>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

vader 2,8K

vader

Forum VIP
Poprosze o zrodlo ze od kwoty 40 000 euro bank zglasza cos do skarbowki. Slucham.
norbi434
Tutaj masz źródło. Co z tego, że kompletna bzdura. Jak to się mówi - papier wszystko przyjmie.

Dziekuje za odpowiedz : ) ale jestes w 100% pewny ? mam konto na betsafe i bet365 i jesli przeleje w ciagu miesiaca 10 000 PLN do mojego konta bzwbk to nie bede mial zadnych problemow i bank nie bedzie mnie wzywal skad taka?i tez nie bede sie musial rozliczac z fiskusem ? bo z tego co wiem t bet365 jest na prawach brytyjskich a na jakich prawach jest betsafe moze ktos mi powie?
Zamiast zadawać pytania zacznij czytać. Było to już dawno dość dogłębnie omówione - w tym temacie także. Najpierw czytamy ze zrozumieniem później pytamy.
 
sexy-krupierka 0

sexy-krupierka

Użytkownik
Co do kontroli Urzędu. Gadałem ostatnio w banku z kobieciną. Spytałem ją czy to prawda o wglądzie US na nasze konta itp. Bardzo mnie uspokoiła swoją odpowiedzią. Bowiem dopiero wpłaty powyżej 15 tysię Euro są dostępne dla Skarbówki. Natomiast regularne wpłaty po 5 tysięcy zł powiedzmy nie są monitorowane, chyba że wzbudzimy jakoś podejrzenia banku. W każdym razie &quot;ratalne&quot; wypłaty są raczej bezpieczne.
Wszystko ładnie, tylko, że w pierwszej kolejności (transakcje mięczypaństwowe), to Służba Celna dobiera Ci się do skóry. Spróbuj sobie porozmawiać z jakąś kobieciną od celników (raczej wysportowane laski, ale nie wiem, czy też już takie miłe i rozmowne, hihi), czy też będziesz taki spokojny, bo to inny urząd. Ciekawe czy Ci mają jakiś limit??? A jak tak, to jaki, czy nie niższy trochę?

PS. Jak ktoś Cię do fiskusa sypnie, to nawet nie będziesz musiał czekać na swoją kolej &quot;wyrywkową&quot;, hihi. (Ale spoko-loko, dopiero nowy samochód, dom, czy jacht wzbudza takie czarne myśli, np. wśród najdroższych sąsiadów; nieukrywam, że owe przedmioty w fiskusie wzbudzają niezwykłe zaciekawienie, i kontrolę masz prawie pewną, bo nie można legalnie niewidzialnie dla dokumentów sprzedającego i dokumentów urzędów nabyć tych rzeczy. :&gt; )
 
sexy-krupierka 0

sexy-krupierka

Użytkownik
Już niejaki Ziobro grzecznie prosił szwajcarskie banki o dane kont lewicy i niewiele wskórał. Co nie zmienia faktu, że za granicą możecie sobie mieć bądź ile pieniążków, ale w momencie, gdy trafiają one do Polski, to lepiej, żeby się fiskus nie dowiedział.
Moja myśl: jak się w kraju - raju finansowym ma też oprócz konta kartę bankomatową i wypłaci się gotówkę w Polsce (wtedy to dla nich poprostu wypłata zagraniczna), to chyba polskie urzędy tym się nie zajmują. Teoretycznie, to mogłoby być bezpieczne, chociaż z drugiej strony widzą, że była transakcja wypłaty międzynarodowa w takim a takim bankomacie na Kowalskiego, bo na pewno w momencie wypłaty idą też elektroniczne dane do systemu bankowego Polski, że nie tylko wypłacono tyle i tyle, tu i tu, ale też z czyjego konta za granicą, a konto figuruje na Kowalskiego - i wtedy nasi go po nazwisku i adresie namierzają, czyli wtedy bank ujawnia te dane, teoretycznie, nawet jak jest w kraju &quot;bezpiecznych kont&quot;, a jeśli nawet tak nie jest, to bankomat zczytuje te dane z karty wkładanej do niego... Ciekawe jakie tam są dane, pewnie wszystkie. Hmm... Na pewno wszystko widzą, trzeba mieć za granicą inną tożsamość po prostu, albo ściągać &#39;kash&#39; do Polski jakoś anonimowo inaczej...
 
dan737 6

dan737

Użytkownik
A ja opowiem wam coś z innej beczki ale z życia wzięte. Mój znajomy pracował przez dwa lata w Szwecji. Pracował tam niestety na czarno...jednak co dwa tygodnie otrzymywał na konto przelew w kwocie ok. 4000 zł tak więc średnio licząc i odejmując małe przerwy dostał przelewy na ok 150000 zł. Oczywiście żadnego podatku nie płacił i nie wykazywał tego. Bank go nie wezwał nigdy ani o nic nie pytał...ale coż pewnego dnia przyszło wezwanie do US. Chłopak trząsł spodniami już ale jak pojechał tak wrócił i żadnej kary nie dostał. A co ciekawsze takich osób jak on było 30 w całej Polsce i nic nikomu nie zrobili. Bukmacherka to trochę inna sprawa ale może komuś ten tekst może co nieco uświadomić.
 
dan737 6

dan737

Użytkownik
Po co go w takim razie w ogóle wzywali?
Z tego co wiem to chcieli się dowiedzieć o pochodzeniu tych pieniędzy czyli kto to wysyłał i za co...i wytłumaczył jak było i reszta chłopaków też i żadnych konsekwencji tego nie ponieśli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jestem ciekawy czy taka sprawe można załatwić słownie.
Prawie każdą sprawę można załatwić słownie. (Nawet Umowy zawierane słownie, obowiązują, mają &quot;prawny skutek&quot;).
Obecne &quot;państwo&quot; to jednak nadal królestwo biurokratów a bardziej właściwie, &quot;(sobie)państwo urzędników&quot;.
Nawet, jeżeli sprawa wygląda na &quot;załatwianą&quot; ustnie, to:
w urzędzie, każdy pracownik po wizycie Klienta, gdy jest ona np. jakoś odbiegająca od innych, &quot;standardowych&quot; i hurtowo &quot;załatwianych&quot; wizyt, ma obowiązek sporządzić notatkę służbową.
Przede wszystkim po to, aby mieć &quot;podkładkę&quot; dla siebie samego, i swojego kierownika oczywiście (a kierownik dla siebie i dla dyrektora) ???? . Na wszelki wypadek ...
W sytuacji takiej jak przytoczona powyżej, druga strona czyli Klient nie posiada argumentów w postaci pisanej. Dlatego zawsze uczulam moich przyjaciół, znajomych, członków Rodziny, aby idąc do urzędu zawsze brali stamtąd jakiekolwiek potwierdzenie dokumentujące &quot;załatwianą&quot; sprawę.
Wedle zasady: &quot;nic na gębę&quot;, bo często można się później obudzić z &quot;łapą w nocniku&quot;.
Nawet - przy braku innych możliwości uzyskania dowodu czy potwierdzenia - proponowałbym nagrywanie ważnej dla nas rozmowy podczas wizyty w urzędzie.
To nie są osoby prywatne, wobec których istnieje wymóg zapytania o zgodę na nagrywanie rozmowy.
Każdy, zgodny z prawem &quot;oręż&quot; służący do samoobrony przed możliwym atakiem (sobie)państwa urzędniczego, jest dobry i etycznie uzasadniony.
Pamiętajmy, że najczęściej obywatel tego (sobie)państwa, które okupuje Polskę jest wobec wielkiej, rozbudowanej i poszukującej uzasadnienia dla swojego własnego istnienia (czyli faktycznie szukającego ofiar) machiny urzędniczej, bezradny.
 
K 0

kibol1302

Użytkownik
Wszscy tak ładnie pięknie, a spójrzcie na takich pokerzystów jak DaWarsaw, Goral, SosickPL, mają wiele wielkich wygranych i jest takich &#39;chłopaków&#39; wielu i jakim sposobem oni budują sobie domy w Polsce, kupują samochody itd. Nikt jeszcze chyba nikogo w Polsce za poker i bukmacherke nie ukarał, przynajmniej mi o tym nie wiadomo, a jeśli wam tak to proszę o jakieś konkrety.;)
 
M 0

matylda111

Użytkownik
Przypominam wszystkim że 3 miesiące temu Trybunał Konstytucyjny uznał podatek od nieujawnionych za niekonstytucyjny. Tego samego zdania jest NSA wyrok z 13 sierpnia 2013 sygn. II FSK 2370/11. Tak więc sytuację &quot;wygrałem sporą kasę, wezwał mnie Urząd Skarbowy&quot; można zaskarżyć do sądu (a następnie do Trybunału Konstytucyjnego) ponieważ na dziś odpada podstawa obliczenia podatku (art. 20 ust. 3 updof). I nie ma jej do czasu, aż ustawodawca znowelizuje przepisy dot. nieujawnionych (a to może potrwać parę lat).
Pozdrawiam
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Przypominam wszystkim że 3 miesiące temu Trybunał Konstytucyjny uznał podatek od nieujawnionych za niekonstytucyjny. Tego samego zdania jest NSA wyrok z 13 sierpnia 2013 sygn. II FSK 2370/11. Tak więc sytuację &quot;wygrałem sporą kasę, wezwał mnie Urząd Skarbowy&quot; można zaskarżyć do sądu (a następnie do Trybunału Konstytucyjnego) ponieważ na dziś odpada podstawa obliczenia podatku (art. 20 ust. 3 updof). I nie ma jej do czasu, aż ustawodawca znowelizuje przepisy dot. nieujawnionych (a to może potrwać parę lat).
Pozdrawiam
Biorąc pod uwagę socjalistyczne podstawy tego &quot;państwa&quot;,
spodziewałbym się zamiast tego podatku, zwykłych ... osadzeń. Bez &quot;ą&quot; ???? .
Osadzeń w więzieniu, zamiast wpłaty &quot;podatku&quot;. ????
-----------
I jeszcze o tym, że zobowiązania podatnika muszą się jednak przedawniać. Do tego momentu musiały ale jednocześnie nie musiały ????
http://podatki.onet.pl/trybunal-konstytucyjny-podatki-musza-sie-przedawni,19925,5581434,1,agencyjne-detal
 
M 0

matylda111

Użytkownik
Osadzeń raczej nie będzie bo brak jest podstawy obliczenia podatku (art. 20 ust. 3 updof) czyli powodu osadzenia.
Dzięki wielkie za link!!! :jupi: Przyznam że nie wiedziałam o tym. Kurcze, ale jazda!!!! Wygląda na to że sprawiedliwość i poszanowanie człowieka w naszym &quot;państwie prawa&quot; zaczyna powoli raczkować.
A swoją drogą, ciekawe jak się ma do tego wyrok TK z dnia 19 czerwca 2012 r. Sygn. akt P 41/10:
&quot;Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przedawnienie nie jest konstytucyjnie chronionym prawem podatnika, mimo że wywodzi się z konstytucyjnej zasady bezpieczeństwa prawnego.
Nie narusza konstytucji karanie dziesięciokrotnie wyższym podatkiem za nieuiszczenie PCC od pożyczki, nawet jeśli upłynął już termin przedawnienia zobowiązania podatkowego.&quot;
A w dwóch następnych wyrokach SK 18/09 i SK 40/12 że podatki muszą się przedawniać. Upps, przepraszamy za pomyłkę która się przydarzyła rok temu :roll:
Taxoline.pl Zespół Zarządzania Wiedzą, 2013-10-09:
&quot;Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego z pytaniem prawnym, dotyczącym zbadania zgodności z Konstytucją przepisu ustawy o PIT dotyczącego opodatkowania dochodów z tzw. źródeł nieujawnionych, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r.”
 
chuck9004 10

chuck9004

Użytkownik
Z racji tego, iż ustawy prawne rozumiem średnio zapytam wprost. Jeśli będę chciał wypłacić z jakiegoś bukmachera przykładowe 9000 zł to nic złego nie powinno mnie spotkać?
 
kubust 40

kubust

Użytkownik
Z racji tego, iż ustawy prawne rozumiem średnio zapytam wprost. Jeśli będę chciał wypłacić z jakiegoś bukmachera przykładowe 9000 zł to nic złego nie powinno mnie spotkać?

Jakbyś zrozumiał ustawę to byś pewnie się przeraził ;)

Więc udzielę najpierw odpowiedzi na Twoje pytanie, a potem na pytanie które chciałeś faktycznie zadać.

1) Z racji ustawy a także wcześniejszych przepisów podatkowych grożą Ci bez wątpienia konsekwencje chociażby ze strony urzędu celnego.

2) W praktyce, niestety - albo i stety - został stworzony martwy przepis, którego nikt nie jest w stanie/ani pewnie specjalnie nie chce, weryfikować. To znaczy, że póki co RACZEJ nic Ci nie grozi. Co będzie za rok czy dwa nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
madman01 12,5K

madman01

Użytkownik
Tak czytam ten wątek i nasuwa mi się pytanie. Jaka kwotę obowiązkowo banki muszą rejestrować (monitorować) bo widze że są różne opinie na ten temat...
 
M 0

monal

Użytkownik
Pewnie to pytanie już padło, ale chciałbym wiedzieć do jakiej kwoty można zrobić przelew na konto bankowe z bukmachera(zagranicznego) tak żeby się nikt nie doczepił niepotrzebnie. Czy to 2,5 tys euro nadal obowiązuje czy podejrzenia wzbudzają dużo niższe kwoty? To jest suma przelewów w danym okresie czy jednorazowy wpływ?
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Pewnie to pytanie już padło, ale chciałbym wiedzieć do jakiej kwoty można zrobić przelew na konto bankowe z bukmachera(zagranicznego) tak żeby się nikt nie doczepił niepotrzebnie. Czy to 2,5 tys euro nadal obowiązuje czy podejrzenia wzbudzają dużo niższe kwoty? To jest suma przelewów w danym okresie czy jednorazowy wpływ?
doczepić się może o każdą kwotę
2 500 euro? co to za limit i gdzie obowiązuje?
banki każdorazowo muszą rejestrować przelewy będące równowartością 15 tys. euro, ale odpowiednią adnotację do fiskusa wysyłają dopiero wówczas, gdy zachodzi podejrzenie co do legalności przeprowadzanej transakcji
http://banking-magazine.pl/2013/05/10/przelewy-na-duze-kwoty-a-kontrola-urzedu-skarbowego/
 
Do góry Bottom