>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Elitserien 2011

Status
Zamknięty.
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Dackarna -2 @ 1,70 ⛔
Hammarby @ 1,36 ▶
Już parę razy się na swoich &#39;eleganckich&#39; dubelkach przejechałem w tym sezonie, ale tyle samo wyszedłem na plus, a tutaj widzę dwóch wyraźnych faworytów. Valsarna jak jeździ każdy wie, skład taki powiedziałbym nieco a&#39;la Częstochowa - i personalnie - i finansowo. W skrócie, wyjazdy bez szaleństw. Hammarby może nie jakaś megamarka, jest Gollob jest paru Polaków, do tego wierzę że powróci Zorro, którego forma gdzieś zaginęła, ostatnio ładnie śmigał Karpov, więc warto spróbować.
Co do Dackarny, wraca Andersen i chyba znika jedna luka w składzie, bardzo fajnie, nie wierzę, żeby mieli przegrać z Piraterną, na którą stawiałem ostatnio u siebie, a przeżywała okrutne męki ze słabą na wyjazdach Vargarną. Reasumując, w dwoch gospodarzach widzę dzisiaj raczej faworytów.
Ogólnie można sobie podwoić kasiorkę z przyzwoitym hakiem, moim zdaniem warto.
Bet365
do tego, chociaż osobiście nie gram:
Ward +2 - Crump 1 2,10 ✅ Nie za bardzo rozumiem faworyzowania Jasona, Kangur nie jedzie u siebie, a i jak już ktoś wyżej napisał nie błyszczy od początku sezonu. Co innego Ward, dotąd często musiał walczyć o 15 bieg z Holderem, teraz Chrisa nie ma, a Bjerre ma Szwecję głęboko, zatem swój piąty start na 90 procent zaliczy. Co innego Crump, który powalczyć będzie musiał z Jonassonem, Hampelem, Kołodziejem. Jakoś czarno widzę taką rywalizację, w dodatku z handicapem na Warda, dla Crumpa.

....
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Nie przemawiają dzisiaj do mnie te mecze. Do żadnych z typów nie mam większego przekonania, ale pograć coś wypada ...
1. Hammarby Sztokholm - Valsarna Hagfors Typ: Valsarna +8.5 @ 1.80 ▶ Betsson
Beniaminek ze stolicy absolutnie mnie nie przekonuje. Punkty trzaskają głównie u siebie i to raczej się nie zmieni w dalszej części sezonu, bo na wyjazdach straszyć nie mają absolutnie kim. Gollob ligę szwedzką traktuje absolutnie po macoszemu, próżno szukać jego nazwiska na czołowych miejscach w statystykach, ustępuje takim tuzom jak Henka Gutsafsson, Buczkowski czy Mikeal Max. Reszta też rewelacyjnych wyników nie osiąga. Zniżkę formy ma ostatnio &quot;Zorro&quot;, a po Walasku, &quot;Kostku&quot; i Schleinie spodziewać się można absolutnie wszystkiego. Nie wydaję mi się, żeby dzisiaj rozjechali Valsarne, która na wyjeździe robi całkiem fajne wyniki (wygrane z Dackarna i Lejonen). Bracia Łagutowie i Nermark powinni sobie poradzić w każdych warunkach, dodatkowym handicapem jest to, że w przeszłości Gapiński i Nicholls ścigali się w barwach drużyny ze stolicy i poznali jeden z najdłuższych szwedzkich torów - to może im pomóc. Myślę, że Valsarne stać na skuteczną walkę z gospodarzami.
2. Dackarna Malilla - Piraterna Motala Typ: Piraterna +6.5 @ 2.00 ▶ Betsson ✅
Dzisiaj &quot;Gryfy&quot; z trzema debiutantami: Andersenem, Kingiem oraz Larssonem. Wszystkich dzisiaj czekają pierwsze starty na szwedzkich torach w tym sezonie (bynajmniej w Elitserien). Andersen w Terenzano pokazał, że po &quot;leśnej kontuzji&quot; jeszcze daleka droga do odzyskania formy, walka z jakimś anonimowym Słoweńcem to chyba nie szczyt &quot;Ugly Ducka&quot;. Dla Kinga będzie to kolejne przetarcie na szwedzkich torach, bo tak można powiedzieć o gościu, który w ostatnich dwóch sezonach objechał trzy albo cztery mecze w kraju &quot;Trzech Koron&quot;. Larsson będzie zbierał doświadczenie i każdy inny rezultat niż zero w jego biegach, będzie miłą niespodzianką.
Dlatego &quot;Piraci&quot; powinni gonić wynik za sprawą rezerwowych (o ile będą pod kreską). Sundstroem i Monberg powinni dawać radę. Tydzień temu o sukcesie &quot;Piratów&quot; w meczu z Vargarną zadecydowały właśnie rezerwy.
&quot;Gryfy&quot; liczyć muszą na swoje trio Holta, Jonsson i Lindgren. Dwójka ostatnich jest absolutnie nie do ruszenia, bo gdyby nie ich postawa to Dackarna prawdopodobnie stałaby teraz na ostatnim miejscu w tabeli. &quot;Rysiek&quot; ciągle narzekający na uraz lewego nadgarstka, ale to wielkim problemem raczej być nie powinno. Stefan Andersson po raz kolejny liczy na zestawienie Hancocka z naszymi młodzieżowcami Pawlickim i Janowskim oraz młodszego z braci Davidssonów. Cała czwórka, z wyjątkiem może Jonasa w niezłej formie, ale i tak najbardziej liczę, na rezerwy ekipy z Motali, które powinny ciągnąć do przodu zdecydowanie wynik. Dackarna niby wzmocniona, ale wydaję mi się, że ciągle bez drugiej linii ... Choć kto wie, ja liczę na &quot;Piratów&quot;.
3. Lejonen Gislaved - Elit Vetlanda Typ: Vetlanda @ 1.83 ▶ Bet365 ✅
Jak się okazuje trzy ostatnie wyniki &quot;Lwów&quot; nie były dziełem przypadku. Mistrzowskie sezony w poprzednich latach spustoszyły klubową kasę. W minionym tygodniu ze stanowiska prezesa zrezygnował Joakim Olsson, który stwierdził, że nie ma pomysłów na ratowanie klubu, który ponoć jest w paskudnej sytuacji finansowej. Pod znakiem zapytania stanął przyszłoroczny start ekipy z Gislaved w Elitserien. Przykre, ale mając w pamięci historie zespołów z Eksilstuny, Avesty czy Hallstavik niestety możliwy. Dla mistrza z Vetlandy ten sezon to prawdziwy dramat. Ostatnie miejsce to nie to czego oczekiwali działacze VMS od Kołodzieja, Hampela i Crumpa. Dzisiaj myślę, że to czas by odbić się od dna. Hampel ostatnio w kapitalnej formie. Kołodziej także wykazuje progres. Pytanie tylko co z Crumpem? Jego ostatnie wyniki w Szwecji nie napawają optymizmem, ale może komplet w Rzeszowie będzie takim bodźcem by przebudzić się także w Szwecji. Karlsson i Jonasson to solidne uzupełnienia drugiej linii. Obawy tylko mam o postawę rezerwowych, ale &quot;Lwy&quot; ostatnio totalnie pod formą, także może Hlib sobie poradzi. Oby.
4. Ryan Sullivan (suma punktów) Typ: over 8 @ 1.80 ▶ bet365 ⛔ zastanawiałem się czy dać over &quot;Saletry&quot; czy &quot;Pepe&quot; ... (3,3,1,0,0) eh..
&quot;Saletra&quot; ostatnio naprawdę w bardzo wysokiej formie. Po początkowych problemach z dopasowaniem się do nowych tłumików, &quot;Kangur&quot; pokazuje w ostatnich tygodniach, że wszystko gra. Ukoronowaniem tej świetnej dyspozycji były ostatnie komplety w minionym tygodniu (12 w 4 startach z Lejonen i 14+1 w Toruniu z &quot;Jaskółkami&quot;). Dzisiaj co prawda &quot;Sully&quot; ustawiony nie jako rezerwowy, ale jako prowadzący parę, co nie zmienia faktu, że 9 punktów powinien na swoim koncie zgromadzić.
5. Andreas Jonsson (suma punktów) Typ: Over 11 @ 1.72 ▶ bet365 ⛔
&quot;Adrenalina&quot; bryluje w szwedzkiej lidze. Aktualnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem Elitserien. Na G&amp;B Arena jest piekielnie ciężko go złapać. Co prawda dzisiaj nie będzie z/z za Pavlica, co ogranicza nieco liczbę startów &quot;Ejdżeja&quot;, jednak będąc tak dobrze dysponowanym na szwedzkich torach i tak powinien się uporać z taką linią.
6. Jasper B. Monberg - Daniel King Typ: Monberg -1 @ 1.71 ▶ Bet365 :?: na coś te handicapowe remisy w bet365 się jednak przydają/tylko mała strata ...
Starty Kinga na szwedzkich torach w ostatnich dwóch sezonach można by policzyć na palcach jednej ręki i trzeba przyznać, że szału nie było. W zeszłym sezonie chyba nawet nie wygrał żadnego biegu. Dzisiaj po raz pierwszy wystartuje w barwach &quot;Gryfów&quot;, ostatni jego start na G&amp;B Arena zakończył się dzwonem w pierwszym starcie:
http://www.youtube.com/watch?v=cv6uvtFhQzo
Monberg to znacznie pewniejszy zawodnik jeśli chodzi o Szwecję. Ostatnio wygrał RK IMŚ w Terenzano, przed Kasprzakiem, Ułamkiem czy Lindbackiem. Dzisiaj Stefan Andersson postanowił mu zaufać, mimo, iż w ostatnim meczu na rezerwie wśród &quot;Piratów&quot; brylował Daniel Davidsson. King to wielka niewiadoma, ale fajerwerków bym się nie spodziewał. No chyba, że dostanie jakieś &quot;furmanki&quot; od Jonssona albo Lindgrena ...
7. Tomasz Gapiński - Andriej Karpow Typ: Gapa @ 1.90 ▶ Tobet
Po prostu wyżej cenię umiejętności &quot;Gapy&quot;. Wcześniej w Tobet było nawet 2.10, ale wpiszę 1.90 jakie jest obecnie. Dodatkowym plusem na korzyść Tombka powinien być fakt, że przed laty startował w barwach Hammarby i zdążył poznać miejscowy tor.
8. Andreas Jonsson - Jonas Davidsson Typ: AJ -2 @ 1.70 ▶ Tobet ✅
Już prawie 18, więc dam sobie spokój z pisaniem :p

Jeśli miałbym coś doradzać. To ja najmocniej sobie pograłem handi na Piraterne, over &quot;Saletry&quot; i Monberga. Resztę za takie &quot;piknikowe&quot; stawki. Pzdr.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Hammarby - Valsarna +15,5 2 @ 1,80 Tobet ✅ 50-40 Planowo
Moim zdaniem handicap na Valsarnę grubo przesadzony, jeśli był by w okolicach 8-10 to bym się zgodził. Hammarby kompletnie mnie nie przekonują. Może jest to spowodowane dobrym występem Zetterstroema w GP Cardiff. Ale on w lidze nic szczególnego nie pokazuje, tak samo jak Gollob który Szwecję raczej traktuje jako testowanie swoich silników i jeździ bardzo asekuracyjnie. Jedyny pewniak to Walasek, bo Schlein, Kościacha czy Karopw to bardzo chimeryczni jeźdźcy. Valsarna jeździ od początku sezonu bardzo ambitnie, spora w tym zasługa braci Laguta szczególnie Griszy. Waleczny Nicholls i Watt oraz solidny Nermark dają sporo drużynie, nie można zapominać o Gapińskim jadącym dzisiaj z rezerwy i pewnie sporo punktów dzisiaj uciuła. Mecz powinien być na styku, raczej wygrają gospodarze ale nie aż taką różnicą punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Taki handicap nie jest przypadkowy. Jak donosi jeden z serwisów informacyjnych, dzisiaj nie pojedzie starszy z braci Łagutów - Grigorij. Nie jest to informacja w 100% potwierdzona, aczkolwiek niemalże pewna. Teraz już nie mogą w zasadzie nikogo ściągnąć, jeśli informacja się potwierdzi, więc zostaje im z/z (choć nie wiem jak wygląda sytuacja z L4 Griszy). Ponadto za Lindgrena pojedzie Palovaara. Młodszy z braci Lindgrenów ma start na Wyspach Brytyjskich. W takich okolicznościach myślę, że granie na Hammarby jest właściwym rozwiązaniem i ewentualne próbowanie złapania jakiejś ciekawej linii na u/o poszczególnych zawodników Valsarny.
Hammarby -12 @ 1.70 ▶ bet365 ⛔
Nermark over 10 @ 2.00 ▶ Bet365 ⛔
Info się potwierdziło, ale &quot;Zorro&quot; i &quot;RooBoy&quot; mnie uwalili ;| Palovaara też dzień konia. Nic nie wchodzi. Trzeba ze sceny zejść chyba ...
 
K 5

kukos

Użytkownik
efortuna:
D.Nermark - A.Laguta 1 @ 1.85
Nermark w bardzo dobrej formie w każdej z lig.Airtiom to jest bardzo nieprzewidywalny zawodnik,potrafi pojechać znakomite jak i bardzo słabe spotkanie.Jednak u siebie to Daniel powinien być górą.
Reszta jak wystawią oferty....
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Nie przepadam za Szwedzką Elitserien, ale rzucił mi się w oczy zdecydowanie jeden typ.
Greg Hancock (-2) vs Tomasz Gollob (+2) @ 1.9
Amerykanin na własnym torze dodatkowo ma jeden start więcej. Bryluje formą na wszystkich owalach świata w tym sezonie. Tomek wczoraj niby niezły występ, ale nie miał zupełnie przeciwników i jechał u siebie. Dziś Hammarby polegnie w Motali, a Tomek będzie miał problemy ze zdobyciem dwucyfrówki. Dłuższe rozpisywanie się o tym typie jest bez sensu, bo doskonale wiemy co wyczynia Elitserien ???? Zaufajmy Jankesowi!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
tak, ale weź pod uwagę kto jeszcze jedzie w Hammarby - nie ma potencjalnych zawodników poza Walaskiem, którzy mogą zagrać Gregowi punkty. Natomiast gospodarze mają kim straszyć - świetny wczoraj Linus Sundstrom, Przemek Pawlicki i Maciek Janowski mogą pokonać wszystkich, Jonas Davidsson niezwykle skuteczny w lidze szwedzkiej. Greg ustawiony do tego w parze z młodszym Davidssonem także z jego strony nie ma zagrożenia, że te punkty straci ???? typ luźny, nie poleciłbym grać go za wysoką stawkę, ale wg mnie spore value ze strony Tobet ;)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na dzisiejsza Elitserien mam takie propozycje:
Valsarna - Västervik 1 1,55 Tobet 46:44✅
W tym spotkaniu stawiam na gospodarzy którzy zajmują wysoką 3 pozycję w tabeli.Niby Valsarna wczoraj przegrała w zaległym pojedynku jednak mecz był W Sztokholmie a tam ciężko wygrywać gdyż zespoł Hammarby to drużyna własnego toru.Dzisiaj Valsarna być może pojedzie bez swojego filara czyli Grigorija Łaguty który narzeka na ból kręgosłupa ale mimo wszystko są faworytami tego meczu.Goście napewno licza na ważne pkt Ułamka i Jędrzejaka ale to być może będzie za mało bo w tym sezonie Bomber Harris jest dość nierówny i nie zawsze punktuje tak jak by sobie tego działacze życzyli.Według mnie warto stawiać na gospodarzy.
Lejonen - Vargarna 2 1,50 Tobet 36:54✅
Gospodarze podobno coraz wieksze długi i dziś na 90% nie zobaczymy Warda oczywiście nie pojedzie po raz kolejny Holder tak więc Lwy jadą bez dwóch swoich filarów.Batchelor i K.Bjerre(zresztą duńczyk jest bardzo nieprzewidywalny i niewiadomo jak pojedzie) to zdecydowanie za mało na gości którzy przyjadą zdeterminowani.Nicki Pedersen,Adrian Miedziński,Woffinden,Lee Richardson i wszystko jasne dziś przyjezdni wygrywają spotkanie.
Piraterna - Hammarby 1 1,17 Tobet 54:36✅
Piraci piekielnie mocni.Niby osłabieni brakiem Dobruckiego jednak fantastyczna forma w jakiej sa Hancock,Janowski bardzo dobrze jeżdżacy z Nim w parze Pawlicki do tego solidnie punktujący Jonas Davidsson każdy z nich po dodatkowym biegu w ramach ZZ i mecz z zespołem który na wyjazdach jeździ bardzo słabo wydaje się być wygrany.Walasek i Schlein jeżdżą na równym poziomie Gollob jeździ bardzo różnie a Zorro w ostatnim czasie bardzo słabiutko. Dlatego na wygraną Piratów warto stawiać!
Wspólne AKO wynosi 2,72 i ja to gram. POLECAM!
Na indywidualne typy dziś się nie decyduje i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.
Pozdrawiam RADULA
edit:Dzisiaj bardzo ładnie Szwecja dała zarobić ????
3/3✅:cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Nie przepadam za Szwedzką Elitserien, ale rzucił mi się w oczy zdecydowanie jeden typ.
Greg Hancock (-2) vs Tomasz Gollob (+2) @ 1.9
Amerykanin na własnym torze dodatkowo ma jeden start więcej. Bryluje formą na wszystkich owalach świata w tym sezonie. Tomek wczoraj niby niezły występ, ale nie miał zupełnie przeciwników i jechał u siebie. Dziś Hammarby polegnie w Motali, a Tomek będzie miał problemy ze zdobyciem dwucyfrówki. Dłuższe rozpisywanie się o tym typie jest bez sensu, bo doskonale wiemy co wyczynia Elitserien ???? Zaufajmy Jankesowi!!
Zgadzam się z tym typem. Gollob pamiętajmy, że jakoś Eliteserien sobie odpuszcza więc całkiem Greg dzisiaj nawet jak pojadą obaj po 6 razy może go tutaj walnąć spokojnie.
Ja jeszcze wrzucam inne typy:
Adrian Miedziński-Mikael Max(+2) 2 @ 2,20 Tobet✅10-9
Trochę się Tobet zagalopował z taką parą i kursami. Ja wiem, że może i Miedziak ogólnie jest lepszy od Maxa ale na pewno nie ma takiej różnicy na torze Maxa. Właśnie to Szwed jedzie dzisiaj u siebie, co będzie jego dużą przewagą. Poza tym Mikael jedzie w parze z Aldenem, który raczej zbyt dużych ilości punktowych nie gwarantuję, a Miedziak ma w swojej parze Taia Woffindena, który przecież może zabrać Polakowi kilka oczek. Dodajmy do tego fakt, że Lejonen dzisiaj może przegrywać 6 punktami, to i Max pojedzie kolejny raz jako taktyczna. Jak dla mnie spokojnie do pokrycia takie handi
Kenneth Bjerre Under 10,5 @ 1,65 Tobet✅6
Kolejny moim zdaniem ciekawy bet. Kenio jak wiadomo ligę Szwedzką ma daleko w dupie więc się na nią nie spina. Wczoraj miał występ w Anglii więc tym bardziej ciężko będzie mu o dobry mecz w barwach Lwów. Będzie jeździł z Dennise Andersonem, który może coś tam jemu zabrać punktów. Poza tym z drugiej strony ma Richardsona, Pedersena, Miedziaka czy Woffindena więc rywale nie byle jacy. Jedynym problemem może być rezerwa taktyczna do której może być desygnowany.
Valsarna(-2,5)-Vastervik 1 @ 1,75 Tobet⛔46:44...
Nie rozumiem takich kursów na to spotkanie. Valasarna ma w swoich szeregach braci Łagutów, Nermarka czy chociażby Nichollsa. Dodatkowym atutem będzie na rezerwie Tomek Gapiński. Skład może bez gwiazd ale wszyscy solidnie punktują na Szwedzkich torach. Goście moim zdaniem mają najsłabszy skład. Harris, Jędrzejak czy Klindt jeżdżą co najwyżej średnio. Liderem ma być Ułamek ale on też miewa słabsze mecze. Ciekawe jak poradzi sobie debiutujący Krzysio Jabłoński ale obawiam się, że może zdobyć sporo punktów. No i tutaj musi zapunktować ładnie Ljung z rezerwy, bo bez jego punktów ciężko będzie o dobry rezultat. Moim zdaniem drużyna z Hagfors spokojnie zdobędzie 47 punktów i pokryję handi.
 
unicaja 10,1K

unicaja

Użytkownik
Czy ma ktoś może pewne info na temat startu Griszy ? Bo z nim w składzie kurs w granicach 1.6 należy uznać za całkiem opłacalny ale już bez niego niekoniecznie...
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ja bym dał odwrotnie.
Chociaż forma Andersena to zagadka. Niemniej ja w ogóle w tym meczu upatruje niespodzianki a szanse na dobry wynik Dackarny widzę właśnie w bajkopisarzu. Według mnie powinien on dziś &quot;nastukać&quot; sporo punktów z rezerwy i trzymać wynik. Zobaczymy jak będzie.
Czy ma ktoś może pewne info na temat startu Griszy ? Bo z nim w składzie kurs w granicach 1.6 należy uznać za całkiem opłacalny ale już bez niego niekoniecznie...
Szukałem ale nic nie znalazłem. Od biedy ZZ też powinno dać radę. Daniel, Artiom, Nicholls i Watty pewnie nie zrobią tylu punktów co Griszka ale te 7-8 jako ZZ powinni zrobić.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Lejonen Gislaved – Vargarna Norrkoeping 2 1,55 Tobet ✅

Mecz z wielkim podtekstem, mianowicie jeszcze w zeszłym sezonie lider Vargarny czyli trzy krotny Mistrz Świata Nicki Pedersen był liderem dzisiejszych gospodarzy. Nie od dziś wiadomo o wielkich problemach finansowych gospodarzy, po raz kolejny dzisiaj odpoczynek od startów w Szwecji ma Chris Holder, za niego pojedzie „Kenio” który chyba ligę Szwedzką i Polską ma po prostu w poważaniu. Oprócz niego honoru gospodarzy bronić dzisiaj będzie Max, Batchloer, Ruud, Alden oraz dwóch rezerwowych. Natomiast goście dzisiaj zjawią się w bardzo mocnym składzie, z Nickim na czele ale oprócz niego zobaczymy na torze młodego Jensena, „Nasz Miedziak”, „Tajski” oraz Richardsona i dwóch rezerwowych. Skład gości oraz kłopoty gospodarzy nie pozostawiają mi nic innego jak grać w stronę gości. Nicki na pewno będzie chciał coś udowodnić byłym pracodawcą ;)


Valsarna Hagfors – Vastervik 1 1,50 Tobet ✅
Daniel Nermark – Artiom Łaguta 1 1,80 Totomix ⛔

Troszkę dziwi mnie aż tak wysoki kurs na gospodarzy, ponieważ w mojej ocenie dysponują znacznie mocniejszym i wyrównanym składem. Bracia Lagutowie to bardzo mocna para, znają się bardzo dobrze i rozumieją na torze więc dziś na pewno będą mocnymi punktami gospodarzy, do tego Daniel Nermark który pojedzie w parze z rezerwowym i też na pewno wiele punktów może przywieżć dla Valsarny. Scott i z Wattem na pewno parę punktów jako para przywiozą, i mocna rezerwa która jest na pewno mocniejsza niż rezerwa gospodarzy. Jeśli chodzi o gości to prawie połowa dzisiejszego składu to Polacy, mowa tu o Jędrzejaku, Ułamku i Krzysztofie Jabłońskim. Oprócz nich mocny może być „Bomber”, nie wiem czego mogę się spodziewać po Duńczyku który pojedzie w parze z Harrisem. Podsumowując, stawiam zdecydowanie dzisiaj na gospodarzy oraz na Daniela w parze z młodym Rosjaninem ponieważ jedzie on ze słabszym zawodnikiem w parze aniżeli Artiom.

Greg Hancock over 12 punktów 1,95 Bet365 ✅
Tomasz Gollob over 12 punktów 1,95 Bet365 ⛔ poraz kolejny 12 ????

I hit dzisiejszej kolejki, w którym miejscowa Piraterna podejmie„Stołeczną” drużynę na czele z Mistrzem Świata. Na pewno jeden podtekst to spotkanie dwóch najlepszych chyba zawodników na Świecie na obecną chwilę, co ciekawe obaj to liderzy drużyn które dzisiaj zobaczymy na torze. Obaj również dzisiaj pojadą sześć razy, znaczy Greg na 100% bo pojedzie jako zastępstwo zawodnika za „Rafiego” a Tomek na 99 % pojedzie z rezerwy taktycznej, bo jednak gospodarze są bardzo mocną drużyną szczególnie u siebie więc ciężko będzie gościom przegrywać dzisiaj minimalnie 4 punktami. Nie ma dla mnie sensu grać na gospodarzy po 1,2 a handicap jest moim zdanie dobrze wyczuty (8-10 w stronę gości) dlatego gram over punktowy Mistrza Świata i aktualnego lidera klasyfikacji Grand Prix.

Jason Crump – Andreas Jonsson (0-0,5) 2 2,00 Tobet ⛔
Janusz Kołodziej – Rune Holta (0,5-0) 1 1,75 Tobet ⛔

Zaznaczam, że grałem to około godziny 15 dlatego piszę to, ponieważ wiem, że na chwilę obecną po zmieniały się kursy i nie co zdarzenia w tych parach... ;) II hit dzisiejszej kolejki. Obie drużyny przed sezonem miały aspiracje medalowe a tymczasem na chwilę obecną zajmują lokaty w dolnej części tabeli. Dzisiaj moim zdaniem może rozegrać się wyrównany pojedynek ale nie zaryzykuje grać dodatkowego handicapu na gości więc wybrałem dwie pary w których lekko mówiąc Tobet zaszalał ???? Andreas to lider Dackarny od początku sezonu dzisiaj pojedzie pewnie sześć razy bo dodatkowy start będzie miał z rezerwy taktycznej, natomiast Jason jeżdzi słabo w Szwecji od początku sezonu a jeszcze będzie miał o jeden start miej dlatego zdecydowanie gram w stronę Szweda. Natomiast w drugiej parze również widzę duże value, ponieważ w niedziele nadgarstki Rune nie wyglądały „super” a jego jazda również pozostawia wiele do życzenia, natomiast Janusz będzie jeżdził na swoim torze i widać wraca do formy więc tutaj też powinno być „izi” ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Tak żeby wprowadzić i przypomnieć o dzisiejszej kolejce Elitserien pozwolę sobie wrzucić zapowiedź z portalu sportowefakty.pl
We wtorkowy wieczór odbędzie się już dziesiąta kolejka tegorocznych rozgrywek Elitserien. Dla zespołów w Kraju Trzech Koron oznacza to początek rundy rewanżowej, w której rozstrzygną się losy punktów bonusowych za poszczególne dwumecze. Dackarna Malilla - Indianerna Kumla
Pierwszy mecz: 52:38 dla Indianerny
Pojedynek ostatniej drużyny w tabeli z liderem. Zmagający się z bólem nadgarstków Rune Holta ostatnimi czasy znajduje się w coraz lepszej formie i z pewnością da z siebie wszystko, żeby pomóc swojej ekipie w uzyskaniu jak najlepszego wyniku z zespołem Piotra Protasiewicza. Zdobycie przez Gryfy we wtorek oczka bonusowego wydaje się być zadaniem niemożliwym do realizacji, ale minimalne zwycięstwo nad faworyzowanymi Indianami jest jak najbardziej prawdopodobne.
Awizowane składy:
Dackarna
1. Andreas Jonsson
2. Hans Andersen
3. Fredrik Lindgren
4. Ricky Kling
5. Rune Holta
6. Daniel King
7. Joel Larsson
Indianerna
1. Ryan Sullivan
2. Joonas Kylmaekorpi
3. Bjarne Pedersen
4. Niels Kristian Iversen
5. Piotr Protasiewicz
6. Antonio Lindbaeck
7. Simon Gustafsson

Hammarby Sztokholm - Lejonen Gislaved
Pierwszy mecz: 48:42 dla Lejonen
Borykające się z problemami finansowymi Lwy po raz kolejny przystąpią do rywalizacji w mocno okrojonym składzie, więc wygrana Hammarby wydaje się być tylko formalnością. W awizowanym zestawieniu gospodarzy pojawili się Tomasz Gollob i Grzegorza Walasek, a team ze stolicy Szwecji w sezonie 2011 nie zaznał jeszcze goryczy porażki przed własną publicznością.
Awizowane składy:
Hammarby
1. Grzegorz Walasek
2. Andrij Karpow
3. Tomasz Gollob
4. Magnus Zetterstroem
5. Rory Schlein
6. Renat Gafurow
7. Henrik Karlsson
Lejonen
1. Troy Batchelor
2. Sebastian Alden
3. Dennis Andersson
4. David Ruud
5. Mikael Max
6. Oliver Berntzon
7. Leon Madsen

Piraterna Motala - Elit Vetlanda
Pierwszy mecz: 49:41 dla Piraterny
Piraci wygodnie się usadowili w fotelu wicelidera tabeli i nie zamierzają się ruszać ze swojego miejsca. Drużyna Macieja Janowskiego i Przemysława Pawlickiego liczy, że we wtorek zgarnie całą pulę, odprawiając team Jarosława Hampela, Janusza Kołodzieja i Pawła Hliba po raz kolejny z kwitkiem. Goście po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Dackarną odbili się jednak od dna i na pewno w Motali nie będą oddawać punktów bez walki.
Awizowane składy:
Piraterna
1. Greg Hancock
2. Daniel Davidsson
3. Jonas Davidsson
4. Rafał Dobrucki - ZZ
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Pawlicki
7. Linus Sundstroem
Vetlanda
1. Janusz Kołodziej
2. Peter Karlsson
3. Jarosław Hampel
4. Thomas H. Jonasson
5. Jason Crump
6. Jacob Thorsell
7. Paweł Hlib

Vastervik Speedway - Vargarna Norrkoeping
Pierwszy mecz: 51:39 dla Vastervik
Starcie, w którym każdy scenariusz jest możliwy. Vastervik po znakomitym początku zmagań nieco spuściło z tonu i w ostatnich kolejkach nie odnosi zwycięstw. Menadżer gospodarzy powołał na to spotkanie m.in. Tomasza Jędrzejaka, Rafała Okoniewskiego i Sebastiana Ułamka i wierzy, że zła passa zostanie wreszcie przerwana. W awizowanym składzie gości, którzy z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej, znaleźli się natomiast Krzysztof Kasprzak, Adrian Miedziński oraz Michał Szczepaniak, więc to właśnie dyspozycja reprezentantów Polski może zadecydować o losach tego pojedynku.
Awizowane składy:
Vastervik
1. Sebastian Ułamek
2. Tomasz Jędrzejak
3. Chris Harris
4. Nicolai Klindt
5. Peter Ljung
6. Pontus Aspgren
7. Rafał Okoniewski
Vargarna
1. Nicki Pedersen
2. Lee Richardson
3. Adrian Miedziński
4. Michał Szczepaniak
5. Krzysztof Kasprzak
6. Viktor Bergstroem
7. Kim Nilsson

Sebastian Ułamek i Krzysztof Kasprzak - w Polsce razem, a w Szwecji osobno

Pauzuje: Valsarna Hagfors.
Początek wszystkich spotkań o godz. 19:00.
&lt;&lt;&lt; AKTUALNA TABELA ELITSERIEN &gt;&gt;&gt;
Narazie kursów jeszcze nigdzie nie ma, ale jako ciekawostkę pozwolę sobie wrzucić przewidywania szwedzkich kibiców na temat dzisiejszych spotkań:
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Kursy już pomału się pojawiają. Oferta z szwedzkiego buka - SvenskaSpel, czyli najlepszego znawcy szwedzkiego rynku ;)

Zobaczymy co będzie do wyboru wśród &quot;naszych&quot; buków. Ale już podobają mi się kursy na Piraterne i Vastervik. Co do Dackarny to jeszcze pomyślę. Na Bajen zagram w zasadzie każdy handicap. Lejonen w tragicznej sytuacji. Z tego co udało mi się ustalić to dzisiaj jadą bez Ruuda, który poobijał się w niedzielnym meczu. Tom Honkala cały czas liczy, że Holder dzisiaj pojedzie, ale raczej nie ma co liczyć na obecność &quot;Chrispy&#39;ego&quot;, który wczoraj z P&#39;borough udał się do Poole. Szkoda, bo jazda w szóstkę &quot;Lwów&quot; sprawi, że zapłacić będą musieli wysokie grzywny za nieskompletowanie pełnego składu, a przy ich obecnej sytuacji finansowej każdy grosz jest na wagę złota. Mówi się, że jeżeli klub ma przetrwać to w ciągu najbliższych kilku tygodni &quot;znaleźć się&quot; musi milion dolarów, a do końca sezonu bagatela trzy &quot;bańki&quot;. Sytuacja jest tak dramatyczna, że okazało się, iż mają zobowiązania wobec Adamsa.
Cóż nie wiem, czy to efekt złego zarządzania (na pewno po części tak)? Budowany na paśmie sukcesów klub z Gislaved (jako beniaminek został mistrzem w 2008 roku, rok później obronił tytuł), modernizował stadion, płacił absurdalne wręcz stawki zawodnikom za mecz (teraz jakieś 200k koron muszą wydać na punktówki dla zawodników), a teraz Ci niejako &quot;kibice sukcesu&quot; opuszczają tonący okręt. Frekwencja w porównaniu z &quot;erą Pedersena&quot; spadła o 1-1.5 tysiąca, co jak na szwedzkie warunki jest ogromnym spadkiem (na mecze uczęszcza od 1.5 do 5 tysięcy widzów, choć czasami padają rekordy i mamy publikę na poziomie 8/9 tysięcy).
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Krótko i na temat 1 typ:
Fredka niesamowity na własnym torze, zestawienie go z Holtańskim jest dosyć dziwne. Kurs 1.68 w Tobet wygląda bardzo ciekawie, bez żadnych handicapów?
Średnie domowe - Lindgren 2.41 vs Holta 2.08
Liczby są wymowne, wiadomo, że granie dwóch zawodników z tej samej drużyny jest mocno ryzykowne, ale dla mnie Fredka jest głównym pretendentem do jazdy w 15. biegu z AJ&#39;em co eliminuje jakiekolwiek szanse Holty na wygranie tego H2H.
Lindgren vs Holta @ 1.68
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Krótko i na temat 1 typ:
Fredka niesamowity na własnym torze, zestawienie go z Holtańskim jest dosyć dziwne. Kurs 1.68 w Tobet wygląda bardzo ciekawie, bez żadnych handicapów?
Średnie domowe - Lindgren 2.41 vs Holta 2.08
Liczby są wymowne, wiadomo, że granie dwóch zawodników z tej samej drużyny jest mocno ryzykowne, ale dla mnie Fredka jest głównym pretendentem do jazdy w 15. biegu z AJ&#39;em co eliminuje jakiekolwiek szanse Holty na wygranie tego H2H.
Lindgren vs Holta @ 1.68
Na pewno masz rację z tym, że teoretycznie Lindgren powinien wygrać przez to, że lepiej u siebie jeździ. Ale wydaje mi się, że forma Holty lekko rośnie, do tego dziś obaj żużlowcy nie powinni przegrywać z kolegami z pary, także dla mnie sprawa raczej otwarta kto wygra i po takim kursie ( 1.60 już i jest -0,5 pkt na Lindgrena ) ja się nie skuszę.
Za to ciekawi mnie ogólnie typ na Dackarne. Oni bardzo zawodzą, ale sama wielka trójka jest w stanie zrobić ok. 36-40 pkt nawet. Do tego Andersen śmiało ma szansę przywozić cenne punkty i powinien uzbierać 4-6, Kling także jakieś oczka dorzucić powinien. Jedynie rezerwa to wielka bolączka, bo na przeciwko będzie Lindback i Gustafsson (z nim jeszcze szansa jest). Ale kursy na wygraną gospodarzy są zachęcające. Jednak warunek jest taki, że nikt z 3 najlepszych nie może dziś pojechać nawet średnio.

Linus Sundstroem ( -1 ) - Jarosław Hampel 2 1.75 Bet365
Chyba jakaś pomyłka, ja wiem Linus z rezerwy ale tam jedzie także Pawlicki, pewnie zobaczymy go z 4 razy na torze czyli ok. 6-8 pkt tak bym stawiał. Hampel pewnie 5 razy, a może i 6 jako rezerwa. Ponad 10 pkt na luzie powinien zrobić, a tu mamy jeszcze handicap +1 pkt. Prezent
Chris Harris over 8,5 pkt 1.90 Tobet
Kolejny dziwny typ. Harris co jak co ale u siebie jeździ bardzo dobrze. Rywale mocni, ale wszyscy są do pokonania, może tylko z Pedersenem ciężko. 4 biegi murowane Harrisa, w nich jest już szansa na co najmniej 9 pkt, a 5 bieg gdyby był to już na pewno. Typ godny uwagi.
Pawlicki ( -2 ) - Karlsson 1.80 Bet365
Pawlicki z rezerwy, bardzo słaba rezerwa gości wskazuje na to, że Pawlicki moze stracić punkty tylko na koledze z pary, ale sądzę, że te 2 biegi to 5 pkt powinno być, kolejne 2 biegi liczę na 2-3 pkt, z Janowskim 2x śmiało może też być lepszy, a do tego nie wykluczone jako Z/Z więc 5 biegów to ok. 10 pkt. Karlsson pewnie 4 biegi, bo ostatni zarezerwowany za pewne dla Hampela i Crumpa. W parze z Kołodziejem 3 razy nie musi tu być lepszy zawsze i raz z Hampelem, do tego nie sądzę by wygrywał z Hancockiem, a i inni są spokojnie w stanie go pokonać. Także może być tu ok. 5-7 pkt, ale handicap jak najbardziej do pokrycia.
I tak jeszcze znalazłem Holta over 8 pkt w Bet365, bardzo niska granica i wydaje się spokojnie do przekroczenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj tak bardzo szybko i krótko bo niestety brak czasu...
Wszystkie typy z Tobet
Fredrik Lindgren -0.5 - Rune Holta +0.5 1 1,60 8-7✅

Wyżej kolega już opisał co i jak dlaczego tak a nie inaczej i zgadzam się z tym.Chociaż warto zaznaczyć że Rune zaczyna sobie radzić coraz lepiej i coraz więcej punktować jednak mimo wszystko dziś stawiam na Fredke Lindgrena.

Przemysław Pawlicki - Linus Sundström 2 1,90 9-5✅

Młody Polak kontra młody Szwed.Stawiam dzisiaj na Linusa który jedzie pod nr.7 co daje Mu możliwość większej ilości startów co za tym idzie lepszej zdobyczy punktowej.Przemek miewa dobre mecze w Szwecji jednak częściej wychodzą Mu mecze takie przeciętne...Przemek traci sporo jeżdżąc w parze z Maćkiem.Dziś w meczu Przemek z Linusem pojadą 2 razy razem natomiast w pozostałych 2 startach wydaje się że łatwiej o pkt będzie miał Szwed.Kurs dośc ciekawy dlatego myśle że warto zagrać.

Västervik - Vargarna H(0 - 2) 2 1,70 49:41⛔

Mecz w tv więc gram żeby lepiej się oglądało(chociaż nie wiem czy się wyrobie).Stawiam na ekipę przyjezdnych.Uważam,że mecz będzie na styku i każdy pkt na wagę zwycięstwa.W ekipie gospodarzy jakoś z forma nie przekonuje mnie bomber Harris i własnie Jego pkt może braknąć do wygranej.Goście z Nickim,Lee , Adrianem i Kasprzakiem naprawdę będą bardzo trudnymi rywalami.W ostatnich meczach zawodnicy Vargarny wyglądają coraz lepiej dlatego tym razem Im zaufam.

Piraterna - Elit Vetlanda 1 1,75 49:41✅

Po pierwsze niespodziewałem się takiego wysokiego kursu na Piratów. Goście będą mieli bardzo ciężko aby wygrać to spotkanie bo Hampel i Crump to trochę mało.No może jeszcze T.H.Jonasson też ładnie punktuje ale i tak brakuje 4 zawodnika.Janek Kołodziej i Karlsson nie przywożą zbyt wielu pkt w tym sezonie.Gospodarze wiadomo Greg Hancock który w każdym meczu przywozi w granicach 13-15pkt solidnie punktujący Jonas Davidsson i trzech młodziaków Linus Sundström oraz Polacy Przemek Pawlicki i Maciek Janowski. Piraci mają bardziej wyrównany skład dlatego też stawiam na ich wygraną a do tego dochodzi atut własnego toru.

Pozdrawiam RADULA

edit: 3/4 Elitserien to jest to
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Hammarby -20 - Lejonen 1 @ 1,90 Bet365 ⛔ 54-36 za słaby początek spotkania
Na dzisiaj jeden typ z Elitserien. Bardzo ciekawe mecze w tej kolejce oprócz tego co wybrałem. Hammarby są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Dobrze wygląda skład zespołu ze stolicy na tle dzisiejszych rywali. Liderem niewątpliwie jest Grzechu Walasek. Tomek Gollob gdyby się nie oszczędzał w Szwecji to też by zawsze solidnie punktował. Schlein, Kościecha i Zorro bardzo nie przewidywalni, ale w każdym momencie mogą odpalić, a dzisiejszy rywal napewno na to pozwala. Z rezerwy jedzie Renata Gafurow i Karlsson szczególnie ten pierwszy powinien dzisiaj konkretnie zapunktować, bo ma teoretycznie łatwe biegi. Ekipa Lejonen przeżywa olbrzymie problemy finansowe. W ostatnich kolejkach z jazdy w tym zespole zrezygnowali: Holder, Ward, Bjerre i dzisiaj dołączył jeszcze Ruud. Czyli nie jedzie cały trzon drużyny. Goście dzisiaj nie mogą skompletować składu i w stolicy wystąpią tylko w 6 osobowym składzie. Prócz Batchelora nie widzę zawodnika który by mógł powalczyć. A i temu zapewne nie będzie jechał &quot;za darmo&quot; na 100% procent. Handicap 20 punktów spokojnie do pokrycia przez miejscowych.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
kogoś ZDECYDOWANIE poniosło z jednym typem, mianowicie:
Gafurov - Madsen 1 1,90 ✅
No bajeczka. Rosjanin śmiga coraz lepiej, widoczne wyraźne postępy w zasadzie wszędzie poza Polską (a i tu zdarzają mu się przebłyski), w parze z Henrikiem Karlssonem, postać dla mnie dość anonimowa, oczywiście w przeciwieństwie do nazwiska, ale nazwiska na żużlu nie jeżdżą. Leon Madsen to taki.. taki no właśnie, niby przyzwoicie zapowiadający się jeździec, ale jak sięgniemy pamięcią wstecz to nigdy jakaś dobra marka, kilka dobrych spotkań w jego wykonaniu pamiętam, ale to nie przy rozpadającym się Lejonen, w dodatku na wyjeździe. Świetna sprawa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom