>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Smiac mi sie chce jak widze opinie jakoby AfD mialo wygrac wybory. Do tego nie rozumiem ekscytacji ta partia w Polsce, ktora traktuje Polakow jako tylko troche lepszych imigrantow od tej arabskiej holoty.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
W Kawa na ławie:
Uważam, że arogancja PiS-u nakręca KOD. Prawo i Sprawiedliwość jest partią arogancką i odwaliło wam tak po tygodniu, Platforma do tego musiała 4 lata dochodzić
- stwierdził Kukiz
Dla mnie to kwintesencja porównania rządów PO do PiS. Bardzo mądre słowa Kukiza.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
już ich raczej przebili
To jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że deficyt budżetowy za rok 2016 wyniósł około 30 mld złotych? Za czasów 8-letnich rządów PO deficyt tylko 3 razy był mniejszy pomimo tego, że nie zrealizowali oni tak potężnych projektów jak 500+ czy darmowych leków dla seniorów.
 
kapri76 241

kapri76

Użytkownik
To jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że deficyt budżetowy za rok 2016 wyniósł około 30 mld złotych? Za czasów 8-letnich rządów PO deficyt tylko 3 razy był mniejszy pomimo tego, że nie zrealizowali oni tak potężnych projektów jak 500+ czy darmowych leków dla seniorów.
Skąd Ty te dane wziąłeś? W 2016 była rekordowa,bo prawie 55 mld dziura budżetowa, także zły przykład kolego. A pozatym co ma nieumiejętność rządzenia państwem przez PIS do tego jak sie zawłaszcza stanowiska i państwowa kasę? PO robiło walki jak cholera, ale PISu raczej nikt w nowożytnej historii Polski nie przebije.
 
R 19

roy-keane

Użytkownik
To jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że deficyt budżetowy za rok 2016 wyniósł około 30 mld złotych? Za czasów 8-letnich rządów PO deficyt tylko 3 razy był mniejszy pomimo tego, że nie zrealizowali oni tak potężnych projektów jak 500+ czy darmowych leków dla seniorów.
Darmowe leki to raptem kilkaset milionów, w porównaniu do 500 + grosze.
Ale z tych leków to ja miałem, i nadal mam niezłą bekę:
Postulat obniżenia wieku emerytalnego z 67 do 65 i 60 wg PiSu oparty był na tym, że ludzie nie mogą pracować aż do śmierci. Postulat słuszny, jak najbardziej. Tylko dlaczego darmowe leki przysługują dopiero po ukończeniu 75 roku życia? A więc 8 lat po przewidywanej śmierci? I co mogą być za leki - sole trzeźwiące? Zresztą tych kłamstw Pisu jest dużo więcej, i tylko wyjątkowej niezdarności obecnej opozycji mogą zawdzięczać w miarę dobre jeszcze sondaże.
Ale, PO też kiedyś wierzyła że nie ma z kim przegrać. Ciąg dalszy znacie.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Dopóki nie kradną tyle co się kradło za rządów PO, dopóty wypadają dużo korzystniej niż ich poprzednicy.
Jak PO (rozumiem, że masz na myśli czynnych lub byłych polityków PO lub ludzi z nimi powiązanych) by choć 1zł ukradli to PiS mając obecnie WSZYSTKIE możliwe służby i PEŁNĄ inwigilację (jedna z pierwszych ustaw, która z oczywistych względów nie była jeszcze rozpatrzona przez TK, a teraz wiadomo jak będzie) internetu, korespondencji itd; wywlokła by wszystko na wierzch. Albo tego nie robi bo nic nie ma, albo czeka do kolejnej kampanii wyborczej, ale myślę, że to pierwsze bo za 3 lata swoich rządów to mogą już niczym nie przykryć. Więc mam do Ciebie pytanie - czy masz jakąś wiedzę z rodziny lub znajomych, że ktoś z PO coś ukradł ? Jak tak to jutro pędem do prokuratury, a Pan Ziobro na pewno Ci bardzo podziękuję..., a jak nie masz takiej wiedzy tylko powtarzasz slogany z kampanii na której PiS wygrał wśród nie wykształconych niedojd z małych miast, które nie potrafią założyć własnego biznesu, nic nie potrafią... tylko wyciągać rękę do innych ludzi po 500zł na SWOJE i tylko SWOJE dzieci (bo te 500+ nie rozdaje PiS ze swoich składek partyjnych np zamiast 9 ochroniarzy Prezesa, 1 może by starczył ? ) tylko m. in. z moich podatków, na które jako przedsiębiorca haruję po 12 godzin dziennie bez weekendów, świąt, niczego (!). Nawet w Boże Narodzenie i Nowy Rok pracowałem (!); to wracając do myśli - NIE PISZ, ŻE KTOŚ KRADNIE BEZ DOWODÓW.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Skąd Ty te dane wziąłeś? W 2016 była rekordowa,bo prawie 55 mld dziura budżetowa, także zły przykład kolego. A pozatym co ma nieumiejętność rządzenia państwem przez PIS do tego jak sie zawłaszcza stanowiska i państwowa kasę? PO robiło walki jak cholera, ale PISu raczej nikt w nowożytnej historii Polski nie przebije.
Mistrzu, odłóż Wyborczą chociaż raz na jakiś czas. 55 mld złotych to był zakładany deficyt budżetowy, a na koniec roku realnie wyniósł on około 30 mld zł.

Poczytaj sobie:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet-2016-deficyt,156,0,2223772.html


@Adamo

Więc mam do Ciebie pytanie - czy masz jakąś wiedzę z rodziny lub znajomych, że ktoś z PO coś ukradł ?
Przykłady pierwsze z brzegu: Caracale, które miały nas kosztować 260 mln złotych za sztukę. Za takie same Caracale Kuwejt wynegocjował cenę 160 mln zł za sztukę. Skąd wynika różnica, jak myślisz?

Przykład drugi: reprywatyzacja w Warszawie, gdzie urzędniczka pani Waltzowej &quot;przypadkowo&quot; odzyskała od miasta stołecznego nieruchomość wartą kilkadziesiąt milionów złotych.

Piszesz, że jesteś przedsiebiorcą - to dziwne, że bronisz ludzi z PO, którzy za czasów swoich rządów podnieśli 20 podatków i danin publicznych.
Tymczasem te złe PiSiory obniżyły już w pierwszym roku CiT dla najmniejszych przedsiębiorstw z 19% do 15% oraz podniosły kwotę wolną od podatku dla najuboższych do 6 tys. PLN. Dodatm tylko, że za czasów wspaniałych rządów PO kwota ta przez 8 lat wzrosła o całe... uwaga uwaga uwaga... 2 złote.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Postulat obniżenia wieku emerytalnego z 67 do 65 i 60 wg PiSu oparty był na tym, że ludzie nie mogą pracować aż do śmierci. Postulat słuszny, jak najbardziej. Tylko dlaczego darmowe leki przysługują dopiero po ukończeniu 75 roku życia?
Lepiej dostać te leki po 75 roku życia czy nie dostać ich wcale?

Postulat o przywróceniu wieku emerytalnego był przede wszystkim postulatem ludzi: Solidarność nazbierała pod tym pomysłem ponad 2 miliony podpisów, które Platforma niby-Obywatelska spuściła w kiblu.

A co do sytuacji wokół mnie to śmiać mi się chce z moich znajomych-hipokrytów, którzy przed wyborami mówili, że jak PiS wygra to oni uciekają z kraju... I co się okazało?? PiS wygrał a oni zostali, 500 zł na dziecko biorą? Biorą :grin: Nie wiem jak można być takim hipokrytą, ale jak widać można. Ponadto śmieszy mnie jak mówią, że program 500+ zrujnuje budżet, a jakoś nie bojkotują tego programu i hajs na dzieci biorą? Oczywiście biorą :cool: Mnie się działania PO bardzo nie podobały a między innymi to, że w czasie swoich rządów podnieśli 20 podatków i danin publicznych. Tyle, że ja nie byłem w tak komfortowej sytuacji i nie mogłem zbojkotować tych podwyżek, bo siedziałbym w pierdlu. Także Panie i Panowie: jeśli rzeczywiście leży wam na sercu dobro Rzeczypospolitej i uważacie, że Program 500+ rujnuje Polskę to po prostu zbojkotujcie ten program i nie bierzcie hajsu ;)
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
a jak podatki podniosa bo zabraknie kasy to beda sie pytac kto bral 500+ i tylko te osoby obciaza? ;)
jak moga brac to biora - pozniej i tak sie wszyscy na to zrzuca ; z zalozenia mial to byc program ktory poprawi dzietnosc w kraju - raczej matka 7 dzieci nie zrobi sobie kolejnych, tak samo jak kobieta w wieku 50 lat ktora ma w tym momencie 13letnie dziecko.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
@Adamo
Przykłady pierwsze z brzegu: Caracale, które miały nas kosztować 260 mln złotych za sztukę. Za takie same Caracale Kuwejt wynegocjował cenę 160 mln zł za sztukę. Skąd wynika różnica, jak myślisz?
Nie wiem skąd wynika różnica. Nie sądzę, żebyś przeczytał dokładnie całą umowę z Kuwejtem, która ma 10 tyś stron. Może była kwestia mniejszego ofsetu dla Kuwejtu ? Nawet jeśli by Kuwejt miał lepszych negocjatorów to by tylko świadczyło, że rząd źle negocjował, ale do postawienia zarzutu o korupcję i kradzież to DALEKA droga. Jeśli masz jednak taką wiedzę zapraszam na najbliższą jednostkę policji lub do prokuratury. Nawet jako praworządny obywatel powinieneś tak zrobić !
A swoją drogą teraz nie mamy żadnych helikopterów, a zamiast tego &quot;chłopców Macierewicza&quot;... ups, nawet tego nie mamy bo chętnych jest 5%...
Przykład drugi: reprywatyzacja w Warszawie, gdzie urzędniczka pani Waltzowej &quot;przypadkowo&quot; odzyskała od miasta stołecznego nieruchomość wartą kilkadziesiąt milionów złotych.
Tamta Pani była członkiem PO ? Nie pamiętam żeby była. W urzędach miasta zatrudnia się dziesiątki tyś zł, a przestępstwa lub balansowanie na granicy prawa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej robią setki bez względu na barwy polityczne. To są ludzie nieetyczni, a często przestępcy. Trudno, żeby każdy prezydent odpowiadał za każdą sprawę. A a tej sprawie nieprawidłowości były także jak komisarzem Warszawy było PiS.
PPiszesz, że jesteś przedsiebiorcą - to dziwne, że bronisz ludzi z PO, którzy za czasów swoich rządów podnieśli 20 podatków i danin publicznych.
Tymczasem te złe PiSiory obniżyły już w pierwszym roku CiT dla najmniejszych przedsiębiorstw z 19% do 15% oraz podniosły kwotę wolną od podatku dla najuboższych do 6 tys. PLN. Dodatm tylko, że za czasów wspaniałych rządów PO kwota ta przez 8 lat wzrosła o całe... uwaga uwaga uwaga... 2 złote.
Cit nie dotyczy najmniejszych. Najmniejszy to jestem ja. Cit dotyczy sp z o.o., które obracają setkami tysięcy i milionami. Są to średnie przedsiębiorstwa. Żeby z tego skorzystać trzeba by założyć sp z o.o. co jest kosztowne i są różne inne wymogi. Fajnie, że PiS to zrobił bo KAŻDA pomoc dla przedsiębiorców jest ważna, ale już jest inflacja, już jest podniesiona z tego powodu stopa referencyjna NBP i w tym momencie obsługa wszystkich moich kredytów wzrosła, a będzie jeszcze gorzej. Do tego słaba złotówka dla mnie jako importera będzie oznaczała olbrzymie problemy, ale powiedzmy, że kwestia odejścia od deflacji to jest sprawa ekonomiczna i nie mam o to pretensji do PiS bo w skali makro może i tak by zrobiła PO także.
Kwota wolna od podatku to jest mit ! Tak skonstruowana, że ci co by mieli na tym skorzystać i tak nie skorzystają bo są tak biedni, że nie płacą wcale podatków. 85% będzie miała tak samo jak za PO, a 15% najbogatszych zapłaci więcej.
Dla mnie natomiast realne jest podniesienie płacy minimalnej, bo automatycznie przez to płacę większy ZUS o 150zł. O to jednak też nie mam pretensji do PiSu bo ludzie na halach harowali za marne grosze, ale szkoda, że ZUS jest wciąż uzależniony od płacy minimalnej i że PiS tym najmniejszym nie może pomóc. A za taka pomoc jak była planowana w podatku jednolitym to dziękuję bo bym płacił więcej niż obecnie...
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Nie wiem czy wiecie, ale pis wprowadził bardzo chytry zapis, w którym prawnik rejestrujący spółkę z.o.o. przez pół roku odpowiada swoim majątkiem za swoich klientów dla których rejestrował tą spółkę więc jaki prawnik teraz weźmie za to odpowiedzialność?
Nie jestem zwolennikiem po, ale pis wcale niczym się nie różni od platformy. W grudniu mój kolega dość mocno związany z lokalnymi politykami pis dostał prezencik w malutkiej firmie należącej do skarbu państwa specjalnie dla niego został stworzony etat drugiego wiceprezesa jego wypłata to 7000zł miesięcznie, a banda baranów się cieszy z 500+.
 
R 19

roy-keane

Użytkownik
Rzekomo droższe Caracale dla Polski - kolejne kłamstwa pisowskich trolli:

Polska zamówiła głównie wersje specjalistyczne - ZOP, CSAR, SAR oraz dla wojsk specjalnych. To znacznie podnosi cenę kontraktu. Wyposażenie specjalistyczne może nawet przekraczać cenę samego śmigłowca. W polskim kontrakcie jedynie 16 z 50 śmigłowców miało być stricte transportowych.
Żeby to zobrazować odniosę się do motoryzacji. Najpopularniejszym modelem samochodu sprzedawanym w Polsce w 2015 roku była Skoda Octavia. Najtańsza wersja Active 1.2 TSI/63 kW (85 KM) kosztuje 62 960 zł. Za najdroższą z wersji: kombi z silnikiem 2.0 TSI o mocy 230 KM, w której cenę są wliczone wszelkie możliwe dodatki, trzeba zapłacić 135 190 zł.
I to Skoda, i to. Można zadać pytanie: w czym więc różnica? Oczywiście, w wyposażeniu: klimatyzacja, podgrzewane fotele, mocniejsze zawieszenie, alufelgi, lepszy sprzęt audio, nawigacja itd. - to kosztuje. Wszystko to kosztuje jeszcze więcej, kiedy chcemy dokupić do posiadanego już pojazdu. A zapowiada się, że tak może się stać w przypadku zakupów, które planuje MON.
http://facet.interia.pl/militaria/news-dlaczego-caracal-byl-taki-drogi,nId,2291751
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wiecie co fajnie, że tak po roku rządzenia prze PiS zmieniły się nastroje na tym forum. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że będzie również przełożenie na wynik wyborów jak do tego czasu kraj się nie rozleci zupełnie na pół. Ale pytam; gdzie są obrońcy PiSu z kampanii wyborczej. Panowie: blady9mks, dawid.400, pwlib, bułeczka ????
Teraz kiedy są równe szanse i nie jestem sam przeciw wszystkim podyskutujcie o rządach PiSu ! Pisałem, że łatwo wami manipulować, pisałem o tych wszystkich zagrożeniach. pwlib nazywał mnie peofilem, peowskim pastuchem i wiele innych inwektyw, ale TO NIE ON został ukarany tylko ja przez bułeczkę - banem na 6 godzin (jak mi wyjaśnili admini forum - było to nieporozumienie - miało być tylko ostrzeżenie). A wiecie za co dostałem tego bana ? Za to, że pisałem, że forumowicze są dziećmi, które nie mają pojęcia o niczym i są łatwe do manipulacji przez PiS. Była to obraza użytkowników forum. Oczywiście jak mnie obrażano od peofilów (co ma oczywistą konotację) czy innymi podobnymi przymiotnikami - tamte osoby nie miały żadnych ostrzeżeń. Najbardziej oczekuję na odpowiedź pwlib. Teraz to ci się chyba żyje jak w raju.
I żeby nie było, że jestem totalnym lemingiem - tak wtedy pewne rzeczy mi się nie podobały w PO jak i teraz. To, że opozycja nie dogadała się z PiSem to dla mnie głupota bo jednak w sprawie mediów się cofnęli, w sprawie głosowania nad budżetem też chcą. Jest to obiektywnie droga kompromisu i wypracowania jakiejś zgody. Nie rozumiem czy PO i N. chcą nas naprawdę doprowadzić do wojny domowej ?
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Adamo80 tylko popatrz na tą scenę polityczną w Polsce i powiedz na kogo tutaj głosować? W ostatnich wyborach nie brałem udziału niewierze już żadnym polityką za mojego życia były już chyba wszystkie, możliwe opcje i żadna nic dobrego dla tego państwa nie zrobiła. Jeśli miał bym głosować to chyba dał bym szanse Kukizowi bo jeszcze nie miał swoich 5 minut.
 
bialyz 129

bialyz

Użytkownik
Adamo80 tylko popatrz na tą scenę polityczną w Polsce i powiedz na kogo tutaj głosować? W ostatnich wyborach nie brałem udziału niewierze już żadnym polityką za mojego życia były już chyba wszystkie, możliwe opcje i żadna nic dobrego dla tego państwa nie zrobiła. Jeśli miał bym głosować to chyba dał bym szanse Kukizowi bo jeszcze nie miał swoich 5 minut.
Kukiz to jest taka sama marionetka jak reszta tego bydła z sejmu. Szkoda nawet słów na naszą scenę polityczną...
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
jaka wojna domowa? ja mam daleko gdzies jedna i druga strone sporu - a skoro znajdzie sie troche ludzi &#39;gotowych walczyc na smierc i zycie za swoja partie&#39; to prosze bardzo, selekcja naturalna najglupszych marionetek ????
juz sie niektorzy budza z mitycznego kodu walczacego o niepodleglosc, niedlugo obudza sie ci nowoczesni - tak tepych ludzi &#39;liderow&#39;, ktorzy sami sie wystawiaja wladzy to juz dawno nie bylo.
 
Do góry Bottom