>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

ATP Tour - Indian Wells, 12.03-22.03.2015

Status
Zamknięty.
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Pozwolę sobie skomentować w obiektywny sposób ????
Pojawiają się tu typy na Nadala co jest po prostu nie dopuszczalne i skandaliczne. Osoby te sabotują forum i powinny być dyscyplinarnie wyrzucone. Nie wiem czy robią to umyślnie, co było by już totalnym szczytem chamstwa
To jest forum bukmacherskie jak każdy wie, każdy pisze to co chce, wymiana zdań oraz poglądów także więc to jest nie na miejscu. Rozumiem,że grasz na Ronica ale jak widać masz niecko klapki na oczach ponieważ widzisz tylko Milosa dobre strony.
Czy aż tak trudno to zrozumieć, że wszystko w tym meczu zależy od Raonica? I te kursy. Miodzio.
Także proszę, nie szukajcie sensacji!
Jeśli typ wejdzie to pogratuluję Ci ???? ale jeśli nie to mam nadzieję,że nabierzesz trochę pokory ponieważ kolejny raz prezentujesz w swoich słowach przerośnięte ego. Jeśli typ Ci nie wejdzie to mam nadzieję,że nie będziesz pisał &quot;Raonic drewno&quot; czy &quot;fuks czy fart Nadala&quot;. Proszę moderatorów aby nie kasowali mojego posta ponieważ jest względnie tematyczny. Jak już będzie trzeba to proszę o kasację mojego wersu po meczu ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
midq 677

midq

Użytkownik
Po tym co zobaczyłem dzisiaj nasuwa mi się jeden mecz do obstawienia mianowicie Raonic - Federer. Raonic ograł w słabym stylu słabego Nadala a Roger dosłownie zmiótł z kortu Berdycha. Federer gra ostatnio bardzo, bardzo dobrze i podejrzewam, że jeszcze chce udowodnić coś sobie i światu przed zakończeniem kariery. Wygrać na hardzie seta z Berdychem 6-0 to jest wyczyn nawet jak dla Rogera. Skuteczność wygrywanych punktów po serwisie również robi wrażenie. Milos za to jest jeszcze młody, ma ogromne możliwości ale cudów ostatnio nie gra. W meczu z Nadalem masa UE jednak i to wystarczyło na słabego Rafę. Jak dla mnie to w tym meczu faworyt jest tylko jeden i powinien bez problemów sobie poradzić.
Federer @1,33 bet365✅
Federer 2:0@1,93 uni
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Raonic M. - Federer R. DW: 0:2 @2.00 Marathon ::: 3/10j✅✅
Po takim kursie ciężko się nie skusić. Wczoraj Raonic zagrał kiepski mecz przeciwko Rafie. Jak wiadomo - Nadal to nie jest ten Nadal sprzed kontuzji. Ale gra Raonica pozostawiała sporo do życzenia, m.in. masa UE. Za to Roger gra tutaj bardzo dobrze, wczoraj nie dał szans Berdychowi, i o ile Czech w pierwszym secie stawił jeszcze opór, to w drugim zebrał lanie 6:0. Roger jest tutaj moim faworytem do zwycięstwa, nawet większym niż Novak Djoković. Myślę, że Roger jest w stanie gładko ograć Kanadyjczyka.
Co do drugiego meczu to myślę, że Novak pokona Murraya, ale nie gram nic w tym meczu.
Pospisil V./Sock J. - Bolelli S./Fognini F. 1 @1.76 Pinnacle ::: 1/10j✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
type-man 458

type-man

Użytkownik
Od 2 dni nie zaglądałem na forum a szkoda bo widzę, że nawiązała się ciekawa dyskusja ???? Turniej w Indian Wells wchodzi w decydującą fazę. Dyskusję wzbudziło spotkanie Raonica z Nadalem. Zdania były dość mocno podzielone. Gratuluję osobom obstawiającym młodego Kanadyjczyka, który wyszedł spod topora.

Moim zdaniem granie na Nadala wczoraj odpadało z jednego podstawowego powodu, kurs na niego był poprostu za słaby. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że od początku sezonu mamy do czynienia z cieniem Hiszpana, który przecież jeszcze do niedawna niszczył wszystkich (no może poza Djokovicem) na swojej drodze. Coś tam gra, dochodzi do pewnego etapu w turnieju ale nic poza tym - szczególnie na nawierzchni twardej. Co przemawiało zatem za typem w stronę nadala? To że pokonał po drodze w tym turnieju osoby z którymi nie miał praa przegrać? Bukmacherka tak naprawdę to nie zawsze jest to, kto z kim gra ale jakie szanse są na wejscie typu w stosunku do ryzyka i ewentualnego zysku z wystawionego kursu przez bukmacherów. W tym przypadku było to 1,50 - 2,75. Osobiście również poszedłem w stronę Raonica bo zwyczajnie przekonał mnie do tego kurs. Na obecną chwilę nie widziałem aż takich dysproporcji między tymi 2 zawodnikami (mówię tutaj o nawierzchni twardej) by nie zaryzykować mniejszej stawki na Raonica. To, że Nadal miał matchbole nic nie znaczy bo tak jak napisałem &quot;miał&quot; matchbole. Pamiętam jak kiedyś Ferrer z Nishikorim miał bodajże 7 albo 9 matchboli i nic z tego bo przegrał. Mniejsza o to...

Co do dzisiejszych typów i wypowiedzi. Większość przewiduje łatwe zwycięstwo Federera z Raonicem. Czy to jednak takie oczywiste? To, że zagrał wczoraj świetnie z Berdychem nie znaczy że dzisiaj to powtórzy. Tutaj nie gra drużyna tylko jeden zawodnik. Raonic aż do spotkania z Nadalem też szedł jak burza. Ani razu nie dał się przełamać i bronił jedynie 3 break&#39;ow. Federer podobnie. W styczniu zagrali bardzo zacięte spotkanie, myślę, że dzisiaj będzie podobnie i przewiduję over gemowy. 1,30 na Federera jakoś do mnie nie przemawia bo pomimo ogromniej ilości UE wczoraj Raonica nie znaczy to nic, gdyż dzisiaj mamy nowy dzień i nowe spotkanie. Kartka zostaje wyczyszczona i gramy od nowa. 6 miejsce w rankingu ATP nie bierze się z niczego i Milos na pewno na nie zasłużył. O ile wczoraj 2:0 Federera z Berdychem wydawało się dość pewnym typem, o tyle dzisiaj to już nie jest takie pewne.
Berdych ma coś w sobie, że jak gra z czołówką ATP to spina mu pośladki na samo słowo Federer, Djokovic czy Murray. Federer wczoraj zagrał świetnie ale nie zmienia to faktu, że Berdych również niczego wielkiego nie pokazał... Osobom grającym na 2:0 dla Federera przewiduję, że na żywo na poszczególne sety na pewno będzie można złapać kurs który w sumie przebije kursy przedmeczowe na 2:0... Wystarczy, że dojdzie do tie-breaka a jest dość duże prawdopodobieństwo i mamy kurs minimum 1,60-1,7 na Federera. Ale to tylko moje skromne zdanie...

Raonic vs Federer Typ: Over 22,5 gema 1,83 Pinnacle
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Moim zdaniem granie na Nadala wczoraj odpadało z jednego podstawowego powodu, kurs na niego był poprostu za słaby.
Najmądrzejsze zdanie z tej całej dyskusji.
Ja tu podziwiam ludzi którzy reprezentują sobą 0% obiektywizmu, tylko są święcie przekonani do swojego typu i żaden argument ich nie przekona. Wczoraj równie dobrze Nadal mógł zamknąć mordę wszystkim hejtujących Hiszpana i równie dobrze Raonic vis-a-vis. Raonic z roku na rok jest coraz mocniejszy, a to że z nim Hiszpan przegrał nie oznacza wcale że gra jakąś &quot;padaczkę&quot;. Dzisiejszy mecz Federera może być podobny do tego z Brisbane gdzie w 3 secie było gorąco, a Szwajcar wtedy wygrał bodajże swój 1000 mecz w karierze.
A to, że Raonic robił dużo UE to wszystko wina rotacji piłek zagranych przez Nadala. Federer też zawsze wyrzucał częściej piłkę w aut, albo siatkę w meczach przeciwko Hiszpanowi.
Djokovic N. - Murray A.
Murray A. +1,5 seta ::: 1,74 ::: Pinnacle ::: 2/10
Powyżej 21 gemów ::: 1,68 ::: Pinnacle ::: 2/10

H2H 16:8 z lat 2006-2015. Co tu dużo można napisać o tym meczu? Właściwie to nic nowego. Znają się jak psy, grali ze sobą mnóstwo razy, są w życiu towarzyskim przyjaciółmi, brali udział w wielu wspólnych tenisowych akcjach czy reklamach. Ten mecz prawdopodobnie przebiegiem będzie przypominał ten z Australian Open.
Serwis tu nie będzie miał aż tak dużego znaczenia, bo spotka się ze sobą chyba dwóch aktualnie najlepiej returnujących graczy na świecie. Czytają swój serwis jak Niesiołowski książki o owadach. Tu będziemy mieli długie mordercze wymiany, szachowanie na korcie tak jak to było podczas szlema w tym roku. Uważam też, że nie ma sensu wspominać wcześniejszych meczów z tego turnieju bo są po prostu bez większego znaczenia dzisiaj.
Wynik: 6:2 6:3 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Djokovic - Murray ---- Murray +5 gemów @ 1,41 ⛔
Kurs może i niski, ale szanse wejścia są naprawdę duże. Djokovic nie niszczy tutaj swoich rywali, a Szkot wydaje się w dobrej dyspozycji. Wiele ich meczów z przeszłości było bardzo wyrównanych i sądzę, że dzisiejszy mecz też taki będzie, a w każdym razie nie powinno być pogromu ze strony Serba. Granie po 1,3 na Djokovica jest chyba trochę nierozsądne.
Co do meczu Federer - Raonic to możliwe, że jakiś over gemowy wejdzie. W Brisbane było 3 sety, więc czemu nie i tym razem. Wystarczy, że Raonic zrobi mniej ue niż z Rafą i może w ten sposób powalczyć.
Jak słusznie zauważył Szakal Raonic mógł zrobić tyle ue przez rotację z jaką gra Nadal. Federer gra zupełnie inaczej, a o tym, że oboje potrafią trzymać swój serwis nie trzeba już przypominać.
 
namemartin 550

namemartin

Użytkownik
Indian Welles
Milos Raonic v Roger Federer
Typ: 0-2 ✅
Kurs: 1.8
Buk: bet365

Ed:wynik: 5-7 ; 4-6

Bez wątpienia mecz Milosa z Nadalem mógł się podobać. Nie uważam, że Nadal to cień zawodnika jak twierdzą niektórzy, z meczu na mecz gra coraz lepiej i pewniej. Oczywiście każdy zawodnik może mieć chwilę słabości na korcie, a istotne jest to czy przeciwnik potrafi to wykorzystać i co najważniejsze utrzymać przewagę. W pierwszym secie pokazał to Nadal.
2set i tie-break - większość jak i ja spodziewałem się, że Milos nie wytrzyma, ale chłopak pokazał, że głowa pracuje i tylko wewnętrznemu spokojowi zawdzięcza wygranie bardzo emocjonującej rozgrywki w tie-breaku. W 3 secie Milos już się bardziej rozluźnił i wykorzystał brejkoponty, ale ważniejszy jest fakt, że stoickim spokojem potwierdził przewagę swoim serwisem i wygrał mecz. Raonic w tym roku poczynił spore postępy głównie z psychiką. Bardzo brakuje jeszcze regularnych ładnych zagrań BH, ale ma za to umiejętność szybkiego obiegania piłki do FH.
Mecz Szwajcara z Czechem to był pojedynek jednostronny. Roger atakował, Berdych bronił się jak na daną chwilę potrafił. Po rozpoczęciu meczu Federer potrzebował 2 swoje podania, żeby się wczuć w mecz i później było widać, że już nic go nie zatrzyma. Jak Federer zaczyna grać z pewną lekkością, niby nie biega, a jest wszędzie, zmienia często swoją grę kombinacyjnie i wygrywa punkty to jest w 90% znak, że mecz rozstrzygnie się po jego myśli. Berdych ewidentnie szybko się &quot;spalił&quot; w tym meczu i ogólnie tendencja gry Czecha jest już na sinusoidzie spadkowej więc w kolejnych turniejach trzeba się dokładniej przyglądać grze Czecha.
Federer w tym roku mówił już, że nie będzie się spinał, osiągnął już wiele i nie będzie grał ponad wszystko. Inne priorytety, rodzina, kolejne bliźniaki...
I moze właśnie dlatego, że gra na takim luzie bez ciśnienia ma zawsze jeszcze spory zapas mocy w każdym meczu. Lekkość z jaka gra naprawdę robi duże wrażenie. Jeden z najlepszych graczy technicznych. Każde zagranie jest jak wers poezji Wyspiańskiego, dokładnie przemyślane i ze smakiem.
Reasumując: biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie aktualną formę zawodników. Jakość i regularność gry, rozegrane mecze w ostatnim czasie, rywali i wyniki stawiam tutaj na pewną wygraną Szwajcara @1,3✅ - do dubla i nawet mam wątpliwości czy Roger dopuści w dzisiejszym meczu do tie-breaka @2,5✅
Do &quot;zobaczenia&quot; na live HP
-----------------------------
&quot;Jadą. Cały peleton, kierownica koło kierownicy, pedał koło pedała.&quot;
Bohdan Tomaszewski​

.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis ATP
Godzina: 19.00
Spotkanie: Murray - Djokovic
Typ: Murray
Kurs: 3,67
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Bukmacherzy jak zwykle swoje kurs na Murraya do grania jak najbardziej. Spotyka się 1 i 4 rakieta a kurs blisko 4. Obaj po Australia nOpen w formie dużo niższej porażki Szkota w Dubaju z Coricem w Rotterdamie z Simonem. Djokovic natomiast po Melbourne zagrał w Dubaju i przegrał z Federerem później spacerek w Pucharze Davisa z Delicem. Wiadomo Serb to teraz gwiazda numer 1. Finał w Melbourne pokazał siłę Serba gdy było 1-1 w setach wygladało ,z eSzkot wygra jednak 3i 4 set gładko dla Novaka. Jednak obserwuję grę Szkota w Indian Wells i podoba mi się jego gra wyraźne wygrane z Lopezem , Mannarino stracony set z Kohlschreiberem. Wiadomo Andy to mistrz returnu i gry obronnej a wiadomo,że warunki na turnieju Indian Wells są kapryśne mimo upału często lubi mocno wiać co może sprzyjać Szkotowi. Dziś zapowiadają upał 33 stopnie a Novak nie bardzo lubi grać przy takim upale. Moim zdaniem szanse dla Murraya istnieją pytanie czy będzie potrafił je wykorzystać.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
ATP Indian Wells Winner:
Roger Federer 3.85 MarathonBet
⛔ Szkoda, bo było warto.
Masters w Indian Wells dobiega końca. Pora przestawić się z obstawiania na porządne oglądanie, bo czekają nas teraz trzy bomby. W poszczególnych meczach nie widzę sensownych betów, więc nie zamierzam grać czegoś na siłę. Znalazłem jednak pewien bet, który moim zdaniem jest warty zagrania. Mniejszą, bądź większą stawką, każdy sobie dobierze jak chce, a ktoś inny zagra w ogóle inaczej, ale już mówię, dlaczego moim zdaniem win Rogera w całym turnieju to ciekawa opcja. Kurs 1.27 na Króla w meczu z Rao jest dla mnie czymś niedorzecznym, oczywiście w kwestii stawiania. Szkoda tracić czas na taki kurs. Jednak popatrzmy na to tak. 3.85 na zwycięstwo w turnieju podzielone przez to 1.27 daje nam 3.03. Myślicie, że jutro któryś buk wystawi taki kurs na Fedexa w finale? Czy zagra z Andym, gdzie będzie faworytem i kurs będzie poniżej 1.90, czy zagra z Nole, to kurs nie będzie tak wysoki. Ostatnio w Dubaju rzucałem bet na win Króla w finale z Djoko, a tam maksymalnie można było złapać 3.00, ale myślę, że tym razem buki w przypadku pojedynku szwajcarsko-serbskiego dadzą max jakieś 2.50-2.7, co i tak byłoby niesamowicie przesadzonym kursem. Tutaj to, co było niecały miesiąc temu:
Djokovic-Federer
0-2(3-6,5-7) IZZI
Federer 3.00 MarathonBet
Tutaj trzeba sobie zadać pytanie, co takiego pokazał Nole, a czego nie pokazał Król, że kursy tak się kształtują? Moim zdaniem 3.00 na jednego z nich to przesada, bo nie ma pomiędzy nimi takiej przepaści, co ostatnie bezpośrednie spotkania pokazały. Rok 2014 to 5 wspólnych spotkań, szóstego w Mastersie, którego tak na prawdę nie było oraz siódmego w ITPL nie liczę. Bardzo wyrównany mecz na Wimbledonie zakończony triumfem Serba, w miarę pewna wygrana Rogera w Szanghaju, zwycięstwo Novaka w Indian Wells, po meczu, który można przyrównać do tego na Wimbledonie oraz pewna wygrana Szwajcara w Monte Carlo, gdzie jednak światowy numer 1 miał problemy z nadgarstkiem. Na koniec, a właściwie na początku, mecz tutaj w półfinale, gdzie Roger wygrał w 3 setach po wyrównanym pojedynku. Widać dobrze, że każdy mecz pomiędzy tymi panami był bardzo wyrównany, bądź jeśli kształtował się mocniej w którąś ze stron, to było to właśnie w stronę Federera. W 2015 roku oprócz wpadki z Seppim King Roger nie pokazał swojej słabości i moim zdaniem nie dał powodów do tak drastycznych kursów w tym spotkaniu. Przy obecnej dyspozycji ten mecz to dla mnie 50/50, a przyjmując nawet jakieś 60/40 na korzyść Nolego dalej mamy tutaj spore value.
Moim zdaniem wiele się nie zmieniło, Roger dalej dysponuje genialną formą. Wszystko funkcjonuje perfekcyjnie. Dzięki temu może spokojnie grać to, co potrafi najlepiej, czyli ofensywny tenis. Tym właśnie wygrywał poprzednie spotkania i tak powinno być i teraz.

DEBLU
 
conors 5,6K

conors

Użytkownik
Murray - Djokovic
Murray (+1,5 seta)@1,7 ⛔⛔⛔
zostanie rozegrany tie-break@2,19 ⛔⛔⛔
pow. 22 gemów@1,8
⛔⛔⛔

/Djoko miażdży... Nie wiem, co się stało Murrayowi, nie pglądałem meczu.../

Klasyk, spotkanie w którym trudno wskazać zwycięzcę. Dlatego proponuję typy inne niż czysty win.
Zapowiada się wyrównane spotkanie toczone w trudnych warunkach atmosferycznych. Trzy sety baaaaardzo prawdopodobne.
Osobiście bliżej mi do Murraya i uważam, że stawianie na Brytyjczyka po proponowanym kursie może dać profity.

Generalnie bukmacherzy nie doceniają Murraya, a to przecież zawodnicy porównywalnej klasy, kurs 3,25 na win Brytyjczyka to super propozycja, o ile ktoś wierzy w sukces Andego. Trzeba też pamiętać, że to nie jest Wielki Szlem. Djoko chce wygrać, ale nie ma takiej presji, jak gdyby grał w półfinale Wimbledonu. Bardziej na tenisowym dorobku jest Murray i ten głód wygrywania może okazać się dziś okolicznością kluczową.

Milos Raonic v Roger Federer, 2@1,25 ✅✅✅✅

Tu gram czysty win Federera do jakiegoś dubelka jak znalazł. Oczywiście, to waga ciężka, wszystko zdarzyć się może, ale Milos z wczorajszą bardzo przeciętną grą powinien być już w drodze do Miami na następny turniej. Grał źle, zero bekhendu, głupie błędy. Nadal grał mądry tenis, na formę którą prezentuje zagrał znakomicie.
Federer to jednak rywal wyjątkowo wymagający i drewniany Milos zostanie dzisiaj potraktowany bardzo surowo. Poza tym nie wierze, żeby dwa rzędu miał tak dużo szczęścia jak wczoraj...
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Pospisil V. / Sock J. - Bolelli S. / Fognini F.
@ 2,37 Pinnacle ⛔
Być może będę tego żałować, bo ostatnio stawiałem na Vaska w dublu ze Skarpetą przeciwko bliźniakami co też okazało się dobrym moim typowaniem, to dzisiaj jednak zaufam parze Włoskiej. Vasek doskonale się rozumie z Sockiem i co najważniejsze ich wymiany są regularne, bo nie odpuszczają a każdy punkt traktują na wagę złota. Sock, godnie się spisuję pod siatką dużo smeczy z jego strony. Natomiast po drugiej stronie Włosi. Których chyba nigdy do końca nie ogarnę. Grają w tym sezonie bardzo prawilne zawody. Mieli kilka meczy w których na prawdę można było uznać, że już tej pary nie zobaczymy. A co dopiero w finale. Fog w finale raczej nie będzie pajacować. Obie pary w dzisiejszym finale są świadomi jakiej rangi jest ten mecz, nie miej jednak ja uznam że chłodny umysł w całym meczu będę mieli jednak Włosi. Mimo, że Fog lubi cyrki odstawiać, ale w meczu o taką nie stawkę nie sądzę. Stawiam na Włochów.
 
ef81 138

ef81

Użytkownik
ATP INDIAN WELLS

N. Djoković - A. Murray

No i nastało jakże jedno z ważniejszych spotkań tego turnieju, na przeciwko siebie stanie para ,która już nie raz spotykała się na nawierzchni twardej , przy czym dzisiaj będzie wejście do wielkiego finału, jakim jest INDIAN WELLS, w dodatku niektórzy tutaj figurują Murray&#39;a w roli faworyta, chciałbym rzec, &quot;Are you fu**king kiddin me ? &quot; Tutaj zwycięzca może być tylko jeden i wszystkie gwiazdy na niebie mówią iż to będzie Serbska gwiazdka NR.1 w światowym rankingu. Praktycznie nic nie przemawia za Murrayem , żadnej konkretnej taktyki, przy agresywnej grze Murray się gubi a taki styl preferuje właśnie Djoker i otóż moi drodzy, mam dla Was następujące typy :

Dojdzie w meczu do TIE&#39;BREAKU ? NIE @1.65✅

Pierwszy BREAK w 1-ym secie ? Djoković @1.60✅

Djoković -3,5 gema @1.80✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Roger Federer wygra Indian Wells @3.50 Marathon ::: 2/10j
Zostało jeszcze 4 zawodników w grze - Novak Djokovic, Andy Murray, Milos Raonic oraz Roger Federer. Dlaczego stawiam na końcowy triumf tego ostatniego? Jego gra wygląda zdecydowanie lepiej od gry jego rywali. Milos to nie jest jeszcze ta półka, by móc rywalizować z królem Rogerem. Murray też póki co gra dobrze. Jednak jeszcze nigdy nie wygrał Indian Wells - raz był w finale, raz w półfinale i to by było na tyle dobrych wyników z tego turnieju. Nieraz odpadał też w pierwszych rundach. Teraz gra już dość długo, gra całkiem nieźle. Nie wróżę mu jednak wygranej w tym turnieju. Novak pod koniec zeszłego sezonu grał fantastycznie, nie dawał nikomu szans. Teraz już tak nie gra, prezentuje się zdecydowanie gorzej, ale i tak bardzo dobrze. Roger gra natomiast z taką lekkością, finezją, że ciężko będzie nawiązać z nim walkę. Jest moim zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu.
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
To jeszcze parę słów na temat wczorajszego meczu, bo słyszę głosy, że Raonic wygrał szczęśliwie, co jest totalnym absurdem. Czy mógł przegrać? Tak, mógł. Ale czy wygrał dzięki szczęściu? Absolutnie nie. Wygrał dzięki swoim umiejętnością i temu, że był po prostu lepszy. Mecz był emocjonujący, ale nie stał na najwyższym poziomie. Pierwsze 2 sety były w wykonaniu Raonica słabe. Nie wiem, z czego to wynikało, Raczej nie ze stresu, bo z tym radził sobie znakomicie, udowadniając to w najważniejszych momentach, gdy grał swój najlepszy tenis. Ale gołym okiem było widać, że coś z nim nie tak było. Głowa spuszczona, twarz cała czerwona, nie wychodziły mu najprostsze uderzenia. Były takie momenty gdzie próbował jakby w zwolnionym tempie, super dokładnie wykonań cały zamach i uderzenie jakby prowadził trening i pokazywał jak ma poprawnie wyglądać uderzenie początkującemu graczowi. Ale nic nie pomagało, i ciągle walił w siatkę lub w aut. Potem były próby strzału na wiwat samą ręką, co kończyło się grubymi autami lądującymi nawet na trybunach. Jakby to był pierwszy mecz Raonica, jaki bym oglądał i jego wielki fan ozborn powiedziałby, że Roanic to drewno to bym się musiał z nim zgodzić, bo naprawdę Kanadyjczyk wyglądał momentami tragicznie i 0 techniki było w jego uderzeniach. Bronił się serwisem i co jakiś czas dobrymi forhendami. Zaczął się rozkręcać jakoś od połowy 2 seta. Jeszcze dużo brakowało do optimum, ale były już symptomy dobrej gry. Mógł wygrać tego seta wcześniej niż w tiebreaku, ale doszło do decydującej rozgrywki w 2 secie i tam pokazał żelazne nerwy i wygrał 2 seta. Na 3 seta wyszedł rozluźniony i przy 2:2 wiedziałem już, że jego zwycięstwo to formalność i że Nadal nie dociągnie nawet do tiebreaka, bo jest o klasę słabszy. Raonic wszedł w uderzenie, zaczął trafiać i Nadala nie było, Hiszpan nie wiedział, co się dzieje. Zwycięstwo nie było wyższe, bo Raonic rozluźnił się chyba aż za bardzo i spokojnie można by w 3 secie naliczyć z 5-6 takich jego zagrań ramą, po których piłka lądowała na trybunach. Jak trafiał to Nadal nie istniał na korcie. Wyższość Raonica w 3 secie nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Coś o Nadalu? Serwował dużo lepiej niż w poprzednich meczach, nie popełniał aż tylu prostych błędów, było kilka niezłych akcji w defensywie, choć myślę, że wystarczyłoby palców jednej ręki, aby policzyć te efektowniejsze. No, ale ciągle jego gra nie wyglądała dobrze. Jego uderzenia nie mają mocy, są niedokładne, za krótkie, nie sprawiają problemów rywalom. Także jakby za tydzień panowie ponownie spotkali się w Miami, to ponownie tak samo grubo grałbym na Raonica i wiem, jakie przebieg powinno mieć to spotkanie. Gdyby Raonic od początku meczu grał to, co w 3 secie to by się to skończyło jego gładkim zwycięstwem 6:4 6:3. Pozdrawiam grających Nadala po kursie 1.50. Skandal!

Co do dzisiejszego meczu, to myślę, że ta wygrana z Nadalem tylko podbudowała Raonica i jak wyjdzie on dzisiaj zrelaksowany na kort, wiedząc, że nic nie musi, a tylko może wygrać to będzie ciekawie. Nie licząc tych 2 setów z Nadalem, Rao gra tu bardzo dobrze. Rewelacyjnie serwuje. Wykorzystuje swoje szanse. Ważny będzie początek i 1 set. Jak Milos nie odda inicjatywy i pociągnie na początku kilka gemów to może być bardzo ciekawie. Oczywiście Federer to nie Nadal i nie mówię tu tylko o formie, ale głównie o stylu gry. Federer „na starość” zaczął grać mega ofensywny tenis, wreszcie opanował uderzenie backhandem i próbuje każdego rywala zdominować na korcie. Formę ma znakomitą, chyba sam nie przypuszczał, że może tak dobrze grać. Roger nie jedzie do Miami, więc tym bardzie będzie mu zależeć na zdobyciu tutaj tytułu. Kluczowymi elementami będzie serwis Raonica i początek meczu. Jak Raonic źle wejdzie w mecz, lub serwis nie będzie siedział to może być to krótki mecz, ale jak od początku zagra na swoim poziomie to będzie to bardziej zacięty pojedynek niż wielu by przypuszczało. Sam nic tu nie gram. Liczę tylko na dobry tenis i dobre widowisko.
 
W 30

wladyslaw50

Użytkownik
Jeśli ktoś posiada konto w marathonbet to polecam do zagrania
Total Aces (Federer, Roger) Under 10,5 kurs 1.87 , moim zdaniem typ bardzo przesadzony, gdyż Roger rzadko kiedy ma dużą ilość asów. Moim zdaniem nie będzie się nadwyrężał przed finałem który ma dużą szanse wygrać ;)
 
P 24

pytamboniewiem

Użytkownik
Pisze z tel wiec z gory sorry za estetyke: Roger - Milos. Forehand: 10 - 8. Backhand: 7 - 7. Serwis: 9 - 10. Technika: 10 - 6. Rozwiazania taktyczne: 10 - 6. Gra przy siatce: 10 - 5. Wytrzalosc presji: 8 - 8. Poruszanie po korcie: 10 - 7. Return: 9 - 6. Drugi serwis: 7 - 8. Roger: 90/100. Milos: 71/100. I nie, nie jest ti subiektywna ocena. Jesli Roger zagra tak jak do tej pory, zadny drobny uraz czy totalnie tragiczny dzien to Kanadyjczyk nawet grajac swoj najlepszy tenis nie zagrozi Krolowi nawet na momemt. Opcje sa dwie: 2:0 dla Szwajcara jesli tylko raz w secie Raonicowi trafi sie gorszy gem serwisowy lub 2:1 gdzie Rao wygra po tie break&#39;u seta a w pozostalych dwoch baty. Jedno jest pewne: szanse Raonica zaleza tylko od jego serwisu bowiem opcja ptzrlamania podania Federera jest rowna zeru. Jesli Roger tylko zreturnuje serwis Milosa to w wymianach praltycznie Kanadyjczyk pozostake spacufikowany. Moj typ: Federer to win 2:0. kurs 2 byl rano jaki jest teraz juz nie sprawdzam bo po takim zagralem.
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Raonic Milos-Federer Roger, 2 handicap -1.5 seta, Pinnacle Sports 1.92

5:7, 4:6 ✅✅✅

VS.


