>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

R 125

roger12

Użytkownik
Temat ma największe zainteresowanie na forum ????
a tak na poważnie może moderatorzy lub admini ułożyli by jakiś regulamin że jak ktoś wygra do xxx zl to sie nikt nie czepi. Każdy kto będzie się interesował przeczyta i będzie wiedział. Także jakby admini/moderatorzy robili taką informacje(regulamin) to radzę dodać iż najbezpieczniejsze jest konto monenybookers i karta MB.
edit. Moje pytanie jeszcze bo czytałem posty ale nie znalazłem czy jak przychodzi przelew np z bet-at-home czy bank ma wygląd iż to przyszło z bet-at-home czy tylko pisze iż to przelew z zagranicy i tyle??
 
H 0

hans1410

Użytkownik
Przejrzyj cały temat, a nie tylko sprawdziłeś ile autor był na forum to z pewnością przekonasz się, że sprawa tu poruszana jest autentyczna. Jedynie faktem jest, że ostatnio konkretów tu nie widać co nie znaczy, że ich nie będzie.
Co do tego to nie żartuj ;) Jak znam to co podać mam z imienia i nazwiska czy skan dowodu wystarczy :grin:, to by było równie bezsensu temat jak te z początku wakacji, w których nowi się pytają co grać jak się sezon piłkarski skończy.
Darius010, fakt, w pewnej części tematu Vader wspomina że na prośbę autora usunął część danych i że autor raczej na forum już się nie odezwie. Mogę za tym przyjąć że sprawa jest autentyczna, chodź przekonany o tym do końca nie jestem.
Co do Twojej drugiej uwagi to oczywiście że nie chodziło mi o podawanie z imienia i nazwiska ???? , ale o to że nikt więcej (przez 26 stron tego tematu) nie napisał że miał jakieś problemy ze strony US. Nie znalazłem też nic na ten temat w google. Ani jednego przykładu.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Darius010, fakt, w pewnej części tematu Vader wspomina że na prośbę autora usunął część danych i że autor raczej na forum już się nie odezwie. Mogę za tym przyjąć że sprawa jest autentyczna, chodź przekonany o tym do końca nie jestem.
Co do Twojej drugiej uwagi to oczywiście że nie chodziło mi o podawanie z imienia i nazwiska ???? , ale o to że nikt więcej (przez 26 stron tego tematu) nie napisał że miał jakieś problemy ze strony US. Nie znalazłem też nic na ten temat w google. Ani jednego przykładu.
Z prostego powodu, jak ktos ma taki problem to nie pisze na forach tylko idzie do radcy prawnego. No ale jak pokazuje ten temat zdarzaja sie wyjatki.
 
kangur-60259 72

kangur-60259

Użytkownik
Pewna osoba napisała mi coś takiego:
,, Od 2 lat odprowadzam podatek od wygranych z zakładów bukmacherskich do Urzędu skarbowego. Podatek wynosi 10%. W ciągu roku normalnie wypłacam pieniądze z buka na konto bankowe.Dostałem w US numer konta na jakie mam wpłacać ten podatek.Podatek można płacić na bieżąca lub przy rocznym rozliczeniu tzw PIT. Gram u buków zarejestrowanych w unii (gamebookers unibet bet365). Więc Panowie do skarbówki a nie gdybać...&quot;
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Płaci 10% podatek od gry na zakładach wzajemnych w necie?? To może niech zacznie też kraść. Później z ukradzioną kasą pójdzie do Urzędu Skarbowego i będzie płacił 10% podatek...
Bzdury kompletne. Nie wierzę nawet, żeby Urząd Skarbowy w Koluszkach Małych powiedział mu coś takiego. A co dopiero podał mu konto na które ma wpłacać. Chyba, że wpłaca na prywatne konto bankowe jakiegoś pracownika US.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
vader 2,8K

vader

Forum VIP
US Ząbkowice Śląskie. Pyta się jeszcze czy ty byłeś w US z tą sprawą (albo ktokolwiek)?
Po pierwsze mało mądre pisać jaki to dokładnie US.
Po drugie. Tak byłem. Rozmawiałem z kimś (nieoficjalnie/towarzysko z wiadomych względów - i nie z żadną Panią Hanią z okienka) z Urzędu Skarbowego (wojewódzkiego) i ktoś mi dokładnie tak powiedział.
Ponadto moją wiedzę czerpię także z wykształcenia prawniczego oraz doświadczenia zawodowego.
 
mythic 10

mythic

Użytkownik
znalazlem w necie cos takiego:
&quot;1.09.2010
Czy wygrana w zakładach bukmacherskich jest przychodem podlegającym opodatkowaniu?
Gram w zakładach bukmacherskich i zdarza mi się wygrywać spore kwoty. Czy muszę je zgłaszać w urzędzie skarbowym jako dochód?


Podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich organizowanych przez podmiot polski uiszcza osoba prowadząca zakłady, a więc wygranej nie dolicza się już do dochodów wykazywanych w deklaracji. Wygrane w zakładach organizowanych przez podmioty zagraniczne są natomiast rozliczane na zasadach ogólnych, co oznacza konieczność wykazania ich w deklaracji jako przychód.


Co do zasady, wygrane w zakładach bukmacherskich podlegają opodatkowaniu, bez względu na to czy organizowane są w Polsce, czy za granicą. Od miejsca siedziby organizatora zależy natomiast sposób opodatkowania.

Wygrane w zakładach bukmacherskich organizowanych przez podmiot polski podlegają opodatkowaniu na podstawie ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z jej przepisami płatnik (organizator zakładów) ma obowiązek pobrać i odprowadzić do urzędu skarbowego zryczałtowany podatek w wysokości 12% od sumy wygranej (art. 75 w zw. z art. 71 ust. 1 oraz art. 74 pkt 7 ww. ustawy). W rezultacie wygrana, którą Pan otrzymuje, jest już pomniejszona o kwotę podatku. W związku z tym nie ma Pan obowiązku zgłaszać wygranej w urzędzie czy wykazywać jej w zeznaniu podatkowym.

Inaczej jest w przypadku wygranych w zakładach organizowanych przez zagraniczne podmioty. Wygrane w takich zakładach stanowią przychód, a w konsekwencji wykazuje się ich kwotę w zeznaniu rocznym. Wygrana taka stanowi przychód z innych źródeł i podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych.
Zwolnienie od podatku
Wspomnieć również należy o zwolnieniu podatkowym, jakie przewidują polskie przepisy (art. 21 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Opodatkowaniu nie podlegają bowiem wygrane w grach losowych i zakładach wzajemnych (są to m.in. zakłady bukmacherskie) nieprzekraczające kwoty 2.280 zł. Co istotne, kwota 2.280 zł dotyczy jednorazowej wygranej. W związku z powyższym, jeżeli każda z wygranych z osobna nie przekracza wspomnianej sumy, to organizator zakładów nie potrąca podatku. W rezultacie otrzymuje Pan wygraną w pełnej kwocie i również nie ma obowiązku zgłaszania jej do US.
Powyższe zwolnienie dotyczy jedynie wygranych uzyskanych w Polsce. Wygrane otrzymane za granicą podlegają opodatkowaniu i zwolnieniom ustanowionym przez właściwe prawo krajowe.


Podstawa prawna
- art. 71 ust. 1, art. 74 pkt 7 i art. 75 ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U. nr 201, poz. 1540 ze zm.),
- art. 21 ust. 1 pkt 6a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2010 r. nr 51, poz. 307 ze zm.).&quot;
 
yryrty 0

yryrty

Użytkownik
Krótko mówiąc to sytuacja jest taka, że lepiej nie grać wcale! ???? Albo grać i to co się wygra to później przegrać. Bo i tak duża kasa wygrywana co jakiś czas wygląda na to, że stanowi problem.

Najlepiej jak by te wygrane były opodatkowane tak jak u naziemnych 12% i był by spokój.

Przecież nie jadna osoba już wygrała taką kase która została przelana na jej konto i za to kupiona jakaś niezła fura, tylko brakuje by ktoś to potwierdził jak jest naprawdę.
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
Krótko mówiąc to sytuacja jest taka, że lepiej nie grać wcale! ???? Albo grać i to co się wygra to później przegrać. Bo i tak duża kasa wygrywana co jakiś czas wygląda na to, że stanowi problem.

Najlepiej jak by te wygrane były opodatkowane tak jak u naziemnych 12% i był by spokój.

Przecież nie jadna osoba już wygrała taką kase która została przelana na jej konto i za to kupiona jakaś niezła fura, tylko brakuje by ktoś to potwierdził jak jest naprawdę.
Po co pisać takie banały? Do kilkudziesięciu tysięcy rozsądnie przelewanych na konto nikt się nie przyczepi. Przy kwocie kilkuset tysięcy można założyć konto bankowe w kraju, w którym gra na necie jest legalna i mieć święty spokój. Jedna wizyta u rozsądnego doradcy finansowego i za 100 zł masz podane rozwiązanie na tacy.

Duża kasa wygrywana co jakiś czas stanowi problem? Ja tam chciałbym mieć tylko takie problemy.

5000 zł to kropelka w morzu przelewów. Jeśli będziesz miał w MB potwierdzoną tożsamość i potwierdzone konto bankowe to wypłacisz to bez problemu. Nikt o nic nie będzie pytał, bo 5000 zł spokojnie można &#39;oszczędzić&#39;. Najpierw ugraj 5000 i nie martw się na zapas ;).
 
maloey 30

maloey

Użytkownik
Najlepiej jak by te wygrane były opodatkowane tak jak u naziemnych 12% i był by spokój.
Nie każdemu chce się biegać do ziemniaka i tam zawierać zakłady. A tak to trzeba się trochę pomartwić. I każdy musi chyba sam myśleć jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam moderatorów;p.
 
I 0

infirmus

Użytkownik
Uf, przebrnąłem przez te 26 stron tematu, było ciężko :mrgreen:
Co prawda zadawane tutaj pytania i wątpliwości są czysto teoretyczne, bo założę się, że 2/3 użytkowników tego forum nigdy na zakładach nie ugrało takiej kasy.
Ale nasuwają mi się 2 pytania, na które chyba nikt tu jeszcze nie odpowiedział.
Pytając, mam tu na myśli tylko i wyłącznie schemat wypłacania - Buk -&gt; MB -&gt; Polski bank.
1. Banki mają obowiązek rejestrowania i zgłaszania przelewów powyżej 15tys. euro (lekko ponad 60tys. zł). Jednakże z postów i niektórych linków wynika, że nawet dzielenie tej sumy na kilka mniejszych transz może być zsumowane i wzięte pod uwagę. Szczególnie, że wszystkie przelewy pochodziłyby z MB. Zastanawiam się więc teraz z jakiego okresu rozliczeniowego przelewy z jednego konta (MB) mogą być zsumowane, aby przekroczyły sumę podlegającą kontroli. Czy jeśliby np. w ciągu roku suma przelewów z konta MB przekroczyła 15tys. euro (co miesiąc przelewałbym sobie niecałe 1,5tys. euro), to bank mógłby powiadomić US? Nie mogę nigdzie znaleźć, czy te 15tys. euro dotyczy tylko jednorazowego przelewu, czy sumy przelewów w jakimś określonym okresie rozliczeniowym.
2. Nie znam zbytnio prawa podatkowego i skarbowego. Piszecie tutaj o zainteresowaniu US w przypadku dokonywania większych zakupów (dom, samochód). Od jakiej kwoty zakupu istnieje obowiązek powiadomienia urzędu skarbowego o nim? Chodzi tylko o tak duże rzeczy, jak samochód za 50tys. lub dom za 300tys., czy także nawet telefon za kilka stówek lub laptop za góra 2tys.?
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Od jakiej kwoty zakupu istnieje obowiązek powiadomienia urzędu skarbowego o nim? Chodzi tylko o tak duże rzeczy, jak samochód za 50tys. lub dom za 300tys., czy także nawet telefon za kilka stówek lub laptop za góra 2tys.?
Taki obowiązek nie istnieje.
Źle zrozumiałeś to co ludzie tu pisali.
W skrócie chodzi o to, że nie mając stałego źródła dochodu (patrz praca) nie powinno cię b stać na kupno domu za kilkaset tysięcy zł.
Jeżeli jakiś &quot;bezrobotny&quot;, który dajmy na to nie wygrał wcześniej w totka zaczyna szastać kasą na to skarbówka zacznie się czepiać
Na wszystko trzeba mieć kwity:?.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Jest takie coś jak, PIT, są życzliwi sąsiedzi ( uwierz, że to jest plaga i US bardzo często uzyskuje od takich osób info), po za tym US może poznać twoje zarobki bezpośrednio z zakładu pracy; zeznania, deklaracje ,wykazy złożone przez podatnika, informacje dostarczone przez płatników (np. zakład pracy), dane uzyskanych od instytucji finansowych (np. biur maklerskich).
Informacje o majątku podatnika zdobyte w czasie postępowania podatkowego lub kontroli. I tak dalej
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Nie nie musisz.
Ale jeżeli nie uzyskałeś w ciągu roku w tej chwili chyba nieco ponad 3 tysięcy złotych to żaden PIT nie powinien cię interesować.
 
Do góry Bottom