>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

Analizy meczów - "Pecunia non olet" - Darmowe typy

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Hewitt L. - Vesely J.
Hewitt L. ::: 2,14 ::: 2/3 ⛔

Reprezentant Czech jest z rocznika 1993, były światowy numer jeden z 1981. Dla Hewitta rok 2016 być może będzie jednym z ostatnich jeżeli chodzi o poważną grę na korcie, chociaż z drugiej strony patrząc na takiego 37 letniego Tommiego Haasa to można w to jeszcze mocno wątpić.
Obu Panów dzieli rok świetlny jeżeli chodzi o doświadczenie w grze, Vesley tak naprawdę dopiero rok temu pokazał się światu ATP z bardzo dobrej strony, wygrał nawet swój pierwszy turniej w karierze podczas turnieju w Auckland na początku roku.
Lleyton zagrał morderczą 5 setówkę gdzie miał bodajże nawet piłki meczowe na US Open z Bernardem Tomicem, był to jego ostatni występ na tym szlemie, a na Australian Open ma podobno zakończyć oficjalnie karierę.
Hopman Cup jest to turniej taki na pół gwizdka skoro rok temu wygrali go Polacy (Jerzy Janowicz + Agnieszka Radwańska) - szanse jak widzimy ma dosłownie tutaj każdy, w tym roku mamy jakąś Australię Gold i Australię Green. Być może to wszystko ma na celu wygranie tego pucharu przez gospodarzy i małe uhonorowanie gry Hewitta przez lata dla kraju kangurów. Można tylko spekulować, ale ja tak to właśnie widzę, a tym bardziej w 2016 roku gdzie jak już wyżej wspomniałem Lleyton ma oficjalnie zawiesić rakietę.
Hewitt na własnym terenie, przed własną publicznością, już jako prawie &quot;tenisowy emeryt&quot;, po zdecydowanie atrakcyjnym kursie to mi się wszystko podoba. Przeciwnik też co prawda nie najwyższych lotów, ale same okoliczności moim zdaniem skłaniają się ku grze na Lleytona...

Wynik: 3:6 7:6(1) 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Chung H. - Groth S.
Groth S. ::: 2,20 ::: 2/3 ⛔
H2H 0:1 z lat 2014 roku podczas Challengera w Gimcheon, mecz był 3 setowy i rozstrzygnął go tie-break do 6. Co by nie mówić o Chungu to zapewne wielki talent, wróżę mu fajną karierę coś podobnego może jak Kei Nishikori. Młokosy jak on (bo ma dopiero 19 lat), Corcic, Zverev oraz inni powoli pukają do ATP i to z całkiem niezłym rezultatem. Ciekawostką na pewno jest fakt, że Chung odbył niedawno służbę wojskową.
Groth jest z Australii więc gra u siebie, rok temu miał świetny sezon, jest o wiele bardziej doświadczony (9 lat starszy) i to może być w tym meczu dla niego solidną przewagą, tak samo jak jego serwis. Występ rok temu w Brisbane dla Sama był bardzo udany, pokonał tutaj Hewitta, Kubota, a z finalistą turnieju Raonicem zagrał zaciętą 3 setówkę. Jeżeli będzie wszystko w porządku ze zdrowiem Sama (bo w Tokio skreczował w drugim secie z Chardym) to moim zdaniem rozstrzygnie to spotkanie spokojnie na swoją korzyść.
Wynik: 7:6(8) 6:4 @Edit: Cały Groth, prowadzenie 2:5 w pierwszym secie, a później 0:4 w tie-breaku.
???? Chardy J. - Zayid M. S.
Zayid M. S. ::: 51,00 ::: 0,1/3 ⛔
Chardy to dobry cwaniaczek, a po drugie stawiając 4 zł na Zayida mamy do wygrania na czysto 200 zł. Równie dobrze może być tak, że Francuz prowadzi 6:0 5:0 40:0 kreczuje i wygrywamy. Cała filozofia typu (krecz), najniższa stawka z możliwych.
Wynik: 6:1 6:1
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Hewitt L. - Sock J.
Hewitt L. ::: 2,41 ::: 2/3 ✅
H2H 1:0 z 2014 roku podczas turnieju na trawie - wynik 6:1 6:2. O Lleytonie pisałem dość sporo już ostatnio więc myślę, że nie ma sensu się znowu powtarzać - w wielkim skrócie: gra u siebie, turniej pokazowy, na Australian Open ma podobno zawiesić oficjalnie rakietę. W pierwszym meczu Vesleyowi urwał seta, a w trzecim secie Panowie łamali się jak zapałki, mecz był typowo na styku.
Sock rozegrał spotkanie z Dolgopolovem i co? Przegrał sromotnie 4:6 2:6. Serwisy przegrane do 0 i ogólnie słabo to wyglądało, taki kompletny brak zaangażowania. Zresztą Stany Zjednoczone przegrały spotkanie 1:2 z Ukrainą, tylko miksa wygrały, a zamiast Sereny Williams w singlu wystąpiła Duval Wiktoria mająca zaledwie 20 lat. Jeżeli &quot;skarpeta&quot; jutro wyjdzie z podobnym zaangażowaniem to o wynik jestem spokojny.
Wynik: 7:5 6:4
???? Vesely J. - Dolgopolov A.
Dolgopolov A. ::: 1,58 ::: 2/3 ✅
H2H 0:1 z Paryża 2015 czyli dość niedawno grali ze sobą. Ja już nie raz pisałem, że Dolgopolov to ma olbrzymi potencjał na wielkiego gracza, podobnie jak Gulbis, Janowicz, Klizan, Paire - tylko właśnie jest taki mały problem, że psychika rozwala ich totalnie. Niekiedy totalnie potrafią przejść obok meczu, a niekiedy mają bardzo zacięte mecze ze ścisłym topem i grają jak równy z równym.
Na tym turnieju Ukraina może być taką Polską 2015 która wygrała ten jakże prestiżowy puchar. &quot;Aleks&quot; pokonał w świetnym stylu Socka, wygrali z Amerykanami, a teraz z Czechami zagrają prawdopodobnie o 1 miejsce w grupie. Vesley młody zawodnik, ja mu jeszcze do końca nie ufam, rok temu wygrał turniej w Auckland i to tak szczerze by było na tyle z jego gry. Zagrał 3 setówkę z Hewittem, w końcowej fazie nieźle się Panowie łamali.
Wynik: 5:7 (3)6:7
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Garcia C. - Lisicki S.
Garcia C. ::: 1,74 ::: 2/3 ✅
Garcia C. -1,5 seta ::: 2,80 ::: 1/3 ✅


H2H 1:1 z 2015 roku. Na Indian Wells w dwóch setach wygrała Sabina, w Cincinnati po 3 setach Garcia. Francuzka jest z 34 miejsca w rankingu, Lisicki z 32. Panie dzieli 4 lata różnicy. To tyle o nich.
Najważniejszą informacją w tym meczu jest to, że Lisicki wraca do gry po bardzo długim okresie przerwy, aż od US Open nic nie grała z powodu kontuzji kolana.
Dość niedawno wznowiła treningi oraz nie jest pewna swojej formy co oficjalnie przyznaje sama: &quot;Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy. Nie mogę się jednak doczekać, aż przekonam się, na jakim poziomie obecnie się znajduję. Leczenie kontuzji zajęło dłużej, niż się spodziewałam. Potrzebuję jednak jeszcze kilku tygodnie, aż poczuję się gotowa na występ w Melbourne&#39;&#39;.
Pierwszy mecz na tym jakże mało prestiżowym turnieju to porażka 2:6 2:6 z Darią Gavrliową. Za to Francuzka wygrała swój pierwszy mecz 6:3 5:7 6:3 z Watson. Kto chce niech gra na dokładny wynik po bardzo atrakcyjnym kursie.
Wynik: 6:2 7:6(5)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Vesely J. - Sock J.
Vesely J. ::: 2,28 ::: 1/3 ⛔
H2H 1:1 z lat 2013-2014. Obaj są młodzi i w podobnym wieku, dzieli ich tylko 1 rok. Vesely rok temu świetnie rozpoczął sezon bo wygrał turniej w Auckland, a Sock ogólnie z roku na rok gra coraz lepiej, ale czy to będzie jakiś ścisły top 10? Szczerze mocno w to wątpię.
Amerykanie w Hopman Cup już o nic nie grają, a Czechy nadal cały czas są w grze o awans. Ostatnia runda turnieju fazy grupowej - w stawce jest jeszcze Ukraina i Australia Gold. Sock przegrał bardzo wysoko z Dolgopolovem i przegrał również z Hewittem. Vesley pokonał Lleytona, ale przegrał po dość zaciętym meczu z wyżej wymienionym Ukraińcem. Myślę, że po takim kursie warto spróbować, bo nie wiem czemu to nadal Jack jest faworytem tego meczu skoro gra tutaj po prostu słabo. Nic na niego nie wskazuje tylko fakt, że jest wyżej w rankingu. Bardzo podobni w stylu zawodnicy - obaj mają mocny serwis i na tym bazują swoją grę.
Wynik: 6:4 2:6 (3)6:7
???? Vesely J. - Sock J.
???? Hewitt L. - Dolgopolov A.
Vesely J. +1,5 seta &amp; Dolgopolov A. ::: 2,08 ::: 1/3 ✅
Ukrainiec świetnie tutaj gra, jak na razie ciągnie tą swoją reprezentację i kto wie czy nie po końcowe zwycięstwo w turnieju. Wygrał dwa mecze i teraz na jego stronie stanie doświadczony Hewitt, ale niestety największym obecnie mankamentem Lleytona jest kiepski, a nawet rzekłbym słaby serwis. Jeżeli Dolgopolov się nie zagotuje w tym meczu to o wynik jestem spokojny, chociaż nie liczę na typowy spacerek jak z wyżej wspomnianym Jackiem Sockiem. Ukrainiec rok temu w sezonie miał wręcz &quot;kosmiczne&quot; mecze z Novakiem Djokovicem, prawie dwa razy wyrzucił go z Mastersa... prawie.
Wynik I: 6:4 2:6 (3)6:7
Wynik II: 6:4 3:6 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Watson H. - Lisicki S.
Watson H. ::: 1,89 ::: 2/3 ✅
Watson H. -1,5 seta ::: 3,05 ::: 1/3 ✅

H2H 2:1 z lat 2010-2012 czyli dość dawno, a przecież Heather ma dopiero 23 lata. Teraz wydaje się, że jest znacznie mocniejsza. Młoda Brytyjka zagrała tutaj dwa dobre mecze 3 setowe, jeden przegrany z Garcią, a drugi wygrany z solidną Gavrilova.
Tak szczerze to cała analiza opiera się na grze przeciwko Lisicki która przegrała tutaj już dwa mecze, a powód już pisałem, ale nie zaszkodzi ostatni raz powtórzyć:
&quot;Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy. Nie mogę się jednak doczekać, aż przekonam się, na jakim poziomie obecnie się znajduję. Leczenie kontuzji zajęło dłużej, niż się spodziewałam. Potrzebuję jednak jeszcze kilku tygodnie, aż poczuję się gotowa na występ w Melbourne&#39;&#39;.
Sabina wróciła na Hopman Cup od czasu występu na US Open, niedawno wznowiła dopiero treningi.
Wynik: 6:3 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
⚽ Real Madryt - DLC
DLC +2,5 ::: 1,98 ::: 1/3 ⛔
W Realu wielkie roszady na ławce trenerskiej, nieznawidzony Benitez odchodzi z kolejnego klubu (facet ma chyba najlepszych speców od marketingu), a na jego miesce wskazuje &quot;Zizou&quot; czyli słynny Zinedine Zidane.
Oj u &quot;galaktycznych&quot; zapowiadają się bardzo ciekawe miesiące, a kto wie czy nie lata, a może tygodnie? Real od kilku meczów nie zachwycał, 10:2 z Vallecano można przemilczeć bo co by było gdyby nie te 2 czerwone przy prowadzeniu gości 1:2.
Deportivo na ostatnich wyjazdowych 11 spotkań przegrało tylko jeden raz z Malagą która chyba powoli wraca na dobre tory. Dobrze grają przede wszystkim w defensywnie, ostatnio w ligowym spotkaniu z Villarrealem u siebie stracili niefortunnie bramkę po rzucie karnym bodajże w 94 minucie - to musi boleć.
Handicap dość wysoki i to po całkiem fajnym kursie, a biorąc pod uwagę dobrą defensywę gości, zawirowania w Realu na pewno ten typ ma spore szanse na wejście. Typ nam wchodzi nawet przy wyniku 3:1.
Wynik: 5:0
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Coric B. - Bedene A.
Bedene A. +1,5 seta ::: 1,60 ::: 2/3 ✅
Bedene A. ::: 2,54 ::: 1/3 ⛔

H2H 1:0 z 2015 roku podczas turnieju w Umag czyli Chorwacji skąd młody 19-letni Coric pochodzi. Młody Borna ostatnio trafił na jakąś listę Forbesa bodajże top 30 młodych sportowców &quot;ander trzydzieści&quot; - mniejsza oto. Jeden z większych talentów w tourze, zresztą powoli wyłania nam się nowe pokolenie tenisa które kiedyś będzie prawdopodobnie walczyło o tytuły wielkoszlemowe jak Zverev, Kyrgios, Kokkinakis, Rublev itd. Na razie jest to tylko wróżenie z fusów bo tenisowe dinozaury mają się w najlepsze.
Bedene w Chennai to jednak zawodnik o zupełnie innej formie niż gdziekolwiek indziej. Czemu? Sam nie wiem, ale jak już nie raz wspomniałem zaliczył tutaj ćwierćfinał, półfinał, rok temu finał. Naprawdę nie uważam, żeby dać w tym meczu na niego kurs 2,54 skoro moim zdaniem to mecz 50% na 50% szans. Na pewno powalczy, z rundy na rundę rozkręca się coraz bardziej. Widzę w nim magiczne &quot;walju&quot;. Na Bedene w Chennai warto zawsze grać obojętnie z kim by tu nie grał, chyba oprócz Stana Wawrinki - reszta zawodników jest w jego zasięgu.
Wynik: 7:6(5) (5)6:7 6:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Wawrinka S. - Coric B.
Powyżej 20 gemów ::: 1,71 ::: 1/3 ✅
H2H 2:0 z 2015 roku, grali ze sobą dokładnie rok temu - wygrał gładko Szwajcar 6:1 6:4, ale już w Cincinnati to był zacięty 3 setowy mecz z tie-breakiem. Coric naprawdę świetnie wygląda i to będzie chyba największy talent z tych wszystkich młodziaków, tuż obok Kyrgiosa i Thiema - za kilka lat widzę ich w finale turnieju wielkoszlemowego. Wawrinka to zawodnik po 30 na pewno jest bardziej doświadczony, w Chennai gra co roku genialnie, na dużym ryzyku, ale przeciwko niemu stanie głodny sukcesu młody Coric który potrafi trzymać piłkę w korcie, wytrzymuje długie wymiany, presję przy BP i ma celny serwis. W meczu z Bedene miał 17 asów, przy tylko 1 podwójnym błędzie. Ciekawostką na pewno jest fakt, że Borna w swojej krótkiej karierze już pokonał Murraya czy Nadala.
Wynik: 6:3 7:5
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Sarkissian A. - Bolelli S.
Bolelli S. -3 gemy ::: 1,60 ::: 2/3 ⛔
Sarkissain to zawodnik z rocznika 1990 - Amerykanin. Poziom przede wszystkim Challenger, jest mi zupełnie obcy. Pokonał w kwalifikacjach Gulbisa któremu nie chce się już chyba grać i Łukasza Kubota który oficjalnie przyznał, że teraz skupi się wyłącznie na grze deblowej.
Bolelli rok temu miał świetny sezon (między innymi wygrany tytuł wielkoszlemowy w parze z Fabio Fogninim podczas Australian Open), lubiłem na niego grać, był dość przewidywalnym zawodnikiem, sporo na nim zarobiłem. W 2015 doszedł tutaj do ćwierćfinału i urwał set zwycięzcy turnieju Troickiemu. Moim zdaniem spokojnie wygra ten mecz. W Doha odpadł z Gabashvilim, ale z nim zawsze ciężko mu się grało. Zresztą &quot;Gaba&quot; to taki zawodnik co Murraya wyrzucił z turnieju w Waszyngtonie 2015 po kursie ponad +10,00.
Wynik: 6:2 7:6(5)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Mahut N. - Mannarino A.
Mahut N. ::: 2,24 ::: 1/3 ✅

H2H 5:1 z lat 2009-2015. Dwóch Francuzów, ale to właśnie 4 lata starszy Mahut wygrywał zdecydowaną większość bezpośrednich pojedynków między nimi. 33 lata na karku, świetny deblista (rok temu finał AO w parze z Herbertem), oraz wygrał turniej na trawie w Holandii. Początek sezonu więc nie ma żadnej mowy o jakimkolwiek zmęczeniu organizmu. Francuz odpadł w Brisbane już w pierwszym meczu z Tomicem, ale wynik 6:4 6:3 jest trochę złudny bo tam naprawdę Nicolas miał bodajże nawet raz przełamanego Bernarda, po drugie to Australijczyk doszedł do półfinału tego turnieju.
Mahut w Sydney przeszedł kwalifikacje, wygrał dwa mecze, zapoznał się z kortami, wszystko powinno być ok. Mannarino wygrał za to Challenger w Nowej Kaledonii, co też jest bez wątpienia jakimś tam sukcesem, ale poziom ATP to zupełnie inna bajka. Dziwi mnie też jedno - dlaczego Mannarino bierze udział w Sydney, skoro rok temu doszedł do finału w Auckland gdzie przegrał z Vesleyem. Po takim kursie gram, przede wszystkim z powodu H2H.

Wynik: 6:4 7:5
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Bencic B. - Pironkova T.
Pironkova T. ::: 3,10 ::: 1/3 ⛔
Pironkova T. +1,5 seta ::: 1,74 ::: 1/3 ⛔
Pironkova T. -1,5 seta ::: 5,54 ::: 1/3 ⛔

H2H 1:0 z 2015 roku podczas Wimbledonu, padły wtedy 3 sety. Najważniejszą informacją w tym meczu jest fakt, że Bencic ma jakieś podobno problemy zdrowotne, a dokładnie to z kolanem. W pierwszym meczu niezwykle męczyła się z Lucic-Baroni, a sam mecz trwał ponad 2 godziny.
Pironkova dostała tutaj dziką kartę, w pierwszym meczu bez traty seta pokonała Tsurenko. Rok temu wygrała tutaj 6 meczów łącznie z kwalifikacjami. W 2014 roku wygrała wszystkie mecze - aż 8 pokonując w finale między innymi Kerber, a w półfinale Kvitovą.
Wynik: 6:3 6:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Goffin D. - Kyrgios N.
Kyrgios N. ::: 1,55 ::: 2/3 ⛔
Kyrgios nie bierze udziału w żadnym poważnym turnieju przed Australian Open, a mógłby... Zamiast tego gra w Hopman Cup i tutaj w AAMI Classic Kooyong. Nick bez wątpienia nadzieja Australii na jakieś większe sukcesy w tenisie, skoro bierze udział w tej jakże prestiżowej pokazówce to nie zdziwię się nawet jak on wygra cały turniej. Na tej pokazówce często gospodarze grali dobry tenis i na to samo liczę tym razem.
Goffin zawodnik dziwny, wysoki zrobił ranking, ale to dla mnie taki mentalny &quot;pusiak&quot; i szczerze to nie przypominam sobie jego dobrego meczu takiego z prawdziwego zdarzenia.
Wynik: (5)6:7 3:2
???? Baghdatis M. - Carreno-Busta P.
Baghdatis M. ::: 1,65 ::: 1/3 ⛔
Bagieta skoro został tutaj zaproszony to powinien moim zdaniem wygrać. W latach świetności dobre wyniki robił w Australii, ma już swoje lata i moim zdaniem wygra ten mecz. Hiszpan to typowy zawodnik na mączkę. Wielkiej analizy tutaj nie będzie, gram z powodu prestiżu Baghdatisa.
Wynik: 4:6 4:6
???? Zverev A. - Edmund K.
Edmund K. ::: 2,30 ::: 1/3 ▶
Zverev bardzo młody i szalony, raz może zrobić dobry wynik, a raz kompletnie może nic mu nie wejść, ale bez wątpienia trzeba mu się przyglądać cały czas. Edmund Kyle zrobił genialny wynik w Doha - widać, że wszedł w sezon z dobrą formą i liczę na to, że pokaże to na tej pokazówce to co na Półwyspie Arabskim. Kurs przyjemny i to przede wszystkim jest główny powód typu.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Dolgopolov A. - Dimitrov G.
Dolgopolov A. +3,5 gema ::: 1,75 ::: 1/3 ✅
H2H 1:3 z lat 2011-2015 i tak szczerze to nie wiem czy aby to na pewno jest dobry typ - pomimo tego gram to za dość niską stawkę. Zastanawiałem się też czy opcja na seta nie byłaby lepsza, lecz kurs jest zdecydowanie niższy.
Ukrainiec w ostatnich tygodniach gra całkiem przyzwoity tenis, na Hopman Cup ciągnął swój kraj aż do finału. Zresztą co tu dużo o nim można napisać skoro rok temu prawie 2 razy wyrzucił Djokovica z turnieju Masters. Talent ogromny tylko głowa nie ta.
Bułgar również na kortach w Australii radzi sobie całkiem dobrze, ale na pewno nie można powiedzieć, że to jest zawodnik z jakiejś ścisłej solidnej czołówki bo to by było najzwyczajniej w świecie kłamstwo. W Brisbane zagrał bardzo wyrównany mecz z Simonem Gillesem i w drugim secie tie-break do 12 punktów, później z Troickim o mały włos, a przegrałby spotkanie, z Federerem również 3 setowy zacięty przegrany mecz. Z Pablo Cuevasem w Sydney ta linia została pokryta, a wydaje mi się, że Dolgopolov jest na hardzie o jakiś jeden poziom wyżej niż Urugwajczyk. Panowie już raz na Wimbledonie w 2014 roku grali ze sobą aż 5 setów, wątpię by którykolwiek z nich dzisiejszej nocy wygrał to spotkanie bardzo gładko.
Wynik: 6:4 3:6 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Baghdatis M. - Mathieu P.
Mathieu P. ::: 2,40 ::: 1/3 ⛔
Baghdatis wczoraj przegrał z Carreno-Bustą i słabo to ogólnie wyglądało. Niekiedy wyrzucał piłki w kilkumetrowe auty, oczywiście chciał zaryzykować, ale co z tego skoro to nie wchodziło. Zrobił na mnie słabe wrażenie, tak jakby nie chciało mu bardzo zaangażować w ten mecz. Francuz przegrał z Almagro, ale moim zdaniem tutaj wcale nie jest bez szans. Cypryjczyk pamiętam jak w kwalifikacjach w Zagrzebiu 2014 zrobił niezła ustawkę z Pedja Kristin. Przed meczem kursy 1,05-9,00 coś mniej więcej koło tego, &quot;Bagieta&quot; wygrywa 1 seta 6:2, w drugim ma przełamanego młodego Serba, na live pewne kursy dochodzą do miliarda i oczywiście mecz kończy się przegraną Marcosa.
Wynik: 7:6(3) 6:3
???? Edmund K. - Jasika O.
Jasika O. ::: 3,20 ::: 1/3 ⛔

Jasika Omar to 18 letni gość z Australii, wczoraj urwał set Nishikoriemu - tak jak można się spodziewać na pokazówce są różne cyrki. Jak już wcześniej pisałem w ubiegłych latach gospodarze robili tutaj niekiedy sensacyjne wyniki. Edmund miał w Doha mistrzowską formę, ale co pokaże tutaj na starych śmieciach Australian Open?

Wynik: 6:3 6:3
???? Almagro N. - Chung H.
Chung H. ::: 1,94 ::: 1/3 ⛔

Chung pokonał w pierwszym meczu Jasikę 6:4 6:3, za to Almagro Francuza 7:5 6:3. Moim zdaniem Koreańczyk w pierwszych tygodniach tego sezonu prezentuje się całkiem nieźle, powalczył nawet z Cilicem w Brisbane, a teraz bierze w tej jakże prestiżowej pokazówce. Jest młody i na pewno da tutaj z siebie wszystko. O Almagro to nie wiem co mam w ogóle o nim sądzić, kiedyś pamiętam tego zawodnika ze ścisłego topu 20-30, później problemy ze zdrowiem, spadek w rankingu i ogólnie słaba gra. Na pewno stać go na dużo więcej niż teraz, ale czy na pewno pokaże to na pokazówce?
Wynik: 6:2 6:2
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Ferrer D. - Sock J.
Ferrer D. ::: 1,52 ::: 2/3 ⛔
H2H 1:0 z 2013 roku gdzie padły w Sztokholmie 3 sety. Jack Sock jak już pisałem nie raz w ostatnich tygodniach ma naprawdę dobrą formę i fajnie wygląda, już na pucharze Hopmana zaprezentował się z niezłej strony, tutaj na rozkładzie ma Estrellę, Pospisila i Andersona. Z drugiej strony Ferrer na pewno jest mocno zmobilizowany po szybkim odpadnięciu z Doha gdzie bronił punktów za ubiegłoroczne zwycięstwo w turnieju. Do tego David wygrał ten turniej w 2011, 2012, 2013 roku i wydaje mi się, że w 2016 zdobędzie w Nowej Zelandii swój 4 tytuł. Oglądałem go w Abu Dhabi i wyglądał naprawdę nieźle. Doha to był wypadek przy pracy bo Marchenko miał swoją życiówkę podczas tego turnieju i grał tenis z innej planety jak na takiego zawodnika z pograniczna Challenger. Niewykluczone są tutaj 3 sety, ale koniec końców David powinien to wygrać - w końcu to zawodnik od lat utrzymujący się w top 10.
Wynik: 6:3 1:6 2:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Gabashvili T. - Troicki V.
Gabashvili T. +1,5 seta ::: 1,53 ::: 2/3 ✅
Gabashvili T. ::: 2,48 ::: 1/3 ⛔
H2H 1:4 z lat 2007-2015 i to właśnie rok temu podczas turnieju w Moskawie bardzo gładko wygrał Rosjanin. Ich pozostałe mecze były dość zacięte. Troicki broni tutaj tytułu wywalczonego w ubiegłym roku, zniszczył Robredo, ale już z Mahutem stracił set, a Panowie w tym meczu dość często się łamali.
Z drugiej strony Gabashvili miał spacerek z Tomicem, wygrał bardzo pewnie, pomimo, że Bernard skreczował w drugim secie. Jednak wcześniejsze zwycięstwa nad Mayerem 2:0, Delbonisem 2:0 nie były przypadkiem. Rosjanin wygląda niezwykle świeżo w tych spotkaniach i ambitnie, może odnieść na tym turnieju podobny sukces jak rok temu Kukushkin.
Wynik: 6:3 4:6 4:6
???? Dimitrov G. - Muller G.
Muller G. +1,5 seta ::: 1,77 ::: 1/3 ⛔
Muller G. +3 gemy ::: 1,90 ::: 1/3 ⛔

H2H 1:2 z lat 2012-2015 i do tego dwa razy grali ze sobą rok temu. Muller gra tutaj świetny tenis i wcale bym go nie skazywał na porażkę w tym meczu. Atomowy serwis, stara szkoła tenisa i szybkie kończenie akcji to wizytówka Luksemburczyka. Wydawać by się mogło, że właśnie Dimitrov z takimi zawodnikami ma problem, bo nawet z Federerem zawsze ciężko mu się grało. Dimitrov również w Sydney jest mocny, ale czy aż tak?
Wynik: 6:2 7:6(4)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Sock J. - Bautista-Agut R.
Powyżej 23 gemów ::: 1,85 ::: 2/3 ▶
H2H 2:2 z lat 2013-2015, w dwóch meczach padły 3 setówki, a do tego w 2014 roku już grali ze sobą na tym turnieju w ćwierćfinale gdzie wygrał Hiszpan 6:1 6:3. Teraz szczerze mocno wątpię, że tak niski wynik może się powtórzyć. Ten mecz to klasyczny przykład spotkania 50% na 50% szans. Kto je wygra? Nie mam zielonego pojęcia. Bautista-Agut na rozkładzie ma serwismana Isnera i Tsongę, za to Sock serwismana Andersona i Ferrera. 26 vs. 25 miejsce w rankingu. Nie ma sensu więcej pisać o tym meczu bo niczego nowego się nie wymyśli, liczę na zacięty mecz, być może 3 setowy lub z jakimś tie-breakiem. Żaden z nich nie powinien odpuścić spotkania o tytuł ATP.
Wynik: 1:6 0:1
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Kto wygra turniej?
Djokovic N. ::: 1,64 ::: 3/3
Tak szczerze to wystarczy napisać, że Djokovic jest aktualnie najlepszym zawodnikiem i to tak naprawdę by wystarczyło. Facet w ubiegłym roku odjechał prawie dwukrotną liczbą punktów niż zawodnik z 2 miejsca w rankingu. Pomyślmy przez chwilę kto może zatrzymać Djokovica? Na myśl nasuwają mi się tylko upały i jakiś zawodnik typu Anderson, Raonic, Isner czyli serwismani z którymi każdemu ciężko się gra o ile mają swój nadzwyczajny dzień serwisowy.
Nadala nie ma sensu brać pod uwagę, bo jego ostatnie mecze z Djokovicem są jednostronne i przykro się je ogląda widząc bezradność Nadala. Federer to może wygrać z Djokovicem w jakimś spotkaniu do dwóch wygranych setów co udowodnił chociażby rok temu w Dubaju czy Cincinnati. Na wielkich szlemach, nawet na jego ukochanym Wimbledonie cudem wygrał jednego seta po genialnym tie-breaku. Murray to taki zawodnik na którego zawsze wielu liczy (w tym i ja) i zawsze wielu się zawodzi. Owszem set jest w jego zasięgu jak najbardziej wykonalny, ale wystarczy sobie sprawdzić ich bilans ostatnich pojedynków i nasuwa się jeden wniosek z typem. Jedynie Wawrinka może wygrać z Djokovicem, ale tego zawodnika należy brać jedynie pod uwagę jak dojdzie gdzieś w okolicę półfinału/finału - wtedy i tak daje nam to możliwość kontry bo w meczach z Serbem kursy na niego są piekielnie wysokie. Należy jeszcze pamiętać o tym, że Australian Open to najbardziej ulubiony turniej Novaka. Pewnie jego głównym celem w tym roku jest złoto olimpijskie w Rio i wygrany turniej Roland Garros, ale z tak odległą wizją przyszłości na razie się wstrzymajmy...
 
Do góry Bottom