>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ciekawostki na temat hazardu - Wydarzenia, Arytykuły, Wywiady itd.

P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
https://przegladsportowy.onet.pl/pi...zwal-pzpn-domaga-sie-zwrotu-pieniedzy/ekb10p1

Bukmacher pozwał PZPN. Domaga się zwrotu pieniędzy
W warszawskim Sądzie Okręgowym leży pozew firmy bukmacherskiej, która domaga się od Polskiego Związku Piłki Nożnej wypłaty ponad 230 tys. zł plus odsetki naliczane od ponad dwóch lat. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jest to zarazem oficjalny sponsor reprezentacji Polski.


  • Sprawa, której dotyczy spór, dobrze obrazuje, na czym polega wspólna korzyść federacji piłkarskiej i legalnie działających w Polsce bukmacherów
  • PZPN i bukmacherzy są na siebie skazani także dlatego, że z zakładów piłkarskich wspólnie czerpią korzyści. Zgodnie z obowiązującymi zasadami – w tej kwestii toczy się ważny spór, którym zajmuje się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – PZPN pobiera od bukmacherów opłatę za możliwość korzystania z wyników meczów na różnym szczeblu rozgrywek
  • Bukmacher dowodzi, że na zawieszeniu rozgrywek w czasie pandemii finansowo stracił, wyliczając, że tylko za nierozegrane mecze w I kwartale 2020 r. należy mu się zwrot 230 tys. 597 zł i 83 gr plus odsetki uwzględniane od 31 lipca 2020 r.
  • Wyznaczono termin pierwszej rozprawy, ale bardzo możliwe, że obie strony w imię dobrej współpracy jednak się dogadają, zanim ruszy proces
REKLAMA

Ostatnio w mediach pojawiło się sporo informacji na temat tzw. match-fixingu, czyli ustawiania wyników meczów lub konkretnych zdarzeń w trakcie jego ich trwania. PZPN w specjalnym oświadczeniu przyznał, że od pewnego czasu obserwuje wzmożoną działalność międzynarodowych grup przestępczych, które usiłują w nieuczciwy sposób uzyskać wpływ na przebieg meczów, będących przedmiotem zakładów bukmacherskich, w szczególności w niższych klasach rozgrywkowych. Zapewnił, że stara się monitorować sytuację przy pomocy dostępnych środków i reagować na wszelkie nieprawidłowości. Okazuje się, że PZPN i bukmacherzy są na siebie skazani także dlatego, że z zakładów piłkarskich czerpią korzyści.


Wpływ pandemii
Zgodnie z obowiązującymi zasadami i również zwyczajem – akurat w tej kwestii również toczy się ważny i skomplikowany spór, którym od dawna zajmuje się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – PZPN pobiera od bukmacherów opłatę za możliwość korzystania z wyników meczów na różnym szczeblu rozgrywek w oferowanych zakładach piłkarskich (w tym przypadku chodzi o kontrakt od II ligi po Ekstraklasę, Puchar Polski i spotkania reprezentacji Polski). W skali ostatniej dekady federacja zarobiła na tym wiele milionów złotych, ale pozew sądowy, o którym tutaj mowa, dotyczy czego innego: firma STS domaga się zwrotu wynagrodzenia, które piłkarskiej federacji już przekazała. Powód: zawieszenie rozgrywek wiosną 2020 r. z powodu pandemii COVID-19.

Argumenty PZPN
Ujmując rzecz najprościej: według pozywającego skoro rozgrywki się nie toczyły, kwota należna za ten jałowy okres powinna zostać zwrócona. STS dowodzi, że na zawieszeniu rozgrywek finansowo stracił i skrupulatnie wyliczył, że tylko za nierozegrane mecze w I kwartale należy mu się zwrot 230 tys. 597 zł i 83 gr plus odsetki uwzględniane od 31 lipca 2020 r.

REKLAMA

PZPN z tą argumentacją się całkowicie nie zgadza i powołuje na stosowne zapisy w umowie. Zdaniem federacji wynika z nich, że ani PZPN, ani Ekstraklasa SA nie mają żadnego obowiązku konsultowania jakichkolwiek zmian w terminarzu czy nawet anulowania rozgrywek z firmą STS. Na dodatek zaplanowane mecze zostały rozegrane, tyle że w późniejszym terminie, kiedy umożliwiła to sytuacja pandemiczna.

Blisko ugody
Mimo to wniosek STS-u nie został wycofany. – Sprawa aktualnie jest zarejestrowana w XXIV Wydziale Cywilnym i jest wyznaczony pierwszy termin rozprawy na 20 stycznia 2023 r. – poinformowano nas w sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie.


Z innych źródeł wiemy jednak, że obie strony intensywnie pracują nad polubownym załatwieniem sprawy, zapewne także w imię dobrze pojętego wspólnego interesu. STS to jeden z oficjalnych sponsorów reprezentacji Polski, z Polskim Związkiem Piłki Nożnej współpracuje już od 2014 r., czyli od czasu pierwszej kadencji prezesa Zbigniewa Bońka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +620
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Nie wiem gdzie to wrzucić, bo nie jest to news stricte nt. hazardu... pewnie większy ruch skarbówki zacznie się przed wyborami aby pokazać jak państwo walczy z przestępcami.

https://businessinsider.com.pl/praw...c-na-konta-polakow-mamy-pierwsze-dane/nmpq3qq


  • Od lipca skarbówka uzyskała rozszerzone uprawnienia. Wszystko za sprawą Polskiego Ładu
  • Dzięki znowelizowanym przepisom urzędnicy będą mogli zyskać dostęp do informacji z rachunków bankowych już w momencie samego wszczęcia postępowania przygotowawczego – a nie jak do tej pory – po postawieniu osobie fizycznej zarzutów
  • KAS nie czekała z wykorzystywaniem nowego prawa. Według informacji Business Insider Polska naczelnicy urzędników skarbowych już prześwietlają pierwsze rachunki bankowe
  • Na razie jednak są to nieliczne przypadki. Jak przyznaje Krajowa Administracja Skarbowa, przez pierwsze dwa miesiące skarbówka wchodziła na konta 33 razy
Kontynuacja wątku:


W lipcu weszły w życie przepisy, które mocno ułatwiają zaglądanie urzędnikom skarbówki na konta Polaków. Teraz minister finansów Magdalena Rzeczkowska tłumaczy się Rzecznikowi Praw Obywatelskich z tego, jak często fiskus faktycznie korzysta z tego rozwiązania.


"Uprawnienie wykorzystywane jest przez naczelników urzędów skarbowych w wyjątkowych przypadkach" – zapewnia minister Rzeczkowska w odpowiedzi na pytania RPO. Jak dodaje, w lipcu i sierpniu urzędnicy skarbówek tylko 33 razy weszli na konta Polaków.


Rzeczkowska zaznacza, że w tym czasie urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili ponad 37 tys. postępowań przygotowawczych w sprawach karnych skarbowych. Jak podkreśla zatem minister, wejście na konta dotyczy ledwie 0,089 proc. takich spraw.

Minister Rzeczkowska zapewnia, że przepis "nie może być stosowany bez uzasadnionej przyczyny i bez powiązania z popełnionymi czynami, które są przedmiotem prowadzonego już postępowania przygotowawczego". Minister podkreśla, że to "stanowi czynnik ograniczający potencjalną liczbę takich wystąpień".


"Zapewniam, że korzystanie przez organy KAS z uprawnienia wynikającego z tego przepisu podlega stałemu monitorowaniu. Niemniej jednak dokonanie odpowiedniej oceny funkcjonowania przepisu w praktyce wymaga dłuższej perspektywy czasowej jego stosowania, co w niniejszej sprawie jeszcze nie nastąpiło z uwagi na bardzo krótki okres obwiązywania" – podkreśla minister w liście do RPO. Odpowiedź to reakcja resortu finansów na wcześniejsze pytania Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przypomnijmy, dzięki znowelizowanym przepisom urzędnicy mogą zyskać dostęp do informacji z rachunków bankowych już w momencie samego wszczęcia postępowania przygotowawczego – a nie jak do tej pory – po postawieniu osobie fizycznej zarzutów.

Z rozmów, które przeprowadził dziennikarz Business Insidera Jakub Ceglarz z przedstawicielami kilku kancelarii podatkowych w Polsce, wynika, że na razie nie widać jednak wzmożonej aktywności skarbówki w tej kwestii.

 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Co prawda nie jest to news, wywiad ani artykuł, ale moim zdaniem wartościowa informacja dla kogoś kto chce się rozwijać. Unibet i STS oferują takie same zakłady poboczne na mistrzostwa świata (z podobnymi kursami na otwarcie). STS kopiuje ofertę na zdarzenia dodatkowe typu spalone, posiadanie, faule, strzały od Unibetu. Uczestnicy rynku w unibet - świat Uczestnicy rynku w STS - Polska. Można sobie poobserwować co się dzieje z kursami na zakłady poboczne kiedy uczestnikiem rynku jest cały świat a konkretne zdarzenie dotyczy świata i porównać z rynkiem polskim. Można też zaobserwować co się dzieje z kursami w meczu Polska - Argentyna na świecie i zobaczyć co się dzieje z tymi samymi kursami kiedy to samo spotkanie zostało wrzucone na rynek polski :)
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Ministerstwo Finansów zablokowało stronę gramysystemem.pl założoną przez krakowskiego radnego Łukasza Wantucha. Witryna zachęcała postronne osoby do przekazywania pieniędzy politykowi, który później kupował za nie losy na loterii. W razie ewentualnej wygranej pieniądze byłyby dzielone pomiędzy graczy. W przypadku większych kwot, 10 proc. miało trafić na konto spółki polityka, który planował pozyskać 100 tys. graczy. Ostatecznie strona trafiła do rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnych z ustawą. Kilkanaście godzin po nałożeniu blokady polityk uruchomił bliźniaczy serwis.


Krakowski radny Łukasz Wantuch z prezydenckiego klubu "Przyjazny Kraków" założył spółkę Gramy Systemem oraz stronę internetową o tej samej nazwie i zachęcał postronne osoby do wpłacania pieniędzy, które miały zostać przeznaczone na zakup losów w Lotto i Eurojackpot. Teraz biznesem polityka zainteresowało się Ministerstwo Finansów, które twierdzi, że działania samorządowca są niezgodne z prawem.


Zapoznaliśmy się z dostępnymi dokumentami i skontaktowaliśmy się z urzędnikami resortu.


Spółka od hazardu

Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, w lipcu 2021 r. radny Wantuch założył spółkę Gramy Systemem. Jej kapitał zakładowy, według dokumentów, to 100 tys. zł. Większość udziałów ma w niej właśnie radny Wantuch i wyceniane są one na 50,7 tys. zł.Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/malop...ce=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 
P 771

Pirania

Użytkownik
Ministerstwo Finansów zablokowało stronę gramysystemem.pl założoną przez krakowskiego radnego Łukasza Wantucha. Witryna zachęcała postronne osoby do przekazywania pieniędzy politykowi, który później kupował za nie losy na loterii. W razie ewentualnej wygranej pieniądze byłyby dzielone pomiędzy graczy. W przypadku większych kwot, 10 proc. miało trafić na konto spółki polityka, który planował pozyskać 100 tys. graczy. Ostatecznie strona trafiła do rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnych z ustawą. Kilkanaście godzin po nałożeniu blokady polityk uruchomił bliźniaczy serwis.


Krakowski radny Łukasz Wantuch z prezydenckiego klubu "Przyjazny Kraków" założył spółkę Gramy Systemem oraz stronę internetową o tej samej nazwie i zachęcał postronne osoby do wpłacania pieniędzy, które miały zostać przeznaczone na zakup losów w Lotto i Eurojackpot. Teraz biznesem polityka zainteresowało się Ministerstwo Finansów, które twierdzi, że działania samorządowca są niezgodne z prawem.


Zapoznaliśmy się z dostępnymi dokumentami i skontaktowaliśmy się z urzędnikami resortu.


Spółka od hazardu

Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, w lipcu 2021 r. radny Wantuch założył spółkę Gramy Systemem. Jej kapitał zakładowy, według dokumentów, to 100 tys. zł. Większość udziałów ma w niej właśnie radny Wantuch i wyceniane są one na 50,7 tys. zł.Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/malop...ce=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Dobre, teraz idiotę udaje.
 
H 66,4K

hagi84

Użytkownik
I co w tym takiego dziwnego?
Te sparingi w Turcji to większość ustawiana co widać po ruchach na giełdzie
Bawia się i będą bawić, raz będzie ciszej, raz głośniej, kto ma zarobić ten zarobi, taki urok sportu
 
Otrzymane punkty reputacji: +208
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik

Na Litwie weszły nowe regulacje prawne w zeszłym roku i instytucje finansowe podlegają większej kontroli. Wiele fintechów ma konta na Litwie...

edit: nie tego linka wkleiłem wcześniej...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
https://seon.io/resources/aml-transaction-monitoring/

What is transaction monitoring in AML (Anti-money laundering)? Transaction monitoring refers to the monitoring of customer transactions, including assessing historical/current customer information and interactions to provide a complete picture of customer activity. This can include transfers, deposits, and withdrawals.

Już wiem o co chodziło z rozwojem SI (sztucznej inteligencji w tym i przyszłym roku). Na tej samej zasadzie działają bukmacherzy przyznając limity. Łatwiej ich uniknąć mając tą wiedze, tak sądzę, ale mogę się mylić, ponieważ zawsze zakładam, że mam rację i się mylę jednocześnie 🤷‍♂️
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik

szukam sobie statystyk z meczu kwalifikacyjnego i taka ciekawostka, nie wiedziałem że w Amerykańskich Samoa gra (męska reprezentacja a teraz gra kwalifikacje do OFC Ligi mistrzów) :)
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
kolejna baza linków z bukmacherami i kasynami 😁

https://e-play.pl/francuski-regulator-publikuje-czarna-liste-stron-internetowych/


’Autorité Nationale des Jeux (ANJ) opublikowało czarną listę 532 witryn hazardowych, które zostały zablokowane. Mówi, że będzie aktualizować listę co miesiąc w miarę wydawania nowych zamówień.

ANJ uzyskał uprawnienia do blokowania nielicencjonowanych witryn hazardowych i witryn, które je reklamują już rok temu. Wydał 152 nakazy blokowania w czerwcu 2022 i wymienił 532 adresy URL, w tym witryny należące do marek Campeonbet, Casinoextra, Dublinbet, Kahuna Casino, Winmachance, MyStake, WinUnique, VegasPlus i YBet.

Regulator twierdzi, że poprawił procedurę blokowania takich witryn, aby szybciej podejmować działania. Mówi, że proces, który kiedyś trwał od czterech do sześciu miesięcy, teraz trwa od jednego do dwóch. Wynika to z faktu, że wcześniej ANJ musiał czekać na zgodę sądu na zablokowanie dostępu.

Teraz, jeśli formalne zawiadomienie wysłane do wydawcy i hosta witryny nie zostanie odebrane przez pięć dni, a operator nie przerwie działalności, ANJ może skontaktować się z dostawcami usług internetowych w celu podjęcia odpowiednich działań w celu zablokowania dostępu.

ANJ powiedział: „Kiedy francuski konsument gra na nielegalnej stronie internetowej, naraża cię na wiele zagrożeń, takich jak nieautoryzowane gromadzenie danych osobowych, oszustwa płatnicze, instalacja złośliwych programów komputerowych, niewypłacanie wygranych i brak środków mających na celu zapobiegać nadmiernemu hazardowi i hazardowi nieletnich. ANJ sugeruje również, aby gracze zgłaszali organowi regulacyjnemu nielegalne witryny hazardowe.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Bandyckie państwo. Nalot funkcjonariuszy na legalny turniej pokera sportowego w Warszawie. Mentzen i Dziambor komentują

 
Do góry Bottom