Co wczoraj Nadal spartaczył to dzisiaj nie powinien Federer powtórzyć. Ronic w pierwszym secie nie istniał ponieważ Nadal grał na swoim dobrym poziomie, praktycznie nie popełniał niewymuszonych błędów a Milos robił ich za dużo. Tak naprawdę to Hiszpan mógł wygrać mecz w dwóch setach ale przegrał mecz w trzech dzięki swojej słabej grze w końcówce oraz dobrej przeciwnika. O Kanadyjczyku pisałem wczoraj:

Milos w tym roku prezentuje dobrą formę. W moich analizach zawsze pomijam gry w turniejach pokazowych a rozgrywki Davis Cupowe traktuję z przymrożeniem oka. Tak naprawdę poza jedną wtopą od początku roku to podopieczny Ivana Ljubicica oraz Riccardo Piattiigo prezentuje się bardzo dobrze. W Brisbane odpadł dopiero w finale z Federerem 6:4, 6:7, 6:4; podczas Australian Open w ćwierćfinale z Djokovicem 7:6, 6:4, 6:2; w Rotterdamie z Wawrinką 7:6, 7:6 no i ta wtopa z Bolellim 6:4, 3:6, 7:6. Kanadyjczyk przegrywał z najlepszymi graczami świata w tym sezonie pomijając właśnie Włocha. Dodatkowo przegrał w meczu reprezentacyjnym u siebie z Japończykiem, Nishikori...oglądałem ten mecz i Ronic mógł wygrać go w decydującym, piątym secie lecz serwis odmówił mu posłuszeństwa a Kei kolejny raz pokazał klasę oraz intuicję wyczuwając serwisy. Raonic tutaj w Indian Wells zrewanżował się Bolelliemu 6:3, 6:4, pokonał Dolgopolova 7:6, 6:4 oraz Robredo 6:3, 6:2 i tak naprawdę poza trzema break pointami nie miał w tych meczach najmniejszych kłopotów. Milos jak to Milos fenomenalna ofensywa z forhendu, coraz to lepsze poruszanie się na korcie, dopracowuje ciągle obieganie bekhendu ale on sam w sobie dalej na mało imponującym poziomie.
Tylko o ile Nadal szuka ciągle swojej formy to Federer prezentuje ją w ostatnim czasie genialną. Przegrał zaledwie jeden raz w tym roku lecz niestety dla niego w Australian Open z Seppim. Ale wygrał za to turniej w Brisbane, w Dubaju i tutaj gra ponownie kapitalnie. Ma serię 9 meczów wygranych bez straty seta i jedzie rywali tak naprawdę jak chce. W Dubaju gdzie pokonał w świetnym stylu Djokovica 6:3, 7:5 można było kolejny raz zaobserwować, że Rogerowi wiek nie przeszkadza. Szwajcar pokonał na dniach Berdycha 6:4, 6:0 tylko wiadomo,że Czech nie ma odpowiedniej psychiki,a Raonic mimo swojego wieku na pewno ma poukładane w głowie. Moim zdaniem Ronic nie będzie miał drugiego dnia z rzędu fuksa/lepszego meczu z TOPOWYM zawodnikiem i przegra go nawet po ostrej walce w dwóch setach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
alanas1 0

alanas1

Użytkownik
Jesli moge cos dopowiedziec, historia sie powtarzac lubi, i moze miec to miejsce dzis, jakze wszyscy jada na federera, jaki to super jest...masowka... jest dobry ale tez przeciwnicy maja w majtach grubo, rownowazcie stawki ludzie i uwazajcie co sie dzieje na korcie, sorki za brak polskich znakow, acha i gra federera duzo bardziej pasuje kanadyjczykowi niz hiszpana
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Djokovic Novak-Federer Roger 2, Bet365 2.50

6:3, 6:7, 6:2⛔⛔⛔

I bądź tutaj człowieku mądry...

VS.


Niespełna miesiąc temu pisałem tak o tym spotkaniu:


&quot;Dzisiaj o 16:00 zostanie rozegrany kolejny finał tym razem w Dubaju gdzie zmierzą się ze sobą rozstawiona jedynka oraz dwójka turniejowa jak i światowa. W tym przypadku nie ma najmniejszej różnicy kto jest na jakiej pozycji,a tym bardziej czy jest to pierwsza czy druga ponieważ panowie rotują się w TOP 3 co chwilę. W bezpośrednich pojedynkach prowadzi Federer 18:19 także na temat ich meczów można napisać pracę magisterską. Grali ze sobą na każdym zakątku świata na każdej nawierzchni i nie ma się w ogóle co sugerować tymi spotkaniami, można to traktować jako ładną otoczkę. Ci geniusze tenisa grali ze sobą w 2014 roku bardzo sporo ponieważ aż 6 razy nie licząc jednego pokazowego meczu. Co ciekawsze spotkali się własnie rok temu również w tym turnieju gdzie lepszym był Szwajcar wygrywając ten mecz 3:6, 6:3, 6:2. Ale tak jak pisałem nie biorę tego pod uwagę ponieważ jest to tylko ciekawostka.

Jeśli chodzi o formę w tym roku to jeden jak i drugi spisują się fenomenalnie. Djokovic pomimo wtopy z Karlovicem gdzie przegrał 6:7, 7:6, 6:4 to później wziął się za siebie ponieważ już piąty raz wygrał Australian Open no i teraz tutaj w Dubaju gdzie również gra na swoim poziomie. Novak w Dubaju pokonał książkowo Pospisila 6:4, 6:4, Golubieva 6:1, 6:2, Ilhana 6:1, 6:1 oraz wczoraj zaskakująco mimo wygranego seta do zera z Berdychem drugiego przegrał do 5 i w trzecim skończyło się 6:4 dla lidera rankingu. Serb w meczu z Pospisilem jedynie grał nieco ospale, ponieważ w meczu z Golubievem oraz Ilhanem grał na swoje 110% lecz przeciwnicy nie byli zbyt groźny to rozmiar zwycięstwa też nie może dziwić. Kurs mamy wyższy niż powinien być na Novaka z racji tego,że właśnie wczoraj oddał seta Czechowi. W tym drugim secie Serb naprawdę miał zastój ponieważ zaczynał dwa razy w swoim gemie serwisowym miał 15:40 oraz raz 0:40 i w tych trzech przypadkach kosztowało go to utratą serwisu. Ale też i Tomas w drugim secie zmienił swoją grę o 180 stopi i nie był już chłopcem do bicia jak w pierwszym secie. Djoko lubi grać w Dubaju ponieważ czterokrotnie tutaj wygrywał oraz dodatkowo zaliczył trzy razy półfinał.

Zadaje sobie często pytanie czy taki tenisista jak Djokovic może być jeszcze lepszym zawodnikiem? Jak widać po zmianie trenera można. Boris Becker który został trenerem Novaka w połowie grudnia 2013 roku wprowadził u swojego podopiecznego bardzo istotne elementy które sprawiły właśnie,że Nole stał się jeszcze wartościowszym sportowcem. Gra przy siatce to jest właśnie umiejętność którą Becker poprawił znacznie trenując Dżokera. Wiadomo,że owoce pracy nie przyszły od razu ale taki tenisista jak Djokovic nie miał problemów z chłonięciem wiedzy. Rok 2014 pod tym względem dla niego był okresem radykalnej zmiany jeśli chodzi o volleye i moim zdaniem w roku właśnie 2015 wyjdzie wszystko co zostało zasiane mimo,że w 2014 miał wiele triumfów. Czekam z ogromną niecierpliwością na French Open gdzie według mnie to właśnie w tym sezonie przerwie dominację króla mączki ale do tego jeszcze daleko. Przejdę teraz do drugiego &quot;aktora&quot; tego dzisiejszego widowiska.

Federer jeszcze trochę i będzie miał 34 lata lecz w jego przypadku nie jest to zbyt istotne. Nawet jeśli nie gra jak Federer z przed pięciu lat na 100% swoich umiejętności to teraz jest 80% w tym,a to jest naprawdę sporo. Jeśli chodzi o formę wielkiego mistrza to można powiedzieć,że jest ona dobra i nie dobra. Dobra ponieważ wygrał turniej na początku roku w Brisbane, a nie dobra ponieważ odpadł w trzeciej rundzie z Seppim w wielkim szlemie. Roger już zaplanował sobie drabinkę turniejową na ten rok i nie gra tyle spotkań co kiedyś. Jest to bardzo mądre z jego strony ponieważ on teraz nie skupia się na ilości ale na jakości turniejów. Federer mimo swojego wieku nie ma żadnych problemów z kondycją i w poprzednim roku było tak samo, dodatkowo jest on graczem najmniej kontuzjowanym w całym turze ATP co również ma wielki wpływ na jego karierę jak i formę obecną. Tutaj w Dubaju pokonał bez większych problemów czterech zawodników. Najpierw był to Rosjanin Youzhny którego pokonał 6:3, 6:1 kolejno dał radę Verdasco, oglądałem ten mecz i mam kilka zastrzeżeń do gry Rogera mimo,że wygrał mecz 6:4, 6:3. Federer ogólnie zagrał na dobrym, swoim poziomie lecz miał kilka zastojów.

Najbardziej widoczne to było w pierwszym secie na samym początku gdzie stracił serwis. W drugim secie mieliśmy powtórkę z rozrywki, stracony serwis przez niewytłumaczalne błędy. Wiele ludzi powie, że Roger w pierwszym secie gdzie wygrał aż 20 punktów z rzędu zagrał bajeczny tenis. Owszem zagrał ładne, wyciągał niezwykłe piłki ale popatrzmy też obiektywnie jaką niekompetencją wykazał się Hiszpan. Tak jak Verdasco na początku zaczął z przytupem bez obaw to później miał załamanie i się poddał jak mały kundelek padając na grzbiet. Z Gasquetem zagrał zaledwie jednego seta i w sumie nie mam pojęcia czy wynik 6:1 można traktować na poważnie ponieważ nie wiadomo, w którym momencie przeciwnik nabawił się kontuzji. Ale uraz na pewno był dość poważny ponieważ Francuz nawet nie skorzystał z pomocy fizjoterapeuty. Chociaż Szwajcar pod względem serwisu wyglądał kapitalnie bo nie oddał żadnego punktu przy swoim serwisie. No i ostatnio Pokonał Corica 6:2, 6:1...patrząc na wynik spotkania można stwierdzić, że mecz był bez historii i w większości jest to prawda. Mistrz z Bazylei świetnie mieszał grę,a młody Chorwat nie wiedział w sumie co się dzieje. Mimo takiego pogromu Szwajcar raz stracił swoje podanie do zera i on sam tylko wie dlaczego tak się stało i dodatkowo w pierwszym swoim gemie serwisowym wybronił się z dwóch szans na przełamanie. To w sumie jest drobnostka ale warto to podkreślić przed meczem z Djokovicem.

Pisałem o tym,że Serb lubi tutaj grać ale Roger nie jest wcale gorszy ponieważ 6 tytułów oraz 2 finały to świetne osiągnięcie. Szwajcar chciałby natomiast aby turniej w Dubaju był z serii przynajmniej Masters 1000 i nie ma co się dziwić. Kilka słów jeszcze o drabince turniejowej, kto miał silniejszych rywali? Grupa zawodników Youzhny, Verdasco, Gasquet (kontuzjowany) oraz Coric czy Pospisil, Golubiev, Ilhan oraz Berdych? Mimo wszystko trzeba tutaj powiedzieć,że to Federer miał znacznie silniejszych rywali ponieważ tak naprawdę dla Novaka to był spacerek w pierwszych trzech meczach i dopiero z Berdychem musiał się wykazać. Tutaj są plusy jak i minusy takiej drabinki. Z jednej strony Roger jest mniej zmęczony ale nie miał godnego przeciwnika i to może być dla niego zgubne,a z drugiej strony Djoko może czuć ale tylko nieco trudy wczorajszego spotkania ponieważ wiadomo,że jest on robocopem pod względem kondycji oraz wydolności. Może mieć troszkę w nogach ale na pewno przetarcie z Berdychem zaprocentuje przed finałem.

Kalkulując to wszystko uważam,że jednak granie z Berdychem było mu na rękę. Większość jak widzi nazwiska Djokovic-Federer w finale to szykuje sobie chipsy, wszelakie przekąski, piwko i oczekuje fenomenalnego trzysetowego widowiska. Nie ma się co dziwić ponieważ 15 meczów to tak lekko w ich pojedynkach to były mecze walki. Ale zdarzały się również gładkie zwycięstwa. Osiem razy udało się wygrać z Novakiem bez straty seta i ostatni raz miało to miejsce dwa razy w 2014 roku w Shanghai Masters oraz w Monte Carlo także dość nie dawno. Serbowi natomiast pięć razy ale pamiętajmy,że Roger jest aż o 6 lat starszy także pokonywał swego czasu Djokovica jak był w najlepszym swoim tenisowym świecie,a Serb dopiero zaczynał się robić gigantem. Jeszcze ważną kwestią jest to,że Djokovic ma serię 11 meczów z rzędu ale nie można tutaj mówić o zmęczeniu ponieważ po wielkim szlemie miał wiele odpoczynku. Uważam, że Novak dzisiaj wygra z Federerem w dwóch setach i niekoniecznie będzie to ładne widowisko z każdej strony.&quot;

Co się zmieniło od tamtej sytuacji?

To,że mój typ jest zupełnie odwrotny po tym co zobaczyliśmy ostatnio podczas spotkania tych panów. Federer w poprzednim meczu zdemolował Serba swoją agresywną grą i nie widzę przeciwwskazań do tego aby historia się powtórzyła. Szwajcar jest na gazie ma aktualnie serię 10 meczów wygranych z rzędu bez straty seta, serwuje fantastycznie czy to gra z Schwartzmanem czy Djokovicem. Serb w tym turnieju gra swoje i pokonał rywali jakich miał pokonać. Baghdatis czy Ramos-Vinolas to nie są zawodnicy którzy sieją zagrożenie na większą skalę a mimo wszystko Nole miał problemy w meczu z Hiszpanem. Z Isnerem wygrał w dwóch setach także nie stracił nawet seta w tie breaku co jest plusem, i wygrał z Murrayem który ciągle pieprzy głupoty tak jak Dimitrov,że jest w dobrej formie a gó**o za przeproszeniem z tego wynika. Oczywiście,że Djokovic to bardzo inteligentny taktyk i nie będzie chciał powtórki z poprzedniego meczu. Ale moim zdaniem od tamtego czasu wiele się nie zmieniło i Federer pokona go kolejny raz i tym razem idę właśnie w tą stronę.
 
dx2 255K

dx2

Użytkownik
Djokovic-Federer 1 @1.53
Zanim o aspektach czysto sportowych to logika wrecz kaze mi grac Serba. Federer - nie wliczajac oczywiscie finalu World Tour Series z Londynu, gdzie Federer uciekl i nie wyszedl nawet na kort w meczu z Djokovcem- wygral dwa ostatnie pojedynki. Mialo to miejce w Dubaju w tym roku i Szanghaju. No po prostu Djokovic bedzie szukac rewaznu i to bardzo, a turniej jest na pewno wazniejszy niz w Dubaju. Tutaj tez taka sytaucja, ze obydwaj panowie zapisali jzu niezla karte na klaifornijskiej pustyni. Federer jest rekordzista pod wzgledem tych triumfow i wygrywal tu czterokrotnie, a Djokovic trykrotnie. W ubieg;lym roku tytul rowniez losy turnieju wazyly sie pomiedzy Serbem i Hiszpanem i minimalnie w tie-breaku decydujacego seta lepszy byl Djokovic. Federer lubi ten turniej, poza tym on idzie na calosc skoro nie wystartuje w Miami, ale Djokovic lubi wyzwania i typuje ze wyrowana rekord Federera i tez czwarty raz siegnie tu po tytul. Serb naprawde bardzo pewnie pokonal Murraya i to biore za swietny prosgnosty. Mozna oczywiscie mowic, ze Federer nie tak dawno wygral ich pojedynek, ale naprawde roznica w szybkosci kortow pomiedzy Indian Wells, ktore od lat naleza do jednych z wolniejszych a Dubajem, gdzie z kolei jest wrecz ekstramlnie szybko jest ogromna. W chinskim Szanghaju podobnie jak w Cincinatti tez zawsze bylo bardzo szybko, co zawsze podkreslaja sami zawodnicy, ale to tak na marginesie, gdyby ktos chcial sie odnoscic do innych porownan. Tenis jednakowa gra dla wszystkich ktos powie, ale nieraz te mecze decyduja sie w sferze mentalnej i nastawienie na dany kort tez ma znaczenie. Poza tym zawsze wypunktuje ten aspekt, ze Djokovic jest wciaz przed 30-tym rokiemj zycia i kilka lat mlodzy niz Szwajcar i to ma i bedzie miec biebagatelne znaczenie jezeli mecz bedzie dlugi. W moim odczuciu po ciekawym meczu wygra numer 1 meskiego tenisa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom