>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Epidemia Koronawirusa

Status
Zamknięty.
zloty5o 84,3K

zloty5o

Użytkownik
No i co z tego. Po prostu musisz przyjac do wiadomosci ze sa osoby ktore sie nie beda szczepic i juz.

A jak sie nie podoba maska na pysk do piwnicy i siedziec morda w kubel

Ja tez musze ze niektorzy w jakies jezuski wierza, krzyze, chodza na kolanach wokol jakiegos pozbijanego kawalka drewna, to dopiero jest smieszne, dorosli ludzie a w takie bajki wierza i jakos nie dramatyzuje

Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 w Wielkiej Brytanii. Premier wzywa do debaty publicznej - bham.pl

Ale sie ratuje desperacko. Chyba nawet on sie domysla kto stoi za tasmami.

Ok. Debata? Nie pozwalam. Dziekuje. Debata zamknieta

i kazdy polityk to postulujacy zostanie zlikwidowany fizycznie. Zreszta to i tak niewykonalne bo jak wyegzekwuja?

- Praca? Kumaci od dawna nie pracuja.
- Sklepy? Mozna online,. poza tym to wlasciciel bedzie decydowal kogo wpuszcza
- Granice? Znam dziesiatki sposobow na przekroczeni bez zadnej kontroli, wlasciwie od czasu do czasu sam przekraczam tak dla sportu, oficjalnie nie przekroczylem od kilku lat :)


Czeba cwiczyc zycie pod okupacja, to rozwija skille i buduje przewage nad plebsem. Wkrojenie bezdomnym smieciom od czasu do czasu to jednak chyba za malo

Tak wiec powodzenia szczepionkarze


Tak ze mam nadzieje to zamyka debate raz na zawsze.

Az sie zagotowalem przegladajac Daily Telegraph, ale to wysryw jakichs lobbystow na szczescie, nawet labour do tego nie dopusci, chyba wola zyc

Nawiasem mowiac wy to byscie chcieli miec taka lewice jak maja stany czyli Demokratow czy wlk Brytania, wlasciwie program gospodarczy maja lepszy niz liberalowie bo normalni ludzie moga sie wzbogacic niezle a nie tylko superbogaci

W UK czy USA mityczna lewica jest bardziej na prawo niz 'prawica' polska. Widac to w programach gospodarczych ale i polityce zagranicznej gdzie jest jeden glos, tylko maja teatrzyk odegrac ze mniejszosc sie nei zgadza z kolejna inwazja

PS Kto to jest ten Don Corleone? To nie ja zaznaczam, ale ciekawe poglady ma chlopak.

Moze to ten GyGy Graveel co zniknal i o nim ani widu ani slychu a wstydzi sie przyznac ze ma podobne poglady do moich?
[/QUOT
Post automatycznie złączony:

CHLOPIE TY MASZ TYLE W GLOWIE CO BARAN W TORBIE
 
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
Jeśli trzeba było wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla lekarzy,to chyba oni sami za bardzo nie wierzą w zdrowotną moc tzw.szczepionki.
To nie o to chodzi, co tutaj próbujesz insynuować. W każdej bowiem grupie społecznej znajdą się osoby, które zachowują się lub mają poglądy w jakimś stopniu sprzeczne z tym czym się zajmują w pracy zawodowej. Np. lekarz, który jest przeciwny szczepionkom, albo ksiądz, który popełnia poważne grzechy, albo policjant, który popełnia przestępstwa, itd. Zawsze znajdą się takie osoby, tak było, jest i będzie.
Ty natomiast całe środowisko lekarzy wrzucasz do jednego worka, przypisując im jakoby byli zmuszani obowiązkiem do szczepienia się. A nawet nie pofatygowałeś się aby pokazać jakąś statystykę, ilu lekarzy się zaszczepiło, bo chcieli, a ilu zostało zmuszonych obowiązkiem.

Obowiązek szczepienia dla lekarzy jest między innymi właśnie po to, aby wyeliminować lekarzy, którzy mogą stanowić zagrożenie, będąc niezaszczepionym. A zagrożenie z powodu takich lekarzy jest bardzo duże, bo mają styczność z osobami chorymi, które w mniejszym lub większym stopniu są w grupie ryzyka. Już nie mówię nawet o ryzyku zamykania oddziałów szpitalnych lub całych szpitali, jeśliby jakiś antyszczepionkowy lekarz rozniósł wirusa po takim szpitalu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
polon83, dokładnie o to chodzi. Pomimo tego, że prawie wszyscy lekarze, sami chcą się szczepić bo znają zagrożenie bo z nim obcują. Ja nie znam żadnego co by nie chciał lub obawiał się szczepienia a znam ich naprawdę sporo. Na tym polega cała narracja ludzi którzy uważają COVID za jakąś mistyfikację. Wyszukanie jakiejś lewej informacji, i wrzucenie wszystkich do jednego worka. Bo to skorumpowany polityk coś powiedział i można mu to udowondnić to dlatego 200 krajów, miliony lekarzy i wszyscy inni lecą w spisek. Suma sumarum od początku pandemii najważniejsze statystyki się zgadzają, niestety dla tych grup. Najpierw była narracja, że znacie kogoś kto zachorował? w szpitalu leżą statyści! No nic jak się rozeszło po całym świecie to później było że nikt nie umiera. No coż wielu ludziom już ktoś umarł to teraz szczepionki. I tak można do końca życia, oby jak najdłuższego. Fakty są takie ze już umarło 6 milionów ludzi, a najgorzej jest tam gdzie jest najmniej zaszczepionych ludzi. Wielka niespodzianka...
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tylko 1,7% w pełni zaszczepionych osób zmarło na COVID:


A ja dodam od siebie, że nie zdziwiłbym się jakby z tych 1,7% - 99% stanowiły osoby z lewymi certyfikatami o czym była już mowa wcześniej w tym temacie
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Fakty są takie ze już umarło 6 milionów ludzi, a najgorzej jest tam gdzie jest najmniej zaszczepionych ludzi. Wielka niespodzianka...
Fakty sa takie, ze w Europie jest najwiecej zaszczepionych i jest najgorzej... w Afryce jest najmniej i jest najlepiej... Fakty sa takie, ze najwiecej osob umiera, w ktorych krajach afrykanskich? z jakim klimatem? z jakim powietrzem?

kuzyn mamy umarl, bo zaszczepiony cymbal, ktoremu TV wmowila, ze po szczepionce nie bedzie chorowal go zakazil...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
Fakty sa takie, ze w Europie jest najwiecej zaszczepionych i jest najgorzej... w Afryce jest najmniej i jest najlepiej... Fakty sa takie, ze najwiecej osob umiera, w ktorych krajach afrykanskich? z jakim klimatem? z jakim powietrzem?

kuzyn mamy umarl, bo zaszczepiony cymbal, ktoremu TV wmowila, ze po szczepionce nie bedzie chorowal go zakazil...
Więc dalej radzę oprzeć się na opini specjalistów zamiast samemu wyciagac bzdurne wnioski, że to wina szczepionki że w Europie umiera więcej ludzi niż w Afryce. Wiesz jaka jest średnia wieku w Afryce? 20 lat, w Europie to 43. To jest główny czynnik, dlaczego w Afryce umiera mniej osób. Dzieci oraz młodzi ludzie praktycznie nie są zagrożone ostrym przebiegiem tej choroby to wiadomo od początku pandemii. Ponadto co oczywiste dane z Afryki, są niewiarygodne w porównaniu z tymi z Europy. Jak możesz porównywać dane przy testowaniu ludzi w Europie i np takiej 200 milionowej Nigerii gdzie nawet nikt nie myśli o czymś takim. Radzę przyjrzeć się w mniejszej skali gdzie działania szczepionek są nadto widoczne. Np w skali Polski podlasie i podkarpacie.... no właśnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Fakty sa takie, ze w Europie jest najwiecej zaszczepionych i jest najgorzej... w Afryce jest najmniej i jest najlepiej... Fakty sa takie, ze najwiecej osob umiera, w ktorych krajach afrykanskich? z jakim klimatem? z jakim powietrzem?
człowieku już ci tłumaczyłem to wcześniej.... Ja prd. ! Ty naprawdę porównujesz Afrykę gdzie się nie robi żadnych testów, a ludzie umierają od wojen i głodu ? Tam covid to jeszcze jeden dodatkowy, ale nie najważniejszy problem...

No tak - to jest argument, że w Afryce nie umierają od COVID bo się nie szczepią... A skąd się wzięła mutacja omikron ? Właśnie z Afryki bo tam wirus szaleje jak tylko chce.... Tam się nie szczepią i umierają na tysiące dziennie tylko NIKT TEGO NIE SPRAWDZA bo większość żyje w buszu, panuje wielka bieda i głód, a służba medyczna jest w tragicznym położeniu... Posłuchaj polskich lekarzy w jakich warunkach i czym robią np. operacje. Więc o jakim testowaniu czy sprawdzaniu na co kto zmarł jest mowa ?
 
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
Tak, 90% ludzi z Afryki nie zdąży umrzeć na COVID bo umiera na coś innego od zawsze w młodszym wieku. Stąd średnia wieku jest ponad dwukrotnie mniejsza niż w Europie. To są ciągi przyczynowe skutkowe które dzieci w podstawówce już potrafią zrozumieć. Naprawdę trzeba mieć mało rozumu, żeby wysunąć to jako argument przeciwko szczepionkom. No ale coż w tym temacie prawie same takie "argumenty" a mało wiedzy. Są badania intensywnie prowadzone i publikowane na bieżąco pod kątem Afryki i Covid. Najnowsze przypuszczenia coraz bardziej potwierdzają się że warunki atmosferyczne i temperatura ma dosć znaczący wpływ na transmisje wirusa. Tak samo jest z grypą więc to nic odkrywczego. Jednak Afryka to najgorętszy kontynent więc jestem w stanie uwierzyć, że może transmisja COVID może być tam bardziej utrudniona niz w Europie ale tak jak mówię, tego się nie dowiemy bo nikt na skale masową nie zrobi tam testów i tego nie sprawdzi, jak wielu innych rzeczy związanych z populacją w tym regionie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Więc dalej radzę oprzeć się na opini specjalistów zamiast samemu wyciagac bzdurne wnioski, że to wina szczepionki że w Europie umiera więcej ludzi niż w Afryce. Wiesz jaka jest średnia wieku w Afryce? 20 lat, w Europie to 43. To jest główny czynnik, dlaczego w Afryce umiera mniej osób. Dzieci oraz młodzi ludzie praktycznie nie są zagrożone ostrym przebiegiem tej choroby to wiadomo od początku pandemii. Ponadto co oczywiste dane z Afryki, są niewiarygodne w porównaniu z tymi z Europy. Jak możesz porównywać dane przy testowaniu ludzi w Europie i np takiej 200 milionowej Nigerii gdzie nawet nikt nie myśli o czymś takim. Radzę przyjrzeć się w mniejszej skali gdzie działania szczepionek są nadto widoczne. Np w skali Polski podlasie i podkarpacie.... no właśnie.
bzdurne wnioski sam wyciagasz... to wina klimatu a nie szczepionki... wiem jaka jest sredni wieku w Afryce i to nie sa glowne czynniki... wiesz, majac dostep do internetu piszesz to samo co ten co pisal o tym, ze w Afryce sie gwalci i biega na golasa...

okej opre sie na specjaliscie

Dr Grzesiowski: Zakażeń jest 100 tys., nie 20 tysięcy na dobę
- W tej chwili znalezienie miejsca w szpitalu w województwach wschodnich graniczy z niemożliwością - alarmował dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Przez 3 tygodnie wg doktora GRzesiowskiego ponad 3 miliony osob zakazilo sie koronawirusem w Polsce (dane niedoszacowane wg dr Grzesiowskiego) i co teraz? :) Przy liczbie zakazen jaka zaklada DR GRzesiowski (juz chyba rok czasu tak zaklada) Jaka jest smiertelnosc covidu? :) i co teraz przy 3 milionach zakazen w 3 tygodnie umarlo ile osob? :) No kurde ja mam sluchac takiego specjalisty? :)
Post automatycznie złączony:

Zachodnia Afryka jest podpieta pod ten sam system co unia europejska wklepuja dane dzida...
 
robek13 68,5K

robek13

Użytkownik
widac ze latwo mozna cie zmanipulowac :)
Ja sądzę , że raczej Ty dajesz się manipulować mediom.
Jeśli dzisiaj zmarło 486 osób z covid, to media przeważnie piszą, że tyle zmarło na covid, a już nawet na stronie rządowej pisze, że na covid zmarło 132 osoby, a reszta na choroby współistniejące wraz z covid.


Parę dni temu grzmiali wszędzie, że w woj. podlaskim jest najwięcej zgonów, bo tam najwięcej głupich antyszczepionkowców.

Na dzisiaj jest tam najmniej przypadków zakażeń. Najwięcej jest w mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Mazowieckie i wielkopolskie to województwa o największym wyszczepieniu w Polsce, ale w mediach o tym cicho i każdy pamięta, że tam gdzie się nie szczepią panuje zaraza.

Dałeś się pokłuć i teraz trudno Ci się pogodzić z tym, że to badziewie po prostu nie działa a Ty już jesteś umówiony na następne sześć dawek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
R 63,3K

roykeane2.0

Użytkownik
"Lekarze rodzinni coraz częściej mówią o pacjentach, którzy przyznają się, że kupili fałszywe certyfikaty szczepień. Gdy ich bliscy zaczynają chorować na COVID-19 sceptycy szczepień, chcą naprawić swój błąd. W takiej sytuacji zaszczepienie uniemożliwia wystawiony wcześniej nielegalny certyfikat.
- Cztery osoby z rodziny pacjenta chorego na COVID-19 miały fałszywe certyfikaty. Gdy zmarł, chcieli się zaszczepić. Rozwiązanie takiego problemu okazało się praktycznie niemożliwe. Przypisane tym osobom dawki zostały zużyte - mówi WP lekarz ze szpitala covidowego w Lublinie"


I tak się m.in. kończy uleganie fałszywym prorokom antyszczepionkowej religii, opartej na gusłach i zabobonie.

I dla przypomnienia:

"Wiecie kiedy zmienicie zdanie? Jak staniecie na krawędzi życia tak, jak stanąłem ja. I nie wstydzę się o tym pisać. Mam nadzieję, że stąd wyjdę. Mam uszkodzenia na płucach, nerkach, reszta wyjdzie w praniu. I trzymajcie kciuki za Edytę… Mamę moich dzieci, która równie krytycznie przechodzi COVID!" - napisał Wolski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Zachodnia Afryka jest podpieta pod ten sam system co unia europejska wklepuja dane dzida...
Tylko internet obejmuje 28% w Afryce... 28% ludzi z miast i 6% ludzi ze wsi ma dostęp do internetu, a na wsiach jest najgorzej pod względem służby medycznej... Więc chyba zulusi latają z każdym ciałem do sprawdzania na co kto zmarł i wklepują te dane.... :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: Tzn oczywiście zulusi nie sprawdzają, nikt nie sprawdza z wyjątkiem ośrodków uniwersyteckich więc te dane co ty wypisujesz to są z księżyca... Każdy kto był w wojsku to zrozumie - wklepują "na sztukę" :ROFLMAO:

No ja prd dalej w to brniesz.... Szkoda słów.... To właśnie robią anty i generalnie wszyscy populiści - przedstawiają wyrwane z kontekstu fakty i budują wokół tego tezy mające potwierdzić ich zdanie.

Dla porównania - pokrycie internetu w Europie wynosi 88%
 
Ostatnia edycja:
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
To już naprawdę szkoda się produkować. "To wina klimatu a nie szczepionki". Napisałem, że jestem w stanie uwierzyć że klimat ma wpływ na transmisję wirusa, bo tak sugerują badania oraz inne wirusy również na to reagują. Nie oparłem na tym żadnej tezy ani nawet twierdzenia. Natomiast implikując i sugerując że przez szczepienia umiera w Europie więcej ludzi niż w Afryce przez covid to już zakrawa o chorobę psychiczną. Zero jakichkolwiek argumentów tylko totalne bzdury i dezinformacja jak w całym tym temacie z tamtej strony. Brak słów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
G 3,3K

general1973

Użytkownik
roykeane,wczoraj o Belgii pisałeś,że liczy się to co jest obecnie,tu i teraz.
Więc robek13 napisał,że na dzisiaj najwięcej zakażeń jest w województwach najbardziej zaszczepionych.
Czy mamy afrykańskie dane w systemie?
 
d.n.o. 283

d.n.o.

Użytkownik
bzdurne wnioski sam wyciagasz... to wina klimatu a nie szczepionki... wiem jaka jest sredni wieku w Afryce i to nie sa glowne czynniki... wiesz, majac dostep do internetu piszesz to samo co ten co pisal o tym, ze w Afryce sie gwalci i biega na golasa...

okej opre sie na specjaliscie

Dr Grzesiowski: Zakażeń jest 100 tys., nie 20 tysięcy na dobę
- W tej chwili znalezienie miejsca w szpitalu w województwach wschodnich graniczy z niemożliwością - alarmował dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Przez 3 tygodnie wg doktora GRzesiowskiego ponad 3 miliony osob zakazilo sie koronawirusem w Polsce (dane niedoszacowane wg dr Grzesiowskiego) i co teraz? :) Przy liczbie zakazen jaka zaklada DR GRzesiowski (juz chyba rok czasu tak zaklada) Jaka jest smiertelnosc covidu? :) i co teraz przy 3 milionach zakazen w 3 tygodnie umarlo ile osob? :) No kurde ja mam sluchac takiego specjalisty? :)
Post automatycznie złączony:


Zachodnia Afryka jest podpieta pod ten sam system co unia europejska wklepuja dane dzida...
właśnie tym się objawia foliarstwo. Czepiłes się słowa które napisał nawet w zupełnie innym znaczeniu a nie jako teza o ilości zgonów.Wkładanie słów do ust, bzdurne wnioski, czepianie siępojedynczych wypowiedzi, wsadzanie wszystkich do jednego worka przez jedna osobę, niewiarygodne źródła niczym niepoparte. Tak jak pisałeś, jestes folirzem i rondlarzem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
R 63,3K

roykeane2.0

Użytkownik
roykeane,wczoraj o Belgii pisałeś,że liczy się to co jest obecnie,tu i teraz.
Więc robek13 napisał,że na dzisiaj najwięcej zakażeń jest w województwach najbardziej zaszczepionych.
Czy mamy afrykańskie dane w systemie?
Co do podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych kluczowe znaczenia ma liczba zgonów - a nie wykrytych zakażeń.
I nie pisałem o Belgii, że liczy się tu i teraz, ale że Adamo odnosił się do liczby zgonów z powodu covida w ostatnich tygodniach, a nie w całym okresie pandemii.
Kraje Zachodu, kraje cywilizowane, ciężko dotknięte pierwszą falą covida., a precyzyjniej rządy tych krajów wyciągnęły wnioski i teraz śmiertelność w przeliczeniu na milion mieszkańców jest tam dużo niższa, niż np w Polsce, gdzie pisowski nierząd skapitulował.

Prof. Gut o niezaszczepionych: Mogą śpiewać "Kto przeżyje, wolnym będzie, kto umiera, wolnym już"
 
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
Poniżej fragment artykułu o raporcie, z którego dobitnie wynika różnica między liczbą zgonów osób niezaszczepionych i zaszczepionych.

"Osoby niezaszczepione umierają 60 razy częściej niż osoby zaszczepione - to najważniejszy wniosek z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, który przeanalizował wszystkie przypadki zgonów na Covid-19.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika też, że osoby zaszczepione to niecałe 8 procent wszystkich osób, które zmarły na Covid-19.

Raport wskazuje także, że nie ma ofiar tej choroby wśród najmłodszych zaszczepionych. Do połowy października nie zmarła żadna osoba od 11 do 30. roku życia, która była zaszczepiona. W tej grupie wiekowej wśród niezaszczepionych jest 110 zgonów.

Z analizy danych widać też, że śmiertelność rośnie z wiekiem. Jeżeli spojrzymy na osoby w wieku 41-50 lat, to widzimy, że zmarło 8 osób zaszczepionych i 1026 niezaszczepionych. W grupie 50-latków jest 13 zgonów wśród zaszczepionych i 2614 niezaszczepionych."
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom