>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Celtic Glasgow - Legia Warszawa 06.08.2014 (rewanż)

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Oczywiscie ze tak! [...] Zainteresowanie calym turniejem bedzie znikome w naszym kraju co moze odbic sie na organizowanym finale Ligi Europy. [...]
Uważam, że nie ma aż takiej zależności.

W Polsce organizowany będzie po prostu (jeden) mecz.
Akurat tym razem finałowy.
Nie turniej.
 
F 3

fcb2005

Użytkownik
teraz gość w tv powiedział że walkower tyczy się tylko drugiego meczu..więc ja się pytam jeżeli Legia wygrałaby pierwszy mecz 6:1 a w drugim do 80 minuty przegrywałaby 6:0 następnie wchodzi Bereszyński mecz kończy się wynikiem 6:0 dla Celtiku czyli mają awans.A następnie Uefa daje Legii karę walkowera i...i Legia przechodzi dalej ????
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
teraz gość w tv powiedział że walkower tyczy się tylko drugiego meczu..więc ja się pytam jeżeli Legia wygrałaby pierwszy mecz 6:1 a w drugim do 80 minuty przegrywałaby 6:0 następnie wchodzi Bereszyński mecz kończy się wynikiem 6:0 dla Celtiku czyli mają awans.A następnie Uefa daje Legii karę walkowera i...i Legia przechodzi dalej ????
Pewnie nie.
Sadzę, że z rewanżu pozostałby i przypisano by ostatecznie do meczu,
wynik najmniej korzystny dla drużyny, która dopuściła się przewinienia.
Obowiązywałoby 6:0 dla Celtów.
 
fanatyk1916 442

fanatyk1916

Użytkownik
Panowie dotarlem do Ciekawego argumentu mowiacego ze to wszytko bylo ustawione wczesniej:

Mecz finalowy Ligi Europy zostanie rozegrany w Warszawie. Uefie zalezalo na tym aby druzyna Legi grala w LE. Dzieki temu bedzie wiesze zainteresowanie tymi rozgrywkami w Polsce. Cala sytuacja mogla byc z gory ustawiona z dzialaczami juz wczesniej. Wpuszczenie Brzyskiego moglo byc celowe. Zauwazcie ze dzisiaj dostalismy najslabszego rywala w losowaniu.
Jeśli UEFIE zależało na tym żeby Legia grała w Lidze Europy to mogli ich dopuścić do fazy grupowej LIGI MISTRZÓW bo tam drużyna która zajmie 3 miejsce w grupie gra na wiosnę w lidze Europy ????
 
B 0

brotherm

Użytkownik
Oczywiscie ze tak! Pomysl co sie stanie jak Ruch odpadnie z Ukraincami a Legia awansowala by do Ligi Mistrzow. W tym momencie jesli Legia nie zajmie 3 miejsca w tabeli LM to nie bedzie zadnej druzyny grajacej w tych rozgrywkach z Polski. Zainteresowanie calym turniejem bedzie znikome w naszym kraju co moze odbic sie na organizowanym finale Ligi Europy. Uefa na pewno chce aby organizator finalowego meczu mial druzyne w turnieju ktora moze cos osiagnac.
To brzmi równie naciąganie, co tłumaczenie, że rok temu Juventus celowo odpadł z LM by wygrać u siebie (na własnym boisku) finał LE. A potem rozgromić tegorocznego mistrza LM w Superpucharze. Oczywiście tak nie jest. ;)
Zresztą, finał LE to zwykle całkiem niezłe widowisko, więc wątpię, by były wielkie problemy z zainteresowaniem tym meczem (no chyba, że bilety będą w kosmicznych cenach), ale akurat wątpię, by ludzie byli skłonni brać kredyty tylko dlatego, że Legia grała i gdzieś po drodze przepadła w LE. Brak tu jakiekolwiek sensownego związku.
Pomijam fakt, że co by z tego miała Legia? Marne ochłapy.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Ja tu czegoś nie rozumiem zespół ma mózg w głowie ktoś jest odpowiedzialny za to co dzieje się w klubie i nagle wpuszczany jest zawodnik który nie powinien grać ,powiem krótko głupota po całość na co go wogóle puszczali nic tylko się śmiać .
 
lars19 272

lars19

Użytkownik
Sprawa prosta, złamali pewien punkt regulaminu i słono za to zapłacili, dalsze dywagacje czy kara jest zasadna czy też nie, nie mają najmniejszego sensu. W końcu po coś te zapisy istnieją. Popełnili błąd, gdyby awansowali, wart kilka baniek.
Zabawna czy też żałosna w tej sytuacji jest wypowiedź, którą usłyszałem na pewnym portalu z ust szanownego pana Koseckiego, wiceprezesa PZPN, który w niewybrednych słowach wypowiada się o tej decyzji, która jak wszyscy wiemy jest słuszna.
http://www.legia.sport.pl/legia/10,139320,16449126,__Legia_wykluczona_z_LM__Kosecki__Delegat_moze_juz.html
Koleś takie bzdury wygaduje.
 
synop2 28

synop2

Użytkownik
lars19, &quot;dura lex sed lex&quot; to sobie w średniowieczu mogłeś stosować. Nawet UEFA ma w swoim regulaminie zapis, że w szczególnych przypadkach decyzja może odbiec od przepisów z uwagi na duch sportu (rozdział III, art 17). Gdyby przepis złamał Celtic to oczywiście nie byłoby mowy o pozbawieniu go LM po wygranej 6:1 - ale tu jest Legia...
Słuszna decyzja? Tylko jak ktoś ma klapki na oczach i nie widzi, że:
- Bereszyński pauzował trzy mecze w rozgrywkach UEFA
- błąd polega na tym, że w dwóch nie został dopisany do kadry
- Legia śmiało mogła dostać karę za niezgłoszenie zawodnika (regulamin wtedy przewiduje walkower LUB finansową)
Wystarczyła dobra wola UEFA w kierunku fair play ale jak widać to tylko pusty slogan.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Wystarczyła dobra wola UEFA w kierunku fair play ale jak widać to tylko pusty slogan.
No niestety nie mogli tu zastosować dobrej woli, bo wtedy każde następne podobne złamanie regulaminu kończyłoby się powoływaniem się na przypadek Legii. Złamali ewidentnie jeden z punktów regulaminu, który przewiduje tylko i wyłącznie taki a nie inny scenariusz. Działacze zawalili po całości.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
lars19, &quot;dura lex sed lex&quot; to sobie w średniowieczu mogłeś stosować. Nawet UEFA ma w swoim regulaminie zapis, że w szczególnych przypadkach decyzja może odbiec od przepisów z uwagi na duch sportu (rozdział III, art 17). Gdyby przepis złamał Celtic to oczywiście nie byłoby mowy o pozbawieniu go LM po wygranej 6:1 - ale tu jest Legia...
Słuszna decyzja? Tylko jak ktoś ma klapki na oczach i nie widzi, że:
- Bereszyński pauzował trzy mecze w rozgrywkach UEFA
- błąd polega na tym, że w dwóch nie został dopisany do kadry
- Legia śmiało mogła dostać karę za niezgłoszenie zawodnika (regulamin wtedy przewiduje walkower LUB finansową)
Wystarczyła dobra wola UEFA w kierunku fair play ale jak widać to tylko pusty slogan.
Na początek napiszę, że trzeba odróżnić sympatie patriotyczne od przepisów. Nie pauzował, bo w drugiej rundzie nie był zgłoszonym zawodnikiem. Nie wiadomo jak Legia się tłumaczyła z tego, ale jedyna możliwa opcja to &quot;przeoczenie&quot; co jest uznawane przez UEFĘ jako złamanie przepisów, bo nie jest możliwe rozstrzygnięcie w tym przypadku czy zrobili to specjalnie czy nie. 15 lipca 2010. Mecz eliminacji Ligi Europejskiej. FK Baku vs Buduconst Podgorica. Wynik? 2-1, ale na drugi dzień wychodzi, że Azerowie do składu dali zawodnika, który w poprzednim sezonie miał czerwo. Powinien pauzować, ale grał. I co? walkower. Dziwi mnie mocno i kontestuje fakt, że ludzie się powołują na VSC Debreczyn jak są to inne przypadki. Wiem jednak jak jest i nic z tym nie zrobię. Pozostaje mi się śmiać ???? .
 
synop2 28

synop2

Użytkownik
No niestety nie mogli tu zastosować dobrej woli, bo wtedy każde następne podobne złamanie regulaminu kończyłoby się powoływaniem się na przypadek Legii.
I bardzo dobrze. Nie sądzisz że popier*olone jest wywalanie klubu z LM po wygranej 6:1 za drobny błąd w papierach w poprzedniej rundzie?
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
I bardzo dobrze. Nie sądzisz że popier*olone jest wywalanie klubu z LM po wygranej 6:1 za drobny błąd w papierach w poprzedniej rundzie?
Mój drogi. To nie jest mały błąd tylko WIELBŁĄD. Równie dobrze Legia mogła wykorzystać dwa przyznane karne i nie byłoby tematu to teraz oczywiście trzeba szukać fair play w meczach. Tak samo ważne jest fair play w papierach. Prezes Legii (prawnik) i tu mnie dziwi jak można strzelić taki babol, ale tym lepiej, bo nie ma co się ośmieszać w LM. Teraz płacz, że hajs się nie będzie zgadzał, ale, by tak było trzeba zachować procedury. Ktoś dał ciała i nie ma co do tego wracać.
 
kuku 147

kuku

Użytkownik
Elo, a mi się wydaje że wpuszczenie Bereszyńskiego było celowe i ustawione, ktoś lub nieduża grupka wpływowych osób związanych z legią na tym nieźle zarobiło, tak że musieliby na to robić z 10lat albo i lepiej, więc na taki przekręt się skusili. Aż w taką głupotę i niekompetencję nie wierzę, naprawdę.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Elo, a mi się wydaje że wpuszczenie Bereszyńskiego było celowe i ustawione, ktoś lub nieduża grupka wpływowych osób związanych z legią na tym nieźle zarobiło, tak że musieliby na to robić z 10lat albo i lepiej, więc na taki przekręt się skusili. Aż w taką głupotę i niekompetencję nie wierzę, naprawdę.
Jestem tego samego zdania, na ludzkiej głupocie robi się największe pieniądze. To wszystko się nawet kupy nie trzyma.
Wcześniej w meczu z Irlandczykami wiedzieli, że Bereszyński musi nie zagrać, to go specjalnie ominęli. W kolejnej rundzie każdy zapalił z Legii odmianę &quot;Amnesia Haze&quot; i już nagle zapomnieli o nim. Do tego ten zawodnik wchodzi w 85 minucie, jakby nikt inny nie mógł wejść na boisku.
Później idzie fama w świat, że jakaś kobieta jest temu winna, Legia nie awansuje i tyle. Celtic ta futbolowa marka, która rundę wcześniej przeszła z palcem w dupie, teraz Legią w dwumeczu dostaje 6:1 + bodajże 2 karne + 1 czerwona. Celtic teoretycznie bez szans, kursy na awans pewnie kosmiczne, a tu nagle błąd i Legia odpada.
Jestem zdania, że Celtic wciągnie nosem Maribor, a w LM to już u siebie nie jedną Barcelonę potrafili zatrzymać. Tak tu chodziło o pieniądze i mam takie osobiste zdanie.
TO SIĘ NAZYWA KRĘCENIE LODÓW ????
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Też zacząłem się zastanawiać nad ustawieniem tego wszystkiego. Jednak zastanawia fakt, że byłby walkower przez samo to, że Bereszyński był na ławce. Nie musiał wchodzić, ale mógł wejść, by zmylić tropy. Poza tym znaczna większość wszelakich for internetowych jest po stronie Legii, więc wizerunkowo nic nie stracili. Może w zamian mają gwarantowane dojście do jakiejś fazy w LE ale na pewno nie do finału moim zdaniem.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Nie sądzisz że popier*olone jest wywalanie klubu z LM po wygranej 6:1 za drobny błąd w papierach w poprzedniej rundzie?
To nie jest drobny błąd. To jest katastrofalny błąd w interpretacji dość łatwych i mało skomplikowanych przepisów. Oczywiście, że Legia była lepsza sportowo i &quot;zgwałciła&quot; Celtic, ale nie dopełniła podstawowych formalności prawno organizacyjnych więc niestety UEFA nie miała innego wyjścia. Gdyby nie dała walkowera, takie sytuacje mogłyby się zdarzać co roku i wszystkie drużyny, które popełniłyby taki sam błąd powoływałyby sie na przypadek Legii. Niestety, ale UEFA w tym wypadku po prostu nie mogła podjąć innej decyzji patrząc przyszłościowo.
Elo, a mi się wydaje że wpuszczenie Bereszyńskiego było celowe i ustawione, ktoś lub nieduża grupka wpływowych osób związanych z legią na tym nieźle zarobiło
Jestem tego samego zdania, na ludzkiej głupocie robi się największe pieniądze. To wszystko się nawet kupy nie trzyma.
Możecie mi wyjaśnić w jaki sposób mogli zarobić ? Bo szczerze mówiąc nie wiem w jaki.
 
dx2 242,1K

dx2

Użytkownik
Legia się odwołuje. Zobaczymy co z tego wyjdzie do 19 sierpnia jest trochę czasu.
Nic nie wyjdzie z prostej przyczyny. Gdyby cos wyszlo, to UEFA musialby prawdopodobnie powtorzyc cale losowanie par eliminacji Ligi Mistrzow, gdyz przy poprzednim rozstawieniu z Legia, Legia byla w grupie nierozstawionej i nie moglaby zagrac ze slowenskim Mariborem. Wyobrazasz sobie, zeby teraz innym klubom powiedziano, ze kazdy z nich musi przygotowac sie pod innego rywala ? Ja nie. Sadzic i odwolywac mozna sie latami swoja droga.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom