>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2020/2021

Status
Zamknięty.
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Widzę, że dzisiaj w Liiga faworytami goście. Przynajmniej według buków. Dla mnie sprawa nie jest taka prosta. Jukurit zagrał ostatnio dobry mecz i pokonał lidera. Po kompromitacji w Helsinkach zwycięstwo było bardzo potrzebne. W ogóle Jukurit na swojej tafli jest groźny. Myślę, że "faworyt" HPK może się o tym dzisiaj przekonać. Siły rozkładają się mniej więcej po połowie. Słabszy kadrowo, ale mocny u siebie zespól gra z mocniejszą ekipą, która cienko sobie radzi w delegacjach. HPK ma w obwodzie paru facetów którzy mogą przesądzić o wyniku meczu ( Innala, Kontiola, Nenonen, Puustinen ) ale jako całość to nie działa. Gospodarze z kolei może nie mają tak wyrazistych postaci, ale grać w hokej potrafią. Powtarzalnym rezultatem w ostatnich meczach HPK jest remis i kto wie, czy dzisiaj znów nie będzie potrzebna dogrywka. W każdym razie nie spodziewam się dominacji jednej, czy drugiej drużyny. .
W drugim spotkaniu TPS podejmuje KooKoo. Rozmawialiśmy dzisiaj z naszym forumowym kolegą mark1973 mark1973 o tym spotkaniu. Szanse rozkładają się mniej więcej 45/55. TPS wygląda trochę lepiej, niż pare kolejek temu. Pajuniemi częściej pojawia się na liście punktujących. Paru graczy wrzuciło wyższy bieg, ale do stabilizacji formy droga daleka. Z kolei KooKoo stara sie grać swój ofensywny hokej, ale celowniki jakby się trochę rozregulowały.
Z obu meczów można spróbować złożyć dubla i ja widziałbym to tak:

Jukurit - HPK - 1 x - 1.75 - fortuna ✅
TPS - KooKoo - 1 x - 1.77 - fortuna ✅

Cytując klasyka - "Jest ryzyko, jest zabawa"
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +302
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Cześć.

Dzisiaj czas goni i dlatego tylko kilka zdań.

A co mi chodzi po głowie ? TPS ✅. Jyp gra drugi mecz w ciągu dwóch dni. Poza tym TPS ostatnio zagrali lepiej, niż można było tego oczekiwać. Nadal uważam, że z tą ekipą trzeba ostrożnie, ale dziś wszystkie argumenty są za nimi ( rooster, forma )
Trochę mnie ciągnie w kierunku Tappary. Nie jestem pewien, czy Lukko się już wystrzelało, ale jest lekki spadek formy. Tappara z kolei stoczyła trzy bitwy pod rząd. Każdą wygrała, a to buduje drużynę. Kurs na opcję Tappara z x 💚 jest w granicach 1.92 i jest on więcej niż dobry. Myślę, że Tappara powalczy, a jaki będzie wynik przekonamy się wieczorem. Kadrowo oba zespoły mocne. Więcej jakości widzę nawet u Toporów. W przypadku tego meczu zaczekałbym na składy, bo gdzieś mi się rzuciło w oczy info o kontuzji jednego z liderów, ale to mogą być ploty. Ważna też obsada bramki ( Heljanko + Hrachovina - ). Kalendarz gier nie jest po stronie Tappary. Jutro daleka delegacja do Oulu ( około 500 km ). Dzisiaj powinni dać z siebie 110%
Waleczne u siebie i niebezpieczne Asy ⛔ powinny sobie poradzić z Jukuritem, który nadal bez wygranej w delegacji.


Na marginesie - Anaheim Ducks wezwali bramkarza Lukasa Dostala. Czeski strażnik nie będzie już goalie Rysiów. Ogromna strata dla ekipy z Tampere. Absolutny top bramkarzy Liiga. Najlepszy zawodnik października całej ligi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +123
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

No to "w drogę" na północ

Sport - Tappara - 2 RT - 1.90 - fortuna :unsure:⛔

Brakuje mi argumentów za gospodarzami. Tappara zaczyna latać nad lodem. Czekałem na ten moment :). Ostatnio dwa bardzo cenne skalpy Lukko i Łasice. Jutro przeciwnik, któremu daleko do arsenału jaki mają dwaj ostatni rywale Toporów. Goście na wysokiej skuteczności. Trzymają tempo, którego Sport może nie wytrzymać na dystansie całego spotkania. Dodatkowym atutem Tappary jest długa, solidna ławka, co daje możliwość sporej rotacji.

Djurgarden - Leksand - 1 ML - 1.60 - fortuna ✅

Djur u siebie potrafi się postawić. W jutrzejszym meczu na pewno podejmie rękawice. Jest szansa, żeby przedłużyć serie wygranych, bo Leksand ostatnio po pierwsze w kratkę, po drugie ich najlepiej punktujący link sie zaciął. Za pewne chwilowo, ale jednak. Ciężki to mecz do typowania, ale wydaje mi się, że Leksand nie zdobędzie Hovet.

W spotkaniu Vaxjo - Frolunda spodziewam się szachów i nieznacznej wygranej gości, ale mecz bardziej do obejrzenia, niż do wrzucenia na kupon.

EDIT: Vaxjo przeszło do historii 😀
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +122
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Oskarshamn czeka przymusowa przerwa z powodu covid w drużynie. Spotkanie z Vaxjo i HV przeniesione.
 
jozzy22 552,1K

jozzy22

Użytkownik
Szwecja Allsvenskan

Vita Hasten - Almtuna

Typ: 1 RT Kurs: 2.05 STS

Goście ewidentnie mają problem z ekipą Vita Hasten. Coś im ta drużyna niepodchodzi i raczej z nimi przegrywaja. Wiadomo że takie rzeczy dość często mają miejsce i jak z kimś nie idzie to nic na to się nie poradzi. Po takim kursie trzeba spróbować sytuacja w tabeli również na korzysc gospodarzy

Wynik: 1:2
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Leksand - Brynas - 1 RT - 2.12 - fortuna ✅

Ekipa z Tegera Arena ma realne szanse na awans do PO. Z kolei Brynas będzie się musiało postarać, żeby pozostać w SHL...i coś mam przeczucie, że to sie może nie udać. Dużo punktów zostało do zdobycia, ale nie spodziewam się jakiejś serii wygranych z ich strony. Na spodzie tabeli są drużyny z większym potencjałem i to nie jest dobra wiadomość dla Brynas. Leksand to trochę taki team jednego linku. Ten link stracił skuteczność i nie ma kto trafiać. Hrivik/Cehlarik/Camper - to trio ciągnie drużynę, ma duży potencjał i nadal jest w czubie klasyfikacji punktowej i strzelców. Brynas często idzie na wymianę ciosów. Na zasadzie my, albo oni. Nie ma tam jakiegoś większego pomyślunku, czy dobrego planu na grę. Walczą jak mogą i kim mogą. Czasem to nawet przynosi punkty. Jeśli pierwszy atak Leksand odzyska skuteczność, to sobie Brynas nie pogra i powiem szczerze, że na to liczę.

HV - Djurgarden - x 2 - 1.78 ⛔

Ciekawie i ciasno jest na spodzie tabeli. HV w ostatnich kilku meczach bez tempa, bez skuteczności i co najgorsze bez pomysłu na atak. Djurgarden wygrzebało się z niebezpiecznej strefy dzięki 4 wygranym z rzędu. Wszystko w RT. Armalis broni bardzo dobrze i to daje spokój obrońcom. Jutro szedłbym w kierunku gości. Nie bez wątpliwości, ale prezentują dobry hokej. Jedno jest pewne :) ktoś przerwie serie. Albo HV sie przełamie, albo Djur zostanie złamane.

Frolunda przeżywa trudny czas. Ktoś musi pierd.....ręką w stół. Cztery porażki w pięciu meczach to coś co rzadko sie zdarza takim drużynom. Trzeba zwrócić uwagę, że Fro mają najwięcej rozegranych spotkań w całej SHL. Ich pozycja lidera jest trochę wirtualna i jak nie wróci skuteczność, to lider szybko nam sie zmieni

Kuponów na plus życzę i... do kiedyś tam :)


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +130
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Sytuacja dotycząca koronawirusa w niektórych rejonach Finlandii pogorszyła się w ostatnich dniach. Władze regionalne nałożyły w tym tygodniu surowsze ograniczenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Zarząd zdecydował dzisiaj o wstrzymaniu serii na okres od 3 grudnia do 19 grudnia 2020 roku.

„Jesienią wykonaliśmy dużo pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczności, zawodnikom i pracownikom na meczach i wykonaliśmy tę pracę dobrze. Teraz jednak sytuacja wirusowa zmieniła się na gorsze w kilku obszarach, więc ograniczenia są zrozumiałe. Nie ma jednak możliwości finansowych, abyśmy mogli grać bez publiczności - komentuje Heikki Hiltunen, prezes zarządu Liiga

:cry:
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dwa słowa i pędzę dalej.

Lulea - Rogle - 1 ML - 1.64 - fortuna ❌

Linkoping - HV - 1 ML - 1.86 - fortuna ✅


Na tapetę biorę te dwa spotkania. Mam przeczucie, że Malmo może coś dziś zamieszać, ale zostawiam ten mecz w spokoju.

Lulea wraca na swój lód. Czują się tu dobrze i są groźni dla każdego. Kalendarz gier w miarę łaskawy dla gospodarzy, a to ważne na tym etapie sezonu. Ice time kilku kluczowych graczy często kręci się w okolicach 20 minut i każdy dzień odpoczynku przekłada się na efektywność podczas gry. Rogle zagra piąte spotkanie w grudniu. Czynnik zmęczenia może tu mieć znaczenie, hala - może mieć znaczenie, forma - będzie miała znaczenie. Zwróćcie uwagę, jak równe formacje ma Lulea. Każdy link ma sporą wartość. Z Rogle jest troche inna bajka. Nie można powiedzieć, że to ekipa jednego linku ( Zaar, Ryfors, Everberg ) ale im głębiej tym mniej jakości.

W drugim spotkaniu do Saab Arena przyjeżdża ekipa HV. Ten typ jest nieco bardziej ryzykowny, bo: goście mają więcej jakości, obrona i bramkarze Lin poniżej oczekiwań. Zdecydowałem się jednak na ten kierunek, bo wydaje mi się, że kluczowa para w ataku Ljungh/Little ma taką jakość i formę, że mogą poprowadzić gospodarzy do zwycięstwa w tym meczu. HV są co prawda po dwóch wygranych, ale w delegacjach często mają problem. Ten sezon mimo przyzwoitego składu jest sporym rozczarowaniem. Gospodarze muszą lepiej zagrać w PP, bo ciąg na bramkę jest i powinno być dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
hardkorowytyp 587

hardkorowytyp

Użytkownik
Dwa słowa i pędzę dalej.

Lulea - Rogle - 1 ML - 1.64 - fortuna

Linkoping - HV - 1 ML - 1.86 - fortuna


Na tapetę biorę te dwa spotkania. Mam przeczucie, że Malmo może coś dziś zamieszać, ale zostawiam ten mecz w spokoju.

Lulea wraca na swój lód. Czują się tu dobrze i są groźni dla każdego. Kalendarz gier w miarę łaskawy dla gospodarzy, a to ważne na tym etapie sezonu. Ice time kilku kluczowych graczy często kręci się w okolicach 20 minut i każdy dzień odpoczynku przekłada się na efektywność podczas gry. Rogle zagra piąte spotkanie w grudniu. Czynnik zmęczenia może tu mieć znaczenie, hala - może mieć znaczenie, forma - będzie miała znaczenie. Zwróćcie uwagę, jak równe formacje ma Lulea. Każdy link ma sporą wartość. Z Rogle jest troche inna bajka. Nie można powiedzieć, że to ekipa jednego linku ( Zaar, Ryfors, Everberg ) ale im głębiej tym mniej jakości.

W drugim spotkaniu do Saab Arena przyjeżdża ekipa HV. Ten typ jest nieco bardziej ryzykowny, bo: goście mają więcej jakości, obrona i bramkarze Lin poniżej oczekiwań. Zdecydowałem się jednak na ten kierunek, bo wydaje mi się, że kluczowa para w ataku Ljungh/Little ma taką jakość i formę, że mogą poprowadzić gospodarzy do zwycięstwa w tym meczu. HV są co prawda po dwóch wygranych, ale w delegacjach często mają problem. Ten sezon mimo przyzwoitego składu jest sporym rozczarowaniem. Gospodarze muszą lepiej zagrać w PP, bo ciąg na bramkę jest i powinno być dobrze.
Cześć, mam pytanko :) Zupełnie nie znam się, jeśli chodzi o hokeja, ale interesuje mnie mecz Vaxjo, które wydaje się być murowanym faworytem po niezłym kursie 1,6. Są w dobrej formie, czego nie można powiedzieć o ich przeciwnikach Oskarshamn. Ty postawiłeś jednak na zupełnie inne spotkania - Lulea i Linkoping, które również nieźle się zapowiadają, jednak w moim odczuciu, nie tak "pewnie" jak Vaxjo. Co powiesz o tym meczu i dlaczego go pominąłeś? Czyżby jakieś wątpliwości? Pozdro
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

W odniesieniu do posta powyżej. Wybacz hardkorowytyp hardkorowytyp - zajrzałem na forum na długo po tym jak pisałeś swojego posta. W dyskusji live wypowiedziałem się na temat meczu Vaxjo. Nie podałem w typach tego spotkania, bo nie często ruszam derby i miałem dziwne przeczucia co do tego meczu. Na szczęście intuicja zawiodła. Lubię Vaxjo i życzę tej drużynie jak najlepiej.
A teraz czas na rozważania i przemyślenia hokejowe.
W tym sezonie emocji na pewno nie brakuje. Nie myślę tutaj tylko o Skandynawii, ale również o pozostałych czołowych ligach Europy. Z drugiej strony to najdziwniejszy rok w hokeju EVER. Wielu graczy tymczasowo zmieniło kluby, albo dołączyło do innych ekip na zasadzie wypożyczenia. Pojawiają się na 2-3 miesiące, a następnie wracają do macierzystych drużyn. Jest z tym lekki chaos. Zresztą w jakim sektorze sportu, czy życia publicznego tego chaosu nie ma :oops:
Hokej jest piękny i jako tako sie trzyma, ale każda liga ma swoje problemy. Swoje zawirowania przechodziła KHL, pamiętacie co działo sie Czeskiej hokejce ?, DEL gra tylko jakieś swoje puchary, w NL co chwile któryś klub ma przerwę. Problemy nie omijają też lig Skandynawskich. W Liiga robiono co się da, żeby nie przerywać rozgrywek, ale tam podejście do covid jest dość radykalne i kwestią czasu było zawieszenie rozgrywek. Sytuacja epidemiczna siłą rzeczy wypacza wyniki. Zobaczcie co działo sie z Karpat. Trenujesz, wchodzisz na obroty, łapiesz formę i co ? Przerwa ! Wszystko zaburzone. Zaczynasz od nowa, a z tyłu głowy masz myśl, że sytuacja w każdej chwili może sie powtórzyć. W każdej lidze ktoś miał analogiczne sytuacje. Co do SHL...."psy szczekają, a karawana jedzie dalej". Zawieszenie rozgrywek staje się co raz bardziej możliwe, oby tak się nie stało, bo życie bez hokeja jest nieco mniej kolorowe, ale decydującym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Podejścia Szwedów do sytuacji nie chce komentować, bo to nie miejsce i czas. Póki co grają...i troche robią nas w konia. Tutaj pije do wczorajszego lania jakie dostała Lulea. Grałem to wczoraj, grałbym dzisiaj i jutro też. Czemu ? Bo Lulea jest lepszą drużyną. Jednak lepsi też czasem przegrywają ze słabszymi. Taki jest sport. Wiecie ile razy Lulea uległa Rogle w Norrbotten Arena w ostatnich 10 latach ? ( nie licząc wczorajszej porażki ) - RAZ. Jeden, jedyny raz na jakieś 15, czy 17 spotkań. Hokej jeszcze nie raz Was zaskoczy. Mnie również. To może się stać nawet jutro, bo jest kolejna runda. Bardzo ciekawe spotkania się nam zapowiadają. Djurgarden ✅ powalczy u siebie z Orebro, które dopiero wchodzi na obroty po pauzie. Tak na marginesie do Djur może wrócić Dawidsson, który nie jest zadowolony ze swojej obecnej pozycji w Vaxjo, a w zasadzie w Västerviks. Drużynę wzmocni też Lucas Ölvestad, który jest synem legendy klubu ze Sztokholmu. Djur po fatalnym starcie rozgrywek trochę się rozpędziło i mam nadzieje, że Orebro ich nie zatrzyma. Chociaż jak Rendulic, Brome, czy Leino złapią rytm i wejdą na obroty, to znów będą napędzać całą ofensywe drużyny i staną się groźni dla każdego. Wczorjaszy mecz Orebro był na przetarcie. Jutro drużyna powinna zagrać lepiej, ale czy na tyle, żeby pokonać Djur - mam wątpliwości. W kolejnym spotkaniu HV podejmuje hegemona ligi - Frolundę. Chociaż na tem moment drużyna z Göteborga to trochę taki król bez korony. Mieli swój kryzys, ale wydaje się, że wszystko wraca do normy. Zresztą spotkanie z HV da kilka odpowiedzi. Pisząc ten tekst nie wiem jeszcze o co chodzi z tym spotkaniem, ale kursy są zastanawiające. Kolejne spotkanie to Linkoping z Farjestad. Pierwsza myśl była taka, żeby iść w kierunku gospodarzy, bo Farje nieco chimeryczne, ale po wczorajszej kolejce z obozu drużyny Lin płyną takie sobie wieści. Gwiazda drużyny Broc Little prawdopodobnie poważnie uszkodził obojczyk. Trzeba to będzie ewentualnie zweryfikować przed spotkaniem. Jeśli to się potwierdzi, to atak Lin sporo stracił. Ba, cała formacja została rozbita. Na ten moment skłaniałbym sie ku Farjestad ✅ . Rogle rozegra jutro szóste grudniowe spotkanie, ale nie chcę tego faktu traktować jako argument w jedną lub drugą stronę. Na tą chwile jadą równo po wszystkich. To w końcu pęknie, ale trudno powiedzieć, czy jutro. Podobnie sprawa ma się z Malmo i Oskarshamn. Ze 100% pewnością można stwierdzić, że jutro ktoś przerwie pasmo porażek :). Jednak nie podejmuje się typować w którą stronę to pójdzie. Chciałbym Malmo.👍
Bardzo bezzębne wczoraj Leksand jutro udaje się do Vaxjo ✅ i raczej wróci bez punktów.
Można się też pobawić w strzelców. Tak dla funu. I tutaj właśnie celowałbym w graczy Leksand - Cehlarik ✅/Camper ❌. Wysoki ice time i duży ciąg na bramkę mają Rendulic ❌ z Orebro, Calof ✅ z Vaxjo, Everberg ❌ z Rogle, Ljungh ✅ z Lin, Nygard ✅ z Farjestad,.
Dzisiaj wskazuje jedynie kierunki, które wydają mi się bardziej realne. Konkrety może w następnej kolejce. Kolejny raz zwracam uwagę, że w tym czasie hokej nabrał jeszcze większej intensywności niż dotychczas. Kalendarze są często bardzo ciasno rozpisywane. Z jednej strony, to zawodowcy, a z drugiej ludzie - jak my. Dodatkowo jest spory ruch jeśli chodzi o roostery i same formacje. Możemy mieć więcej niespodzianek, niż się wydaje. Zobaczcie ile drużyn jest w zupełnie innych miejscach, niż to widzieliśmy kiedy rozgrywki startowały.
Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +160
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Wczoraj wyjątkowo udane polowanie. Mecze meczami, ale ze strzelcami jest naprawdę dobra zabawa,.

Jutro wchodzę w dwa spotkania z SHL:

Farjestad - Vaxjo - 1 ML - 1.73 - fortuna ✅

HV - Orebro - 2 ML - 1.97 - fortuna ✅

Farje wczoraj rozjechało jak walec ekipę Lin. Goście osłabieni brakiem Little, którego uraz jest dość poważny. Trzeba było trochę pokombinować z formacjami, ale zespól stracił siłę ognia. Tak na marginesie wydaje mi się, że Oskarshamn też ogra Lin 15 grudnia. Jutro do Karlstad przyjeżdża Vaxjo, które jest w formie. Krążek chodzi jak po sznurku. Calofem jestem zachwycony. Fasth z wyróżnieniem za listopad. I tylko jedno ALE - delegacja. Procent wygranych na wyjazdach spada z każdym tygodniem. Farje podbudowane wczorajszym zwycięstwem. Takie spotkanie było potrzebne drużynie. Mogą i powinni sie rozkręcać, bo 7 miejsce w tabeli, to trochę poniżej oczekiwań, jak na ten rooster.Jutro łatwo nie będzie, ale gospodarzom daję nieco większe szanse.

HV gdzieś na granicy awansu do PO. Na tym etapie sezonu wydaje się, że walka o pierwszą 10tkę rozegra się między Oskarshamn, Linkoping i HV właśnie. Jutro ciężki rywal, ale też wracający do formy. Orebro dawno nie wygrało w delegacji. Wczoraj Djur okazało się zbyt mocne. HV niby słabsze, ale solidne. No i będą u siebie. Typ trochę na przełamanie gości, bo paka jest mocna. Super sezon gra Borna Rendulic. Chorwat razem z Leino i Brome tworzy bardzo groźny link. Orebro ma długą i mocną ławkę i w dłuższej perspektywie czasu, to będzie ich atut. W HV kręcą nosami, bo drużyna nie jest tam, gdzie ją widzą właściciele, ale jeszcze wiele punktów do zdobycia. Widzę ich w PO, jak najbardziej.

Oba spotkania ciężkie do typowania, więc ostrożnie ze stawkami.


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +173
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Malmo - HV - 1 ML - 1.86 - fortuna ✅

Coś za bardzo upodobałem sobie granie opcji ML. Na razie z dobrym skutkiem, ale jakby nie patrzeć - dogrywka to trochę loteria. Malmo w końcu się obudziło i zaczęło grać. Do strefy PO niewiele brakuje, ale najpierw trzeba sie wygrzebać z dna tabeli. Dzisiaj mecz o podwójną stawkę. Liczę na duet Westerholmów i Handemarka. Spora stawka tego spotkania i spodziewam się ciasnego meczu z niemałą ilością kar. HV katastrofalnie gra delegacje, ale w tym spotkaniu ta statystyka ma mniejsze znaczenie. Wszystko zweryfikuje tafla. Obie drużyny popełniają wiele grzechów w obronie, a jednak siła ataku gospodarzy jest wyższa i mam nadzieje, że dziś nie stracą skuteczności, którą prezentowali w ostatnich dniach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +78
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Święta za pasem, koniec roku nadchodzi i ja robię się leniwy, jak o pisanie chodzi :p

Przed nami parę dni potrzebnej i zasłużonej przerwy :) Zanim to jednak nastąpi jeszcze jedno spotkanie w SHL. Miło widzieć Vaxjo w czubie tabeli. Oby tak zostało do końca :)
Oskarshamn nigdy nie wygrało z Vaxjo na poziomie SHL ! 12 ostatnich spotkań to pasmo porażek. Lakers w formie....mimo ostatniej wyjazdowej porażki z Farje. Dzisiaj raczej bez swojej najlepszej strzelby Emila Petterssona, ale nawet bez niego personalnie Oskar nie ma podjazdu do Vaxjo. Na papierze wydaje się, że goście powinni odnieść pewne zwycięstwo. Myślę, że niekoniecznie będzie to dla nich spacerek, ale bez kombinowania szedłbym w ich stronę. Znów słabiej grają delegacje, ale sportowo są dużo mocniejsi. Z drugiej strony już tylko patrzeć, jak Oskarshamn przerwie pasmo porażek. Oby nie dziś.

Oskarshamn - Vaxjo - 2 RT - 1.79 - fortuna ⛔

EDIT: niestety była potrzeba dogrywka, a nawet karne. Oskarshamn ostatnie 13 meczów = same porażki


WAM WSZYSTKIM ŻYCZĘ ZDROWYCH i SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

1608548879382.png
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Skandynawia dzisiaj wyjeżdża na lód. Ja niestety dzisiaj zawalony robotą, więc bardzo krótko. Z Liiga idę w kierunku HPK. Grali dokładnie miesiąc temu i to na pewno in minus, ale rywalem Saipa, która wczoraj walczyła z Kalpą. Chociaż powiedzieć że walczyli, to jak nic nie powiedzieć. Dwie pierwsze tercje w zasadzie oddane rywalowi. W trzeciej próbowali, ale dobrze bronił Kilpelainen i skończyło sie na zerze po stronie gospodarzy. Dzisiaj HPK może brakować zgrania, mogą być mniej dokładni, ale kadrowo są mocniejsi, dlatego wybieram ten kierunek. Liczę na ich mocne skrzydła :)
W SHL sporo ciekawych spotkań, ale nie sposób grać całą kolejkę, więc na tapetę dwa spotkania. Brynas - Malmo. Tutaj próbuję gości, którzy są po kilku zwycięstwach pod rząd. Na koncie cenne skalpy, jak Frolunda, czy Rogle. Brynas jest dla mnie ekipą numer jeden do spadku. Z kolei o 10 miejsce powalczy 4 może 5 drużyn i jest wśród nich Malmo. Dzisiaj muszą walczyć o pełną pulę i widzę spore szanse na takie rozwiązanie. Opcja ich wygranej z dogrywką również zachęca. Spotkanie w których może zdarzyć sie absolutnie wszystko, to Rogle - Frolunda. Pierwsza myśl była Rogle.....po przemyśleniu tematu już nie jestem taki pewien. Chodzi za mną taki scenariusz, gdzie Rogle obejmuje prowadzenie, ale przegrywa spotkanie. Na pewno można się spodziewać sporej dawki solidnego hokeja..a co do wyniku to spróbuję opcji pierwsza tercja dla Rogle.
Dziś bardzo ciekawe mecze dla układu dolnej części tabeli......i tutaj trochę kusi Linkoping
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja przygladam sie bardziej SHL , lige finska musze poobserwowac i tutaj jak najbardziej zgadzam sie z kolega jezeli chodzi o Malme, dzis do składu wracaja doswiadczeni obroncy Hersley i Jensen oraz debiutuje kanadyjczyk Howden , mysle ze to wszystko sprawi ze Malme ogra gospodarzy, którzy nie byli na lodzi ponad 20 dni w oficialnym spotkaniu

Malme ml kurs 2 ⛔

Co do spotkania na szczycie to mam wrazenie ze moze to wygrac Frolunda, oni wiedza jak grac takie spotkania a dodatkowo wg mnie wchodza na wieksze obroty i dzis moga objac fotel lidera, a ze czesto zgarza im sie gorzej wejsc w mecz to niech bedzie pierwsza tercja dla Rogle ;) ale mecz dla Frolundy, kurs na takie zdarzenie to az 17,5, do kuponu mozna dorzucic typ z x lub ml ✅

Frolunda z x kurs 1,78✅

Poza tym mam wrazenie ze Orebro nabiera tempa a a rywal dzis w zasiegu9 nie patrzac na tabele)

Orebro z x kurs 1,6⛔
 
Ostatnia edycja:
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej na lodzie liga szwedzka SHL
Godzina: 19:00
Spotkanie: Farjestad - Brynas
Typ: Farjestad -2,5
Kurs: 3,45

Bukmacher: Fortuna


Na dziś proponuje spotkanie ze szwedzkiej ligi hokeja. Gospodarze to obecnie ekipa środka tabeli, jednak z rosterem, który spokojnie pozwala im powalczyć o 6, obecnie balansują na granicy. Początek sezonu był dla nich trudny, cieżkie wejście w grę, jednak obecnie się to nieźle ustabilizowało i szczególnie na swoim lodzie prezentują się naprawdę nieźle i ze słabszymi ekipami wygrywają przekonywującą. Goście to najsłabsza ekipa tego sezonu, która ma pojedyncze wysoki między innymi wygrana z Frolundą, natomiast nie zmienia to faktu, że pod względem i składu i pod względem formy ekipa w tym sezonie dołująca. Ostatnio wygrali z Malmo, które też rozgrywa słaby sezon, natomiast raczej nie spodziewam się, by byli w stanie tutaj jakąś serię zwycięstw rozkręcić od tego spotkania. Ostatnie ich zwycięstwo na wyjeździe to początek października po dogrywce. Ostatni mecz gospodarze porażka z Vaxjo, które u siebie jest mocne, natomiast dziś, gry wracają na swój lód nie ma innej opcji, tylko pewny ich win, dlatego pokusze się na wysoki kurs i zagram minimum 3 bramki przewagi, choć dobrze wygląda także -1.5 za @2,23
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Niespełna dwa dni temu ekipy Vaxio i Djurgarden spotkały sie w Vaxio by rozegrać pierwszy mecz po przerwie nowowrocznej. Gospodarze źle weszli w mecz jakby byli jeszcze na swietowaniu Nowego Roku, w rezultacie pierwszą tercje przegapili i musieli gonic od wyniku 0-2 , w dogrywce został podyktowany przeciwko nim wątpliwy rzut karny , którego goscie zamienili na gola. Myśle ze dzis Vaxio pokaze swoje atuty i od poczatku meczu bedzie skoncentrowane, swietnie ostatnio gra duet Calof-Drury, mysle ze mozemy tez spodziewac sie debutu obroncy z przeszłoscia w NHL Christiana Folina, to kawał chłopa z mocnym strzałem, do destrukcji idealne. Goscie maja swietny bilans u siebie ale delegacje to w wiekszosci słabsze mecze, dodatkowo jutro bez zawieszonego jednego z liderów Axelssona. Vaxio to kadrowo mocniejszy zespoł i dodatkowo sie wzmacnia, ale jeszcze nie moze skorzystac z kanadyjskiego wzmocnienia w ataku, nie mniej jednak licze na dobre otwarcie meczu i wziecie rewanżu na Djurgarden , które kadrowo jest zespołem słabszym i mam nadzieje , że VAxio wyciagneło wnioski i dzis zagraja jak tego oczekuja od nich kibice i pewnie oni sami

Vaxio RT kurs 1,83 fortuna ⛔ VAxio zrobiło sobie jaja

Z pozostałych meczy spogladam w strone Malme, wrócili kontuzjowani gracze Lassen i Hersley, de facto filary obrony, do ataku doszedł Howden i Malme wyglada lepiej, i widac to po grze i wynikach. Mysle ze Linkoping sa bardziej niz w ich zasiegu a kursy przesadzone na gosi bo stac ich tutaj wg mnie na przynajmniej 1 pkt

Malme z x kurs 1,73✅ Wygrana wRT po kursie ponad 3
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +50
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Typowanie zwycięzcy plus under/over to trochę nie moja bajka, ale dziś widzę pewne szanse na takie rozwiązanie:

Vaxjo - Djurgarden - 1 RT under 6,5 - 2.57 - fortuna ❌

mark1973 mark1973 powyżej opisał co w trawie piszczy, jak chodzi o ten mecz. Sam też wybieram ten kierunek, ale zwiększam kurs i ryzyko zarazem :) o liczbę bramek. Vaxjo bez dwóch zdań ma większą siłę rażenia, ale trochę posypali sie bramkarze. Kallgren gra dużo poniżej oczekiwań i trochę poniżej możliwości, a Fasth jest dość chimeryczny,. Z Kolei atak gości jest dobry, ale jednak słabszy niż Vaxjo. Za to Armalis broni dużo lepiej niż jeden, czy drugi goalie Lakers. Przed meczem trzeba jeszcze spojrzeć czy czasami Svedberg nie stanie między słupkami Djur. Gdyby tak sie stało może zrobić się wesołe spotkanie. Armalis jednak gwarantuje sporą jakość i gdyby on bronił, to Vaxjo wg. mnie nie rozjedzie gości. Tak to sobie wymyśliłem, a zobaczymy jak będzie. Typy w tym okresie z którego własnie "wychodzimy" traktuję bardziej jako zabawę. Poważne granie za kolejkę, czy dwie :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom