>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2020/2021

Status
Zamknięty.
M 22,4K

marekp67

Użytkownik
Eisbaren-Koln 1/+5,5 @2,86 Fortuna 4-2
+6,5 @2,70 Fortuna

Niedźwiedzie sporo strzelają na bramkę: 47, 37, 38,52. Przyjmują strzałów 26, 34, 34,25.
Trafiają 5,4,5,5 ale też wpada im między sztangi 2,4,0,2. To 0 to z Koln.
Rekiny naprawdę sporo uderzają 41, 43,53,34 a na bramkę leci im 42,27, 31,38.
Trafiają 3,5,3,0 (to 0 z Eisbaren) a wpada im 4,6,3,5.
Zatem wygląda to overovo, przy czym bramkarze Niedźwiedzi: Niederberger 92,36%, Ancicka 96,3%, a Rekinów: Weitzmann 91,97% i Pogge 86,58% (Pogge raczej nie zagra, nie szło mu i został zmieniony w czasie meczu tydzień temu na Weitzmanna).
Wygląda, że Niedźwiedzie powinni strzelić w 60 minut więcej niż Rekiny i moga wygrać.
Dla Rekinów nie zagra ważny Kanadyjczyk Edwards (1 gol, 10 asyst) i Odlinger (1+2), oraz Ugbekile i Sill, którzy grali po kilkanaście minut. Na ich miejsce wchodzą nowi liecncjonowani.
08.01. Eisbaren wygrało z Koln 5-0, przeważali przez cały mecz, w strzałach 52/25. Nowy mecz, nowa bajka.
Trener Niedźwiedzi nie robi żadnych zmian a mówi, że zaczyna się gra układać i to na równym poziomie przez cały mecz.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +11
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Tappara dziś pójdzie za ciosem. Przynajmniej na to liczę. Lekki kryzys, który ich dopadł chyba minął. Dwa przekonujące zwycięstwa. Ja to kupuję. Brakuje mi trochę punktów Smejkala, ale Levtchi, czy Kuusela grają ostatnio koncertowo, a pierwsza para obrońców ( zwłaszcza pierwsza ) nie pozwala na wiele przeciwnikom. Tylko Ci bramkarze...
Brakuje też trochę Virty, ale Levtchi pokazuje, że oczy ma dookoła głowy. Nic bez niego sie nie dzieje. Saipa jest niewygodnym rywalem u siebie i nie zdziwię się, jak stawią opór, ale wygląda na to, że Tappara sie rozpędza. Co prawda tacy gracze jak Zaborsky, Virtanen, czy Nikko niosą pewne zagrożenie, ale goście będący w formie są mega trudni do zatrzymania. Może Tappara nie wygra tak wysoko, jak kilka dni temu, ale liczę, że sobie poradzą w RT. W bramce Saipy zapewne nie stanie Tomek, który ostatni mecz między tymi drużynami trochę zawalił.

SaiPa - Tappara - 2 RT - 2.00 - fortuna ✅
2 ml - 1.60 - fortuna ✅

Do dubla wybieram sobie kierunek TPS ( którego miałem już nie grać ). Nie idę w ich stronę dlatego, że ostatnio rozjechali przeciętny Jukurit. Kieruję się potencjałem drużyny, a TPS ma w obwodzie lepszych grajków niż Sport. Chociaż goście potrafili zabrać punkty mocniejszym drużynom i to w delegacji. Dziś liczę, że gospodarze pokazą dobry hokej, a Lauri Pajuniemi strzeli bramkę :)

TPS - Sport - 1 ML - 1.67 - fortuna ✅


Wybrałem drużyny, które mają papiery na to, żeby wygrać w dzisiejszych spotkaniach, ale widzieliście co sie wczoraj działo w ligach północy. Wszyscy byliśmy czerwoni, jak buraki :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +205
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
BIK Karlskoga to czoła ekipa szwedzkiej HockeyAllsvenskan typowana do awansu. Forma bardzo dobra (cztery wygrane z rzędu w regulaminowym czasie gry). Tym, co wyróżnia BIK w sezonie, to ofensywa zespołu (112 strzelonych bramek to drugie miejsce w lidze). Godne uwagi jest to, że 71 bramek strzeliła u siebie.
Almtuna wygrała tylko jeden mecz z ostatnich pięciu spotkań i pierwsza 6 w rankingu (play-off bez kwalserien) powolutku odjeżdża.
Karlskoga mocno walczy o drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu regularnego. Jest znacznie lepsza kadrowo od Almtuni w dużo lepszej formie obecnie.
Kurs na wygraną BIK 1.73 (Forbet)
Post automatycznie złączony:


ingsryds w ostatnich 7 meczach wygrało 5-o krotnie i tym samym pokazało, że jest mocno zainteresowane walką o play-off (tylko 2 punkty straty do 5 w rankingu Vasterviks i jeden mecz rozegrany mniej od tego rywala). U siebie w Nelson Garden gospodarze punktowali w ostatnich 4 meczach.
Vita Hasten przegrało dwa ostatnie spotkania grając na swojej tafli i w tabeli wypadło poza pierwszą dziesiątką (a to oznacza brak nawet kwalserien o SHL).
Kurs na wygraną Tingsryds 2.02 (Forbet)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +81
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
Jutro Lulea zagra u siebie z Vaxjo i jak niemal zawsze bywa między tymi drużynami zapowiada się wyrównany mecz. Kadrowo obydwa zespoły bardzo mocne, które stawiają na defensywę (z najlepszymi goalie w lidze). Kursy na remis już w graniach 3.8, ale znalazłem jeszcze 4.1 w Fortunie.
Małą stawką można spróbować..........
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
Frolundą zagra dzisiaj u siebie z Leksand i zapewne po ostatniej wręcz sensacyjnej porażce domowej z Linköping będzie szukać wysokiej wygranej. Frola zajmuje 2 miejsce w tabeli przy różnicy bramek 93-82 (co daje średnio 5 bramek strzelonych na mecz).
Björn Hellkvist robi wspaniałe rzeczy ze swoim Leksand w tym sezonie (z 33 rozegranych spotkań 17 wygranych i 16 przegranych). Leksand jest 7 w tabeli siódme z różnicą bramek 90-87 (co daje średnio 5,36 bramki na mecz). Hrivik, Cehlarik i Camper to trzej zawodnicy, którzy jak dotąd zdobyli w sezonie łącznie 98 punktów strzelając aż 37 z 90 bramek zespołu.
Frölunda wygrała pierwsze spotkanie u siebie z Leksand 4:2, a w drugim przegrała na lodzie Leksand 0:4.
Wszystkie cztery spotkania w zeszłym sezonie przekroczyły linię bramkową 5,5. I dzisiaj nie powinno być inaczej, gdyż są to dwie drużyny, które mają świetnych graczy zwłaszcza w ofensywie.
Kurs na over 5.5 fajny 2.06 Forbet.............
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +20
C 1,8K

chemik1983

Użytkownik
ja dziś prawdopodobnie zainwestuję w dwa mecze w lidze szwedzkiej.
Lulea-Vaxio 1- handi ,1 5
Vaxio ostatnio lepiej radzi sobie na wyjazdach i podreperowało nieco swój bilans, ale generalnie jest to zespół swojej tafli. na wyjeździe grają dość przewidywalnie. Tam gdzie powinni punktować punktują, wygrane w Leksands i Malmo remisy w Skalleftea i Oskarshamn czyli drużynami w ich zasięgu i wysoka porażka z solidniejszym już Orebro pokazują, że pewien poziom wydaje się być dla nich wciąż nieosiągalny. Dziś jadą na jeden z najtrudniejszych terenów czyli do Lulea. Lulea ostatnio potknęła się z Skallaftea która wydaje się na wyjazdach nieco solidniejsza niż Vaxio. Myślę,że w perspektywie dzisiejszego meczu to nawet lepiej, ponieważ ta seria zwycięstw musiała się kiedyś skończyć. Sądzę, że Lulea bardzo poważnie potraktuje dzisiejsze spotkanie w dodatku h2h to ostatnich 7 zwycięstw na we własnej hali.
Drugi mecz który wzbudził moje zainteresowanie to :
Skalleftea - HV - 1 handi 1,5
Dzisiejsi gospodarze ostatnio prezentują równą wysoką formę. Przekonujące zwycięstwa na własnej tafli z Frolundą i Orebro oraz remisy z Vaxio i Fariestad to wyniki lepiej niż dobre. Hv z kolei nie może się odnaleźć. O ile jeszcze u siebie potrafi zapunktować z kimś mało wymagającym tak w przypadku gdy przyjeżdża ktoś choćby średni to porażka goni porażkę. Na wyjeździe prezentują się jednak jeszcze bardziej marnie. Dwukrotnie powalczyli z Leksands i Oskarshamn i to właściwie tyle. Dziś czeka ich trudne zadanie ponieważ przeciwnik więcej jak solidny w dodatku walczący o pierwszą 6.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Jutro Lulea zagra u siebie z Vaxjo i jak niemal zawsze bywa między tymi drużynami zapowiada się wyrównany mecz. Kadrowo obydwa zespoły bardzo mocne, które stawiają na defensywę (z najlepszymi goalie w lidze). Kursy na remis już w graniach 3.8, ale znalazłem jeszcze 4.1 w Fortunie.
Małą stawką można spróbować..........
Podjąłeś ciekawy temat :) i nie mam tu na myśli spotkania Lulea - Vaxjo. Chodzi mi o bramkarzy w SHL. Zanim o tym, to może przy okazji kilka zdań na temat samego spotkania. W hokeju wygrywa sie głównie obroną i faktycznie oba zespoły przede wszystkim pilnują tyłów. Dużo grania w poprzek tafli, zamykanie przeciwnika w ich tercji, mozolne konstruowanie ataku - taki trochę hokej dla koneserów, a przecież możliwości ofensywne obu ekip są ogromne. Nie będę leciał nazwiskami, bo wszyscy wiemy o których grajków chodzi. W każdym razie Vaxjo wydaje mi sie lepiej poukładaną drużyną. Mają też lepszych goalie. Lulea u siebie potrafi zgotować przeciwnikom piekło. Coop Norrbotten Arena jest bardzo ciężkim terenem. Z kolei Vaxjo w delegacji gra bardzo różnie. Kibicuje Lakers i dziś zaryzykuję coś w ich kierunku. Opcja z x mnie nie interesuje.

Gram Vaxjo ML po kursie 2.33 - fortuna. 💚✅

Jeśli ma być ryzykowanie to do dubla biorę Djurgarden. Żeby myśleć o punktach muszą spełnić wiele warunków. Jednym z nich jest Armalis w bramce. ⭕
No dobra miało być coś o bramkarzach. Rozumiem patryk7 patryk7 , że to co napisałeś o bramkarzach oparłeś na statystyce ? Faktycznie według tabelki na shl.se obaj mają najwyższe wskaźniki obron, ale sprawa jest troche bardziej skomplikowana. Już bez wchodzenia w zaawansowane staty.....zawsze patrzę na to, jakich obrońców ma dana ekipa. Vaxjo i Lulea pod tym względem są topem ligi. Obie ekipy nie tracą dużo bramek, ale to nie tylko zasługa bramkarzy, ale także obrońców. Rywale w meczach przeciwko Vaxjo, czy Lulea nie oddają zbyt wiele strzałów. Poza jakimiś tam wyjątkami. Bramkarze Vaxjo faktycznie absolutny top. Jednak o goalie Lulea już bym tego nie powiedział. Rautio jest solidny. Bywa nawet bardzo dobry, a Wallstedt dopiero wchodzi w seniorski hokej i jak na swój wiek jest świetny, ale poczekałbym z weryfikacją sezon, dwa :) Mocną pare bramkarzy ma Rogle, czy Skelle. Patrząc na defensywe Leksand można śmiało stwierdzić, że Juvonen robi świetną robotę. Prawdziwym wariatem jest też Rubin, ale na ten moment sezonu gdybym miał wybrać najlepszego goalie ( biorąc pod uwagę nie tylko procent obron ) to biorę Armalisa z Djurgarden, ale to tylko moje prywatne zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +161
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
Super sprawa, że można tutaj merytorycznie także "porozmawiać" na temat szwedzkiego hokeja (i nie tylko), który jest jednym z najbardziej widowiskowych na świecie. Nie tylko sam typ na dany mecz i suche info.........
 
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
Drugi mecz który wzbudził moje zainteresowanie to :
Skalleftea - HV - 1 handi 1,5
Dzisiejsi gospodarze ostatnio prezentują równą wysoką formę. Przekonujące zwycięstwa na własnej tafli z Frolundą i Orebro oraz remisy z Vaxio i Fariestad to wyniki lepiej niż dobre. Hv z kolei nie może się odnaleźć. O ile jeszcze u siebie potrafi zapunktować z kimś mało wymagającym tak w przypadku gdy przyjeżdża ktoś choćby średni to porażka goni porażkę. Na wyjeździe prezentują się jednak jeszcze bardziej marnie. Dwukrotnie powalczyli z Leksands i Oskarshamn i to właściwie tyle. Dziś czeka ich trudne zadanie ponieważ przeciwnik więcej jak solidny w dodatku walczący o pierwszą 6.
A ja tutaj pogram mała stawką ........ale w drugą stronę!
Skellefteå pokonał Luleå w rzutach karnych ostatnio z dala od domu i dzięki czterem zwycięstwom pod rząd wskoczyła do pierwszej szóstki rankingu (bezpośrednie miejsce w play-off). Kluczowi gracze jak choćby Lindström i Möller robią wszystko co w ich mocy, aby tych punktów było jak najwięcej. Ale Skład nierówny, a intensywność gier duża. Do tego pierwszy goalie Gustaf Lindvall jest nieobecny z powodu kontuzji.
W HV71 zmiany, zmiany, zmiany.........
Nicklas Rahm i jego ekipa po 32 rundach spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Chaos, brak pomysłu na grę i od czasu do czasu złapane jakieś punkty (bardziej przypadkowo, niż z gry). W ostatniej rundzie u siebie klęska z Rogle 1:5. Cierpliwość włodarzy klubu się skończyła i drużynę przejął Stephan Lundh (asystent Nicklasa Rahma). Lundh zrezygnował ze stanowiska pierwszego trenera HV-ki w marcu 2020 roku po czterech latach pracy z drużyną, ale pozostał w klubie. I od dzisiaj ponownie przejmuje obowiązki pierwszego trenera. Wielkimi problemami HV71 w tym sezonie jest słabiutka ofensywa i przeciętna gra defensywna. Ale dzisiaj "nowa (stara) miotła" i nowe rozdanie, a to zawsze motywuje zawodników bardziej do gry.
Fakt, Skellefteå ostatnio dużo wygrywała, ale gra nie wyglądał dobrze. A dzisiaj w Skellefteå Kraft Arena może pojawić się odrodzone HV71. Dodatkowo wzmocnione, bowiem amerykański obrońca Matt Donovan (pozyskany z Milwaukee Admirals) wzmocni defensywę.
Zwycięzca (z dogrywką i karnymi) HV71 po kursie 2.33 Forbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
C 1,8K

chemik1983

Użytkownik
A ja tutaj pogram mała stawką ........ale w drugą stronę!
Skellefteå pokonał Luleå w rzutach karnych ostatnio z dala od domu i dzięki czterem zwycięstwom pod rząd wskoczyła do pierwszej szóstki rankingu (bezpośrednie miejsce w play-off). Kluczowi gracze jak choćby Lindström i Möller robią wszystko co w ich mocy, aby tych punktów było jak najwięcej. Ale Skład nierówny, a intensywność gier duża. Do tego pierwszy goalie Gustaf Lindvall jest nieobecny z powodu kontuzji.
W HV71 zmiany, zmiany, zmiany.........
Nicklas Rahm i jego ekipa po 32 rundach spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Chaos, brak pomysłu na grę i od czasu do czasu złapane jakieś punkty (bardziej przypadkowo, niż z gry). W ostatniej rundzie u siebie klęska z Rogle 1:5. Cierpliwość włodarzy klubu się skończyła i drużynę przejął Stephan Lundh (asystent Nicklasa Rahma). Lundh zrezygnował ze stanowiska pierwszego trenera HV-ki w marcu 2020 roku po czterech latach pracy z drużyną, ale pozostał w klubie. I od dzisiaj ponownie przejmuje obowiązki pierwszego trenera. Wielkimi problemami HV71 w tym sezonie jest słabiutka ofensywa i przeciętna gra defensywna. Ale dzisiaj "nowa (stara) miotła" i nowe rozdanie, a to zawsze motywuje zawodników bardziej do gry.
Fakt, Skellefteå ostatnio dużo wygrywała, ale gra nie wyglądał dobrze. A dzisiaj w Skellefteå Kraft Arena może pojawić się odrodzone HV71. Dodatkowo wzmocnione, bowiem amerykański obrońca Matt Donovan (pozyskany z Milwaukee Admirals) wzmocni defensywę.
Zwycięzca (z dogrywką i karnymi) HV71 po kursie 2.33 Forbet
zastanawiałem się kiedy w HV coś się zmieni. planowałem na nich zagrać przy lepszej okazji. temat do głębszego przemyślenia wobec tego. zmiany faktycznie istotne, ale czy na tyle, aby zmienić marny obraz gry już dzisiaj. zobaczymy ;-)
 
M 22,4K

marekp67

Użytkownik
Hokej DEL Niemcy
Red Bull Monachium - ERC Ingolstadt
1/+5,5 @2,87
+5,5@1,87


Te dwie drużyny grały ze sobą 10 dni temu i górą były Pantery, które wygrały w Monachium 6-4. Nie popisał się wtedy bramkarz Byków Fiessinger mający skuteczność 72,7%. Jeden gol dla Panter padł do pustej bramki. Również bramkarz Panter Garteig nie miał najlepszego dnia i skuteczność miał na poziomie 85,7%, gdy w sezonie średnio ma 92,81%. W całym meczu strzałów było nie za dużo, 31/23 na korzyść Byków.
Od porażki z ERC Byki przegrały tylko raz z Augsburgiem. Pisałem już o tym meczu, w którym bramkarz Fiessinger w 2-ej tercji puścił 5 goli, przy 13 strzałach. Nie zagrał już w tercji 3-ej (nie wiem kiedy znowu zagra bo skuteczność ma 85,7%). Poza tym RB Monachium wygrały zdecydowanie inne dwa mecze ze Straubing i Schwenninger.
ERC od zwycięstwa z Bykami przegrały z Augsburgiem i wygrały dwa dni temu ze Schwenninger 3-1. Tego drugiego meczu wcale nie musiały Pantery wygrać. Mecz był z grubsza wyrównany, ale Schwenninger nie miał szczęścia i 4 razy trafiał w słupek. Do tego drugi gol dla Panter faktycznie był golem samobójczym.
Limit szczęścia dla Panter uważam za wyczerpany i dzisiaj wygra RBM.
Byki oddają w lidze najwięcej strzałów na bramkę, średnio 38 na mecz. Niewiele mniej strzelają Pantery - 35. Efektywność w golach to odpowiednio 4,3 i 3,1 na mecz. Zatem statystycznie wychodzi over.
Nie wiem kto zagra w bramce RB, Fiessinger raczej nie, zatem może grać Reich, ale ma tylko 89%, Allavena, który grał 1 tercję i obronił 4 strzały, lub Birken, który grał ostatni mecz ze Straubing i obronił 23 z 25 strzałów.
W bramce ERC pewnie zagra Garteig 92,81%, bo Daws ze skutecznością 87,23% zagrał tylko 2 razy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Fajne rzeczy się dzieją w Finlandii , a my tu siedzimy cicho😋. Myślałem o kierunku TPS, ale zabrakło wpisu. Mam nadzieję, że ktoś sobie to pograł. Karpat nie pozwoliło na wiele drużynie TPS, a mimo to przegrali po szachach. Jutro Kalpa wraca z "tripu" do domu. Dziś grali dogrywkę. To wszystko kosztowało sporo sił, ale przyjezdni też mają swoje w nogach. W pojedynku o pierwszą szóstkę zaryzykuje ekipę z Turku. Bardziej cenię ich rooster.
Kalpa - TPS - 2 ML - 2.18 - fortuna 💚✅
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +102
M 22,4K

marekp67

Użytkownik
W sobotę jeden mecz w DEL. Grają Dzikie Skrzydła Schwenninger i Lodowe Tygrysy z Norymbergi. Wydaje mi się underowy mecz. Tygrysy zdobyły najmniej bramek w całej lidze - 15 w 9-ciu meczach. Skrzydła też nie zdobywają za dużo goli, ostatnie mecze to 1,2,3,4 (te 4 gole strzelili Red Bullom w meczu, gdzie oddali tylko 17 strzałów na bramkę). W ogóle raczej mało strzelają na bramkę, ostatnie mecze to 22,23,17 i 32 strzały dwa dni temu z ERC. Na bramce Skrzydeł stoi teraz Szwed Eriksson, który ma 4-tą skuteczność w lidze 93,88%. Z kolei na bramce Tygrysów może zagrać albo Sharipov 89,41% albo Treutle 91,98%. Ostatni ich mecz 30.12 to remis 1-2 po dogrywce na korzyść Schwenninger.
-5,5 gola@1,75 Fortuna
-4,5 gola@2,41 Fortuna
4-2 szósty gol 19 sek. przed końcem do pustej bramki
 
Ostatnia edycja:
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
Dzisiaj o 18.00 Vaxjo zagra u siebie z Brynas. Vida Arena to koszmar dla Gavle, bowiem 10 ostatnich wizyt w tej arenie to same porażki. Co więcej, dwoma lub więcej bramkami Brynas przegrało w tych meczach aż siedmiokrotnie!
Vaxjo to obecnie czołowa ekipa SHL i faworyt do tytułu mistrzowskiego. Gra defensywna "Jeziorowców" wygląda znakomicie (z filarem defensywy mającym za sobą grę w Stanach, Christianem Folinem). A i w ofensywie jest kim postraszyć rywali.
Brynas wygrało ostatnie dwa mecze grając u siebie i tym samym zgarnęło bardzo potrzebne punkty w walce o uniknięcie kwalifikacji o SHL. A może kwalserien o play-off? Nadal w drużynie jest kilku graczy kontuzjowanych (w tym kapitan zespołu, środkowy Anton Rodin i kluczowy obrońca Simon Bertilsson). Do tego Brynas w domu, a na lodzie rywali to dwie zupełnie inne drużyny (tylko 4 z 16 meczów wygrane i porażki dwoma lub więcej bramkami w dziesięciu z 12 przegranych spotkań).
Kurs na czyste win Lakers marny (ok 1.6), ale już z handi-1 wart ryzyka gry (2.0 Forbet)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +131
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
Styczniowa niedziela i trochę szwedzkiego hokeja na dzisiaj........ ;)
Vita Hasten - AIK
Gospodarze w fatalnej formie (cztery porażki z rzędu i tylko 4 zwycięstwa w ostatnich 16 meczach). Odkąd doświadczony skrzydłowy Marcus Sorensen opuścił drużynę (przeniósł się do San Jose Sharks), to chyba najgorszy zespół w HockeyAllsvenskan. Doprowadziło to do spadku na 12 miejsce w tabeli z niedużą już przewagą nad Vasby i Kristianstad.
AIK w znacznie lepszej formie (wygrał 4 z ostatnich 5 meczów) i na 9 miejsce w rankingu. Dzięki dobrej grze ekipa ze Sztokholmu ma nadal spore szanse na 6 miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym (play-off bez kwalserien).
Już raz w tym sezonie AIK ograło Vita Hasten (na swojej tafli 3:2 w połowie grudnia). I dzisiaj w Norrkoping ma spore szanse na drugą wygraną z tym rywalem, gdyż obecnie jest zespołem w wyraźnie lepszym.
Kurs na win AIK 2.26 (Forbet)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
I dwa mecze z AllEttan Sodra z bardzo fajnym Ako ..........:)
HC Dalen z Morrum GoIS
Dalen ma znakommty sezon - wygrało Hockeyettana i Allettan Sodra rozpoczęło od 4 zwycięstw w 5 meczach. Obecnie zajmują 2 miejsce w tabeli Allettan z dorobkiem 12 punktów i stratą tylko 2 do Nybro.
Morrum miało dobrą jesień w Hockeyettan, ale w Allettan już "cieniuje" (po zwycięstwie z Huddinge w pierwszym meczu, cztery porażki z rzędu). Z zaledwie 3 punktami jest obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli i bez szans na play-off o HockeyAllsvenskan.
Dalen jest lepszą drużyną, ma za sobą bardzo udany sezon, pewność siebie i powinno pewnie dzisiaj sięgnąć po komplet punktów.
Kurs na win gospodarzy 1.72 (Forbet)

Nybro - Vimmerby

Nybro to jeden z głównych pretendentów do wygrania play-off o HockeyAllsvenskan. W Allettan Sodra pięć zwycięstw (14 z 15 możliwych punktów) i pierwsze miejsce w tabeli. Głównego rywala Dalen ograło na wyjeździe 5:2, co pokazuje olbrzymią siłę Nybro.
Vimmerby rozpoczęło grę w Allettan całkiem dobrze (2 zwycięstwa w pierwszych 3 meczach), ale dwa ostatnie spotkania przegrało z dala od domu (Huddinge 1:2 i Karlskrona 2:4). Alettan zakończy pewnie
gdzieś w środku.
Nybro i Vimmerby spotkały się dwa razy wcześniej w tym sezonie i oba mecze zakończyły się zwycięstwem Nybro. I dzisiaj Nybro powinno wygrać po raz trzeci.
Kurs na zwycięstwo Nybro 1.71 (Forbet)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +88
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Cześć Panowie.
Czy orientujecie się skąd taki wzrost kursów na Vaxjo przez noc (wczoraj było chyba ok 1.85, a dziś już 2.05)? Chciałem zagrać zwycięstwo ML (z kursem 1.50), a dziś jest juz 1.62 i zacząłem się wahać.... po drugiej stronie Orebro, którego oczywiście nie można lekceważyć, ale jednak forma Vaxjo w mojej ocenie wyraźnie lepsza.

Mimo wszystko wczoraj nawet uznałem, że kurs jest zawyżony, więc tylko brać, ale po wzroście przez noc już mi coś tu zaczyna śmierdzieć. Może jakieś roszady w szatni albo covid zaatakował....Ja tego niestety nie wiem, a Wyyyyy???
 
patryk7 576,4K

patryk7

Typer
Cześć Panowie.
Czy orientujecie się skąd taki wzrost kursów na Vaxjo przez noc (wczoraj było chyba ok 1.85, a dziś już 2.05)? Chciałem zagrać zwycięstwo ML (z kursem 1.50), a dziś jest juz 1.62 i zacząłem się wahać.... po drugiej stronie Orebro, którego oczywiście nie można lekceważyć, ale jednak forma Vaxjo w mojej ocenie wyraźnie lepsza.
Nic nie znalazłem na temat absencji kadrowych w Lakers.
Fakt, Vaxjo w znakomitej formie (sześć zwycięstw w ostatnich siedmiu meczach, co budzi szacunek), ale Orebro ostatnio mocno urosło dzięki wygranej na wyjeździe Frolundą. OHK ma również 2x1 we wspólnych spotkaniach tego sezonu i jest zespołem bardzo nieprzewidywalnym.
Lakers są bardzo silni u siebie i mają lepszy zespół, ale w Orebro znakomicie broni młody norweski goalie Jonas Arntzen (z Frolundą bronił 40 strzałów jak pisali bez żadnych problemów).
Pod koniec grudnia mecz w Behrn Arena Orebro wysoko wygrało 6:2 z Lakers.
Mając to na uwadze i nieprzewidywalność takiej ekipy jak OHK, jak dla mnie 1,X,2
 
Otrzymane punkty reputacji: +163
mark1973 761,2K

mark1973

Znawca - Hokej
Cześć Panowie.
Czy orientujecie się skąd taki wzrost kursów na Vaxjo przez noc (wczoraj było chyba ok 1.85, a dziś już 2.05)? Chciałem zagrać zwycięstwo ML (z kursem 1.50), a dziś jest juz 1.62 i zacząłem się wahać.... po drugiej stronie Orebro, którego oczywiście nie można lekceważyć, ale jednak forma Vaxjo w mojej ocenie wyraźnie lepsza.

Mimo wszystko wczoraj nawet uznałem, że kurs jest zawyżony, więc tylko brać, ale po wzroście przez noc już mi coś tu zaczyna śmierdzieć. Może jakieś roszady w szatni albo covid zaatakował....Ja tego niestety nie wiem, a Wyyyyy???
Ja równiez nie znalazłem, żadnych istotnych informacji dotyczącej kadry Vaxio. Wzrost kursów mysle że ze wzgledu na ich (Orebro) wygrana w Goteborgu( choc Frolunda nie gra teraz swojego najskuteczniejszego hokeja), mysle, że Orebro z Vaxio tego nie powtórzą. To jeden motyw wzrostu kursu a drugi to podpucha buków ;)
Ja osobiście bym zagrał Vaxio ml
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +11
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Przyznam szczerze, że nie znam się na kursach, ale faktycznie coś jest nie tak. Vaxjo w tym roku jeszcze nie przegrało w RT. Cisza na temat jakichkolwiek problemów, ale kto wie, czy nie dowiemy się czegoś ciekawego tuż przed meczem. Na pewno covid w Malmo.
Lakers mają fajną serie. Są liderem tabeli w meczach na swojej tafli. Rooster i forma wskazuje na nich. Jednak Orebro to też silna i stabilna ekipa. Na pewno szykuje się nam ciekawe spotkanie, ale sam wynik zostawiam w spokoju. Oby Vaxjo to wygrało, ale wzrost kursów o blisko 50 gr to coś zastanawiającego.
W dole tabeli przeciekawa sytuacja, gdzie 4 zespoły mieszczą sie w dwóch punktach. Ja dzisiaj pogram kierunek Brynas i Djurgarden. W Brynas imponuje ostatnio Descheneau. Rodin solidny od początku sezonu ( powiedzmy ) ale dziś chyba jeszcze nie zagra (?). Bardzo fajnie rozłożony układ sił w poszczególnych formacjach. Myślę, że dziś nie oddadzą zwycięstwa na swojej tafli.
Djurgarden przegrało cztery ostatnie spotkania u siebie. Dziś "dogodny" rywal na przełamie tej serii. Pod koniec zeszłego roku nie oddali Hovet przez 8, czy 9 spotkań. Ostatnio raczej w kratkę, ale pojawił sie problem w bramce. Tak chwalony przeze mnie Armalis, gdzieś utracił swoją super dyspozycję. Svedberg ostatnio kapitalny występ ( mimo porazki Djur ) ale myślę, że dziś między słupki wróci Litwin. Facet potrzebuje dobrego występu by znów złapać pewność siebie. Na pewno dałbym mu szanse z takim rywalem jak HV.

Brynas - Linkoping - 1 ML - 1.67 - fortuna ⛔
Djurgarden - HV - 1 RT - 2.24 - fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom