>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
Baqu 957,6K

Baqu

Forum VIP
Śląsk z programem do analiz spotkań​

Śląsk Wrocław, jako pierwszy klub w Polsce będzie dysponował programem do pomeczowych analiz. Będa z niego korzystali trenerzy i piłkarze. Umowę w tej sprawie podpisano w czwartek.


Jak powiedział na konferencji prasowej Jakub Myszkorowski z dostarczającej program firmy Prozone Sports, aplikacja jest unikalnym rozwiązaniem, które charakteryzuje się stuprocentową dokładnością pomiaru danych.

- Analizy pomeczowe będą dostarczane dzień po meczu na podstawie materiału z ośmiu zamontowanych na stadionie cyfrowych kamer i obejmą pełne informacje techniczne, taktyczne, fizyczne, a ruchy wszystkich zawodników będą odwzorowane za pomocą animacji 2D - podkreślił Myszkorowski.

W 2010 r. Prozone Sports podpisała trzyletnią umowę o współpracy z Ekstraklasą SA. Do momentu podpisania indywidualnej umowy ze Śląskiem przeanalizowanych zostało już blisko 250 spotkań polskiej ligi. Wykorzystywany był do tego przekaz telewizyjny, a w każdym meczu uwzględniano od 2,5 do 3 tys. wydarzeń boiskowych.

Program zacznie funkcjonować we Wrocławiu przyszłym sezonie, gdy Śląsk będzie już rozgrywał swoje mecze na nowym stadionie. Umowa została podpisana na trzy lata. &quot;Analizy, które będziemy otrzymywali od przyszłego sezonu będą bardziej precyzyjne, bo oparte na kamerach umieszczanych na stadionie, a nie na ogólnie dostępnej relacji telewizyjnej&quot; - powiedział prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Dyrektor ds. sportowych Śląska Krzysztof Paluszek dodał, że program pozwala na analizę gry nie tylko drużyny Śląska, ale także innych zespołów. - Na podstawie przekazów telewizyjnych dokonaliśmy już kompletnej analizy ubiegłego sezonu, więc każdy zawodnik może np. zobaczyć, jakie błędy popełniał i nad czym musi popracować, aby poprawić swoje wyniki.

Z podobnych analiz korzystają m.in. takie kluby jak Real Madryt, Manchester United, Liverpool FC, FC Barcelona i Arsenal Londyn. W każdym sezonie analizowanych jest ponad 6 tys. spotkań na pięciu kontynentach.

źródło

Legia od wielu lat korzysta z programu Amisco więc już w pierwszym zdaniu KŁAMSTWO. Jeśli dziennikarzowi chodziło o konkretny program to mógł sie określić.
Ale zbyt duzo nie mozna wymagac to tylko sport.pl.
Właśnie przeczytałem, że Ruch i Lech też używają tego programu... więc nie wiem skąd autor wziął
tą informację, a ja się dałem nabrać : )
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
29-letni obrońca Nikola Mijailović podpisał w sobotę kontrakt z zespołem rosyjskiej ekstraklasy Amkarem Perm, w którym od tygodnia przebywał na testach.
- Nie podam szczegółów, ale potwierdzam, że jestem zawodnikiem rosyjskiego klubu - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce były piłkarz Korony.
- Nie widzę powodu, aby rozmawiać z Koroną. Według mnie wszystkie formalności zostały załatwione - dodał Nikola Mijailović. Innego zdania jest prezes kieleckiego klubu Tomasz Chojnowski. - Otrzymałem informację o podpisaniu umowy przez Nikolę. Jednak naszym zdaniem kontrakt Serba z Koroną do czerwca 2012 roku nadal jest ważny - podkreślił Chojnowski.
Wydawało się, że Amkar z powodu problemów finansowych wyląduje w II lidze rosyjskiej, ale ostatecznie uratował się i znalazł sponsora, dzięki czemu pozostał w ekstraklasie.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Urban trenerem Zagłębia


Jan Urban będzie trenerem piłkarzy Zagłębia Lubin - poinformowała stacja telewizyjna Canal Plus. Dotychczasowy szkoleniowiec Marek Bajor pożegnał się już z zawodnikami &quot;Miedziowych&quot;.
Lubinianom w tym sezonie wiedzie się kiepsko. Zajmują 12. miejsce z dorobkiem 20 punktów. W ostatniej kolejce Zagłębie poległo w Zabrzu z Górnikiem aż 1:5, co spowodowało, że Bajor stracił pracę.
Urban w końcówce ubiegłego roku prowadził Polonię Bytom. W latach 2007-2010 był szkoleniowcem Legii Warszawa.
Źródło:
&quot;s24.pl&quot;
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Oby to się nie spełniło. Chyba, że ten nowy kanał miałby być na platformie Cyfry +, najlepiej z tymi samymi komentatorami i ekspertami.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Oby to się nie spełniło. Chyba, że ten nowy kanał miałby być na platformie Cyfry +, najlepiej z tymi samymi komentatorami i ekspertami.
Tylko czy ludzie zdecydują się na dopłacanie 15 zł miesięcznie za oglądanie tej kopaniny.
Do tej pory C+ oferowało to w pakiecie z liga angielską, hiszpańską, włoską i francuską za stosunkowo przyzwoite pieniądze. Oczywiście do tego jeszcze były wszelkiej maści inne programy w zależności od pakietu ...
A tu 15 zł za samo oglądanie Ekstra&quot;kasy&quot; :O chyba ktoś przecenia jakość tego co oferuje nasza rodzima liga.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Tylko czy ludzie zdecydują się na dopłacanie 15 zł miesięcznie za oglądanie tej kopaniny.
Do tej pory C+ oferowało to w pakiecie z liga angielską, hiszpańską, włoską i francuską za stosunkowo przyzwoite pieniądze. Oczywiście do tego jeszcze były wszelkiej maści programy takie jak między innymi c+ i hbo ...
A tu 15 zł za samo oglądanie Ekstra&quot;kasy&quot; :O chyba ktoś przecenia jakość tego co oferuje nasza rodzima liga.
Ludzie zdecydują się dopłacić tę kasę! Dużo więcej jest ludzi, którzy lubią pooglądać ligę angielską, hiszpańską, ale mimo wszystko serce bije najmocniej przy rodzimej. Tym bardziej, jeśli kibicuje ktoś danemu zespołowi polskiemu. Takie moje zdanie.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Ludzie zdecydują się dopłacić tę kasę! Dużo więcej jest ludzi, którzy lubią pooglądać ligę angielską, hiszpańską, ale mimo wszystko serce bije najmocniej przy rodzimej. Tym bardziej, jeśli kibicuje ktoś danemu zespołowi polskiemu. Takie moje zdanie.
Też tak mi się wydaje. Chociaż myślę, że najlepsza opcja to to co C+ oferuje teraz. 3 mecze kolejki na C+, reszta na OS. 15 zł miesięcznie nie ma sensu, przy 10 zł za OS. To moje zdanie.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
To podsumowanko będzie w bardzo okrojonej wersji, dla rządnych poważnej wiedzy odeśle do lektur

Piszę to ze względu na niedawną rozkminkę w HP o żydowskich klubach w Polsce i Europie

Wiem że to temat ekstraklasy, ale nie chce burdelu robić, więc w jednym miejscu będzie i Europa i Polska

Zanim wogóle przystąpi się do omawiania kwestii żydowskiego pochodzenia klubów oraz przede wszystkim masowości zjawiska należałoby znać historię, bo to z niej wszystko się bierze (ja jedynie konieczne wzmianki wprowadzę). To już jednak zostawiam jako indywidualne zajęcie dla każdego zainteresowanego. Podpowiem tylko, że najlepiej poznać wszystko i zrozumieć na podstawie analiz kalendariów wypędzeń i prześladowań żydów od samego początku, wymuszonych kierunków ich migracji oraz sposobów maskowania pochodzenia w celu uniknięcia śmierci i represji. To wystarczy.

Takie najbardziej znamienne tylko z Europy:

1. Hakoah Wiedeń, Austria Wiedeń i inne...

W Austrio-Węgrach sport był bardzo nie rozwinięty, bo było tam od cholery żydów, a oni za sportem nie byli. Dopiero od lat około 1870 wszystko się zaczęło ze względu na publikacje naukowe dotyczące wpływu sportu na zdrowie człowieka (po tych publikacjach zaczyna się czas wysypu najstarszych najbardziej znanych obecnie klubów piłkarskich - zdecydowanie głównie piłkarskich, ale także baseballowych i wszelkich gimnastycznych). Zaraz potem Żydzi opublikowali swoją wersję na ten temat, jeszcze dalej idącą, nakazującą zakładać masowo towarzystwa sportowe w celu budowania biologicznej wartości obywateli przyszłego państwa. Po jednych i drugich lokalne władze Austro-Węgier, w których żydów było więcej niż na terenach dzisiejszego Izraela, w porozumieniu między sobą podpisały dokumenty projektu sieci obiektów sportowych i rozbudowywania wszelkiej infrastruktury sportowej. I tak wkrótce zaczęły się sypać kluby. Najbardziej kojarzonym powinien być zespół Hakoah Wiedeń, w którym grali głównie żydzi. Stanowili oni także zdecydowaną większość we wszelkich austriackich i węgierskich drużynach narodowych. Hakoah to głównie był marketing, stąd sukcesy. Pomijam szczegóły, w wyniku późniejszego rozpadu znaczna część struktur kapitałowych i rzeczowych przeszła z racji politycznych (pochodzeniowych) do Austrii Wiedeń, która dopiero od tego momentu stała się profesjonalnym klubem. Sponsorami Hakoah oraz Austrii byli zamożni handlowcy żydowscy z Wiednia, którzy poczuwali się do obowiązku krzewienia i kultywowania swojej kultury. Współcześnie robił to np Pan Stronach.

Dokładnie nie znam tematu, ale z tego co wiem mniej więcej około lat 26-30 gdy Hakoah jeździł po świecie to grupy kapitałowe przekonywały co lepszych żydowskich piłkarzy do pozostawania wraz z rodzinami w danym kraju. Przy tym przy współpracy z lokalnymi organizacjami żydowskimi zakładano nowe kluby. W 29 roku z takiej inicjatywy powstały (później przekształcane i oczyszczane historycznie) kluby w Nowym Jorku (Hakoah, Maccabi)

2.MTK Hungaria Budapeszt i inne

Podobny przypadek jak wyżej. Na Węgrzech także elitą społeczną byli żydowscy przedsiębiorcy, stąd stać ich było na finansowanie inicjatyw sportowych (np sukcesy za czasów Brulla). Klub starszy sporo od Austriackich. Oficjalną datą jest rok 1888 ale klub powstał podobno już prawie 50 lat wcześniej, ale działał tylko jako szermierczy klub wojskowy. Późniejsze polityczne zawirowania odpuszczam.

Na węgrzech o dziwo większość klubów żydowskich nie została po wojnie reaktywowana, obecnie natomiast wbrew historycznym pozorom piłka na Węgrzech nie cieszy się specjalnym zainteresowaniem

Jako ciekawostkę nie związaną ze sportem mogę dodać fakt, że prezydent Francji Nicolas Sarkozy wywodzi się właśnie z takich historycznie bogatszych węgierskich środowisk żydowskich. W oficjalnych źródłach podaje się, że tylko matka ma takie pochodzenie - bzdura, Pal Sarkozy także pochodzi z rodziny żydowskiej. W jednym z węgierskich programów publicystycznych Laszlo Karzab (odpowiednik Kurskiego) przedłożył dokumenty na temat pochodzenia ziemskich majątków Pala Sarkozyego oraz koneksji rodzinnych.

3.Tottenham Hotspur Londyn, Birmingham City, Leeds United i inne

Tutaj sprawa jest prosta i bardziej &quot;legalna&quot;. Znaczną część tych miast stanowią potomkowie żydowskiej klasy robotniczej jeszcze z czasów rewolucji przemysłowej. Z historii wiadomo, kto w wydatnym stopniu się do niej przyczynił i kto łożył kasę na przedsięwzięcia. Dzisiaj Ci potomkowie są już napewno zasymilowani (nie do końca napewno bo żyd do takiej postaci w normalnych warunkach nie dopuści). Elity pozostało tam nie dużo, odbywały się masowe migracje, nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego. Jednak to ona zakładała ten klub, po czym został &quot;oddany ludności&quot;.
Tutaj słynne są raczej gesty skierowane przeciwko żydowskiej armii (grupy kibiców) jak syczenie kibiców Chelsea (którą też rządzi Żydu obecnie) imitujące gaz czy zdejmowanie spodni i okazywanie posiadania napletka przez kibiców M.City.

4.Ajax Amsterdam - sprawa powszechnie znana, nie tłumaczę

5.Germinal Beerschot Antwerpia - tam było tyle tych fuzji i podziałów, że nie wiem czy dzisiaj tak się ten klub nazywa

Ogólnie Antwerpia jest zażydowiona potwornie. Głównie przemysłowcy oraz handlarze i usługowcy z branż jubilerskich i pokrewnych. Dawno dawno temu trzech takich Panów z pobliskiego Amsterdamu postanowiło założyć klub wyłącznie piłkarski... dla kobiet. Pomysł jednak nie spodobał się politykom i musieli założyć klub piłkarski dla mężczyzn. Co dziwne, mogli grać tam tylko zawodnicy wykształceni. Z czasem się to zmieniło. Ci Panowie pochodzili z Izraela i tego nie ukrywali. To byli handlarze kamieniami szlachetnymi bodajże z Sachnin, podróżujący z Afryki do Niderlandów. Ci Panowie klub finansowali, rozbudowywali na inne sekcje, aż zginęli na Titanicu (ta informacja nie została potwierdzona jednak ta wersja została przyjęta). Od tamtej pory klub wspierany był przez władze oraz przez innych przemysłowców

Historia większości klubów jest obecnie wydatnie wyczyszczona, np. nigdzie prawie nie ma nic o Bayernie Monachium (tzn jakieś artykuły są ale tylko wzmiankowe), AS Romie (&quot;Drużyna czarnuchów, trybuny Żydów&quot;, &quot;Waszą ojczyzną Auschwitz, waszymi domami piece&quot;), o Anderlechcie kiedyś pamiętam był cały reportaż, dzisiaj ani słowa nie ma. Niestety zapomniałem jak się nazywała książka, w której dokładnie opisany był przypadek klubów z Pragi, Ołomuńca i Ostravy, klubów z Sofii i Bukaresztu a także klubów tureckich z Izmiru i Izmitu.


Scena w Polsce
Każdy poprawny historycznie (nie politycznie oczywista) wie, jak od uja było Żydów w Polsce, zarówno w miastach jak i na wsiach (jednak zdecydowanie więcej w miastach). Pod koniec XIX wieku doszło do tych wspomnianych w temacie europejskim publikacji. One miały mocne odniesienie do rzeczywistości polskiej ze względu na stosunek Żydów do Polaków. W szczególności należy nadmienić tutaj stosunek kapitałowy - podczas zaborów gnębiono zarówno Polaków jak i Żydów, aczkolwiek z tą różnicą, że elita jednych była wybijana lub wypędzana, a elita drugich ruszana tylko pozornie. Tylko kapitał żydowski i ogólnie obcy miał potencjał do wygenerowania i utrzymania takich klubów czy towarzystw. Polski kapitał był wtedy albo za granicą, albo doszczętnie zniszczony.

Więc przede wszystkim oficjalnie to Żydzi ogólnie nie panoszyli się pośród Polaków, bo wiedzieli, że napotykać będą silny opór, co z resztą stało się faktem już dużo wcześniej. Żydów nigdy nikt nie lubił, bo się nie asymilują z tubylcami i starają się przejmować kontrolę nad finansami.

Ogólnie powstawało wiele klubów żydowskich ale takimi najbardziej znanymi niekoniecznie ze względu na wyniki powinny być Hapoel Katowice i Gwiazda Nowy Sącz. Ogólnie w okresie międzywojennym oficjalnie zrzeszonych istniało około 100 klubów żydowskich, natomiast licząc niezrzeszone to trzeba w tysiącach przyjąć miarę. Pod koniec okresu liczba się baaaaardzo zmniejszyła, większość ważniejszych Żydów i ich interesy finansujące spieprzyła z Polski bo wiadomo co się dla nich szykowało.
Istniały też takie kluby jak Maccabi (Makkabia) Kraków, Jutrzenka Kraków, Hagibor Kraków, Cracovia Kraków, Hagibor Przemyśl i inne... zabór austro-węgierski był stosunkowo łagodny, stąd potrzeba inicjacji sportowej i kulturowej była dużo swobodniejsza i utrwalona - wysyp organizacji sportowych i nie tylko sportowych. Właśnie takim ogólnym towarzystwem sportowym, ale także turystycznym i kulturowym było wyłącznie żydowskie Maccabi Bielsko-Biała. Oczywiście wszystko występowało także w innych regionach. Iście pochodzenia żydowskiego są także Hosmonea, Pogoń i Czarni z Lwowa, 1.FC Katowice, Warszawianka Warszawa, Klub Turystów, Szturm i ŁKS Łódź, TKS Toruń, Szturm Bielsko-Biała, TS Wilja Wilno, Unia Poznań i wiele wiele innych

Ogólnie trzeba zdać sobie sprawę, że w tamtych czasach prawie wszystko co działo się na naszych terenach determinowała polityka. I kluby zazwyczaj były popierane przez którąś opcję, co poniekąd utrzymało się do dziś (jednak bardziej za granicą)

W Krakowie przed wojną nie było wielkiej wojny pomiędzy Wisłą a Cracovią, tylko pomiędzy Maccabi, a Jutrzenką. Z różnych powodów schedę i zarówno dominację przejęły Wisła i Cracovia. Jutrzenka to lewicowcy, Craxa też, więc się ze sobą &quot;spyknęli&quot;. Natomiast Maccabi Krk poparł Wisłę, aczkolwiek nie znalazłem ani w literaturze, ani kronikach żadnych istotnych faktów mogących świadczyć o żydowskości Wisły. Wydaje się, że był to klub czysty, być może stąd często atakowany ze strony władz związkowych, które wzięły się poniekąd z żydowskich stronnictw politycznych powiązanych z Cracovią.

Ważna jest także kwestia Legii Warszawa. Samo powstanie drużyny to sprawa dla Polski wręcz honorowa. Jednak ówczesna Legia połączyła sie z wybitnie żydowską Koroną Warszawa. Bardzo niedługo po fuzji powstały konflikty na tle polsko-żydowskim. Ostatecznie sprawa jakoś się załagodziła z tego względu, że odpowiadający za finanse Korony Kleberg, Maddison (chyba jakiś brytol), Rustfeld, Rosenfajn i Schweinberg po prostu zwinęli manatki i wyjechali do Niemiec robić interesy. Korona została ostatecznie wchłonięta.

Z innych współczesnych klubów, które mają poważne lub całkowite koneksje żydowskie wymienić można: Unie i Tarnovie Tarnów, Resovię i Stal Rzeszów, Radomiaka Radom, Raków Częstochowę, ŁKS Łódź, Widzew Łódź (w Łodzi wszystko prawie jest żydowskie, bo i oni sami to miasto właściwie zbudowali), Wartę i Poznań, Cracovię Kraków, Unię Oświęcim, ŁKS Łomżę, Wisłę Płock i także wieeeeele innych.

Prywatnie pokuszę się o zdanie, że tylko pojedyncze kluby działające do dziś, a utworzone w odległych czasach, nie miały takich koneksji...





Zasadnicza sprawa jest taka, że nie chce, aby ktoś uważał mnie za rasiste, antysemitę itp. Znam historię żydów nie tylko tą sportową i mam jakieś tam prawo do własnego indywidualnego ocenienia tej nacji pod wieloma względami. Tego jednak tu nie robię, a jedynie stwierdzam historyczny fakt. Od faktów nie da się uciec, na szczęście są jeszcze źródła, gdzie można poczytać i dowiedzieć się co nieco jak było kiedyś. Obserwuję, że coraz to kolejne informacje są czyszczone. Niewiem kto i po co to robi, sam fakt żydowskości przecież nie jest niczym złym. Pewne grupy interesu chcą chyba ukryć jakieś niewygodne fakty, na które jeszcze nie natrafiłem i pewnie już nie natrafię.

Inna sprawa to wielu osobom może się wydawać dziwne, że jest to tak masowe zjawisko. Powtarzam więc krótki fakt historyczny. W czasie zaborów polskie siły umysłowe i kapitałowe były doszczętnie niszczone w celach różnych, w 95% politycznych. Z historii wiadomo, że Polska, Polacy o własnych siłach nie mieliby szans się podnieść, bo stanowili prawie wyłącznie szare, zgnębione, zastraszone, zabobonne i ciemne do granic możliwości społeczeństwo, o ile można tych biednych ludzi określić mianem społeczeństwa. Gdyby nie pomoc żydowska i nie tylko żydowska, gdyby nie ich pieniądze to niewiem, na ile ten kraj by rósł w siłę. Nie będę dalej historii opowiadał tylko ukazuje proste determinanty brakującego gruntu pod propolski rozwój społeczno-kulturalny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
alanex 432

alanex

Użytkownik
Maor Melikson reprezentantem Polski?
Czy robiący furorę na polskich boiskach izraelski pomocnik Maor Melikson może wkrótce zostać reprezentantem Polski? Wiele wskazuje na to, że tak! Zainteresowanie zawodnikiem Wisły Kraków potwierdził to na antenie stacji Orange Sport Info asystent selekcjonera reprezentacji Polski, Jacek Zieliński. - Melikson w kadrze? Nie mówimy nie, przyglądamy się rozwojowi jego piłkarskich umiejętności. Wszystko zależy jednak od postawy piłkarza, jak on odnosi się do gry w polskiej reprezentacji. Dopiero później my będziemy się zastanawiać jak wygląda sprawa z jego papierami. Musi być zachowana pewna kolejność. Nie możemy interesować się przecież każdym, kto ma polskie obywatelstwo, bo zamiast reprezentacji, będziemy mieli mieszankę międzynarodową - stwierdził na antenie stacji Orange Sport Info Zieliński.
Występujący w Wiśle Kraków Maor Melikson ma polskie korzenie, matka piłkarza urodziła się w Legnicy.
Pomocniki urodził się co prawda w Izraelu i zdążył już zadebiutować w barwach reprezentacji tego kraju, jednak był to mecz towarzyski i według najnowszych regulacji FIFA może zmienić reprezentację i występować z &quot;orzełkiem na piersi&quot;.
Melikson posiada już polskie obywatelstwo. W styczniu odebrał polskie dokumenty i Wisła Kraków nie musiał nawet występować o pozwolenie na pracę w Polsce dla pomocnika z Izraela.
źródło
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Według nieoficjalnych informacji holenderski szkoleniowiec Polonii Theo Bos został zwolniony z pracy w warszawskim klubie po dzisiejszej porażce z Zagłębiem Lubin 0-1 (0-1).
Bos był szkoleniowcem Polonii od stycznia. Poprowadził Polonię w pięciu meczach - zaczął od zwycięstwa w Poznaniu w Pucharze Polski, później zremisował z Górnikiem w lidze, a ostatnie trzy mecze przegrał.

W sobotnim meczu z Widzewem u siebie Polonię ma poprowadzić Piotr Stokowiec.
----------
Józek świr :cool:
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Wywiad z dyrektorem sportowym Legii:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/jozwiak-ja-sie-zwolnienia-nie-boje,1,4209583,wiadomosc.html
Dosc konkretnie jedzie z Kowalem:
Niektórzy, w tym Wojciech Kowalczyk, śmieją się, że Legia szuka piłkarzy, oglądając filmiki na YouTube.
Kowal o YouTube to chyba usłyszał, jak reklamę Heinekena chciał obejrzeć. Ja już nawet większy telewizor kupiłem, żeby Wojtek mi się na ekranie mieścił. Kowal powinien czasem ugryźć się w język, bo tyle zawdzięcza Legii, że powinien bardziej przychylnym okiem na nią spojrzeć. Rozmawiałem z nim na ten temat, ale widzę, że wciąż jak dostanie mikrofon, to głupoty gada.


Czekam na odpowiedz Kowalczyka w wiadomym miejscu. Chociaz raczej meytoryczna dyskusji miedzy panami sie nie wywiaze.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Nowym szkoleniowcem Polonii Warszawa został Piotr Stokowiec.
Stokowiec w sezonie 1995/96, a następnie w latach 2003-2006 występował w drużynie z Konwiktorskiej na pozycji pomocnika. Pracę trenera rozpoczął w 2008 roku w Wigrach Suwałki, a później współpracował z Pawłem Janasem w Widzewie Łódź.

Stokowiec zastąpił na stanowisku trenera Polonii Holendra Theo Bosa, który pełnił tę funkcję od 6 stycznia 2011 roku. Wraz z nim odeszli Marc van Hintum i Bogusław Kaczmarek.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Wywiad z dyrektorem sportowym Legii:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/jozwiak-ja-sie-zwolnienia-nie-boje,1,4209583,wiadomosc.html
Dosc konkretnie jedzie z Kowalem:
Niektórzy, w tym Wojciech Kowalczyk, śmieją się, że Legia szuka piłkarzy, oglądając filmiki na YouTube.
Kowal o YouTube to chyba usłyszał, jak reklamę Heinekena chciał obejrzeć. Ja już nawet większy telewizor kupiłem, żeby Wojtek mi się na ekranie mieścił. Kowal powinien czasem ugryźć się w język, bo tyle zawdzięcza Legii, że powinien bardziej przychylnym okiem na nią spojrzeć. Rozmawiałem z nim na ten temat, ale widzę, że wciąż jak dostanie mikrofon, to głupoty gada.


Czekam na odpowiedz Kowalczyka w wiadomym miejscu. Chociaz raczej meytoryczna dyskusji miedzy panami sie nie wywiaze.
Beka z obydwu. Kowalczyk tak ironizuje i żartuje, ale w Cafe Futbol ostanim to już przesadził:
&quot;Zaczęło się mędrkowanie czy nowy stadion dla Polonii sprawiłby że więcej ludzi chodziłoby na Konwiktorską. Wojciechowski oczywiście gadał o wspomnianych już tutaj 30 tys. Jemu się nie dziwię, bo musi w to wierzyć ale zupełnie osłabił mnie Kowal, który stwierdził, że przy nowym stadionie na Polonii, na jej mecze przychodziło by nawet 3 razy więcej ludzi niż teraz (powiedział to po słowach JW, których stwierdził że na dwóch ostatnich meczach Polonii był &quot;prawie komplet około 6000 ludzi&quot;). Co ciekawsze Kowal zaczął się powoływać na przykład Legii gdzie stwierdził że Legia nigdy nie miała tylu kibiców co teraz. Mówił że kiedyś stadion Legii był jaki był ale i tak zapełniał się tylko raz, dwa razy na rundę, a nowy stadion spowodował że przychodzą tłumy bo można sobie coś zjeść, posiedzieć w komfortowych warunkach itp. itd. Przyznam szczerze że nie wierzyłem w to co słyszę, bo Kowal wyraźnie sugerował że to nowy stadion wygnenerował na Legii takie pokłady kibiców, a wcześniej to wcale nie było ich aż tak dużo. Przynajmniej tak to zrozumiałem. Oczywiście tak jak wszyscy, Kowal nie rozumie dlaczego Polonii odmawia się nowego stadionu w sytuacji gdy ma go Legia. &quot; Niewiele brakuje by z tego jednego z najbardziej szanowanego byłego zawodnika Legii stał się tym zwykłym pierdolącym głupoty.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Marc van Hintum zdradza nieznane kulisy decyzji Wojciechowskiego




W niedzielę Polonia Warszawa przegrała mecz ligowy z Zagłębiem Lubin 0:1. Zgodnie z przewidywaniami pracę stracił trener Theo Bos. Jego asystent, Marc van Hintum, w poniedziałkowy wieczór na antenie holenderskiej telewizji RTL7 przybliżył nieznane wcześniej kulisy decyzji Józefa Wojciechowskiego.
- Zanim przyszliśmy do Polonii, słyszeliśmy o prezesie, który jest bardzo bogaty i codziennie można zobaczyć go w gazetach i telewizji. Podczas ostatniego meczu zadzwonił do nas ze swojego jachtu dryfującego w pobliżu Egiptu i zażądał od nas przeprowadzenia kilku zmian. Theo Bos się nie zgodził, więc nie ma żadnej niespodzianki, że po powrocie do domu dowiedział się, że prezes postanowił pożegnać się z nami. Dziwne było to, że dzisiaj (wywiad był przeprowadzany w poniedziałek - przyp. red.) usłyszeliśmy, że klub jednak chce nas zatrzymać. Theo Bos zdecydowanie odmówił, nie jesteśmy jak chorągiewki na wietrze - powiedział van Hintum.
- Jeśli chodzi o pieniądze, otrzymaliśmy je z góry. W tej sprawie wszystko jest w porządku. Z klubu zostawimy sobie kilka wspomnień, zwłaszcza tego wyjątkowego prezesa. Jest też taka ciekawa historia. Wracaliśmy ostatnio autokarem przez sześć godzin z meczu wyjazdowego. Wtedy prezes zadzwonił i oznajmił, że klub nie zapłaci rachunku w restauracji. Kapitan drużyny chodził w kółko i zbierał pieniądze za posiłek - zakończył były reprezentant Holandii.
zrodlo: onet.pl
Beka z jozka. A Majdan na pozegnanie dal Bosowi czekolade ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom