>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
w Polsce jest za dużo oszołomów żeby im zostawić władzę na 4 lata.

Przesadzasz. Jest kilku bardzo dobrych kandydatów na prezydenta którzy nie mają narodu w dupie.

Prawda jest taka,że to własnie oszołomy wybierają takich reprezentantów.
Gdyby na wybory chodziło 10% najmądrzejszych i najlepiej zorientowanych ludzi to mielibyśmy normalny kraj.
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
Dzisiejsza &quot;debata&quot; to po prostu śmiech i rozpacz. Poziom merytoryczny był tak niski z jednej i drugiej strony, że zwyczajnie nie chciało się tego słuchać. Populizm bił z obu stron w maksymalny sposób, zero konkretów, obietnice ze strony jednych i drugich, wychwalanie swoich rządów pod niebiosa, stała walka, która niszczy Polskę czyli wojna pomiędzy po-pisem. Wszystko to co było dzisiaj powiedziane jest po prostu nierealne. Co najważniejsze warto podkreślić, że tak słabego premiera nie mieliśmy w historii, bo zwyczajnie kopacz i szydło to wydmuszki - gdyby przypuszczalnie przystawić do tej debaty rudego towarzysza donalda, który debatowałby z innej partii to zaorałby jedną i drugą kandydatkę, że nie byłoby czego zbierać. Po prostu obie kandydatki są beznadziejne i sama kandydatura tak słabych polityków w dwóch największych partiach w Polsce świadczy o tym w jakim momencie budowania naszego kraju się znajdujemy. Oczywiście nie mam zamiaru tutaj mówić o innych wartościowych politykach (rudy lisek to był tylko przykład, bo on w merytorycznej dyskusji i politykowaniu zjadłby obie panie na śniadanie).
Przeciez wystarczy troche oleju w glowie zeby wiedziec ze obie sa tylko pionkami i rzadzic bedzie zupelnie kto inny. Kobieta w polityce to teraz jest bardzo modne. W dodatku w naszym kraju bardzo potrzebne, gdzie polityka kojarzy sie z wieczna wojna, kobieta to bardzo duze &quot;ocieplenie&quot; i sprawia ogolnie dobre wrazenie. Ale i jedna i druga nie bede mialy nic do powiedzenia przy wladzy, beda tylko marionetkami.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Frekwencja - przesłanka trzecia
Debatę Szydło - Kopacz obejrzało 7,6 mln telewidzów:
TVP - 5 mln 200 tys.
TVP Info - niemal milion (988 tys.)
TVN24 - ponad milion (1 mln 29 tys.)
A Polsat News - 353 tys.
Dla porównania debatę Duda - Komorowski wedle danych „Pressa” oglądało w TVP 6,3 mln widzów, w Polsacie – 2,2 mln, w TVP Info – 1,2 mln, a w Polsat News – 0,5 mln. W sumie przed telewizorami zasiadło 10,6 mln widzów.
I najsłynniejsza debata - 2007 rok. Tusk - Kaczyński oglądalność blisko 10 mln.
Jeśli uprawnione jest wyciąganie z tych liczb jakichkolwiek wniosków, to jest to moim zdaniem kolejna przesłanka za raczej niską frekwencją.
Piszą tutaj co niektórzy o jakiejś debacie, co to ma się dzisiaj odbyć. Coś mnie ominęło czy też chodzi Wam o ten teleturniej &quot;jeden z ośmiu&quot;, o którym można napisać wszystko, tylko nie to że będzie debatą ????
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Piszą tutaj co niektórzy o jakiejś debacie, co to ma się dzisiaj odbyć. Coś mnie ominęło czy też chodzi Wam o ten teleturniej &quot;jeden z ośmiu&quot;, o którym można napisać wszystko, tylko nie to że będzie debatą
Ja rozumiem , ze lemingi maja to do siebie ze nie szanuja innych ugrupowan ani konkrentow, przyklad Komorowski. Ale jednak zwracam uwage , ze demokracji sie nalezy szacunek i kazdy komitet powinien miec mozliwosc dojscia do glosu. Dziwne , ze Amerykanie robia debaty u republikanow i demokratow i tam tez jest po 8 osob. Aj glupia ta Ameryka aj glupia. Dlatego zwracam uwage, wszystkim sie nalezy szacunek dlatego prosze nie pisac takich bredni i unikac takich glupich komentarzy, chyba ze uwazasz ze demokracja to zlo, ale to napisz to rowniez o debatach republikanow i demokratow w Ameryce ;)
W Unibecie jest linia na under PO 25 po 1.8, według mnie warto to zagrać, a być może też na Kaczyńskiego, że wygra bo kurs 2.5 jest dobry, bo kto może więcej mieć od niego ?
Under jak najbardziej do grania, najwidoczniej Unibet jeszcze nie skorygowal linii po dzisiejszych kolejnych wtopach PO i wewnetrznych gierkach.
Tak samo Kaczynski wedlug mnie jest do grania, uwazam ze Warszawiacy ,ktorzy oddadza glos na PO zrobia to na osoby zwiazne z rejonem i pracujacym dla miasta, a nie dla spadochroniarza, ktorzy przyszedl z innego rejonu. Dlatego jak dla mnie oba typy do grania. Jednak under do bardzo mocnego grania, w innych bukach linia jest juz na poziomie 23-22 % ;)

E: Nie rozumiem roznicy miedzy kursami i typem na Onibecie, a u naszych ziemniakow.
Na E.Kruk w Onibecie dostajemy 2,60 jako osoba, ktory uzyska najwiekszy % glosow w danym rejonie. a Efortunie daja nam 1,55 na E. Kruk jak zwyciezynie danego okregu ? Dalej na Muche jest w Onibecie 2,25, w Fortunie 3,20 , dla przykladu krusy na Schetyne i Liroya sa takie same w Onibecie i Fortunie.
Czyli nasze ziemniaki wiedza cos wiecej niz Oni ?
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
E: Nie rozumiem roznicy miedzy kursami i typem na Onibecie, a u naszych ziemniakow.
Na E.Kruk w Onibecie dostajemy 2,60 jako osoba, ktory uzyska najwiekszy % glosow w danym rejonie. a Efortunie daja nam 1,55 na E. Kruk jak zwyciezynie danego okregu ? Dalej na Muche jest w Onibecie 2,25, w Fortunie 3,20 , dla przykladu krusy na Schetyne i Liroya sa takie same w Onibecie i Fortunie.
Czyli nasze ziemniaki wiedza cos wiecej niz Oni ?
Raczej są lepiej zorientowane w sytuacji, bo to po ich ruchach, netowe buki zmieniają linie.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Raczej są lepiej zorientowane w sytuacji, bo to po ich ruchach, netowe buki zmieniają linie.
Chodzilo mi tez o to czy wynik % to tez wynik liczby glosow. BO to nie zawsze musi isc w parze. Ale skoro to ten sam zaklad, to mozna szybko jeszcze dokladac na Onibecie poki zmienia kursy na te zdarzenie i linie na PO ;)
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
No właśnie nie jestem pewny czy &#39;wygra w okręgu&#39; jest równoznaczne z &#39;zdobędzie największy % głosów&#39;. Na moje jednak to to samo, jednak nie chcę wprowadzać kogoś w błąd.
Jednak skoro w sts jest H2H Kruk-Mucha 1 @1,57, więc można się spodziewać że po prostu polskie buki i netowe mają kompletnie inne rozeznanie w tej sprawie.
 
eco 388

eco

Użytkownik
pytałem kain. bo ciekawi jak to widzą sympatycy korwina czy tzw &quot;antysystemowcy&quot;. Ale on nie chce odpowiedzieć &quot;prostolinijnie&quot;.
Pytam Korwinistów, Kukizowców, antysystemowców. Jaki kraj na globie uważacie za najlepiej urządzony, najlepszy do zycia?
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Dzisiejsza &quot;debata&quot; to po prostu śmiech i rozpacz. Poziom merytoryczny był tak niski z jednej i drugiej strony, że zwyczajnie nie chciało się tego słuchać. Populizm bił z obu stron w maksymalny sposób, zero konkretów, obietnice ze strony jednych i drugich, wychwalanie swoich rządów pod niebiosa, stała walka, która niszczy Polskę czyli wojna pomiędzy po-pisem. Wszystko to co było dzisiaj powiedziane jest po prostu nierealne.
Naprawdę myślisz że w debacie najważniejsze dla startującej w niej polityków są konkrety? Fajnie, ale może czas żebyś jednak otworzył oczy. Debata to starcie osobowości, wizerunków. - To było dla dwóch stron głównym celem. Trochę śmieszne że mówisz o &quot;(...)jest po prostu nierealne&quot;. I wspierasz Korwina którego postulaty są oderwane od rzeczywistości i nie mają kompletnie żadnych szans na zrealizowanie nich. Ale nie ważne, w Sejmie was nie bedzie.
Dla Beaty Szydło głównym celem tej debaty było pokazanie że jest pewna siebie, było to dla niej test na przywództwo. Zdała ten test, i wie o tym dziś praktycznie każdy. Mówią to również eksperci od wizerunku. Nie dała się sprowokować, odpowiadała spokojnie, na tle Kopacz - wypadła super. Cel wykonany wzorowo.
Jeśli chodzi o prognozowanie spadków/wzrostów na obie kandydatki to czegoś takiego tutaj nie będzie. Ta debata równie dobrze mogłaby się nie odbyć, bo nie wpłynie z całą pewnością na jakiekolwiek ruchy procentowe, bo zwyczajnie było to bardzo słabe przedstawienie skonstruowane przez reżimowe media w celu podbudowania wizerunku PO i próby przekonania przynajmniej części elektoratu na swoją stronę - kopacz jest po prostu beznadziejna jeśli chodzi o politykę, zwyczajnie bez wyrazu, bez charyzmy, bez zdolności przywódczych (to samo tyczy się kopacz), dlatego obie kandydatki są po prostu beznadziejne.
To dobrze że tak myślą fanatycy Korwina. Dobrze natomiast że fakty są inne. Dzięki tej debacie zdobyliśmy o 2-3 pkt procentowe więcej. Dlaczego? Ano dlatego że Beata Szydło nikogo swoim występem nie zniechęciła z obecnie zdecydowanych by zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość. Natomiast zachęciłą niezdecydowanych, którzy w największej liczbie są mieszkańcami wsi. Czyli regiony Prawa i Sprawiedliwości. Ludzie na wsi doceniają pewne cechy, które wczoraj Beata Szydło miała. To zaprocentuje, spokojnie. Nie są to rzeczy wyssane z palca. ;)
Nie wiem czy niektórzy mają świadomość że polityka to gra. Wszystko jest analizowane, począwszy od tego z jakich regionów najwięcej jest ludzi niezdecydowanych - ale którzy mówią że na wybory pójdą, aż po ich potrzeby. Wy sugerujecie się tylko sondażem, sztab ma o wiele więcej statystyk które analizuje, by wykonać kolejny ruch. Sondaż to tylko tendencja na dana chwile, a nie prognozowany wynik wyborów.
Pamiętam jak rok temu rozmawiałem z Antonim Macierewiczem mówił wtedy że wygramy i samodzielnie będzie można zmieniać ten kraj, że wszystko jest możliwe. Wtedy myślałem &quot;Kurdę Antek co Ty gadasz, nie ma szans&quot;. Dzisiaj szansa jest ogromna, wtedy nie wierzyłem, dziś wiem że jest to możliwe.
Mam nadzieje że od 26 października #CZASnaZMIANE ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
J 127

jester72

Użytkownik
Czytam, że miejscowe gimnazjum nie wie czym jest debata. Trudno. Pretensje proszę zgłaszać do rządu Buzka, który wprowadził tak mało udaną reformę.
Oczywista oczywistość dla każdego posługującego się językiem polskim, że nigdzie nie proponowałem odbierania prawa do prezentacji swoich poglądów jakimkolwiek partiom politycznym. Widocznie zbyt długi pobyt poza granicami Polski zrobił swoje.
 
K 0

kibu93

Użytkownik
Kolego temat na dyskusję jest w HydeParku. Nie zaśmiecaj wątku ! Zamiast #CZASnaZMIANE podaj buka, kurs i typ !
Ku pamięci. Twoja wypowiedź w wątku odnośnie wyborów prezydenckich. Jakoś mnie to nie dziwi, Platformersi mają dobrą pamięć tylko w jedną stronę.
Ja wiem, że wszyscy Pisowcy mają zapędy żeby wszystko ustawiać, powoływać komisje śledcze i wysyłać policję do bezbronnych kobiet, które nie wytrzymują presji i popełniają samobójstwo i tak samo ty, ale po pierwsze od tego nie jesteś ty, tylko moderator, a po 2 typowanie jak najbardziej oznacza dyskusję, w tym wypadku szeroką dyskusję polityczną. Jak gra Barca z Realem można było nawet dyskutować na temat problemów gastrologicznych Messiego, które na szczęście minęły czy nowej fryzury Krystyny, bo WSZYSTKO ma wpływ na typ i tak samo tu - WSZYSTKO MA WPŁYW na typy.
 
robokop 143

robokop

Użytkownik
Tak pół żartem, pół serio (choć to nie dział na tą dyskusję więc dalej nie będę polemizował w tym dziale) dla mnie Norwegia. Dlaczego ? Więzienia lepsze niż hotele u nas, wysoka kultura pracy, duży odsetek pracy w domu (nowość na rynku pracy w Europie, tylko nie u nas), zagwarantowanie dobrej pracy po studiach, niskie bezrobocie, dobra opieka zdrowotna, duża otwartość na sex i bezpruderyjność ????
To, że więzienia są lepsze niż hotele u nas to plus? Mordercy powinni męczyć się w gnijacych celach, a najlepiej od razu skazani na śmierć. ( mówię o morderstwach z premedytacją, a nie np zlodziejaszkow sklepu Zabka)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ku pamięci. Twoja wypowiedź w wątku odnośnie wyborów prezydenckich. Jakoś mnie to nie dziwi, Platformersi mają dobrą pamięć tylko w jedną stronę.
Wiem, przyznaję bez bicia, że sam zaśmiecałem wtedy temat i to było bez sensu. Jest miejsce na tym forum na dyskusję, a ten temat zostawmy do typowania i analiz, a nie naszych własnych poglądów tylko uwag co do wyników. Bo za moment niczym się ten wątek nie będzie różnić od hyde parku, a sporo osób może chcieć coś pograć.
Czytam, że miejscowe gimnazjum nie wie czym jest debata. Trudno. Pretensje proszę zgłaszać do rządu Buzka, który wprowadził tak mało udaną reformę.
.
Nie idź tą drogą ???? Za obrażanie forumowiczów od młodzieży miałem małe problemy. I tak jak pisałem wyżej powstrzymajmy się tu od dyskusji nie związanej z typami bo wątek stanie się nieczytelny.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Czytam, że miejscowe gimnazjum nie wie czym jest debata. Trudno. Pretensje proszę zgłaszać do rządu Buzka, który wprowadził tak mało udaną reformę.

Oczywista oczywistość dla każdego posługującego się językiem polskim, że nigdzie nie proponowałem odbierania prawa do prezentacji swoich poglądów jakimkolwiek partiom politycznym. Widocznie zbyt długi pobyt poza granicami Polski zrobił swoje.
Po 1. Szkoda , ze obrazasz duza czesc osob w Polsce, no nic takie jest wlasnie podejscie lemingow do wlasnego Narodu ????

Po 2. Szkoda, ze obrazasz reforme wielkiego Guru twojej jedynej slusznej partii i tez jego osobe, jednego z glownych postaci twojej wielkiej partii ????

Po.3 Szkoda, ze nie znasz znaczenia slowa debata, ale to mozna miec pretensje nie do Ciebie, chlopczyku nie jestes winny swojej glupoty !
Tutaj ode mnie znaczenie slowa Debata dla osob, ktorzy jezyku ojczystego uzywaja tylko do k**** i ,,gimbaza &#39;&#39;.


Nie rozumiem tego , to nie bedzie ,,debata&#39;&#39; . Ano bedzie, bedzie dyskusja i przedstawianie swoich pogladow a to jest wlasnie istota takich spotkan, zwanych debata, ale skoro ty uwazasz jeden z wazniejszych aktow w demokracji teletruniejem ,, jeden z osmiu &#39;&#39; to gratuluje uwagi na lekcjach historii i wiedzy o spoleczenstwie ;)

Wracajac do dzialu i jego waznych spraw. Jak juz wspomnialem, osoby ktore chca grac over Kukiza / Korwina powinny to zrobic jeszcze przed ta debata.

Niektorzy sa zdania, ze ta debata szybko nie wplynie na linie u bukmachera, czy na kursy. Jednak wystarczy spojrzec na dzisiejsze obnizenie linii oraz zmiane kursow by temu zaprotestowac.

Nie bylo zadnego nowego sondazu po wczorajszej debacie, a linia w STS.pl spadla dla PO o prawie 2%. Wczorajsza debata pomimo slabego merytorecznego aspektu, miala inny skutek. Pokazala slabosc PEK i PO oraz dodatkowo otworzyla wewnetrzny konflikt miedzy Schetyna i Kopacz.

Wczorajsza debata miala nie miec zadnego wplywu na wybory, a jednak nawet bez sondazu wplynela bardzo na linie i kursy. Tak samo bedzie dzisiaj wieczorem badz jutro rano. A najbardziej na tej debacie dzis moga i pewnie zyskaja Kukiz i Korwin, bo beda w tym czasie atakowac na kazdym kroku Petru, PO, a ludzie zobaczy w nich siebie ktorzy maja takie samo zdanie na temat tych spraw jak oni :]

P.S Wnosze o usuniecie zbednych postow kolegow, ktore nie wnosza nic do typow, zasmiecaja dzial oraz obrazaja duze grupy spoleczne w Polsce ;)
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nie bylo zadnego nowego sondazu po wczorajszej debacie, a linia w STS.pl spadla dla PO o prawie 2%. Wczorajsza debata pomimo slabego merytorecznego aspektu, miala inny skutek. Pokazala slabosc PEK i PO oraz dodatkowo otworzyla wewnetrzny konflikt miedzy Schetyna i Kopacz.

Wczorajsza debata miala nie miec zadnego wplywu na wybory, a jednak nawet bez sondazu wplynela bardzo na linie i kursy. Tak samo bedzie dzisiaj wieczorem badz jutro rano. A najbardziej na tej debacie dzis moga i pewnie zyskaja Kukiz i Korwin, bo beda w tym czasie atakowac na kazdym kroku Petru, PO, a ludzie zobaczy w nich siebie ktorzy maja takie samo zdanie na temat tych spraw jak oni :]
Sondażu typowo partyjnego nie było, ale sondanaż dotyczący wczorajszej debaty jest. I mam dwa wyniki 44-30-26 i 40-33-27. Kolejno remis-Szydło-Kopacz. To pokazuje że wczorajsza debata była na remis - ze wskazaniem na Beatę Szydło. Dodatkowo konflikt Schetyna - Kopacz. Nic dziwnego że bukmacherzy zmniejszyli linie, bo to miałabyć ostatnia szansa Kopacz. A nie dość że urwać nic w debacie nie urwała, to jeszcze ten konflikt. Nie rozumiem kompletnie mówienie że debata nie ma żadnego wpływu na wybory. Wystarczy trochę się zainteresować by nie wygadywać swoich domysłów, tylko mieć wiedzę potwierdzoną od ekspertów. To że Kukiz i Korwin zyskają dziś coś, jest równie prawdopodobne że stracą. Dlaczego? Kukiz już w debacie Prezydenckiej pokazał że zjada go stres, wtedy nie stracił bo ludzie nie patrzyli na nic, tylko chcieli zagłosować na kogoś innego. Korwin? Przecież to może być dramat, jeśli zacznie swoje klasowe teksty nt. Hitlera itd. Gdyby występował Wipler uważam że zyskali by, dziś jest bardzo prawdopodobne że stracą. Korwinowi nie ufa najwięcej osób w kraju, jeśli dobrze pamiętam.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Sondażu typowo partyjnego nie było, ale sondanaż dotyczący wczorajszej debaty jest. I mam dwa wyniki 44-30-26 i 40-33-27. Kolejno remis-Szydło-Kopacz. To pokazuje że wczorajsza debata była na remis - ze wskazaniem na Beatę Szydło. Dodatkowo konflikt Schetyna - Kopacz. Nic dziwnego że bukmacherzy zmniejszyli linie, bo to miałabyć ostatnia szansa Kopacz. .
Mała uwaga metodologiczna - to nie bukmacherzy zmniejszają czy tez zwiększają linie i kursy, a grający poprzez swoje pieniądze.
Nie było ani jednego sondażu dot. Senatu, a mimo to linie i kursy bardzo poleciały, jedne w dół, inne ostro w górę. Buki tylko wystawiając początkowe linie i kursy kierują się sondażami, później już tylko reagują na napływ pieniądza. Gdyby było inaczej - kursy szalałyby w dniu publikacji kolejnych sondaży po kilka razy dziennie.
A po wczorajszej debacie spadek kursów na PO był tylko formalnością.
 
Do góry Bottom