>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Celtic Glasgow - Legia Warszawa 06.08.2014 (rewanż)

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Ja nie. Sadzic i odwolywac mozna sie latami swoja droga.
Tak jest. I nawet, po latach można wygrać.
Natomiast życie nie stoi w miejscu i nikt dla jednej z wielu spraw w UEFA, nie opóźni, nie zatrzyma rozgrywek.
---------------------
[...] Tak wiem: prawo to prawo. Żałuję, że będą je poprawiać teraz, gdy na przykładzie Legii zorientowali się, jak nieludzkie jest. Nieludzkie, bo nie pozwala na wzięcie pod uwagę jakichkolwiek okoliczności łagodzących
[...] To jest jakiś przeklęty kraj. Awanse do Ligi Mistrzów zawalali już bramkarze, obrońcy, pomocnicy, napastnicy, trenerzy, sędziowie (Wisła w Atenach), a teraz przyszedł czas na kierownika drużyny. Czasami mam wrażenie, że cały zapas szczęścia na najbliższe pięćdziesiąt lat wykorzystał Franciszek Smuda w Kopenhadze – gdzie przecież Widzew już był znokautowany, a jednak jakimś cudem wstał i przygrzmocił przedwcześnie cieszącemu się przeciwnikowi.
[...] czy prawo jest identyczne dla wszystkich i czy gdyby podobny błąd popełnił Bayern Monachium, to ukarany zostałby z taką surowością. Tego się nigdy nie dowiemy, ale głównie dlatego, że Bayern Monachium – czy też inne kluby z najwyższej półki – nie popełnia takich błędów. Legia zapłaciła za swoją głupotę [...]
Za:
http://www.przegladsportowy.pl/felietony/krzysztof-stanowski,krzysztof-stanowski-o-decyzji-uefa-dotyczacej-legii-warszawa,artykul,491414,1,1084.html
 
M 3

mlody_typ-116231

Użytkownik
Przepisy przepisami, ale UEFA powinna miec w zanadrzu kilka mozliwosci ukarania a nie tylko walkower. Przede wszystkim kary powinny byc stosowne to przekroczenia. Jezeli druzyna odnosi korzysc po wprowadzeniu do gry zawieszonego zawodnika lub dany zawodnik przyczynia sie do wyniku meczu to wtedy walkower jak najbardziej, ale jesli zawodnik wprowadzany jest przez zwykle niedopatrzenie ( oczywiscie nie mozna tego sprawdzic..) ale co najwazniejsze nie wplywa na wynik meczu i druzyna nie odnosci zadnej korzysci zwiazanych z prowadzeniem do gry tego zawodnika to walkower jest olbrzymia przesada, powinno sie mocno ukarac finansowo zeby klub na przyszlosc zapamietal, a jezeli w niedlugim ( wczesniej okreslonym ) okresie czasu sytuacja sie powtorzy to dopiero W/O. UEFA tyle mowi o fair play, o tym ze najwazniejszy jest sport, ale to co wczoraj pokazali swiadczy o czym innym. Poza tym ktos jest mocno naiwny jesli wierzy ze gdyby Celtic byl na miejscu Legii to by sie skonczylo walkowerem ( tak wiem wiem Celtic to wspanialy klub ktory nie popelnia bledow, ale JESLI bo wszystko sie moze w zyciu zdarzyc ) . Zapewne wtedy UEFA cos by znalazla w swoim regulaminie i by sie skonczylo na karze 5 tys euro, a ci wszyscy co teraz jada tak po Legii pierwsi by pisali ze Celtic nic zlego nie zrobil i nie powinien byc karany walkowerem. I jak tu ku*** w tym kraju zyc bez nerwicy ?
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Może i nie ta sama sytuacja co z Legią ale macie przykład z Barceloną gdzie przekroczyli przepisy ws Transferu i w regulaminie był jednoznaczny zapis w takiej sytuacji zakaz transferów na x lat, Barcelona go złamała i dostali zakaz jak w regulaminie a co się wydarzyło potem zakaz ten został anulowany i macie czysty przykład że UEFA już nagina przepisy. Druga sprawa nie pitolcie że to jakiś dużo błąd jest , bo ludzie popełniają błędy i będą je popełniać, skąd wiecie czy taki Bayern też nie popełnił podobnego błędu? a może nie zostało to wychwycone ? a może było cicho cicho?
Wszyscy popełniają błędy piłkarze, sędziowie. I nawet takie cepy jak UEFA.
Tylko tu chodzi o coś innego ja nie wierzę przede wszystkim iż Celtic nie maczał w tym palców kolejna sprawa, UEFA takie mądre to przy wejściu Bereszyńskiego gdzie był delegat? Nie mógł powiedzieć &quot; Ten zawodnik zagrać nie może bo jeśli zagra będzie Walkower? Oczywiście bo tam już pula poszła przed rozpoczęciem meczu.
Jednym słowem widzicie jak Media grzmią nie tylko Polacy są zdania to jest skandal ze strony UEFA kara powinna być znacznie inna. Zawodnik nie przyczynił się do wyniku wszedł na kilka minut przed końcem gdzie Celtic był już dawno w dupie.
Nic już Legia nie zrobi odwołania nic nie dadzą, trudno było minęło ale kiedyś role się odwrócą zawsze się odwracają.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Szansę że zmienią decyzje są ZEROWEEEE regulamin rzecz swięta błąd oczywisty a skoro u nich to jedyna kara ( niestety ) nic nie poradzą dostaną tylko dodatkową karę finansową i na tym się skończy . Wiem że kara nie jest adekwatna do przewinienia , ale co zrobić teraz leśny niech szuka w klubie tego / tej ???? co popełnili błąd i z miejsca powinna być dyscyplinarka .
Wszyscy też się dziwią Celticowi że zauważył takie coś i &quot;doniósł&quot; do Uefy , dla mnie to nic dziwnego skoro w lidze powiedzmy szczerze nie mają przeciwnika do czasu powrotu Rangersów , więc brak LM mocno by im się odbiło finansowo a tak mają zaklepane LE i teraz &quot;walka&quot; o LM .
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
UEFA takie mądre to przy wejściu Bereszyńskiego gdzie był delegat? Nie mógł powiedzieć &quot; Ten zawodnik zagrać nie może bo jeśli zagra będzie Walkower?
A co delegat ma tego dopilnować ? On jest niby od tego ? Jeszcze może ma podpowiadać zmiany trenerowi bo lepiej widzi z trybun ? Błąd to błąd za błędy się płaci nie ma przebacz skoro tylko i wyłącznie była taka kara to co mieli innego zrobić ? U nich nie ma &quot;mała szkodliwość czynu &quot; Wszedł zawodnik ZAWIESZONY to co mieli zrobić ? przymknąć oko?
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Legia powinna się bronić m.in tym złamaniem Regulaminu przez UEFA
Legia została ukarana nie zgodnie z regulaminem losowania. Chodzi o to, że w UEFA jest przepis, że przed losowaniem, musi być minimum 12 godzin wcześniej znane drużyny, które będą losowane. W tym przypadku Legia, została ukarana za późno, więc nie powinno być tej kary. Mogła ją ukarać jedynie komisja od spraw nadzwyczajnych, w tym przypadku takiej komisji nie było.

gwiazda2010
Aha jeśli dla ciebie taki regulamin jest rzeczą świętą to jestem ciekawy co byś zrobił gdybyś np w USA bez przypadek kogoś potrącił samochodem i ten ktoś zginął i sąd okazałby to było celowe bo ten ktoś np kręcił z twoją dziewczyną i specjalnie go potrąciłeś i dał ci karę śmierci też byś tak mówił?
Regulamin to regulamin za śmierć jest śmierć proste, a czy przez przypadek czy nieumyślnie pff kogo to obchodzi.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Legia powinna się bronić m.in tym złamaniem Regulaminu przez UEFA

Legia została ukarana nie zgodnie z regulaminem losowania. Chodzi o to, że w UEFA jest przepis, że przed losowaniem, musi być minimum 12 godzin wcześniej znane drużyny, które będą losowane. W tym przypadku Legia, została ukarana za późno, więc nie powinno być tej kary. Mogła ją ukarać jedynie komisja od spraw nadzwyczajnych, w tym przypadku takiej komisji nie było.


gwiazda2010

Aha jeśli dla ciebie taki regulamin jest rzeczą świętą to jestem ciekawy co byś zrobił gdybyś np w USA bez przypadek kogoś potrącił samochodem i ten ktoś zginął i sąd okazałby to było celowe bo ten ktoś np kręcił z twoją dziewczyną i specjalnie go potrąciłeś i dał ci karę śmierci też byś tak mówił?

Regulamin to regulamin za śmierć jest śmierć proste, a czy przez przypadek czy nieumyślnie pff kogo to obchodzi.
Boże człowieku pomyśl trochę w regulaminie jak i w prawie masz takie coś tak kary w kodeksie karnym wiadomo jest ich sporo a w kodeksie Uefa tylko JEDNA to co mieli zrobić ? Prędzej bym u siebie szukał winnych niż w Uefa .
 
N 1

noiseer

Użytkownik
Pogratulować tylko pani Ostrowskiej za złożenie podpisu pod protokołem którego w ogóle pewnie nie przeczytała . Odsunięcie Legii od LM jest wielkim ciosem dla polskich kibiców , lecz Legia jest sama sobie winna . Co za klub wygrywając pierwszy mecz wysoko , i jadąc na rewanż z tzw. zaliczką bramkową wystawia do gry zawodnika który musi pauzować ? Nie wiem czy to niedopatrzenie czy głupota ! Pytano ostatnio panią prezes czy zna się na piłce odpowiedziała &quot; uczę się &quot; na naukę trochę za późno . Moim zdaniem powinna podać się do dymisji jak najszybciej . A co do decyzji UEFA jest to nierealne żeby zmieniła swoją decyzje odnośnie Legii .
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Boże człowieku pomyśl trochę w regulaminie jak i w prawie masz takie coś tak kary w kodeksie karnym wiadomo jest ich sporo a w kodeksie Uefa tylko JEDNA to co mieli zrobić ? Prędzej bym u siebie szukał winnych niż w Uefa .
O czym ty mówisz człowiecze?
Ja wiem , że Regulamin to regulamin i po coś on jest.
Ale jak można mówić w tym przypadku o regulaminie skoro UEFA także go łamie i nie przestrzega?
Nie mają sensu te rozmowy bo i tak nic to nie da.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Może i nie ta sama sytuacja co z Legią ale macie przykład z Barceloną gdzie przekroczyli przepisy ws Transferu i w regulaminie był jednoznaczny zapis w takiej sytuacji zakaz transferów na x lat, Barcelona go złamała i dostali zakaz jak w regulaminie a co się wydarzyło potem zakaz ten został anulowany i macie czysty przykład że UEFA już nagina przepisy. Druga sprawa nie pitolcie że to jakiś dużo błąd jest , bo ludzie popełniają błędy i będą je popełniać, skąd wiecie czy taki Bayern też nie popełnił podobnego błędu? a może nie zostało to wychwycone ? a może było cicho cicho?
Wszyscy popełniają błędy piłkarze, sędziowie. I nawet takie cepy jak UEFA.
Tylko tu chodzi o coś innego ja nie wierzę przede wszystkim iż Celtic nie maczał w tym palców kolejna sprawa, UEFA takie mądre to przy wejściu Bereszyńskiego gdzie był delegat? Nie mógł powiedzieć &quot; Ten zawodnik zagrać nie może bo jeśli zagra będzie Walkower? Oczywiście bo tam już pula poszła przed rozpoczęciem meczu.
Jednym słowem widzicie jak Media grzmią nie tylko Polacy są zdania to jest skandal ze strony UEFA kara powinna być znacznie inna. Zawodnik nie przyczynił się do wyniku wszedł na kilka minut przed końcem gdzie Celtic był już dawno w dupie.
Nic już Legia nie zrobi odwołania nic nie dadzą, trudno było minęło ale kiedyś role się odwrócą zawsze się odwracają.
Barcelona i inne firmy są takimi markami, że ciągnął kasę. Wyobrażasz sobie sezon LM gdzie PSG, Real, Barcelona i inne topowe drużyny nie grają tylko ich miejsce zajmują nołnejmy nieznane dla szerszej publiczności? To jest proste duży klub kręci multum talarów. Sytuacje z przekroczeniem limitów na transfery Bracelony a to co zrobiła Legia nie jest możliwością porównać. Legia dała pretekst. Zawaliła i zrzucanie teraz na Uefę mija się z celem. Uefa podchodzi łagodniej do markowych zespołów, bo robią oglądalność i o to tu chodzi. Legia mogła karne wykorzystać. Teraz roztrząsanie tego nie ma sensu.
 
kuku 147

kuku

Użytkownik
Możecie mi wyjaśnić w jaki sposób mogli zarobić ? Bo szczerze mówiąc nie wiem w jaki.
Celtic przegrało pierwszy mecz 1:4, wiedzieli więc że o awans do następnej rundy będzie ciężko.
Przemyśleli sprawę, wiedzieli że jak się dostaną do fazy grupowej ligi mistrzów to zarobią kupę kasy (pewnie będzie to parę milionów euro, gdzieś czytałem te wszystkie wyliczanki kto ile dostaje, nie chce mi się tego szukać teraz); więc moja teoria jest taka - po przegranym meczu w Warszawie, dowiedzieli się że jest taki Bereszyński który nie może zagrać, zaproponowali paru osobą decyzyjnym z legii żeby go wpuścili w rewanżu to dostaną po paręset tys. euro na łba czy coś takiego (co i tak Celtikowi się bardziej opłaci niż nie zagranie w grupach LM), a może jak tych osób było z 2-3 to po milionie euro dostali (takie domysły), na taką kasę by musieli robić z 20 lat więc każdy by się skusił.
To jest tylko moje zdanie, bo ja nie jestem w stanie inaczej sobie wytłumaczyć ten zmiany w 87. min.
 
robaaak 387

robaaak

Użytkownik
Ludzie ogarnijcie się :grin:
Według Waszych historii z gatunku sf:
1. Legia przed meczami z St. Patricks wiedziała że wylosuje Celtic.
2. Legia przed meczami z St. Patricks wiedziała, że ogra Celtic 4:1 u siebie
To się dopiero kupy nie trzyma.
Ja wiem, że ciężko uwierzyć, że przez tak kretyński błąd wylecieliśmy z tych rozgrywek ale tak jest. Taka sama sytuacja była w meczu PSG ze Steauą. Tyle że to był pierwszy mecz. Walkower dla Rumunów a w drugim meczu PSG odrobił straty wygrywając 5:0.
A jak dalej chcecie knuć te sensacyjne opowieści, to dołóżcie do spisku Vrdoljaka. On pewnie też wiedział, że Żyro z Koseckim strzelą, dlatego celowo nie wykorzystał dwóch karnych :grin:
Miłego dnia ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
tc4t 13

tc4t

Użytkownik
Chyba długo nie zobaczymy jeszcze Polskiej drużyny w LM. Nawet jak wygrywamy to i tak przegrywamy. Cios niesamowity i nie ma co gdybać już po wszystkim. Przynajmniej mamy już pewniaka na kolejny awans MARIBOR.
 
trzeci3 54

trzeci3

Użytkownik
Gdybym był włascicelem/prezesem klubu który awansował w taki sposób i to nie do LM a nawet z 8 ligi podwórkowej do 7 juniorów starszych to byłoby mi niesamowicie wstyd że zapewniam sobie taki awans niehonorowo. Zgadzam się z trenerem FC Kopenhaga, który w wywiadzie powiedział że nie przyjąłby tych walkowerów i oddał awans ekipie która by go pokonała. Ja rozumiem że w gre wchodzą miliony, że szkoci wybrali kasę, ale niesmak pozostanie,a jak w fazie grupowej LE trafią na Legie to nikt żywy z Warszawy nie wyjedzie. Co do UEFA. Czy oni zapomnieli że finał LE odbędzie się u nas, w Warszawie. Jak myślicie, że kibice Legii szybko zapomną o całej sprawie? Ja mam nadzieje że nie. Pewnie zacznie się od jakiegoś transu, oprawy obraźliwej , uefa zamknie stadion jak w zeszłym roku a wtedy jazda z kurw*mi. I to jazda bez jakiejkolwiek trzymanki. Nie chce roztrząsać czyja to wina. Czy to pan A czy pani B. Osoba odpowiedzialna za takie niedopatrzenie powinna z Legii wylecieć w trybie natychmiastowym, ale kara jak dla mnie jest zbyt surowa i czuje się najnormalniej w świecie okradziony. Klub się będzie odwoływał, ale znając mafijne zapędy UEFA to nic z tego nie będzie. Nie licze na powtórne losowanie, nawet nie licze na odszkodowanie finansowe. Odwołanie nic nam nie da, a konflikt na linii kibice Legii a UEFA tylko się zaogni. Będziecie jeszcze o tym słyszeć.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] a jak w fazie grupowej LE trafią na Legie to nikt żywy z Warszawy nie wyjedzie. [...]
Chyba oszalałeś :grin:
Za to, że zrobiliście się sami (tu jako klub) i nie zmuszeni przez nikogo,
frajerami w omawianej materii na skalę Europy,
pogońcie (jeśli jesteś kibicem Legii) swoich prezesów, bo niby za co piłkarzy i kibiców Celtiku?

Skoro o honorze mowa, to proponuję proste i męskie przyjęcie na klatę, konsekwencji swojego błędu.
Płakanie do kamer, szukanie winy w nieżyciowych (zgadzam się) przepisach niczego nie da.
Taki jest świat a jego kurewskie reguły są zainteresowanym stronom, znane.
Nieznajomość prawa oraz kurewskich reguł tego Świata, jak zwykle szkodzi.
Trzeba powalczyć w sądzie. Nawet i tylko pro forma. I to wszystko co Legia może.
 
dx2 242,1K

dx2

Użytkownik
Gdybym był włascicelem/prezesem klubu który awansował w taki sposób i to nie do LM a nawet z 8 ligi podwórkowej do 7 juniorów starszych to byłoby mi niesamowicie wstyd że zapewniam sobie taki awans niehonorowo. Zgadzam się z trenerem FC Kopenhaga, który w wywiadzie powiedział że nie przyjąłby tych walkowerów i oddał awans ekipie która by go pokonała.
Glupoty piszesz. Swiat nie jest taki idealistyczny. Bardzo młodym czlowiekiem prawdopodobnie jeszcze jestes (nie jest to obraza, raczej komplement). Gdybys byl prezesem obojetnie jakiej spółki, w tym klubu sportowego, to taki awans brałbys z pocałowaniem ręki. Po pierwsze pieniadze ogromne za awans, po drugie sponsorzy, poniewaz ich przyciaga przede wsyztskim Liga Mistrzow. Jakbys byl swiadom jaka roznica w milionach euro to jest, to zadna społka i jej czlonkowie, sportowa czy nie, nie odpusciliby takiego awansu i profitow z nim zwiazanych. Poza tym czego Ty wymagasz od prezesow i dzialaczy, czyli ludzi biznesu. Klub sportowy to jest wlasnie biznes. Sami pilkarze by jeszcze moze ten &quot;honor&quot; zrozumieli, ale w biznesie dla zadnego dzialacza nie ma sentymentow. Po prostu nie jestes swiadomy o jakie miliony euro tutaj toczy sie gra. Swiat, ktory chcesz przedstawic to przyslowiowa &quot;utopia&quot;.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom