>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

I 1

icytower77

Użytkownik
Po co przelewać kase do banku? Mozecie wypłacać na netellera i potem z bankomatu i nikt sie o tym nie dowie, no chyba ze kupicie samochód za 100 000 pln a jestescie bezrobotni i sąsiad was sprzeda do US, ale zawsze można pograć grube kupony u naziemnego z minimalnym zyskiem i uzyskać zaświadczenie o wygranej. Jak wypłacić duże sumy od buka problemem nie jest, problem jest jak zrobić duże pieniądze bo wypłata od buka to mały pikuś.
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
no właśnie .... tak sobie ostatnio dumałem jak to jest z tymi ziemniakami. Ogólnie wiadomo, że bukmacherka u ziemniaków jest legalna i teraz mam małe pytanko. Przykładowo wygrałem 50 tyś, już po odliczeniu wszelakich podatków mam te 50 tyś na czysto, odebrałem pieniądze i pójdę do banku wpłacić na konto. Wpłacę je i wtedy bank poinformuje US o tym przelewie, a US mnie wezwie w celu wyjaśnienia skąd mam te pieniądze? .... z związku z tym jak mogę ich zapewnić o legalności tych pieniędzy? Buk u którego wygrałem wystawi mi jakiś świstek, fakturę, zrobi kopie kuponu i z tym się mogę okazać? .. czy jak?

swoją droga mam drugie pytanko. Wiecie gdzie mogę znaleźć ( jeżeli w ogóle jest ) zestawienie, w jakich krajach bukmacherka online jest legalna, a w jakich nie? Jeżeli jest takie zestawienie to prosiłbym o link na pw . Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.
Pozdrawiam.
E: mam jeszcze jedno pytanko. Do jakiej kwoty mniej więcej można swobodnie wypłacać kasę z buków, gdzie banki nie będą zbytnio w nią ingerować a przede wszystkim informować US o tym?
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
no właśnie .... tak sobie ostatnio dumałem jak to jest z tymi ziemniakami. Ogólnie wiadomo, że bukmacherka u ziemniaków jest legalna i teraz mam małe pytanko. Przykładowo wygrałem 50 tyś, już po odliczeniu wszelakich podatków mam te 50 tyś na czysto, odebrałem pieniądze i pójdę do banku wpłacić na konto. Wpłacę je i wtedy bank poinformuje US o tym przelewie, a US mnie wezwie w celu wyjaśnienia skąd mam te pieniądze? .... z związku z tym jak mogę ich zapewnić o legalności tych pieniędzy? Buk u którego wygrałem wystawi mi jakiś świstek, fakturę, zrobi kopie kuponu i z tym się mogę okazać? .. czy jak?



swoją droga mam drugie pytanko. Wiecie gdzie mogę znaleźć ( jeżeli w ogóle jest ) zestawienie, w jakich krajach bukmacherka online jest legalna, a w jakich nie? Jeżeli jest takie zestawienie to prosiłbym o link na pw . Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Pozdrawiam.

E: mam jeszcze jedno pytanko. Do jakiej kwoty mniej więcej można swobodnie wypłacać kasę z buków, gdzie banki nie będą zbytnio w nią ingerować a przede wszystkim informować US o tym?
Przy odbiorze kasy bukmacher daje Ci zaswiadczenie do US o uzyskaniu takiego przychodu w sposob legalny (czyli ze zaplaciles podatek od tego). Powyzej kwoty 2248zl (czyli kupony z dodatkowym podatkiem) bukmacher ma obowiazek sam z siebie wydac Ci takie zaswiadczenie (tego na 100% pewien nie jestem.... ale tak na 95% ;-) , w przypadku mniejszych wygranych buk wydaje Ci to zaswiadczenie na Twoja prosbe. Ale 50tys. to sie raczej w centrali buka odbiera (w punktach bywaja problemy z wyplata jednorazowo 2 tys.) i przy takich kwotach nie wiem (sa to tylko moje domysly) czy buk sam nie ma obowiazku zgloszenia tego faktu do US.
 
prof 21,7K

prof

Użytkownik
Polska do dzifny kraj... niby hazard jest nielegalny to dlaczego zaden bukmacher polakom nie zablokuje mozliwosci gry onlinne wiedzac ze w Polsce jest to zakazane i nikt na to nie naciska?.. Dodatkowo jeszcze reklamuja zaklady sportowe ale nie oczywiscie nie wolno grac ????
Ten filmik bedzie idealny do tego tematu
http://www.youtube.com/watch?v=3EmrC2bYaMA
Pamietam ogladalem to na zywo
 
przemoevil 283

przemoevil

Użytkownik
Przy odbiorze kasy bukmacher daje Ci zaswiadczenie do ZUSu o uzyskaniu takiego przychodu w sposob legalny (czyli ze zaplaciles podatek od tego). Powyzej kwoty 2248zl (czyli kupony z dodatkowym podatkiem) bukmacher ma obowiazek sam z siebie wydac Ci takie zaswiadczenie (tego na 100% pewien nie jestem.... ale tak na 95% ;-) , w przypadku mniejszych wygranych buk wydaje Ci to zaswiadczenie na Twoja prosbe. Ale 50tys. to sie raczej w centrali buka odbiera (w punktach bywaja problemy z wyplata jednorazowo 2 tys.) i przy takich kwotach nie wiem (sa to tylko moje domysly) czy buk sam nie ma obowiazku zgloszenia tego faktu do ZUS.
Do ZUS- u???
Co Ty piszesz?
Co ma wspólnego hazard z tą instytucją? Oni wypłacają emerytury i renty, chyba pomyliłeś z Urzędem skarbowym.
 
I 1

icytower77

Użytkownik
no właśnie .... tak sobie ostatnio dumałem jak to jest z tymi ziemniakami. Ogólnie wiadomo, że bukmacherka u ziemniaków jest legalna i teraz mam małe pytanko. Przykładowo wygrałem 50 tyś, już po odliczeniu wszelakich podatków mam te 50 tyś na czysto, odebrałem pieniądze i pójdę do banku wpłacić na konto. Wpłacę je i wtedy bank poinformuje US o tym przelewie, a US mnie wezwie w celu wyjaśnienia skąd mam te pieniądze? .... z związku z tym jak mogę ich zapewnić o legalności tych pieniędzy? Buk u którego wygrałem wystawi mi jakiś świstek, fakturę, zrobi kopie kuponu i z tym się mogę okazać? .. czy jak?

swoją droga mam drugie pytanko. Wiecie gdzie mogę znaleźć ( jeżeli w ogóle jest ) zestawienie, w jakich krajach bukmacherka online jest legalna, a w jakich nie? Jeżeli jest takie zestawienie to prosiłbym o link na pw . Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.
Pozdrawiam.
E: mam jeszcze jedno pytanko. Do jakiej kwoty mniej więcej można swobodnie wypłacać kasę z buków, gdzie banki nie będą zbytnio w nią ingerować a przede wszystkim informować US o tym?
Jesli chodzi o naziemnego to od wygranej do kwoty 2248 pln naliczany jest 10% podatej obrotowy. Powyżej tej sumy naliczany jest drugi podatek - podatek od wygranej - drugie 10% czyli razem 20%. Przykładowo grasz kupon za 1000 pln z ako 4 i wygrywasz 1000 x 4 x 0,9 x 0,9 =3240
Gdybys zagrał 2 takie same kupony tylko ze po 500 to wygrasz wiecej bo nie załapiesz sie na dodatkowy podatek od wygranej tylko na standardowy podatek obrotowy:
(500 x 4 x 0,9) x 2 = 3600
Przy kwocie 1000 rozkładając stawke na więcej niż jeden kupon nie tracisz dodatowych 360 pln
Przy wyzszych stawkach rozkładasz to na duzo wiecej kuponów tak by wygrana na jednym kuponie nie przekroczyła kwoty 2248 pln(chyba to jest taka kwota moge sie mylic o kilkadzisiat pln) Przykładowo wygrasz w necie 50 000 i potem mozesz sobie powolutku tym pograc u naziemnego. Przykładowo grasz kilka kuponów po 10 000( o ile przyjmą za taką stawkę i rozkladasz to na iles tam mniejszych kuponów) na jakis super pewny mecz takl by byc na minimalnym plusie. Kupony wchodzą kazesz babce zeby wypisala Ci zaswiadczenie o wygranych i wtedy US jak sie doczepi to mozesz być spokojny bo pokazesz im kopie czy oryginały zaswiadczen i mogą Ci naskoczyć.
Jesli wygrywasz wieksza kwote u naziemnego a nie masz bardzo wysokich zarobkow to lepiej koniecznie upomnij sie o zaswiadczenie o wygranej. Banki maja chyba obowiązek informowac US o kwotach chyba od 15 000 euro.
WYPŁACAJCIE DUŻE SUMY NA NETELLERA A POTEM KARTĄ Z BANKOMATU NORMALNIE. TO JEST JEDYNY SPOSÓB DZIĘKI KTÓREMU URZĄD SKARBOWY SIĘ NIE DOWIE BO NIE MACIE KASY W BANKU TYLKO BEZPOŚREDNIO WYPŁACACIE Z KARTY NETELLERA
Bukmacherka online jesy zgodna z konstytucją euripejską a wiec co za tym idzie US nigdy w życiu moim zdaniem nie odważyłby sie zabrać komuś 75% wygranej jak gdzies juz czytałem. Uwazam ze jest to zwykłe straszenie. Gdybym miał odpwiednio duże śrdoki finansowe dzięki grze u buka w necie to bym celowo wypłacił dużą sumę na konto bankowe by sprawdzić jak sie sytuacja potoczy. Nigdy nie rozmawiałem z żadnym prawnikiem na ten temat ale stoi za mną Unia Europejska a wiec wydaje mi sie ze odzyskałbym 100% kwoty którą by mi zabrał US a nawet bym sie domagał odszkodowania....
 
jack23 2

jack23

Użytkownik
Nie zrozumiałeś chyba czegoś ????
,,W Sejmie odbyło się jego pierwsze czytanie, po którym projekt został skierowany do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych. Planowana nowelizacja zakłada, że oprócz zarejestrowania transakcji o równowartości 15 tys. euro przedsiębiorcy będą także musieli poinformować o tym generalnego inspektora informacji finansowej (GIIF)&quot;
,,Zgodnie z projektem obowiązkiem rejestracji transakcji zostaną objęte..&quot;
Jest to projekt ustawy, nie słyszałem , że została już przyjęta, nie ma żadnych informacji o tym.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
nie czaje;/ W Polsce zabronione jest gra u Bukmacherow?? Jak to&gt;?
A to się obudziłeś. W naziemnych jak widać gra jest legalna, ale już hazard online nie. I szczerze mówiąć jest to nielogiczne posunięcie polskich władz. Gdyby w Polsce był legalny hazard online to na pewno przyniosłoby to dla kraju ogromne zyski, bo nie od dziś wiadomo, że na tym &quot;nielegalnym&quot; rynku obracane są kwoty sięgające kilku miliardów. Przydałaby się też zmiana dotycząca tradycyjnej bukmacherki, czyli zdjęcie podatku 10%, bo umówmy się ci wszyscy ludzie co grają, to w większości przegrywają, więc niedość, że tracą swoje pieniądze, to jeszcze państwo im zabiera 10%, powinien zostać ten podatek zniesiony a większy podatek dla firm bukmacherskich, ponieważ wiadomo, że prawdziwe kokosy to w tej zabawie one mają. Kasyna też powinny mieć swobodę działania, a nie jak teraz, że porządnej maszyny wrzutowej nie można dać, tylko te z niskimi stawkami. Niektórzy próbują to obejść, jednak wtedy po pewnym czasie wpada CBŚ i zabiera sprzęt i dowala grzywnę. Gdyby było inne prawo, powstałyby kasyna z prawdziwego zdarzenia, bez limitów wygranych, stawki zaraz wzrosłyby na odpowiedni poziom, wtedy uderzyć z podatkami w firmy i już duże przychody dla państwa, ale jak wiadomo nie od dziś, zamiast szukać tego typu rozwiązań, to lepiej obniżyć emerytury.
 
S 11

support75

Użytkownik
Przykładowo grasz kilka kuponów po 10 000( o ile przyjmą za taką stawkę i rozkladasz to na iles tam mniejszych kuponów) na jakis super pewny mecz takl by byc na minimalnym plusie. Kupony wchodzą kazesz babce zeby wypisala Ci zaswiadczenie o wygranych i wtedy US jak sie doczepi to mozesz być spokojny bo pokazesz im kopie czy oryginały zaswiadczen i mogą Ci naskoczyć.
Jesli wygrywasz wieksza kwote u naziemnego a nie masz bardzo wysokich zarobkow to lepiej koniecznie upomnij sie o zaswiadczenie o wygranej.
nie wiem do końca jakie zaświadczenie wystawiłby buk.
grasz za 50 000 wygrywasz 52 000. Wygrana wyniosła 2 000.
Wystarczy ze napisze &quot;Gracz zainwestował 50 000 zł, wygrywając przy tym 2 000 zł&quot; i już jestes w dupie.
Ziemniaki i US nie są chyba aż tak głupie.
 
I 1

icytower77

Użytkownik
Nie chodziło mi zeby grać od razu za 50 000 bo to zbyt ryzykowne jak ktoś wygra powiedzmy 100 000 na necie tylko spokojnie grać co jakiś czas kupony po 10 k
z tego co wiem to na takim zaświadczeniu jest tylko napisana wygrana i nasze dane osobowe
ze strony sts kawałek regulaminu:
spółka ma obowiązek wystawić na żądanie wygrywającego zaświadczenie o uzyskanej wygranej. Zaświadczenie to jest drukiem ścisłego zarachowania i musi spełniać wymogi określone w przepisach ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach
i zakładach wzajemnych i wydanych na jej podstawie przepisów wykonawczych.
 
M 0

mppoznan

Użytkownik
Pomysłu nie mam co mógłbyś zrobić. A co mogą Tobie zrobić? Skarbówka dobierze się do Ciebie że masz lewy dochód i dalej już sankcje według kodeksu karnego, w najgorszym wypadku więźnie ( a kasę chyba i tak Tobie zabiorą).
Zaznaczę że nie wiem czy tak zrobią ale mogą zrobić co napisałem.
No cóż jeśli to nie prowokacja to mam nadzieję że jakoś z tego wybrniesz...
Pozdro
hehe więzienie, dobre sobie.
No i co mu to da? Myślisz że uwierzą na słowo ? Zaczną sprawdzać i po cudownym adresie IP dojdą że wszystkie zakłady i operacje na koncie były prowadzone z Polski, co więcej z miejsca zamieszkania mniemam. Poza tym jakieś dowody na to, że rzeczywiście przebywał za granicą będzie mieć ? I już masz kolejny zarzut. Jak piszesz prawde to powiedz prawnikowi że dasz mu 10% jak Cie urządzi na czysto i zobaczysz jak się postara ????
kto zacznie sprawdzać po IP ?
bank... nie przesadzajcie, prędzej skarbówka mandat wystawi na pare tys i powie idź chłopie do domu, niż będzie robić śledztwo po IP
czyli jesli robimy np przelew na konto w polsce na powiedzmy 1000zl miesięcznie, to bank nie patrzy na nas podejrzanie ?
kwota ..hmm powiedzmy.. 5 000 10 000 zl miesięcznie moze wzbudzic podejrzenia ?
jest jakaś minimalna kwotą przy której (wpłata/wypłata) bank musi to zgłaszać do skarbówki - chyba w polsce 20tys ?
to że bank zgłosi to do skarbówki nie oznacza, ze skarbówka cokolwiek z tym zrobi, ma być po prostu to odnotowane, a kiedyś jak będą chcieli i mieli to mogą to sprawdzić tą akurat przypadkową transakcje.
heh... mylisz sie. kazdy bank ma opracowany pewien system, przykladowo maja filitry odbiorcze, tzn jesli przyjdzie jakikolwiek przelew z konta xyz123 to zapisuje sie w systemie iz dany odbiorca otrzymal z tego konta kase. w czym problem by dodac do filtru ogolnodostepne numery kont z ktorych robia wyplaty nawieksze buki? ponadto, otrzymujac po kilka przelewow na kwote o ktorej wspomniales wyzej, rowniez system to wychwyci. przelewow jest sporo, ale bank ma rowniez sporo kasy i nie maly personel.
Ktos dobrze wyzej wspomnial, tyle ze fiskus i banki to jedna mafia. chyba nie zapomna wspomniec kolega z fachu (owszem) ze jest taki i taki delikwent...
przypuszczam ze wasze wypowiedzi nie sa poparte autopsja. ????
bank nie jest powiązany mafijnie z fiskusem,
kazdemu bankowi zalezy mocno na ochronie danych osobowych klienta, i w każdym przypadku, kiedy będzie to mozliwe bank nie udzieli odpowiedzi US czy Policji, Prokuratorowi o kliencie - jezeli tylko da się to z punktu prawnego zrobić.. bo jeżeli jest sprawa taka ze musi podać - to wiadaomo - prawo respektuje i poda..
Tak, korzystam. Pomyśl trochę - jak polski fiskus może sprawdzać transakcje instytucji mieszczących się poza granicami kraju i niepodlegających polskiemu prawu?
fiskus jak narazie to zaczyna ścigać sprzedających na allegro,
a co dopiero moneybookers - to juz wyższa szkoła jazdy... i dla niego na razie czarna magia..
a najlepiej niech zamkną autora tematu za ściemę...nie wierze w taką historie...ludzi gra masa w zaklady przez neta ale nikt rozsądny nie zbiera kasy aż do 60 tysięcy LOL i calosc przelew na konto...dla mnie dziecinna historia...typu &quot;no co by było gdyby&quot;...60 tysięcy to on widział...chyba postów na forum....żenada kolego :/
zgadza się, to pewnie jest bajka, kto przy zdrowych zmysłach trzymał by u bukach 60tys,
jezeli klient dajmy na to wpłącił na początek kilka tysiecy do buka, to przy ugraniu 100 - 200% na pewno by coś wypłącił, zeby sprawdzić wogóle jak działają wypłaty, czy nie zablokują czegoś itp..
czy klient nie miał obaw - że np. bukmacher zablokuje mu pieniądze bo np. klient złamał jakiś punkt regulaminu - raczej do takiego czegoś by nie doszło, ale mając 60tys na koncie, na pewno różne niepewności by klienta nachodziły..
To dziadka PITy z pracy/emerytury są w Urzędzie. Skarbówka je zsumuje, odejmie tyle, ile według US dziadek musiał wydać na utrzymanie i wtedy może dalej podejmować decyzje.
dla darowizny 50tys, US nie będzie sumował pitów z 50 lat ;)))
poza tym dokumenty , trzeba przechowywać chyba 5 lat ?
to czy US przechowuje dłużej, ktoś wie?
Żeby wszystkich uspokoić, dzisiaj przekazałem regulamin z unibetu jaką każdy użytkownik akceptuje zakładając konto bukmacherskie dla pani mecenas, musi zapoznać się z regulaminem, polskim prawem w tej kwestii i prawem UE. Trzeba najpierw myśleć a później działać. Myślę, że za tydzień wszystko będzie wyjaśnione. Oczywiście ona przedstawi jak to wygląda z punktu prawa a nie jak te sprzeczności w prawie ominąć, bo niestety jest do darmowa konsultacja ;) (po znajomości). Skoro wygrałem znaczącą dla mnie kwotę, postanawiam rozszerzyć swoją działalność gospodarczą o profesjonalne doradztwo bukmacherskie, właśnie dzisiaj muszę poszukać odpowiedniego pkd (to takie małe odstępstwo od tematu). Pozdrawiam
i co znalazles cos z pkd ?
pytam z ciekawosci, kiedys chciałem doradzać na giełdzie ;)
mest1987, deniak ma racje z tymi przytoczonymi ustawami. Ja też już o tym wspominałem kilka razy ale ryba.
W zeszłym roku miałem to na zajęciach z Prawa karnego skarbowego i profesor podczas omawiania właśnie tego działu KKS , stał przy stanowisku, że taka osoba podlega tej karze. Co nie znaczy, że zostanie ukarana. Ale przepisy prawa są jasno sformułowane , a deniek przytoczył właściwe przepisy.
tylko ze profesor ma wiedze teoretyczną,
i w świecie profesora moża być to nielegalne,
a prawnik ma wiedzę jak to zinterpretować, żeby było legalne, co za tym idzie w świecie prawnika to może być legalne..
 
przemoevil 283

przemoevil

Użytkownik
proponuje żeby ktoś odważny który wygrał kasę sięgająca powyżej ileś tam tyś.. złotych polskich i zrobił przelew do banku. Oraz czekał na skutki... W stylu czy US dobierze się za przeproszeniem do dupy poinformuje prokuraturę a ta wsadzi do paki... (W więzieniu znajdzie się chyba internet to na forum się dowiemy że prawo jest skuteczne.)
Tu jest dużo postów i praktycznie to jest młyn na wodę... Autor tego tematu nie raczył poinformować o skutkach tego przelewu i więc pozostają domysły i przypuszczenia
 
G 46

ghs

Użytkownik
Nikt wam NIC NIE ZROBI za sam fakt grania u bukmacherów. Mogą was za to ugryźć tam, gdzie boli najbardziej, czyli w portfel.
Każdy mieszkaniec tego kraju ma obowiązek udokumentować fiskusowi na jego żądanie źródło posiadanych środków finansowych. Jeśli kolega sobie zrobił przelew na 60 000 zł, to Urząd Skarbowy wezwie go do udokumentowania, skąd ma te pieniądze. Podkreślam - udokumentowania i do tego z legalnych źródeł.
Kolega od 60 000 zł dokumentów miał na to nie będzie - betfair czy tam inny buk mu takich nie wystawi, a nawet jak wystawi, to Urząd Skarbowy ich nie uwzględni (nielegalne źródło pochodzenia).
W takiej sytuacji skarbówka zabierze mu 75%, czyli 45 000 zł.
Wszystko to było napisane po kilka razy tutaj, ale najwidoczniej trzeba powtórzyć, bo niektórym nie chce się czytać.
 
G 46

ghs

Użytkownik
mylisz sie. kazdy bank ma opracowany pewien system, przykladowo maja filitry odbiorcze, tzn jesli przyjdzie jakikolwiek przelew z konta xyz123 to zapisuje sie w systemie iz dany odbiorca otrzymal z tego konta kase. w czym problem by dodac do filtru ogolnodostepne numery kont z ktorych robia wyplaty nawieksze buki? ponadto, otrzymujac po kilka przelewow na kwote o ktorej wspomniales wyzej, rowniez system to wychwyci. przelewow jest sporo, ale bank ma rowniez sporo kasy i nie maly personel.
Otóż nie – moja znajoma pracuje w ING m.in. przy zgłaszaniu takich przelewów i żadnych takich cudów, jak sumowanie, tam nie ma.
 
P 1

premi

Użytkownik
ghs ma rację. Również wiem to od osoby pracującej w banku i do skarbówki zgłaszane są jednorazowe &quot;strzały&quot; powyżej 15 tys. euro. Żadnym sumowań nie ma.
 
Do góry Bottom