>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Dobra idź bić hołdy redaktorowi newsweeka Lisowi, bo przepisujesz jego artykuł po szoku pierwszoturowym, który wyśmiało większość dziennikarzy. A głąbem to możesz być ty, bo człowiek mądry nie uważa wszystkich innych za debili, a siebie za oświeconego mesjasza narodu. Cytując klasyka (babcię od super partii) - kultury. Jak się kończą argumenty, to zaczyna się wyzywanie (chociaż od ciebie za wiele argumentów nie dostałem, same domysły i insynuacje).
Nie czytuję ani Newsweeka ani Wyborczej, ale jeśli tak pisali to ok. Pisząc o głąbach miałem na myśli tych wszystkich co głosują nie z powodu poglądów tylko dlatego, że ktoś tak lub inaczej mówi, albo wygląda. A właśnie tak parę osób mi tu pisało, że np. jeden forumowicz miał na studiach kolegów, którzy głosowali na Kukiza, a kompletnie nie rozumieli JOWów lub ktoś inny mnie pouczał, że poglądy się nie liczą. Jeśli ktoś byłby górnikiem i należał do związku Pana Dudy to miałby jak najbardziej powód głosować na Pana Kaczyńskiego/Dudę - i nie jest żadnym głąbem tylko mądrym człowiekiem bo PiS broni jego interesów.
Każdy na forum ma z ciebie bekę, a ty ją jeszcze tymi swoimi gazetowyborczymi wpisami ją pogłębiasz. 10 lat straszenia PiS&#39;em, już nawet SLD wyśmiewa PO i mówi, że tym już nie wygrają wyborów. Proponuję ci jako Mesjasza narodu zorganizować zamach na J. Kaczyńskiego, historia wyniesie cię na piedestały i o Adamo80 będzie wiedziało każde polskie dziecko za 50 lat (o ile Polska przetrwa do tego czasu).
A skąd wiesz, że każdy ma ze mnie bekę ? Robiłeś jakąś sondę ? Na forum jest parę tysięcy osób, a ze mną polemizuje parę. To właśnie takie pisowskie - wypowiadanie się w imieniu wszystkich. Tak naprawdę słowo &quot;każdy&quot; nie zostawia żadnego pola manewru bo oznacza 100%, ale odpowiedzialność za słowa u pisowców też nie jest za duża więc nie ma co się dziwić.
Nie jestem mesjaszem i nie mam takich aspiracji, ale dzieciaki nie wiedzą co robią, trzeba je uświadomić. Dyskusja polityczna to dyskusja polityczna, nigdy nawet przez myśl nie przemknęła mi myśl, żeby robić na kogoś zamach bo Pan Kaczyński jak i każdy człowiek ma prawo do życia i swoich poglądów. Już mieliśmy zamach w naszych dziejach. Ludzie którzy myślą o zamachach są chorzy psychicznie albo są przestępcami. Gdyby ktoś chciał zrobić krzywdę Panu Kaczyńskiemu dosłownie sam bym go zasłonił, choćby dlatego, że jest starszą osobą.
Co zrobią banki i firmy zagraniczne? Uciekną z Polski bo PIS będzie rządził?:smile:
Wystarczy, że ucieknie 10%, wystarczy żeby się nam pogorszyło, a uciekną bo Pan Duda już zapowiedział m in, pomoc Frankowiczom, a podatek dla banków Pan Kaczyński. To bardzo realne, że zastąpią walkę z układem z IV RP na walkę z bankami co będzie miało tragiczne skutki.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
To właśnie takie pisowskie - wypowiadanie się w imieniu wszystkich.
Słowem sprostowanie, mam prawo wyborcze od 6 lat i nigdy nie zagłosowałem na PiS. To, że jadę bronka nie oznacza, że jestem pisowcem - dość ograniczone myślenie. Chociaż za tydzień to zrobię, no w sumie bardziej przeciw bronkowi niż na PiS.
&quot;Każdy&quot; to skrót myślowy, przecież ktoś tak wybitny jak to powinien wiedzieć, że nie mówię o każdym z dziesiątków tysięcy tego forum.
Raz piszesz, że nikt wojny z bankami nie wygrał, za chwilę, że dzięki PiSowi co najmniej 10% banków ucieknie z Polski. Kończę dyskusję, bo jestem tylko głupi dzieciakiem, nie będę &quot;księdza uczył dzieci ruchać&quot;.
@Down Przecież ja siętymi 6 latami nei chwalę tylko próbuje ci pokazać, że kilka głosowań za soba mam i nigdy nie głosowałem na PiS. Twój komentarz za to pokazuje poczucie statusu wyższości nad młody pokoleniem - typowe dla starych frustratów. Głosowałem zawsze za JKM&#39;em pierniku ;).
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Słowem sprostowanie, mam prawo wyborcze od 6 lat i nigdy nie zagłosowałem na PiS. To, że jadę bronka nie oznacza, że jestem pisowcem - dość ograniczone myślenie. Chociaż za tydzień to zrobię, no w sumie bardziej przeciw bronkowi niż na PiS.
Wow, prawo wyborcze od 6 lat - gratuluję &quot;dzieciaku&quot;.
Raz piszesz, że nikt wojny z bankami nie wygrał, za chwilę, że dzięki PiSowi co najmniej 10% banków ucieknie z Polski.
Jedno i drugie jest prawdziwe i nie sprzeczne. Kiedy bank ucieknie z nawiązką odrobi sobie w innym kraju więc jemu się nic nie stanie i w tym sensie nikt takiej wojny nie wygrał, natomiast gospodarka ucierpi.
Masz chyba poglądy lewicowe więc w sensie obyczajowym PiS i Pan Duda to rzeczywiście idealny kandydat. Rydzyk wraca...
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wystarczy, że ucieknie 10%, wystarczy żeby się nam pogorszyło, a uciekną bo Pan Duda już zapowiedział m in, pomoc Frankowiczom, a podatek dla banków Pan Kaczyński. To bardzo realne, że zastąpią walkę z układem z IV RP na walkę z bankami co będzie miało tragiczne skutki.
Uciekną to na ich miejsce pojawią się nowe albo większą rolę będą ogrywać banki spółdzielcze, co byłoby chyba zdrowsze dla systemu finansowego. Przecież z pieniędzmi klientów nie uciekną. Polska jest mimo wszystko zbyt dużym krajem, żeby największe sobie odpuściły taki rynek, tym bardziej ze traktują nas jak traktują przy zgodzie władz (kończący chyba powoli swój żywot bankowy tytuł egzekucyjny najlepszym przykładem).
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
Adamo80 napisz mi dlaczego właśnie naród ma głosować Komorowskiego ? Tylko proszę o jakieś rozsądne argumenty a nie straszenie Kaczyńskim i Macierewiczem. Powiedz co PO zrobiło przez okres tych swoich rządów ? Nie rozumiem ludzi którzy potrafią obrzucać innych tylko dlatego , że są prawdopodobnie starsi i wydaję im się , że wszystko wiedzą najlepiej. Wiadomo , że Duda nie uzdrowi Polski i nagle nie staniemy się Wielką Brytanią bo żaden kandydat ani żadna partia w Polsce nie jest wstanie tego dokonać na chwilę obecną. I jeszcze skoro PO straszy Kaczyńskim , to może warto straszyć ludzi Tuskiem i innymi &quot;mądrymi&quot; wywodzącymi się z PO. Ja już nie mówię o tym , że Polskę sprzedają i będą sprzedawać( cukrownie itd) ile tylko będą mogli, bo każdy rozsądny człowiek wie o tym.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No i jeszcze nie zaczął rządzić, a już dzisiaj słyszymy, że chce podnieść płacę minimalną i ukarać banki twierdząc, że u nas mają wyższe marże, a to wszystko w towarzystwie Panów Związkowców Dudy i z OPZZ. Podniesienie płacy minimalnej tylko teoretycznie dobrze brzmi - oznacza automatyczne podniesienie wielu danin publicznych związanych z tym wskaźnikiem i zwiększenie bezrobocia bo firmy pojadą do Chin czy na Słowację. Co do banków to póki nie będziemy w Euro nigdy nie będziemy mieli takich marż jak w strefie EURO. Chodzi też o ogólny - bardzo socjalistyczny kierunek. Jak w takiej sytuacji 80% JKM może na niego głosować ? Odpowiedź jest prosta, o czym już pisałem - nie mają pojęcia o programach partii tylko idą za zmianą, dla zmiany. Po prostu masakra.
Niewątpliwie rozgrywającym w ciągu najbliższych 5 lat będzie piosenkarz - Pan Kukiz bo w parlamencie tak pół na pół będzie PO i PiS i kto się dogada z Kukizem ten będzie rządził. Oczywiście więc obecny wybór Prezydenta nie jest tylko &quot;żyrandolowy&quot; tylko bardzo istotny, bo Kukiz może szybciej pójść za partią, która ma prezydenta. Smutne też jest to, że los kraju będzie zależny od piosenkarza, ale w sumie władza PO-PSL tak sobie nagrabiła, że ruch sprzeciwu jest oczywisty. Jednak wyborcy JKM zapomnijcie o obniżce podatków sojusz Kukiza i PiSu to socjalizm w większym stopniu niż dzisiaj.
Adamo80 napisz mi dlaczego właśnie naród ma głosować Komorowskiego ? Tylko proszę o jakieś rozsądne argumenty a nie straszenie Kaczyńskim i Macierewiczem.
W jednym zdaniu: obecnie nie jest za dobrze, ale kiedy wybierzemy PiS będzie jeszcze gorzej. Podniesienie płacy minimalnej, obniżenie (powrót) wieku emerytalnego, opodatkowanie banków - to wszystko tak uderzy w przedsiębiorców, że mnóstwo firm się pozamyka bo to wszystko doprowadzi do zwiększenia opłat na ZUS czy podatków. Matematyka nie zna polityki, a pieniądze są tylko jedne.
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
W jednym zdaniu: obecnie nie jest za dobrze, ale kiedy wybierzemy PiS będzie jeszcze gorzej. Podniesienie płacy minimalnej, obniżenie (powrót) wieku emerytalnego, opodatkowanie banków - to wszystko tak uderzy w przedsiębiorców, że mnóstwo firm się pozamyka bo to wszystko doprowadzi do zwiększenia opłat na ZUS czy podatków. Matematyka nie zna polityki, a pieniądze są tylko jedne.[/quote]

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie, w którym chodziło Dlaczego głosować za Komorowskim , a nie dlaczego nie głosować na PIS. Co zrobi Komorowski aby żyło się lepiej, bo &quot;zgoda buduję&quot; jest trochę mało przekonujące. Według ciebie wiek emerytalny powinno się jeszcze podwyższyć ? Może do 80 lat. Czy ty wyobrażasz sobie pielęgniarkę która ledwo chodzi i ma się opiekować schorowanymi ludźmi. Wiadomo , że ja już nie doczekam się emerytury bo wszystko na to się zanosi ale ty twierdzisz, że PO to zahamowało przez podwyższenie wieku emerytalnego. Przecież to nie jest logiczne. Skoro i tak nie doczekam się pieniędzy z emerytury to jeszcze według ciebie mam pracować parę lat dłużej ?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ten adamo serio jest taki głupi?
A ty serio jesteś takim głupim gimbusem ? Proszę o usunięcie tego postu i obraźliwego postu dawida bo wyzywanie się to już nie dyskusja. Widać po jakiej stronie są hejterzy.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie, w którym chodziło Dlaczego głosować za Komorowskim , a nie dlaczego nie głosować na PIS. Co zrobi Komorowski aby żyło się lepiej, bo &quot;zgoda buduję&quot; jest trochę mało przekonujące. Według ciebie wiek emerytalny powinno się jeszcze podwyższyć ? Może do 80 lat. Czy ty wyobrażasz sobie pielęgniarkę która ledwo chodzi i ma się opiekować schorowanymi ludźmi. Wiadomo , że ja już nie doczekam się emerytury bo wszystko na to się zanosi ale ty twierdzisz, że PO to zahamowało przez podwyższenie wieku emerytalnego. Przecież to nie jest logiczne. Skoro i tak nie doczekam się pieniędzy z emerytury to jeszcze według ciebie mam pracować parę lat dłużej ?
Ja nie będę głosował za Komorowskim, ale przeciw PiSowi. Tak - obecny wiek emerytalny daje przynajmniej szansę na papierze, że to się nie rozleci, obniżenie go weźmie w diabły założenia i albo państwo podwyższy ZUS, który i tak obecnie jest olbrzymi bo to po 2 latach 1200zł dla firm, ale też dla pracowników co zwiększy i tak wysoki koszt pracy, albo za parę lat nie będzie kasy na wypłaty. Mamy Grecję, Argentynę - mamy przykłady państw gdzie tacy Dudusie rządzili po kilka lat lub kilkanaście. Podwyższenie wieku emerytalnego było po prostu koniecznością, a nie wyborem bo wyboru już nie mamy od dawna. Tak jak pisałem w innym poście ja nie mam złudzeń, że nie doczekam swojej emerytury, dlatego, że w ciągu następnych dziesiątek lat jak nie teraz to kiedy indziej właśnie będą wygrywali tacy Dudusie i rozwalą to. Jak by PO miała dyktaturę to wtedy bym był spokojny, ale to nie jest możliwe bo mamy demokrację. Niestety ludzie, szczególnie młodzi są totalnie podatni na populizm, demagogię i nie mają pojęcia co sobie szykują na głowę. Przypomnę słowa tak uwielbianego na tym forum JKM - demokracja to taki ustrój gdzie większość stanowi banda bezrozumnych debili. Swoją drogą ciekawe, że w tym wątku nie wypowiadają się zwolennicy KORWINa, a na tym forum było ich tak dużo. Prawdopodobnie tak jak z Kukizem - nie mieli pojęcia o czym tak naprawdę mówił JKM.
Niektórzy z was uważają mnie za jakiegoś fanatyka PO, ale ja w I turze głosowałem właśnie na JKM i w wyborach na jesień też będę, ale teraz wybierając mniejsze zło nie będę głosował na sprzymierzeńca związków zawodowych - socjalistę od podszewki - Pana Dudę, bo Komor jest jaki jest, ale jest bardziej centrowy.
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
Ja nie będę głosował za Komorowskim, ale przeciw PiSowi. Tak - obecny wiek emerytalny daje przynajmniej szansę na papierze, że to się nie rozleci, obniżenie go weźmie w diabły założenia i albo państwo podwyższy ZUS, który i tak obecnie jest olbrzymi bo to po 2 latach 1200zł dla firm, ale też dla pracowników co zwiększy i tak wysoki koszt pracy, albo za parę lat nie będzie kasy na wypłaty. Mamy Grecję, Argentynę - mamy przykłady państw gdzie tacy Dudusie rządzili po kilka lat lub kilkanaście. Podwyższenie wieku emerytalnego było po prostu koniecznością, a nie wyborem bo wyboru już nie mamy od dawna. Tak jak pisałem w innym poście ja nie mam złudzeń, że nie doczekam swojej emerytury, dlatego, że w ciągu następnych dziesiątek lat jak nie teraz to kiedy indziej właśnie będą wygrywali tacy Dudusie i rozwalą to. Jak by PO miała dyktaturę to wtedy bym był spokojny, ale to nie jest możliwe bo mamy demokrację. Niestety ludzie, szczególnie młodzi są totalnie podatni na populizm, demagogię i nie mają pojęcia co sobie szykują na głowę. Przypomnę słowa tak uwielbianego na tym forum JKM - demokracja to taki ustrój gdzie większość stanowi banda bezrozumnych debili. Swoją drogą ciekawe, że w tym wątku nie wypowiadają się zwolennicy KORWINa, a na tym forum było ich tak dużo. Prawdopodobnie tak jak z Kukizem - nie mieli pojęcia o czym tak naprawdę mówił JKM.
Niektórzy z was uważają mnie za jakiegoś fanatyka PO, ale ja w I turze głosowałem właśnie na JKM i w wyborach na jesień też będę, ale teraz wybierając mniejsze zło nie będę głosował na sprzymierzeńca związków zawodowych - socjalistę od podszewki - Pana Dudę, bo Komor jest jaki jest, ale jest bardziej centrowy.
#60groszyzawpis?
Stary głosujesz na bandytę, chce abyś był tego świadomy pytasz o dowody? przeczytaj 360 stron książki W Sumlińskiego. Obecny wiek emerytalny nic nie gwarantuje zus jest bankrutem.
Ty po prostu nie wiesz ze da sie przeprowadzić reformy nie dyamając obywateli i całe te biurokracje zlikwidować.
Jak by PO miała dyktaturę to wtedy bym był spokojny, ale to nie jest możliwe bo mamy demokrację. Niestety ludzie, szczególnie młodzi są totalnie podatni na populizm, demagogię i nie mają pojęcia co sobie szykują na głow - sam sie masakrujesz tak jak twój były prezydent, a nie bawem Bronisław K, którego bedziesz mógł odwiedzać na rakowieckiej.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Jak w takiej sytuacji 80% JKM może na niego głosować ? Odpowiedź jest prosta
Dodałbym, że odpowiedź jest BARDZO prosta:

PIS za swoich rządów obniżał podatki
PO za swoich rządów podwyższa podatki


Jak by PO miała dyktaturę to wtedy bym był spokojny, ale to nie jest możliwe bo mamy demokrację.
Hehe, to utwierdziło mnie w przekonaniu, że trolujesz ????
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Najlepsze jest w tym to, że pewnie gdyby Komor zdobył w pierwszej turze z 42%, a Duda jakieś 28% to podejrzewam, że kampania byłaby tak samo mdła jak wcześniej i przede wszystkim nienawiść wśród ludu w stronę Komora, byłaby znacznie mniejsza. Każdy tylko beznadziejnie czekałby, aż całe to przedstawienie się skończy. A tak społeczeństwo i media wyczuły ranne zwierze, więc już bez różnicy, że to prezydent, który jeszcze nie tak dawno cieszył się największym zaufaniem w państwie. Wszystko runęło w przeciągu raptem jakichś 2 tygodni. Ciekawy mechanizm. Ale ja się nie skarżę. Nawet mi to odpowiada. Ja nie oczekuję od Dudy cudów. Po tych pięciu jałowych latach, liczę przede wszystkim na to, że Duda nie da się zamieść pod dywan obecnej ekipie. Bo teraźniejszy prezydent tak zdyskredytował tę funkcję, że ona praktycznie nic już w tym państwie nie znaczy. Nie jestem fanem alkoholika Kwacha, ale to on już nawet więcej dawał z siebie.
Lemingi wołają, że jak wygra Duda to wojna z Rosją pewna. Hahaha... co za hipokryzja. Prawda jest taka, że tak złych stosunków z Moskwą jak obecnie, to chyba nie mieliśmy od 1943 r. Pytanie czyj rząd do tego dopuścił?
Niestety podejrzewam, że po niedzielnej debacie nie będzie się już opłacało stawiać na Dudę. Jeśli obóz rządzący nie wyciągnie jakiegoś królika z kapelusza to stawiam, że jutro krótko po 21 ujrzymy KO. Bronek będzie wyglądał gorzej niż Rocky Balboa po większości swoich walk. &quot;Andrew&quot; nie powinien nawet się spocić.
Mam kilka koleżanek na studiach, które są w &quot;Młodych demokratach&quot;. Bronią tego swojego fuhrera, niczym Hitlerjugend w ostatnich dniach wojny, a atakują go już wszyscy, nawet ci którzy nie lubią PiSu. Główna linia obrony to oczywiście przestrzeganie przed rządami Jarosława tyle, że ta karta która przez tyle lat była kartą przetargową PO, na dobre straciła swoją wartość. Chyba jeszcze nigdy żaden kandydat PiS, nie miał takiego poparcia wśród elektoratu innych partii jak obecnie Andrzej. Na Bronia w II turze będzie chyba głosował już tylko żelazny elektorat, ci którzy postawili na niego hajs, plus szeroko pojęte lewactwo. Czytałem nawet, że homosie odwracają się od niego bo nie spełnił ich oczekiwań. Wolą głosować na Dudę, który pomimo takiej a nie innej przynależności partyjnej, nigdy nie krytykował tego środowiska. Nawet najsłynniejszy prezydent w historii Słupska się waha na kogo oddać głos.
Prawda jest taka, że każda nieudolna władza, pomimo świetnego PR kiedyś się kończy. A im dłużej trwa tym głośniej upada. Najlepszy tego przykład, dzieje się na naszych oczach.
P.S.
Wycofane zostają książki o niebezpiecznych związkach Bronxa. Czy tak się postępuje w wolnym państwie? Dlaczego media o tym milczą? Co na to Wiesiołowski? Jak skomentuje to Nałęcz?
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
Adamo nie głosuje za Komorem ale przeciwko PIS, czyli wszystko się zgadza, ale nie rozumiem po co w takim razie głosuję ? Nadal mi nie odpowiedział dlaczego na Komorowskiego, tylko cały czas gada co jest złe w Dudzie. Dla mnie to nieporozumienie popieram wer890 ZUS już jest martwy i nic tego nie zmieni. PO robi co może aby Polska była tylko na mapie. Ja rozumiem , że każdy ma prawo wyboru, ale twierdzisz , że głosujesz na JKM a wyraźnie jesteś za Komorem i nie widzisz jego błędów ? Co zrobił przez tyle lat. co zrobiło PO przez lata rządów ? Nie jestem fanem Dudy ale czas PO i Komora już się kończy mam nadzieję. Gość ośmieszał siebie i nasz kraj. Twierdzisz , że wygląd, zachowanie i poprawne wysławianie się nie jest ważne dla prezydenta ? Według mnie jest to coś co prezentuje głowę państwa. Fakt , że wiadomo co po nim się spodziewać nie jest jego atutem jak twierdzi PO, Duda na pewno nie będzie nas tak kompromitował , bo bardziej chyba już się nie da
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Najlepsze jest w tym to, że pewnie gdyby Komor zdobył w pierwszej turze z 42%, a Duda jakieś 28% to podejrzewam, że kampania byłaby tak samo mdła jak wcześniej i przede wszystkim nienawiść wśród ludu w stronę Komora, byłaby znacznie mniejsza. Każdy tylko beznadziejnie czekałby, aż całe to przedstawienie się skończy. A tak społeczeństwo i media wyczuły ranne zwierze, więc już bez różnicy, że to prezydent, który jeszcze nie tak dawno cieszył się największym zaufaniem w państwie. Wszystko runęło w przeciągu raptem jakichś 2 tygodni. Ciekawy mechanizm. Ale ja się nie skarżę. Nawet mi to odpowiada. Ja nie oczekuję od Dudy cudów. Po tych pięciu jałowych latach, liczę przede wszystkim na to, że Duda nie da się zamieść pod dywan obecnej ekipie. Bo teraźniejszy prezydent tak zdyskredytował tę funkcję, że ona praktycznie nic już w tym państwie nie znaczy. Nie jestem fanem alkoholika Kwacha, ale to on już nawet więcej dawał z siebie.
Lemingi wołają, że jak wygra Duda to wojna z Rosją pewna. Hahaha... co za hipokryzja. Prawda jest taka, że tak złych stosunków z Moskwą jak obecnie, to chyba nie mieliśmy od 1943 r. Pytanie czyj rząd do tego dopuścił?
Niestety podejrzewam, że po niedzielnej debacie nie będzie się już opłacało stawiać na Dudę. Jeśli obóz rządzący nie wyciągnie jakiegoś królika z kapelusza to stawiam, że jutro krótko po 21 ujrzymy KO. Bronek będzie wyglądał gorzej niż Rocky Balboa po większości swoich walk. &quot;Andrew&quot; nie powinien nawet się spocić.
Mam kilka koleżanek na studiach, które są w &quot;Młodych demokratach&quot;. Bronią tego swojego fuhrera, niczym Hitlerjugend w ostatnich dniach wojny, a atakują go już wszyscy, nawet ci którzy nie lubią PiSu. Główna linia obrony to oczywiście przestrzeganie przed rządami Jarosława tyle, że ta karta która przez tyle lat była kartą przetargową PO, na dobre straciła swoją wartość. Chyba jeszcze nigdy żaden kandydat PiS, nie miał takiego poparcia wśród elektoratu innych partii jak obecnie Andrzej. Na Bronia w II turze będzie chyba głosował już tylko żelazny elektorat, ci którzy postawili na niego hajs, plus szeroko pojęte lewactwo. Czytałem nawet, że homosie odwracają się od niego bo nie spełnił ich oczekiwań. Wolą głosować na Dudę, który pomimo takiej a nie innej przynależności partyjnej, nigdy nie krytykował tego środowiska. Nawet najsłynniejszy prezydent w historii Słupska się waha na kogo oddać głos.
Prawda jest taka, że każda nieudolna władza, pomimo świetnego PR kiedyś się kończy. A im dłużej trwa tym głośniej upada. Najlepszy tego przykład, dzieje się na naszych oczach.
P.S.
Wycofane zostają książki o niebezpiecznych związkach Bronxa. Czy tak się postępuje w wolnym państwie? Dlaczego media o tym milczą? Co na to Wiesiołowski? Jak skomentuje to Nałęcz?
Pomyśl sam. Jesteś prezydentem i masz świadomość, że wychodzi o tobie książka z nieprzychylnymi faktami co robisz? Za pewne blokujesz jej druk itd. Czemu tutaj tego nie ma? Leśniczy może chcieć ugrać głosy, ponieważ Pedacwel sumcweliński ma swoje wyroki na KONCIE i jest osobom nie wiarygoną, więc po co się wysilać? BEKA z Ciebie.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Pomyśl sam. Jesteś prezydentem i masz świadomość, że wychodzi o tobie książka z nieprzychylnymi faktami co robisz? Za pewne blokujesz jej druk itd. Czemu tutaj tego nie ma? Leśniczy może chcieć ugrać głosy, ponieważ Pedacwel sumcweliński ma swoje wyroki na KONCIE i jest osobom nie wiarygoną, więc po co się wysilać? BEKA z Ciebie.
Powtórzę pytanie bo chyba nie dotarło. Czy tak się powstępuje w wolnym Państwie? I czytaj ze zrozumieniem bo z Twojej wypowiedzi wynika, że chyba masz z tym problemy.
Wiadomość o takiej treści, oczywiście bez cenzury otrzymałem od użytkownika &quot;diegoforlan1&quot;:
Ped*le, c*uja wiesz, bo go mamlasz w mordzie to zamknij pysk kur*o, bo nikt o zabieranie glosu Ciem nie prosił szmato męska.
Hmm... nawet nie wiem w sumie jak to skomentować. Ale czego więcej oczekiwać od wyborcy Narodowców?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tak - obecny wiek emerytalny daje przynajmniej szansę na papierze, że to się nie rozleci, obniżenie go weźmie w diabły założenia i albo państwo podwyższy ZUS, który i tak obecnie jest olbrzymi bo to po 2 latach 1200zł dla firm, ale też dla pracowników co zwiększy i tak wysoki koszt pracy, albo za parę lat nie będzie kasy na wypłaty.
Kancelaria Prezydenta RP (człowieka, który podpisał tą ustawę i na którego masz zamiar głosować) przedstawiła raport na temat emerytur. Konkluzja jest prosta: &quot;wiek przechodzenia na emeryturę nie ma znaczenia z punktu widzenia finansowego zbilansowania systemu&quot; (artykuł na ten temat).

Niestety ludzie, szczególnie młodzi są totalnie podatni na populizm, demagogię i nie mają pojęcia co sobie szykują na głowę.
A może większość młodych ma dość tego, co nad ich głowami zbudowała Platforma i chcą czegoś innego? Wybiorą PiS, jak im się nie spodoba to w następnych wyborach wybiorą kogoś innego. Myślałem że na tym demokracja polega.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Nie macie wrażenia, że ten tweet Wojciechowskiego to podpucha dla Komorowskiego w Debacie by ten o tym wspomniał, a wtedy Duda będzie miał okazję go bardzo ładnie zgasić, gdy sam mówił głupoty o Kaczyńskim i inni politycy PO również tak robili? Oglądam bowiem dziś Kawa na ławę i wydaje mi się, że o to w tym wszystkim chodzi, a wiadomo, że gdyby w taki sposób zgasił Komorusia to wtedy wygrana w debacie pewna.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Ja tu widzę zmianę bardziej pokoleniową niż polityczną. Uważacie, że Komorowski to taki dziadek co nic nie robi, a Duda - młody, pełen energii zmieni nam Polskę. To wielkie złudzenie. Szefem i bogiem Pana Dudy jest Prezes Kaczyński - 60 paro latek, który nigdy nie miał dziewczyny/żony/rodziny, który nie ma konta w banku, nie umie obsługiwać internetu i komputera a jedyne co chce to wyjaśnić śmierć brata bo uważa, że go zabił Tusk z Putinem. Głosując na Dudę nie głosujecie na to co widzicie w kampanii (przypominam co mówił Kaczyński w poprzedniej kampanii wyborczej - pojednaniu polsko-polskim, o SLD itd, a dzień po kampanii powiedział, że był na prochach); tylko właśnie na tych 60 paro latków jak Maciarewicz i Kaczyński na czele PiSu. Już dawno Kaczyński powiedział, że nie jest piękny i młody więc musi wysłać kogoś takiego, ale polityka w Pałacu będzie jego. Jak wygra Duda, a w wyborach na jesieni wygra PO i będzie mogła stworzyć koalicję - Duda będzie wszystko wetował co spowoduje, że będziecie mieli głąby ZERO ZMIAN - JESZCZE WIĘKSZĄ STAGNACJĘ, a PO będzie miała zawsze wytłumaczenie - Duda. Jak z kolei wygra PiS i np. z Kukizem stworzą koalicję to owszem wezmą się za walkę ze &quot;starą bandą&quot; i wtedy zobaczycie jak zareagują rynki finansowe, banki i firmy zagraniczne, a bez nich owszem będziemy funkcjonować jak... Białoruś. Wtedy zobaczycie zmianę, ale nie taką jaką byście chcieli - wtedy zobaczycie co to naprawdę znaczy kryzys i bezrobocie i upadające firmy. PiS jedyne co potrafi robić to niszczyć, niszczyć wszystko... PO i Komorowski za mało zmienili, udzieliła im się arogancja władzy - wszystko się zgadza, ale nie mamy Grecji albo Hiszpanii czy Portugalii, ale wszystko przed nami jak wybiera banda dzieciaków nie mająca o niczym pojęcia i jeszcze mi tu mówicie, że nie liczą się poglądy... Po prostu tragedia jak tym pokoleniem 20-30 latków łatwo manipulować. I chciałbym żebyście zapamiętali te słowa, bo prawdopodobnie wygra jednak Kaczyński i żeby nie było potem, że nikt nie ostrzegał.
Twojej wypowiedzi nie da sie skomentowac na powaznie bo twoja &quot;argumentacja&quot; jest slowo w slowo wyjeta z TV i pokazuje tylko, ze nie uzywasz juz swojego rozumu. Te argumenty na temat rynkow finansowych itd ... Adamo kompromitujesz sie i tyle. Nie masz zielonego pojecia o czym mowisz, starasz sie zgrywac eksperta przez co jeszcze bardziej sie pograzasz. Do tego jestes tchorzem, ktory boi sie wszystkiego, nawet samego slowa &quot;zmiana&quot;. Powiedz mi, czy ty masz cos &quot;za uszami&quot;, ze boisz sie Kaczynskiego? Po drugie, mowisz, ze za Duda stoi Kaczynski, ale nie widzisz kto stoi za Komorowskim. Jestes zwyklym jednostronnie myslacym, bojacym sie czlowiekiem. Takich ludzi mam nadzieje na swojej drodze spotkac jak najmniej. Tacy ludzie jak ty przyzwalaja na patologie bo sie boja walczyc o swoje. Raz jeszcze powtorze, jestes tchorzem i tyle. Jesli bylbys madrym czlowiekiem, to poswiecilbys kilka godzin swojego wolnego czasu (zwlaszcz przed kampania wyborcza) i znalazl kilka informacji w internecie na temat Pana Komorowskiego. Dokumenty, publikacje, fakty, zdjecia itd. to wszystko jest dostepne dla tych ktorzy chca takie rzeczy znalezc - ty takim czlowiekiem nie jestes. Ty sie boisz i przez to wolisz myslec za pomoca telewizji niz za pomoca swojego rozumu. Zal mi takich ludzi, bo jak nadal mam szacunek do ludzi ktorzy maja odmienne zdanie od mojego, ale potrafia je logicznie argumentowac, tak do takich ludzi jak ty, naiwnych, powtarzajacych slowo w slowo informacje zaslyszane w telepatorni nie ma zadnego szacunku.
 
Do góry Bottom