>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2020/2021

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Info pojawiło się w odpowiednim dziale, ale nie wszyscy go obserwują, więc zostawiam również w najbardziej uczęszczanych tematach.

Trochę ogłoszeń parafialnych. Jako, że wchodzimy w nowy rok postanowiłem trochę odświeżyć sposób funkcjonowania działu hokejowego.

* Nazwa tematu Dyskusja LIVE została zmieniona na Hokejowy Chat. Tak jak dotychczas będzie można tam pisać co ślina przyniesie na klawiaturę. Temat pierwotnie powstał w celu podawania typów hokejowych LIVE i komentowania spotkań w trakcie ich trwania, żeby nie zaśmiecać tematów głównych. Drugi punkt zostaje bez zmian natomiast typy LIVE można będzie podawać w działach tematycznych (KHL, NHL itp.) pod warunkiem, że zostaną one zaopatrzone w komentarz i w miarę solidne uzasadnienie (2-4 zdania), kurs, bukmachera i inne. Suche typy proszę podawać w dziale Typy na Żywo. Każdy typ bez uzasadnienia będzie usuwany. Wolałbym, żeby przy podawaniu typów nie kierować się tylko i wyłącznie livescorami. Jeśli oglądasz mecz i podejrzewasz, że proponowane zdarzenie ma szansę wejścia - uzasadnij swój wybór i podaj typ. Należy pamiętać, że główną ideą forum jest pomaganie sobie nawzajem, a nie zbieranie punktów reputacji. Mam nadzieję, że moja decyzja okaże się pożyteczna i nie zakłóci sprawnego działania działu hokejowego.

* Tematy dotyczące transferów w poszczególnych ligach zostały odpięte, ponieważ bardzo rzadko pojawiają się w nich nowe treści. Informacje dotyczące ważniejszych transferów i tak najczęściej pojawiają się w temacie ligi do której zawodnik odchodzi / przychodzi, więc wzmianki o transferach proszę zamieszczać od dzisiaj w odpowiednich tematach dotyczących poszczególnych lig. Komentarz mile widziany.

* Temat Info Ile trwa tercja w hokeju? Wiadomości, pytania i propozycje rozwoju zostawiam - jeśli masz pytanie dotyczące hokeja na lodzie, zasad, zdarzeń, kursów etc. możesz zapytać tutaj.

* Przypominam, że należy rozliczać swoje typy. Rozumiem, że nie wszyscy mają czas i nie każdy o tym pamięta, ale większość spędza wiele czasu przy komputerze lub telefonie, więc można poświęcić chwilę na rozliczenie.

* Regulamin zostanie poprawiony w niedalekiej przyszłości jeśli nowe zasady będą funkcjonować zadowalająco i zostaną wprowadzone na stałe.
 
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Vaxio ostatnio robi mnie w konia wiec pewnie nie zagram ich jakiś czas

Dzis dwa spotkania w SHL i oba do grania.

Mecz ma szczycie bo tak można okreslic spotkanie Rogle z Lulea. To pierwszy ich pojedynek w tym roku. Rogle z roku na rok caraz bardziej inwestują w kadre , klub się bogaci i rozwija. I można powiedzieć , ze idzie to w parze z wynikami jakie osiagaja zawodnicy w zielonych strojach. Dzis rywal wymagający ale powiedziałbym, że Lulea stracila w porównaniu do poprzedniego sezonu. Gospodarze na własnej tafli osiagaja bardzo dobre wyniki i mysle ze dziś sobie poradzą bo patrzac na roster to to jest na tyle jakościowo mocny by pokonać dziś gosci w regulaminowym czasie , typ dla grających to


Rogle ml kurs 1,62 ✅


I drugi mecz w porcie Oskarshamn. Gospodarze z szesnastoma porażkami z rzędu, ostatnia z mistrzem z Frolundy ale co ważniejsze to gra, która wyglądała bardzo dobrze, dwa gole stracili frajersko ale na tafli nie ustępowali utytułowanemu rywalowi , który jednak zagrał mądrzej w trzeciej tercji i odniósł zwycięstwo. Mysle ze przyszedł wreszcie czas na przełamanie, mimo ze ryal tez był niedawno pod kreska ale ich ostatni mecz to zasługa Andrena , który obronił bodajże 55 strzałów gości z Leksand. Czy dziś to powtórzy, zobaczymy. Na pewno jest to dobry rywal do powalczenia i przełamania , jest mobilizacja wiec wszyscy w klubie licza na przełamanie tej niechlubnej serii

Oskarshamn ml kurs 1,91✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +138
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziś spotkanie odwiecznych wrogów bo tak można nazwac pojedynki Frolundy z Lulea. Obie ekipy mocne, obie w czubie tabeli i z dużymi aspiracjami. Frolunda z pięcioma zwycięstwami pod rząd i ma ochote na kolejne. Dobra chemie złapali Alvarez, Lasu i Olsen. Do składu wrócił kapitan Lundqvist, ostoja i motywator. Z Kanady przylecieli już Raymond, Soderblom i Niederbach i odbyli już treningi z zespołem z pewnoscia znajda się tez w składzie na mecz. Ostatni mecz Frolundy to wyjazdowe zwycięstwo z Oskarshamn gdzie mimo dobrej gry gospodarzy zagrali madrze po obu stronach lodu wygrywając 2-5. Lulea ostatni mecz rozegrała na trudnym terenie w Rogle i po zaciętym meczu przegrali po rzutach karnych. Porownując obie ekipy więcej potencjału, talenu jak i doświadczenia jest po stronie gospodarzy i ja zagram gospodarzy

Frolunda ml kurs 1,72 ⛔ 18 latek zatrzymał atak Frolundy,

Z innego meczu spogladam jeszcze na Leksand. Wiadomo tam pierwsza piatka mocno ciagnie zespół za uszy( Camper-Hrivik-Cehlarik), ale Leksand to nie tylko oni. Do zespołu doszedł Ashton i widac złapał chemie z Pajanenem co owocuje ich punktami i bramkami dla ekipy. Czasem mogli by lepiej zagrac z tyłu wiec to do poprawy. Rywal z HV wg mnie nie ten potencjał no i delegacja. Mimo ze grali ostatnio tylko HV u siebie i poległo to mysle ze dzis tez nie daja rady gospodarzom

Leksand ml kurs 1,53⛔
wsjo fortuna

Z bardziej ryzykownego typu zagrałbym Oskarshamn. Mimo, ze delegacja i jeszcze z zespolem, który bodajze jest najlepszy u siebie badź w pierwszej trójce to ogladajac ich poprzednie dwa mecze jest spory progres i po serii 16 porazek przyszło przełamanie i kto wie czy seria sie nie pociagnie dalej✅
 
Ostatnia edycja:
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
W SHL dzs gram takie mecze

Frolunda RT kurs 1,77 ✅

Ostatnio niemoc Strzelecka, dużo walki i po drugiej stronie młody golie, który wszystko wylapal. Dziś rywal trudny ale gospodarze mają wszystko by to wygrać

Rogle RT kurs 1,45✅

Tu podobnie jak wyżej, gospodarze mocniejsi od gości i forma nie najgorsza

I taka mała niespodzianka w Lulei, ostatnio ciężki mecz z Frolunda dobry defensywie, myślę że dziś tego nie powtórzą i sami zagrają bardziej otwarty hokej, idę w stronę gości bo ostatnie mecze bardzo dobre w ich wykonaniu

Oskarshamn z x kurs 2,6⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +28
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj w Liiga dwa spotkania. Na tapetę biorę jedno z nich i czekam na nie z niecierpliwością.

Jukurit - HIFK - 1x - 1.86 - fortuna ❌

Pamiętacie 11 listopada ? Wtedy HIFK u siebie rozjechało Jukurit 11:1. Chociaż powiedzieć, że ich rozjechali, to jak nic nie powiedzieć. Jukurit tamten mecz zaczął od dużej podwójnej kary, gdzie stracili dwie bramki, a potem już poleciało....Obaj bramkarze nic nie łapali....Skończyło sie katastrofą gości. Dziś szansa na rewanż. Wierzę, że Jukurit ma w sobie dużo sportowej złości i dzisiaj będą gryźli lód. Poza tym złapali trochę wiatru w żagle. Mimo niskiej pozycji w tabeli są jednym z najlepiej grających teamów na swojej tafli. Ostatnie pięć domowych meczów to same wygrane, a na rozkładzie takie skalpy jak Lukko, HPK, Kalpa, Ilves, wcześniej Tappara. Nie chcę nikogo przekonywać suchą statystyką, bo lód zweryfikuje wszystko, ale wydaje mi się, że Jukurit wrzucił wyższy bieg i zaczął walkę o PO. Dzisiaj żeby myśleć o punktach potrzebna będzie dobra gra nie tylko liderów, ale całej drużyny. HIFK ma kim straszyć. Poza tym to tacy troche "jeźdźcy bez głów" którzy z każdym mogą wygrać i z każdym przegrać. Na pewno Jukurit będzie musiało utrzymać na "smyczy" Lundella. Na wariata chyba też zaryzykuję Jukurit ML.

EDIT: No i Lundell sie urwał :)



W SHL dzisiaj nie będę szukał niespodzianek i idę w gospodarzy. Chociaż mam wrażenie, że któryś z "faworytów" może stracić punkty.

Farjestad - Oskarshamn - 1 RT - 1.73 - fortuna ❌
Rogle - Leksand - 1 ML - 1 ML - 1.43 - fortuna ❌

W obu przypadkach gospodarze to sporo lepsze drużyny od swoich rywali, ale nie szalejcie ze stawkami. Farjestad lubi odstawić numer, a Leksand całkiem nieźle ostatnio grają.

Zastanawiam się też nad spotkaniem Brynas - Djurgarden....Pare dni temu Djur oddało 2x więcej strzałów, ale przegrało różnicą 5 bramek. Widziałem tylko fragmenty i mimo przestrzelki wiele z tych strzałów było oddawane z nieprzygotowanych pozycji. Brynas wcale nie zagrali super spotkania. Po prostu defensywa Djur i Svedberg zagrali słabiutko. Dziś w bramce gości spodziewam się Armalisa. Jeśli tak się stanie, to już nie będzie tak wesoło dla Brynas. Ten bramkarz może zrobić różnice. Jeszcze pare dni temu pisałem, że Brynas jest moim faworytem do spadku, ale dopatrzyłem się, jak mało mają rozegranych spotkań. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Pozycja klubu nie jest wcale taka zła. Goście na pewno dziś zagrają lepiej, ale ja na osobnym kuponie próbuję kierunku Brynas. ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +139
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Też dziś nie będę oryginalny i w SHL zagram trzech faworytów, zespoły mocniejsze kadrowo i będące w dobrej formie, jeżeli nie zlekceważą rywali wszystko wygrają w RT

Ako Lulea ml+Farjestad ml + Rogle ml kurs 2,5 fortuna ⛔ Co za dzień
 
Ostatnia edycja:
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Dziś w Liiga mecz KalPa- KooKoo i chociaż to chyba jedna z najbardziej nieprzewidywalnych lig, to skuszę się postawić na gości. Kalpa wczoraj porażka z nieco niżej notowanym Sportem, a dziś przyjdzie stanąć naprzeciw wypoczętego przeciwnika ktory 5 dni temu dość spokojnie wypunktował Tapparę.

KooKoo ML @1,74

W drugim meczu chodzi mi po głowie win Lukko z będącym w jakimś dołku Karpatem, ale nie wiem czy trafienie 2 spotkan w Liiga to nie za duże wyzwanie ;)
 
Ostatnia edycja:
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziś w Liiga mecz KalPa- KooKoo i chociaż to chyba jedna z najbardziej nieprzewidywalnych lig, to skuszę się postawić na gości. Kalpa wczoraj porażka z nieco niżej notowanym Sportem, a dziś przyjdzie stanąć naprzeciw wypoczętego przeciwnika ktory 5 dni temu dość spokojnie wypunktował Tapparę.

KooKoo ML @1,74

W drugim meczu chodzi mi po głowie win Lukko z będącym w jakimś dołku Karpatem, ale nie wiem czy trafienie 2 spotkan w Liiga to nie za duże wyzwanie ;)
Typu nie neguje ale co do pozostałej cześci to nie tak. Kalpa była we wczorajszym meczu lepszym zespolem, mecz był na styku ale wyszedł jak wyszedł, poza tym kadrowo te zespoły mozna powiedziec ze sa na dosć zblizonym poziomie, piate miejsce Kalpy o tej porze pokazuje jaki jest dziwny ten sezon i jak covid niektorym ekipom pomieszał szyki. W tabeli miedzu 5 a 13 miejscem jest tylko 5 pkt roznicy. Teraz Kookoo. Nie pisz ze spokojnie wypunktowali Tappare. Tam mecz byl tak zaciety, szarpany i mocno na styku, ze rownie dobrze Topory mogły go wygrac, okazje byly , goscie groźnie atakowali, Kookoo sporo sił włozyło w to by pokonac klasowego rywala, oj nie był to spacer tylko mecz walki. Dzis maja szanse to wygrac bo ich roster jest lepszy ale musza to pokazac na lodzie w delegacji.
I jeszcze co do Karpat, to nie dołek tylko po prostu Covid uniemozliwial normalne wejscie w sezon i granie meczy gdzie czesto nie grali w normalnym składzie ale mocno osłabieni lub były rotacje.
 
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Kalpa może i była lepszym zespołem (meczu nie widziałem), ale na czymś oprzeć się trzeba. Wynik plus mała liczba wykluczeń i brak bramek w PP dały mi taki a nie inny obraz. To samo tyczy się meczu KooKoo. A ze każdy z tych meczów mógł potoczyć się w drugą stronę.. a który mecz w Liiga nie może? ;)
 
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Kalpa może i była lepszym zespołem (meczu nie widziałem), ale na czymś oprzeć się trzeba. Wynik plus mała liczba wykluczeń i brak bramek w PP dały mi taki a nie inny obraz. To samo tyczy się meczu KooKoo. A ze każdy z tych meczów mógł potoczyć się w drugą stronę.. a który mecz w Liiga nie może? ;)
A widziałes jakikolwiek mecz Liiga? Bo bzdury piszesz. Suche statystyki mogą często zgubic a nie dac obraz.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Może ostatnio nie mam najlepszej passy. Może gdzieś straciłem wyczucie, a może to coś innego...nieważne....W każdym razie nie mogę przejść obojętnie wobec tego co napisał T twinkle. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na temat tego, czy innego spotkania, ale miej świadomość tego, że ludzie sugerują się tym co piszemy. Wkładają swoje pieniądze w typy, które im proponujemy. To co napisałeś woła o pomstę do nieba. Być może typy Ci wejdą. Nie twierdzę, że nie, ale merytoryki nie ma za grosz w Twoim wpisie. Poza tym wykazałeś sie dużym brakiem wiedzy, jak chodzi o Liiga i przekłamujesz fakty. W dołku to jest Tappara, a nie Karpat. Karpat miał parę przerw covidowych w tym sezonie, co zaburzyło cały cykl treningowy. Kadrowo to absolutny top. Finansowo i strukturalnie wzór dla całej Skandynawii. Po prostu nie mogę normalnie trenować w tym sezonie. Nie wciskaj proszę ludziom kitu, że Łasice mają dołek. Co do spotkania KooKoo z Tapparą. Jeśli nie widziałeś meczu, a swoje tezy opierasz na cyferkach z flashscore, to czemu opowiadasz ludziom bajki że KooKoo spokojnie wypunktowało Tappare ? Po pierwsze to Tappare zatrzymał głównie Brattstrom. Po drugie to był mecz pełen walki. Tak naprawdę niewiele brakowało, żeby po 3T widniał remis, bo zdaje sie do 18 minuty trzeciej tercji wynik był na styku (2:1 ). Tappara próbowała ratować mecz i dostali do pustej na sekundy przed koncem spotkania. Może chwilowo nie jestem w formie jeśli o typowanie chodzi, ale nikt mi nie zabierze wiedzy na temat lig północy. Przepraszam, bo może sie troche uniosłem, ale to moje ukochane ligi i ciężko mi przejść obojętnie obok takich bzdur.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +95
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Czy ja gdzies napisałem że Karpat nie jest topem? Nie jest tajemnicą że jest, ale wszyscy którzy przynajmniej trochę interesują się fińskim hokejem to wiedzą. Z powodu covida wszyscy mają problemy, a że akurat teraz padło na ich słabszą dyspozycję, to naprawdę tak dużą różnicę robi czy to przez covid czy nie? Napisałem, ze mimo tej formy/dołka/braków treningowych/jak zwał tak zwał, Karpat nie skuszę się raczej na typ, a gdybym opierał się na "cyferkach", to pewnie bym to zrobił, bo grają na dodatek z drugą ekipą ostatniego sezonu (zasadniczego). Napisałem też wyraźnie że głównym powodem dla którego widzę szansę akurat dla KooKoo jest obecny cykl gier taki a nie inny, więc nie wiem gdzie tu wprowadzanie kogoś w błąd, i nie stawiam tu tego argumentu przeciw Karpat, tylko Kalpie, gdzie KooKoo jest jednak wyżej notowaną drużyną.
Ale tak czy inaczej, dzięki za polemikę, bo jestem jej zwolennikiem na forum.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj będzie się działo na taflach północy.

Z Liiga ciekawi mnie replay wczorajszego spotkania w Oulu. Karpat mimo "dołka" ( wybaczcie złośliwość :censored: ) pokonało lidera. Lukko zagrało bardzo słabe spotkanie.

1610610850007.png

Dziś pytanie na ile Lukko poprawi swoją grę ? Jak zostaną zestawione formacje Łasic ? Wczoraj było kilka ciekawych ruchów. Trudno powiedzieć na ile to zadziałało. Łasice wygrały, ale rywal stawił kiepski opór. Zostawiam w spokoju zwycięzce spotkania i idę w bramki

Karpat - Lukko - under 5,5 - 1.55 - fortuna ✅

Obie ekipy mają solidnych obrońców. Setanen też wydaje się być w niezłej dyspozycji. Może ten typ zadziała. Oba zespoły nie powinny pójść na wymianę ciosów. Z drugiej strony wczorajszy mecz będą czuć w nogach i będzie łatwiej o błędy z jednej czy drugiej strony.
Jeśli o sam wynik chodzi bliżej mi do Karpat.❌


SHL:

Na taki mecz czekałem :)

Vaxjo - Rogle - 1 x - 1.59 - fortuna ✅

Patrząc na cały sezon można powiedzieć, że Vaxjo dawno tak dobrze nie grało, ale......z Rogle grać nie lubi. Ostatnio gospodarze mieli lekki zjazd, ale było też kilka dni przerwy, żeby spokojnie potrenować i naładować baterie. Rogle, które z każdym sezonem sie rozwija też daje oznaki lekkiego zmęczenia, żeby nie powiedzieć dołka. Dziś będą bronić fotela lidera, ale Vida Arena to ciężki teren, a na przeciwko klasowy zespół. Dużo jakości po obu stronach. Mam nadzieje, że ktokolwiek nie wyjedzie w bramce Vaxjo, to stanie na wysokości zadania. Nie jest tajemnicą, że kibicuje Lakers, wierzę w nich i osobno też wybiorę opcje ML, ale zdaję sobie sprawę, że dziś przed gospodarzami ciężki zadanie. Nie można sie sugerować ostatnim spotkaniem Rogle. Dziś mobilizacja będzie zupełnie inna.

Linkoping - Leksand - 2 - pierwsza tercja lub mecz - 1.65 - fortuna ✅

Ciemne chmury nad gospodarzami. Zmiana trenera nie przyniosła nic dobrego. Doszła jedna ciekawa statystyka, która skłoniła mnie do zagrania takiego typu :cool:. Dziś przeciwnik będący w niezłej formie i próbujący utrzymać wysoką pozycję. Liczę tutaj na kilka bramek, więc też można poszukać punktów zawodników: Hrivik, Camper ✅lub opcji 2 Rt plus 4,5, ale główny typ to pierwsza tercja lub mecz dla gości. A może gospodarze sie przełamią :p

Lulea powinna sobie poradzić w Rt. ✅Chociaż Henrik Stridh w wywiadzie twierdził, że spodziewa się jednak sporego oporu Brynas, którzy dostali jakby nowe życie :)
Ciekawe, czy Frolunda nie wywinie numeru. Co o tym myślicie ?
EDIT: (y);)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +433
C 1,8K

chemik1983

Użytkownik
jutro wpadł mi w oko mecz HV- Rogle . hv generalnie badzo w kratkę ale u siebie jakiś poziom trzyma. Rogle z kolei jest po dwóch porażkach po remisie w reguralnym czasie meczu. porażki po wyrówanych meczch (wg statystyk) ale grali na wyjeździe z Fariestad oraz Vaxio czyli zespołami lepszymi u siebie niż HV. moim zdaniem jutro Rogle które nie licząc wpadki z Leksand gra dość regularnie spokonie pokona HV
HV-Rogle - 2 kurs 2.2 , handicap 1,5 2.88
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
C 1,8K

chemik1983

Użytkownik
szukałem dziś drugiego meczu do dubra z CSKA i długo szłukałem...aż chyba znalazłem.
W drugiej lidze Szwedzkiej odbędzie się mecz Almutna-Tingryds.
Almutna to u siebie solidna drużna. Przegrała po dogrywce z Timroą i Sodertaile wcześniej poledła z Timrą i przegrała po dogrywce z Bjorkloven i Bik. Wszystko to drużyny ze ścisłej czołówki ligi dużo silniejsze w delegacji niż obecni przeciwnicy.
co jeszcze przemawia za dzisiajszymi gospodarzami? Tingryds wczoraj grał również mecz w delegacji z Mora i w dodatku byłakonieczna dogrywka. nie jest to dla mnie argument najwazniejszy ale może okazać się w tym przypadku decydujący.
Almutna-Tingryds 1 handicap 1,5 kurs 2.85 sts.
mecz o 15.00 więc wiele czasu nie pozostało .
 
M 22,4K

marekp67

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej Niemcy DEL
Godzina:
18.30
Spotkanie: Munhen-Straubing 6-2 Parkes 1 gol
Typ: 1/+4,5 gola
Kurs: 2,16
Bukmacher:
Fortuna
Ostatnie mecze Red Bulla z Monachium to wygrana dwa razy na wyjeździe z dosyć mocnym na poczatku sezonu Schwenninger. We wczorajszym meczu, po pierwszej tercji Monachium przegrywało 1-4, gdzie w zasadzie grali wyrównany mecz, nawet z lekką przewagą. Potem pełna dominacja i 5 goli bez strat własnych. Ogólnie dominacja w strzałach 52-17. Mecz ze Schwenninger z 10.01, wygrana 3-2 i także dominacja, strzały 45-22 na rzecz Byków.
Porażka u siebie z Augsburgiem cztery dni temu, to jakieś wariactwo. Przewaga w meczu, przewaga w strzałach 41-24 a na koniec 5-6. Zaczęło się ok, a potem nastąpiła druga tercja przegrana 1- 5, bramkarz Fiessinger puszczał praktycznie co drugi strzał, za co został zmieniony w ostatniej tercji przez Allavenę, który wystapił po raz pierwszy w tym sezonie. Frontalny atak w trzeciej tercji dał tylko 2 gole, co okazało się za mało.
Wspomnę o meczu z 08.01 w Monachium z Ingolstadt, przegrana 4-6. Po dwóch tercjach było 4-4, a w ostatniej Fiessinger puszcza jeden jedyny strzał na bramkę, do tego gol Ingolstadt na pustą bramkę.
Tygrysy ze Straubing, najmniej strzelonych goli w południowej grupie - 15. Ostatnie dwa mecze grali z Norymbergą. 4 dni temu wygrali 3-2, a 10.01 przegrali 3-4. Dodać trzeba, że z Norymbergą plasują się na samym dole w tabeli.
Inne ostatnie mecze to porażki 1-2 z Augsburgiem i 2-5 ze Schwenninger ( w tym meczu każda z drużyn miała po 14 kar dwuminutowych).
Tygrysy 3 razy w tym sezonie grały na wyjeździe i 3 razy przegrały.
Monachium 2 razy u siebie przegrał, po dziwnych wyżej wspomnianych meczach. To myślę musi się odmienić i takich wtop jak z Augsburgiem i Ingolstadt nie bedzie.
Za Bykami przemawia łatwość dochodzenia w ostatnich meczach do sytuacji strzeleckich - 52,41, 45 strzały na bramkę. To myślę da przewagę nad Tygrysami i 4 gole raczej strzelą (forma strzelecka 6,5,3,4). Do tego dochodzi forma strzelecka Parkesa 9 goli w sezonie i 4 w ostatnim meczu (można go pograć 1,85 na strzelonego gola z dogrywką i karnymi).
Biorąc pod uwagę formę bramkarzy Byków, Tygrysy też coś strzelą. Jeżeli zagra Fiessinger, który ma przedostatnie miejsce w statystykach DEL z formą 85,71%, to jest obawa, że Byki mogą mieć problem z wygraną w regulaminowym czasie. W meczu może zagrać Reich, który ma skutecznoć 89%, czyli nienadzwyczają, albo Allavena, który zagrał jedną, niepełną tercję (musiał opuścić bramkę, żeby drużyna pod koniec meczu z Augsburgiem mogła zagrać w przewadze 6-5), który obronił w tym sezonie wszystkie aż 4 strzały. Straubing gola nie strzelił w tym sezonie tylko raz w meczu z najlepszym w tabeli Mannheim i tylko raz strzelili jednego gola. Zatem można próbować gole +5,5, albo nawet odważniej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +336
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Zobaczcie jaki ścisk mamy w Liiga. Lukko trochę wszystkim odjechało, a pomiędzy drużynami z miejsc 2-10 jest tylko 8 punktów różnicy....Baaaaardzo ciekawie zapowiada się nam walka o rozstawienie do PO. Różnice w rozegranych meczach nie są znaczne i myślę, że będzie naprawdę ciasno w tabeli. O awansie lub jego braku może decydować punkt, czy dwa. Nie wydaje mi się, żeby to wszystko się rozjechało.

Karpat po znacznym obniżeniu lotów powinno iść w górę tabeli. Kapitan Łasic Pyorala zdobył ostatnio swój punkt numer 400 w lidze. Już w ubiegłym sezonie stał się najlepszym strzelcem w historii klubu, a teraz "tylko" śrubuje rekord. Może dziś dołoży kolejne punkty :) Myślę, że Karpat wygrają to spotkanie w czasie regulaminowym. Czas by liderzy pokazali swój najlepszy hokej. Nadal nie ma pełnego garnituru, ale mimo wszystko rooster jest bardzo mocny. Chyba wszyscy kibice czekają, aż to zacznie sie przekładać na wyniki. Heshka szuka podaniem skrzydłowych. Sulak na razie dość nieśmiały, a facet potrafi walnąć, gdzieś spod niebieskiej. Jak to wszystko zacznie działać, to Karpat szybko pójdzie w górę tabeli. Kalpa dość w kratkę. Ostatnio cenna wygrana w Helsinkach, ale goalie IFK - Halonen bardzo niepewnie i nerwowo.

Karpat - Kalpa - 1 RT - 1.83 - fortuna ⛔

Do dubla biorę Tapparę.

Ostatni ich mecz mógł się podobać. Zagrali w tempie, na dużym pressingu i przede wszystkim skutecznie. Taką Tappare chciałoby się oglądać. W polu wszystko wyglądało naprawdę ok...tylko ten Hrachovina....Cały czas poniżej oczekiwań. Heljanko zagrał bardzo słabo z Jukuritem, ale mimo wszystko wydaje się być pewniejszy od Czecha. Z bramkarzami w takiej formie nie wróżę Tapparze sukcesu w PO. Dominikowi przydałyby się 2-3 mecze na poziomie 92% :) Dziś trzeba będzie walczyć o pełną pule. Na przeciwko drużyna, która na ostatnie 10 spotkań wygrała chyba tylko raz. JYP miał fajny początek sezonu, ale szybko gdzieś przepadli. Kadrowo na pewno odstają od swoich dzisiejszych rywali i to dość znacznie.

Tappara - Jyp - 1 RT - 1.60 - fortuna ✅

Może ktoś się pochyli nad SHL. Ja wracam do obowiązków. Tak bez analizy myślę, że można próbować Rogle i Frolundę. Bardzo ciekawe spotkanie zapowiada się w Coop Norrbotten Arena. Zarówno Lulea, jak i Skelle w formie. Tu może spróbuję kierunku Lulea w podwójnej szansie. ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja nie bede sie rozpisywał jak kolega wyzej :)
Dla mnie ze skandynawi dzis do zagrania takie trzy mecze na win
Karpat ml
Widac ze gra sie klei, trzeba gonic czub tabeli a potencjal jest
Froluna i Rogle ml
Tutaj tez znaczna przewaga w rosterze tych ekip, graja u siebie i mysle ze umocnia swoj pozycje w tabeli

ako ml tych trzech spotkan to 2,75 fortuna
 
patryk7 703,6K

patryk7

Typer
Brynas wreszcie zaczęło podnosić się po fatalnym początku sezonu (trzy długo oczekiwane zwycięstwa z rzędu), ale ostatnia przegrało dwa mecze. Wpływ na wyniki miały kontuzje i co ważne........pech z nimi związany trwa nadal. Niedawno urazu nabawił się kluczowy kanadyjski skrzydłowy Greg Scott walczył Nowick, a teraz dołączył do nie środkowy Anton Rödin. Obrońca Simon Bertilsson i środkowy Patrik Berglund nie grają już od dłuższego czasu.
Orebro przegrało ostatnio u siebie z Djurgardem, ale jest to stabilna ekipa zespołem ze sporymi szansami na czołową szóstkę rankingu po sezonie zasadniczym. OHK "głodne zemsty" po ostatniej przegranej zapewne będzie szukało kompletu punktów stracie punktów. I myślę, że Gavlerinken Arena to dobre miejsce na to.
Kurs na win Orebro 2.0 Betclic
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom