>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Boks - typy z analizami

M 76

marian555

Użytkownik
Ciekawie Igor Jakubowski przegrywa z twardym Słowakiem Michalem Plesnikiem 1.07 kurs na Polaka, 6.75 na Słowaka, walka bliska remisu a sędziowie u siebie 55:59 56:58 i trzeci werdykt też jak pierwszy bądź drugi. No i kontrowersyjny remis Kubańczyka.
 
arass1 170,3K

arass1

Użytkownik
Niezła bitka jak na wagę ciężką. A tak swoją drogą nie pamiętam takiej walki, żeby Wach wyprowadził tyle ciosów. Spokojnie można by nimi obdzielić kilka jego poprzednich walk.
 
J 4,7K

jojozg

Użytkownik
Xavier mógłbyś jakieś swoje przemyślenia napisać jak masz co do dzisiejszych nocnych walk Golovkin /Szeremeta , Pitters/Richards, Hunter /Laughery ? Myślisz nad Szeremta powyżej 6.5 rundy czy raczej szybki nokaut do 3 rundy ?
 
K 245

kensei

Użytkownik
Patrząc po kursach, moim zdaniem nie opłaca się obstawiać walki wieczoru. Wygrana Golovkina w rundach 1-6 po kursie 1.65, to lepiej sobie odpuścić, jak ktoś znajdzie coś ciekawego to obstawienia w tej walce, to z przyjemnością poczytam analize.
Przepatrzyłem byłych przeciwników Szeremety i raczej wszyscy mają dosyć biedny współczynnik knockoutów, co się wiąże z tym, że GGG będzie pierwszym testem dla jego szczęki, jednocześnie będąc prawdopodobnie najmocniej bijącym bokserem w dywizji? Nie spodziewam się po Szeremecie przetrwania do późnych rund, ani niespodzianki, a przy takim kursie szkoda pieniędzy. Chyba że ktoś chce toto-lotka puszczać i ustrzelić konkretną rundę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +125
koma97 25,8K

koma97

Użytkownik
Patrząc po kursach, moim zdaniem nie opłaca się obstawiać walki wieczoru. Wygrana Golovkina w rundach 1-6 po kursie 1.65, to lepiej sobie odpuścić, jak ktoś znajdzie coś ciekawego to obstawienia w tej walce, to z przyjemnością poczytam analize.
Przepatrzyłem byłych przeciwników Szeremety i raczej wszyscy mają dosyć biedny współczynnik knockoutów, co się wiąże z tym, że GGG będzie pierwszym testem dla jego szczęki, jednocześnie będąc prawdopodobnie najmocniej bijącym bokserem w dywizji? Nie spodziewam się po Szeremecie przetrwania do późnych rund, ani niespodzianki, a przy takim kursie szkoda pieniędzy. Chyba że ktoś chce toto-lotka puszczać i ustrzelić konkretną rundę.
a ja jestem własnie w stanie pójść w strone 1-4 rund
 
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Patrząc po kursach, moim zdaniem nie opłaca się obstawiać walki wieczoru. Wygrana Golovkina w rundach 1-6 po kursie 1.65, to lepiej sobie odpuścić, jak ktoś znajdzie coś ciekawego to obstawienia w tej walce, to z przyjemnością poczytam analize.
Przepatrzyłem byłych przeciwników Szeremety i raczej wszyscy mają dosyć biedny współczynnik knockoutów, co się wiąże z tym, że GGG będzie pierwszym testem dla jego szczęki, jednocześnie będąc prawdopodobnie najmocniej bijącym bokserem w dywizji? Nie spodziewam się po Szeremecie przetrwania do późnych rund, ani niespodzianki, a przy takim kursie szkoda pieniędzy. Chyba że ktoś chce toto-lotka puszczać i ustrzelić konkretną rundę.
Zgadzam się z tym- w intencji Szeremety jest przewalczyć jak najdłużej, dla niego każda runda to będzie sukces. Natomiast GGG też potrzebuje ringowego obycia bo nie walczy za często ostatnio. Koniec końców jeśli miałbym cokolwiek stawiać to że GGG wygra w rundach 3-4.
 
koma97 25,8K

koma97

Użytkownik
Zgadzam się z tym- w intencji Szeremety jest przewalczyć jak najdłużej, dla niego każda runda to będzie sukces. Natomiast GGG też potrzebuje ringowego obycia bo nie walczy za często ostatnio. Koniec końców jeśli miałbym cokolwiek stawiać to że GGG wygra w rundach 3-4.
Chyba wielu nas zaskoczył, że poległ dopiero w 7 rundzie. Uwazam ze to wielki sukces, aczkolwiek widać, że Gołovkin to juz nie ten sam bokser co kilka lat temu, wiek robi swoje...
 
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Na ten moment jeszcze nie zdecydowałem czy będę dalej podawał typy publicznie na forum- nie chodzi mi nawet o żadne docenienie, reputację, rangi itp- ale po prostu z tego co obserwuje (a jestem na forum od wielu lat) to wiele rzeczy jest tutaj nie tak jak być powinno przez co jakość typów/ analiz znacząco spadła (porównując chociażby do poprzednich lat). Chociaż ostatnio pojawiło się parę nowych osób które robią dobrą robotę i jest to jakieś światełko w tunelu że forum nawiąże do lat świętności.
W każdym razie- rok 2020 był (mimo oczywistych przeciwności związanych z wirusem) całkiem dobry jeśli chodzi o obstawianie boksu, więc czas go zakończyć mocnym akcentem.
Bardzo podoba mi się typ na jutrzejszą (rano) galę Noworoczną w Japonii- kompletnie nie rozumiem dlaczego Yuki Kobayashi jest stawiany w roli aż tak dużego underdoga. To bokser zdecydowanie lepszy niż jego rekord wskazuje (16 wygranych- 8 porażek), który w ostatnie lata się rozwinął i na ostatnie 7 walk przegrał tylko jedną walkę i to bardzo nieznacznie, na punkty z bardzo dobrym bokserem Keitą Kuriharą. Ta walka jest bardzo dobrym odniesieniem do jutrzejszej- Daigo Higa czyli faworyt bukmacherów ma rekord 16 wygranych i jeden remis i jedną porażkę. Ale na te 16 wygranych... wszystkie zanotował przed czasem. Tyle że Daiago jest również zweryfikowany- ostatnią walkę zremisował (moim zdaniem przegrał) a wcześniej też już zanotował porażkę przed czasem (w kwietniu 2018 a potem nie walczył aż 22 miesiące!). Kluczem jest spojrzenie na te 16 wygranych przed czasem- abstrahując od klasy większości znokautowanych rywali to Higa walczył w niższej kategorii wagowej a teraz przeszedł do wyższej więc jego siła ciosu powinna być obecnie mniej odczuwalna. Wspomniałem Keita Kuriharę bo to bokser bardzo mocno bijący ze świetnymi warunkami fizycznymi- a z nim Kobayashi przegrał nieznacznie, na pełnym dystansie 12 rund (swoją drogą te 12 rund też ma znaczenie bo Kobayashi ma blisko 2x więcej rund spędzonych w ringu więc doświadczenie na dłuższym dystansie jest po jego stronie). Czy Higa bije mocniej niż Kurihara ? Szczerze wątpie, zwłaszcza że Higa jest stosunkowo mały, ma 161 cm a Kobayashi jest pare cm wyższy (a Kurihara miał 172 cm)- atuty fizyczne będą po jego stronie. Wydaje się więc prawdopodobny przebieg walki w którym Higa będzie nacierał poczatkowe rundy a potem do głosu dojdzie Kobayashi i może tą walkę wygrać. Dla mnie to co najmniej równe szanse, a za drobne można też spróbować Kobayashi na punkty (11 kurs). Powodzenia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

Yuki Kobayashi @5,60 Etoto
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +156
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
Xavi zgadzam się z Tobą w zupełności. Ja też przestałem podawać typy bo nie ma to sensu, chociaż czasem staram się udzielać tu i ówdzie. Poziom jest mierny, ale to myślę wynika z wielu czynników po pierwsze na forum jest dużo osób młodych a wiadomo że młodość rządzi się swoimi prawami (Leopold Ungier powiedział kiedyś "starość to cena jaką płacimy za doświadczenie"). Po drugie niski poziom szkolnictwa no i kwestia domu rodzinnego, jak się w domu pewnych rzeczy nie nauczysz to nigdzie się nie nauczysz. Mam wrażenie, nie obrażając nikogo że te "najnowsze pokolenia", milenialsi, czy pokolenie X są słabsze jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy, chęć podejmowania wyzwań, czy nawet zdolności intelektualnych. To wszystko rodzi potem konsekwencje w postaci braku umiejętnej analizy, opisania pewnych faktów czy zjawisk, oraz przeprowadzenia właściwego toku myślowego. To najlepiej widać jak się czyta niektóre analizy zamieszczane na forum. No i jeszcze jest kwestia absolutnego braku odpowiedzialności za słowo pisane. Przecież to co wypisują tutaj niektórzy, to są takie brednie... No ale robienie z tego forum jakiejś elitarnej ekipy, czy grupy wzajemnej adoracji też nie jest dobrą drogą, czego przykładem jest umierające forum mecz.pl. Prowadzący forum żeby mieli z tego jakieś korzyści, muszą iść w ilość i co za tym idzie w pewnego rodzaju egalitaryzm. Uważam, że nie powinieneś odchodzić bo to miejsce dużo straci, już nie mówię o dziale tematycznym bo tutaj będzie jeszcze słabiej, choć i tak będzie lepiej niż w dziale skoki narciarskie gdzie modem została osoba która zmaga się ze wszystkimi bolączkami jakie opisałem powyżej. Życie nie jest czarno-białe , i wiem że nie powinno się podejmować ważkich decyzji pod wpływem emocji.
 
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Nie ma się co rozpisywać i rozważać co i jak bo nie ten dział i nie ten czas- w każdym razie na tak dużą ilość zarejestrowanych użytkowników, ilość wartościowych postów z analizami/typami jest bardzo mała, zdecydowanie za mała. A to troche paradoks bo w ostatnim czasie pojawiło sie mnóstwo nowych bukmacherów (legalnych) i wiele promocji, nowych możliwości do obstawiania.. Wielu świetnych typerów których pamiętam z poprzednich lat ograniczyło działalność (albo w ogóle zniknęło). Pozostaje liczyć że w nowym roku sytuacja się poprawi, bo szkoda potencjału forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +104
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Niektórzy bukmacherzy wystawili już kursy na walkę Głowackiego z Okolie. Dla przykładu STS daje tylko 1,25 na Okolie i 3,95 na Głowackiego. Teraz szczególnie widać jakie dobre value majster93 wtedy złapał, zwłaszcza na Okolie przed czasem po kursie 7,00.
 
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Dziś gala Babilon Promotions z ciekawą walką wieczoru. Ciekawą oczywiście do obstawiania bo walko kobiet zazwyczaj prezentują koszmarny poziom że nie da się tego oglądać. Zaskoczony jestem bardzo duża dysproporcją w kursach- kursy faworyzują Ewelinę Pękalską tak jakby to była standardowa walka (np Ewy Brodnickiej) że do Polski przyjeżdżają kelnerki z niższych kategorii wagowych i o głowę mniejsze które z miejsca są skazywane na pożarcie (a często się stawiają i karty punktowe są potem mocno naciągane). Tutaj tak nie jest, chociażby z faktu że Ewelina Pękalska jest bardzo ale to bardzo przeciętna i ani troche medialna. Szczerze mówiąc nie rozumiem jaki jest sens jej promowania, Ewelina ma 34 lata i na koncie ledwo 4 zawodowe walki (fakt wszystkie wygrane, ale ze słabymi rywalkami i na lokalnych galach). Miała owszem karierę amatorską ale ostatnią walkę stoczyła półtora roku temu. Poniżej parę cytatów z ostatniego wywiadu (źródło):
'Miałam kontuzję barku, dwie operacje i musiałam dobrze wyleczyć rękę. Potrzebowałam więcej czasu na rehabilitację i regenerację.'
' Jestem w stanie przeboksować 10 rund i jestem bardzo dobrze przygotowana. Muszę jednak przyznać, że jest bardzo ciężko, jeśli chodzi o treningi w sytuacji pandemii. Skaczę po salach, gdzieś tam trenuję po piwnicach, a na sali udostępnionej przez kolegę do ćwiczeń bywało czasami i zero stopni. Do tego wszystkiego jako zawodowy sportowiec miałam kontrolę policyjną… '
' Musiałam udokumentować w postaci kontraktu i licencji, że przygotowuję się do walki mistrzowskiej. Także trochę stresu było, bo zamiast skupić się na walce trzeba było myśleć, gdzie tu zrobić trening, żeby nikt nie zauważył. Nie sądziłam, że moje przygotowania do walki o mistrzostwo Europy będą tak wyglądały. '
Nie brzmi to ani trochę optymistycznie. Tutaj Ewelina dostała walkę wieczoru bo jest to co ciekawe walka o pas EBU, a to też jest istotne pod tym względem że bardzo często w walkach kobiet mamy wałki a tutaj raczej wyklucza to stronnicze gospodarskie sędziowanie. O rywalce pochodzącej z Finlandii nie wiemy zbyt wiele ale można wysnuć tezę ze nie jest to kelnerka. Lotta Loikkanen ma bilans 6 wygranych i 1 porażkę ale całe życie jest związana ze sportami walki, wywodzi się z K1 a takie zawodniczki zazwyczaj huraganowo atakują i bardzo często w boksie radzą sobie też dobrze. Ta jedna porażka finki stanowi jej weryfikację bo przegrała wyjazdową walkę na gali w Niemczech przeciwko lokalnej prospektce Sarah Borman ale była to naprawde dobra walka która tak naprawde mogła pójść w dwie strony a koniec końców Niemka wygrała nieznacznie na punkty. Bazując na social mediach Lotty (instagram) raczej nie ma wątpliwośći że przygotowuje się w pełni profesionalnie. Według mnie jest faworytką tej walki i jej styl będzie niewygodny (a jest też wyższa i ma większy zasięg) dla Pękalskiej i przy uczciwym sędziowaniu powinna rywalkę wypunktować.



Lotta Loikkanen @4,00 STS
Pękalska jednak zaskoczyła pozytywnie, zdecydowanie szybsza i celniejsza od rywalki :(



 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +527
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Oferta na boks ostatnimi czasy uboga, wiele gal odwoływanych/ przekładanych- nie ma co się dziwić, wszyscy liczą że już lada moment wrócą kibice. Patrząc na ofertę jestem bardzo zaskoczony że w ofercie STS (jako chyba jedynego bukmachera na świecie) na dzisiejszą noc jest dostępny do obstawienia pojedynek Alexandara Ustinova. Jeszcze bardziej jestem zaskoczony że on w ogóle walczy a w ogóle najdziwniejsze to że kurs na jego wygraną to 1.01 a taki kurs nie ma prawa bytu z kimkolwiek by nie walczył. Po pierwsze to Ustinov w tym roku skończy już 45 lat i tak naprawdę już od dłuższego czasu nie powinien być wpuszczany do ringu. Oczywiście kiedyś to był świetny zawodnik, doskonały kickboxer, w boksie też rosyjski gigant mieszkający na stałe w Mińsku miał dobre momenty. Ale to przeszło 20 lat ringowych wojen więc nie rozumiem jaki jest sens jego występu na małej gali w Miami gdzie nawet nie będzie transmisji TV. W każdym razie o tej walce wiadomo mało, ale figuruje na boxrec i są dostępne dane z ważenia więc można się spodziewać że walka dojdzie do skutku, gdzie kolejny hit to że zakontraktowana na aż 8 rund co biorąc pod uwagę wiek Ustinova i niemal 125 kg... Dla bukmacherów może być mylący fakt że Ustinov walczył w lipcu zeszłego roku gdzie wygrał w 3 rundzie więc potencjalnie bardzo łatwo ale nic z tych rzeczy. Jego rywalem był wówczas Tornike Puritchamiashvili- bokser który w tym momencie ma rekord 9 wygranych / 16 porażek i ważył w ostatnich walkach po 155 kg.. i w tamtej walce grubasek przez 2 rundy zapędzał Ustinova do narożnika i mogę śmiało powiedzieć że dominował w tych rundach (można tą walkę zobaczyć TUTAJ). Niestety Tornike do 3 rundy nie wyszedł z powodu kontuzji. Jeżeli tam Ustinov miał spore problemy z nieznanym grubaskiem to dobrych parę miesięcy później wcale się nie zdziwię jak dzisiejszy rywal- Terrell Jamal Woods go znokautuje. To akurat bardzo ciekawy journeyman bo w wieku 31 lat ma rekord 24 wygrane, 47 porażek i aż 8 remisów. Zawodnik który praktycznie nie przegrywa nigdy przed czasem i zazwyczaj daje dobre walki, w zeszłym roku wyszedł do ringu 3 razy i oglądając urywki z jego walk wydaje mi się że jego styl (nisko wchodzi głową i zadaje ciosy) może sprawić Ustinovowi sporo problemów, a też kilkunastu rywali jednak nokautował (warunki fizyczne dobre- 191 cm i 118 kg) to żadne rozstrzygnięcie w tej walce mnie nie zdziwi ale jak dla mnie to kurs z kosmosu zwłaszcza że Terrell wie że Ustinov to znane nazwisko i dobra postawa da mu szanse na lepiej płatne walki.

Terrell Jamal Woods @12,50 STS
Woods przed czasem @25,00 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +395
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Oferta na boks ostatnimi czasy uboga, wiele gal odwoływanych/ przekładanych- nie ma co się dziwić, wszyscy liczą że już lada moment wrócą kibice. Patrząc na ofertę jestem bardzo zaskoczony że w ofercie STS (jako chyba jedynego bukmachera na świecie) na dzisiejszą noc jest dostępny do obstawienia pojedynek Alexandara Ustinova. Jeszcze bardziej jestem zaskoczony że on w ogóle walczy a w ogóle najdziwniejsze to że kurs na jego wygraną to 1.01 a taki kurs nie ma prawa bytu z kimkolwiek by nie walczył. Po pierwsze to Ustinov w tym roku skończy już 45 lat i tak naprawdę już od dłuższego czasu nie powinien być wpuszczany do ringu. Oczywiście kiedyś to był świetny zawodnik, doskonały kickboxer, w boksie też rosyjski gigant mieszkający na stałe w Mińsku miał dobre momenty. Ale to przeszło 20 lat ringowych wojen więc nie rozumiem jaki jest sens jego występu na małej gali w Miami gdzie nawet nie będzie transmisji TV. W każdym razie o tej walce wiadomo mało, ale figuruje na boxrec i są dostępne dane z ważenia więc można się spodziewać że walka dojdzie do skutku, gdzie kolejny hit to że zakontraktowana na aż 8 rund co biorąc pod uwagę wiek Ustinova i niemal 125 kg... Dla bukmacherów może być mylący fakt że Ustinov walczył w lipcu zeszłego roku gdzie wygrał w 3 rundzie więc potencjalnie bardzo łatwo ale nic z tych rzeczy. Jego rywalem był wówczas Tornike Puritchamiashvili- bokser który w tym momencie ma rekord 9 wygranych / 16 porażek i ważył w ostatnich walkach po 155 kg.. i w tamtej walce grubasek przez 2 rundy zapędzał Ustinova do narożnika i mogę śmiało powiedzieć że dominował w tych rundach (można tą walkę zobaczyć TUTAJ). Niestety Tornike do 3 rundy nie wyszedł z powodu kontuzji. Jeżeli tam Ustinov miał spore problemy z nieznanym grubaskiem to dobrych parę miesięcy później wcale się nie zdziwię jak dzisiejszy rywal- Terrell Jamal Woods go znokautuje. To akurat bardzo ciekawy journeyman bo w wieku 31 lat ma rekord 24 wygrane, 47 porażek i aż 8 remisów. Zawodnik który praktycznie nie przegrywa nigdy przed czasem i zazwyczaj daje dobre walki, w zeszłym roku wyszedł do ringu 3 razy i oglądając urywki z jego walk wydaje mi się że jego styl (nisko wchodzi głową i zadaje ciosy) może sprawić Ustinovowi sporo problemów, a też kilkunastu rywali jednak nokautował (warunki fizyczne dobre- 191 cm i 118 kg) to żadne rozstrzygnięcie w tej walce mnie nie zdziwi ale jak dla mnie to kurs z kosmosu zwłaszcza że Terrell wie że Ustinov to znane nazwisko i dobra postawa da mu szanse na lepiej płatne walki.

Terrell Jamal Woods @12,50 STS
Woods przed czasem @25,00 STS
I wiadomo coś czy walka się odbyła i jaki rezultat?
 
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
według moich informacji walka zakończyła się skandalicznym remisem po dominacji w każdej rundzie Terella Woods'a (na co zresztą wskazuje powyższy filmik). Tak to niestety bywa w boksie..
 
Do góry Bottom