>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Adamo80 tylko popatrz na tą scenę polityczną w Polsce i powiedz na kogo tutaj głosować? W ostatnich wyborach nie brałem udziału niewierze już żadnym polityką za mojego życia były już chyba wszystkie, możliwe opcje i żadna nic dobrego dla tego państwa nie zrobiła. Jeśli miał bym głosować to chyba dał bym szanse Kukizowi bo jeszcze nie miał swoich 5 minut.
Warto głosować na każdego z wyjątkiem PiSu. Nawet chyba przełknął bym RAZEM choć zrujnowali by połowę firm w Polsce, ale wszyscy inni oprócz PiSu grają zgodnie z regułami gry czyli Konstytucją i prawem. To co PiS wyprawia w sprawie TK czy mediów to było jawne łamanie prawa. Zresztą uchwalenie budżetu też jest problematyczne. Do tego prezes dzieli naród na naszych i zdrajców. Wg niego każdy kto popiera PO, N. Kukiz, KORWINa, RAZEM, SLD jest zdrajcą, zaprzańcem itd. To się nie mieści w głowie !
jaka wojna domowa? ja mam daleko gdzies jedna i druga strone sporu - a skoro znajdzie sie troche ludzi &#39;gotowych walczyc na smierc i zycie za swoja partie&#39; to prosze bardzo, selekcja naturalna najglupszych marionetek :grin:
juz sie niektorzy budza z mitycznego kodu walczacego o niepodleglosc, niedlugo obudza sie ci nowoczesni - tak tepych ludzi &#39;liderow&#39;, ktorzy sami sie wystawiaja wladzy to juz dawno nie bylo.
Jeśli by wybuchła wojna domowa dotknęła by wszystkich bez względu na to czy obecnie się interesują polityką czy nie. Bez względu na to jakie mają poglądy i czy chodzą w ogóle na wybory. Jak by nie było prądu, ciepłej wody i puste sklepy np tak jak dzisiaj i w zeszłym tygodniu gdzie było po -10 stopni to byś zobaczył jakie ma to skutki. Nie mówiąc o ofiarach w każdej rodzinie.
A w sprawie obecnego konfliktu w TVN eksperci w kółko powtarzają, że wygrała PO. Dla mnie totalna bzdura ! To N. wygrała i od dzisiaj jestem byłym wyborcą PO i przechodzę do N. bo Petru chciał się dogadać z PiS. Była propozycja aby poprawki wrzucił Senat i była by dyskusja w Sejmie, a nawet Kaczyński powiedział, że przyjmą część poprawek opozycji. Więc ja się pytam - o co ci chodziło Panie Schetyna ? O to, żeby mieć ciągłe paliwo wyborcze czy żeby znaleźć jakiś kompromis ? Wiadomo jest, że PiS ma większość i robią co się im żywnie podoba nawet łamiąc prawo i Konstytucję, ale to nie oznacza, że i opozycja ma łamać prawo, a okupacja mównicy i fotela marszałka to było złamanie prawa. Ja wiem, że wynikało to z bezsilności, ale można i trzeba było się cofnąć. Dla mnie Petru, która rozmawiał z PiS i chciał osiągnąć porozumienie jest wygranym.
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
Warto głosować na każdego z wyjątkiem PiSu. Nawet chyba przełknął bym RAZEM choć zrujnowali by połowę firm w Polsce, ale wszyscy inni oprócz PiSu grają zgodnie z regułami gry czyli Konstytucją i prawem. To co PiS wyprawia w sprawie TK czy mediów to było jawne łamanie prawa. Zresztą uchwalenie budżetu też jest problematyczne. Do tego prezes dzieli naród na naszych i zdrajców. Wg niego każdy kto popiera PO, N. Kukiz, KORWINa, RAZEM, SLD jest zdrajcą, zaprzańcem itd. To się nie mieści w głowie !



Jeśli by wybuchła wojna domowa dotknęła by wszystkich bez względu na to czy obecnie się interesują polityką czy nie. Bez względu na to jakie mają poglądy i czy chodzą w ogóle na wybory. Jak by nie było prądu, ciepłej wody i puste sklepy np tak jak dzisiaj i w zeszłym tygodniu gdzie było po -10 stopni to byś zobaczył jakie ma to skutki. Nie mówiąc o ofiarach w każdej rodzinie.

A w sprawie obecnego konfliktu w TVN eksperci w kółko powtarzają, że wygrała PO. Dla mnie totalna bzdura ! To N. wygrała i od dzisiaj jestem byłym wyborcą PO i przechodzę do N. bo Petru chciał się dogadać z PiS. Była propozycja aby poprawki wrzucił Senat i była by dyskusja w Sejmie, a nawet Kaczyński powiedział, że przyjmą część poprawek opozycji. Więc ja się pytam - o co ci chodziło Panie Schetyna ? O to, żeby mieć ciągłe paliwo wyborcze czy żeby znaleźć jakiś kompromis ? Wiadomo jest, że PiS ma większość i robią co się im żywnie podoba nawet łamiąc prawo i Konstytucję, ale to nie oznacza, że i opozycja ma łamać prawo, a okupacja mównicy i fotela marszałka to było złamanie prawa. Ja wiem, że wynikało to z bezsilności, ale można i trzeba było się cofnąć. Dla mnie Petru, która rozmawiał z PiS i chciał osiągnąć porozumienie jest wygranym.
Ryszard Petru ???? ???? ???? I ten jego harem ???? Rysiek człowiek mem. Dycha dla
Rycha hahaha. Szczerze to nie wiem jak można głosować na tak śmiesznego, skompromitowanego faceta. Ciekawy jestem czy oddałby swoje konto bukmacherskie w ręce Ryśka ekonomisty. Palikociarnia i Nowośmieszna - głupszych partii politycznych w 1050 historii &quot;ten kraju&quot; nie było i chyba nie będzie. Szczerze to już po kilku tygodniach tych przygłupów z Nowoczesnej zatęskniłem za Leszkiem Millerem. Mam nadzieję że żadne lewactwo i liberałowie już &quot; ten krajem&quot; nie porządzą. PiS, Kukiz, Korwin tylko nie te oszalałe lewaki.
Dobra a teraz proszę o tezę o nie łamaniu konstytucji przez PO czy Rzepę i jego kumpli.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
@Adamo
Wg niego każdy kto popiera PO, N. Kukiz, KORWINa, RAZEM, SLD jest zdrajcą, zaprzańcem itd. To się nie mieści w głowie !
Poproszę o jakiś cytat z Kaczyńskiego w tej kwestii.
To N. wygrała i od dzisiaj jestem byłym wyborcą PO i przechodzę do N. bo Petru chciał się dogadać z PiS.
Naprawdę chciałbyś żeby wielomiliardowym budżetem Rzeczypospolitej dysponowali ludzie, którzy nie umieli sobie poradzić z rozliczeniem własnej partii?
 
S 9

sebastiano1112

Użytkownik
Ludzie są naprawdę ograniczeni,gość pisze że zawiódł się na PO a teraz się przerzuca na Nowoczesną,jaja jak berety.
To tak samo jakbyś zatruł się bolsem i powiedział że nie pijesz wódki a przerzucasz się na absolwenta.
Petru od układu okrągłostołowego(czy jak to się odmienia) w polityce,za plecami Balcerowicza jako jego pomocnik,te same mordy tyle lat kraj okradają,PiS też ma swoje za uszami,patrząc nawet na Porozumienie Centrum i kasę z Art-B która do nich popłynęła,ale coś chcą dać tym ludziom,coś chcą usprawnić,a nie 8 lat udawać,typu Tusk,gadaniem że jak ktoś mu powie o podniesieniu podatków to jest dla niego skończony,za rok te podatki sam podnosi.
 
S 9

sebastiano1112

Użytkownik
Czy tam jest napisane że uczestniczył w obradach okrągłego stołu?Chyba raczej nie.
W czasie studiów został asystentem posła Unii Demokratycznej Władysława Frasyniuka[6]. Z rekomendacji swojego wykładowcy, Leszka Balcerowicza, rozpoczął pracę w fundacji CASE[6]. Od 1995 był jego asystentem, a w latach 1997–2000, gdy Leszek Balcerowicz pełnił funkcję wicepremiera i ministra finansów, był jego doradcą.
A to są raczej ludzie którzy ten układ tworzyli
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/biec-wskaznik-przyszlej-inflacji-ceny,254,0,2234878.html
Jeśli gra wolnorynkowa nie zniweluje tego to ceny mogą zacząć szybko wzrastać. W przyrodzie nic nie ginie. 500+, mieszkanie+, płaca minimalna, obniżenie wieku emerytalnego = obniżenie ratingu Polski, a co za tym idzie długu, który już wynosi bilion zł, zwolnienie PKB, inflacja, podniesienie stóp procentowych (obsługi kredytów), wzrost cen

Ludzie są naprawdę ograniczeni,gość pisze że zawiódł się na PO a teraz się przerzuca na Nowoczesną,jaja jak berety.
To tak samo jakbyś zatruł się bolsem i powiedział że nie pijesz wódki a przerzucasz się na absolwenta.
Petru od układu okrągłostołowego(czy jak to się odmienia) w polityce,za plecami Balcerowicza jako jego pomocnik,te same mordy tyle lat kraj okradają,PiS też ma swoje za uszami,patrząc nawet na Porozumienie Centrum i kasę z Art-B która do nich popłynęła,ale coś chcą dać tym ludziom,coś chcą usprawnić,a nie 8 lat udawać,typu Tusk,gadaniem że jak ktoś mu powie o podniesieniu podatków to jest dla niego skończony,za rok te podatki sam podnosi.
Ja się nie zawiodłem na PO - to za duże słowo. Po prostu w sporze parlamentarnym bardziej podobało mi się podejście N. I ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam nic do okrągłego stołu i Balcerowicza. To jedno z największych dokonań Polaków w dziejach. Ja wiem, że mamy taką naturę aby ginąć w powstaniach, ciągle z kimś walczyć i bez tego Polak jak ty czuje niedosyt. Alternatywą dla okrągłego stołu miało co być ? Wojna domowa ? Wtedy stacjonujące jeszcze w Polsce wojska radzieckie przywróciły by &quot;ład i porządek&quot;. Trzeba się było dogadać z PZPR. Po za tym po 1989r wiele, bardzo wiele ludzi poprzedniego systemu bardzo dobrze służyli wolnej ojczyźnie. Oczywiście było wiele przypadków byłych sbków, którzy się uwłaszczyli, pozakładali firmy itd. i to może powodować takie poczucie niesprawiedliwości i na tym żeruje PiS. Większość jednak ludzi w moim mniemaniu jak najlepszy Prezydent jakiego mieliśmy czyli Kwaśniewski czy Miller; służyli Polsce najlepiej jak umieli. Wtedy załatwili nam NATO i UE.
Dalej nie będę się już udzielać tutaj. Powoli robi się to co w 2015- Adamo vs reszta forum. Widać jeszcze PiS za mało zniszczył kraj. Pogadamy za następny rok.
 
T 133

thorngal

Użytkownik
Czy tam jest napisane że uczestniczył w obradach okrągłego stołu?Chyba raczej nie.

W czasie studiów został asystentem posła Unii Demokratycznej Władysława Frasyniuka[6]. Z rekomendacji swojego wykładowcy, Leszka Balcerowicza, rozpoczął pracę w fundacji CASE[6]. Od 1995 był jego asystentem, a w latach 1997–2000, gdy Leszek Balcerowicz pełnił funkcję wicepremiera i ministra finansów, był jego doradcą.

A to są raczej ludzie którzy ten układ tworzyli
???? Hehe.. i na tej samej zasadzie, że od &quot;układu okrągłostołowego w polityce&quot; napiszesz o panu prezydencie Dudzie? ???? ???? Jaja jak berety;)

A poważnie mówiąc.. cieszę się, że chociaż do Wikipedii zajrzałeś wreszcie.. im więcej faktów i prawdy, a mniej powtarzania fake&#39;ów putinowskich troli.. tym lepiej dla Polski będzie..
 
S 9

sebastiano1112

Użytkownik
???? Hehe.. i na tej samej zasadzie, że od &quot;układu okrągłostołowego w polityce&quot; napiszesz o panu prezydencie Dudzie? ???? ???? Jaja jak berety;)

A poważnie mówiąc.. cieszę się, że chociaż do Wikipedii zajrzałeś wreszcie.. im więcej faktów i prawdy, a mniej powtarzania fake&#39;ów putinowskich troli.. tym lepiej dla Polski będzie..
W ogóle co Ty tu napisałeś? Bo ciężko cokolwiek zrozumieć oprócz hehe
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/biec-wskaznik-przyszlej-inflacji-ceny,254,0,2234878.html

Jeśli gra wolnorynkowa nie zniweluje tego to ceny mogą zacząć szybko wzrastać. W przyrodzie nic nie ginie. 500+, mieszkanie+, płaca minimalna, obniżenie wieku emerytalnego = obniżenie ratingu Polski, a co za tym idzie długu, który już wynosi bilion zł, zwolnienie PKB, inflacja, podniesienie stóp procentowych (obsługi kredytów), wzrost cen




Ja się nie zawiodłem na PO - to za duże słowo. Po prostu w sporze parlamentarnym bardziej podobało mi się podejście N. I ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam nic do okrągłego stołu i Balcerowicza. To jedno z największych dokonań Polaków w dziejach. Ja wiem, że mamy taką naturę aby ginąć w powstaniach, ciągle z kimś walczyć i bez tego Polak jak ty czuje niedosyt. Alternatywą dla okrągłego stołu miało co być ? Wojna domowa ? Wtedy stacjonujące jeszcze w Polsce wojska radzieckie przywróciły by &quot;ład i porządek&quot;. Trzeba się było dogadać z PZPR. Po za tym po 1989r wiele, bardzo wiele ludzi poprzedniego systemu bardzo dobrze służyli wolnej ojczyźnie. Oczywiście było wiele przypadków byłych sbków, którzy się uwłaszczyli, pozakładali firmy itd. i to może powodować takie poczucie niesprawiedliwości i na tym żeruje PiS. Większość jednak ludzi w moim mniemaniu jak najlepszy Prezydent jakiego mieliśmy czyli Kwaśniewski czy Miller; służyli Polsce najlepiej jak umieli. Wtedy załatwili nam NATO i UE.

Dalej nie będę się już udzielać tutaj. Powoli robi się to co w 2015- Adamo vs reszta forum. Widać jeszcze PiS za mało zniszczył kraj. Pogadamy za następny rok.

Przy okrągłym stole doszło do dealu pomiędzy ludźmi z Solidarności i komunistami. To co tam się odbyło można streścić rozmową Wałęsy z Cioskiem, oglądnij taśmy które po wielu latach kilka miesięcy temu pokazałaTvp. W skrócie chodziło o &quot;wy nam nic nie zrobicie to my wam też nic nie zrobimy&quot;. Czyli wy (ludzie Solidarności) nie przeprowadzicie dekomunizacji, nie odbierzecie przywileji komuchom (emerytury i renty), nie otworzycie teczek a wręcz jeszcze je utajnicie, nie będziecie nam przeszkadzać w interesach itd. To wtedy my (komuchy) nie będziemy wam przeszkadzać a wasze teczki (Wałęsy) nigdy nie ujrzá światła dziennego.
I stąd ten kwik tych w których interesy ingeruje PiS. PiS złamał te umowy które zawarte zostały przy okrągłym stole. Zbiór zastrzeżony ma byç opublikowany na dniach, emerytury SBekom zostaną odebrane. Nagle w ciągu roku udało się uszczelnić VAT i zyskać 15mld zł, jak myślisz gdzie wcześniej były te pieniądze?
Jeśli chodzi o Balcerowicza to wraz z Lewandowskim to najwięksi szkodnicy w polskiej gospodarce w historii. Rozsprzedali większość majątku państwowego za kilka procent ich wartości.
Kwaśniewski najlepszym prezydentem? Pijak który zawracał się nad grobami polskich bohaterów? Brawo Ty. Oluś to mały krętacz. Słyszałeś podsłuchaną rozmowę Oleksego, który mów!ił o willi w Kazimierzu Dolnym i przekręcie rodziny Kwaśniewskchi? Oluś oszukał w 1995 że ma magistra, gdyby teraz ktoś startował w wyborach i tak skłamał to zostałby rozjechany w internecie.
Twoje teksty to wypisz wymaluj teksty rodem z GW i tvnu. Szczerze powiedziawszy to jestem zdziwiony że ktoś kto siedzi w bukmacherce i stawiając mecze które nieraz analizuje się na podstawie tabel, wyników itd łyka teksty które kolportują media od lat a nie stara się ich przeanalizować, pomyśleć czy to się w ogóle dodaje.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
@Adamo

No i gdzie to obniżenie ratingu Polski?
No i gdzie te cytaty z Kaczyńskiego, o które prosiłem?

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że zwolennicy obecnej opozycji mają swój świat, swoją rzeczywistość i nikt im nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne jak mawiał klasyk :cool:
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
poczekaj do przyszlego roku - niech ludzie zaczna przechodzic na &#39;wczesniejsza&#39; emeryture, caly rok powyplacaja 500+ i bedziesz mial obnizony rating.
dla mnie te wszystkie partie to jedno wielkie bagno, ale zabawne jak to &#39;polska byla w ruinie&#39; i sie nagle znalazlo 100 mln euro na obrazy dla glinskiego ;)
 
T 133

thorngal

Użytkownik
Nie ma obaw, jak rzeczywistość przestanie pasować do narracji, to tym gorzej dla.. rzeczywistości będzie ???? Ratingi znowu staną się be.. wróci śpiewka o wstrętnych banksterach i żydowskiej finansjerze, o grupach interesów, którym nasz dzielny rząd bohatersko odpór daje, więc mszczą się podstępnie i podle. I że właściwie to cieszyć się należy, bo skoro tak kwilą i ujadają, to niehybnie oznaczać to musi, że dzieje się u nas coraz lepiej.
Ot niezłomna prawicowa konsekwencja.
To trochę jak z tą rzekomą okrągłostołową zdradą narodową. Jeśli o chwalebne sprawy chodzi, to podobno ś.p. Lech Kaczyński miał być rzeczywistym liderem Solidarności i de facto kierować związkiem (wedle wynurzeń jego wspaniałego brata). Ale już kiedy mowa o &quot;dealu&quot;, to nagle się okazuje, że wielki strateg ruchu nie miał w jego kierownictwie.. ???? nic do powiedzenia. I takim negocjacjom w Magdalence mógł się jedynie przyglądać z niesmakiem (czy może absmak odczuwając raczej;) ???? ).

Żelazna logika doprawdy. Życzyć pozostaje odbiorcom tej subtelnej propagandy choć trochę krytycyzmu i samodzielnego myślenia.
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
poczekaj do przyszlego roku - niech ludzie zaczna przechodzic na &#39;wczesniejsza&#39; emeryture, caly rok powyplacaja 500+ i bedziesz mial obnizony rating.
dla mnie te wszystkie partie to jedno wielkie bagno, ale zabawne jak to &#39;polska byla w ruinie&#39; i sie nagle znalazlo 100 mln euro na obrazy dla glinskiego ;)
No tak nawet BBC zauważyło że &quot;Polak potrafi&quot; kupując ponad 80tys. różnych eksponatów za 5% ich wartości. Takie dzieła sztuki ciężko oszacować ale z dwóch przeciwległych biegunów - na Polsacie mówili że to warte ponad 5mld zł, a na TVP że nawet 10mld zł widać że to był świetny deal. Kolego może wytłumaczysz mi bo to zabawne że w zeszłym roku ni stąd ni z owąd do budżetu wpłynęło 15mld więcej z VATu ,citu niż w roku wcześniej. Dobra gdyby to było 1 czy 2 mld to bym to uznał za przypadek, ale 15? Gdzie to się podziewało w latach wcześniejszych?
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
@tommy83

poczekaj do przyszlego roku - niech ludzie zaczna przechodzic na &#39;wczesniejsza&#39; emeryture, caly rok powyplacaja 500+ i bedziesz mial obnizony rating.
Mówisz o tych samych agencjach ratingowych, które na kilka miesięcy przed pieprznięciem Lehmann Brothers podwyższyły mu rating? :grin:
Mówisz o tych samych agencjach, które na skutek decyzji gospodarczych Orbana zdemolowały rating Węgier na sam dół? Zobacz sobie jak rośnie węgierska giełda w kilku ostatnich latach :grin:

dla mnie te wszystkie partie to jedno wielkie bagno, ale zabawne jak to &#39;polska byla w ruinie&#39; i sie nagle znalazlo 100 mln euro na obrazy dla glinskiego
100 mln euro za kolekcję wartą 5-10 mld złotych? Niezła promocja. Chociaż zawsze można było zrobić portal dla bezdomnych za 50 mln złotych tak jak za poprzedniej władzy ????
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Adamo80 ty wydrukuj sobie swoje posty i wyslij je do Michnika albo do Lisa. Posady w wyborczej i natemat czekaja. Ale nie zapomnij najpierw sie pomodlic do zdjecia millera i kwacha bo nie watpie ze takowe masz na scianie zawieszone.
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
wy naprawde uwazacie, ze ktos kto posiadal te obrazy ma problemy z matematyka i sprzedal je za 5% wartosci?
jedni zrobili portal, inni kupili obrazy - wszyscy rozwalili kase a z ich zakupow pozytku i tak zadnego nie ma.
bardzo dobrze, ze wplynelo wiecej z podatkow - moze ci co maja nad tym czuwac zaczeli wykonywac swoja prace ; gorzej bedzie jak nagle wszystko podrozeje bo stacje benzynowe musza miec depozyty 10/20mln, ochronie w bankach bedzie trzeba zaplacic wiecej bo konwojent nie bedzie ryzykowal zycia za 13zl brutto skoro tyle dostanie emeryt na parkingu + planowany podatek od marketow - a to dopiero poczatek roku i poczatek niespodzianek ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Twoje teksty to wypisz wymaluj teksty rodem z GW i tvnu. Szczerze powiedziawszy to jestem zdziwiony że ktoś kto siedzi w bukmacherce i stawiając mecze które nieraz analizuje się na podstawie tabel, wyników itd łyka teksty które kolportują media od lat a nie stara się ich przeanalizować, pomyśleć czy to się w ogóle dodaje.
Jestem mało konsekwentny więc odpowiem po raz kolejny bo bardzo często ktoś przedstawia taki argument. Nie jesteś oryginalny ???? Niektórzy na tym forum nawet insynuowali w 2015 r, że jestem powiązany jakoś z PO,GW albo TVN no bo jak to można tak popierać PO ? ????
GW czytałem ostatni raz gdzieś w latach 90tych odnośnie sporu Wałęsa - Mazowiecki. Więc od jakiś 27 lat nie czytałem ???? TVN owszem oglądam, ale głównie TVN24 i programy gdzie politycy sami odpowiadają, raczej nie słucham komentarzy redakcyjnych ani w TVN ani gdzie indziej bo wiadomo, że każdy ma jakieś sympatie zakłócające obiektywizm. Oczywiście to nie oznacza, że się nie zgadzam z komentarzami redaktorów z TVN. Gdzieś w 70% się zgadzam. Zresztą spece od propagandy powinni oglądać TVPiS - dużo można się nauczyć ????
Po prostu tak widzę Polskę i Świat. W 2005 r głosowałem na PiS czego później BARDZO żałowałem i nie tylko z powodów politycznych, ale i prywatnych. (Oczywiście publicznie nie będę rozwijać tej myśli, ale bardzo mnie skrzywdziły pewne rzeczy, które wtedy zrobili). Głosowałem licząc na PO-PiS i odsunięcie wtedy SLD, które było zamieszane w wiele afer.
Na wiele spraw w Polsce i na Świecie wyrabiam sobie własne zdanie i śmiem twierdzić, że to po stronie ludzi opozycji jest znacznie więcej ludzi myślących niż po stronie elektoratu PiS. Dowodzą zresztą tego liczne badania socjologiczne dotyczące mediany wykształcenia i poziomu życia obu grup. Elektoratem PiSu bardzo łatwo manipulować. Do tego jest bardzo podatny na teorie spiskowe. A teoria o &quot;układzie okrągłego stołu, który rozkradł Polskę&quot; jest jednym z mitów założycielskich tej partii. Mamy też oczywiście inną teorię spiskową na temat &quot;zamachu smoleńskiego&quot; itd. To właśnie ludzie nie myślący, czytający GP i oglądający TVPiS w to święcie wierzą. Zresztą jak łatwo można uzasadnić wszelkie niepowodzenia życiowe jak słaba praca, słaba żona, słaby samochód taką odpowiedzią, że za wszystko odpowiada układ. Czy ci czegoś to nie przypomina ? W latach 20 tych XX wieku to Żydzi mieli być winni wszystkiemu złemu co się działo w Niemczech. Mieli rozkradać kraj. Pokazano winnego, a 90% ludzi w to uwierzyło...
Gdyby w Polsce był obecnie ogromny kryzys gospodarczy PiS by nie miał 35% poparcia tylko 85% bo by pokazał wroga... Mniejsza z tym czy jest on prawdziwy. W Albanii obecnie, która jest strasznie biedna i izolowana rządzi partia, która obwinia za wszystko złe zachód, spisek międzynarodowy itd. Demokracja i swobody obywatelskie są znacznie ograniczone. Podobnie robi się na Białorusi i Ukrainie....
Powiem tak - każda MYŚLĄCA osoba powinna bardzo sceptycznie podchodzić do KAŻDEJ PARTII, która by dawała gotowe recepty na życie i pokazywała wroga, który jest wszystkiemu winny. Takie populistyczne partie i ruchy nigdy niczego dobrego w historii nie zrobiły. Zawsze szkodziły i na długie lata pogrążały swoje kraje lub nawet świat w kryzysie. Obecnie niestety takie ruchy są widoczne. Brexitowcy, Trump, u nas PiS.
Uważam, że wynika to ze słabości intelektualnej pokolenia, które niedawno uzyskało prawa wyborcze. Przekrój 18-28 lat. Ci ludzie mają olbrzymie luki w wykształceniu. Nie znają procesów politycznych i historycznych. Są podatni na manipulacje i wierzą w różne teorie spiskowe wyczytane na fejscie lub gdzieś indziej w necie. Trump wygrał dzięki rosyjskim służbom, które manipulowały FACEBOOKiem i zalewały net nieprawdziwymi teoriami spiskowymi dotyczącym Clinton. Brexitowcy przedstawili korzyści z Brexitu jak np. ochrona rynku pracy, ale &quot;zapomnieli&quot; dodać jak wielkie straty będą z powodu utraty jednolitego rynku UE czy osłabienia funta, która to konsekwencja ziściła się 24 godziny po referendum. Wszyscy tamtejsi eksporterzy cierpią. Na tym tle nasz PiS wydaje się najbardziej uczciwy.
 
Do góry Bottom