>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Elitserien 2011

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Przed Nami dzisiaj już V kolejka szwedzkiej Elitserien, oto plan na dziś:
Dackarna Malilla - Valsarna Hagfors, godz. 19:00
Indianerna Kumla - Hammarby Sztokholm, godz. 19:00
Vargarna Norkoeping - VMS Elit Vetlanda, godz. 19:00
Vastervik - Lejonen Gislvaed, godz. 19:00


Info dot. składów
Tradycyjnie już, jeżeli chodzi o rozgrywki w kraju &quot;Trzech Koron&quot; trzeba przyjrzeć się dość bacznie awizowanym składom. Wielokrotnie już zdarzały się &quot;niezapowiedziane&quot; zmiany, które niweczyły nasze plany typerskie. Zawsze staram się coś wyszukać na ten temat jakiś informacji w szwedzkich gazetach, serwisach informacyjnych i dzisiaj po prawie dwugodzinnym &quot;grzebaniu&quot; w tychże serwisach mogę niemal stwierdzić, że zmian nie będzie! Oczywiście może się coś nagle &quot;wysypać&quot;, ale w miarę możliwości poinformuję o tym (no chyba, że nie będę w stanie, bądź informacje będą wykraczać poza moje kompetencje ;)
Aktualna tabela:

Zaraz zabieram się do typowania i analizowania : )​
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Indianerna -8,5 - Hammarby 1 @ 1,70 Betsafe ✅ 55-35
Wydaje mi się że jest to bardzo dobry typ. Indianie rewelacyjnie spisują się w tym sezonie czego odzwierciedleniem jest pozycja ligowa. Znakomity i bardzo wyrównany skład, bije na głowę zawodników przyjezdnych. Ciężko nawet wskazać lidera tego zespołu bo tu każdy może pojechać rewelacyjnie. Pokazują to nawet statystyki gdzie czterech zawodników Indianerny jest w TOP10 najlepiej punktujących w lidze. Taki handicap moim zdaniem spokojnie do pokrycia przez miejscowych. Hammarby nawet wysoko w tabeli, ale długo się tak nie utrzymają. Brakuje lidera bo Gollob w Szwecji napewno takim nie jest. Punktować może Zorro i Walasek którzy zawsze w Kumli dobrze jeździli. Jednak to nie wystarczy na miejscowych i to oni wygrają dzisiaj minimum 9 punktami.
F.Lindgren - G.Laguta 1 @ 1,30 betsafe ✅ 13-12
Dzisiaj Dackarna stosuje Z/Z w której mogą jechać wszyscy zawodnicy i takim napewno będzie Fredka. W Szwecji jak narazie 10 średnia ale u siebie legitymuje się średnią biego-punktową 2,80. Laguta lider Valsarny ale moim zdaniem więcej punktów od Fredki nie zdobędzie. Znając jego wadliwe maszyny to minimum jeden defekt wydaje być pewniakiem. Do tego dodatkowy bieg Lindgrena z Z/Z i nie mam wątpliwości kto dzisiaj lepiej zapunktuje.
 
unicaja 10,1K

unicaja

Użytkownik
Vastervik-Lejonen 2 @ 2,00 Tobet Kurs naprawdę bardzo ładny jak na taki mecz. Vastervik pierwsze dwa mecze i sensacyjnie mieli komplet punktów. Jednak ostatnie dwa spotkania to już wyraźne porażki z Piraterną i Vetlandą, które pokazały, że jednak tak łatwo nie będzie im w tym sezonie. Lejonen póki co 3 mecze i 3 zwycięstwa i sądzę, że są w stanie w tym sezonie powalczyć o medale. W formie w ekipie Lwów są Świderski, Holder. Poza tym wiele punktów można oczekiwać od tej drugiej linii, którą tworzy praktycznie pozostała 5 co jest ich sporym atutem. Vastervik jakoś dla mnie ma najsłabszy skład. Ciekawe czy Harris wreszcie będzie jeździł jak na niego przystało, bo jego forma jest bardzo nie równa. Ułamek, Ljung czy Jędrzejak również mają spore wachania. Shield, Klindt i zwłaszcza Asprgren będą dzisiaj zapewne najsłabszymi ogniwami swojej drużyny. Myślę, że po takim kursie aż grzech nie spróbować zagrać na gości. Ten mecz będzie jeśli się nie mylę pokazywany przez Orange Sport Info.
Ja absolutnie popieram powyższy typ na Lejonen. Największą zaletą Lwów jest brak dziur w składzie, ekipa jest niezwykle wyrównana i jeśli któremuś zawodnikowi przytrafi się słabszy dzień to z całą pewnością koledzy tę lukę zapełnią. Ekipa z Gislaved póki co niepokonana, Vastervik powiedziałbym nawet iż pozytywnie zaskakuje - mam tu na myśli głównie wygraną z Wilkami. Kurs na wygraną gości super, w sam raz na singla. W razie czego tobet posiada ten mecz w ofercie live więc można będzie skontrować jeśli nie będzie szło po naszej myśli ????
Od siebie proponuję Dackarnę po ujemnym handi, które mniej więcej wszędzie wynosi w okolicach 10 pkt. Jeśli za Pavlicia mogą jechać wszyscy liderzy Gryfów to oznacza dla nich 6 startów a dla Jonssona, Fredki i Holty to niezwykle cenne okoliczność przemawiającą na korzyść typu. Poza tym trzeba odrabiać stracone punkty w meczach wyjazdowych, najlepiej wygrywając jak najwyżej co jest niezwykle istotne w kwestii bonusa. Niby słabsza rezerwa u Gryfów ale wśród rywali też wielkich nazwisk nie znajdziemy. Skoro z Valsarną 9 oczkami wygrała Vargarna to z całą pewnością Dackarna jest w stanie granicę 10 pkt hc pokryć. A zatem:
Dackarna (-10.5) - Valsarna 1 @2,00 unibet
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Vastervik - Lejonen +2 2@1,75 Bet365
Dackarna - Valsarna +6 1@1,70 Bet365

AKO 2.96

Zdecydowałem się zagrać powyższą kombinację. ZZ za Pavlica to mimo wszystko wzmocnienie dla Dackarny. Dodatkowe starty Holty, Jonssona i Lindgrena do spory atut. Goście mają walecznych zawodników pokroju Łaguty i Nermarka, ale dziś powinni przegrywać z liderami Dackarny.
Mecz Vastervik - Lejonen powinien być bardzo wyrównany, jednak to goście na papierze wyglądają solidniej. Ruud z rezerwy to w lidze szwedzkiej spory atut. Bardzo dobrze, że będzie można zobaczyć ten mecz w tv.
 
unicaja 10,1K

unicaja

Użytkownik
Przed chwilą ofertę wrzucił sportingbet i jeśli gdzieś grać handi na Dackarnę to tam ????
Nie dość że hc wynosi &#39;jedynie&#39; 6 pkt to kurs całkiem całkiem smakowity, @1.85
To samo ma się z Lejonen. Wygrana Lwów wyceniana aż na @2.11 a +2 @1.925.
Nic tylko tam sobie zagrać te 2 mecze...
W dodatku przyznam że dubel Dackarna + Indianerna daje ako może nie oszałamiające ale to @1,50 wydaje się super inwestycją, 9/10 jak nic ????
_ _ _ _ _ _​

dawid.400
W temacie wpisałem nawet 10/10 ???? W rzeczywistości poszedł ten dubel bardzo mocno i tak samo mocno na niego liczę. Oby nie było żadnych &#39;cudów&#39; dzisiaj tylko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
@unicaja jak nie 10/10 też to pograłem właśnie,
Sportingbet ostatnio pozytywnie zaskakuje z ofertą na żużel.
@Nie ma opcji musi być dobrze. W Dackarnie trio Rychu,Fredka,AJ powinni ponad 40 punktów zrobić. A Indianerna niezwykle wyrównany skład. Będzie izzi zobaczysz. :razz:
No to mamy 10/10 unicaja ???? Ale się odrobi ;)
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
@up liczą wszystko, a muszą być przynajmniej 3.
Kasprzak - Jonasson (+2) 2 @2.25 bet365 ⛔ upadek, defekt, zmiana... :/

Wystarczy spojrzeć na układ biegów.

1 bieg: Crump, Baliński, Richardson - Miedziński, Nilsson, Vaculik
2 bieg: Vaculik, Woffinden, Hampel - Pedersen, Vaculik, Woffinden
3 bieg: Miedziński, Crump, Hampel - Nilsson, Karlsson, Pedersen
4 bieg bezpośrednia rywalizacja

Z tego wynika, że Kasprzak o wiele trudniej będzie miał o punkty i mimo, że jedzie u siebie to nie zgromadzi tylu oczek, aby pokryć dwupunktowy handicap.
Powielam ten zakład takim typem:
Kasprzak - Baliński (+4,5) 2 @1.85 ✅ Sportingbet
Damian biegi z juniorami i +5 punktów... Powinien spokojnie dać radę.
Kolejna promocja Sportingbetu:
Buczkowski (-1,5) - Aspegren 1 @1.55 ✅ Izzzi, ładnie Buczek.
Buczek w życiowej formie, a oni ustawiają go w h2h z juniorem występującym w Alsvenskan ? 3 bezpośrednie pojedynki powinny załatwić sprawę tej śmiesznej pary. Jak dla mnie 10/10.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Indianerna - Hammarby

To spotkanie wydaje sie mieć zdecydowanego faworyta w postaci zespołu gospodarzy. Druzyna jest naprawdę wyrównana i cięzko wskazać lidera. Z oferty Tobet wybrałem na to spotkanie taki zakład:

Antonio Lindbäck over 10,5 2,20 Tobet.

Uważam,że Toninio jest aktualnie w bardzo wysokiej dyspozycji i 11pkt na Jego koncie dzisiaj powinno być.Na własnym torze to właśnie &quot;Szwed&quot; ma najwyższą średnią pkt.Dzisiaj rywale napewno nie są z najwyższej półki bo zespół Hammarby to napewno drużyna własnego owalu więc na wyjazdach tak punktowac nie będą.


Västervik - Lejonen

To spotkanie dzisiaj mozna obejrzeć sobie w Tv w Orange Sport Info.Gospodarze po dobrym starcie w ostatnich meczach złapali zadyszkę natomiast Lejonen idzie jak burza i nie wydaje mi się aby dziś mieli przegrać.Jednak proponuje trochę bezpieczniejszą opcję hc.

Västervik - Lejonen H(0 - 2.5) 2 1,60 Tobet

Dackarna - Valsarna

Czy wreszcie gospodarze pojada na miarę swoich możliwości i wygrają w przekonujący sposób? ZZ napewno jest na ich korzyść.

Fredrik Lindgren - Rune Holta 1 1,55 Tobet

Według mnie w tej parze Fredka zdecydowanie lepszy. Rysiek jak narazie w Toruniu jeździ na przyzwoitym poziomie natomiast GP i Szwecja to jak narazie wyniki bez szału.ODwrotnie ma Lindgren który w Polsce notuje słabsze wyniki a w Szwecji,Anglii i GP naprawdę można nacieszyć oko patrząc na jego jazdę.

Vargarna - Elit Vetlanda 1 1,50 Tobet

Zwycięstwo gospodarzy tak jak to widzę. Nicki w dobrej formie coraz lepiej Lee zaczyna jeździć i jeśli Kasprzak i Miedziak pojadą w okolicach 8 pkt to wygrają ten mecz napewno. Vetlanda bardzo słabo od początku się spisuje i dzisiaj jadą bez Kołodzieja. Jeszcze mam jeden typ:

Jason Crump -1.5 - Nicki Pedersen +1.5 2 2,00 Tobet

Napewno na plus dla NIckiego jest że jedzie na swoim torze.Po drugie wiadomo jak jeździ Nicki nie patrzy na nic ani na nikogo i sam chce zdobyć 3pkt i taka jego postawa powoduje że często zdobywa dużo pkt co nie zawsze przekłada się na dobro dla drużyny i czasami zamiast 5:1 na mecie jest 3:3 bo Nicki przeszkodzi koledze z drużyny;) Liczę że dziś Nicki będzie jeździli podobnie. Crump wiadomo jeździ w swoim stylu stara się jak może jeździć druzynowo i czasami przepuszcza mniej doświadczonego zawdnika przed siebie aby dowieźć zwycięstwo drużynowo.

Pozdrawiam RADULA
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
@up liczą wszystko, a muszą być przynajmniej 3.
Kasprzak - Jonasson (+2) 2 @2.25 bet365

Wystarczy spojrzeć na układ biegów.

1 bieg: Crump, Baliński, Richardson - Miedziński, Nilsson, Vaculik
2 bieg: Vaculik, Woffinden, Hampel - Pedersen, Vaculik, Woffinden
3 bieg: Miedziński, Crump, Hampel - Nilsson, Karlsson, Pedersen
4 bieg bezpośrednia rywalizacja

Z tego wynika, że Kasprzak o wiele trudniej będzie miał o punkty i mimo, że jedzie u siebie to nie zgromadzi tylu oczek, aby pokryć dwupunktowy handicap.
W pełni się z Tobą zgadzam. Kasper nie wszedł dobrze w sezon i na razie nie można powiedzieć by był liderem swojego zespołu. Jedzie raz lepiej raz gorzej. Z kolei młody Szwed spisuje się w Elitserien więcej niż poprawnie i niespodziewanie często był liderem zespołu mistrzów Szwecji, którzy zdecydowanie zawodzą. Ostatnio partnerem Jonassona był Koldi, ale srodze zawiódł i dziś za niego jedzie Vaculik, który w skandynawskiej lidze też nie błyszczał, więc nie powinien zbytnio &quot;zabierać&quot; punktów koledze. Za to mocniejszego partnera będzie miał Kasper, bo Lee Richardson do słabeuszy na pewno nie należy. Tak więc Kasprzakowi nie będącemu w najlepszej formie nie będzie łatwo zdobywać punktów. Liczę za to, ze Jonasson utrzyma swoją dobrą dyspozycję i będzie gorszy od naszego reprezentanta maksymalnie o jedno &quot;oczko&quot;
Krzysztof Kasprzak (-2) - T.H. Jonasson (+2) # 2,25 bet365 ZWROT
Drugi typ zagrałem z niesłychanie szerokiej oferty Sportingbetu. Jak wiadomo Dackarna stosuje dziś ZZ za Pavlica, więc takie asy jak AJ, Fredka i Holtański pojadą pewnie jeden bieg więcej. Mimo wszystko dziwił mnie handicap +4,5 na Griszę Łagutę w pojedynku z AJ. Owszem, Szwed ma bardzo udany sezon, błyszczy i w Polsce i w Szwecji, ale przecież i Rosjanin jeździ nieźle. Bukmacher prawdopodobnie przewiduje 6 startów AJ-a, a to nie jest aż tak pewne, bo nie ma 100% pewności, że w 15 biegu wystąpi właśnie on, bo przecież w dobrej dyspozycji jest Lindgren, a i Rune daje sygnały powrotu do formy. Poza tym Łaguta jest liderem Valsarny i punktuje dość wysoko, więc chyba dzisiaj nagle nie zawali meczu. Niewykluczone, że i on pojedzie 6 razy, bo rezerwy taktyczne ze strony gości są więcej niż prawdopodobne. Stąd moje oczekiwanie co do dorobku punktowego, który powinien być przynajmniej na poziomie 9-10 &quot;oczek&quot;, co moim zdaniem powinno wystarczyć do obrony handicapu, bo jakoś nie wierzę, by Jonsson miał dziś przywieźć 16-17 pkt.
A.Jonsson v G.Laguta - G.Laguta(+4.5) # 1,85 Sportingbet ✅ (14-16,5)
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Ja dziś troszkę inaczej pójdę w stronę handicapów ;)

Dackarna Malilla – Valsarna Hagfors (0-2) 1 po 8 biegach 1,72 Bet365 ✅

Po przeanalizowaniu pierwszych ośmiu biegów zdecydowałem się na ten typ. Jonsson, „Fredka” i „Rysiu” z tego co wiem mogą dziś jechać jako Z/Z za Juricę. Więc w trakcie tych ośmiu biegów dwa razy zobaczymy na torze mocną parę (Jonsson + Z/Z). Goście mnie w ogólnie przekonują, może rezerwy są po stronie gości tzw „Buczek” i młodszy z braci Lindgrenów lepiej wyglądają niż Aspergren czy Mellgren. Nicholls czy Watt nie robią na mnie w tym sezonie żadnego wrażenia. Stąd mój typ ponieważ handicap wygląda mi na naprawdę niski jak na 8 biegów, myślę, że gospodarze spokojnie po tej ilości biegów będą prowadzić czterema punktami;)


Vastervik – Lejonen Gislaved (0-4) 2 po 8 biegach 1,72 Bet365 ⛔ :-o:-o:?

Podobnie jak w meczu Dackarny gram handicap po 8 biegach. Trochę dziwi mnie tak wysoki handicap po 4 biegach na gości, skoro to oni są jednak faworytem dzisiejszej potyczki.. Gospodarze na tą chwile spisują nad spodziewanie dobrze, po stracie Tomka Golloba skład na prawdę nie wygląda imponująco. A goście od początku sezonie spisują się bardzo dobrze. Mają w swojej drużynie kilka klasowych jeżdżców. Sądze, ze dzisiejszy mecz może być bardzo zacięty, dlatego uważam, że Lejonen po 8 biegach nie będzie przegrywało więc niż 2 punktami ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Nie tak miały wyglądać te typy i analizy, ale plany mi się trochę pokrzyżowały i będzie na szybko, a co za tym idzie ubogo :|
Dackarna - Valsarna Typ: Valsarna +8.5 @ 2.00 ▶ Tobet ✅
&quot;Gryfy&quot; póki co mocno rozczarowują. Tylko jedno zwycięstwo w czterech potyczkach nie może satysfakcjonować szefostwa Dackarny. Na usprawiedliwienie warto dodać, że ciągle nie mogą awizować swojego najsilniejszego zestawienia ze względu na kontuzję. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z outsiderem z Hagfors, który postawił na ... byłych zawodników Dackarny, czyli Buczkowskiego, Lindgrena i Gomólskiego. Ciekaw jestem czy to zda egzamin. Valsarna może liczyć na swoich liderów, czyli Nermarka i Łagutę. Przebłyski formy miewa Nicholls, a kapitan Watt może dorzucać cenne punkty. Liczę przede wszystkim na rezerwowych przyjezdnych, czyli &quot;Buczka&quot; i młodego Lindgrena, którzy powinni udowodnić swoją wyższość nad Mellgrenem i Aspgrenem. Ich znajomość G&amp;B Areny może być kluczowa. Po stronie gospodarzy dzielić i rządzić powinien tercet - Holta, Jonsson i Lindgren. Co w przypadku, gdyby któryś z nich miał słabszy dzień? Wówczas zwycięstwo &quot;Gryfów&quot; staje pod sporym znakiem zapytania. Zaufam mocno chimerycznej, aczkolwiek bardziej zrównoważonej pod względem składu Valsarnie.
Jonsson - Lindgren Typ: AJ @ 1.70 ▶ Betsafe ✅
AJ w tej chwili to absolutny lider &quot;Gryfów&quot;. Jest obok Hancocka najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze (nie liczę Dobruckiego). O ile w GP zawodzi, to w zawodach ligowych nie można się do niego przyczepić. Może to marny argument (bo żużlowcy w ciągłych rozjazdach), ale Fredka nie miał czasu na odpoczynek, sobota - Praga, niedziela - Leszno, poniedziałek - Wolverhampton. To dla nich normalne, ale może akurat dzisiaj Fredce powinie się noga ;)?
Antonio Lindbaeck Typ: Powyżej 10.5 @ 2.20 ▶ Tobet ⛔
Dzisiaj w Kumli ma być mocno nasiąknięty tor. Jak na takiej nawierzchni radzi sobie Brazylijczyk z szwedzkim paszportem wystarczy wrócić kilka tygodni wstecz, do Goeteborga, gdzie odbywało się Grand Prix i ciemnoskóry zawodnik Indianerny wywalczył wówczas trzecie miejsce. Dzisiaj liczę na podobną postawę Lindbaecka, mimo iż, ponoć ciągle nie najlepiej czuje się po sobotnim upadku w Pradze.
Grigorij Łaguta Typ: Powyżej 8.5 @ 1.80 ▶ Expekt ✅
Taka linia według mnie jak najbardziej do pokrycia. Grisza jest w świetnej formie. Jego kapitalne akcje są ozdobą niemal każdej kolejki Speedway Ekstraligi (zobaczcie sami -&gt; ciach!). W kraju &quot;Trzech Koron&quot; radzi sobie równie dobrze. Szósta średnia biegopunktowa niech będzie najlepszym tego potwierdzeniem. Jest szansa na dodatkowy start z rezerwy taktycznej, co powinno znacznie ułatwić przekroczenie tej bariery punktowej (choć dziwna polityka Valsarny polega na tym, że oni TR stosują stosunkowo rzadko, albo w ogóle). Tak czy siak myślę, że Grisza poradzi sobie z taką linią.
Kasprzak - Baliński Typ: Baliński +4.5 @ 1.85 ▶ Sportingbet ✅ Bose Wirebrand doskonale wie co robi, wystawiając popularnego &quot;Balona&quot; na rezerwie, to właśnie on ma okazać się gwoździem do trumny dla &quot;Wilków&quot; z Norkoeping. W meczu z Valsarna startował &quot;spod siódemki&quot; i wywalczył sześć &quot;oczek&quot; miał za rywala wówczas &quot;Daisy&#39;ego&quot; (na rezerwie) teraz korespondencyjny bój będzie toczył z &quot;Rico&quot; i myślę, że wynik powinien być mniej więcej podobny, choć liczę z strony Damiana na więcej. Biorąc pod uwagę wysoki handicap to powinno wystarczyć na Kasprzaka, który nie prezentuje się w tym sezonie z najlepszej strony. Wyszedł mu w zasadzie tylko jeden mecz na ICA Maxi Arena (przegrany z Vastervik) w pozostałych pojedynkach nie pokazał nic wielkiego. Myślę, że dzisiaj również &quot;Kasper&quot; nie powinien się zbytnio wyróżniać.
Chris Holder Typ: Over 9.5 @ 1.80 ▶ Expekt ✅
Holder w tym sezonie jest w kapitalnej formie. Trochę mylna jest statystyka, która pokazuje nazwisko &quot;Chrispy&#39;ego&quot; dopiero na 19 miejscu w szwedzkiej Elitserien, bowiem obraz ten mocno nadszarpnął mecz z Hammarby, kiedy to zawodnik z Antypodów miał problemy sprzętowe i zanotował dwa defekty (1,3,d,d). Widać, że Chris dojrzewa jako żużlowiec. Dyszka do zrobienia jak najbardziej przez niego.
Mam nadzieję, że chociaż skutecznie będzie ;)
Próbowałbym poza tym Vetlande +4.5 @ 1.80, Richardsona over 10 @ 1.80 i Golloba over 11.5 @ 1.85 - ale teraz już nie ma czasu by to opisywać. Choć i tak poleciałem w kulki.
Powodzenia Panowie!​
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Nikt nie zaczął jeszcze dyskusji o dzisiejszej kolejce.
Mnie ciekawi bo buki bardzo rozbieżny dają handicap na Piraterne, możemy znaleźć -10,5 w Tobet czy Betsafe, -12 w Bet365 ale też -8,5 w Unibet czy Expekt.
Czyżby jakieś zawirowania kadrowe przed meczem ? Wiadome jest Z/Z za Dobruckiego i wystartują za niego pewnie najlepsi.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Lejonen -6,5 - Valsarna 1 @ 1,75 Unibet ⛔ 35-55 ????
Niski handicap wystawiony w Unibecie. Konkurencja daje dodatkowo aż 10 punktów Valsarnie, a tu &quot;tylko&quot; 6,5. Lejonen bardzo fajnie zmontowany w tym sezonie. Nie ma gwiazd, ale są zawodnicy bardzo solidnie punktujący. Liderami są dwaj gniewni Australijczycy czyli Holder i Ward. Niestety dzisiaj pojadą w jednej parze co według mnie jest głupotą. Z rezerwy jedzie Ruud i przy jego nazwisku upatruję dużej ilości punktów. Napewno po ostatniej wpadce pokazać się będzie chciał Świderski. Siła Valsarny opiera się głównie na Griszy Lagucie który ma 3 średnią w Elitserien. Na papierze oba teamy wyglądają porównywalnie jednak z niewielką korzyścią na Lwy z Gislaved. Jednak Box Stadium w Gislaved powinien być sporym sprzymierzeńcem gospodarzy i to oni wygrają dzisiaj różnicą minimum 7 punktów.
Piraterna - Vargana 1 @ 1,25 Unibet ▶
Piraterna dobrze rozpoczęła sezon jednak jak grom z jasnego nieba spadła informacja o kontuzji kluczowego zawodnika Rafała Dobruckiego. Gospodarze mogą na szczęście korzystać z Z/Z. Jednak niewątpliwie siła ognia przez to spadła. Drużynie lideruje wiecznie młody Greg Hancock. Który legitymuje się 2 średnią w lidze ustępując tylko miejsca swojemu klubowemu koledze z Zielonej Góry Jonsonowi. Ambitnie i bardzo dobrze spisują się dwaj młodzieżowcy z Polski czyli Maciek Janowski i Przemek Pawlicki. Szczególnie ten drugi w Szwecji pokazuje się z rewelacyjnej strony. Davidssony też swoje robią a i Sundstroem nie zawodzi. Przed sezonem wydawało się że Vargana skompletowała skład na miarę mistrzowskiego tytułu. Jednak coś nie dokońca pyka. Bo Kasprzak jeździ bardzo słabo. Lee Richardson jest bez formy, a i Nicki Pedersen nie jest takim liderem jakim miał być. Dodatkowo dzisiaj nie jedzie Miedziński. Siła zdecydowanie większa po stronie gospodarzy i to na nich dzisiaj stawiam.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
David Ruud - Scott Nicholls (+1) 1 @1.83 bet365

Ponownie świeżo upieczony Mistrz Wielkiej Brytanii z pewnością będzie odczuwał skutki wczorajszych 7 biegów w Wolverhamtpon i zapewne jakiejś małej imprezy z nimi związanej. : ) Ruud nie punktuje w drużynie Lejonen na jakimś wygórowanym poziomie, ale jeśli powtórzy wynik z ostatniego meczu, tj. 6pkt powinien wygrać ten pojedynek. Scott jak dotąd oprócz jednego wyskoku notuje same słabe występy.

Schlein - Klindt (+1) 2 @2.37
bet365

Schlein to zawodnik bardzo nierówny. W pierwszym meczu Hammarby u siebie zdobył zaledwie 3 punkty, w następnym - 13. Jego pozostałe wyniki w barwach klubu ze Sztokholma (2 mecze po 5 punktów) przekonują mnie, że owa dwucyfrówka była jednorazowym występkiem Australijczyka. Rory nie zachwycił ostatnio w lidze polskiej. Klind natomiast jest w dobrej formie. Słabe występy zanotował w meczach z dwiema chyba obecnie najlepszymi drużynami szwedzkimi, gdzie zdobył kolejno 3 i 2 punkty. Oprócz tego całkiem dobre dorobki tak u siebie, jak i na wyjazdach - 7, 8, 9 oczek. Hammarby do czołówki nie należy toteż Duńczyk powinien pojechać dobrze. Poza tym świetnym argumentem do tego typu jest układ par. Schlein jedzie z Gollobem, który będzie się chciał zrewanżować za ostatni fatalny występ na wyjeździe, natomiast Klindtowi towarzyszył będzie Harris, który będzie zmęczony po wczorajszych IM Wielkiej Brytanii.

Bieg 1: bezpośredni pojedynek
Bieg 2: Jędrzejak, Gollob, Ułamek - Edberg, Kościecha, Aspgren
Bieg 3: Okoniewski, Gollob, Ljung - Walasek, Harris, Kościecha
Bieg 4: Harris, Jędrzejak, Zetterstroem - Ułamek, Kościecha, Gollob

Niewykluczone jest też to, iż zespół gości przegrywał będzie sześcioma punktami, co zaskutkuje rezerwą taktyczną - dodatkowym startem być może dla Klindta. Według mnie jeśli obaj pojadą na swoim poziomie zwycięzcą tego pojedynku będzie Klindt.
Bjarne Pedersen (+1) - Janusz Kołodziej 1 @2.20 bet365

Bjarne pokazuja dobrą formę w Anglii. Ostatnio dobrze pojechał też w barwach Tarnowa, gdzie de facto 3 razy pokonał Kołodzieja w bezpośrednim starciu. Janusz jest po prostu słaby i udowadnia to na każdym żużlowym froncie.
Harris under 10 @2.00 bet365

Dotychczasowe dorobki punktowe Harrisa na wyjeździe: 10, 3, 4. Dziś dochodzi jeszcze zmęczenie po wczorajszych zawodach w Anglii. Taki kurs na taką linię ?
Dobre typy to również:

Lindbaeck over 8 @2
bet365
Elit Vetlanda - Indianerna Kumla 2 @2.50 Betsafe
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Z mojej strony na pierwszy ogień poszedł over punktowy Hampela. Nie ukrywam, że indywidualny wynik Jarka z meczu w Tarnowie zrobił na mnie wrażenie, bo takie rezultaty w najlepszej lidze świata robią tylko zawodnicy w znakomitej formie. I choć nie można tego przekładać bezpośrednio na jazdę w Szwecji, to jednak widać, że Mały jest w niesamowitym gazie. Oprócz tego, że w Polsce ciągnie praktycznie w pojedynkę Unię Leszno, to jeszcze w Skandynawii jest niepodważalnym liderem ekipy mistrzów Szwecji. Jedynie on trzyma poziom, gdy Crump nie błyszczy, a Koldi kompletnie się pogubił. Linia 11 to dość dużo, ale moim zdaniem w obecnej dyspozycji tylko złośliwość przedmiotów martwych może pozbawić go kolejnych zwycięstw. Poza tym mam spore wątpliwości czy Vetlanda będzie wygrywać ten mecz, bo jeśli nie obudzi się Janusz i Jason nie zrobi przynajmniej 11-12 &quot;oczek&quot; to mogą być problemy. W każdym bądź razie Jarek to dotychczas jedyny jasny punkt tej drużyny i mam nadzieję, że dziś po raz kolejny to potwierdzi.
Jarosław Hampel powyżej 11 pkt # 1,9 bet365 ✅ (18 pkt)
Drugi typ to również over punktowy, tyle że Grześka Walaska, który niespodziewanie wyrósł na lidera stołecznej ekipy. Wszyscy spodziewali się, ze to Tomasz Gollob będzie prowadził Hammarby do wygranych, ale jak na razie nasz Mistrz Świata nie przykłada się zbytnio do jazdy w Szwecji. Za to Greg jeździ równo i dobrze. Przytrafiła mu się tylko jedna wpadka, gdy przywiózł zaledwie 5 punktów, a tak to zdobywał po 11-12 pkt. Podobnie powinno być także dzisiaj, choć rywale z Vastervik są bardzo nieobliczalnie. Niemniej jednak poza Bomberem i może Ułamkiem nie widać kogoś kto mógłby sprawić ogromne problemy. Poza tym dyspozycja Harrisa jest dla mnie zagadką, bo już mu się przydarzały wpadki na wyjazdach, a do tego wczoraj dość późno skończył się finał IM Wielkiej Brytanii, więc nie wiadomo czy udało mu się odpowiednio wypocząć. Tak czy inaczej na swoim torze to Walasek powinien być suwerenem i zdobyć przynajmniej 10 punktów.
Grzegorz Walasek powyżej 9 pkt # 2,1 bet365 ✅ (12 pkt)
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
aż dziw, że nikt tego jeszcze nie podał ????
Mikael Max over 7 pkt. 2,00 Bet365
11 i 13 punktów, to ostatnie dorobki tego doświadczonego Szweda. 11 na wyjeździe, ale nie ma to żadnego znaczenia, dzisiaj jadą przeciwko wciąż słabej w moim i nie tylko zresztą jak się okazuje po dzisiejszych liniach odczuciu - Valsarnie. Co tu by się musiało stać, żeby typ nie wszedł? Ano to, co ostatnio w przypadku Zorra, jakiś dramatycznie słaby mecz, mimo wszystko dalej podchodzę do tego w ten sposób, że Szwedzi na swoją ligę się mobilizują, zatem linia bardzo odważna. Rywale wcale nie szałowi, opcja wyjazdu do biegu nr 15, no wszystko się może zdarzyć, ale typ całkiem fajny moim zdaniem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom