>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

22bet.com

P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
widze wysyp mistrzów czytania regulaminów:D
W bukmacherce działa to tak: bukmacherzy przedstawiają promocje a w niej warunki, które wytwarzają i wzmacniają wyobrażenie o wygranej przedstawiając fakty, które tylko o tym mówią. Pozostałe warunki promocji są ukryte pod "*" albo więcej w, czytaj dalej itp. Większość osób nie czyta całych regulaminów... ile się dowiaduje po fakcie co zrobiło nie tak? :) To dlatego, że bukmacherzy każą nam się skupić na jednym a drugie ukrywają. Jak czytasz "czytasz więcej" to jakie emocje są w porównaniu do "200zł za darmo! wpłać teraz!" to aż krzyczy xD dodatkowo kolory, układ strony i gotowe xD oglądałem też "czy wiesz, że" i tam było 8 osób w kółku i oglądali to samo powtarzane co chwile. Nagle dodali goryla i nikt tego nie zauważył xD to potencjał jest w tym ;)

https://forum.bukmacherskie.com/thr...ykuły-wywiady-itd.123905/page-13#post-7176894


Ślepota pozauwagowa, czyli gdy coś widzisz, ale tego nie dostrzegasz
2020-01-07 13:11
Ślepota pozauwagowa to zjawisko, które dowodzi, że do widzenia otaczającego nas świata nie jest wystarczające wyłącznie posiadanie otwartych oczu. Do tego, żebyśmy rzeczywiście widzieli, potrzebne jest skupienie uwagi. Czasami coś znajduje się w polu naszego widzenia, a tak naprawdę wcale tego nie zauważamy – odpowiada za to zjawisko, które określane jest właśnie jako ślepota pozauwagowa. Przeczytaj, czym jest ten fenomen!


Ślepota pozauwagowa - kiedy może się zdarzyć? Np. wtedy, gdy uczestnicy niektórych wypadków samochodowych twierdzą, że pojazdu, w który uderzyli, w ogóle nie widzieli. Podobnie bywa przy potrąceniach pieszych – sprawcy czasami zeznają, że absolutnie nie zauważyli oni przebiegającego przez jezdnię dziecka.

Część z nich kłamie, najprawdopodobniej jednak część takich wyznań jest jednak prawdziwa – jak najbardziej możemy nie zauważać rzeczy, które mamy przed oczami. Dotyczy to szczególnie tych obiektów, których nie spodziewamy się ujrzeć, a zjawisko, przez które tak się dzieje, określane jest jako ślepota pozauwagowa (inaczej ślepota z nieuwagi, ang. inattentional blindness).

Ślepota pozauwagowa: na czym polega?
Termin "ślepota pozauwagowa" w fachowym piśmiennictwie pojawił się po raz pierwszy w 1992 roku, a wprowadzili go psychologowie, Arien Mack i Irvin Rock. Badacze zaproponowali określanie tym terminem zjawiska, przez które nie widzimy pewnych rzeczy pomimo tego, że bezapelacyjnie znajdują się one w zasięgu naszego wzroku. Już wtedy zwracano uwagę, że ludziom zdarza się przeoczyć obiekty, których zobaczenia absolutnie się nie spodziewają.

Ślepota pozauwagowa dla wielu badaczy wydała się tak interesującym zagadnieniem, że przeprowadzono wiele różnych związanych z nią eksperymentów. Jednym z najbardziej znanych jest eksperyment związany z grą w piłkę oraz… gorylem.

Badanych proszono o obejrzenie krótkiego filmiku, w którym grupa kilka osób wielokrotnie podaje do siebie piłkę. Zadaniem uczestników testu było policzenie, ile dokładnie takich podań zostało zarejestrowanych na nagraniu. Filmik można by uznać za monotonny, zdecydowanie jednak taki nie był – w pewnym momencie, przez kilka sekund, po boisku przechadzał się goryl.

Wydawałoby się, że przeoczyć go jest raczej trudno, w praktyce jednak okazało się, że nawet połowa badanych nie zauważyła zwierzęcia i uznawano wtedy, że odpowiedzialna jest za to ślepota pozauwagowa. Tłumaczono to w ten sposób, że badani byli tak skupieni na liczeniu ilości podań piłki między graczami, że w ogóle nie odnotowali oni widoku istoty, której absolutnie nie spodziewali się ujrzeć pomiędzy ludźmi, czyli właśnie goryla.


Później podejmowano różne jeszcze inne badania nad ślepotą pozauwagową. Opisywano chociażby zmodyfikowaną wersję powyżej opisanego badania, podczas której sprawdzano, jak kolor ubrań zawodników ma wpływ na ewentualne ujrzenie pośród nich goryla. Okazało się, że badani częściej zauważali go wtedy, gdy gracze mieli na sobie czarne koszulki niż wtedy, gdy grali oni ubrani w białe ubrania – sugerowało to, że kiedy badani przypatrywali się kolorowi czarnemu, to łatwiej było im zauważyć goryla, który przecież również jest czarny.

Ślepota pozauwagowa: przyczyny
Ślepota pozauwagowa wystąpić może u każdego człowieka, niezależnie od jego wieku. Zauważalne jest jednak to, że im człowiek jest starszy, tym łatwiej jest o wystąpienie tego zjawiska. Nie do końca wiadomo, jakie są przyczyny ślepoty pozauwagowej – obecnie najwięcej zwolenników ma teoria, że ma ona tak naprawdę działanie protekcyjne i zapobiega tzw. przeładowaniu poznawczemu.

Gdyby człowiek dostrzegał bowiem w swoim otoczeniu absolutnie wszystko, co znajduje się w zasięgu jego wzroku, ciężko byłoby mu tak naprawdę skupić się na tym, co powinien zobaczyć – jako przykład można tutaj podać czytanie książki. Zazwyczaj w trakcie tej czynności dochodzi do skupienia się na tekście książki, gdyby nie istniała ślepota pozauwagowa, to wtedy dostrzegalibyśmy całe nasze otoczenie i skoncentrowanie się na tym, co właśnie czytamy, mogłoby być nawet niemożliwe.


Ciekawy jest natomiast związek ślepoty pozauwagowej z zaburzeniami psychicznymi. Otóż w pewnych badaniach zaobserwowano, że u dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) zjawisko to spotykane jest rzadziej niż u ludzi pozbawionych tego rodzaju problemów. Nie jest jasne, z czego wynika taka zależność, wskazuje to jednak na to, że ślepota pozauwagowa związana jest z procesami uwagi i ludzką aktywnością.

Ślepota pozauwagowa: konsekwencje
Teoretycznie wydawać by się mogło, że ślepota pozauwagowa – skoro czasami doświadcza jej większość ludzi – nie utrudnia w jakiś szczególny sposób funkcjonowania. W praktyce jednak dzieje się tak, że może ona nawet stwarzać zagrożenie dla ludzkiego życia.

Jako przykład można tutaj podać prowadzenie samochodu. Zdarza się, że kierowcy – szczególnie początkujący – tak bardzo skupiają się na mijanych znakach drogowych, że nie zauważają już innych ważnych rzeczy, np. wybiegającego nagle na ulicę kota czy wymuszającego pierwszeństwo samochodu.

Warto tutaj zresztą zaznaczyć, że możliwość wystąpienia ślepoty pozauwagowej wzrasta wtedy, gdy kierujący jest zajęty innymi jeszcze niż prowadzenie samochodu czynnościami, np. rozmową przez telefon. Pomimo tego, że jest to zakazane, część kierowców i tak to robi – możliwość narażenia się na ślepotę pozauwagową i jej konsekwencje powinny być kolejnym argumentem przekonującym o tym, że kierujący rozmawiać w trakcie jazdy przez telefon komórkowy po prostu nie może.

Ślepota pozauwagowa: potencjalne korzyści
Zjawisko ślepoty pozauwagowej bywa wykorzystywane tak naprawdę w różnych celach. Korzystają z niego iluzjoniści – wiele z prezentowanych przez nich sztuczek sprawia aż tak duże wrażenie właśnie dzięki temu, że widzowie nie zauważają pewnych koniecznych do ich wykonania przyrządów, których zobaczenia odbiorcy się zwyczajnie nie spodziewają.


Na ślepotę pozauwagową – z różnym skutkiem – powołują się również czasami prawnicy, np. ci, którzy bronią sprawców wypadków samochodowych. Natknąć się można również na wzmianki o tym, że policjanci, którzy muszą składać wyjaśnienia np. dotyczące tego, dlaczego poszukiwany przez nich człowiek zbiegł z miejsca interwencji lub, co gorsze, postrzelił jakiegoś funkcjonariusza, ponieważ nie został w porę zauważony przez nich zauważony, również powołują się na ślepotę pozauwagową.
 
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Witam, takie pytanie. Przeszłoby coś takiego w tym buku? Wpłacam karta załóżmy Visa, konto na mnie dane pl, ip polskie, nie używam żadnych jeton itd. Powiedzmy ugrywam hajs i chce zrobić wypłatę, w opcji wypłat jest pl na konto bankowe jako sepa, ale chcę wybrać kraj Czechy na konto bankowe da radę czy blok ?Konto oczywiscie na mnie .Próbował ktoś tak
 
R 2,8K

Roman12345

Użytkownik
Witam, takie pytanie. Przeszłoby coś takiego w tym buku? Wpłacam karta załóżmy Visa, konto na mnie dane pl, ip polskie, nie używam żadnych jeton itd. Powiedzmy ugrywam hajs i chce zrobić wypłatę, w opcji wypłat jest pl na konto bankowe jako sepa, ale chcę wybrać kraj Czechy na konto bankowe da radę czy blok ?Konto oczywiscie na mnie .Próbował ktoś tak
Ja bym nie kombinował bo buk będzie szukał każdego pretekstu żeby nie wypłacić kasy. W pl bukach konto bankowe musi być Polskie. Nie wiem jak w zagranicznych.to wygląda. Założenie Skrilla i weryfikacja to jest chwila. Nie wiem czemu nie zalozysz. Do tego omijasz banki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Ja bym nie kombinował bo buk będzie szukał każdego pretekstu żeby nie wypłacić kasy. W pl bukach konto bankowe musi być Polskie. Nie wiem jak w zagranicznych.to wygląda. Założenie Skrilla i weryfikacja to jest chwila. Nie wiem czemu nie zalozysz. Do tego omijasz banki.
Ok ale do tego buka nie wplace skrill... No tylko ten jeton ew krypto.a.chcialem podpytac jakbym zlecil na bank zagr ale faktycznie nie ma co.
 
psychol32 491,4K

psychol32

Użytkownik
W jednym z buków niedawno próbowałem takiego manewru to odrzucało wypłatę już na wstępie
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
S 762

srakaptaka

Użytkownik
co sie dzieje w tym 22bet, znalezsc surebeta przed meczowego graniczy z cudem, a jak sie juz jakis znajdzie na spalone czy faule to max 5 euro.Ja dostalem jakies limity, czy poczatek sezonu sie dopiero rozkreca i takie limity
Post automatycznie złączony:

na zywo na cornery tez mam zwykle max 80 euro keidys chyba bylo wiecej
 
K 5,6K

kajo88

Użytkownik
Witam, takie pytanie. Przeszłoby coś takiego w tym buku? Wpłacam karta załóżmy Visa, konto na mnie dane pl, ip polskie, nie używam żadnych jeton itd. Powiedzmy ugrywam hajs i chce zrobić wypłatę, w opcji wypłat jest pl na konto bankowe jako sepa, ale chcę wybrać kraj Czechy na konto bankowe da radę czy blok ?Konto oczywiscie na mnie .Próbował ktoś tak
Zacznij używać krypto - z mojego doświadczenia zdecydowanie najlepsza opcja, przy USDT.BEP20 przesył to pare centów, przy Ripple opłat praktycznie nie ma (coś w stylu 0,000001 centa) - później zamieniasz przez P2P Binance na dowolną walutę świata (metodą Blik, Revolut, Wise etc.)
 
G 11,6K

gzjjr

Użytkownik
Zacznij używać krypto - z mojego doświadczenia zdecydowanie najlepsza opcja, przy USDT.BEP20 przesył to pare centów, przy Ripple opłat praktycznie nie ma (coś w stylu 0,000001 centa) - później zamieniasz przez P2P Binance na dowolną walutę świata (metodą Blik, Revolut, Wise etc.)
Wszystko fajnie tylko ze rusek bierze około 5% prowizji jak się wypłaca w krypto
 
L 2,7K

loozer22

Użytkownik
Podpowie ktoś jak się korzysta z tych kryptowalut do depozytu. Domyślam się że to nie jest jakoś mega skomplikowane ale nigdy tego nie robiłem. Nie wiem który portfel najlepszy itp
 
K 5,6K

kajo88

Użytkownik
Poczytaj o Binance - to ogromna giełda, na tyle na ile może być wiarygodna (jako krypto) to jest - ja osobiście polecam kupno USDT poprzez P2P, wtedy są najniższe prowizje, czasami uda sie kupić krypto dolara nawet w cenie niższej niż aktualny kurs USD. Wyglada to tak że ktoś daje ogłoszenie z metodą płatności (np. Blik, Wise, Revolut) - ty poprzez apkę akceptujesz jego ofertę, wysyłasz mu np na revoluta równowartość 100 USDT a on zwalnia to USDT i po chwili ty je masz na swoim koncie Binance
 
supermario 306,5K

supermario

Użytkownik
Jak można wypłacić kasę z tego buka ? Robiłem wpłaty za pomocą karty Skrill, jednak w opcjach wypłaty nie ma takiej możliwości. Chciałem przelać na Revolut za pomocą SEPA, jednak nie wysyłają do Litwy. Następnie założyłem konto Jetton Wallet, zrobiłem wpłatę do nich 5PLN, żeby zarejestrować ten portfel u nich, jednak wypłatę na Jetton mi odrzucają podając takie tłumaczenie:
" Nie można podjąć środków na żądanie №1738870113 w wysokości ..... PLN, . (Podjęcie środków możliwe jest jedynie przy wykorzystaniu tych samych danych, które zostały użyte do złożenia depozytu. Jeśli depozyt składany jest za pośrednictwem innych metod płatniczych, to należy podejmować środki proporcjonalnie do wartości depozytów złożonych za pośrednictwem poszczególnych metod płatniczych.) "
Jakieś pomysły ?


edit:
Rozmawiałem właśnie z babką na czacie, kazała mi wysłać skan z konta Jetton Wallet oraz skan transakcji do nich w celu weryfikacji na adres [email protected] , wysłałem więc i czekam...
 
Ostatnia edycja:
S 762

srakaptaka

Użytkownik
Jak można wypłacić kasę z tego buka ? Robiłem wpłaty za pomocą karty Skrill, jednak w opcjach wypłaty nie ma takiej możliwości. Chciałem przelać na Revolut za pomocą SEPA, jednak nie wysyłają do Litwy. Następnie założyłem konto Jetton Wallet, zrobiłem wpłatę do nich 5PLN, żeby zarejestrować ten portfel u nich, jednak wypłatę na Jetton mi odrzucają podając takie tłumaczenie:
" Nie można podjąć środków na żądanie №1738870113 w wysokości ..... PLN, . (Podjęcie środków możliwe jest jedynie przy wykorzystaniu tych samych danych, które zostały użyte do złożenia depozytu. Jeśli depozyt składany jest za pośrednictwem innych metod płatniczych, to należy podejmować środki proporcjonalnie do wartości depozytów złożonych za pośrednictwem poszczególnych metod płatniczych.) "
Jakieś pomysły ?


edit:
Rozmawiałem właśnie z babką na czacie, kazała mi wysłać skan z konta Jetton Wallet oraz skan transakcji do nich w celu weryfikacji na adres [email protected] , wysłałem więc i czekam...
i jak sie skonczylo ? pytali cie czy cos cie laczy z jakimis typem ?
 
Do góry Bottom