>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FINAŁ: Niemcy - Argentyna [13.07.2014 - NIEDZIELA] 21:00

crossmen 8,1K

crossmen

Użytkownik
Na gorąco za Niemcami :
-bardzo dobra drużyna już doświadczona po imprezach ty Euro,WM
-forma odpowiednia
-taktyka,pewność siebie
Argentyna -
-analogia WM1986 ,jeden magik, reszta wyrobnicy i mistrzostwo świata
- WM1990 jeszcze słabsza ekipa - i wicemistrzostwo świata
- pózniejsze mistrzostwa to super zawodnicy,zero drużyny i wyników
- noi teraz znowu przed szansą
Kursy moim zdaniem u buków wystawione jak najbardziej prawidłowo
A la zmęczenie Argentyny bo jeden dzień krócej to między bajki włożyć,bo jak drużyna w gazie to najlepiej co 3 dni grać
Ławki rezerwowych również porównywalne,choć Schuerle naprawdę &quot;robi różnicę&quot; po wejściu,
Natomiast trenerzy,cóż naśmiewanie się z Argentyńczyka to brak profesa,czy nazwiska Menotti,Bilardo coś znaczyły przed mistrzostwami czy zaistniały po WM,chyba to drugie,a Pasarella,Maradona,Bielsa polegli na całego
U Niemców,zaczepiście zdolne pokolenie piłkarzy,dobrze obrobione od młodzieżówki ,poprzez Klinsiego, a teraz Loewa,jak słyszę komenty naszych ekspertów w studio kontynuacji myśli trenerskiej to mi się flaki wywracają,bez tak zdolnego pokolenia ***** by zdziałali albo tyle co na WM94 +WM 98,wszystkie klocki mają poukładane,ale czy to wystarczy zobaczymy.
Mam przed oczami finał WM 86,tam genialny Diego,pokierował ekipą i Niemcy złapali baty,chociaż jak wyrównali na 2-2 róznie to mogło pójść.
A w WM1990 Niemcy super ekipa strasznie się męczyła z mega defensywną Argentyną ,ale dała radę i Cesarz poprowadził ich do złota
To trochę historii,niekoniecznie szukać analogii,ale jeszcze faktycznie jedno,nigdy Europa nie triumfowała w Ameryce , coś w tym jest bo przecież leszczyki z Europy nie przyjeżdżali,może się uda to obalić,a może nie zobaczymy
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Nie piszę o bzdetach ani nie poszedłem z torbami (tak jakby wszyscy nagle kokosy trzepali z buków, a prawda jest brutalna i każdy ją dobrze zna) . Wolę coś innego napisać, niż 100 razy to samo, że Niemcy wygrali 7:1, a Argentyna 0:0 z Holandią. Po prostu wszystko o meczu tak naprawdę zostało napisane już na 1 stronie, pomijając fakt, że każdy z nas chyba śledził turniej i wiedzą jak obie drużyny awansowały do finału. Teraz to jest tylko lanie wody. W 2010 roku podobna była gloryfikacja reprezentacji Niemiec, w 2006 roku grali u siebie, było to samo. Podczas mistrzostw Europy również nie wygrali.
Niemcy od jakiegoś czasu zawsze gdzieś są w czołówce, ale zawsze brakuje tej kropki nad &quot;i&quot;. PRZEGRYWAJĄ NAJWAŻNIEJSZE MECZE. Może w końcu czas się z tym w końcu pogodzić?
W tym meczu jest tyle podtekstów, liczb historycznych, że naprawdę... Książkę można napisać.
Przykład Benfiki Lizbona na której ciąży &quot;klątwa&quot; i przegranych 7 finałów w Europie to zawsze jakiś argument, a też naczytałem się w dziale Ligi Europejskiej jak to Benfica wciągnie nosem Seville.
@Edit: A i coś jeszcze na koniec. Zwykle tego nie mam w zwyczaju robić, ale przed turniejem zagrałem na win Brazylii i Argentyny. Teraz sobie skontruje i wyjdę tak czy siak na ✅. Mecz obejrzę sobie spokojnie, a osobiście uważam, że takie mecze, a nawet i cały turniej jest nie do typowania. Holandia - Kostaryka to moim zdaniem najlepszy przykład do potwierdzenia tej tezy.
 
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Czytam te posty i przyznaję rację AKA SHAKAL.

Rzucacie się na tych niemców jak reksio na szynkę.

Każdy widział styl w jaki obydwie drużyny doszły do finału,większość przytacza miliony różnych pierdół żeby uargumentować swój typ , jakieś wracanie do przeszłości,&quot;boski Diego&quot; , że niemcy w sumie zawodzą w najważniejszych momentach.To jest finał Mistrzostw Świata ,ostatni mecz mistrzostw dla obydwu drużyn,dla niektórych jedna jedyna szansa w karierze na to trofeum.Co z tego że niemcy prezentują się lepiej? Stara zasada bukmacherska brzmi &quot;nie zarabia się na najbardziej znanych wydarzeniach&quot; czyli w tym przypadku Finał Mistrzostw Świata.Tutaj zdarzyć się może wszystko,jasne że ktoś wygra a ktoś przegra,jak wygrają niemcy to większość tutaj napisze &quot;izi&quot; ,jak wygra argentyna to bd płacz i lament,oraz &quot;a nie mówiłem&quot; od tych którzy stawiają na argentynę.Nie piszcie nie wiadomo jakich argumentów za jedną bądź drugą drużyną (swoją drogą niektóre są na prawdę śmieszne) bo to bez sensu. Równie dobrze mogę napisać że stawiam na X drużynę bo zrobiłem rzut monetą i tak mi wyszło.


Swoją drogą orientuje się ktoś czy jest jeszcze ten zakład na to co nastąpi jako pierwsze? mianowicie Niemcy zdobędą mistrzostwo świata czy wcześniej nastąpi koniec świata? bo kurs na koniec świata byłby kuszący :jezora:


ps.Bez spiny
 
ksboss 92

ksboss

Użytkownik
....
W 2010 roku podobna była gloryfikacja reprezentacji Niemiec, w 2006 roku grali u siebie, było to samo. Podczas mistrzostw Europy również nie wygrali.
Niemcy od jakiegoś czasu zawsze gdzieś są w czołówce, ale zawsze brakuje tej kropki nad &quot;i&quot;. PRZEGRYWAJĄ NAJWAŻNIEJSZE MECZE. Może w końcu czas się z tym w końcu pogodzić?
....
Zauważ, że odkąd ponownie mogliśmy mówić o silnej reprezentacji Niemiec, czyli od 2006 roku, zawsze przegrywali z drużynami, na ten czas, wybitnymi, czyli Włochami lub Hiszpanami. 2002 rok pominąłem bo tam Niemcy do finału nie powinni dotrzeć. Tak czy inaczej Hiszpania i Włochy to dwie najlepsze drużyny narodowe ostatnich 8 lat i Niemcy w kluczowych momentach zawsze z nimi przegrywali. Teraz tamtych drużyn już nie ma ale gdzie była Brazylia i Argentyna przez ostatnie 8 lat. Na pewno nie w czołówce i nikt mi nie powie, że teraz nagle można mówić o potędze Argentyny czy klątwie Niemców, bo te dwie drużyny różni co najmniej jedna klasa i genialny mecz Messiego niczego nie zmieni bo piłka nożna się bardzo zmieniła od 1986 roku.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Dla osób grających na Argentynę mam pytanie: jakie macie argumenty sportowe po za papieżem Frnaciszkiem i przepowiedniami ? Dla mnie jedyna szansa, a w zasadzie cień szansy na zdobycie finału przez Argentynę to dotrwanie do karnych, ale to jeszcze za mało. Neuer musi jeszcze mieć bardzo słaby mecz i wpuścić te karne. Messi naprawdę nie da rady sam Hummelsowi i świetnej defensywie Bayernu (o przepraszam Niemiec ). Jeśli nie byli w stanie pokonać defensorów Holandii to maja pokonać defensywę Niemiec ? z kolei z przodu wyobraźmy sobie takich 2 albo nawet 3 Robbenów jak skołują argentyńską obronę, bo w niemieckiej paczce każdy może strzelić, nawet obrońca. Nie sądzę, że dla Niemiec to będzie spacerek jak z Brazylią, ale jednym albo 2 golami wygrają, a nawet jak nie to z bukmacherskiego punktu widzenia nie ma żadnych przesłanek na chwilę obecną na grę na Argentynę. Kompletnie nie rozumiem analiz ostatnich 10 lat, może Szpaku i kibice sportowi tym się ekscytują, ale dla typerów, powtórzę jeszcze raz - te informacje są mało wnoszące. Już jeden sezon różni się od drugiego, a co dopiero parę lat. Jak grał kiedyś drewniak Torres i jak gra dzisiaj. Jak jeszcze w 2012/13 grał RVP, a jak grał teraz ? W końcu jak grał Man Utd rok temu i dzisiaj no i jak grał 2 lata temu Messi i jak gra dzisiaj.
Nie gra się finałów MŚ to racja, ale akurat w tym roku szczęście nam typerom sprzyja bo różnica jest naprawdę duża między obiema ekipami. To coś jak Włochy vs Hiszpania na Euro, albo może nawet lepiej.
 
anshelmo1 95

anshelmo1

Użytkownik
A taki scenariusz , że faworyci bo takim są bez wątpienia Niemcy będzie klepał sobie piłkę i defensywnie nastawiona ostro grająca Argentyna wyjdzie z akcją za sprawą Lavezziego w 40 min i zrobi się 1-0.Nie jest to możliwe ? Wtedy wszyscy nadal będą pewni triumfu Niemiec ? Argentyna zostałaby mistrzem masa obstawiających na Niemcy zaczęłaby gadać - że fuksem , że nie należało im się itd, że mecz z Brazylią był przypadkiem , że Klose to nie snajper , że jest stary itd a Argentyna wymęczyła zwycięstwo ze Szwajcarami i Holendrami.Trochę pokory i trzeżwego spojrzenia.Niemniej to Niemcy są faworytem.Jeżeli chodzi o mój typ to najprawdopodobniej wybiore kartke dla Mascherano .
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Czekanie na karne to duże ryzyko, zwłaszcza iż Neuer to specjalista od ich bronienia. Do tego dochodzi fakt, że w tych mistrzostwach, nikt nie wygrał dwukrotnie rzutów karnych (vide Kostaryka i Holandia). Jak Niemcy nie strzelą gola w pierwszym kwadransie to wiele wskazuje na to, że będą walić głową w mur i niestety dla oka będzie to nędzne widowisko.
 
P 18

pivosh92

Użytkownik
Argentyna dobrze muruje, u Niemców Neuer... stawiam na 1:0 dla jednego z zespołów lub 0:0 i wchodzę w under 1,5 po kursie 2,5, ale delikatnie, bo jeśli bramka padnie szybko (mam przed oczami Lavezziego objeżdżającego Howedesa, który nie przeszedł jeszcze żadnego prawdziwego sprawdzianu umiejętności na tym Mundialu i jest dla mnie zagadką) to mecz może się otworzyć, albo dojdzie do gry ala Grecja przez następne 70 minut...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A taki scenariusz , że faworyci bo takim są bez wątpienia Niemcy będzie klepał sobie piłkę i defensywnie nastawiona ostro grająca Argentyna wyjdzie z akcją za sprawą Lavezziego w 40 min i zrobi się 1-0.Nie jest to możliwe ?
Wszystko jest możliwe, nawet to, że 13 lipca na finale MŚ na Maracanie wylądują kosmici. Na olimpiadę w Londynie można to było grać po kursie 200.
A teraz serio: czy ty oglądałeś wszystkie mecze Argentyny czy tylko ostatni ? Lavezzi zagrał dobrze tylko z Holandią, tak to był nie widoczny. W każdym z meczy ktoś odpalał, a to DiMaria, a to Higuain, a to Lavezzi. Mam na myśli nie tylko bramki, ale też wzięcie odpowiedzialności na siebie, szybkie rajdy. Niestety w żadnym z meczy w/w zawodnicy indywidualnie ok, nie potrafili zagrać ze sobą. O Ageuro nie ma nawet co mówić, to taki sam niewypał jak RVP w Holandii. Niemcy mają przewagę bo mają kolektyw zrobiony z indywidualności na każdej pozycji, jest klasowy gracz. Argentyna ma tylko połowę klasowych, reszta to solidni gracze, ale nie klasa światowa, ale przede wszystkim nie ma kolektywu. Pamiętacie Hiszpanię z Euro - połowa to był Real, połowa to była Barcelona. Wszyscy się świetnie znali, stanowili kolektyw. W niemieckiej drużynie mamy większość z Bayernu, automatyzm zachowań, możliwość gry na pamięć itd. To czyni ich faworytem na mistrza. Pisałem już o tym w czasie fazy grupowej gdzie ich zagrałem na miejsca 1-3 jako jedyny zespół całych tych mistrzostw. Argentyna ma solidną defensywę, ładnie się broni, ale to wszystko. Z przodu Messi, najczęściej potrojony, i jeden z w/w zawodników coś może zrobić. To myślicie starczy na Niemcy ? Nie będę więcej polemizować, nie ma sensu. Jeśli ktoś tak zachęca do gry na Argentynę powinien albo podać jako typ no-bet, albo podać typ na Argentynę, bo najgorzej jest tak się mądrzyć, a po meczu napisać - &quot;ja przecież tego nie grałem&quot;. Sam jeszcze rok temu łapałem się na takich &quot;typerów - mądrali&quot; tak sobie piszących.
 
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
Zabaleta otrzyma kartkę, a jego drużyna przegra @ 6,0 Unibet



Nie byłem w stanie przejść obojętnie obok takiego kąska jakim jest kurs na przewinienie i kartkę Zabalety. Bukmacher daje nam zaledwie kurs 1,7 na co najmniej dwa faule z jego strony, dlatego nie wiem skąd tak wysoki kurs na coś takiego jak wyżej wymieniony zakład. Początkowo chciałem spróbować swojego szczęścia z zakładem odnośnie strzału celnego ze strony obrońcy Manchesteru City, ale jako że zdarza się on raz na rok (na mistrzostwach JEDNO uderzenie i to niecelne!) to połasiłem się na jeszcze ładniej uśmiechający się kurs. Wiadomo, że raczej nie będziemy świadkami dominacji ze strony Argentyny, która jakimś cudem wślizgnęła się do finału. W ogóle trzeba otwarcie przyznać, że zakład jest nieco szalony. Obrońca argentyński często zapędza się w obszar pola karnego rywala, i później musi szybko wracać do własnej strefy obronnej. Właśnie na takie gapiostwo z jego strony liczę i mimo że na tym turnieju Argentyna gra bardzo czysto to w końcu Zabaleta musi &quot;pęknąć&quot;. Nie będę się rozpisywał co do tego, że Niemcy koniec końców to spotkanie wygrają, wystarczy przypomnieć słowa Linekera. W każdym razie nie zagranie takiego zakładu byłoby sporym niedopatrzeniem z mojej strony, bo ewidentnie ma jakieś (może nawet iluzoryczne, ale jednak) szanse na powodzenie. Na dokładkę jedno z głupich spóźnień zawodnika Citizens.

https://www.youtube.com/watch?v=IBpIi8jWTIM
 
anshelmo1 95

anshelmo1

Użytkownik
Adamo80 jesteś dla mnie śmieszny.Dałem tylko przykład poprzez który chciałem dać do zrozumienia , że niektórzy popadli w zbytni zachwyt nad Niemcami i zrobili z nich żelaznego niepodważalnego faworyta , póżniej napisałem , że Niemcy są faworytem , mnie osobiście kurs około 2.15 na Niemców nie satysfakcjonuje jest więcej interesujących opcji do przeanalizowania na to spotkanie , sam prawdopodobnie będe jeszcze rozważał dokładny wynik na finał , tak finały rządzą się własnymi prawami blabla ale wieloletnie obstawianie nauczyło mnie by nie robić usilnie mega wielkich stuprocentowych pewniaków i lepiej dłużej się zastanowić niż pisać byle co jak w Twoim przypadku i nie ma tu ani trochę filozofowania czy czegoś w tym stylu to zwykłe logiczne myślenie , również dobrze moge się wycofać z typowania tego meczu i póżniej nie mam zamiaru się mądrzyć i wytykać komuś jego porażki , każdy i tak zagra to co będzie chciał.Jeżeli chcesz tu robić jakieś zawody o &quot;Boga&quot; wśród typerów prosze bardzo , ja wole być ostrożniejszy.Jeszcze napisałeś we wcześniejszym poście o różnicy klas Argentyny i Niemiec jak w Euro 2012 między Hiszpanią a Włochami co jest kompletną bzdurą i to chyba wisienka na torcie Twojej wiedzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
cock 756

cock

Użytkownik
Mialem nadzieje, że puchar będzie Europy... Typowałem Holandię... Argentyna była bardziej konsekwentna, Cillessen był za cienki na kopyta argentyńskich &quot;papierowych&quot; gwiazd. Sabella, przyznaję, ładnie ułożył zespół na Oranje. Teraz finał. Uważam, że nie nalezy patrzeć na niego przez pryzmat tego co pokazali Messi, Lavezzi, co zespół Niemiec w całym turnieju itp. Ten finał to raczej podsumawanie rozdziałów karier, egzamin ze stresu i motywacji.

Niemcy na chwilę obecną mają ogromna presję nad sobą, oczekiwania, rewelacyjnego bramkarza i równy zespół ze świetnymi jokerami. Są ekipą turniejową.

Argentyna - Messiego i spółkę, którzy &quot;nie pokazali niczego&quot;.... Po za tym jak wyłączyli Robbena, czyli super obronę. Tylko ten Romero, mimo karnych nadal mnie nie przekonuje...

Argentyna nie pokazał niczego... czyli Niemcy wszystko.

Przewrotny typ: symbolicznie Argentyna [może 2:0 (Messi, Messi)] i niedowierzanie temu co się stało. Finał nie może być nudny.

PS. Papierowe gwiazdy Argentyny jednak jakoś zapracowały na miano gwiazd, a ich drewniane pochodzenie to tylko złośliwość. ;)
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Mundial to zabawny czas, gdy każdy uważa się za eksperta i buduje zabawne opinie, mając niewielkie pojęcie. Czy Niemcy zdobędą mistrzostwo? Mają na to jakieś 65%. To oni są zdecydowanym faworytem w meczu z Argentyną. Ale od grania &quot;all-in&quot; przestrzegam. Sam na tym mundialu wtopiłem 3 razy, raz w meczu Urugwaj-Kostaryka, oraz w meczach Niemiec z Francją i Brazylią. Mimo to, nie czuje tego nagłego zachwytu nad Niemcami. Możliwe że oglądamy 2 różne turnieje, ja o Szwabach mogę powiedzieć że są niesamowicie konsekwentni i skuteczni, ale czy grają jakąś wybitną piłkę? Wątpię. Taki mecz jak ten z Brazylią zdarza się raz na dekadę, i to bardziej Brazylia ośmieszyła się w obronie (a raczej bez niej), niż Niemcy zachwycili. Przypominało mi to mecz Holandii z Hiszpanią, proste błędy, rywal punktuje skutecznie, kończy się pogromem. 7-1 w wyniku, ale w stosunku sytuacji bramkowych 18-14 dla Brazylii.
Argentyna nie zachwyca, ale robi swoje. Pytanie jest proste, czy pogubią się jak Brazylia, czy zagrają konsekwentnie. Wiele wskazuje na to drugie, Niemcom wystarczy byle fragment gry, by wykorzystać swoją szansę. Ale nie zdziwi mnie jeśli Argentyna zagra mądrze, bez błysku i przeciśnie jakąś wygraną. Tutaj wszystko jest możliwe.
Mam nieodparte wrażenie że to jest turniej katastrofalnej gry wielu ekip, szczerze niewiele jest ekip które mi się podobały na tym turnieju, a tacy Niemcy po prostu wykorzystali słabość swoich rywali. Oczywiście ludzie jak chorągiewki, 2 miesiące temu wróżyli upadek Niemieckiej piłki i dominacje Hiszpańskiej, teraz już Niemcy są dominatorami a Hiszpania ssie, a za pare dni może być wielka miłość do Argentyny. Ludzie są kibicami sukcesu, tak zawsze było, jest i będzie.
Nie rozpisując się zbytnio, bo kto chce stawiać domy i mieszkania na Niemców, ten i tak pewnie to zrobi, mecz do odpuszczenia, ale przekornie stawiam na Argentynę, mimo iż logika wskazuje na Szwabistan. 2 razy stawiałem na odpadkę Niemiec, 2 razy awansowali, do 3 razy sztuka. Nigdy w historii Europejska drużyna nie wygrała turnieju w Ameryce. Niemcy mogą to zmienić, ale Argentyna łatwo się nie podda. Obie ekipy grały ze sobą 2 lata temu, mimo kilku zmian w składach (np Neuer), taktyka w tamtym i obecnym składzie była porównywalna. Wtedy Argentyna potrafiła &quot;pyknąć&quot; Niemców, jak będzie tym razem? Pożyjemy zobaczymy, Argentyna jest lepiej taktycznie ułożona od Brazylii i gra bardziej zachowawczo, a to może jej wiele dać.
PS. Specjalne gratki dla AuroksReno i Kamlota, którzy fajnie tutaj napisali posty. W bukmacherce czasem warto pomyśleć na chłodno, a nie na zasadzie &quot;rozwalili Brazylie, to są zajebiści&quot;, albo &quot;Messi nigdy nie wygrał mundialu, to sam pociągnie Argentyne&quot;.
A co będzie w finale, tego nie wie nikt, przecież to jest piękno piłki nożnej że bywa nieprzewidywalna ;)

https://www.youtube.com/watch?v=pe4A_DFsW6s
 
D 0

dominik181292

Użytkownik
Witam wszystkich forumowiczow ,
jako ze udzielam sie tutaj pierwszy raz prosze o lekkie wyrozumienie . Przechodzac do meczu nie polecam go obstawiac bo wiadomo takie mecze maja swoje prawa . Wiekszosc jest za Niemcami , a ja sie wylame i stawiam na Argentyne druzyne z poza Europy . Przed mundialem obrona wygladala mizernie jednak Sabella niezle to wszystko poukladal od tylu a w przodzie zawsze ktos pociagnie gre messi , lavezzi , di maria . Wiadomo srodek opanuja niemcy , i nie wracajmy juz do poprzednich meczow bo kazdy jest inny Pozdrawiam , moj typ Argentyna :p
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
NIEMCY - ARGENTYNA
-:-

Nie wiem dlaczego po niektórzy faworyzują tutaj Argentyne, która na tych mistrzostwach nie pokazała nic specjalnego, tak jak Grecja na Euro 2004 w Portugalii(Chociaz ostatecznie wygrali euro ale wedlug mnie na to nie zasluzyli). Kazdy mecz, który Albicelestes wygrali, wygrali różnicą jednej bramki. Na naszych zachodnich sąsiadów według mnie to będzie za mało. Gra Kroosa, Mullera, Khediry, ktory podlacza sie w akcje ofensywne moze sie podobac, nawet taki stary Klose ma swoje sytuacje, ktore stwarzaja mu koledzy i potrafi je wykorzystac. W drużynie Argentyny tylko Messi z Di Maria ciągneli gre, tego drugiego wiadomo że nie będzie, a to wielka strata dla tej ekipy. Niemcy są bardzo zgraną druzyna w pierwszej 11 gra 6-7 zawodników Bayernu. Rozjechali jak walec gospodarzy turnieju Brazylie, po 30 minutach było 5:0 ...to tak jakby grali z jakims Lichtensteinem, a to była Brazylia z takimi gwiazdami jak Hulk, David Luiz, Marcelo, Oscar...No coment. Grali z nimi jak na treningu. Niemcy udowodnili ze nie bez przesady maja aspirację do końcowego triumfu, a czekaja na to długo bo 24 lata. Wiem ze to inny mecz finał i Argentyna sie zepnie i zagra na 100 %, ale myśle za sporo im zabraknie aby pokonać tak grającą drużynę naszych zachodnich sąsiadów. W każdym wielkim turnieju Niemcy pokazują ze sa druzyna, graja przede wszystkim zespolowo, kazdy zawodnik wykonuje bardzo dobrze swoje zadanie na boisku, w ostatnich latach do koncowego triumfu czegos brakowalo, ale mysle ze teraz nie wypuszcza szansy jaki im dal los. Argentyna mogla juz odpasc wczesniej z Holandia czy Szwajcaria. Sądze że Muller, Kroos i spółka rozmontują obrone rywali. Bo grają kapitalnie, chociaż miali słabsze mecze ale to jest turniej i nie w kazdym meczu sie gromi rywali tylko trzeba rozlozyc sily na caly turniej. Na tym turnieju najbardziej podobali mi sie Francuzi ale ich juz nie ma(wyelimniowali wlasnie ich Niemcy), Argentyna według mnie miala troche latwiejsza droge do finalu, lepsza drabinke a i tak sie meczyli. Dlatego mysle ze kurs na zwyciestwo Niemcow jest dosyc wysoki i trzeba grac bo pewnie bedzie spadal.
Moje typy:
Niemcy wygrają: 2,30⛔
Niemcy (handi -1): 4,75 :wowsdf:⛔
Bukmacher: Betclic
Niemcy Mistrzem Świata: 1,66✅
Bukmacher: bet365
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Adamo80 jesteś dla mnie śmieszny.Jeszcze napisałeś we wcześniejszym poście o różnicy klas Argentyny i Niemiec jak w Euro 2012 między Hiszpanią a Włochami co jest kompletną bzdurą i to chyba wisienka na torcie Twojej wiedzy.
A czy ja ciebie obrażałem ??? Ja nawet nie pisałem tego bezpośrednio do ciebie. Skąd tyle nienawiści i jadu ? Masz kuźwa 13 lat i hormony buzują ? Kompletną bzdurą ? Przegrana 4:0 w finale, który podobno nie jest do grania i nie padają tak wysokie wyniki. Balotelli pokonał Niemcy, którzy byli jak w transie, a tak to Włochy nic nie prezentowały nadzwyczajnego i była wtedy i jest teraz różnica klas, ale nie ma z twojej strony słowa merytorycznej polemiki tylko obrażanie &quot;jesteś śmieszny&quot;, &quot;kompletna bzdura&quot;.
Zgadzam się z każdą merytoryczną dyskusją, ale NIENAWIDZĘ KIEDY ZAMIAST RZECZOWYCH ARGUMENTÓW OBRAŻA SIĘ LUDZI W KAŻDEJ DYSKUSJI !!!
 
djzjee 157

djzjee

Użytkownik
Tak szczerze. Czy Argentyna zagrała na tych mistrzostwach chociaż jeden mecz w którym wykorzystałaby swój cały potencjał? A może ten wielki potencjał to tylko mit?
Messi już najlepsze lata ma za sobą. Wiem, że niektórzy mnie za to zjadą, ale tak to widzę. Najlepsze sezony w swoim życiu już rozegrał. Nie zachwyca, nie ma tej dynamiki i szybkości.
Higuain to chyba najbardziej przereklamowany napastnik świata. 100 milionów euro klauzula? Za co? Gdyby prezentował odpowiednią jakość to dalej grałby w Realu, a nie w Serie A.
Jedyny, który trzyma bardzo wysoki poziom przez cały turniej to Di Maria, który ma zagrać w finale (nie wiadomo na ile będzie gotowy, ale ma grać).
Wszyscy przed meczem Brazylia-Niemcy mówili, że dla gospodarzy to będzie prawdziwy sprawdzian. Mam wrażenie, że podobnie będzie z Argentyną, która nie grała jeszcze z drużyną z najwyższej półki (wg mnie mieli zdecydowanie łatwiejszą drogę do finału niż np. Brazylia, która musiała grać z Chile i Kolumbią). Podobna weryfikacji siły Argentyny będzie w niedzielę. Może nie będzie 7:1, ale brak zwycięstwa Niemców to będzie niespodzianka.
PS. Jeśli ktoś umniejsza rolę Niemców w tym laniu Brazylii pisząc, że to głównie wina gospodarzy jest dla mnie po prostu ciemniakiem. 7:1, w półfinale MŚ, ludzie..
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
komos84 182

komos84

Użytkownik
Przejrzałem sobie składy z tego meczu sprzed 4 lat. W sumie w porównaniu do obecnych wielu zmian nie ma. W Argentynie bramkarz ten sam, pomocnicy i atak w zasadzie bez zmian, największa rewolucja w obronie (tylko Demichelis został, ale nawet on nie grał w Brazylii we wszystkich meczach).
U Niemców tylko zmiany kosmetyczne w obronie - nie ma już starego Friedricha, a na ławe trafił drewniany Mertesacker. Są za to Hummels i Howedes.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/world_cup_2010/matches/match_59/default.stm

a tak ten mecz wyglądał, oczywiście nie zapominajmy że Argentynę prowadził taki sam trener jak każdy z nas, czyli żaden ;)

http://www.youtube.com/watch?v=KvdAh4o8oG0

Na koniec jeszcze odniosę się do argumentu, że Niemcy na Euro grały super, trafili na Włochów i po pycie. Jak ktoś siedzi w piłce od lat to doskonale wie, że Włochy to jedna z tych reprezentacji, które Niemcom po prostu nie leżą - bez względu na czas. Argentyna takiego patentu na naszych zachodnich sąsiadów nie ma.

Z pewnością nie będzie to łatwy mecz dla Niemców, bo Argentyna defensywnie prezentuje się bardzo korzystnie, jednak organizacja gry i szybkość przejścia z obrony do ataku jest zdecydowanie po stronie niemieckiej i to powinno przesądzić o ich końcowym triumfie.

Niemcy zdobędą MŚ ✅✅✅
1.66


Na koniec jeszcze jedna kwestia ... historyczna, może trochę z przymrużeniem oka ;) Widziałem, że niektóre z postów odnosiły się argumentacją do Niemców, którzy nas ciemiężyli w czasie II wojny światowej. To ja od siebie dodam tylko, że ci zbrodniarze, którym udało się ujść sprawiedliwości zwiewali najczęściej do... Argentyny. Najbardziej znani piłkarze spośród tych o jakże typowo argentyńskich nazwiskach to choćby: Juan Esnaider, Gabriel Schürrer, Claudio Graf, René Houseman, czy jeszcze niedawno Gabriel Heinze ????
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Większość gra na Niemców i nie ma co się dziwić są w gazie i powinni zostać Mistrzami Świata , jednak naprzeciwko Niemcom będą Argentyńczycy mający w swoim składzie nieobliczalnego Messiego . Owszem w tym turnieju nie prezentuje nic nadzwyczajnego ale może 13 lipca obudzi się i pokaże swoje umiejętności . Dlatego nie ma co grać w tym spotkaniu opcji 1x2 a wziąć na warsztat inne typy.

Ja decyduję się na typ posiadania piłki . Niemcy posiadają w środku pola lepszych zawodników niż Argentyńczycy którzy pewnie będą grali długie piłki na Higuaina.To raczej Niemcy powinni być stroną przeważającą no chyba że szybko strzelą bramkę wtedy trochę się cofną i będą kontrować. Argentyna postawi na długie piłki i kontrataki dlatego uważam że to Niemcy będą bardziej szanowali piłkę a i kurs jest bardzo przyzwoity .

*Najczęściej w posiadaniu piłki ( w tym doliczony czas gry )
Typ: Niemcy

Kurs: 1.60 Buk: Unibet ✅

Drugi typ jaki wybrałem to rzuty różne :

*Liczba rożnych I połowa
Typ: Poniżej 4.5
Kurs: 1.80 Buk: Unibet
2 min... ⛔

W spotkaniu powinno być mało rzutów rożnych wszystko powinno rozgrywać się w środku pola oba zespoły napewno nie odkryją się w pierwszej połowie dlatego uważam że 5 rzutów rożnych w I połowie to za dużo . Stawiam jakieś 3 rożne .

Liczba fauli popełniona przez zawodnika ( w tym doliczony czas gry)
Typ: Demichelis ponad 1.5 fauli
Kurs: 1.65 Buk: Unibet ✅

Gram na Martina bo wiemy że jest on zawodnikiem którzy popełnia sporo fauli . Za rywali będzie miał silnego Klose , Mullera oraz Krossa i dlatego uważam że te 2 faule popełni .

Liczba fauli na zawodniku ( w tym doliczony czas gry)
Typ: Muller ponad 2.5 fauli
Kurs: 1.85 Buk: Unibet
⛔

Nie no po takim kursie to nie można nie spróbować . W spotkaniu z Brazylią Muller faulowany był 6 razy , w spotkaniu z Francuzami 4 razy i to pokazuje że linię 2.5 powinni pokryć zawodnicy Argentyny. Muller będzie walczył o Króla strzelców i sam będzie próbował strzelić przynajmniej 2 bramki ico za tym idzie będzie narażony na częste faulowanie . Dlatego uważam że ten typ jest bardzo prawdopodobny do wejścia .

Liczba spalonych zawodnika
Typ: Higuain Ponad 0.5 spalonych
Kurs: 1.80 Buk: Unibet
✅

No nie przesadzajmy że Gonzalo nie zostanie złapany na przynajmniej jednym spalonym . Jak już wspominałem wyżej Argentyna będzie grała długą piłką i nie ma szans aby dobrze funkcjonująca obronna Niemców nie ustawiła przynajmniej jednej skutecznej pułapki ofsajdowej .

I tak rekreacyjnie :

Strzeli gola , otrzyma kartkę a jego drużyna wygra
Typ: Muller
Kurs: 26 Buk: Unibet
⛔

Otrzyma kartkę a jego drużyna przegra
Typ: Zabaleta
Kurs: 6.00 Buk: Unibet
⛔
 
Do góry Bottom