>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

V 1,1K

viren

Użytkownik
Jak ktos chce sobie zobaczyc jak wygladaja demonstracje od srodka, lepiej niech zrobi to teraz.
Za kilka tygodni, miesiecy ktos z KODziarzy zostanie kropniety, byc moze sam ten dlugowlosy smiec, albo bedzie jakas ustawka, walna go swoi zeby jeszcze bardziej podburzyc tlum
To co sie dzieje to jakis matrix. Szuje co was okradaly 8 lat zwachaly szanse i co nie wlacze tvn24 to &#39;wina Jroslawa Kaczynskiego&#39; &#39;kryzys&#39; &#39;Europa z nas sie smieje&#39; &#39;Europa wyraza zaniepokojenie&#39;
Oni nie odpuszcza, dlatego najlepiej sporzadzic liste, pozamykac wszystkich i poddac pod glosowanie co z tymi &#39;lze elitami&#39; zrobic. Podejrzewam ze rozstrzelanie albo powieszenie Walesow, Komorowskich, Kwasniewskich, Lewandowskich, Sikorskich i wiele innego gowna mialoby calkiem ciekawe poparcie
Komitet Obrony Demokracji a nie szanuja deokratycznego wyboru
Zablokowali mownice a teraz mowia, ze glosowanie nielegalne, chca powtorki
Mam nadzieje, ze czujecie lipe ;) Jaki macie stosunek do tych spraw? Az tak goraco jest w Polsce? Mialem jechac na wakacje ale pietra mam.
Choc jesli dwoch sie bije i sa skupieni na sobe to dobrze, bo mozna swoje interesy robic wszyscy sa zajeci manifestacjami
Teraz mozna tworzyc kanal manifestacja24, ustawki beda codziennie.
Taki mail od Rysia Petru dostalem

Ogolnie nie polecam wam demonstracji po stronie KOD, za chwile ktos tam zstanie kropniety zeby jak mowie zaognic sytuacje i chyba niewazne czy przez swoich czy PIS-fanatyka. To za wielki biznes i za wielka stawka zeby te hieny odpuscily
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jak ktos chce sobie zobaczyc jak wygladaja demonstracje od srodka, lepiej niech zrobi to teraz.
Za kilka tygodni, miesiecy ktos z KODziarzy zostanie kropniety, byc moze sam ten dlugowlosy smiec, albo bedzie jakas ustawka, walna go swoi zeby jeszcze bardziej podburzyc tlum
Viren naprawdę chcesz wiedzieć co o tym myślę ? Miałem po roku rządów PiSu napisać coś tutaj, ale pamiętając tak zajadłe ataki na mnie i obrażanie odpuściłem sobie ponieważ uświadomiłem sobie, że osoby tu wchodzące mają wyraźnie narodowo-prawicowe poglądy więc nie może być dyskusji i zawsze będę traktowany jako wróg (narodu).
Generalnie jedynie co mi się ciśnie na usta to &quot;nie mówiłem&quot;. Nawet w czasie wyborów nie dosoliłem, nawet nie przypuszczałem, że aż tak to wszystko pójdzie.
Gorsze od tego co PiS robi z premedytacją jest to co robi z głupoty i brak profesjonalizmu jest niestety odczuwalny, a będzie jeszcze bardziej. Przez brak profesjonalizmu zaliczam głównie osłabienie pozycji międzynarodowej Polski i to OLBRZYMIE. Orban z Węgier jest/był sto razy mądrzejszy. Może i Polska układała się z interesami Niemiec czy Francji ale na coś miała wpływ, obecnie zerwała ze wszystkimi i mówi jaka to jest niezależna i wielka. Ja wiem, że wiele jak nie większość osób stąd w ogóle by opuściła UE ale to już jak pisałem wcześniej wyraz poglądów i brak elementarnej wiedzy historycznej i zdolności myślenia. O tym, żebyśmy byli w UE marzyło w PRLu całe pokolenie Polaków. Samo NATO może nie wystarczyć przed zagrożeniem ze wschodu. Zresztą otwarty rynek pracy, towarów i ogromne dotacje są czymś o czym marzą inni. No, ale wy wiecie swoje więc oczywiście nie będę z nikim na ten temat tu rozmawiał. Wracając do obecnej sytuacji: mówiąc w największym skrócie PiS chce iść na skróty + chęć odegrania się za 8 lat upokorzeń (to fenomen społeczono-psychologiczny) + brak kompetencji + emocje doprowadziły do większości złych spraw.
1. TK - PiS się bał, że &quot;peowski&quot; TK uwali im ustawy. Na pewno ustawa o mediach czy parę innych mogło by nie przejść, ale 500+ i wszystko gospodarcze mieli by bez problemów. Doszła też chęć odegrania za to co zrobiło PO z sędziami, ale poszli za daleko (PiS), nie zatrzymali się i weszli w spór wewnętrzny i zewnętrzny. Można to było wszystko zrobić tysiąc razy lepiej w białych rękawiczkach, a dzisiaj czyli po roku rządzenia i tak by mogli załatwić sobie swój TK. Tak to jest jawne złamanie prawa i wie o tym każdy prawnik w Polsce począwszy do studentów I roku prawa. Pomijam oczywiście fakt, że Konstytucja to nie jest jak myślą niektórzy posłowie z Pisu taka gąbka, którą można interpretować zawsze jak się chce. Oczywiście jest dużo tak nieprecyzyjnych zapisów, że co sędzia to inne spojrzenie, ale część jest bardzo sztywna, a PiS niektórymi ustawami łamie lub chce łamać (jak planowana Ustawa o zgromadzeniach) nawet zapisy Konstytucji te, które są po prostu oczywiste. I to jest zagrożenie demokracji. W mojej ocenie demokracja nie jest łamana, ale zniszczone są mechanizmy bezpieczeństwa mające nad tym czuwać jak właśnie TK.
2. Media - znowu zamiast ordynarnej PRLowskiej propagandy mogli robić to co PO czyli o wiele bardziej subtelnie. Mogli zostawić nawet Lisa czy kogoś podobnego żeby mieć argument o pluraliźmie jak PO zostawiła Pośpieszalskiego (na długi czas)
3. Spółki skarbu państwa - oczywiście i PO obsadzał swoimi, ale byli przynajmniej kompetentni, a teraz bywa z tym kiepsko. Po za tym PO choć miało pozory uczciwości by były konkursy, a PiS ordynarnie zniszczyło konkursy i po prostu obsadzili wszystko co się rusza swoimi ludźmi - mimo, że w kampanii kolesiostwo było jedną z rzeczy, które najbardziej krytykowali
4. Sejm - marszałek Kuchciński po prostu do tego się nie nadaje. Na tą funkcję trzeba dyplomaty, a nie młota i o tym wszyscy wiedzą. PO też było maszynką do głosowania, ale PiS z mównicy sejmowej mógł się wyrażać ile chciał i nikt z PO nie wykluczył posła za pokazanie, a potem schowanie kartki. Głupota na maksa
Generalnie osobiście czekam tylko na 2 rzeczy, które są najważniejsze: czy rzeczywiście tak uszczelnią VAT, CIT, a nawet PIT, ze będę mieli na 500+ i inne społeczne programy. Mówił o tym Kaczyński w wywiadzie dla Rzeczyposolitej. Jeśli to zrobią to będzie oznaczało, że PO albo nie mogła, albo nie chciała co gorsze tego zrobić. Jeśli tak się stanie to będzie oznaczało, że przez 8 lat albo i dłużej Polska była okradana przez przestępców na setki miliardów zł. Martwi na pewno spadek inwestycji, głównie w samorządach - gdzie wpuszczono już na stałe CBA i samorządy w większości z PO/PSL boją się i nic nie robią, a przez to spadły inwestycje. I to oczywiście one głównie zawsze napędzały gospodarkę, a nie od przedsiębiorców, choć Morawiecki ma rację, że są olbrzymie rezerwy i tu. Martwi też oczywiście spadek PKB związany z tym pierwszym. Jednak dobra prognoza agencji może nie być tylko wpadką jak tłumaczą niektórzy ludzie związani z opozycją, tylko mogą już widzieć oznaki przyśpieszenia z 500+ podatku bankowego (co przyznaję myślałem, że odczujemy, a jednak to PiS miał rację) + uszczelnienia podatków.
Podsumowując - obecnie PiS dopuszczając do tych protestów na ulicach, posłów w ciemnym sejmie na święta co tylko totalnie zjednoczy całą opozycję sam sobie strzela już nie w stopę tylko kolano. Z każdą min. tracą kolejny % głosów i nawet nie wiem czy sobie zdają z tego sprawę. Wygląda to tak jak by przez te 8 lat poniewierki + Smoleńsk + wiek 70lat Prezesa jakieś emocje, strachy były ważniejsze niż realia. Pewno wprowadzili to wojsko i policję bo naprawdę boją się jakiegoś przewrotu ???? To są po prostu ludzie żyjący mentalnie w czasach wojny, PRLu, wrogów zewn. i wewn. i to jest słabość PiSu, która zniszczy tą partię. Natomiast społecznie odczytanie tych ludzi z małych miasteczek czy bez wykształcenia, którzy sobie nie radzą i danie im 500+ bo to głównie oni to odczuwają było genialnym posunięciem. Zaostrzenie prawa w zakresie ścigania przestępców od VATU i wprowadzenie JPK było genialnym posunięciem. Gdyby jednak to połączyli z dobrymi kontaktami z UE, brakiem sporu wokół TK itd następne wybory mieli by bez problemów powyżej 40%, a tak to albo dojdzie do wojny domowej, albo innego nieszczęścia, albo znowu przegrają wybory i na sondaże bym nie patrzył bo pamiętajmy, że gdzieś w lutym 2015 Komor miał 70% poparcia, a wiemy jak skończył.
Mimo, że nie jestem zwolennikiem PiSu próbowałem napisać obiektywnie. Muszę też przyznać, że obecny rząd dał mi super prezent (nie nie 500+ ???? ) ale pewną rzecz, która jest dla mnie bezcenna. Ci ci pamiętają mnie z czasów kampanii 2015 może zapamiętali.
Aha i znając historię &quot;dyskusji&quot; w tym dziale i wyzywania mnie i obrażania, a nawet zbanowania na 2 godziny, póki nie napisałem maila do administracji forum oświadczam, że to był mój jednorazowy wpis w tym dziale więc na żadne zaczepki, pytania czy cokolwiek innego nie będę odpisywał. Może za kolejny rok... Osoby, które wtedy tak mnie atakowały i tak atakowały PO powinny cieszyć się bo żyją przecież teraz w swoim idealnym państwie co prawda z policją i wojskiem w Warszawie, demonstracjami ale i 500zł w kieszeni i bez ośmiorniczek - istny raj.
Na tym forum to w sprawach typów są osoby mające wiedzę.
edit// i takie małe podsumowanie różnicy między PO a PiSem. Byłem dzisiaj na swojej lokalnej poczcie i co widzę ? Ulotki, jakieś druki do wypełnienia na prenumeratę Gazety Polskiej przy każdym okienku. Za 2 lata każą pracownikom poczty może agitować w wyborach za PiSem ? To się w głowie nie mieści. Gazeta Polska jest ściele prawicową tubą PiSu a poczta jest spółką skarbu państwa więc nas wszystkich a nie rządu, a wykorzystuję się ją do celów politycznych. Jakoś przez 8 lat rządów PO nie widziałem na poczcie agitki za TVN albo Gazetą Wyborczą. To jest różnica podsumowująca tamtą ekipę i tą ekipę - taki niby drobiazg ale już widoczny w każdym urzędzie pocztowym w całej Polsce.
No i coś Panowie cieniutko - jeden viren, który podczas kampanii 2015 i tak był z tego co pamiętam za Kukizem. Gdzie ci wszyscy luzie tak zażarcie walczący z PO i ośmiorniczkami, którzy mnie obrażali w 2015r. ? Teraz wam się podoba w naszym kraju ? Pisałem wtedy, że &quot;dzieci&quot; 18-28 lat nie mają pojęcia o polityce i zostały zmanipulowane przez PiS no i teraz jest lekcja, albo będzie jeszcze bo nie wiadomo na co ten rząd w ciągu kolejnych lat wpadnie. Na całe szczęście i tam są ludzie normalni jak Gowin czy Ujazdowski i to może nas uchroni przed jakimiś jeszcze większymi wpadkami.
I odpowiem ci viren (wyjątkowo), że oczywiście opozycja ma paliwo polityczne i ciekawy byłem czy PiS jest na tyle głupi, że siłą wyprowadzi posłów PO z tej mównicy, ale zrobili to bezsiłowo. I nikt nie ma pretensji o to, że było zwołane w sali kolumnowej posiedzenie tylko powstaje problem ważności tych ustaw. Jeśli jest cień wątpliwości to obywatele np w kwestiach swoich pensji w związku z ustawą budżetową czy ubecy będą zaskarżali je do sądu. Dlatego w tak ważnych ustawach szczególnie budżetowej nie powinno być żadnych wątpliwości i dlatego zalecana jest reasumpcja głosowania, dla dobra tej władzy przede wszystkim, ale oni wolą się ująć honorem. Cofnęli się jednak w sprawie mediów dlatego też nie można mówić, że nie są całkowicie zdolni do kompromisu. Bo to nieprawda. A opozycja... Jak to opozycja - to dla niej paliwo polityczne. I jest jeszcze jedna rzecz - o ile wcześniej były jakieś wątpliwości co do jedności opozycji to po tym świątecznym czuwaniu cała lewica, PO i N . będą jak jedna zaciśnięta pięść. Ten olbrzymi błąd PiSu nie tylko spowoduje, że tracą punkty procentowe, ale tak zjednoczyli opozycję jak nic bo takie wydarzenia bardzo łączą.
 
S 9

sebastiano1112

Użytkownik
Dziwne to wszystko,cały ten KOD powstał równocześnie z wygraną PiS w wyborach,żeby bronić demokracji,tylko ciekawe jakiej demokracji,wtedy jeszcze PiS nic nie robił bo dopiero został wybrany,przed wprowadzeniem jakiejkolwiek ustawy widzieli że będzie łamana demokracja?
Tak samo partia Petru,jeszcze nieisteniejąca,a już w wiadomościach wtedy jeszcze oczywiście neutralnej TVP była przedstawiana jako 3 siła z 10% poparcia,tylko ciekawe kogo jak nikt nie wiedział że istnieje bo jej nie było.
Ten elektorat KOD to też dziwna sprawa,wystarczy popatrzeć na zdjęcia z marszów,na oko 90% to ludzie starsi w wieku 50+.Raz trafiłem na taki marsz,w niedziele,na prawdę ludzi młodych tam była garstka,jakoś się nie garną do obrony tej demokracji,czy są ślepi?
Dużą wadą PiS,a może i zaletą,jest to że się nie kryją z &quot;wałami&quot;.
Adamo80 piszesz że agitują Gazetę Polską,PO też było dobre,pod koniec ich rządów wyszły umowy zawierane z ich propagandowymi dziennikami na rzekome reklamy w gazetach na grube miliony,Tusk tak obniżał podatki i obiecywał że nikt tyle nie obiecał co on,aż w końcu wszystko poszło w górę,a paliwo dla niego mogło być po 7zł.
Co do tych braków inwestycji to prawda,ale trzeba zobaczyć ile przez ten rok rządów PiSu ludzi z samorządów dostało zarzuty,tam szły wały niesamowite.
Do tego ostatnio w TVN wypowiadał się jakiś profesor że to nie obawa o CBA ale nowe prawo zamówień publicznych powoduje to,że urzędnicy mają problemy i się jeszcze nie ogarnęli z tym i boją się popełnienia błędów(no można to podpiąć pod CBA bo pewno za to można zostać zgarniętym).
Doili Ci sami ludzie kraj przez 25lat,a teraz stoją wszyscy w jednym szeregu i agitują żeby obalić ten rząd,nie wiadomo co lepsze.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Adamo80 piszesz że agitują Gazetę Polską,PO też było dobre,pod koniec ich rządów wyszły umowy zawierane z ich propagandowymi dziennikami na rzekome reklamy w gazetach na grube miliony,Tusk tak obniżał podatki i obiecywał że nikt tyle nie obiecał co on,aż w końcu wszystko poszło w górę,a paliwo dla niego mogło być po 7zł.
.
Też ci odpowiem bo narazie nie ma hejtu. Nie wiem dokładnie o czym piszesz z tymi umowami PO. Jeśli chodzi o kampanię wyborczą to każda partia może się reklamować gdzie chce i za ile bo to z pieniędzy partyjnych choć oczywiście oprócz składek są też partie finansowane z budżetu więc nas wszystkich więc można by się przyczepić. I tu Kukiz chce aby nie były tak finansowane i się z nim zgadzam. Ale to w miarę zrozumiałe, że PO zapłaci za reklamę w GW a PiS w GP. Ale jest drobna różnica - jak piszesz to było pod koniec rządów PO, a teraz z tymi pocztami są początki rządów PiS. No i jest różnica pomiędzy ulotkami na prenumeratę w urzędach pocztowych a reklamami w prasie. Zresztą zwróćcie uwagę na to jak zmienił się asortyment towarów na poczcie. Książeczki narodowe dla 5 latków, pełno różnych książek religijnych itd. Widać wyraźnie co wrzucają i jestem się w stanie założyć, że nie wynika to z przyczyn biznesowych, że im to tak się super sprzedaje tylko jest to typowo polityczne, a już nikogo nie obchodzi, że jak poczta na tym straci to zapłacimy wszyscy bo to spółka skarbu państwa. To tak jak z wybitnym dziełem polskiej kinematografii - filmem Smoleńsk. Poszło na niego poniżej 1% widzów więc zapędza się wojsko, policję i młodzież do kupowania biletów. Dobre, stare wzory z PRLu.
W czasach PO/PSL zrobiono wielkie afery: podsłuchową czy hazardową, a obecne rządy to jedna wielka afera bo w tej skali co wtedy stosować to praktycznie co 2 decyzja PiS mogła by być aferą. Tak sobie jednak mówię - jak już mogą robić co chcą, nie ma TK więc przepchną wszystko co chcą, czego nie mogli robić poprzednicy to chociaż mimo, że łamią standardy i nie liczą się z Konstytucją; niech zrobią coś dobrego jak np ta walka z przestępcami z VATu. Zresztą myślę, że to odzyskanie już 5 mld zł to efekt nawet nie wdrażania przepisów, ale ci bandyci w białych kołnierzykach wiedzą, że obecna władza nie będzie się z nimi cackała. Podoba mi się zaostrzenie kary za podrabianie faktur VAT do 25 lat. Niestety stosując standardy i dokładnie prawo ciężko im się było dobrać do d., więc jeśli PiS powiedzmy delikatnie - nie specjalnie się tym przejmuje - niech się weźmie za tą patologię bo ludzie tyrają po 12 godzin, często za marne grosze i wszystkie podatki płacą uczciwie a ci bandyci okradają nas na miliardy i żyją sobie na Hawajach.
 
S 9

sebastiano1112

Użytkownik
To co napisałem o tych umowach wyszło na koniec rządów,gazety dotowane były przez cały czas rządów PO,te reklamy to była zwykła fikcja żeby pompować państwową kase w sobie przychylne gazety.
To fakt,przesadzają z promowaniem katolicyzmu i innych swoich bzdur w które wierzą,ale ludzie wiedzieli że to partia związana z kościołem i smoleńskiem a mimo to na nich głosowali bo mieli dość złodziejstwa.
Co do tego trybunału to przecież na starcie tej afery były informacje że PO podczas swojej kadencji nie wykonała około 50 wyroków trybunału i jakoś nikt z tym nigdy nie miał problemu,PiS nie wykonał jakiegoś na starcie rządów i poszła afera na pół świata że nie ma demokracji.Do tego sędziowie którzy tam są za czasów PO byli w większości,teraz jest chyba jakoś po równo(gdzieś widziałem grafikę ale nie jestem pewny).
Wydaje mi się że PiS był po prostu bardzo słabą opozycją,że przez 8lat nie wychodziły kwiaty PO,do tego dochodzi PSL który jest jedną wielką klika.PiS zamiast wywlekać afery na światło dzienne brnął w ten swój smoleńsk i inne bzdury,dlatego było jak było.Teraz opozycji wyprowadza ludzi na ulice bo ktoś chce trochę ucywilizować pracę dziennikarzy w parlamencie.
Nie jestem wyborcą PiS,w zasadzie nigdy na nich nie głosowałem i pewnie nigdy na nich nie zagłosuję,ale to co wyrabia KOD PO Nowoczesna,do tego podłączają się komuchy z SLD którzy w końcu nie weszli do sejmu,to jest chore.
A co do pracy za marne grosze,marnych emerytur i całego tego dziadostwa w tym kraju,to ludziom zgotowali to Ci którzy naganiają ich teraz pod sejmem,a że Ci tego nie widzą to nie mogę tego zrozumieć,przecież Ci ludzie rządzili tym krajem od 1989 z przerwa 2letnia i na taśmach powiedzieli prawdę,no ale wiadomo,trzeba skazać tych co nagrywali.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Może i Polska układała się z interesami Niemiec czy Francji ale na coś miała wpływ
Na co Polska miała wtedy wpływ?

Ja odniosę się do jednej sprawy: pamiętacie zapewne, jaki rok temu - jak Rząd chciał wprowadzić podatek bankowy - był jazgot, że system bankowy upadnie, że banki podniosą opłaty itp. itd. A co się okazało? Otóż okazało się, że w roku obecnym banki odnotowały 0.3% wzrost zysków. Dziękuję za uwagę.

@Adamo,

A co myślisz o następujących zmianach, których dokonał rząd PiSowski:

- program Rodzina 500+,
- bezpłatne leki dla ludzi powyżej 75 roku życia,
- podniesienie kwoty wolnej od podatku,
- obniżenie podatku CiT
- stworzenie wojsk obrony terytorialnej?

I odnośnie ostatnich wydarzeń: stwierdzam ze smutkiem, że fanatyzm antyPiSowski jest po prostu obłędny.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Na co Polska miała wtedy wpływ?
Choćby na cały budżet UE i wywalczyliśmy dla siebie całkiem dobrą Perspektywę 2015-2020. Przekonaliśmy do sankcji wobec Rosji. Po prostu rząd był zapraszany i rozmawiano z nim i nawet jak coś było nie załatwione ale byliśmy obecni, a obecnie nikt już się z nami nie tylko nie liczy, ale nie jesteśmy nigdzie obecni. Oczywiście jeśli w Niemczech i Francji wygrają podobni populiści można liczyć na jakąś szansę tylko problem polega na tym, że ci populiści będą tak jak i u nas głównie chronili swoje interesy narodowe co będzie oznaczało, że o pomocy unijnej możemy zapomnieć i w ogóle UE się rozleci, a wtedy witaj świecie po 1945 r. Oczywiście pokolenie ludzi urodzonych po 1989 nie ma pojęcia o takich daleko idących procesach, ale jak za 10 lat na linii frontu będą się strzelać z Rosjanami powinni sobie przypomnieć jak to narzekali na UE. Kieruję te słowa głównie do osób z tego forum, które tak atakowały UE. Bo sama gwarancja NATO i to teraz w obliczu Trumpa to za mało.
Ja odniosę się do jednej sprawy: pamiętacie zapewne, jaki rok temu - jak Rząd chciał wprowadzić podatek bankowy - był jazgot, że system bankowy upadnie, że banki podniosą opłaty itp. itd. A co się okazało? Otóż okazało się, że w roku obecnym banki odnotowały 0.3% wzrost zysków. Dziękuję za uwagę.
Tak przyznaję rację - sam wtedy jazgotałem. Nie chodzi jednak o wzrost tylko były obawy co do tego czy banki sobie tego nie odbiją na ludziach. Nie odbiły... Przyznaję - myliłem się i to odróżnia ludzi PO, N., że umieją przyznać się do błędu a nie tkwić z nim do śmierci. PiS miała rację
@Adamo,
A co myślisz o następujących zmianach, których dokonał rząd PiSowski:
- program Rodzina 500+,
- bezpłatne leki dla ludzi powyżej 75 roku życia,
- podniesienie kwoty wolnej od podatku,
- obniżenie podatku CiT
- stworzenie wojsk obrony terytorialnej?
I odnośnie ostatnich wydarzeń: stwierdzam ze smutkiem, że fanatyzm antyPiSowski jest po prostu obłędny.
1. 500+
Jestem liberałem i dla mnie to marnowanie publicznych pieniędzy bo każdy z nas ma 2 ręce, mózg i talenty dane od Boga aby tak pokierować swoim życiem aby nie musieć brać darmowych pieniędzy. Dzieci głównie będą na starość pomagały swoim rodzicom, ale zrzucają się na to wszyscy obywatele. Uważam, że ten program powinien być kierowany do każdego kto nie ze swojej winy znalazł się w ciężkim położeniu np. rodzina w której jedno ciężko zachorowało, a 2 mało zarabia i mają sporo dzieci. Absurdalne dla mnie jest, że matka samotnie wychowująca dziecko i zarabiająca 1800zł netto nie dostanie nic, a prezes banku zarabiający 180 000zł netto i mający 4 dzieci dostaje 1500zł. Ale mimo, że jestem temu przeciwny to jedna z niewielu rzeczy które coś PiS daje temu narodowi
2. Leki
Podobno nie wszystkie tylko część i są jakieś obostrzenia, ale generalnie dobry pomysł
3. Podniesienie kwoty wolnej
Przecież to jest tylko atrapa. Praktycznie nikt na tym nie skorzysta bo ci co mieszczą się w widełkach i tak nie płacą podatku, 80% będzie miała jak wcześniej, a 20% zapłaci więcej.
4. CIT
To znowu nie jest pomoc dla biednych przedsiębiorców tylko sp. z o.o. czyli ludzi bogatych. Oczywiście każdy pomysł obniżający podatki popieram i tak jak pisałem wyżej póki co program gospodarczy jest ok, ale dzisiaj już usłyszałem, że nie ma żadnego planu Morawieckiego, a jest tylko chaos Morawieckiego, ale daję im w tej kwestii kredyt zaufania
5. Chłopcy Macierewicza
Podobno do dzisiaj zgłosiło się ok 5% ludzi to tego projektu. Jak dla mnie to głupota bo na współczesnym polu walki ważniejsze są drony i satelity niż mięso armatnie. Oczywiście na miarę Rosji i w kontekście zielonych ludzików na Ukrainie to ma sens, ale kto powiedział, że jak by Rosja atakowała Polskę to by to robiła tak jak na Ukrainie wojną hybrydową ? Raczej było by wpuszczenie wszystkiego co mają - lotnictwa, artylerii, czołgów, którego taka formacja by nie zatrzymała. Ewentualnie podczas okupacji jako partyzantka, ale chyba lepiej tak robić aby nigdy nie było okupacji. Ja uważam, że bezpieczna Polska to Polska ściśle związana z UE, a nie to co teraz i z NATO + postawienie na nowoczesność. Niestety PiS z tym swoim narodowym zacięciem w sensie mentalnym zatrzymał się na PRLu i oni tak wszystko widzą, nawet wojnę. Kasa z mistrali poszła na chłopców Maciarewicza - taka prawda
Podsumowując - jak już wcześniej pisałem za najważniejszą dobrą rzecz jaką robi ten rząd dla Polski to uważam - uszczelnienie VATu. Niestety cała reszta to jest tragedia. Część rzeczy chcą i robią świadomie, ale większość wpadek to raczej wynika z niekompetencji i emocji.
A co do fanatyzmu ? Na akcję jest reakcja. 10 mln ludzi popiera PO, N., drugie 10 mln popiera PiS. W obu grupach są fanatycy. Kto powiedział, ze fanatyzm jest zastrzeżony tylko dla rydzykowych moherów ? Jak bym miał czas też bym protestował. Oczywiście jednak tego co robili jak Kaczyński jechał na Wawel nie popieram. Tak samo blokowania wyjazdu z sejmu. Bo to były działania bezprawne, a póki PiS nie zacznie tłumić demonstracji jak ZOMO w stanie wojennym, nie zakaże zgromadzeń i nie zniszczy wolności słowa czyli RZECZYWIŚCIE nie zacznie łamać demokracji, obywatele też nie powinni łamać prawa. Natomiast demonstrować mogą. I pewno większość osób z ego forum nie pamięta PRLu, ale uwierzcie, że językiem o wichrzycielach czy chuliganach posługiwały się władze PRLowskie. One też oficjalnie wzywały do &quot;dialogu&quot;, &quot;porozumienia&quot;, &quot;zgody&quot;. Daje do myślenia fakt, że praktycznie wszyscy czołowi opozycjoniści Solidarności (oprócz Gwiazdy) biją na alarm. Kaczyński też był w Solidarności, ale na II linii, a teraz praktycznie cała I linia z wyjątkiem Andrzeja Gwiazdy i Anny Walentynowicz widzi co się dzieje i widzi zagrożenie demokracji.
Dla mnie jako prawnika najbardziej bolesne jest to łamanie prawa. Robią po prostu co chcą. Np zapis Prezydent przyjmuje ślubowanie od sędziów TK rozumie się jako coś automatycznego. Taki zapis w każdym systemie prawnym od czasów prawa rzymskiego oznacza automatyzm. Tak samo jak funkcja techniczna publikowania orzeczeń TK przez rząd. To są takie oczywistości, że każdy student I roku prawa i administracji, a może i uczniowie WOSu o tym wiedzą. A PAD będący prawnikiem wyprawia takie rzeczy. Całkowite upolitycznienie prokuratury i wiele innych spraw związanych z prawem to jest nie do przyjęcia i dlatego ludzie wychodzą na ulice.
Mówiąc tak jednym słowem - PiS wygrał wybory, ale też nie 30% przewagi tylko paroma. Jak by lewica weszła do sejmu nie mieli by nawet większości. Popiera ich 10 mln ludzi i jedyne co mogą to grać wg reguł czyli prawa i Konstytucji, a oni się tak zachowuję jak by mieli poparcie 90% ludzi albo wjechali tu na czołgach i uważają, że nie muszą grać wg zasad i po prostu zmieniają te zasady.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Wy sie podniecacie PIS-PO a nie wiecie o co chodzi?
Po prostu wywiad amerykanski uspil PO i ponagrywal ich, tasmy opubikowal w dogodnym momencie i teraz rzadza ich pacholki
Zobaczcie z kim kontrakty podpisuje Macierewicz
Sam PIS i za 1000 lat nie doszedlby do wladzy tacy to zdolni tam sa, ale zapadla decyzja, tak jak za czasow Rywina o przetraceniu sceny no i wszyscy odegrali swoja role
To ze wszyscy kradna, jedni dadza sie zlapac, innym sie udaje, to chyba jest jasne, he?
Dostalem biuletyn od Kukiza, gdzie proponowal zeby chetni tylko placili co rok na partie i nie bylo subwencji z budzetu.
I wiecie co mu wicemarszaek Sejmu z PIS powiedzial?
&#39;Panie jeszcze dojdzie do tego ze nie tylko podczas kampanii wyborczej bedziemy musieli zabiegac o glosy elektoratu. Oszalal Pan?! ????
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
Adamo - troche sie rozpedziles z 10 mln ;)
Wybory zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, na które oddano 5 711 671 ważnych głosów, co stanowi 37,58 proc.
Zagłosowało 15 200 671 Polaków spośród 30 534 948 uprawnionych. Frekwencja wyniosła niemal 49,98 proc.
czyli jak widac wystarcza glosy niecalych 19% spoleczenstwa uprawnionego do glosowania, zeby rzadzic samodzielnie.
poza tym waly tak jak odchodzily, tak odchodza dalej - oburzali sie na osmiorniczki za po (jakby kaczor z macierewiczem sie stolowali w barze mlecznym) , ale telewizory w pkp za 35k/sztuka juz sa spoko ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wy sie podniecacie PIS-PO a nie wiecie o co chodzi?
Po prostu wywiad amerykanski uspil PO i ponagrywal ich, tasmy opubikowal w dogodnym momencie
Zgadzam się z tobą tylko wywiady pomyliłeś. To zrobili Rosjanie. Mam następująca hipotezę: &quot;afera podsłuchowa&quot; wybuchła po tym jak Polska chciała ostro sankcji dla Rosji za Ukrainę i pomagała Ukrainie (skutecznie) głównie w sensie dyplomatycznym, ale nawet militarnym. Putin zobaczył wtedy, że Polska stała się ważnym graczem w UE i zobaczył, że bez jej osłabienia nic nie zdziała na Ukrainie. A teraz moja hipoteza nabiera jeszcze większego rozmachu. Brexitowcy i media wspierające Brexit (oczywiście nie wszystkie) mogły być powiązane z służbami rosyjskimi. Wycieki mailii od Clinton ? Są poważne doniesienie, że za tym stoją Rosjanie. Na początku jednak była Polska. Skoro udało im się obalić jeden rząd dlaczego tego nie zrobić gdzie indziej. Tak z boku to dla mnie mistrzostwo świata co wyprawiają służby rosyjskie i mistrzostwo świata, jak ludzie są głupi nie tylko u nas, ale na całym świecie. Jak łatwo nimi manipulować. Następna w kolejce jest LEPen (nie wiem dokładnie jak się to pisze), która jawnie sprzyja Rosji. To wszystko... to jest grunt pod inwazję militarną, być może na skalę taką jak II wojna światowa. Rozpad UE, USA sprzyjające Rosji to przynajmniej do wzięcia Ukraina, a może i kraje nadbałtyckie i może jeszcze dalej. Mam tylko nadzieję, że skoro ja - zwykły człowiek na to wpadłem to służby, przynajmniej te na światowym poziomie jak CIA też biorą to pod uwagę. Jak wybuchła ta afera to nawet nie ABW, a kontrwywiad i wywiad wojskowy powinny się tym zająć i to nie w taki sposób, że legalnie na oczach kamer wchodzi się do Wprost. Wszyscy wiemy jak - oglądaliśmy &quot;Służby Specjalne&quot; i &quot;Bondy&quot;. PO/PSL była zbyt ugrzeczniona, powinni wprowadzić choć część tego co robi obecnie PiS aby to wytropić. Oczywiście PiS na tym skorzystał i robi dokładnie to na co liczy Rosja - zbratanie z prorosyjskimi Węgrami, rozwalanie UE. Nawet zauważcie, że o tym rządzie lepiej się wyrażają rosyjskie media niż o rządzie PO/PSL.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
@viren
@Adamo
Zgadzam się z tobą tylko wywiady pomyliłeś. To zrobili Rosjanie.
To może ustalicie jakąś wspólną wersję? :grin::grin::grin:
@Adamo
Przekonaliśmy do sankcji wobec Rosji.
Największy wpływ polskiego ówczesnego rządu widać było po skuteczności działań w sprawie najbardziej dla nas strategicznej jeśłi chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, czyli budowy Nordstream...

A co powiesz na to, że pomimo programu Rodzina 500+ deficyt budżetowy tegoroczny wyniesie 27 mld złotych (z zakładanych 54 mld), podczas gdy w czasie 8-letnich rządów PO deficyt tylko 3 razy wyniósł mniej a najmniejszy z tych deficytów wyniósł 23,8 mld złotych czyli tylko o 3 mld złotych mniej niż obecny.
A jeszcze co do obronności: co powiesz na to, że rząd PO wynegocjował Caracale w cenie 260 mln złotych za sztukę podczas gdy te same Caracale kupił w cenie 160 mln złotych za sztukę???
A skoro jesteś prawnikiem to co myślisz o aferze korupcyjnej w krakowskim sądzie? I co myślisz o wprowadzeniu oświadczeń majątkowych dla sędziów?
Edit: Aa, no i szacunek dla ciebie, bo można z tobą w miarę merytorycznie pogadać na argumenty. A to rzadko spotykane, bo fanatyzm antyPiSowski jest nieprawdopodobny.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Nawet zauważcie, że o tym rządzie lepiej się wyrażają rosyjskie media niż o rządzie PO/PSL.
My jako Polska od strony politycznej jesteśmy pieskami (czyt. ratlerkami) U.S.A., robimy wszystko co Pan zza oceanu zaleci. U nas jest w mediach pranie mózgu na niekorzyść Rosji cały czas. Jest im to na rękę, polecam sprawdzić w czyich rękach są media. TVN amerykański, a sygnał TVP jest nadawany przez amerykańską firmę.
http://www.tvp.info/28275596/problemy-z-ogladaniem-tvp-setki-maili-od-widzow
Tuż przed północą - nadawca sygnału - amerykańska firma EmiTel - poinformowała o próbie naprawy urządzeń, co miało doprowadzić do wzmocnienia sygnału.
Nie myślcie sobie, że amerykańskie jakieś prywatne (???) konsorcjum pozwoli w TVP pokazywać prorosyjskie programy i antyamerykańskie.

Jak wygląda &quot;prawda&quot; z drugiej strony:

*Ten pierwszy filmik najlepszy.
https://www.youtube.com/watch?v=xIdDzeX-yT4
https://www.youtube.com/watch?v=EbX3p2IGLs4
https://www.youtube.com/watch?v=otJG6TClK6s
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
No i bardzo dobrze ze Rosjanie kontratakuja juz dosc tej Ameryki i ich pieskow w stylu solidarnosci, PIS itp co robia z was niewolnikow i pdcieraczy tylkow w Europie, porozrzucali was jak gnoj po wszystkich krajach
Ten kierowca w Berlinie nie musialby sie tluc po Europie gdyby nie panowie Walesa, Mazowiecki, Kwasniewski, Komorowski, Tusk i cale to gnojstwo

A media z tych szmaciarzy robia bohaterow bo dzieki nim mozemy pojechac do zjednoczonej Europy i zarobic niby jakies pieniadze na warunkach 4 razy gorszych niz tubylcy
Tak wiec czas na ruskich, ja juz sie zaczalem uczyc rosyjskiego i mozliwe ze wstyczniu wybywam do Moskwy, mam zaproszenie od osob, z ktorymi wsolpracuje typersko wysylajac im typy z angielskich lig - byc moze czeka mnie robota w delegacji
Moskwa to miasto stojace cywilizacyjnie wyzej n iz Londyn, Paryz, nie ma tego talatajstwa arabskiego albo jest tak przesladowane ze tam sie po prostu nie pcha bo wie ze stoi na straconej pozycji na starcie
A nie jakas pieprzona Europa, uchodzcy, poprawnosc polityczna
Co zlego Adam widzisz w ruskich, ruscy byli ale w 45-89 od jakichs 27 lat jestesmy ustawiani jako sila tania robocza przez zydostwo i ich pieskow Amerykanow to jest namacalny problem.
Ja sobie czytam ruska propagande i mowia tak
&#39;Polacy, lezycie w srodku Europy, mozecie z polozenia uczynic aut. Raz ze tranzyt, dwa ze mozecie handlowac z zachodem oraz nami z korzyscia dla wszystkich, my tez mamy cos do zaoferowania - gaz, rope. Zamiast tego wybraliscie bycie podcieraczem tylkow na zachodzie tak was politycy ustawili ze jestescie dziadami drugiej kategorii a wam sie wmawia ze powiniscie byc z siebie dumni&#39;
I co, zle mowia?
Jakby administracja Obamy nie byla takimi szmaciarzami jak pan Walesa czy Komorowski to wygraliby wybory i zmiazdzyli, bardzo dobrze ze ktos ujawnil to bagno jakie sie krylo za napompowana starucha Clinton.
Brexit to chyba ludzie glosowali, a im nie podoba sie co wyprawiaja z nimi elity i dostal w dupe pan Cameron, teraz mysla zydole jak to obejsc
Za chwile cala Unia europejska sie rozleci - i ja gram na to i chce tego jak najszybciej - beda sie liczyc Rosja i Chiny wiec trzeba sie zaadaptowac do nowych czasow.
Ni wiem kto Ci Adamo wmowil, ze Polska cokolwiek znaczy w miedzynarodowej skali, ot kolejny pionek do przesuwania bez zadnego wplywu na sytuacje swiatowa
Ladnie masz spaczona wizje swiata, pewnie za duzo ksiazek o dzielnych kowbojach sie naczytales
Jakie to ma znaczenie kto ujwnil, liczy sie CO ujawnily tasmy, a generalnie zmiazdzyly cale PO. I bardzo pomogly PIS.
Sugerujesz ze Putin stoi za PIS To jeszcze wtedy teoria mialaby jakies resztki sensu. Tylko czemu tak na niego ujadaja i podpisuja kontrakty zbrojeniowe wylacznie z Amerykanami? Nie sadze, ze to Putin stoi za PIS, nie ma podstaw by tak sadzic
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Adam masz tu tube propagandowa Kremla
https://pl.sputniknews.com/

Mam prosbe znajdz mi tam choc jeden artykul pochwalny na czesc PIS
https://pl.sputniknews.com/opinie/201610184083684-Polska-zbuduje-rosyjski-smigowiec/
https://pl.sputniknews.com/opinie/201606203192669-Czujesz-to-Macierewicz-Maciej-Wisniowski/
https://pl.sputniknews.com/opinie/201610124045838-Moskwa-czeka-Macierewicz-wezmie-emeryture-w-rublach/
https://pl.sputniknews.com/polska/201610174076386-Biedny-Antek-Amerykanie-wystawili-go-do-wiatru-Dawid-Blum/
Ruscy jak widzisz mowia ze Antek nie jest ich. Biedny ten Antek wszyscy oskarzaja go ze jest agentem &#39;tych drugich&#39;
Ma przewalone jak ten szmaciarz - alimenciarz z KOD ktorego lada chwila ktos zdejmie (bo nawet jego mocodawcom to sie oplaca)
 
instynkt 13

instynkt

Użytkownik
Nie widzę takiego tematu, a nowego nie będę zakładać, więc napiszę tutaj.

Co sądzicie o utworzeniu WOT (Wojska Obrony Terytorialnej)? Jakie jest wasze zdanie na ten temat, spostrzeżenia, uwagi? Dobry to pomysł, czy raczej wręcz przeciwnie...?

http://www.mon.gov.pl/obrona-terytorialna/

Z tego co wiadomo Ci Generałowie, którzy odchodzą ze służby w Siłach Zbrojnych RP, jako powód podają, że nie podobają im się zmiany przedstawione przez MON, własnie między innymi utworzenie WOT.

http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/160309761-Jedna-czwarta-generalow-odchodzi-z-Dowodztwa-Generalnego-Rodzajow-Sil-Zbrojnych.html
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
35 rosyjskich dyplomatów zostało wyje****** z USA, świat na progu 3 wojny światowej. Ładnie w 2017 rok wchodzimy.
http://www.tvp.info/28407674/kryzys-na-linii-usarosja-amerykanie-kazali-wyjechac-35-rosyjskim-dyplomatom
Ale Putin nie zastosował zasady wzajemności. Po za tym jego przyjaciel Trump już za chwilę będzie w USA więc 3 wojny się nie spodziewam, ale zajęcia Wschodniej Ukrainy już tak bo droga jest otwarta. A jak jeszcze w Niemczech i Francji wygrają nacjonaliści to już w ogóle ma Ukrainę podaną na tacy.
 
Do góry Bottom