>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Info Aktualności, transfery, pytania i rozmowy dotyczące lig amerykańskich

J 7K

juanroman08

Forum VIP
Co sądzicie o wielkich zmianach Canucks? Wprowadzą świeżość do zespołu? Kto bardziej skorzystał na wymianie? Anaheim czy Vancouver? Czy Kesler dobrze wpasuje się w szeregi kaczorów? ;)
Co do VAN to myślę, że to już najwyższa pora aby zrobić wietrzenie szatni i rozpocząć poszukiwania kolejnych talentów. Montreal też długo ciułał się i oddawał co rusz jakiegoś grajka, aż w końcu mechanizm zatrybił i drużyna gra bardzo dobrze. Orki potrzebują podobnego systemu, przede wszystkim młodych i zdolnych, czasami kosztem liderów czy największych ikon ekipy.
Co do Ryan&#39;a w Anaheim to ciężko powiedzieć, ale na pewno będzie miał z kim grać, wiadomo Ducks już bez Selanne czy Koivu więc taki Kesler teraz idelanie będzie się wpasowywał na C. Inna sprawa, że Kesler w formie plus Getzlaf i Perry to może być naprawdę solidna dawka &quot;fajerwerków&quot; aczkolwiek, jeśli Bruce nie znajdzie odpowiednich kompanów dla Kelser&#39;a to wszystko może być nic nie warte ;)
▶ Sam Gagner najpierw wylądował w Tampa Bay, by po kilku godzinach osiąść w Arizona Coyotes.
http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=724511&amp;amp;navid=nhl:topheads
▶ Briere w Colorado w wymianie za Parenteau
http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=724588&amp;amp;navid=nhl:topheads
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Ciekawe rzeczy dzieją się aktualnie na rynku...
Ryan Miller wędruje do Vancouver, Poul Statsny do St. Louis , Dan Boyle do NY Rangers, Orpik prawdopodobnie do Capitals czy przepłacony za 5,5 baniek Bolland do Panthers...
edit (1): Spezza wraz z Hemsky&#39;m do Stars za prospektów
edit (2): Do wzięcia jescze m.in Iginla, Ehrnoff czy Niskanen, Moulson &amp; Vrbata
edit (3): Brian Gionta wędruje do Buffalo... Canadiens będą potrzebować nowego kapitana ????
edit (4): Tomas Vanek wędruje do Minnesoty (3 letni kontrakt)
Dzieje się, dzieje.
 
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Święto było, wybaczcie chłopakowi ;) A tak poza tym, to nie od dziś wiadomo, że CG28 to straszny idiota poza lodem i w każdym offseasonie coś odwala (w tamtym roku zasłynął jako golfista). Ale takich ludzi też nam potrzeba. Sportowo za to zostawia za sobą niemalże całą ligę, a jego lekkie &quot;ograniczenie&quot; sprawia tylko, że po prostu nie można go nie lubić. Taki chłopak z sąsiedztwa, ale potrafiący przewiercić nam czaszkę slapshotem.
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Jak panowie wasze przemyślenia odnośnie przeprowadzek kontraktowych wolnych agentów?
Na spory plus według mnie kolejny sezon notują Wild i po wielkich kontraktach z zeszłego roku Ryana Sutera i Zacha Parise, dołożyli do kolekcji m.in Vanka, który według mnie będzie świetnym wypełnieniem w ofensywie dla Parise.
Drugi plus wędruje przede wszystkim wobec Panter, którzy wywietrzyli szatnię niemal od A do Z. Sprowadzenie dwóch weteranów w postaci Thorntona z Bostonu i Mitchella z Kings w połączeniu z doświadczeniem Luongo między słupkami powinno zainicjować jakiś przełom w defensywie. Ponadto utalentowany Bolland na przodzie czy Jussi Jokinen z Penguins. To może być ciekawa alternatywa z połączeniu z Barkovem, Bjugstadem czy Huberdeau i jakiś przełom w najbliższym sezonie.
Ponadto świetny ruch GM&#39;a Stars, Jima Nilla, który po raz kolejny przed tym sezonem udowodnił, że nie zamierza spocząć na laurach umacniając ofensywnie swój zespół. Zasilenie Spezzy i Hemskiego to ogromne umocnienie i wraz z Seguinem i Benn&#39;em, Gwiazdki mają w zanadrzu &quot;3&quot; świetne linie ofensywne.
Natomiast klub naszego kolegi Yem Uoniaki postawił w tym sezonie definitywnie na tyły i sprowadzenie Orpika oraz Niskanena wraz z nowo powołanym trenerem - Trotzem, który specjalizuje się w strategii defensywnej - może być wielkim krokiem w przód patrząc na ich manakamenty w grze obronnej w ostatnich sezonach. Jakkolwiek, Niskanen wkroczył w swój najlepszy okres kariery i był w ostatnich tygodniach zdecydowanym &quot;number 1&quot; w oczach wielu klubów (tak, m.in Red Wings, których podobno nie brał zbytnio pod uwagę) , jednak przed nim spora droga na udowodnienie swojej wartości wobec tego długiego kontraktu.
Następne wielkie zmiany to sztab kadrowy w Colorado i tutaj według mnie sprowadzenie Iginli czy Stuarta z San Jose z jednej strony stwiają ich w coraz poważniejszej roli pretendentów do zgarnięcia trofeum w 2014/2015 , ale z drugiej strony nie zdziwie się , jak zespół straci na &quot;szybkości&quot; , tym bardziej że oddali będącego w ostatnich miesiącach w rewelacyjnej formie Poula Statsnego do St. Louis.
W Vancouver również spore zmiany i jeśli tylko większość graczy wdroży się wraz ze starą gwardią i Miller zacznie bronić jak za czasów Buffalo, to Orki znów wrócą tam, gdzie ich miejsce. Mam przynajmniej taką nadzieję.
Senatorzy zaliczyli całkowitą klapę oddając w tamtym sezonie Alfredssona i teraz Jasona Spezze, choć są bliscy pozyskania Lecavalier&#39;a z Flyers.... jakkolwiek, nie widzę tam wielkiego potencjału na dzień dzisiejszy i sezon moim zdaniem raczej &#39;przytankują&#39; z nadzieją na pozyskanie dobrego picka w drafcie (to takie moje dalekosiężne wywody oczywiście).
Szkoda mi trochę Islanders, bo tam żadnych wielkich zmian i niestety ogromny zapas talentu w postaci Tavaresa, Grabnera czy Okposo niestety marnuje się pod wodzą takiego GM&#39;a jakim jest Snow....
Żadnych wielkich kroków natomiast nie popełnili Bruins , Kings (choć oni uchodzą za kompletny team - niczym dynastia, jeszcze teraz po trafnym sprowadzeniu i zakontraktowaniu na super warunkach Gaborika.....) czy klub, któremu kibicuje - Red Wings. Był na celowniku Ehrnoff - nie chciał, wybrał jego zdaniem lepszy klub - Penguins. Był na celowniku Matt Niskanen - wybrał Capitals. Był na celowniku Dan Boyle - wybrał Rangersów i wielką chęć grania u boku Martiego St. Louisa.
W końcu nasz &quot;ukochany&quot; GM - Holland w akcie paniki re:kontraktował Kyliego Qunicey&#39;a , który ma za sobą kiepski sezon i dostanie na rok więcej w łapę niż Ehrnoff , który wybrał Penguins ????. Niestety z roku na rok uświadamiam sobie, że to co zbudował Scotty Bowman (kumaci wiedzą o kogo chodzi, a jeśli nie, to proponuję spoglądnąć w stronę Chicago Blackhawks i tego , co stworzył jako doradca wraz z jego synem (aktualny GM Hawks) ???? )) w erze Lidstroma, po pewnym czasie właściwie na gotowca wszedł Ken Holland i dopiero teraz udowadnia , że jest średnim menadżerem.
Po 1 lipcu i łowieniu wolnych agentów, wkraczamy powoli w okres transferowy i ciekaw jestem, co nam zaoferują poszczególne kluby. Chodzą plotki , że Bruins chcą zwolnić nieco miejsca w salary i oddać jednego ze swoich &#39;wielkich&#39; defensowrów. Z tego co wiem, Boychuk głównym pretendentem. Podobnie tyczy się sprawa Sabres, ktorzy chętnie oddadzą Tylera Myers&#39;a czy Kojotów, którzy pójdą na ugodę proponując Yandle&#39;a. Chodziły również pogłoski (choć Ułoniak je pewnie zdementuje) , że Stołeczni chcą oddać Mike&#39;a Green&#39;a.
W Detroit do wzięcia będzie prawdopodobnie Tatar , Legwand i mam wielką nadzieję że Franzen oraz Kindl &amp; Lashoff. Oni sami muszą przede wszystkim skupić się jakoś na prawo-ręcznym defensorze....
:cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
michbrze 387

michbrze

Użytkownik
Zbliżający się sezon to istne szaleństwo. Od 4 sezonów śledzę NHL i zazwyczaj w okresie przerwy w rozgrywkach, zwyczajnie wiało nudą. Tego roku jest zupełnie inaczej. Doszło do bardzo dużych i fajnych &quot;mixów&quot;.
Najbardziej podobają mi się zmiany na Florydzie. Jokinnen, Bolland, Thornton, MacKenzie - nazwiska wielkie! jak też rozkręcający się były goalie Winnipeg - Montoya, który jako backup Luongo powinien być wyśmienitą alternatywą. Dla zespołu z naprawdę dużymi chęciami, jakich brakuje niektórym drużynom, wróżę więc dużo lepszy sezon i zwrot w dobrym kierunku.
Świetną pracę wykonał Benning, próbując zaradzić jakoś problemowi w bramce dokuczającemu zespołowi z Kolumbii Brytyjskiej już od jakiegoś czasu. Według mnie jednak można było załatwić to za troszkę mniejszą sumkę. Ale w gruncie rzeczy cieszyć się jest z czego, bo Ryan bramkarzem jest świetnym, a Eddie nie jest gotowy by być numerem 1. Kolejna super sprawa to Vrbata. Coś czego Orki wydaje mi się baaardzo potrzebują. Przede wszystkim wyśmienity pacjent na shootouty bo w drużynie mało kto robi to przyzwoicie. Z drugiej strony, mam nadzieje, że wybudzi braci Sedinów ze śpiączki ???? Z pozyskania Włochów też się cieszę, jednak szkoda mi trochę Keslera.
Na oddaniu Thorntona a przede wszystkim Iginli wydaje mi się stracił trochę Boston. Igi już starawy, ale solidny. Stanowił o głównej sile Calgary przez długi czas, do Bostonu wpasował się idealnie a misiowy strój leżał na nim elegancko. Jeśli prawdą jest jeszcze to co mówi Lutek, że chcą oddać Boychuka, to wydaje mi się, że zespół straci.
Zespół w którym nic się nie dzieje, to oprócz Królów również San Jose. Naprawdę szkoda, bo czegoś u nich brakuje. Jest pięknie ale nagle w najważniejszych momentach jakaś lipa następuje jak chociażby w PO w serii z Kings gdzie było 3:0 a skończyło się na 4:3. Potrzebują jakiegoś sprytnego ruchu, może nawet paru.
A tak jeszcze o paru zawodnikach na szybko - Orpik przepłacony, Kesler chyba nie jest tym czego szukają Kaczory, Iginli nie widzę w barwach Colorado, Hemsky w Dallas - jak najbardziej, Stastny w St. Louis - strzał w dychę.
Zobaczmy co przyniosą kolejne dni ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Nie ma co dementowac, juz w trakcie poprzedniego sezonu bylo wiadome, ze dni Greena w Caps sa policzone. Mike nigdy nie byl i nigdy nie bedzie stay-at-home D-man. Warunki ma w miare OK, ale nigdy nie potrafil zrobic z nich uzytku. W swoich najlepszych latach mial za to ciag na bramke podobny do tego, ktory teraz ma pewien Szwed z Ottawy uznawany za najlepszego ofensywnego obronce w NHL. Tak samo bylo z Greenem, dopoki pakowal po 70 punktow, wszyscy przymykali oczy na jego babole i momenty dekoncentracji. Potrafil w niesamowity sposob wprowadzac krazek i napedzac akcje. W pewnym momencie nie bylo lepszych obroncow jesli chodzi o umiejetnosc gry w przewadze. Paradoksalnie wkracza w swoj najlepszy wiek, a gra najgorszy hokej w karierze. Fatalnie w ES, w PP to juz nie to samo, przegrywa cale mnostwo pojedynkow 1 na 1, praktycznie w ogole nie blokuje strzalow, a kiedy zapedzi sie so ataku to nie ma sily zeby wracac. Przykro patrzec na takiego zawodnika pamietajac jak wspaniale mecze rozgrywal. Dozgonna wdziecznosc za to, ale zmiana wyjdzie z korzyscia dla klubu jak i samego Greena. Gdyby Orlov nie mial kontuzji, bylaby ogromna szansa na trejd juz teraz, ale wobec urazu Rosjanina, Mike moze zostac opchniety dopiero podczas trade deadline. Co do kontraktow Niskiego i Orpika, to oba sa znacznie przeplacone, a ten Orpika jest imho drugim najgorszym podczas tego offseasonu. Prym wiedzie Bolland ktory dostal takie pieniadze jakby niedawno wygral Selke Trophy albo Harta. W rzeczywistosci jest zwyklym sredniakiem, a jego kontrakt jest nie mniej zabawny od kontaktu Clarksona, ktory za dobre 20 spotkan w NJ dostal niewyobrazalne pieniadze w Toronto. Wiem, ze Florida chcac dobic do podlogi, po prostu musi przeplacac, ale naprawde dalo sie to zrobic w o wiele bardziej rozsadny sposob. Co do Orpika, to sama dlugosc kontraktu jest jakims urojeniem, o kasie nie wspominam. Brooks to ktos mogacy grac co najwyzej w 3 parze D i z ograniczonym czasem. Mam nadzieje, ze potrafi jeszcze pograc fizycznie i starczy mu tego paliwa na kilka lat. Niski to wielka niewiadoma, ale ma wiele do udowodnienia. Dostal tyle ile chcial, wiec oczekuje poprawy w aspekcie typowo defensywnym. Trotz potrafi wyciagnac z zawodnika maksimum, wiec jestem spokojny. Strasznie dziwi mnie biernosc Wings. Obrona wyglada bardzo przecietnie, kontrakt dla Quincey&#39;a to chyba tylko po to, zeby udawac, iz robi sie cokolwiek. Sadzilem, ze beda agresywni, a poki co lipa. Brak ruchow ze strony Bruins moze im sie odbic czkawka. Kiedys ta formula zostanie rozszyfrowana, a ja po prostu mam przeczucie, ze ten rok nie bedzie dla Miskow udany. Stars zrobili sobie tak mocne top 6, ze na papierze ciezko ich przebic. Benn-Seguin-Nichushkin oraz trio &quot;ktokolwiek ogarniety&quot;-Spezza-Hemsky. W dodatku bottom lines zlozone z zawodnikow okropnie niewygodnych do gry przeciwko nim. Fajna paka sie zrobila. Minnesota wykonala najbardziej oczywisty ruch sciagajac Vanka, co na dobra sprawe bylo jasne odkad zdecydowal sie na ten short term w Montrealu. Austriak to bardzo dobry ziomek Parise, a zawsze lepiej miec kumpla pod reka. W dodatku Wild preznie sie rozwijaja i ta druzna jest idealnym miejscem dla zawodnika w swoim prime time. Z kolei o sile Devils beda stanowili zawodnicy ktorych srednia wieku oscyluje w granicach 87 lat. Jagr, Elias, teraz Havlat i Cammy. Jezeli Martina nie zmasakruja w pierwszym tygodniu rozgrywek i jakims cudem rozegra +60 spotkan, to przy dobrych wiatrach przypominajac sobie najlepsze czasy, wyciagnie jakies 40 pts, a Cammalieri to od lat jeden z najbardziej niedocenionych zawodnikow w grze 5 on 5. W dodatku bardzo dobry strzelec, a Devils potrzebuja goli jak wody. Pominalem wiele innych roszad, ale lepiej poprowadzic jakas dyskusje, anizeli wymieniac wszystko z automatu. Sory za pisownie, to cos na czym obecnie pracuje nie ma polskich znakow.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Póki co krótko, bo nie mam czasu na dłuższe wywody, ale nikt nie pisze o tym, że Brad Richards zakotwiczył w Chicago. Jak dla mnie jest to bardzo ciekawy ruch wykonany przez Hawks, bo tak naprawdę mogą zbudować 3 linie w których jakość będzie na takim samym poziomie.

Kolejny ruch Vancouver i Radim Vrbata ma być uzupełnieniem linii Sedin Twins.
Z innych ciekawostek zauważonych w trakerze to Jori Lehtera, który ma reprezentować barwy Blues, co przy dodaniu Stastnego daje Nutkom wiele opcji na ustawienie ciekawych linii ????
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
@Yem~
Mike być może potrzebuje innego klubu, sprawdzenia się w innym systemie i niewykluczone , że to będzie najlepsza recepta. Gość dla mnie potrafi jeździć i sprawia różnicę w PP, wyprowadza krążek ze swojej strefy , jest prawo-ręczny i jest w stanie generować ofensywę. Nie ukrywam, że przydałby się taki &quot;fachowiec&quot; w Detroit , tym bardziej że tam leży i kwiczy cała niebieska linia.
@Roman
Za tą kasę (bodajżę 2 mln/sezon) za Richardsa to nie jest zła alternatywa. Facet stracił jednak swoje &#39;value&#39; jakie naszkicowali mu władze NY , ale nie ma się czemu dziwić. Słaby sezon, jeszcze słabsze playoffy. Obiło mi się teżo uszy, że Hawks będą chcieli zwolnić trochę miejsca w salary oddając Bickela lub Krugera.
 
5xharoldx5 1,6M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Lutek mam pytanie do Ciebie odnośnie kilku drużyn. Jakbyś miał oszacować mniej więcej potencjał tych ekip na chwilę obecną, to na którym miejscu w ich konferencjach byś ich umieścił:

Vancouver Canucks, Minnesota Wild, Dallas Stars, Washington Capitals


Te ekipy się wzmocniły, widzisz jakieś szanse dla nich powalczenia o najwyższe cele?
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Ciężko się wypowiedzieć na temat Canucks, bo zrobili tam konkretne wietrzenie szatni włącznie z przecenionym przez wielu bramkarzem, który nie sprawdził się w St. Louis... Według mnie powinno być lepiej i jeśli tylko &#39;Wikingowie&#39; pozostaną przy dobrej dyspozycji, to z nowo sprowadzoną młodzieżą prędzej czy później odnajdą wspólny &#39;język&#39;.

Jeśli chodzi o Wild , to może być zdecydowanie lepiej niż było w tym sezonie. Ten zespół rośnie w siłę i pokazał ducha walki w playoffach i dowód na to , że własna tafla to &quot;rzecz święta&quot; i mogą tam wyduelować każdego. Bardzo dobrze spisywał się Darcy Kuemper i po sporych problemach z bramkarzami, powinien wskoczyć na startera od przyszłego sezonu. Sprowadzili Vanka, który będzie dobrym wypełnieniem dla Parise (o tym już wspominaliśmy). Mają też utalentowanego Nino Niederreitera czy Coyle&#39;a , którzy stwarzali sporą różnice w ostatnich PO. Warto również pamiętać o twardzielu na tyłach - Ryan Suter to przecież główny zapłon tego zespołu i generowanie prawie 30 minut na tafli w ciągu meczu robi wrażenie.

Stars znów postawili na ofensywę i Hemsky, który nie tak dawno grał z Jasonem Spezz&#39;a w jednym klubie, znów zagrają razem. Mają również wielkiego kapitana Benn&#39;a czy utalentowanego Seguina, który z sezonu na sezon podnosi poprzeczkę punktową czy również utalentowanego Nichushkina (rocznik 95). Na tyłach nieco gorzej, tym bardziej że tam przewija się jeszcze 40 letni &quot;dziadek&quot; Gonchar - choć nie umniejszam tutaj jego doświadczenia ????.

Stołeczni zmienili trenera, który wcześniej prowadził ćwierć wieku zespół z Nashville - Barry Trotz to dobry strateg i być może nauczy kilku trików defensywnych Alexa Oviechkina ;-). Według mnie nadchodzą coraz lepsze czasy dla Stołecznych, ale po części mogą przez chwilę odczuć tutaj brak Oates&#39;a (ex trener) , który był specem od specjalnych fragmentów (powerplay przede wszystkim).

Z całej czwórki najpewniejszy jestem wobec Wild.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Dobry ruch ze strony Ottawa i zakontraktowanie Daniel&#39;a Legawnd&#39;a. Chłop pokazał w Red Wings, że jest bardzo wartościowym graczem i pod nieobecność liderów drużyny, bądź co bądź ciągnął &quot;wózek&quot; z Nyqvistem.
W Ottawie z pewnością będzie również postacią wyróżniającą się, a przede wszystkim może to być solidne wzmocnienie dla ofensywy jak i defensywy Sens.
 
Do góry Bottom