>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

ATP Tour - Indian Wells, 12.03-22.03.2015

Status
Zamknięty.
barto22 226

barto22

Użytkownik
Z tym graniem na Tomica, że wygra set lub nie przegra gładko to bym uważał. Przeanalizujcie na spokojnie co grał wczoraj Tomic i jakie szanse dawał młodemu Kokkinakisowi i co by w takich sytuacjach było gdyby naprzeciwko niego stał Djokovic. Typów na dodatnie handi +6,5 nie neguję, to może wejść, ale po być może trudnym boju. Wiadomo, że u Tomica inna mobilizacja będzie na przeciwnika typu Djokovic niż Kokkinakisa. Ale z drugiej strony Tomic nie jest raczej znany z mocnej głowy. Wczoraj serwis mu nie siedział, a dla Djokovica to otwarta droga do dwóch przełamań na set i wasze typy padną. Tomic dotychczas wyglądał solidnie w tym turnieju, ale po wczorajszym meczu uważałbym ze stawkami na jakiekolwiek handi w jego stronę. Może wyjdzie mu przyzwoity mecz, ale seta nie ugra. Handi +5,5 mocno ryzykowne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
U 170

użytkownik-80336

Użytkownik
Murray A. - Lopez F.
Feliciano gra w tym turnieju rewelacyjnie. Oglądałem wszystkie 3 jego spotkania i jestem skłonny postawić, że właśnie dzisiaj odmieni kiepską passę w spotkaniach z Murray&#39;em.

Ostatni mecz obu panów w tym roku na twardej nawierzchni był bardzo zacięty, a Lopez wydaje się być w znacznie lepszej formie, niż wtedy.
Z Japończykiem też faworytem nie był, a jednak wygrał pewnie i pozwolił zarobić, nie uważam, że powodem była &#39;kiepska dyspozycja&quot; czy forma Nishikoriego, po prostu Lopez zaczął grać swoje, a umiejętności nigdy mu nie brakowało.
Moim zdaniem kurs jest przeszacowany i spróbuję pograć w kierunku Feliciano w Pinnacle po kursie 6.61
 
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Bryan B./Bryan M. + Djokovic N. 2:0 @1.79 Marathon ::: 3/10j⛔
przyznaję racje Macko18, pominąłem jeden mecz przy analizie. I za bardzo zaufałem bliźniakom. No ale człowiek uczy się na błędach ????
Djoković może nie miażdży rywali jak pod koniec zeszłego sezonu, lecz dalej pokazuje się z bardzo dobrej strony. W końcu wygrał Wielkiego Szlema oraz doszedł do finału w Dubaju, gdzie uległ grającemu wówczas fantastycznie Rogerowi Federerowi. Na IW spisuje się bardzo dobrze. Ostatnio dało się zauważyć, że ludzie stawiają w stronę Isnera. Handicapy +1.5 seta np. A jak się skończyło? Novak pokazał, że potrafi grać z serwismanami i wygrał pewnie 2:0. Mimo, że nawierzchnia odpowiadała bardziej Isnerowi. Tomic również gra tutaj całkiem nieźle. Jednak umiejętności zdecydowanie po stronie Novaka. Serwis ostatnio Kangurowi nie siedział, z Kokkinakisem stoczył wyrównany mecz. Stawiam na 2:0 dla Novaka.
Bryany są faworytami. Na pewno są bardziej zgrani niż ich rywale - w końcu grają do wielu lat razem. Pospisil i Sock nie grają razem zbyt długo, ale już dali radę m.in. wygrać Wimbledon. Później jeszcze odnieśli parę sukcesów i od dłuższego czasu nie grali razem z powodu kontuzji Socka. Tutaj póki co pokonali parę Gulbis/Bagemann, ale to był jedynie składak na ten jeden turniej. Obie pary grały razem 2 razy. H2H 1:1. Na trawie w finale wygrała para Amerykańsko-Kanadyjska. Półtorej miesiąca później w Cincinnati na hardzie lepsi okazali się już bracia. Moim zdaniem i tym razem będą lepsi i wygrają.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Tutaj póki co pokonali parę Gulbis/Bagemann, ale to był jedynie składak na ten jeden turniej.
A ogranie Lopeza z Grothem? Przy tych przeciwnikach mecz z Gulbą i Andre jest żadnym wyznacznikiem. Pokonanie Lopeza, którego gra predestynuje go w 100% do gry podwójnej i Sama, który ostatnimi czasy poczynił kolosalne postępy nie jest czymś, co można od tak pominąć. Skarpety są chyba najlepszą parą deblową młodego pokolenia. Weszli z przytupem w ten świat, ale nie skończyło się na samym wybuchu na Wimbledonie. Później sukcesywnie podczas turniejów w USA potwierdzali, że chcą zawitać w elicie na dłużej. Ich grę, jak i same reakcje po zagraniach, ogląda się z czystą przyjemnością. Obaj, i Jankes i Vasek spod znaku liścia klonowego, dysponują bardzo dobrym serwisem, niezłą grą przy siatce i poprawnym, jeśli nie znacznie więcej, zachowaniem w wymianach. Moim zdaniem znakomicie odnajdują się na korcie ograniczonym liniami deblowymi i jeszcze sporo zawojują na topowych imprezach. Po drugiej stronie mamy Bryanów, którzy jak to ostatnio jest tradycją, nie grzeszą formą na początku sezonu. To nie są jeszcze te Klony z okresu US Open w tamtym roku, gdzie znakomicie odnajdywali się na korcie. Teraz nie potrafią utrzymać dobrego rytmu przez całe spotkanie. Tracą sety, a nawet czasem przegrywają z niżej notowanymi parami. Dwukrotnie już polegli w 2015 z Inglotem i Mergeą, a w Pucharze Davisa stoczyli morderczy bój z Inglotem i Jamie Murrayem, który wygrali 3-2. Tutaj tracili już seta z Draganją i Peersem, czyli bardzo dobrymi deblistami, ale bez zgrania. To wszystko imo potwierdza moją tezę o nieregularności amerykańskich braci. Dlatego też moim zdaniem dobrą opcją na to spotkanie jest handi setowe na Skarpety. Miałem nie pisać analizy i nie podawać tego typu, jednak saltan pośrednio mnie do tego zmusił.
Bryan/Bryan-Pospisil/Sock
Pospisil/Sock+1.5seta 2.10 MarathonBet
✅✅✅Izzi
Zauważyłem jednak,że bardziej pożyteczne od udzielania się na forum będzie zamiatanie pustyni, więc tam spadam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
yebaka 1,4K

yebaka

Użytkownik
Raonic Milos - Nadal Rafael
RAONIĆ @ 2,62 bet365✅ 2-1

Duzo sie dzieje na tym turnieju , a przedewszystkim już w WTA . Gram tutaj na Raonica troche na czuja . Obaj idą jak burza , Raonić w jednym meczu miał jakieś tam trudności z Dolgopolovem gdzie zagrali tie breka i kanadyjczyk rozstrzygnął go na swoja korzyść . Rafa solidarnie odprawia swoich przeciwników 6-4 ,6-2 . Milos napewno bedzie trzymał swó serwis bo jak wiadomo jest niezłym serismenem , a Rafa może mieć mały problem bo nawet w tytch wszystkich wygranych meczach jedynie z Sijslingiem nie przegrał własnego podanie i w tym bardzo upatruje swojego szczęścia .
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
conors 5,6K

conors

Użytkownik
Murray 2:0 @1.50✅✅✅

Lopez w mojej opinii nie ma szans na wygranie tego meczu. Gra zbyt przewidywalny, archaiczny tenis. Murray to nie Japończyk bez formy - prezentów daje jak na lekarstwo. Żelazna defensywa, walka na przerzut, duża siła uderzeń. Nie widzę tu Hiszpana za bardzo.
Fakt, prezentuje się świetnie fizycznie. Jest świetnie wyrzeźbiony, skoczny, gibki. Pytanie, czy Panicz da mu okazje się wykazać przy siatce. Moim zdaniem wątpliwa sprawa. Pierwszy set może być wyrównany, nawet tie-break przewiduję, a potem już pójdzie z górki...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Pospisil z Sockiem dzisiaj mogą ugrać seta a nawet mecz... z Bliźniakami. Szkoda że dopiero teraz wróciłem do domu to bym zdążył to postawić, a teraz niestety nie mogę ale jak ktoś może niech gra na +1,5 na Pospisila ze Skarpetą, myślę że warto ???? .
6:4; 6:4 łatwe pieniądze
 
Otrzymane punkty reputacji: +57
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Nadal- Raonic over 22,5g @ 1,78
Unibet
Rafa po raz pierwszy od jakiegos czasu dostanie rywala z takiej półki i przede wszystkim z poteznym serwisem. Do tej pory gral rywalami co nie maja zbyt dobrego serwisu w zasadzie sami przed nim klekali mimo, ze obecny Rafa to moze jakies 70% tego najlepszego Rafy. Raonic gra bardzo bardzo pewnie w tym turnieju a z drugiej strony wiadomo, Nadal to Nadal i zdolny jest do wszystkiego i tez łatwo to z nim nie bedzie. Ciezko mi cos innego wybrac jak over gemowy. Na Raonicia nie jest łatwo zagrac bo nigdy nie wiadomo co Nadal zaprezentuje. 3sety w tym spotkaniu bardzo mozliwe jak i jakis tie break.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis ATP
Godzina: 20.00
Spotkanie: Berdych - Federer⛔4-6 0-6
Typ: Berdych
Kurs: 3.17
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Dzisiaj bardzo ciekawie zapowiadający się mecz tzw. piątej lewy Wielkiego Szlema w Indian Wells. Federer mimo swojego wieku ciągle na topie wygrany turniej w Dubaju i pokonanie Djokovica. Roger ostatnio starannie dobiera turnieje wiadomo lata lecą i od kilku sezonów nie może wygrać Wielkiego Szlema i raczej już nie wygra jednak w turniejach do dwóch wygranych setów ciągle jest groźny. Tomasz to inna historia potencjał na pierwszą trójkę jednak zawsze trochę z tyłu. Według mnie zawodzi mimo wszystko głowa co pokazał w Melbourne w meczu z Murrayem gdzie wygrał seta a później nie istniał. W meczach z Federerem bilan 6-12 ale z trzech ostatnich meczów dwie wygrane. Moim zdaniem szanse rozkładają się po równo i wszystko będzie zależeć od dyspozycji dnia. Tomasz jeśli będzie trzymał serwis może być dobrze chociaż mecz zapowiada się długi i interesujący.
 
D 41

dalrid

Użytkownik
Nadal- Raonic over 22,5g @1.72
kto wygra to się okaże, lepiej coś na over.
Przy odbiorze serwisu Nadal ustawia się daleko za linią końcową 2-3 metry.
Dla nadlatującego, mocnego serwisu o ile nie jest za bardzo &quot;kanciasto&quot; zagrany, ma odpowiedź w postaci idealnego forehandu (po linii albo inside out)
Dla przykładu, w meczu z Donaldem Youngiem, dopóki siedział trudny serwis, gra jakoś wyglądała. Ale jak tylko Donald skupiał się na mocy serwisu i wypuszczał go wprost przed siebie Nadal brutalnie karcił returnem.
Ja po cichu zakładam over gemowy powyżej 22,5, liczę na różnorodność zagrań serwisowych Raonicza...
 
93glowa 768

93glowa

Użytkownik
Raonic - Nadal 2:0 @4.55 Pinnacle ⛔ Raonic powinien to przegrać 0:2 ale jakimś cudem się wybronił i gdyby grał cały mecz tak jak w 3 secie, to by ogarnął. ????

Nadal nie ma jak zagrozić Milosowi. Kilkadziesiąt procent przyśpieszeń Nadala z FH ląduje daleko za linią końcową. Kilkadziesiąt procent bekhendów jest zagrywane w środek kortu z mizerną mocą. Nadal robi podwójne, a jego drugi serwis jest na poziomie Radwańskiej. Widzieliście jego ćwierćfinał na Australian Open z Berdychem? Ten mecz będzie wyglądał bardzo podobnie. Drugie podanie będzie obiegane na FH i atakowane, to samo bekhendy w środek kortu. Tak jak z Simonem jego gra nie wyglądała źle to tutaj będzie inny mecz, Simon nie wykorzystywał tych pasywnych zagrań Hiszpana. Raonic będzie natomiast atakował od razu jeżeli nadarzy się tylko taka możliwość i jak się nie zagotuje to łatwo wygra w dwóch setach.
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
&lt;font color=&quot;SeaGreen&quot;&gt;Raonic Milos - Nadal Rafael @ 2.65 Pinnacle ✅
Raonic Milos +1,5 seta - Nadal Rafael @ 1.64 Pinnacle ✅
O Nadalu pisałem w tym sezonie już tu: http://forum.bukmacherskie.com/f152/australian-open-2015-turniej-glowny-19-01-01-02-2015-a-117587-12.html#post5101244 tu http://forum.bukmacherskie.com/f152/atp-tour-rio-de-janeiro-delray-beach-marseille-16-02-22-02-2015-a-118440-3.html#post5161778 i tu http://forum.bukmacherskie.com/f152/atp-tour-rio-de-janeiro-delray-beach-marseille-16-02-22-02-2015-a-118440-4.html#post5166096 Także kto ma czas i ochotę to sobie może poczytać. Czy coś się zmieniło od tego czasu? Niezbyt wiele. Nadal rozegrał w tym sezonie już 19 spotkań, więc grając + mając do tego jakieś treningi, jego gra pewnie o parę procent się poprawiła, bo gdy przez ostatnie pół roku nie wykonał ani jednego treningu na korcie, to trochę gry na pewno musiało na niego dobrze wpłynąć, ale nie za wiele i od dobrze to jest jeszcze bardzo daleko, nie wspominając już o optymalnej formie. Jakby ktoś chciał się posiłkować tylko wynikami Nadala, pewnie mógłby się nabrać na dobrą grę Nadala, ale gdy tylko włączy się jakikolwiek fragment, jakiegokolwiek tegorocznego mecz to od razu widać, że nie jest dobrze z Hiszpanem. Serwis katastrofa, returnu nie ma i tak by można wymieniać i wymieniać co szwankuje w grze Hiszpana. Czy są w ogóle jakieś plusy? Jeśli można na plus zaliczyć, że parę razy trafi forhendem to tak, ale to chyba mało. W ofensywie zdarza mu się zagrać fajną piłkę, czasem potrafi postraszyć tym forhendem, ale ciągle ilośc prostych błędów jest po prostu zatrważająca i często są to na prawdę spore błędy. A w defensywie to według mnie brakuje mu jeszcze więcej do dobrej dyspozycji niż w ofensywie. Nie dochodzi i nie przebija 50% piłek do których w dobrej formie by doszedł bez problemu, A nawet jak już dochodzi to jego odbicia są bez żadnej szkody dla rywala. Nie śledziłem każdego jego spotkania piłka po piłce, ale nie przypominam sobie aby w tym sezonie zagrał swoje popisowe uderzenie, czy w głębokiej defensywie, w pełnym biegu forhend po linii, którym niszczył rywali. Jego passing shoty nie robią teraz na przeciwnikach żadnego wrażenia. Także ja tu nie widzę, po jego stronie żadnych atutów, którymi mógłby choćby postraszyć Raonica. A Kanadyjczyk w wybornej formie w tym sezonie. Tutaj nie dał się%2
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Rafa Nadal 1.56 4/10 pinn
Nadal 2:0 2.40 2/10 maraton
⛔
Nie bardzo wierze w Raonica, facet nie robi juz zadnych postepow, ma mnostwo slabych meczow a im bardziej regularny przeciwnik tym wieksze ma klopoty. Po Australian Open Milos przestal cokolwiek grac. Ogladalam jego &quot;popisy&quot; w Rotterdamie. Slabo to wygladalo, zatrzymal sie na Wawrince, ktory swoja droga zagral slaby mecz a wygral 2-0. Fatalny mecz z Andreyem Kuznetsovem, kolejna 3-setowka ze Stachowskim. Nastepnie odrazu w pysk od Simone Bolelliego. Hala w Marsylii to idealne warunki dla niego ale nie ma formy i to widac w kazdym turnieju. W Pucharze Davisa przegrana z Nishikorim w 5 setach. Sezon 2015 to poki co wielki zawod dla fanow Kanadyjczyka. Mozliwosci Milosa sa duze i Ljubicic moze cos z niego jeszcze wycisnac, poki co wyglada to bardzo slabo. Z Dolgopolovem tez byl maly klopot jak Ukrainiec nie pajacowal tylko regularniej odbijal. Reasumujac Nadal to najgorszy rywal dla niego. Predzej ogralby jakiegos pustaka strzelca typu Berdych niz solidnego z konca kortu Rafe. Nie wierze w sukces Rao. Hiszpan w Indian Wells wyglada niezle. Spokojnie pojechal Younga i Simona, wiadomo, ze poziom tych graczy nie jest taki jak Milosa ale wydaje mi sie, ze znow bedzie spokojne 2:0 dla gracza z Majorki.
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Raonic Milos-Nadal Rafael 2, Pinnacle Sports 1.56

4:6, 7:6, 7:5 ⛔⛔⛔

Tak jak pisałem, gratuluję typerom którzy stawiali na Raonica :] Zwłaszcza Majestro

VS.


Długo bardzo zastanawiałem się nad typem do tego meczu ponieważ od początku roku ufam Raonicowi oraz Nadalowi mimo, że też nie raz mnie negatywnie zaskoczyli. W bezpośrednich pojedynkach prowadzi Nadal 0:5 i tylko raz w 2014 roku Raonic urwał seta w Miami na nawierzchni twardej. Tylko, że w grze Milosa każdy rok jest wielkim postępem od kilku lat a Rafa od pewnego czasu prezentuje pewien stały poziom a może nawet i nieco się cofnął. Także wyników z 2010, 2011 czy 2013 roku nie można tutaj brać na poważnie. Pamiętam jak rok temu zaufałem Kanadyjczykowi tak samo jak i zaufałem mu w 2013 roku w Montrealu lecz moje nadzieje zostały pogrążone. Mimo wielkiego postępu w grze Raonica tym razem postawię przeciwko niemu.

Milos w tym roku prezentuje dobrą formę. W moich analizach zawsze pomijam gry w turniejach pokazowych a rozgrywki Davis Cupowe traktuję z przymrożeniem oka. Tak naprawdę poza jedną wtopą od początku roku to podopieczny Ivana Ljubicica oraz Riccardo Piattiigo prezentuje się bardzo dobrze. W Brisbane odpadł dopiero w finale z Federerem 6:4, 6:7, 6:4; podczas Australian Open w ćwierćfinale z Djokovicem 7:6, 6:4, 6:2; w Rotterdamie z Wawrinką 7:6, 7:6 no i ta wtopa z Bolellim 6:4, 3:6, 7:6. Kanadyjczyk przegrywał z najlepszymi graczami świata w tym sezonie pomijając właśnie Włocha. Dodatkowo przegrał w meczu reprezentacyjnym u siebie z Japończykiem, Nishikori...oglądałem ten mecz i Ronic mógł wygrać go w decydującym, piątym secie lecz serwis odmówił mu posłuszeństwa a Kei kolejny raz pokazał klasę oraz intuicję wyczuwając serwisy. Raonic tutaj w Indian Wells zrewanżował się Bolelliemu 6:3, 6:4, pokonał Dolgopolova 7:6, 6:4 oraz Robredo 6:3, 6:2 i tak naprawdę poza trzema break pointami nie miał w tych meczach najmniejszych kłopotów.

Milos jak to Milos fenomenalna ofensywa z forhendu, coraz to lepsze poruszanie się na korcie, dopracowuje ciągle obieganie bekhendu ale on sam w sobie dalej na mało imponującym poziomie. Teraz o tym drugim...Hiszpan jak na swoje umiejętności sezon ma normalny jak nie słaby. Porażka w I rundzie Doha z Berrerem 1:6, 6:3, 6:4 chyba wszystkich zwaliła zaskoczeniem na kolana, podczas Australian Open zasłużenie odpadł z Berdychem w ćwierćfinale 6:2, 6:0, 7:6 ponieważ grał tam wybitnie źle, na swojej ukochanej mączce kolejno odpadł w Rio de Janerio z Fogninim 1:6, 6:2, 7:5 w półfinale co chyba nie wydarzyło się od kilku czy kilkunastu latach, w Buenos Aires wygrał natomiast bez straty seta i tutaj w Indian Wells również wszystkie swoje pojedynki wygrał 2:0. Także na pewno plusem jest to,że Rafa ma serię 7 meczów z rzędu, jest w rytmie, wygrany turniej lecz mimo wszystko są powody do niezadowolenia. Tak jak pisałem wyżej,że Raonic jedynie musiał obronić 3 BP a Rafa? Z Holendrem poza jednym BP nie miał tam najmniejszych problemów lecz z Youngiem stracił trzy razy swoje podanie a z Simonem jeszcze kolejne dwa.

Wnioski? O tyle o ile Simon jest dobrym returnerem to Young do takich nie należy także rywal musiał zagrać bardzo dobrze albo i Nadal bardzo źle. Tak naprawdę to król mączki grał tam pół na pół ponieważ momentami grał jak za swoich najlepszych czasów a momentami jak jakiś świeżak który nie może trafić w kort. Jak to będzie wyglądało w meczu z Raonicem? Hym...na pewno Milos nie jest mistrzem defensywny jak i returnu także według mnie o ile Rafa umiejętnie będzie grał na bekhend rywala to przeciwnik krzywdy mu nie zrobi. Raonic super obiega swoją słabszą stronę tylko nie zawsze mu się to udaje perfekcyjnie. Wspomniałem wcześniej,że Ronic grał w tym sezonie już z najlepszymi ale Nadal tak naprawdę poza Berdychem nie miał nikogo trudnego. Z jednej strony nie wiadomo jak się zaprezentuje z młodym i gniewnym a z drugiej strony taki arcymistrz jak Nadal nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją. Wiadomo nie od dzisiaj,że po kontuzji stawu kolanowego Rafa niegra swojego 120% i jest mniej wartościowym graczem.

Nie gra 120% ale gra 80% i nie raz udowadniał nam, że to całkowicie wystarczy. Niby w 2013 i 2014 nie miał wygrać French Open właśnie z powodu ograniczenia kolana a wygrywał plus dodatkowo zaliczył kilka tytułów. Jak będzie w tym roku? Wiele ludzi wiesza na nim psy podając ten sam argument, jak będzie no musimy poczekać. To tak jak z Federerem... &quot;jest starszy z roku na rok i nie będzie grał swojego tenisa najlepszego&quot; a ciągle pokazuje na co go stać. Wiadomo, że sprawy się różnią ale wiadomo o co chodzi. Wracając do dzisiejszego typu to moim zdaniem starszy o 6 lat Hiszpan wygra 6 raz z Raonicem. Nie mam pojęcia czy w dwóch czy trzech setach. Kanadyjczyk zrobił wiele postępów ale brakuje mu jeszcze wiele aby wygrywać z najlepszymi. Uważam, że Rafa kolejny raz pokaże wielką klasę, doświadczenie i utrze nosa fanom Rao jak i jemu samemu.
 
bartolini1 970

bartolini1

Użytkownik
Ja natomiast popieram typ kolegi Undertaker_TSW, również nie widzę w tym meczu wyraźnego faworyta :
Dla obu tenisistów ten sezon jak do tej pory nie jest najlepszy. Nadal nie może się odnaleźć po kontuzji, Raonic, jak zostało wspomniane wyżej również nie spełnia pokładanych nadziei. Moim zdaniem obejrzymy ciekawą trzysetówkę, której zwycięzcy na ten moment nie jestem w stanie przewidzieć ( choć mam przeczucie, że wygra Rafa), dlatego wchodzę w over gemowy.

Na podbitkę zwycięstwo Federera z Berdychem. Oglądałem dziś fragmenty meczu Berdych - Rosol - z taką grą Czech nie ma czego szukać w meczu z regularnym Fedem. Poza tym granie przeciwko Berdychowi w meczach z największymi zwykle się opłaca - gorąca głowa, częste serie błędów i w konsekwencji porażki. Widze tutaj spokojne 2-0 dla Rogera, ale gram bezpieczniej.

Federer - Berdych 1 (1,40) ✅ + Nadal - Raonic over 23,5 gema (1,97) ✅

Federer bez najmniejszego problemu - szkoda, że nie zaryzykowałem 2:0. Raonic - Nadal niezwykle emocjonujący mecz, przez chwilę spisywałem typ na straty, jednak pasjonujący tie break drugiego seta wygrany przez Raonica :-D
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Raonic M. - Nadal R. 1 @2.70 Marathon ::: 2/10j✅✅
Zdania odnośnie tego meczu są podzielone. Na pewno nie można powiedzieć, że Rafa gra fatalnie - bo gdyby tak było to czy oglądalibyśmy go dzisiaj w ćwierćfinale Indian Wells? Śmiem powątpiewać. Nie stracił tutaj jeszcze seta, aczkolwiek ma problemy z utrzymaniem własnego podania. Young łamał go 3 razy, Simon 2. A w tych meczach sam Rafa dał w sumie 10 okazji rywalom do brejków. Dla odmiany Raonic podania nie stracił ani razu, dał rywalom jedynie 3 okazje do brejków i podobnie jak Rafa wygrywał 2:0 wszystkie mecze. Dobrze siedzi Milosowi serwis, na tak szybkiej nawierzchni jego uderzenia są bardzo groźne. Z całym szacunkiem dla Rafy, ale jego serwis nie jest tak dobry jak Raonica. Mimo, że Kanadyjczyk wspaniałym returnerem nie jest, jest szansa, że uda mu się przełamać Hiszpana. W tym spotkaniu zaufam Raonicowi.
Berdych T. - Federer R. 1 @1.41 Pinnacle ::: 3/10j✅✅
Berdych T. - Federer R. -1.5 seta 2 @2.20 Pinnacle ::: 2/10j✅✅
Król Roger Federer w zeszłym roku był tutaj w finale gdzie jednak przegrał. W tym roku chce tutaj wygrać i od samego początku gra bardzo pewnie pokonując wszystkich jak leci. W tym roku oprócz wpadki z Seppim na początku roku nie przegrał ani razu. Wygrał w Dubaju w kapitalnym stylu z Djokoviciem. Na IW prezentuje się póki co bardzo dobrze, wygrywa po 2:0, nie daje swoim rywalom większych szans. Serwis mu siedzi. Za to Tomas obniża loty. Stracił seta z Rosolem, który jest bez formy i nie grał w tym meczu dobrze. Wynik 2:0 dla Rogera jest całkiem możliwy, a o jego wygraną jestem spokojny.
Pospisil V./Sock J. - Matkowski M./Zimonjic N. 1 @1.52 Unibet ::: 1/10j✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
conors 5,6K

conors

Użytkownik
Raonic M. - Nadal R. 4:6, 7:6, 7:5
pow. 23 gemów@1,96 ✅✅✅
Raonić +3 gemy@1,70 ✅✅✅
Zostanie rozegrany tie-break@1,62
✅✅✅✅
/szczęście było tu potrzebne, mógł być zupełnie inny wynik...Nadal miał trzy meczowe.../
Spotkanie trudne do typowania. Nie wiem kto wygra, nawet nie wiadomo, czy będą trzy sety. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest tu over gemowy.
Zapowiada się ciasny, wyrównany mecz. Może po dwóch tie-breakach wygrać jeden, ale może też wygrać drugi. Moim zdaniem nie ma co się napinać i szukać na siłę zwycięzcy, warto zagrać to, co proponuje powyżej.
Obserwuję ten turniej dość dokładnie i widać jak na dłoni, że warto tu atakować i przewaga jest zawsze po stronie grających silnie, silnie serwujących. Wczoraj Lisicka wystrzelała sprytna Włoszkę. Jak leci bomba w narożnik kortu, to nie tylko taki miszcz jak Nadal nie zdąży.
Dlatego Milosa bym nie skreślał. Powinien wytrzymać ten mecz mentalnie i tych swoich gemów nawygrywać.
Generalnie Milos potrafi być niemiły dla faworytów. Pamiętam taki mecz jesienią, gdzie Federer nie mógł nic zrobić. Podzielam opinie, że dotychczasowi rywale Nadala za bardzo mu pomagali. Głupie straty Younga czy cykacz Simon to dla NAdala, nawet bez formy, trochę za mało.
Dzisiaj ma poprzeczkę zawyżoną wyżej. Moim zdaniem, może mieć problem, żeby ją pokonać, a jak to zrobi to po trudnym, wyrównanym meczu.
Nadal, nawet jak mu nie idzie, walczy do końca i siłą mentalną do tie-breaka też powinien się doholować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Raonic - Nadal --- Raonic +1,5 seta @ 1,6 ✅✅ Gdyby nie tak duża ilość unf errors to mogłoby tu być 2:0 dla Raonica.
Wiele już o tym meczu było napisane to nie będę tego powtarzał. Raonic robi postępy z każdym kolejnym sezonem. Jego H2H z Hiszpanem to 0-5, ale w ich ostatnim meczu w 2014 już ugrał seta. Nadal postępów już nie robi tylko walczy by utrzymać poziom i z biegiem czasu coraz trudniej będzie mu wygrywać z graczami z czołówki. W chwili obecnej może i jest jeszcze faworytem w meczu z Raonicem, ale sądzę, że Kanadyjczyk nie jest bez szans. Nadal ostatnio ma problemy z graczami grającymi szybką i płaską piłkę. W AO dostał lanie od Berdycha, potem w Rio porażka z grającym w ten sposób Fogninim, strata seta z Cuevasem. Dziś też może mieć problemy z siłowym tenisem Raonica i seta to on powinien ugrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Widzę, że jest potrzebna moja interwencja. Pojawiają się tu typy na Nadala co jest po prostu nie dopuszczalne i skandaliczne. Osoby te sabotują forum i powinny być dyscyplinarnie wyrzucone. Nie wiem czy robią to umyślnie, co było by już totalnym szczytem chamstwa. Niektórzy grają za mniejsze pieniądze inni za większe, ale każdy wchodząc tu na forum liczy na przydatne wartościowe informacje, a nie na użytkowników(szczególnie kolorowych), którzy będą kogoś wrzucać na minę. Jeśli robią to dlatego, że nie potrafią ocenić formy Nadala, to też jest to tragiczne. No, ale załóżmy, że nie jest to takie łatwe szczególnie gdy nie ogląda się jego meczów, bo wyniki nie mówią nam nic. Zacznijmy od początku roku. 1 mecz i przegrana z Berrerem. 1 set wygrana Nadala 6:1 i już zachwyty, że Nadal po pokazówkach nagle zyskał formę i będziesz niszczył, ale to on został zniszczony w 2 kolejnych setach i odpadł w 1 rundzie. I jak ktoś chce to tłumaczyć życiowym meczem Berrera, to niech ogarnie to, że Niemiec jest 160 w rankingu i nie ważne jak życiowy mecz zagra zawodnik z takim rankingiem to nie ma prawa pokonać zawodnika z top3 będącego w formie. AO męczarnie i prawie porażka ze Smyczkiem. 3 set meczu z Sela i zawody kto zagra większego balona to była istna kompromitacja. Mecz z Andersonem do momentu 5:5 40:0 dla gracza z RPA to Anderson totalnie dominował na korcie, od tego momentu Kevin się posypał i po meczu zachwyty, że Nadal wygrywa kolejny mecz 3:0 i jest w super formie, i mecz ze Smyczkiem to był tylko mały wypadek. A ***** prawda. Przyszedł mecz z Berdychem i był niemiłosierny wpierdol. Takie soczyste 3:0, gdzie Nadal nie miał nic do powiedzenia. Demolka totalna. Miał przyjść clay i dobra gra i co? Żadnej dobrej gry nie widzieliśmy. Cuevas do stanu 6:4 4:3 robił na korcie co chciał, przegrał tylko dlatego, że był wyczerpany rozegranym wcześniej maratonem wielu spotkań i brakło mu sił. Potem mecz z Fogninim i wygrany 1 set przed Nadala 6:1 i od razu wiwaty na cześć króla, który powraca na tron. Nigdzie nie powraca tylko dostaje łomot w 2 kolejnych seta. Przegrywa na clayu seta 6:2. Kiedy takie coś ostatnio miało miejsce? On nie był w stanie nic tam zrobić. Mecze na IW to istny kabaret, Young zaczyna mecz normalnie, gra swoje i od razu wychodzi na 3:1, bo jest lepszy, ale zaczyna mu w głowie świtać myśl o wygranej i przestaje grać. 1 serwisu nie ma, Df-y są, więcej niż 2 razy nie potrafi przebić piłki prze siatkę, błąd za błędem. Przestał grać w tenisa, a i tak zdołał ugrać jeszcze kilka gemów i połamać 2 razy Nadala. Meczów na takim poziomie to nawet w challengerach nie pokazują. To był poziom podwórkowy. Simon? Po co on wyszedł na kort? Jeden z najsolidniejszych przebijaków w tourze, a co robił na korcie? Ładował w połowę siatki, piłki które miał na rakiecie do których nie musiał się nawet ruszać. Takie jest on nienaturalne i komiczne ruchy przy tych uderzeniach robił w tym meczu to na prawdę kabaret najwyższej klasy. A i tak ugrał 6 gemów i łamał Nadala jak zapałkę. Rozumiem, że może być trudno ocenić formę po meczach z takimi rywalami, ale Nadal grał tu katastrofalnie. I nie to, że on czując, że ma słabszego rywala po drugiej stronie siatki rozluźniał się i próbował jakiś nowych zagrań, tylko on przez cały mecz próbował złapać jakikolwiek rytm grania. On nie potrafi ustabilizować swojej gry, nie potrafi złapać rytmu gry. To jest szarpana gra z jednym dobrym uderzeniem i kilkoma błędami. Jego defensywa nie jest choćby w 50% tak dobra jak w najlepszych latach i tak jest forhendy Berdycha siały spustoszenie, tak samo będą to robić forhendy Raonica. Czemu nie potraficie wyciągnąć wniosków? Czy aż tak trudno jest dostrzec to, że Nadal nie ma serwisu i returnu, a to będą kluczowe elementy w tym meczu? Czy Raonic jest słaby psychicznie? Nie jest. Ma nieraz jakieś chwile słabości w meczach z Federerem, czy Wawrinka i Berdychem, ale to są ofensywnie usposobieni graczem, którzy nie pozwalają Raonicowi rozwinąć skrzydeł i niwelują jego atuty. A tu będzie mecz z totalnym defensorem, któego defensywa jest aktualnie w rozsypce. Jak często zdarza się Raonicowi przegrać punkt, gdy uzyska przewagę w wymianie? Jak ktoś chce to może szukać jakiś mankamentów w jego grze, ale akurat w udokumentowaniu i wykorzystaniu przewagi jest perfekcyjny i nie marnuje żadnej okazji. A jak pisałem dzięki serwisowi i returnowi będzie miał on ta przewagę w punkcie bardzo często. Rozgrywa on tu perfekcyjny turniej. 3x 2:0, po dobrych meczach z niezłymi rywalami. Jak załatwił Dolopolova, który grał tu znakomicie, to po prostu mistrzostwo. Dobrze naoliwiona maszyna, która tu się po prostu przejedzie po Hiszpanie, który nie ma tu żadnych atutów, aby ją zatrzymać. Serwis, forhend, bum, bum GSM 2:0 Raonic. Dziękuję. Czy aż tak trudno to zrozumieć, że wszystko w tym meczu zależy od Raonica? I te kursy. Miodzio.
Także proszę, nie szukajcie sensacji!
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jeszcze jeden aspekt, który może przemawiać za Raoniciem, czy Nadal wgl będzie chciał ten mecz wygrać, spotkać się w półfinale z Federerem i doznać kompromitacji? Federer obecnie przejechał by się po Nadalu bo to co prezentuje właśnie w meczu z Berdychem to poezja! 90% wygranym po I podaniu!
Nadal doskonale zna swoja obecną formę, wie że gra katastrofalnie,gdzie jego bh, on stara się obiegać prawie każdą piłkę do bh i odrywać fh. W meczu z Simonem wyglądał już lepiej, jakby pobudzony, ale w meczu z Youngiem mogę potwierdzić to co napisał Majestro ze to był poziom challenge z obu stron.
Porównajcie obecnego Nadal i tego poniższego, dodam że tutaj nawierzchnia szybsza niż w Miami.
www.youtube.com/watch?v=gWj0Cr704SU
e/ Niewiarygodnie żałosny mecz Raonica... masa UE 42 w 2 pierwszych setach ale jak widać wystarczyło to na Nadala
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom