>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2016/2017 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
TommyTSW 48,1K

TommyTSW

Forum VIP
No w tym roku Terma nie wygrała jeszcze meczu zdobywając 3 pkt na 6 spotkań mając na zimę niezłą pozycję.Teraz 4 kolejki przed końcem włączył się alert przeżycia tak więc ,góra, doznała erupcji.Z jednej strony można ten ruch zrozumieć, z drugiej ,Czesio, wycisnął z tego ponad stan i nieładnie go potraktowali.Wcale to też nie musi polepszyć sytuacji piłkarskiej Termaliki, przecież tam nie ma jakiegoś parcia na drużynę z zewnątrz, piłkarze mają kontrakty a presji ze strony kibiców to chyba tam nie ma.Nowa miotła?być może 3pkt w tych 4 meczach powinno im zapewnić top8, ale do tego chyba wystarczyłby Czesio.Mam jednak nadzieje że karma wróci i powtórzą wyczyn Podbeskidzia.
 
S 3

scyzor33

Użytkownik
W Niecieczy pewnie mają nadzieję że zadziała efekt nowej miotły i uda się w pozostałych meczach ugrać jakieś punkty które zapewnią TOP8.
 
Waldi1979 1,8M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
i powtórzą wyczyn Podbeskidzia.
dokładnie o tym samym pomyślałem jak zobaczyłem info o zwolnieniu Michniewicza, jak zlecą do grupy spadkowej to po podziale punktów będzie taka wojna o utrzymanie, że szczerze wątpię, aby dali radę, jedyna szansa to załapać się do &quot;ósemki&quot;...
 
S 3

scyzor33

Użytkownik
Najlepszy prima-aprilisowy żart jaki dzisiaj usłyszałem / wyczytałem pochodzi z postu MeFiuU a mianowicie. Jacek Magiera najlepszym trenerem w Polsce. Gość bez doświadczenia i jakiegokolwiek sukcesu w trenerce. Gość który dostaje najsilniejszy kadrowo zespół i dostaje łomot od Ruchu u siebie oraz remisuje z Niecieczą.. Dzięki kolego za poprawienie humoru.
 
elpatron 134

elpatron

Użytkownik
Najlepszy prima-aprilisowy żart jaki dzisiaj usłyszałem / wyczytałem pochodzi z postu MeFiuU a mianowicie. Jacek Magiera najlepszym trenerem w Polsce. Gość bez doświadczenia i jakiegokolwiek sukcesu w trenerce. Gość który dostaje najsilniejszy kadrowo zespół i dostaje łomot od Ruchu u siebie oraz remisuje z Niecieczą.. Dzięki kolego za poprawienie humoru.

Widzisz Hasi też dostał najsilniejszy zespół kadrowo a nie potrafił poukładać klocków. Nie mówmy tutaj o nawet o awansie do LM tylko ogólnie. Taki Magiera już w tej LM potrafił zremisować z Realem czy wygrać ze Sportingiem.
Kto Twoim zdaniem jest najlepszym trenerem w Ekstraklasie ?? Mówimy o Polakach. hmm ??

Probierz który nic nie wygrał i spalił się w Wiśle ? Czy analfabeta Smuda ??
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Widzisz Hasi też dostał najsilniejszy zespół kadrowo a nie potrafił poukładać klocków. Nie mówmy tutaj o nawet o awansie do LM tylko ogólnie. Taki Magiera już w tej LM potrafił zremisować z Realem czy wygrać ze Sportingiem.
Kto Twoim zdaniem jest najlepszym trenerem w Ekstraklasie ?? Mówimy o Polakach. hmm ??

Probierz który nic nie wygrał i spalił się w Wiśle ? Czy analfabeta Smuda ??
Jednak to Hasii chciał żeby Kopczyński został i grał dalej w Legii i będzie w pierwszym składzie. To Hasii chce Ofoe i Moulina??
Patrząc na skład Legii to ci zawodnicy są podstawowymi graczami. A ile Moulin i Ofoe dają Legii chyba nie ma sensu pisać...?
Nie chce mówić że Hasi to dobry czy zły trener ale też trzeba spojrzeć kto za jego kadencji przyszedł i jak teraz się spisuje...

Szczerze?? Magierze do Probierza czy &#39;&#39;analfabety&#39;&#39; Smudy do brakuje... i jeszcze dalej.
Franciszek Smuda potrafi ogarnąć Łęczną żeby grali dobrze i popatrz jakich tam ma zawodników.
Probierz? W Jadze wykonuje kawał dobrej roboty.
Ruch że wygrał z Legią?? Fornalik to kolejny przykład trenera który potrafi stworzyć ciekawy zespół bez jakiś wielkich pieniędzy tylko potrzebuje czasu.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Jednak to Hasii chciał żeby Kopczyński został i grał dalej w Legii i będzie w pierwszym składzie. To Hasii chce Ofoe i Moulina??
Patrząc na skład Legii to ci zawodnicy są podstawowymi graczami. A ile Moulin i Ofoe dają Legii chyba nie ma sensu pisać...?
Nie chce mówić że Hasi to dobry czy zły trener ale też trzeba spojrzeć kto za jego kadencji przyszedł i jak teraz się spisuje...
Szczerze?? Magierze do Probierza czy &#39;&#39;analfabety&#39;&#39; Smudy do brakuje... i jeszcze dalej.
Franciszek Smuda potrafi ogarnąć Łęczną żeby grali dobrze i popatrz jakich tam ma zawodników.
Probierz? W Jadze wykonuje kawał dobrej roboty.
Ruch że wygrał z Legią?? Fornalik to kolejny przykład trenera który potrafi stworzyć ciekawy zespół bez jakiś wielkich pieniędzy tylko potrzebuje czasu.
RADULA, kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Fakt zasługą Hasiego jest to, że w Legii jest teraz Moulin czy Odjidja, ale to może powinien zostać skautem, bo moim zdaniem trener ma trochę inne zadania, których on nie ogarniał.
Magiere jeśli by oceniać za to odkąd jest trenerem to można powiedzieć, że jest dobry w tym co robi dotychczas. Natomiast czas pokaże na przestrzeni czasu jak się rozwinie.
Probierz jest trenerem średnim, bo odnajduje się tylko w specyficznych i konkretnych warunkach - czyli w Jagiellonii. Wisła i Lechia go kompletnie zweryfikowały, a jednak dobry trener powinien to udźwignąć. Takim Probierzem dla Ruchu jest Fornalik, chociaż warsztat Waldka wyżej cenię, niż Probierza.
Co do Smudy to nie jestem w stanie go w ogóle ocenić, bo to dla mnie człowiek zagadka :p
A najlepszy trener Ekstraklasy na ten moment to niezaprzeczalnie Bjelica i tyle. Jego wcześniejsze sukcesy i to jak ułożył sobie Lecha i jak przywrócił do życia Kownackiego sprawia, że zasługuje na takie miano.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Magiere jeśli by oceniać za to odkąd jest trenerem to można powiedzieć, że jest dobry w tym co robi dotychczas. Natomiast czas pokaże na przestrzeni czasu jak się rozwinie.

A najlepszy trener Ekstraklasy na ten moment to niezaprzeczalnie Bjelica i tyle. Jego wcześniejsze sukcesy i to jak ułożył sobie Lecha i jak przywrócił do życia Kownackiego sprawia, że zasługuje na takie miano.
Tu z kolei ja się nie zgodzę ;) Piszesz, że czas zweryfikuje jeszcze Magierę - i tu się w pełni zgadzam! Z drugiej strony jednak wspominasz, że najlepszym trenerem jest niezaprzeczalnie Bjelica. Trzeba pamiętać, że ich zatrudnienie w Legii i Lechu dzielił niecały miesiąc (wcześniej Lech zatrudnił Bjelicę). Oczywiście wspominasz o wcześniejszych sukcesach Nenada jako tym decydującym w Twej ocenie czynniku i fajnie, ale z drugiej strony Smuda też awansował do Ligi Mistrzów i zdobywał mistrza Polski :jezora: W mojej ocenie za krótko obaj trenerzy są w swoich drużynach, aby ich klasyfikować. Magiera wykazał się w meczach Ligi Mistrzów, ma teraz za zadanie zdobyć mistrzostwo na koniec sezonu. A nie musi to być łatwe zadanie i mimo kadry, jaką posiada Legia będzie to sukces Magiery, a nie obowiązek, bo w tym sezonie kandydatów jest więcej niż zazwyczaj i faza finałowa będzie bardzo interesująca. Bjelica z kolei ciekawie poustawiał Lecha, wyglądają dobrze, ale już po ostatnich dwóch meczach można stwierdzić, że złapali zadyszkę, a jak jest ona duża okaże się już niedługo. Bjelicę będzie też można szerzej ocenić jeśli awansują do europejskich pucharów i zobaczymy, co tam pokażą i jak przygotuje ich do tych meczów, odbywających się już w czerwcu/lipcu.

Co do Probierza i Fornalika się zgadzam, że są specyficznymi trenerami odnajdującymi się najlepiej w jednym miejscu, a żeby wysoko ocenić trenera trzeba jednak brać pod uwagę umiejętność adaptacji, to tak jak w football managerze - nie sztuką jest grać Realem i wszystko wygrywać, a wziąć pod stery np. Everton i budować powoli i piąć się w hierarchii państwowej ;) Podobnie wyżej cenię Fornalika, ale nie można odmówić Probierzowi, że w tej Jadze to potrafi się doskonale odnaleźć i odnosić sukcesy.

Polska liga jest na tyle specyficzna, że ciężko określić, kto jest najlepszym trenerem, bo jest niezwykle duża rotacja na tym stanowisku. Doskonały przykład stanowi Jacek Zieliński - w zeszłym roku każdy się nim zachwycał, jaki to jest wspaniały trener i co zrobił z dołującej zazwyczaj Cracovii, w tym sezonie już kolorowo nie jest. Podobnie może być właśnie z Magierą, Bjelicą, czy każdym innym - teraz Bjelicę się chwali, że jest najlepszy, poukładał Lecha, a za miesiąc może się okazać, że źle trafili z formą i w fazie finałowej na &quot;dzień dobry&quot; przegrają dwa pierwsze mecze i już nie będzie taki dobry :jezora: Albo odpadnie w pierwszej rundzie eliminacji z jakimiś ogórkami. Co innego, gdyby chociaż 70-80% drużyn miało jednego trenera przez 2-3 lata. Bo wiadomo o prymitywnych metodach Smudy, treningu &quot;na oko&quot; itp., ale jeśli utrzyma Łęczną, to będzie jego kolejny sukces.

Posty będzie można chyba przenieść do dyskucji o ekstraklasie, ale chciałem jeszcze tu odpisać, żeby w dyskusjach nie pisać postu z tzw. dupy :]
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Dla mnie ani Magiera, ani Bjelica zwykle musi minąć dłuższy okres, zazwyczaj rok, półtora i następuje weryfikacja.

Bez sensu jest określenie czy Magiera to dobry trener, bo dostał Legię, samograja, dobrych piłkarzy, którzy grali bardziej przeciwko poprzednikowi niż coś było nie tak. Magiera jako efekt miotły zadziałał, czy zadziała dalej?

Śmiem wątpić, bo dla mnie dobry trener to taki co potrafi coś zrobić z grajkami przeciętnymi. Gdyby taki Magiera awansował z Sosnowcem do Ekstraklasy można by powiedzieć, tak Jacek super trener, ale nie było weryfikacji, bo odszedł do Legii.

Każdy trener ma wady i zalety.
Za jednego z lepszych uważałem Zielińskiego, jednak teraz to co się dzieje z Cracovią, to jest słabe i nie wiadomo co jest tego przyczyną, bo skład mają dobry.
I można się śmiać lub nie, ale jednym z lepszych trenerów jest Czesiek Michniewicz, Nieciecza, wcześniej Pogoń i aż żal, że nie dostał więcej szansy, a to szkoda.

Fornalik, Probierz jak piszecie tylko w określonych klubach i miejscach.

Natomiast zdecydowanie jest łatwiej wymienić przereklamowanych np Rumak. Taki Ulatowski, nawet dla mnie Urban to jest średni trener - sądzę, że Śląsk zatrudnił go tylko dlatego, żeby dotarł do tej Hiszpańsko - Portugalskiej ekipy , co mu się dość udało.


Edit: dyskusja przeniesiona do Dyskusji ;)
 
elpatron 134

elpatron

Użytkownik
Ja powiem tylko tyle że gdyby Fornalik czy Probierz byli takimi kozakami to by się o nich biły największe kluby z Legią , Lechem , Lechią na czela ????

Radula mówisz o Hasim że zatrzymał Kopczyńskiego sprowadził Vadisa i Mulina.
Myślę że duża w tym też zasługa Żewłakowa i skautów.Tylko opatrz też na to że Hasi miał wtedy Nikolica i Prijovica których teraz w Legii nie ma Magiera a i tak ciągnie ten wózek. Zobacz ile wtedy bramek zdobywali wymienieni zawodnicy...
Jak mówicie że ten koleś z Lecha to najlepszy trener to to samo można powiedzieć o Magierze , Magiera ma przynajmniej sukcesy w postaci 4 punktów w Champions League a ten Belica czy jak mu tam co ma z Lechem ? Kilka efektownych wygranych ?

Najlepiej to poczekać do końca sezonu , bo mówić o najlepszym trenerze a o najbardziej utytułowanym to dwa różne tematy. Czy Rzeźniczak jest lepszy od Pazdana bo ma więcej trofeów ? NIE i nie będzie nigdy lepszy
 
S 3

scyzor33

Użytkownik
Probierzowi kontrakt kończy się po sezonie. Magiera jak nie zdobędzie Mistrzostwa to zapewne straci stanowisko i Legia będzie chciała Probierza . Takie coś chodzi mi po głowie już od jakiegoś czasu. Ba jestem pewien że Probierz już dawno byłby w Legii gdyby nie fakt że jak Warszawiacy zmieniali trenerów to Probierz zawsze miał pracę. Chciałbym się mylić bo Michał w Białymstoku robi kawał dobrej roboty ale chyba tylko Mistrzostwo by go zatrzymało.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Mistrzostwo to raz, a dwa wzmocnienia. Jagiellonia często robiła psikusa trenerom pozbywając się najlepszych graczy. Probierz na pewno będzie dążył do tego żeby nikogo nie sprzedać, a jeszcze bardziej się wzmocnić aby móc na arenie europejskiej o coś powalczyć.
Wczoraj kolejną porażkę zanotowała Cracovia. Wydaje się że losy Zielińskiego są już przesądzone i po tej porażce poznamy nowego trenera. Michniewicz?
 
betxp 230

betxp

Użytkownik
Michniewicz na dniach ma zostać trenerem Arki Gdynia....
Jak może zostać, skoro prowadził Termalice w rundzie wiosennej jeszcze? Przepisy nie pozwalają pracować w dwóch klubach jednocześnie podczas jednej rundy. Dopiero w nowym sezonie mógłby zostać.
 
S 3

scyzor33

Użytkownik
Pytanie skąd lekarz federacji estońskiej wie o takich rzeczach zaraz na drugi dzień po rozegraniu spotkania gdy jeszcze nie przeprowadzono jakichkolwiek badań? A no stąd że przy takim urazie jeżeli faktycznie on się wydarzy to mniej więcej taka pauza następuje. Druga opcja to taka że dostał info od redaktorzyny z onetu który wie wszystko najlepiej.
Wasiljew coś tam naciągnął i nie da się tego ukryć, ale po zakończeniu spotkania chodził jakby nic mu nie dolegało. Pierwszy mecz rundy dogrywkowej za 4 tygodnie i powinien być wtedy gotowy na 100%, a możliwe że i wcześniej.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Pytanie skąd lekarz federacji estońskiej wie o takich rzeczach zaraz na drugi dzień po rozegraniu spotkania gdy jeszcze nie przeprowadzono jakichkolwiek badań? A no stąd że przy takim urazie jeżeli faktycznie on się wydarzy to mniej więcej taka pauza następuje. Druga opcja to taka że dostał info od redaktorzyny z onetu który wie wszystko najlepiej.

Wasiljew coś tam naciągnął i nie da się tego ukryć, ale po zakończeniu spotkania chodził jakby nic mu nie dolegało. Pierwszy mecz rundy dogrywkowej za 4 tygodnie i powinien być wtedy gotowy na 100%, a możliwe że i wcześniej.
Bo za pewne lekarz kadry stwierdził to na zasadzie doniesień medialnych, że może mieć to i to, a lekarz na to: &quot;Aha, to będzie pauzował tyle i tyle&quot;.

Wszędzie domysły.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom