>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Euroliga 2014/2015

Status
Zamknięty.
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
EFES - ZALGIRIS
Wie ktoś może co jest przyczyną bardzo dużych spadków kursów na Zalgiris?
Kursy poleciały o średnio 1 punkt! (z 4.50 na 3.50). U wszystkich buków.
Kursy dalej są atrakcyjne więc pytanie co tam się posypało w Efes&#39;ie, że kursy tak szaleją?
E: z tego co znalazłem na forach to w Efesie nie zagrają: Cenk Akyol, Birkan Batuk oraz Dario Saric. Czy to poważne osłabienia i warto pograć Zalgiris?
Nie, nie warto. Pierwszych dwóch nie zagrało w żadnym w 2 dotychczasowych meczów, trzeci to zmiennik. Skład solidny, wg mnie Efes spokojnie ogarnie.
????Unics Kazan(-7,5)- Sassari 1 1.66 Bet365✅85-62, dzielnie się trzymali, ale 7 zawodników do gry to za mało jak na ten poziom.
Od wczoraj kurs poleciał o 0.11 w dół, obecnie 1.55 .
Nie zgodzę się z Rox, że warto iść w stronę Sassari. Unics zbudował naprawdę solidny zespół, co pokazał mecz z Realem, że u siebie będą groźni dla każdego. Minimalna porażka po fantastycznym meczu i popisach Langforda(super się to oglądało). Natomiast z zespołu Sassari odszedł w tym tygodniu Marco Cusin, mało ważny gracz, ale roster się kurczy do 8-9 graczy, co dobrze nie wróży przed tym meczem. Sassari zaliczyło już jeden daleki wyjazd w te strony, przegrywając minimalnie z drużyną o przynajmniej jedną klasę słabszą od Kazania. Idę w stronę gospodarzy, powodzenia ;)

Jeszcze na dodatek ????Marjanovic over 12,5 1.8 Óni✅16
Dzisiaj we własnej hali Crvena Zvezda podejmie Valencię.
1. Najwyższy gracz Euroligi lepiej punktuje u siebie niż na wyjazdach, Zvezda zdobywa sporo pkt u siebie(poprzedni regular sezon około 80 i więcej).
2. Valencia na tej pozycji nie ma dobrych defensorów, będą grali w ataku głównie obwodowo, unikając pomalowanego, Zvezda odwrotnie.
3. W betsafe na to samo zdarzenie linia 14,5.
Jeszcze raz powodzonka ;)
P.S Tragiczny mecz Efesu.. Prawie doprowadzili do dogrywki, ale byli dzisiaj mega słabi, bo Zalgiris grał prostą koszykówkę..
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Odpowiedź z obcego forum:
only Saric has medium importance maybe...
other two werent in squad in previous games
Saric to rezerwowy, do tej pory rzucił w obu meczach 9 punktów, a dwóch pozostałych nie było w składzie na poprzednie mecze.
 
F 3,5K

fanatyk_1984

Użytkownik
Loncar(Valencia) under 8.5 1.85 1/10 WH
Sprobuje tutaj uderzyc w under Chorwata . Kresimir jakos ostatnio forma nie zachwyca ,od trenera dostaje po kilkanascie minut w ostatnich spotkaniach . Dodatkowo do gry wraca wazny wysoki gracz a mianowicie Dubljevic . Bojan rzucac lubi wiec napewno kilka rzutow mniej dla reszty druzyny w tym dla Chorwata .

GL
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
19:00; Neptunas - Olympiakos
O Olympiakosie pisałem już sporo rozpisując się przy okazji meczów pierwszej kolejki. Tak, jak przewidywałem dwa tygodnie temu - zwyciężyli w Valencii, a ostatnio odnieśli cenne zwycięstwo nad Cają Laboral. Pomimo tego, iż Grecy miewają wahania, głównie pod względem koncentracji - w szczególności po ciężkich meczach w Eurolidze (porażka z Kifisią), tak w Europie po prostu im się to nie zdarza, a 10:0, jakie zaprezentowali rok temu jest dowodem moich słów. W Eurolidze wychodzą maksymalnie skoncentrowani i nigdy nie lekceważą przeciwnika.
Neptunas to z pewnością jedna z dwóch ekip, które po pierwszej fazie pożegnają się z Euroligą. Myślę, że Valencia z czasem się ogarnie i razem z Litwinami poleci Crvena, ale nie o tym teraz mowa. Zwycięstwo Litwinów z Serbami nie robi na mnie jakiegokolwiek wrażenia, gdyż wobec meczów takich drużyn dużą rolę odgrywa własny parkiet, a sama Crvena nie jest jakąś przeszkodą nie do przejścia. Na temat walorów Litwinów nie ma co się rozpisywać, gdyż po prostu w każdym aspekcie Olympiakos ich przewyższa, a jedynym, malutkim handicapem jest hala, w której odbędzie się dzisiejszy mecz.
Myślę, że Olympiakos pokaże to, do czego nas przyzwyczaił, czyli koncentracja i brak lekceważenia przeciwnika. Na tym etapie trzeba zbierać zwycięstwa, aby spokojnie zakwalifikować się z pierwszego miejsca do kolejnej fazy, a wpadki są niepożądane. Olympiakos odniesie zwycięstwo, tego jestem niemalże pewien, handi ustawione stosunkowo wysoko jak dla mnie, dzięki czemu ja proponuję po małym kursie inną propozycję:
Neptunas - Olympiakos; Olympiakos -4,5 @ 1,36 (Bet365) [7/10] 81:85 ⛔
20:45; Unicaja Malaga - Limoges
Podobne spotkanie będzie miało miejsce w Grupie B. Unicaję Malagę także przedstawiałem podczas spotkań pierwszej kolejki. Obecnie mają na swoim koncie 2 zwycięstwa i przed następnymi, zdecydowanie bardziej ciężkimi, meczami jest to niezwykle wartościowe. Jak już wspominałem - tę grupę określam mianem &quot;grupy śmierci&quot;, dlatego koniecznością jest wypunktowanie rywali pokroju Limoges.
Wobec posiadania za rywali CSKA Moskwa i Maccabi, które - można powiedzieć - mają zarezerwowane miejsce w kolejnej fazie, nie można potykać się z outsiderami grupy. Prawdą jest, iż Francuzi, razem z Chorwatami z Zagrzebia, od początku byli skazywani na pożarcie. Wobec trzech porażek Alby Berlin pojawia się mała szansa na awans do kolejnej fazy, ale - podobnie jak w przypadku Valencii z analizy wyżej - myślę, iż Niemcy z czasem się ogarną. Do rzeczy:
Limoges, podobnie jak Neptunas przy okazji starcia z Olympiakosem, wyraźnie odbiega poziomem od drużyny z Hiszpanii. Jak pokazał mecz z Cedevitą - Malaga bez problemu motywuje się na &quot;mniejszych&quot; rywali i spokojnie ich &quot;eliminuje&quot;. Tym bardziej przed własną publicznością nie powinni odstawić żenady. Przy ewentualnym zwycięstwie Malagi i trzech porażkach Alby Berlin Hiszpanie zapewnią sobie ogromny handicap nad Niemcami, a Maccabi na obecną chwilę będą wyprzedzać o jedno zwycięstwo.
Limoges odniosło dość przekonywujące zwycięstwo nad Cedevitą, ale to nie dziwi, gdyż - mimo wszystko - Francuzi to chyba lepsza drużyna od Chorwatów. Jednak z przeciwnikami prezentującymi poziom nieco wyższy niż &quot;przeciętny&quot; ulegają znacznie, jak to było podczas spotkania w Izraelu z Maccabi, gdzie ulegli obrońcom tytułu 16 punktami.
Podobnie jak w analizie wyżej - nie tracę czasu na porównywaniu poszczególnych pozycji między obiema drużynami, gdyż Malaga to jednak poziom lub dwa wyżej niż Limoges. Naprawdę, podobnie jak w przypadku Neptunasu, Limoges musiałby mieć prawdziwy dzień konia aby chociaż powalczyć z Hiszpanami. Sądzę, że Unicaja wyjdzie zmotywowana, gdyż dla nich w pewnym stopniu jest to &quot;must-win&quot;. Oczywiście, nie mają noża na gardle, ale piszę to w sensie, jakoby ewentualne zwycięstwo znacznie ułatwiałoby walkę w grupie przed następnymi meczami. Cóż, dla mnie nie ma wątpliwości. Jako, że Malaga gra u siebie można próbować standardową linię wystawioną przez Bet365, ja jednak uderzam w obniżoną, podobnie jak w przypadku Olympiakos, gdyż w dublu z Grekami daje nam to całkiem przyjemne AKO.
Unicaja Malaga - Limoges; Malaga -4,5 @ 1,39 (Bet365) [7/10] ✅
Unicaja Malaga - Limoges; Malaga -9,5 @ 1,9 (Bet365) [4/10] ⛔
75:69

AKO: Malaga -4,5 + Olympiakos -4,5 = 1,9 (Bet365) [7/10] ⛔
Być może pojawi się jeszcze jedna lub dwie analizy, ale to w późniejszych godzinach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
A mnie sie wydaje, ze dzis sypnie niespodziankami, ktore kochaja od lat Eurolige. Merytorycznie wszystko to co napisal kolega Anderson Silva ma sens i niby zgoda ale ja cos czuje, ze dzis moga byc dziwne wyniki. Wczoraj tylko Zalgiris zaskoczyl ale wiekszosc meczow byla rowna kursowo.
Ja bym Neptunasa nie skeslala. Zaskoczyli mnie swoja gra w ostatnim meczu Euroligi ale widze, ze oni po tym spotkaniu grali 26 i 28 mecze ligowe wiec natezenie jest spore. Dobrze wyglada szczegolnie Shakur, Zavackas i Gailius. Na razie na slabej skutecznosci gra Mazeika a to sie moze zmienic na plus. Olympiakos mocny ale jednak slabszy niz przed rokiem. Gre ciagnie Lojeski ze Spanoulisem ale lider Pireusu juz nie taki skuteczny jak kiedys. Bez formy Lafayete i Petway. Roznie ten mecz moze wygladac, Litwini nie sa na straconej pozycji.
Unicaja jak zagrala z Alba to klazdy wie, juz wiele bylo komentarzy na forum na ten temat. Malaga jest bez formy i byc moze jest to jedyna okazja na wykorzystanie tej sytuacji. Limoges nie wyglada zbyt atrakcyjnie wiec tutaj bede celowac glownie w handi. To jest klasyczna sytuacja euroligowa. Faworyt zlewa na slabszych i zaczyna sie niespodziewane show. Oczywiscie to tylko jeden ze scenariuszy bo czesto jest to szybki odjazd gospodarzy i po zawodach ale przy takich kursach to wole sprobowac.
Mecz Armani to klasyk 50 na 50 z tym, ze teraz Wlosi maja 0-2 bilans i musza powaznie podejsc do sytuacji. Sklad AJ jest naprawde bardzo dobry wiec czas zaczac wygrywac. Gentile, Hackett, Samuels, Kleiza, Moss, James, Melli, Brooks, Ragland i inni. Bayern tak jak pisalam wyzej nie podoba mi sie w tym sezonie i nie zaskoczy mnie sytuacja jak notorycznie w Europie beda przegrywac. Poki co poradzili sobie z Panata, dzis niekoniecznie bedzie tak latwo z Wlochami. Przede wszystkim trojka tu jest kluczowa. Z Barca oni rzucali na skutecznosci 3/21 jesli ten element sie poprawi to beda faworytami w starciu z Bayernem. Warto sprobowac.
Laboral to jeden z tych zespolow ktory zdecydowal sie na dziwne ruchy kadrowe. Perkins, Bertans, Shengelia, Gomes, White, Johnson czy to moze wypalic? Na razie nie chce mi sie wierzyc. Ze starego skladu zostal Tillie, Hamilton, Huertel, Causeur i San Emeterio. Plus nowy trener wiec to jest budowa prawie od zera, tym bardziej, ze tylko Fernando i Thomas graja regularnie ze starego TAU. Teoretycznie duet Tornike i DJWhite powinni pozamiatac ale narazie nic wielkiego nie graja. Sklad jest bardzo wysoki, z czasem zobaczymy jak sie to wszystko ulozy. W Pireusie wyszly te same problemy co zawsze, chaos w ataku i tylko 57 pkt. na liczniku. Rotacja praktycznie 7-8 osobowa gdzie atakiem straszny zaledwie 5 graczy. To sie pewnie zmieni ale jesli ktos marzy o pokonaniu TAU no to teraz jest dobry moment. Sklad Galaty wyglada bardzo dobrze:
Arroyo/Arslan
Aradori/Guler
Micov/Pocius
Erceg/Jawai
Aldemir/Gonlum/Vouioukas
Bardzo dobry mecz z Valencia. Arslana narazie nie ma ale mimo to ma kto rozegrac pilke, no i imponuje stosunek rzutow za 2 i 3. Z Hiszpanami bylo to odpowiednio 46 i 14. Z Red Starem rowniez nie rzucali bez sensu, to juz jakas zmiana na plus. Sklad rowniez wysoki wiec nie ma sie czego bac pod koszem.
Podsumowujac:
Naptunas 5.50 1/10⛔
Armani 2.60 2/10✅
Galatasaray 2.66 1/10⛔
Limoges 5.0 1/10⛔

Handi:
Neptunas +10.5 1.95 2/10✅
Limoges +9.5 1.90 1/10
✅
 
komos84 182

komos84

Użytkownik
Średnio podobają mi się dzisiejsze mecze, dlatego nie będę grać na zwycięstwa, handicapy itd tylko na zawodnika. Davis Bertans, silny łotewski skrzydłowy, dla którego jest to pierwszy sezon w Laboralu. W tym sezonie Euroligi jest to zawodnik pierwszej piątki. Gra około 30 minut. Na własnym parkiecie z Neptunasem rzucił 20 pkt z czego aż 4 &quot;trójki&quot;. W wyjazdowym meczu z Olympiakosem tylko 8 pkt, ale wiadomo jak Olympiakos potrafi bronić, zresztą Laboral w tamtym meczu rzuciło tylko 57 pkt.
Myślę, że dziś w starciu z Galatą Bertans swoje rzuci - przynajmniej te 15 pkt jak nie więcej.

Linia ustawiona przez Uni.bet na niego to 11.5 dlatego z pełnym przekonaniem gram overa. Wystarczyłoby, że w każdej kwarcie rzuci &quot;trójkę&quot;.

Bertans over 11.5 pkt ✅
kurs: 1.9
stawka 5/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Również nie stawiam dzisiaj na konkretną drużynę, bo uważam(tak sam jak Rox), że może dzisiaj być ciekawie i niekoniecznie faworyci wygrają. Waleczny Neptunas- jak narazie bezbarwny Olympiakos. Może wygrają, ale niewysoko jak coś(handi dodatnie do pobrania). Bayern- Milano 50/50. Caja Laboral mnie nie przekonuje zwycięstwem z Litwinami, Galata solidne. Unicaja grała mega piach z Albą i cudem wygrała(sam do dzisiaj nie wiem jakim cudem). Dlatego idę w stronę danego zawodnika z meczu
????Bayern Monachium- Armani Milano:
Linas Kleiza under 10,5 1.85 Óni⛔11, prawie.. do 11 punktu 100% skuteczności..3/3+1/1+2/2.
Kilka argumentów:

1. Przede wszystkim jest dopiero 3-4 opcją strzelecką, po takich zawodnikach jak Gentile, Hackett, Samuels czy Brooks.
2. Nie jest to gracz, który dostaje 30+ minut, około 20-25.
3. Wg mnie linia zawyżone o jakieś 2 oczka.
Powodzenia ;)
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
31/10/2014 20:45 CET
FC Barcelona - Turów Zgorzelec under 162.5
1.93 (Pinnacle) ✅ 86:67=153
5/10

Polska drużyna ma dwa mecze z overami punktowymi w Eurolidze. Myślę, że tym razem będzie underowe spotkanie. Barcelona analizowała gameplan Turówa i prawdopodobnie postarają się wyeliminować silną stronę Turowa, czyli granie up-tempo. Mardy Collins, który kreuje większość ataków Turówa uwielbia biegać do kontr i napędzać szybkie granie. Myślę, że Barca będzie szybko wracać do obrony i Turów uderzy w ścianę, bo w ustawianej koszykówce są za słabi na ten poziom. Jedynie dwóch graczy nadaje się do ataku pozycyjnego - Mardy Collins i Damian Kulig są na tym poziomie, aby coś tam działać z Barcą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
komos84 182

komos84

Użytkownik
Znalazłem jeszcze jedną ciekawą linię na zawodnika w meczu Bayern - Milano.
Mianowicie chodzi o Bośniaka Djedovica. Pamiętam go z poprzednich sezonów. Jak mu wyszedł mecz to był w stanie rzucić ponad 20 pkt. Bayern w tym sezonie ma silny, wyrównany skład i jak pokazują wyniki (nieznaczna porażka w Barcelonie 81-83, solidna wygrana z Panatą u siebie 81-75) mogą powalczyć z czołówką w Europie. W składzie oprócz Djedovica są doświadczony center Savanovic, przyzwoity rzucający obrońca Gavel, jest też Benzing. Milano też ciekawy roster i myślę że to będzie dość wyrównane spotkanie na poziomie 155-160 pkt. Przy takim wyniku Djedovic który rzuca zarówno za 2 jak i 3 pkt spokojnie linię 13.5 pkt przeskoczy. W dwóch poprzednich meczach z Barceloną i Panatą zanotował odpowiednio: 19 i 14 pkt, a co równie ważne trochę pograł: 28 i 35 min.

Nihad Djedovic over 13.5 pkt ⛔
kurs: 1.85
stawka: 5/10

uni.bet
 
O 0

oskarrr11

Użytkownik
Pomimo zdecydowanej przewagi Barcy, myślę że może sie zdarzyć sensacja. Fene także musiało przeanalizować mecz Turowa z Atenami, to i tak nie byli w stanie powstrzymać Collina i Kuliga. Barca podejdzie do tego meczu &quot;na luzie&quot; ponieważ są pierwsi w tabeli i mają pewność że to wygrają. Poza tym do Zgorzelec właśnie ma w swoim składzie nowo pozyskanego zawodnika &quot;nijakiego&quot; Chrisa Wrighta, chłopak gra na pozycji 4 przez 4 lata grał w na zapleczu ligi NBA pod wodzą aktualnego szkoleniowca reprezentacji Polski. Trener kadry bardzo dobrze się wypowiadał na jego temat. Wright idealnie pasuje do gry ekipy ze Zgorzelca, uwielbia biegać i skakać. SPrawdzcie go na youtube
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
06/11/2014 19:00 CET
Bayern Munchen - Turow Zgorzelec over 163.5
1.96 (Pinnacle) ✅ 89:78=167
5/10

Dwie z najbardziej overowych drużyn Euroligi. Myślę, że będzie to jedno z najbardziej ofensywnych spotkań tego sezonu Euroligi. Dwie drużyny, które zawszą grają up-tempo, proste akcje, szybkie rzuty. Dobry mecz dla zbudowania statów dla graczy Turowa - Collinsa, Taylora oraz Kuliga. Myślę, że padnie tutaj +170 punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
A 54

acard2004

Użytkownik
Polecam jutro o 19 mecz Turowa u siebie z Bayernem. To powinno być pierwsze, historyczne zwycięstwo zgorzelczan w koszykarskiej lidze mistrzów. No bo jak nie teraz ze średnimi Niemcami, to kiedy i z kim? Wierzę, że mobilizacja w obozie Turowa jest porządna. Pod koszem gości postraszą przede wszystkim Stimac i Savanovic. Jest jeszcze kilku solidnych zawodników, którzy jak na razie nie oddali żadnego meczu bez walki do ostatnich sekund, a wiemy, że grupa jest najsilniejsza ze wszystkich. Mimo wszystko to nie jest poprzeczka, której Kulig i spółka nie mogą przeskoczyć. Liczę na dobry występ Wrighta przed własną publicznością. Turów to jest firma, ciągłość składu/zgranie, kilkuletnia, owocna praca Rajkovicia. Wątpliwy jest blamaż, który funduje nam ostatnio Zielona Góra na zapleczu Euroligi. To na prawdę musi być zwycięstwo. Kurs 2.9-2.95 jest jeszcze do wzięcia.
EDIT: Skupiony i pewny siebie Turów. Miły dla oka mecz. Damian Kulig idzie na króla strzelców;) ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
kostuch 142

kostuch

Użytkownik
Fenerbahce - Barcelona @ 2.10
W ubiegłbym tygodniu Fenerbahce zostało zmiecone w Atenach przez Panathinaikos 91 - 73. Analizę porażki można zakończyć na podaniu skuteczności Koniczynek zza łuku : 69,2 % (18/26).
Dziś do Turcji przyjeżdża Barcelona, która mimo braku porażki nie powala mnie swoją grą. Oglądałem mecz z AJ, gdzie Abrines trafiał wszystko zewsząd, a mecz z Turowem pokazał, że Barca przy braku koncentracji jest spokojnie do ruszenia nawet na swoim terenie.
Nie ma opcji, żeby dziś Obradovic dysponując takim składem przegrał drugi mecz. Bój będzie ciężki, bo Barcelona to wciąż ekipa z topu Euroligi. Ale wobec braku kontuzji ze strony tureckiej, pobieram taki kurs gdyż uważam że będzie wyrównany mecz, w którym gospodarze podrażnieni zeszłotygodniową porażką udowodnią swoje aspiracje do F4.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Turow 3.10 2/10 bet365✅

Bayern nie wyglada za ciekawie w tym sezonie, pisalam o tym juz dwa razy ostatnio wiec nie ma sensu tego powtarzac, mozna poczytac o tej druzynie w innych wpisach. Od tego czasu niewiele sie zmienilo, dobrze gra Dusko Savanovic, reszta nie za ciekawie. Djedovic wiadomo klasa ale on gra szarpany basket, raz ok raz lipa. Turow troche nie zasluguje na miano najgorszej druzyny Euroligi razem z Sasiri, Valencia, Cedevita i Alba. Duet Kulig - Collins prezentuja sie super, jesli reszta dolozy troche jakosci to powinno byc ok. Z Panata i Fenerbahce zaprezentowali sie dosc dobrze koszykarze PGE. Doszedl jeszcze Wright, mamy Dylewicza, Jaramaza, Zigeranovica, Moldovanu, Chylinskiego, Taylora... jest kim grac a Bayern zdecydowanie w zasiegu reki. Po ponad 3 trudno nie probowac.
Unics 1.79 3/10 marathon⛔

Personalnie przepasc miedzy tymi zespolami. Zalgiris nie wyglada zbyt ciekawie i nie rozumiem fenomenu tego teamu. Pokonali niespodziewanie Efes i juz prawie sa faworytami z Kazaniem... dosc dziwne. Bardzo marny sklad Litwinow, za to Unics ma w zestawieniu mase dobrych grajkow:
Langford/Bykov
Zisis/Jerrels
White/Sanikidze
Kaimakoglu
Fischer/Sokolov
W szerszym skladzie jeszcze Panin, Likhodey, Gubanov.
Ta grupa jest dosc marna bo poza Realem jest Efes, Zalgiirs, Novgorod, Kazan i Sassiri mimo to Rosjanie maja bilans 1-2 i narazie zajmuja odlegla 5 pozycje. Z Realem 75-76 a potem pokonali wysoko Wlochow wiec zaczyna sie to wszystko sensownie kleic. Zalgiris ma tylko atut parkietu.
PS. Rowniez zagram Efes deliaktnie 1/10 po 1.80 bo Novgorod wydaje sie bardzo slaby. Efes tez nie gra dobrze w lidze znow meczarnia i zaledwie 67 pkt u siebie. Turcy skompromitowali sie z Zalgirisem i raczej stwierdzila bym, ze nic w ich grze nie jest poukladane, mimo to wygladaja lepiej niz rywale. Potensjal Efesu jest ogormny skoro maja w skladzie: Draper, Janning, Lasme, Krstis, Stratos, Bjelica, Osman, Balbay...✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Ostatni raz tyle typów na pierwszy rzut oka rzuciło mi się podczas pierwszej kolejki (4/5; 80% skuteczności). Ostatnio nie było kolorowo, w szczególności zawiódł Olympiakos, ale nie o tym mowa. Widzę na dzisiejszy dzień kilka wartościowych typów, wiec czas przejść do konkretów.
17:00: Nizhny Novogrod - Anadolu Efes
Na pierwszy ogień idzie spotkanie rozgrywane najwcześniej, o godzinie 17:00 w Rosji. Jak wiadomo, na wschodzie gra się stosunkowo ciężko, lecz coby nie mówić - drużyna z Nowogrodu wygląda najsłabiej spośród reprezentantów Rosji, frekwencja na trybunach jest slaba, atmosfera piknikowa i zupełnie nie przypomina tego, co można zaobserwować na domowych meczach CSKA. Piszę o tym ze względu na to, iż hala nie powinna być dodatkowym handicapem gospodarzy.
Efez tradycyjne rozpoczął zmagania w Eurolidze z przytupem, lecz w ostatnim tygodniu przydarzyła im się wpadka z będącym na fali Zalgirisem (który tak czy siak mnie nie przekonuje). Trzeba przyznać, iż Efez bez wpadki w Eurolidze to nie Efez, a Dusan Ivkovic został sprowadzony m.in. po to, aby zapobiec marazmowi, który przydarzył się rok temu. W drużynie z Turcji na pewno nie zagra doświadczony Nenad Krstic oraz prawdopodobnie Dario Saric. Strata Krsticia na pewno jest pewnym osłabieniem, ale będzie to zmarginalizowane, gdyż - jak wspomniałem przy &quot;pierwszym spotkaniu&quot; z Turkami w tym sezonie - Efez ma pod koszem moc. Dario Saric to gracz - na ten moment - jedynie rotacyjny i nie jest kluczowym zawodnikiem w wyjściowej piątce.
Jeśli chodzi o drużynę z Nowogrodu to trzeba przyznać, iż w Lidze spisują się całkiem nieźle, czego nie można powiedzieć o Eurolidze. Jak przewidywałem na początku - będą się bić o awans do następnej fazy i pomimo tego, iż to dopiero początek zmagań - są nieco w tyle, gdyż za ich głównych rywali przewiduje litewski Zalgiris, który jest obecnie on fire. Nowogród zagra dziś prawdopodobnie bez Tarence Kinseya, co będzie dużą stratą. Średnie 12 ppg, 5,5 rebs, 2,5 st, 50% 2FG to statystyki, którymi nie może poszczycić się ani Semen Antonov, ani Dmitry Golovin, a to oni mają zastąpić Kinseya. To automatycznie sprawia, że ucieka jedna opcja w ofensywie. Głównym dowodzącym tej drużyny jest Taylor Rochestie, któremu wtóruje Trey Thompkins. Problem w tym, iż partnerzy nie zawsze dostosowują się do wspomnianych przeze mnie kolegów, a wtedy zaczynają rodzic się problemy. Warto nadmienić, iż liderzy Nowogrodu nie będą mieli łatwego matchupu, gdyż spotkają się z dobrymi defensorami. Rochestiego i Thompkinsa będą kryli odpowiednio Darden i Lasme, co nie wróży sukcesu drużynie z Rosji.
Idąc dalej - Efez gra stosunkowo poukładaną koszykówkę, a przede wszystkim gra dobrze w defensywie. Na przestrzeni ostatnich 10 meczów jedynie Uniks Kazań przekroczył barierę 75 pkt (76 pkt - z Langfordem i Jerrellsem na czele), a większość rywali Turków oscyluje w granicach 65-70 pkt. Dość powiedzieć, że w Eurolidze prezentują średnią 72 pkt i łącznie stracili najmniej punktów - nie licząc Olympiakosu i Zalgirisu. Nowogród gra stosunkowo szybką koszykówkę, zdobywają sporo punktów jednocześnie dużo tracąc. W zderzeniu z mocną defensywą (Zalgiris) zdobyli zaledwie 63 pkt (sporo poniżej średniej Efezu), a spotkania z Realem nie ma co brać pod uwagę gdyż było to typowe run&#39;n&#39;gun. Oprócz tego drużynie z Rosji zdarzają się spore przestoje, które Efez powinien skrzętnie wykorzystać.
Dochodząc do konkluzji - Efez jest drużyną mocniejszą, bardziej poukładaną i powinien pokonać Nowogród defensywą i doświadczeniem. Strata Kinseya może okazać się bolesna, przez co Efez powinien odnieść pewne zwycięstwo.
Nizhny Novogrod - Anadolu Efes 2 @ 1,8 [5/10] (Bet365) ✅
Nizhny Novogrod - Anadolu Efes; Efes -1 @ 1,9 [3/10] (Bet365)
✅
Reszta analiz wkrótce. Stay tuned.
Izydor :].
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Przy kolejnych dwóch analizach zostałem uprzedzony, lecz uważam, iż mam sporo do dodania, wiec myślę, iż moje analizy nie będą bezwartościowe.
18:45: Zalgiris Kaunas - Unics Kazań
Lecimy z kolejnym spotkaniem, które powinno być całkiem niezła przystawką przed europejskim klasykiem rozgrywanym wieczorem.
Trochę źle sprecyzowałem słowa, jakoby Zalgiris mnie nie przekonywał. Uczucia w stosunku do drużyny z Litwy mam mocno mieszane. Przede wszystkim - jestem pod wrażeniem ich gry (9/10 na przestrzeni ostatniego miesiąca, a porażka jedynie z wielkim Realem Madryt), choć z drugiej strony... oprócz Realu i Efezu nie mierzyli się z nikim mocnym. Bo jak mam określić Lietuvos Rytas czy zmęczony po dogrywce z Olympiakosem Neptunas, przeca wymienione drużyny są wciąż krok lub dwa za Zalgirisem.
Dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny w kontekście walki w grupie A. Zalgiris przy ewentualnym zwycięstwie będzie miał bilans 3:1 i nabierze dystansu do pozostałych zespołów (a przede wszystkim do Nowogrodu, który - jak przewiduje - przegra dziś z Efezem), jednocześnie ustawi się tuż za plecami Realu Madryt. Sytuacja Uniksu jest zgoła odmienna. Porażka może sprawić problemy w kontekście walki o jak najwyższą pozycję w grupie (ewentualny bilans 1:3), a tego nie wyobraża sobie Langford i spółka. Wiadomo, pierwsza faza to 10 spotkań i ciężko cokolwiek rokować po 4, jednakże po co narzucać na siebie presję na samym starcie? Tym bardziej, że celem Uniksu jest walka o drugie miejsce z Efezem.
Za Zalgirisem przemawia własna hala, wypełniona fanatycznymi kibicami oraz forma. Za Uniksem personalia oraz... h2h. Wiadomo, w koszykówce nie ma co z tego wyciągać dalekosiężnych wniosków, lecz o bilansie 4:0 warto chociażby napomknąć.
Zalgiris, jak wspominałem przy okazji meczu z Realem, opiera się głównie na zawodnikach pochodzących z Litwy. Jednym z nielicznych obcokrajowców jest wiodącą postać drużyny - James Anderson, który - mimo wszystko - przeciwko lepszym obrońcom nie wygląda wspaniale (1/9 z Efezem). Ogólnie ze spotkania z Turkami można wyciągnąć naprawdę wiele - przede wszystkim - porażka drużyny z Turcji spowodowana była w dużej mierze niską skutecznością zza łuku (1/11). Druga sprawa - dziura pod koszem. O tyle, o ile defense na obwodzie wygląda dobrze, tak pod koszem bywa średnio. Z Efezem 22 punkty zdobył sam Nenad Krstic, co było 35% zdobyczy całej drużyny (!!!). Dwa - z Nowogrodem najlepiej (zaraz po Rochestie&#39;m) punktował Thompkins, który zdobył - wyłączając Rochestiego - 21% punktów. W meczu z Realem najwięcej punktów zdobyli Gustavo Ayon i Felipe Reyes. To wszystko sprawia, iż doświadczony D&#39;or Fischer i Dmitriy Sokolov powinni wykorzystać wspomniane braki pod koszem.
O Uniksie Kazań pisałem trochę na pierwszej stronie. Zasłużenie przegrali z Efezem i minimalna porażka z wielkim Realem. Ostatnio grubo pokonali Sassari i tak, jak napisała Roxanne - wszystko powoli zaczyna się docierać. Uniks ma naprawdę mocna kadrę i pod tym względem Zalgiris nie ma do nich startu. Duet z Mediolanu Langford - Jerrells to sila, przede wszystkim Keith, który notuje 17,3 ppg. Oprócz tego jest sprowadzony z Włoch James White, do tego dochodzi Grek Kaimakoglou czy wspomniany wcześniej doświadczony D&#39;or Fischer. Siła rażenia w porównaniu do Zalgirisu jest ogromna, nawet wyłączając jednego grajka zastąpić może go kolejny, kadra jest głęboka i szeroka.
Myślę, że zawodnicy z Kazania są bardziej doświadczeni od swoich vis&#39;a&#39;vis z Litwy i to może być dużym handicapem, gdyż mecz zapowiada się na ciężki. Uniks zaczął słabo, ale powoli będą wyglądać coraz lepiej. Mają więcej atutów w ofensywie od Zalgirisu i sądzę, iż odniosą dziś zwycięstwo.
Zalgiris Kaunas - Unics Kazań 2 @ 1,75 [3/10] (Bet365) ⛔
20:45: Fenerbahce - Barcelona
Trzeciej, jako takiej, analizy nie będzie. Napisze tylko, iż zgadzam się zarówno z Kostuchem, jak i z Blaise&#39;m, który jeszcze nie dawno pisał, iż obecny roster Barcy go nie przekonuje. Ogólnie Fenerbahce ma mocna kadrę, fanatycznymi kibiców i aby potwierdzić aspiracje związane z Final Four trzeba z takimi rywalami jak Barca wygrywać. Szczególnie w domu. Porażka z Panatą była dość kompromitująca, wiec dzisiaj przychodzi czas na rehabilitację. Mecz jest europejskim klasykiem, który niewątpliwie warto obejrzeć. Value jest po stronie Fener, ale nie warto szarzowac kto wie jak że stawką, gdyż w tego typu klasykach decydują często niuanse.
Fenerbahce - Barcelona 1 @ 2,2 [2/10] (Bet365)
 
koloryt 93

koloryt

Użytkownik
Nizhny Novgorod - Anadolu Efes kurs 2,02

Ja po prostu nie potrafie zaufac druzynie ktora na ostatnich 15 wyjazdow wygrala tylko 5 spotkan. Bylbym bardziej sklonny jesli zagralby Krstic, ktory nabil niezle statystyki przeciwko Zalgiris. Bez niego 50/50 , wiec biore wyzszy kurs na gospodarzy.
 
oozedrool 24

oozedrool

Użytkownik
Nizhny Novogrod - Anadolu Efes
Ja zaproponuję typ po czystych statystykach.Z miejsca zaznaczę , że nie oglądałem żadnego spotkania tych drużyn w tym sezonie.
Nizhny nabija sporo punktów ale w większości z drużynami , które nie dysponują żelazną defensywną , a taką można nazwać zespół Turecki ( a przynajmniej można podpiąć ) , który natomiast nie grzeszy skutecznością w ataku.
W tym spotkaniu widzi mi się under :
Poniżej 153.5 punktów , 1,90 Bet365.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Laboral 3.50 1/10
Laboral +7 pkt. 1.90 2/10
⛔ amatorzy...
Znow typowy mecz 50 na 50, dwie podobne hiszpanskie ekipy, oba zespoly mocno zawodza ale jednak to gospodarze maja 0-3 i to oni graja gorsza padake. TAU mocno krytykowane ale jakos udalo im sie Galate i Neptunasa ograc, w lidze ci i ci graja slabo. Laboral mieli Unicaje i Barcelone, z nimi wtopy i wpadka z Andorra, potem 2W. Valencia z trudnych rywali miala tylko Real. Generalnie to jest taki mecz, ze powinni dac z 1.65 na gospodarzy i bylby no bet. Jednak jesli daja 3.5-3.6 na gosci no to ja lekko to wezme. Potencjal jest podobny, moze ten 1% po stronie Laboral. Wyjazd daleki to nie jest, nie rozumiem stad az takie faworyzowanie Valencii. Zdaje sobie sprawe, ze TAU gra slabo ale jednak w skladzie maja paru solidnych graczy i to moze zdecydowac. Przede wszystkim San Emeterio, Vujacic, Shengelia, Huertel, Iverson, Bertans. Moze Vujacic zmieni oblicze tej druzyny, przeciez oni maja jeszcze Perkinsa, Hamiltona, Tillie, nie rozumiem czemu tak zle graja.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom