>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

H 0

homofobonoid

Użytkownik
W Betano wystawili magiczną linię 5% na Partię KORWIN. I tutaj w sumie powinienem skończyć pisać podając niżej typ. Moim zdaniem over można grać konkretnie, bo jeśli nie teraz to JKM chyba już nigdy nie wejdzie do Sejmu. Sondaże ostatnimi czasy bardzo optymistyczne + trzeba brać pod uwagę, że raczej wśród młodzieży sondaży się nie prowadzi, gdzie są to jego główni wyborcy + trzeba pamiętać o głosach zza granicy gdzie także nie prowadzone są sondaże, a tam JKM ma wielkie poparcie. Jak dla mnie WIELKIE value, bet dnia, bet tygodnia (olać LM, LE i inne cuda na kiju) bet wyborów, bet roku, po prostu must have na następny weekend.

KORWIN over 5%
@1.87 Betano


A dodatkowo:
NowoczesnaPO under 5.75%
@1.87 Betano
no bądźmy poważni proszę Państwa, tutaj linia powinna być w okolicach 4% :jupi:
Trzecia partia polityczna: ZLEW
@1.5 Betano
wydaje mi się, że ich nikt nie przeskoczy, ale radzę jednak bardziej uważać i jeżeli grać to naprawdę za drobne, bo serce ma nadzieję, że 8% nie przekroczą (czego sobie i Wam życzę ????), a wydaje mi się, że nawet jeśli osiągną 7.9% i da im to 3 wynik, ale nie wejdą do Sejmu to zakład przegrany. Jeśli ktoś ma czas, to mógłby się dowiedzieć i dać znać, byłbym wdzięczny.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
I dlaczego na Jarubasa nie było takiej mobilizacji ?
Prosta odpowiedź. Jarubas nie miał wpływu na to, czy komuś stołek się utrzyma czy nie bo zmiany są tylko w kancelarii prezydenta. W samorządach PSL ma zawsze najwięcej bo to tam najwięcej jest do utrzymania stanowisk. Sejm to spółki Skarbu Państwa, Agencje rolne itp. Członkowie i rodziny mają o co się bić.

W STSie wystawiono pary dla różnych okręgów. Zachęcam, żeby każdy przejrzał typy ze swojego i przybliżył realia. Może ktoś znajdzie jakiś ciekawy typ.

Marek Suski - Andrzej Kosztowniak 1,65 STS
Obaj to kandydaci z listy PISu. Suski startuje jak zwykle z jedynki, Kosztowniak z 3. miejsca. Suski znany z telewizji przydupas Kaczyńskiego. Rzadko się wypowiada w różnych programach bo nie ma nic do powiedzenia (na stronie PKW jako zawód ma wpisane parlamentarzysta - wystarczy za komentarz). W Radomiu raczej nie lubiany, jest z Grójca a dla okręgu nigdy nic nie zrobił. Jest jednak jedynką i zawsze swoje zbierze od ludzi starszych i nieogarniętych w polityce. W 2011 miał 17 tys głosów. Wyprzedził go Kuźmiuk startujący jako numer 2 (prawie 30 tys) ale on teraz jest w europarlamencie i nie kandyduje.
Andrzej Kosztowniak do tamtego roku był prezydentem miasta. W I turze miał ponad 10 punktów procentowych przewagi nad Witkowskim ale w II turze poległ. Przegrać z kandydatem PO w pisowskim mieście to nie lada wyczyn (w radzie miasta PIS ma połowę mandatów więc nie można powiedzieć, ze trend się zmienił i ludzie się odwrócili od Pisu). Co więcej, tylko dlatego że jest z Prawa i Sprawiedliwości moim zdaniem przegrał nieznacznie. Powód przegranej jest prosty: lotnisko. Kto nie słyszał niech sobie wpisze w google lotnisko w Radomiu, wystarczy przeczytać nagłówki i wszystko będzie jasne.
Mimo, że Suski nie jest szczególnie lubiany w Radomiu to jednak jako jedynka zbierze trochę głosów. Raczej więcej niż Kosztowniak. Nie jest to jednak pewny typ bo obaj mają negatywny odbiór w mieście.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
J 159

jonaszdt

Użytkownik
W Betano wystawili magiczną linię 5% na Partię KORWIN. I tutaj w sumie powinienem skończyć pisać podając niżej typ. Moim zdaniem over można grać konkretnie, bo jeśli nie teraz to JKM chyba już nigdy nie wejdzie do Sejmu. Sondaże ostatnimi czasy bardzo optymistyczne + trzeba brać pod uwagę, że raczej wśród młodzieży sondaży się nie prowadzi, gdzie są to jego główni wyborcy + trzeba pamiętać o głosach zza granicy gdzie także nie prowadzone są sondaże, a tam JKM ma wielkie poparcie. Jak dla mnie WIELKIE value, bet dnia, bet tygodnia (olać LM, LE i inne cuda na kiju) bet wyborów, bet roku, po prostu must have na następny weekend.

KORWIN over 5%
@1.87 Betano
Albo jesteś fanatycznym kucem albo głupcem, innej opcji nie widzę.
Sondaże są prowadzone na REPREZENTATYWNEJ grupie, czyli pytani są zarówno ludzie w wieku 18-24 jak i starsi.

Co do głosów z zagranicy to jest to niewielki a więc mało znaczący procent całości. Poza tym Kukiz zabrał dużą część elektoratu z za granicy.

Co do samego zakładu to widzę lekkie value w over 5% (dałbym tu kurs 1.5) ale nazywanie tego betem roku to jakiś żart.
 
H 0

homofobonoid

Użytkownik
Albo jesteś fanatycznym kucem albo głupcem, innej opcji nie widzę.
Sondaże są prowadzone na REPREZENTATYWNEJ grupie, czyli pytani są zarówno ludzie w wieku 18-24 jak i starsi.
Ani kucem, ani głupcem, także wypraszam sobie, na wybory patrzę TYLKO z perspektywy gracza.
Także pozdrawiam, a więcej będziemy wiedzieli późnym wieczorem za tydzień.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
Ani kucem, ani głupcem, także wypraszam sobie, na wybory patrzę TYLKO z perspektywy gracza.

Także pozdrawiam, a więcej będziemy wiedzieli późnym wieczorem za tydzień.
No to się troszkę dokształć bo pisząc że w sondażach nie biorą udziału młodzi ludzie wprowadzasz tylko w błąd.
 
civilpl 280

civilpl

Użytkownik
PSL mniej niż 7.5 - 1.7 na efortuna.pl

W 2011 roku zgarnęli prawie 8.4%, obecnie moim zdaniem mogą liczyć na 6-7% maksymalnie, ponieważ elektorat wiejski jest coraz bardziej zagospodarowany przez PiS. Kolejna sprawa to afery, niektórzy bukmacherzy przyjmują nawet zakłady czy Bury zdobędzie mandat na Podkarpaciu, a trzeba pamiętać, iż są regiony w kraju, w których PSL od kilkunastu lat nie zdobywał mandatów. PSL pewnie wejdzie, bo zawsze wchodzi, ale nie ma żadnego argumentu dla którego ich wynik miałby być lepszy niż 4 lata temu, więc linia 7.5 wydaje się być bezpieczna.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Powiedzcie mi, czy @2.50 na poniżej 5.5 % Nowoczesnej to nie jest promo?
W mojej opinii nie przekroczą progu wyborczego. Dlaczego? a no dlatego że przy frekwencji w granicach 45-50% potrzeba jest ok 1 miliona głosów by przekroczyć próg wyborczy, czy uważacie że aż milion naiwnych ludzi jest którzy uwierzą w NowoczesnąPO? nie sądzę. Osobiście wolałbym pograć Kukiz-NowoczesnaPO 1 niż under Nowoczesnej przy dzisiejszych kursach i liniach. Jednak jak w tym temacie można było już zauważyć pograną mam Nowoczesną under 10 i uważam to za promocję, pomimo pompowania cygana Swetru w mejstrimie.
 
t.gogo 1K

t.gogo

Użytkownik
Albo jesteś fanatycznym kucem albo głupcem, innej opcji nie widzę.
Sondaże są prowadzone na REPREZENTATYWNEJ grupie, czyli pytani są zarówno ludzie w wieku 18-24 jak i starsi.
Co do głosów z zagranicy to jest to niewielki a więc mało znaczący procent całości. Poza tym Kukiz zabrał dużą część elektoratu z za granicy.
Co do samego zakładu to widzę lekkie value w over 5% (dałbym tu kurs 1.5) ale nazywanie tego betem roku to jakiś żart.
Obawiam się, że się mylisz. Jakość warsztatowa przytaczanych sondaży jest BARDZO niska i wynika z ignoranctwa sondażowni oraz cięcia kosztów. Prawidłowo wykonany sondaż kosztowałby 2-3 razy więcej niż obecnie, bo żeby uzyskać rzeczywiście reprezentatywną grupę należy włożyć w to ogrom wysiłku. To nie jest takie proste ze wykonujesz 1000 telefonów i gotowe.
O ile argumentacja kolegi jest nieco kulawa to ja też uważam, że bet na przekroczenie progu przez Korwin a to typ, który trzeba zagrać. Jedyne czego nie potrafię zrozumieć to czemu ta kursy jeszcze nie spadły na łeb na szyję. Może to nie są zbyt popularne typy? A może po prostu buki się mylą? ????
 
B 35,1K

bartezgambler

Użytkownik
PSL mniej niż 7.5 - 1.7 na efortuna.pl
W 2011 roku zgarnęli prawie 8.4%, obecnie moim zdaniem mogą liczyć na 6-7% maksymalnie, ponieważ elektorat wiejski jest coraz bardziej zagospodarowany przez PiS. Kolejna sprawa to afery, niektórzy bukmacherzy przyjmują nawet zakłady czy Bury zdobędzie mandat na Podkarpaciu, a trzeba pamiętać, iż są regiony w kraju, w których PSL od kilkunastu lat nie zdobywał mandatów. PSL pewnie wejdzie, bo zawsze wchodzi, ale nie ma żadnego argumentu dla którego ich wynik miałby być lepszy niż 4 lata temu, więc linia 7.5 wydaje się być bezpieczna.
Uważam, iż było wiele ciekawszych zakładów na te wybory, niż ten powy żej powielany przez wielu z was, żeby była jasność wcale nie twierdze, że typ nie wejdzie ale według mnie stosunek ryzyka do wysokości kursu jest nieopłacalny. Ponadto Panowie musicie pamiętać, że przedstawianie PSL-u jako partii rolników i &quot;stołków&quot; to w dużej części powielanie stereotypu. PSL dzisiaj to przede wszystkim lokalne społeczności (nie tylko te wiejskie bo ta partia prężnie działa też w mniejszych miastach i miasteczkach o czym wielu z was zapomina), rolnicy, praca, OSP i tradycja.
Ponadto będzie przepływ elektoratu z PO i postrzeganie tego ugrupowania przez ludzi środka jako partii dialogu (http://sobczak.blox.pl/html).
K olejny paradoks czy się to komuś podoba czy nie, Z ieloni to najbardziej demokratyczna partia w Polsce. Zwróćcie też uwagę na fakt, iż w sondażach PSL zawsze jest niedoszacowa ne !
A zobaczcie dzisiaj najnowszy sondaż u Palade: http://palade.pl/puls-wyborczy/
P.S.
I taka dobra rada na koniec im bliżej wyborów tym oferowane przez buki zakłady są coraz bardziej karkołomne. Nie ma co grać na siłę!
Osobiście uważam, że PSL będzie miało między 6,5 a 8,5 %
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
W mojej opinii nie przekroczą progu wyborczego. Dlaczego? a no dlatego że przy frekwencji w granicach 45-50% potrzeba jest ok 1 miliona głosów by przekroczyć próg wyborczy, czy uważacie że aż milion naiwnych ludzi jest którzy uwierzą w NowoczesnąPO? nie sądzę. Osobiście wolałbym pograć Kukiz-NowoczesnaPO 1 niż under Nowoczesnej przy dzisiejszych kursach i liniach. Jednak jak w tym temacie można było już zauważyć pograną mam Nowoczesną under 10 i uważam to za promocję, pomimo pompowania cygana Swetru w mejstrimie.
Też mam pograne under 10% i to była okazja. Wcale bym jednak nie odbierał szans Nowoczesnej na sejm. Co by nie mówić to jednak agitacja idzie na skalę niewyobrażalną jak na nowe partie. Mam do czynienia z &quot;młodymi, wykształconymi z wielkich miast&quot; i rzeczywiście istnieją osoby na nich chcące głosować. Nawet znam takie osobiście ???? Wszystko moim zdaniem zależy od jutrzejszej debaty. Blamaż Kopacz może oznaczać odpływ lemingów do platformopodobnego tworu czyli Ryśka.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No ja pozwolę sobie nie zgodzić się w sprawie PSLu. Może i rzeczywiście być poziom 6 - 7%, ale jestem przekonany, że nie przejdzie 7,5%. Nepotyzm i kolesiostwo wśród PSLu jest ogromne, przy tym PO to pikuś więc jeśli ludzie tak mają tego dość w PO to dlaczego mieli by tolerować w PSL. Pamiętajmy, że to koalicjant partii z którą wszyscy walczą. Do tego PSL ma niemrawą kampanię, praktycznie nic nie robi. Do mnie przebiło się tylko jak Piechociński powiedział, że chce stanąć na czele rządu POPiS jako rządu jedności narodowej, co niektórzy potraktowali jako żart. I do mnie się to przebiło, a śledzę politykę uważnie codziennie. Uważają, że wybory się same wygrają i że są niedoszacowani w sondażach, więc nic nie trzeba robić, a w sondażach pewno niedoszacowany jest i PiS i KORWIN i KUKIZ więc to ich się zresetuje. W przypadku gdy na scenie 4 lata temu był właściwie tylko PO i PiS, a Palikot raczej zagospodarował lewicowy elektorat rzeczywiście PSL mogło być niedoszacowane, ale dzisiaj wobec alternatywy PiSu, KORWINA i Kukiza może się okazać, że nie będą mieli nawet 5%.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Frekwencja - przesłanka pierwsza:
W USA zarejestrowało się 17 tys wyborców. Dla porównania w pierwszej turze wyborów prezydenckich było to 22 tys. a w drugiej - 29 tysięcy.
W 2011 w USA głosowało w wyborach parlamentarnych 20 tys wyborców, zarejestrowanych było więcej, ale na razie nie mogę znaleźć tej informacji. Tak czy owak zainteresowanie wyborami w USA jest mniejsze niż poprzednio.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wniosek: będzie coś pośrodku między I a II turą czyli ok 45% +/- 5% w zależności od pogody i linia 43% ustawiona idealnie. Jak dla mnie nie do grania bo najbezpieczniej jest under 50 i i over 40, a tego nie ma lub jest po 1,01.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
No to masz duży rozrzut 45% i do tego +/- 5% - tak to mogłoby napisać 99% osób. Ja z kolei pograłem over 47,5%. Dlaczego?
Tu jest zestawienie frekwencji na przestrzeni 25lat &#39;wolności&#39;. Przeważnie wybory parlamentarne i samorządowe były w tym samym lub rok po roku po sobie. I zawsze fioletowa linia była dłuższa od zielonej, zatem skoro rok temu było 47,4% to w tym roku powinno być więcej.
Również uważam że pogoda może mieć spory udział w tym czy ta linia zostanie przekroczona. Na tą chwilę prognozy przewidują złotą polską jesień w niedzielę - 12-14 stopni i dość słonecznie. Zatem spacer, a przy okazji wyskoczenie na wybory.
Do tego wiadomo jaka jest sytuacja. Prawdopodobnie zmieni się opcja rządząca, elektorat PiSu pewnie mocno zmobilizowany, PO to nie wiadomo, ale za to pojawił się nowy gracz na scenie w postaci Kukiza i tak jak było mówione przy okazji wyborów prezydenckich na pewno jest sporo osób które wcześniej nie chodziły na wybory a poszły zagłosować na antysystemowca.
Dla mnie to wystarczające argumenty, aby zagrać over i tak też uczyniłem.
 
mateo239 102

mateo239

Użytkownik
Wniosek: będzie coś pośrodku między I a II turą czyli ok 45% +/- 5% w zależności od pogody i linia 43% ustawiona idealnie. Jak dla mnie nie do grania bo najbezpieczniej jest under 50 i i over 40, a tego nie ma lub jest po 1,01.
Jaki widzisz taki dubel ?
under 49,5 % frekwencji +over 4,0 % Korwin Ako : 2,10
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Również uważam że pogoda może mieć spory udział w tym czy ta linia zostanie przekroczona. Na tą chwilę prognozy przewidują złotą polską jesień w niedzielę - 12-14 stopni i dość słonecznie. Zatem spacer, a przy okazji wyskoczenie na wybory.
Pogoda to jest jeden z najdziwniejszych czynnikow wplywajacych na frekwencje i ciezko cokolwiek o niej napisac. Jedni uwazaja, ze dobra pogoda sprzyja PiSowi, bo wtedy leminig sobie wyjezdzaja na jakas wycieczke czy cos inni mowia, ze jest odwrotnie ciezko to ze soba polaczyc.
Nawet w filmie o Korwinie, byl moment gdzie gdybano , ze pogoda bedzie miala wplyw na wybory.
Co do samego typu, pelna racja, wystarczy porownac frekwencje w 2007 roku, gdzie tez mialy byc ,,przelomowe &#39;&#39; wybory, do tego jak jak wspomnialem znalazlo sie duzo nowych graczy na rynku, ktorzy tez maja nowych wyborcow, (jaka to grupa ciezko powiedziec, jednak jakis % stanowia, choc sam uwazam ze najwiecej jest transferow u wyborcow, typu PO-Nowoczesna itd.) Jednak jak dla mnie frekwencja bedzie wlasnie wysoka, zreszta juz nie raz to tutaj podkreslalem .
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Pogoda to jest jeden z najdziwniejszych czynnikow wplywajacych na frekwencje i ciezko cokolwiek o niej napisac. Jedni uwazaja, ze dobra pogoda sprzyja PiSowi, bo wtedy leminig sobie wyjezdzaja na jakas wycieczke czy cos inni mowia, ze jest odwrotnie ciezko to ze soba polaczyc.
Nawet w filmie o Korwinie, byl moment gdzie gdybano , ze pogoda bedzie miala wplyw na wybory.
Gdyby wybory były w maju to zgoda, rzeczywiście przy dobrej pogodzie mogłoby mniej ludzi pójść na wybory, bo można w niedzielę jechać nad wodę czy gdzieś na wypoczynek. Ale mamy październik, ludzie raczej nie są tak chętni na wyjazdy jak gdy jest ciepło, a słoneczny dzień sprzyja temu że ludziom będzie się chciało ruszyć dupsko do lokali wyborczych. ;)
A to czy dobra pogoda a co za nią idzie wysoka frekwencja sprzyja PiSowi czy PO, to w tym akurat zakładzie mnie nie interesuje za bardzo.
 
Do góry Bottom