>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

deniak 0

deniak

Użytkownik
Artykuł odnosi się do organizatorów zakładów a wspomniany paragraf tylko do graczy. Fakt, nie jestem prawnikiem, to moja interpretacja.

Ogólnie, jeśli ktoś ogarnia ten galimatias, to gratuluję:
Zmiany w ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
W wyniku nowelizacji ustawy wygrane w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagrody związane ze sprzedażą premiową, uzyskane w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, opodatkowane dotychczas progresywną skalą podatkową, objęto 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym na równi z takimi samymi przychodami uzyskanymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Gry i zakłady wzajemne urządzane i prowadzone na podstawie przepisów obowiązujących w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarskiej będą korzystały z tych samych zasad opodatkowania oraz zwolnień podatkowych co gry organizowane w Polsce.
Kodeks karny skarbowy.
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym
 
M 0

mest1987

Użytkownik
Widzę, że ponownie rozgorzała dyskusja, a najmądrzejszy jest deniak. Zatem proponuje żeby każdy robił co chce bo skoro pisanie, że pani mecenas nie jest na czasie z legalnością prawa jest trochę tak samo głupie jakbyś swojego ojca uczył robić dzieci. Z resztą w Polsce zawsze jest najwięcej lekarzy i trenerów, a z tego postu wnioskuję że przybywa coraz więcej prawników. Skoro boisz się o skarbówkę to proponuję przestać grać, to będzie najlepsze wyjście. Ja się dowiedziałem i jestem spokojny, proponuje pójść do prawnika rzucić mu te cytaty i się z nim kłóć, że Ty uważasz tak a on inaczej i się przekonujcie nawzajem tylko nie wiem czy będziesz równorzędnym partnerem do rozmowy. Każdy zrobi jak będzie uważał. Ja w tym temacie nic więcej nie piszę. Pozdrawiam
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
mest1987, deniak ma racje z tymi przytoczonymi ustawami. Ja też już o tym wspominałem kilka razy ale ryba.
W zeszłym roku miałem to na zajęciach z Prawa karnego skarbowego i profesor podczas omawiania właśnie tego działu KKS , stał przy stanowisku, że taka osoba podlega tej karze. Co nie znaczy, że zostanie ukarana. Ale przepisy prawa są jasno sformułowane , a deniek przytoczył właściwe przepisy.
 
salva 22

salva

Użytkownik
to jak jest wreszczcie mozna bez problemu przelewac kase z buka internetowego na konto bankowe czy nie??
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
deniak
Twoje artykuły już są dawno nie aktualne..
Codziennie widzę , korzystam jak po 10 osób nawala w automaty o niskich wygranych i nie płacą grzywny... to już widać że ten Art ma swoje lata , a reszty mi się sprawdzać nie chce..
Wiem że temat oklepany ale nie chce żeby ktoś wszedł i takie głupoty przeczytał.
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Przeczytalem cale 10 stron i widze ze dyskusja nie zakonczyla sie konsensusem, wiec nie wiem ktora wersja (a bylo ich kilka) jest prawdziwa. Domyslam sie, ze nie jest mozliwe odebranie takich pieniedzy...
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Możesz to zrobić w taki sposób jak autor tematu. Robiąc jednorazowo przelew na jedno konto narażasz się na kłopoty...
Było pisane, że przy sumie powyżej 15 tyś. € bank ma obowiązek informacji odpowiednich organów.
A możesz to zrobić z &quot;głową&quot;.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Możesz to zrobić w taki sposób jak autor tematu. Robiąc jednorazowo przelew na jedno konto narażasz się na kłopoty...
Było pisane, że przy sumie powyżej 15 tyś. € bank ma obowiązek informacji odpowiednich organów.
A możesz to zrobić z &quot;głową&quot;.
jesteś pewny, że dotyczy to właśnie takiej kwoty?
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
M 0

mort

Użytkownik
A co jeśli chodzi o mniejsze kwoty bo cała dyskusja prowadzona była na poziomie wypłat wynoszących od 10k w górę a przecież jest wielu ludzi (w tym ja :p) którzy na bukmacherce nigdy się tyle nie dorobią. Załóżmy że wypłacam np. 200zł miesięcznie bezpośrednio z buka do banku. Czy w takim razie istnieje jakieś realne zagrożenie że US się mną zainteresuje? Chciałbym zacząć grać na internecie bo chodzenie do naziemnych już mnie nuży, ale z tego co tutaj przeczytałem mam pewne wątpliwości. Za odpowiedź z góry dziękuje ;)
 
Do góry Bottom