Johnsonem. Obraj grali średnio, Amerykanin gdyby nie popełniał mnóstwo UE mógł ten mecz wygrać. Hiszpanowi siedział serwis przez co wygrywał wiele punktów (miał ponad 30 asów). Nawiasem mowiac moze najpierw skupmy sie na meczu z Devermanem, zeby pozniej nie bylo ze do meczu z Magro w ogole nie dojdzie a tutaj nie potrzebna dyskusja na ten temat. Osobiscie watpie w taki scenariusz ale tenis juz nie takie rzeczy widzial. Nawet jesli Jurek odpadnie z takim Magro to co z tego? Ma czas, wiele przed nim ale i tak &quot;weekendowi znawcy&quot; wpadną i napiszą &quot;a nie mówiłem?&quot;.
christopher48 - mogles ten moj post wkleic tutaj no ale ok zrobiles jak zrobiles, trudno :p
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Jerzyka trudno ocenić, bo występ w Paryżu ma wiele podtekstów związanych z Londynem i od tego zaczęła się cała dyskusja. Do tego POGODA. Nie zapominajmy jak było na US Open. Taki Djokovic to jak wieje to nie potrafi grać i wtedy Murray już go miał 2:0 w setach, przestało aż tak wiać i od razu Serb odrobił 2 sety. A Polak jest tak samo zależy od wiatru o czym byliśmy przekonani już w pojedynku z Bakerem.

A co do postu, że Jurzyk dzisiaj gwiazdorzył to się zgadzam.
 
kierpcuch 16

kierpcuch

Użytkownik
Dziś już nie gwiazdorzył. Dziś szukał zagubionego w drewutni serwisu. Czterogodzinne zgranie się do pęcherzy z mikrusem-Indusem o posturze i sile Janowicza sprzed gimnazjum bardzo dobrze oddaje możliwości Janowicza w turniejowej konfrontacji &quot;na serio&quot;.
Co za kontrast w stosunku do wyczynów na deserowym turnieju paryskim.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Australian Open
Janowicz - Bolelli 7:5 6:4 6:3
Janowicz - Dev Varman 7:6 6:3 6:1 6:0 5:7

W następnej rundzie Polak zagra z Almagro (Hiszpan) który w drugim meczu bez najmniejszych problemów wyeliminował swojego rodaka Gimeno-Travera.
Janowicz - Almagro 2,40 1,50 bwin
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Dziś już nie gwiazdorzył. Dziś szukał zagubionego w drewutni serwisu. Czterogodzinne zgranie się do pęcherzy z mikrusem-Indusem o posturze i sile Janowicza sprzed gimnazjum bardzo dobrze oddaje możliwości Janowicza w turniejowej konfrontacji &quot;na serio&quot;.
Co za kontrast w stosunku do wyczynów na deserowym turnieju paryskim.
Polak po prostu przez 60% meczu pokazał kawał tenisa z najwyższej półki. Taki serwis to marzenie wielu zawodników z TOP30.
Wyjście z 0:2 na 3:2 pokazuje możliwości Jerzego kiedy zaczyna grać poważnie, więc ja z niecierpliwością czekam na kolejne &quot;deserowe&quot; turnieje z serii ATP1000. Zachwyty nad podrywami trzeciego tenisowego garnituru na Challengerach zostawmy Kierpcuchowi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
jasmin_bogow 5,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Dziś już nie gwiazdorzył. Dziś szukał zagubionego w drewutni serwisu. Czterogodzinne zgranie się do pęcherzy z mikrusem-Indusem o posturze i sile Janowicza sprzed gimnazjum bardzo dobrze oddaje możliwości Janowicza w turniejowej konfrontacji &quot;na serio&quot;.
Co za kontrast w stosunku do wyczynów na deserowym turnieju paryskim.
Zawisc? Zazdrosc? Stracone Pieniadze?

Szczerze, nie wiem czy mozna uargumentowac taka agresywno-dyletancka postawe kolegi. Nareszcie mamy jakiegos Polaka ktory walczy i wygrywa i na ktorego zwrocily uwage media swiatowe a i bukmacherzy ucza sie powoli go szanowac.

Dochodzi do 3 rundy, ma logiczne szanse przejscia dalej, zwlaszcza, ze po tym co przeszedl dzisiaj sadze, ze tym razem wyjdzie skoncentrowany i skupiony od poczatku wiec moze akurat taka lekcja zycia z Devvarmanem mu sie przyda ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom