>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Elitserien 2011

Status
Zamknięty.
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Kibice w Polsce wciąż dyskutują o niedzielnych meczach Speedway Ekstraligi, a tymczasem we wtorek w Szwecji odbędzie się siódma kolejka Elitserien. W składach drużyn z Kraju Trzech Koron tradycyjnie pojawi się wielu biało-czerwonych. Indianerna Kumla - Lejonen Gislaved
Indianie po fantastycznym początku sezonu będą chcieli pójść za ciosem i dopisać do swojego konta kolejne punkty, które pozwolą im bezpiecznie usadowić się w fotelu lidera. W ekipie z Piotrem Protasiewiczem na czele trudno znaleźć jakiekolwiek słabe ogniwo, ale goście do Kumli przybędą w bojowych nastrojach, choć tym razem prawdopodobnie bez Piotra Świderskiego.
Awizowane składy:
Indianerna
1. Niels Kristian Iversen
2. Bjarne Pedersen
3. Piotr Protasiewicz
4. Joonas Kylmaekorpi
5. Antonio Lindbaeck
6. Ryan Sullivan
7. Simon Gustafsson
Lejonen
1. Kenneth Bjerre
2. Leon Madsen
3. Darcy Ward
4. Chris Holder
5. David Ruud
6. Sebastian Alden
7. Dennis Andersson

Piotr Protasiewicz - Indianin z krwi i kości
Valsarna Hagfors - Piraterna Motala
Valsarna tegoroczne rozgrywki rozpoczęła dość niemrawo, ale dzięki wybornej postawie w ostatnich spotkaniach w chwili obecnej zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Krzysztofa BuczkowskiegoTomasza Gapińskiego dość nieoczekiwanie urosła do roli faworyta wtorkowej potyczki z Piraterną, która w Hagfors ponownie będzie stosować zastępstwo zawodnika za kontuzjowanego Rafała Dobruckiego. W awizowanym zestawieniu Piratów po raz kolejny znaleźli się także Maciej JanowskiPrzemysław Pawlicki.
Awizowane składy:
Valsarna
1. Grigorij Łaguta
2. Artiom Łaguta
3. Krzysztof Buczkowski
4. Davey Watt
5. Daniel Nermark
6. Victor Palovaara
7. Tomasz Gapiński
Piraterna
1. Przemysław Pawlicki
2. Rafał Dobrucki - ZZ
3. Greg Hancock
4. Maciej Janowski
5. Jonas Davidsson
6. Jesper B. Monberg
7. Linus Sundstroem

Przemysław Pawlicki we wtorek wystąpi z &quot;jedynką&quot; na plastronie
Vargarna Norrkoeping - Hammarby Sztokholm
Zanosi się na to, że obie drużyny przystąpią do wtorkowego meczu bez swoich kluczowych zawodników. Gospodarze nie awizowali Adriana Miedzińskiego, natomiast goście przyjadą do Norrkoeping osłabione brakiem Tomasza Golloba. Na brak polsko-polskich pojedynków kibice jednak i tak nie będą mogli narzekać, gdyż w teamie Wilków wystąpią Krzysztof Kasprzak i Adam Skórnicki, a barwy zespołu ze stolicy reprezentować będą Robert Kościecha oraz Grzegorz Walasek.
Awizowane składy:
Vargarna
1. Lee Richardson
2. Michael Jepsen Jensen
3. Nicki Pedersen
4. Kim Nilsson
5. Krzysztof Kasprzak
6. Adam Skórnicki
7. Andre Hertzberg
Hammarby
1. Magnus Zetterstroem
2. Andrij Karpow
3. Robert Kościecha
4. Grzegorz Walasek
5. Rory Schlein
6. Simon Stead
7. Alex Edberg

Czy Robert Kościecha zrehabilituje się za słaby mecz przeciwko Vastervik?
Vastervik Speedway - Dackarna Malilla
Obie ekipy bardzo mocno pragną zwycięstwa w tym spotkaniu. Vastervik po udanym początku zmagań zanotowało trzy porażki z rzędu, natomiast Dackarna jako jeden z głównych faworytów do złotego medalu zawodzi na całej linii i jak dotąd zdołała w tym roku odnieść zaledwie jeden triumf. Tomasz Jędrzejak, Rafał Okoniewski i Sebastian Ułamek kontra Tomasz Chrzanowski, Rune Holta i Artur Mroczka. Emocje gwarantowane.
Awizowane składy:
Vastervik
1. Sebastian Ułamek
2. Tomasz Jędrzejak
3. Chris Harris
4. Rafał Okoniewski
5. Peter Ljung
6. Pontus Aspgren
7. Nikolai Klindt
Dackarna
1. Andreas Jonsson
2. Tomasz Chrzanowski
3. Fredrik Lindgren
4. Jurica Pavlic - ZZ
5. Rune Holta
6. Anders Mellgren
7. Artur Mroczka

Harris przed Jonssonem. We wtorek powtórka z rozrywki?
Pauzuje: Elit Vetlanda.
Początek wszystkich spotkań o godz. 19:00.
i i
sportowefakty.pl


Teraz pytanie - co gramy?
Zdecydowałem się na jeden kupon z 4 zdarzeń, analizy sobie dziś daruję.
Pawlicki vs Janowski @ 1.7
Holta vs Harris @ 1.7
Indianerna vs Lejonen @ 1.02
Vargarna vs Hammarby @ 1.14
ako: coś około 3.40, nie pamiętam teraz dokładnie. Wybaczcie, ale brak czasu, pozdrawiam!
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Pawlicki-Janowski 1 1,70 Tobet ⛔

W tej parze wydaje mi się że lepiej pojedzie i solidniej w Szwecji zapunktuje Przemek. Bardzo dobra i wysoko forma Pawlickiego który dzisiaj jedzie z nr 1 w parze będzie miał kolegów na ZZ natomiast Maciek dzisiaj z Gregiem i będzie Mu bardzo cięzko o wygrane dlatego uważam,że słabiej dziś wypadnie.

Indianerna - Lejonen H(0 - 20.5) 2 2,00 Tobet 57:33⛔ brak Holdera widoczny

Rozumiem że ekipa gospodarzy jest w tym spotkaniu faworytem ale +20,5pkt na Lejonen to jest bardzo duzo i myślę że bez problemu powinni to pokryć.Holder,Ward,Bjerre i Ruud myślę że spokojnie 35pkt zdobędą i handi pokryją.

Antonio Lindbäck under 10,5 1,70 Tobet 4pkt✅

Ten typ gram z tego względu że Toninio jedzie w parze z Saletrą który ostatnio czy to w Polsce czy w szwecji jeździ naprawdę na najwyższym poziomie i myślę że już w parze będzie &quot;Szwed&quot; mógł tracić pkt.Do tego rywale.Holder,Ward,Bjerre też odbiorą Mu kilka pkt i myślę że ciężko będzie zdobyć 11pkt.Bo być może 4 razy pojedzie Antonio Lindbäck więc powinno byc dobrze.


Valsarna - Piraterna 1 1,62 Tobet 45-45⛔

W tym meczu stawiam na gospodarzy którzy wydają się mieć bardziej wyrównany skład niz goście. Ok Piraci maj ZZ ale myślę że Im to nie pomoże w wygranej.Wiele będzie zależało od postawy polaków Janowskiego i Pawlickiego a wiadomo że to sa juniorzy i przeplatają dobre występy słabszymi.Gospodarze to bracia Łaguta z czego młodszy Artiom jeździ coraz lepiej i przywozi coraz więcej pkt.Do tego Buczkowski który w I lidze bardzo solidnie punktuje i Nermark z Wattem. Dla mnie wszystko jasne gospodarze wygrywają.

Västervik - Dackarna H(0 - 2.5) 2 1,80 Tobet 44:46✅

Gospodarze są mocną ekipą i pokazują to w meczach w tym sezonie jednak w ostatnim czasie Harris zawodzi i myślę że Jego punkty moga być tu decydujące.W Dackarnie ZZ za Pavlica. Holta coraz lepiej się spisuje i myslę że jeśli dziś pojedkzie w granicach 10 pkt to bardzo pomoże swojej druzynie w odniesieniu wygranej.Aj Chrzanowski i Fredka Lindgren naprawdę wygląda ten skład dobrze i myślę że nareszcie Dackarna która chce liczyć się w walce o medale wygra mecz na wyjeździe.

2/5
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Pawlicki-Janowski 1 1,70 Tobet
W tej parze wydaje mi się że lepiej pojedzie i solidniej w Szwecji zapunktuje Przemek. Bardzo dobra i wysoko forma Pawlickiego który dzisiaj jedzie z nr 1 w parze będzie miał kolegów na ZZ natomiast Maciek dzisiaj z Gregiem i będzie Mu bardzo cięzko o wygrane dlatego uważam,że słabiej dziś wypadnie.
Nastepne typy później
Ten typ też mi się rzucił w oczy, w Tobet i w konkursie ( tylko 0,5 pkt na Pawlickiego ).
Zadecyduje dyspozycja dnia na pewno, ale Pawlicki na wyjazdach raz 13 pkt ale jechał z rezerwy i raz 1 pkt, a Janowski 7 i 2 pkt.
Dziś ciekawie biegi się rozkładają, jeżeli obaj pojadą Z/Z za Dobruckiego,a wszystko na to wskazuje to Janowski pojedzie 3x z Hancockiem i 2x z Pawlickim, a Przemek 2x Hancock, 2x Janowski i ?
Także, tu powinny zadecydować biegi gdzie razem startują oraz być może kto pojedzie ten 15 bieg nominowany, ale wydaje mi się, że Pawlicki obecnie lepiej się prezentuje, dobrze śmiga a Anglii i też bym się skłaniał ku typom na niego.
 
unicaja 10,1K

unicaja

Użytkownik
Jędrzejak - Lindgren @1,50 unibet ✅
Ciekawy mecz w Vastervik i jeden z lepszych typów na dzisiaj wg mnie. Dackarna strasznie zawodzi od początku rozgrywek, kolejna okazja na rehabilitację nadarza się na obiekcie w Vastervik. Ciężko przewidzieć czy faktycznie już tego wieczoru nastąpi przebudzenie Gryfów ale z całą pewnością powyższy typ należy mocniej rozważyć.
Jak wiadomo ekipa z Malilli ciągle stosuje ZZ za Pavlica, w ramach którego pojadą zapewne tak jak to bywało ostatnio min trzej wielcy liderzy Dackarny: Holta, AJ i właśnie Lindgren. To właśnie Fredka został ustawiony w parze z zastępowanym Pavliciem. Jak już wspomniałem jako że Fredrik jest liderem Dackarny czekać go może dzisiaj 6 a niewykluczone że i 7 startów w razie prowadzenia gospodarzy min 6 oczkami. Jędrzejak który i tak zaskakuje pozytywnie na szwedzkich torach został wystawiony w parze z Sebastianem Ułamkiem a więc jednym (obok Bombera Harrisa i Szweda Ljunga) filarów Vasterviku. A już ten sam fakt nie wróży zbyt dobrze zdobyczy popularnego Ogóra. Punkty tracić będzie na partnerze z pary. Owszem, ma on jeden dość luźniejszy bieg (5) ale tam też nie wiadomo do końca z jakim rywalem będzie się potykał bowiem w programie wpisany jest Pavlic czyli będzie zetzetka.
Reasumując. Vastervik mocny u siebie co pokazał w transmitowanym nie tak dawno starciu z Lejonen, zatem 6 a może nawet 7 biegów Fredki wykluczyć nie można. Jędrzejak wobec silnego partnera i dużej konkurencji w ekipie może zakończyć swój udział w meczu na 4 startach. Już tutaj przewaga Lindgrena jest ogromna, dodajmy do tego jeszcze umiejętności i wychodzi mi w tej parze spokojna wygrana Szweda.
Powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jędrzejak - Lindgren @1,50 unibet
Jak już wspomniałem jako że Fredrik jest liderem Dackarny czekać go może dzisiaj 6 a niewykluczone że i 7 startów w razie prowadzenia gospodarzy min 6 oczkami. Jędrzejak który i tak zaskakuje pozytywnie na szwedzkich torach został wystawiony w parze z Sebastianem Ułamkiem a więc jednym (obok Bombera Harrisa i Szweda Ljunga) filarów Vasterviku. A już ten sam fakt nie wróży zbyt dobrze zdobyczy popularnego Ogóra. Punkty tracić będzie na partnerze z pary. Owszem, ma on jeden dość luźniejszy bieg (5) ale tam też nie wiadomo do końca z jakim rywalem będzie się potykał bowiem w programie wpisany jest Pavlic czyli będzie zetzetka.
Reasumując. Vastervik mocny u siebie co pokazał w transmitowanym nie tak dawno starciu z Lejonen, zatem 6 a może nawet 7 biegów Fredki wykluczyć nie można. Jędrzejak wobec silnego partnera i dużej konkurencji w ekipie może zakończyć swój udział w meczu na 4 startach. Już tutaj przewaga Lindgrena jest ogromna, dodajmy do tego jeszcze umiejętności i wychodzi mi w tej parze spokojna wygrana Szweda.
Powodzenia !
Fredka nie jest liderem bo nim jest zdecydowanie Jonsson. A już na pewno w meczach wyjazdowych gdzie niestety Fredka miewa problemy.
Jędrzejak w parze z Ułamkiem to celowe zagranie, obaj u siebie spisują się świetnie dlatego nie koniecznie musi tracić punkty na Ułamku, choć pewnie tak będzie.
Jednak nie wątpliwie typ dobry bo Lindgren minimum 5 razy pojedzie, nie wiadomo kto w nominowanym, może to być Holta i Jonssson ( jego jestem pewny ). I właśnie w Unibet drugi dobry typ to Jonsson - Ułamek na 1.
EDIT: Indianerna ma wyrówny skład, ale Holder, Bjerre czy Ward mogą dziś pociągnąć drużynę i +20,5 pkt na Lejonen wygląda kusząco.
I z Woffindenem na rezerwie dziś Vargarna może rozbić Hammarby, -12,5 pkt to nie wysoki handicap i spokojnie do pokrycia, bo Walasek pewnie swoje zrobi ale Zetterstroem ostatnio lekki spadek formy, a Kościecha na wyjazdach pewniakiem nie jest, nie wspomnąć o Karpowie i bardzo słabej rezerwie.
 
wojt667 2

wojt667

Użytkownik
Dla tych co jeszcze nie wiedzą, Holder dzisiaj nie pojedzie w Szwecji, prawdopodobnie obecnie przebywa w... Poole. Za niego pod czwórka w Lejonen wystąpi Denis Andersson, który awizowany był na rezerwie pod numerem 7, gdzie wskoczy Oliver Berntzon.
W Vargarnie niepewna jest sytuacja Richardssona, krążą słuchy, że może być za niego ZZ lub pod jedynkę wstawiony Kasprzak - póki co nie ma wiarygodnego źródła.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Szukałem, szukałem zmian w szwedzkiej Elitserien, ale po raz kolejny znaleźć nic nie mogłem. Ale to w zasadzie dobrze, bo być może to początek &quot;porządności&quot; w najlepszej szwedzkiej lidze. W przeszłości niemal co kolejkę zdarzały się &quot;niezapowiedziane&quot; zmiany, oby to było tylko nutką przeszłości.
PS. O tym co piszecie wyżej wiedziałem już. Richardson niby ma jechać, &quot;niby&quot;. Bo zawsze o tym na swoim Twitterze informował, a tu żadnych wpisów od niedzieli. Mocno podejrzane ... Kasprzak jest awizowany na jutrzejsze spotkanie z Piraterną, także może &quot;Blondyn&quot; jedzie dzisiaj ...
1. Vargarna Norkoeping - Hammarby Sztokholm Typ: Vargarna -10 @ 1.80 ▶ bet365 ✅
&quot;Wilki&quot; przed sezonem poczyniły chyba największe transfery w całej Elitserien. Pozyskano Richardsona i Pedersena, a wyniki jak na tą ekipę mocno rozczarowujące. Nie mam jednak wątpliwości, że ta ekipa w końcu zaskoczy. Dzisiaj jest ku temu świetna okazja, bowiem na ICA Maxi Arena przybędzie osłabiona drużyna ze stolicy - Hammarby. Brak Tomka Golloba w ich szeregach na pewno będzie mocno odczuwalny, mimo tego iż, pieniądze wydane przez Tommy&#39;ego Cederlunda na transfer mistrza świata spłacały się raczej wolno. Bez &quot;Chudego&quot; beniaminek traci &quot;lwi pazur&quot;. Nie sądzę by &quot;szwagry&quot;, &quot;Zorro&quot;, &quot;RooBoy&quot;, Karpow i beznadziejne rezerwy były w stanie rywalizować w Norkoeping o korzystny rezultat - na &quot;Wilki&quot; to zdecydowanie za mało. Jest trójka liderów - Richardson/Kasprzak, Miedziński i Pedersen, którzy nie powinni zawieść. Różnicę powinien robić przesunięty na rezerwę Woffinden, który po kontuzji pokazuje speedway na najwyższym poziomie. Ponadto jest Nilsson, Skórnicki i Andersson - Oni powinni dorzucać cenne punkciki. Szefowie ekipy z Norkoeping jeśli myślą o korzystnej pozycji przed PO muszą takie mecze wygrywać w jak największych rozmiarach i na to właśnie liczę.
W Szwecji handicap -16 na Vargarne.
2. Vastervik - Dackarna Maililla Typ: Vastervik @ 1.80 ▶ PAF ⛔ ostatni bieg ... ????
Ja nie wiem skąd taki kurs. Vastervik u siebie piekielnie mocny. Jako jedyny był w stanie pokonać w tym sezonie &quot;Indian&quot; z Kumli (48-42) i rozbił faworyzowany Lejonen w stosunku 54-36. Ekipa ze wschodniego wybrzeża mocno zadziwia. Wydawało się, że po odejściu Golloba będą skazani na walkę w końcu tabeli, nic bardziej mylnego, bowiem Harris i spółka radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Dzisiaj jadą w swoim w zasadzie najsilniejszym zestawieniu, można ponarzekać na brak Shieldsa, który wypadł na około miesiąc ze talii Mikaela Messinga, w jego miejsce jednak desygnowano do boju Okoniewskiego, który nie powinien zaniżać jakości Vasterviku, a być może nawet przeciwnie. Wyrównany skład to jest to co w tym sezonie zdaje egzamin w Szwecji, na taki model składu postawili działacze w Kumli i właśnie na wschodzie w Vastervik. Cieżko bowiem dopatrywać się tutaj lidera, mentalnie może jest nim Harris, ale pozostali świetnie się uzupełniają - Ułamek, Jędrzejak, Ljung, Okoniewski, Klindt. Nazwiska być może nie powalają, ale każdy z nich daje z siebie to co najlepsze.
&quot;Gryfy&quot; mocno zdziesiątkowane od jakiegoś czasu. Co tydzień w zasadzie udowadniają, że w trójkę meczu się wygrać nie da (wtopy z Valsarna u siebie i Lejonen na wyjeździe). Trójka Lindgren, Holta i Jonsson to chyba za mało na monolit ze wschodniego wybrzeża. Takie moje zdanie ...
3. Indianerna Kumla - Lejonen Gislaved Typ: Indianerna -20 @ 1.875 ▶ SB ✅
&quot;Indnianie&quot; piekielnie mocni. W zasadzie do żadnego z zawodników nie można się przyczepić. &quot;Lwy&quot; po imponującym początku ostatnio spuściły z tonu. Blamaż w Gislaved z Valsarna przelały czarę goryczy. Dzisiaj &quot;Lwy&quot; do Kumli zawitają mocno osłabione, zabraknie Holdera, Maxa oraz Świderskiego. Działacze Lejonenu &quot;doprosili się&quot; Kennetha Bjerre by ten łaskawie pojawił się na meczu w szwedzkiej lidze, od niepamiętnych czasów. Nie spodziewałbym się po nim niczego konkretnego, bowiem wiadomo w jaki sposób &quot;Kenio&quot; traktuje Elitserien. Dzisiaj chyba nic nie uchroni gości od srogiego łomotu. Nie mają dzisiaj w zasadzie żadnych argumentów by przeciwstawić się gospodarzom.
Reszta suche typy. Nie zdążyłbym nic już dopisać, a może akurat ktoś skorzystać.
4. Valsarna Hagfors - Piraterna Motala Typ: Valsarna @ 1.67 ▶ Betsafe ⛔
5. Piotr Protasiewicz (suma punktów) Typ: Over 9 @ 2.00 ▶ Bet365 ✅
6. Kenneth Bjerre (suma punktów) Typ: Under 11.5 @ 1.80 ▶ Tobet ✅
7. Tomasz Gapiński - Jasper B. Monberg Typ: Gapa -2 @ 2.00 ▶ Bet365 ✅

W tym sezonie Elitserien jest moją najukochańszą ligą ???? Prawie 80% skuteczności ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Szwedzka Elitserien przyzwyczaiła Nas do wtorkowych emocji, jednak dzisiaj odbędzie się zaległy mecz z VI kolejki zmagań pomiędzy Piraterną a Vargarną. W pierwotnym terminie (tj. 7 czerwca) nie udało się rozegrać spotkania ze względu na opady deszczu, tor po prostu pływał w wodze. Mimo, że dzisiaj nad Motalą przeważają chmury to zza nich wygląda nieśmiało słoneczko, więc nie powinno być większych problemów z rozegraniem tego spotkania.
Oto awizowane składy:

Można się spodziewać jakiś zmian w składzie. Być może Kasprzaka zastąpi Skórnicki, który wczoraj zaprezentował się całkiem przyzwoicie. Wczoraj Piraterna wywalczyła cenny remis na trudnym terenie w Hagfors. Remisowy rezultat w ostatniej gonitwie dnia uratował nie kto inny jak Hancock. Vargarna dość pewnie poradziła sobie z osłabioną drużyną beniaminka ze Sztokholmu. Dzisiaj można spodziewać się ciekawego pojedynku. Buki powinny nam zaoferować jakieś ciekawe pary, choć pewnie z niewielkim opóźnieniem w porównaniu do normalnej kolejki.
Zapraszam do dyskusji nt. tego spotkania ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Dzisiaj czeka nas nadrabianie zaległości w szwedzkiej Elitserien, a zarazem niezwykle ciekawy mecz pomiędzy Piraterną a Vargarną będą to derby regionu Östergötland, co dodaje tej rywalizacji dodatkowego smaczku.
Nie będę podejmował się typowania, kto okaże się lepszy w tym pojedynku, bowiem obie drużyny dysponują podobnym potencjałem i naprawdę ciężko wskazać mi która z ekip odniesie dzisiaj zwycięstwo.
Menadżer &quot;Piratów&quot; Stefan Andersson po raz kolejny zdecydował się na zastępstwo zawodnika za Rafała Dobruckiego w wywiadzie dla Motala&amp;Vadstena Tidning powiedział, że to znacznie korzystniejsze rozwiązanie dla &quot;Piratów&quot; niż wstawienie do składu Amerykanina Ryana Fishera. Postawił więc na połączenie doświadczenie Hancocka z młodzieńczą fantazją polskich husarzy Pawlickiego i Janowskiego oraz lokalnych matadorów, czyli urodzonych w Motali braci Davidssonów. Naprzeciw staną &quot;Wilki&quot; z Norkkoeping prowadzone do boju przez Nickiego Pedersena, a wspomagane Miedzińskimi, Richardsonem i Kasprzakiem, oraz przede wszystkim Taiem Woffindenem, który chyba wraca do wielkiej formy. I to właśnie w &quot;Taiskiego&quot; postanowiłem dzisiaj zainwestować.
1. Tai Woffinden - Linus Sunstroem Typ: Woffinden -2.5 @ 2.20 ▶ Tobet ⛔
Nie zawaham się stwierdzić, że to powrót Taia Woffindena do wielkiej formy jaką prezentował w 2009 roku, gdy jego talent eksplodował na naszych oczach. W ubiegłym roku gdzieś młody Brytyjczyk się pogubił, na co niebagatelny wpływ miała też śmierć jego ojca - Roba. Ale nie wracajmy do przeszłości. Ostatnie tygodnie to popisowa jazda &quot;Woffy&#39;ego&quot;. W finale Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii był trzeci, w fazie zasadniczej był bezbłędny (3,3,3,3,3) dopiero w Grand Final poskromili go doświadczeni Harris i Nicholls (dopiero trzeci start przyniósł rozstrzygnięcie, w dwóch pierwszych Woffy był pierwszy jednak w obu przypadkach zostały przerwane). Wracający do zdrowia po kontuzji Woffinden w minioną niedzielę po raz pierwszy pokazał się na ligowych torach w Polsce. Swojemu nowemu pracodawcy z Gniezna odpłacił się kompletem (3,3,3,3). To jednak nie koniec popisów 20-letniego Anglika, bowiem wczoraj na torze w Norkkoeping otarł się komplet (15+2). Nie mam wątpliwości, że to dopiero początek popisów Taia w tym sezonie. Dzisiaj powinien mieć nieco ułatwione zadanie, gdyż po raz kolejny wystartuje z rezerwy. Wczoraj ten handicap wykorzystał w stu procentach i poprowadził &quot;Wilki&quot; do zwycięstwa z Hammarby. Na BILTEMA Arena czeka go dzisiaj najprawdopodobniej pracowity dzień, gdyż jest niemal pewne, że Peter Jansson będzie korzystał z dobrej formy Woffindena i wystawi go za partnera z rezerwy Bergstrom&#39;a. Może jakaś rezerwa taktyczna, co daje prawdopodobnie 6/7 startów dla Anglika.
Na tyle startów nie może liczyć Linus Sundstrom. Dla młodego Szweda ten sezon jest póki co średnio udany. Rówieśnik Woffindena ma jedną z najsłabszych średnich biegopunktowych w szwedzkiej Elitserien. Możliwym scenariuszem jest, że trener &quot;Piratów&quot; Stefan Andersson będzie zastępował urodzonym w Motali Danielem Davidssonem, który prezentuje się nieco lepiej od swojego młodszego kolegi.
Reasumując. Jeżeli tylko nie będzie żadnej zmiany w składach (tzn. Woffy nie wskoczy na pozycję 1-5) to jestem spokojny o powodzenie tego typu. Polecam i życzę powodzenia!​
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Moim zdaniem równie fajny typ na Piraternę, aczkolwiek po tym co zobaczyłem rano w fortunie (1,75), spodziewałem się w internetowych bukach w miarę wyrównanych kursów, złapałem 1,65 ✅ ✅w betsafe i z tego co widzę to chyba najwyższy kurs na rynku internetowym, jaki można złapać.

Zwracam honor, męki straszne. ALE SIĘ UDAŁO...
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Verti świetny typ i zdecydowanie do wejścia. Dla tych co nie chcą tak bardzo ryzykować to jest w Sportingbet -0,5 pkt po kursie 1.45 na taki sam typ, ja właśnie tam zagrałem w dublu Woffindena. Tai spokojnie dziś jedzie 5 razy, do tego jakaś rezerwa zwykła za kogoś i 6 występów to może być minimum 10 pkt. Linus pewnie z 3 razy pojedzie, ale nawet 4 występy myślę, że nie dadzą mu więcej niż 5-7 pkt.
EDIT: Jednak Tai dziś trochę słabiej, ale -0,5 pkt siadło, dobrze, że pojechał ten 6 bieg i 1 pkt zdobył. Bezpieczniejszy typ okazał się jednak bezpieczniejszy ????
Moim zdaniem równie fajny typ na Piraternę, aczkolwiek po tym co zobaczyłem rano w fortunie (1,75), spodziewałem się w internetowych bukach w miarę wyrównanych kursów, złapałem 1,65 w betsafe i z tego co widzę to chyba najwyższy kurs na rynku internetowym, jaki można złapać.
Wyrównany ten mecz się zapowiada i myślę, że ostatnie 2-3 biegi zdecydują kto wygra. Teoretycznie nawet goście mają mocniejszy skład ale w praktyce to Vargarna potrafi zaskoczyć negatywnie.
EDIT: Tak jak pisałem, zacięty mecz i ostatni bieg decydował, jednak grunt, dla Ciebie bosky, że gospodarze wygrali.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Teoria w tym wypadku bardzo często okazuje się bardzo mylna, kiedy Nicki Pedersen uważany przez wielu za lidera po raz kolejny (drugi sezon z rzędu zresztą) pokazuje gdzie ma ligę szwedzką. Nie inaczej ma się sytuacja w przypadku znajdującego się pod formą Kaspera (o ile pojedzie w ogóle, ale chyba gdybym zobaczył Sqrę byłbym nawet szczęśliwszy z perspektywy mojego typu). Kogo zatem się obawiać? Taia i Miedzińskiego? OK, pierwszy zrobi pewnie dwucyfrówkę z naciskiem na jej dolne granice, Tai w pojedynku z Linusem rzeczywiście jest murowanym faworytem, ale kreowanie go na lidera w starciach z prezentującymi się naprawdę solidnie Janowskim, Pawlickim, czy Hancockiem to w moim odczuciu małe szaleństwo. Grosz do grosza i - w moim odczuciu - ten mecz spokojnie wygrają miejscowi. Ale nie ma co przeżywać przed meczem, pożyjemy zobaczymy ????
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Holder znowu nie jedzie?Wiecie czemu? Typy podam trochę później bo narazie w racy nie mam czasu za bardzo.
V/ Działacze &quot;Lwów&quot; stwierdzili, że dadzą Holderowi wolne, bo ma w ostatnich tygodniach za dużo zawodów i należy mu się odpoczynek. Tak naprawdę to Lejonen tonie w długach. Do dymisji podał się szef Joakim Olsson, który z dnia opuścił ekipę z Gislaved. Nie wiadomo, czy nawet w przypadku zagwarantowania sobie startów w przyszłorocznej Elitserien &quot;Lwy&quot; wystartują w rozgrywkach, ze względu na właśnie problemy finansowe. Mając w pamięci historię Rospiggarny, Smederny czy Masarny taki scenariusz jest bardzo możliwy ...
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Hammarby Sztokholm – Valsarna Hagfors (0-8,5) 2 1,80 Unibet - ZWROT

W Stolicy miejscowe Hammarby podejmie drużynę z Valsarny. Beniaminek od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze, zajmuje piątą lokatę w tabeli Eliteserien, natomiast goście zajmują trzecią pozycję z jednym punktem więcej na koncie aniżeli „Stołeczni”. Gospodarze przed sezonem sięgnęli po Mistrza Świata, Tomka Golloba. Tomek od początku sezonu w Szwecji nie jeżdzi jak na Mistrza Świata przystało, ale gołym okiem widać, że Ligę Szwedzką traktuje lekko mówiąc ulgowo.. Oprócz Tomka w drużynie gospodarzy jest jeszcze dwóch Polaków, mianowicie Grzegorz Walasek oraz Robert Kościecha. Na pewno mocnym ich ogniwem jest także „Zorro” oraz Schlein, który potrafi naprawdę zaskoczyć pozytywnie szczególnie na trze w Sztokholmie. Jeśli chodzi gości, to na pewno trzeba liczyć się braćmi Lagutami, Danielem Nermarkiem. Jakieś punkty na pewno przywiezie Watt oraz „Szokt”. Jedynym Polakiem w drużynie się „Gapa” który pojedzie dzisiaj na rezerwie w parze z młodszym bratem „Fredki” Lindgrena. Uważam, że nie ma wielkiej rozbieżności w składach między obiema drużynami dlatego stawiam na to, że dzisiejszy pojedynek będzie raczej wyrównany do ostatniego biegu.

Indianerna Kumla – Vargarna Norrkoeping (0-10,5) 1 1,85 Unibet
⛔
Gospodarze od początku sezonu pokazują fantastyczną dyspozycje, są na chwile obecną nie kwestionowanym liderem Ligi Szwedzkiej. Natomiast goście znajdują się w tej chwili na czwartej pozycji w tabeli Elitserien. Goście przed sezonem pozyskali trzy krotnego Mistrza Świata, Nickiego Pedersena. Ale Nicki jak Tomek Gollob od początku sezonu nie spisuje się na torach Ligi Szwedzkiej jak na niego przystało. Z tym, że on tak naprawdę w żadnej lidze nie spisuje się tak jak by tego od niego oczekiwano. Oprócz niego w zespole jest jeszcze „Tajski”, „Kasper”, „Miedziak” oraz Lee Richardson. Skład na papierze wygląda naprawdę imponująco ale dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z bardzo silną drużyną „Indian”, która od początku sezonu u siebie na torze po prostu „zmiata” każdą drużynę. „PePe”, „Toninho”, „Puk” czy Bjarne to naprawdę pewne punkty zespołu, do tej czwórki dołączył Sullivan który na początku sezonu miał po prostu problemy z nowymi tłumikami. Jeśli chodzi o rezerwy to tutaj równie widzę ogromny handicap po stronie gospodarzy. Moim zdaniem po przeanalizowaniu handicapu i składów, skłaniam się ku ujemnemu handicapowi w stronę gospodarzy. Miejscowi na cztery spotkania u siebie tylko raz nie odrobili takiego handicapu.
Dackarna Malilla – Piraterna Motala (0-6,5) 2 2,00 Unibet ✅
Gospodarze, od początku sezonu spisują się bardzo słabo, często brakuje szczęścia np. w takich spotkaniach które przegrywają na wyjeżdzie dwoma czy sześcioma punktami, a już ostatnia porażka u siebie z Valsarna musi na pewno pozytywnie wpłynąć na gospodarzy. Do składu wraca Hans Andersen, no moim zdaniem jest to wzmocnienie chociaż forma Duńczyka to tak naprawdę wielka niewiadoma. Od początku sezonu dobrą formę pokazuje chyba na tą chwile lider Dacarkny, Andreas Jonsson. Mocnymi punktami gospodarzy powinni dzisiaj być również „Fredka” i „Rysiu”. Wielką niewiadomą gospodarzy może być dziś Mroczka i rezerwowi gospodarzy. Jeśli chodzi o gości to liderem na pewno będzie „Herbie” który zrobi bardzo dużo punktów, na pomoc może też liczyć od Przemka Pawlickiego oraz Jonasa Davidssona. Pytanie jak pojedzie Maciek Janowski, ale na jego kilka punktów też goście mogą liczyć. Porównując rezerwy to chyba tutaj handicap jest po stronie gości. Podsumowując uważam, że dzisiejszy pojedynek tak jak ten w stolicy Szwecji będzie zacięty dlatego gram dodatni handicap na gości którzy mają jeszcze w zanadrzu z/z, czyli pojawia się możliwość na dodatkowy start liderów Piraterny.
 
Y 20

ymaginary

Użytkownik
Dziwny zakład widzę w Unibecie
Which rider will score most points in the match?

Jonsson, A 1,25
Pavlic, J 3,50
Skąd Jurcica w składzie? Jeśli pojedzie to za kogo? Może jednak Hans dzisiaj nie wystąpi? Nie wiem czy w ogóle Chorwat jest już zdolny do jazdy. Za kogo by nie pojechał to i tak chyba warto na podbicie zagrać Jonssona w tej parze.

Czaiłem się już od wczoraj żeby zagrać na Vetlande, ale im dłużej o tym myślę, tym mam co raz większe wątpliwości. Niepokoi mnie wzrost kursów, bo gdy typy pojawiły się w Unibecie to na wygraną Elit było 1,6 a teraz 1,75, podobnie w Tobet początkowo 1,65, a teraz 1,7. Pewnie nastąpiła jakaś zmiana w składach, jak macie jakieś info to piszcie.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Dziwny zakład widzę w Unibecie
Which rider will score most points in the match?

Jonsson, A 1,25
Pavlic, J 3,50
Skąd Jurcica w składzie? Jeśli pojedzie to za kogo? Może jednak Hans dzisiaj nie wystąpi? Nie wiem czy w ogóle Chorwat jest już zdolny do jazdy. Za kogo by nie pojechał to i tak chyba warto na podbicie zagrać Jonssona w tej parze.

Czaiłem się już od wczoraj żeby zagrać na Vetlande, ale im dłużej o tym myślę, tym mam co raz większe wątpliwości. Niepokoi mnie wzrost kursów, bo gdy typy pojawiły się w Unibecie to na wygraną Elit było 1,6 a teraz 1,75, podobnie w Tobet początkowo 1,65, a teraz 1,7. Pewnie nastąpiła jakaś zmiana w składach, jak macie jakieś info to piszcie.
Nie graj tego bo Jurica na pewno nie pojedzie, chyba, że na wózku inwalidzkim. Co do typu na Vetlande to odpuszczam to spotkanie, Janusz nie wiem w jakiej formie jest w Szwecji, Crump słabo w Szwecji od początku sezonu. Jedynie Jarek pewny punkt, ale z drugiej strony te kłopoty finansowe w drużynie gospodarzy o których napisał Verti i akselek. Dlatego ja po prostu odpuszczam to spotkanie i jedynie jak znajdziesz jakiś typ na Jarka 12-11 punktów to zagraj ;)
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Antonio Lindbaeck-Krzysztof Kasprzak 1 @ 1,60 Unibet lub Lindbaeck(-2,5) @ 2,05 Tobet⛔

Dwie ciekawe opcje w różnych bukach. Unibet daje nam tą parę bez handi ale za to niższy kurs, a Tobet daje handi ale również wyższy kurs. Ja tam uważam, że oba typy warte uwagi, gdyż Antonio obecnie jest w całkiem dobrej formie. W GP jeździ nawet nieźle, w naszej 1 lidze kapitalnie i w Szwecji również dobrze - 2,065 i 10 miejsce. Krzysztof Kasprzak tego sezonu na pewno do udanych nie może zaliczyć. W naszej E-lidze jeździ w kratkę ale częściej mu nie idzie, jak idzie. W Szwecji też mizeria - 1,773 ale to za sprawą dobrej jazdy u siebie, gdyż na wyjazdach jest jeszcze gorzej. Dzisiaj jedyną możliwością na nie wejście tego betu jest fakt, że Kasper pojedzie 6 razy, bo i taktyczna możliwa ale ja bym raczej został przy tym, że pojedzie maksymalnie 5, a może i nawet 4 razy.

Andriej Karpov-Tomasz Gapiński 2 @ 1,90 Tobet

Może i Gapa nie najlepiej jedzie póki co w Eliteserien ale moim zdaniem dzisiaj możemy oglądać jego dobry występ. Dlaczego? Ano jedzie w pozycji rezerwowego więc można się od niego spodziewać dużej ilości punktów. Podobnie jest w sytuacji Karpova. Jednak moim zdaniem Karpov ma trudniejszego zawodnika w parze do objechania. O ile Zetterstroem i Nermark to zawodnicy porównywalni, a obecnie trochę lepszy wydaję się być Daniel, to u siebie Zoro ma średnią ponad 2 więc łatwo punktów mu na pewno nie odda. Tomek też będzie chciał się zrehabilitować za słaby występ w Łodzi przeciwko Orłowi i pokazać włodarzom Polonii, że dalej jest w dobrej formie. Myślę, że tutaj może zadecydować klasa obu zawodników, a Tomka ja osobiście cenię o wiele wyżej od Ukraińca.
Magnus Zetterstroem Powyżej 7 @ 1,80 Bet365
Fajny zakład oferuję na 365. Magnus jak już pisałem powyżej jeździ w tym roku całkiem dobrze. U siebie średnia 2,083 i wraz z Rorym Schleinem są najlepszymi jeźdźcami Hammarby w Sztokholmie. Dzisiaj jedzie pod numerem 5 więc pojedzie z rezerwowymi. Andriej Karpov raczej mu punktów nie powinien zabierać. Wiadomo punkty może tracić z Łagutami, Nichollsem czy Nermarkiem ale jednak myślę, że w tych co najmniej 4 startach to 8 punktów zrobi i średnia będzie nadal na takim samym poziomie.
Grigorij Łaguta Powyżej 9 @ 1,80 Bet365
Grisza jest po Gregu Hancocku najlepszym zawodnikiem w lidze szwedzkiej jeśli idzie o mecze wyjazdowe. Średnia 2,467 na pewno robi wrażenie, bo przecież objeżdżał już nie byle kogo. Dzisiaj w parze z bratem Artiomem i tutaj niestety jakieś punkty może tracić, bo gdy będą jechać na 5:1 czy 3:3 i będzie za swoim bratem to na pewno bawić się w jego wyprzedzanie nie będzie. W swoim 4 starcie pojedzie z Wattem więc on mu punktów nie powinien zabrać. Przy okazji może się trafić jakaś rezerwa taktyczna, bo Hammarby u siebie w tym sezonie pogonili już mocniejsze ekipy od Valsarny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom