>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Gdyby wybory były w maju to zgoda, rzeczywiście przy dobrej pogodzie mogłoby mniej ludzi pójść na wybory, bo można w niedzielę jechać nad wodę czy gdzieś na wypoczynek. Ale mamy październik, ludzie raczej nie są tak chętni na wyjazdy jak gdy jest ciepło, a słoneczny dzień sprzyja temu że ludziom będzie się chciało ruszyć dupsko do lokali wyborczych. ;)
A to czy dobra pogoda a co za nią idzie wysoka frekwencja sprzyja PiSowi czy PO, to w tym akurat zakładzie mnie nie interesuje za bardzo.
To byla taka mala moja dygresja tylko ;)

Co do typu sie zgadzam, jest to typ ktory sami mozemy zrealizowac i takie lubie, bo jak ruszymy dupy to mozna i wyzsze linie zagrac, a wystarczy namowic rodziny itd.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Zapominacie o jednej podstawowej sprawie. W Polsce więcej ludzi chodzi na wybory prezydenckie niż parlamentarne. Na pewno część osób patrzy na pogodę, ale według mnie jest to góra ze 2%, albo i mniej, więc głosy tych osób o niczym, by nie przesądziły. Dodatkowo co, by nie mówić kampania prezydencka była żywiołowa, ciągle coś się działo. A to WSI, a to coś innego. W tej kampanii kompletnie nic się nie dzieje. I tak sobie myślę, że to może uśpić część elektoratu każdej ze stron. Chyba, że przed wyborami coś większego się wydarzy, ale na razie nic tego nie zapowiada. Osobiście uważam, że frekwencja wyniesie max 42%.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Frekwencja - przesłanka druga.
Po tej tzw &quot;debacie&quot; jakieś 2-3 punkty procentowe w dół, zwłaszcza wśród zwolenników PO, Szydło wygrała ale poziom taki że raczej zniechęca niż zachęca do głosowania. Nie oglądałem, słuchałem w radio, ale wątpię, ba, jestem pewien że wrażenia wizualne ani trochę nie zrównoważyły ogólnej nędzy intelektualnej tej &quot;dyskusji&quot;.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Frekwencja - przesłanka druga.
Po tej tzw &quot;debacie&quot; jakieś 2-3 punkty procentowe w dół, zwłaszcza wśród zwolenników PO, Szydło wygrała ale poziom taki że raczej zniechęca niż zachęca do głosowania. Nie oglądałem, słuchałem w radio, ale wątpię, ba, jestem pewien że wrażenia wizualne ani trochę nie zrównoważyły ogólnej nędzy intelektualnej tej &quot;dyskusji&quot;.
Zgadzam sie , bardzo slaba dyskusja na niskim poziomie. I mozna sie teraz tez obawiac underow na lewice i Nowoczesna, bo Kopacz ta debata duzo stracila dla PO, po prostu byla slaba i do tego na koniec apel do emerytow, tez bardzo slabe.
Frekwencja moze pojsc w dol, chyba ze Polacy przejda na Lewica i Nowoczesna, ale duzo osob zostanie chyba w domu.
Lekki Plus dla BSz. pokazala ze jest energiczna, ze potrawi glosniej z wieksza iloscia emocji mowic i to troche zmieni jej wizerunek, ale zgadzam sie debata niski poziom i straca wyborcy , ktorzy nie pojda po prostu oddac glos, a traci duzo PO nie tylko przez slaba debate.
Sztab PO powinnien sie samorozwiazac i oddac walkower, to co zrobili po debacie to SKANDAL, obrazkowo PiS ich zmiotlo, Szydlo nie byla sama miala ze swoimi ludzmi male przemowienie przed Autobusem , a Kopacz biedna, smaa , prawie juz plakala, z rezimowymi dziennikarzami no i ten pogardliwy wzrok MKB mowil sam za siebie :]
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jaki widzisz taki dubel ?
under 49,5 % frekwencji +over 4,0 % Korwin Ako : 2,10
Do Korwina się nie dotykam. Osobiście uważam, że będzie miał poniżej 5% z uwagi na Kukiza. Ale mogę się mylić. Nie mam zdania jak tu grać. Frekwencja w zależności od pogody. Jeśli będzie padać, wiać i zimo under 49,5 do grania.
Zgadzam sie , bardzo slaba dyskusja na niskim poziomie. I mozna sie teraz tez obawiac underow na lewice i Nowoczesna, bo Kopacz ta debata duzo stracila dla PO, po prostu byla slaba i do tego na koniec apel do emerytow, tez bardzo slabe.
Frekwencja moze pojsc w dol, chyba ze Polacy przejda na Lewica i Nowoczesna, ale duzo osob zostanie chyba w domu.
Lekki Plus dla BSz. pokazala ze jest energiczna, ze potrawi glosniej z wieksza iloscia emocji mowic i to troche zmieni jej wizerunek, ale zgadzam sie debata niski poziom i straca wyborcy , ktorzy nie pojda po prostu oddac glos, a traci duzo PO nie tylko przez slaba debate.
Sztab PO powinnien sie samorozwiazac i oddac walkower, to co zrobili po debacie to SKANDAL, obrazkowo PiS ich zmiotlo, Szydlo nie byla sama miala ze swoimi ludzmi male przemowienie przed Autobusem , a Kopacz biedna, smaa , prawie juz plakala, z rezimowymi dziennikarzami no i ten pogardliwy wzrok MKB mowil sam za siebie :]
Co do tego co było po debacie to akurat mnie wiece, które kojarzą mi się wyłącznie z nazizmem zupełnie nie przekonują, ale obiektywnie pewno to był błąd. A argument Kopacz, żeby nie rozpraszać głosów trafił do mnie jako wyborcy PO i w mojej ocenie wygrała Kopacz. Tym nie mniej i tak nie będę głosować i nie sądzę, żeby ta debata coś zmieniła, raczej tylko to, że głosy, które miały pójść na PO lub PiS rozejdą się po reszcie. Myślę, że duże znaczenie będzie miała ta jutrzejsza debata, mimo, że media robią wszystko, aby ją zmarginalizować kosztem tej dzisiejszej.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Co do tego co było po debacie to akurat mnie wiece, które kojarzą mi się wyłącznie z nazizmem zupełnie nie przekonują, ale obiektywnie pewno to był błąd. A argument Kopacz, żeby nie rozpraszać głosów trafił do mnie jako wyborcy PO i w mojej ocenie wygrała Kopacz. Tym nie mniej i tak nie będę głosować i nie sądzę, żeby ta debata coś zmieniła, raczej tylko to, że głosy, które miały pójść na PO lub PiS rozejdą się po reszcie. Myślę, że duże znaczenie będzie miała ta jutrzejsza debata, mimo, że media robią wszystko, aby ją zmarginalizować kosztem tej dzisiejszej.
Racja Adamo, ja po prostu uwazam, ze osoby ktore jeszcze troche chcialy tego PO to po tym co zobaczyli dzisiaj, i tym wywiadzie po , gdzie PEK prawie juz plakala byla sama, Tomczyk i Kidawa mieli takie miny jakby stracili milions zlotych zobaczy juz , ze PO sie nie da uratowac i przejdzie wlasnie na lewice czy Nowoczesna i tutaj mam troche strach przed underami.
Co do jutrzejszej debaty, jezeli ktos ma zamiar grac overy Kukiza, czy Korwina to grajcie dzisiaj, bo jutro Ci dwaj panowie puszcza reczne hamulce i beda jechac po kazdym, Kukiz juz dzisiaj w telewizji pokazal, jak moze sie wypowiadac i co mysli.
Jest to glos moze niepoprawny politycznie, ale duzo osob tak mysli i oni jutro beda po poprstu,, orac &#39;&#39; kazdego jak leci. Kukiza glownym celem bedzie Petru i kazda mozliwosc to bedzie pstryczek wlasnie w jego strone , to samo Korwin bedzie rozdawal pstryczki kazdemu i pewnie tez w Kukiza , bo wie ze to jego konkurent, tak jak zrobil to juz w debacie Prezydenckiej.
Co do kobiet, ktore jutro beda w tej debacie, bedzie podobny obrazek jak dzisiaj, bez wiekszych emocji, czyste odklepywanie swoich formulek, byle nie stracic poparcia i pokazac ludziom , ze sie szanuje konkurentow.
Nie wiem co zrobi Piechocinski, ale on to raczej bedzie tak po srodku, miedzy kobietami i atakujacym Kukizem i Korwinem, Petru raczej bedzie cala debate w defensywie, bo tam oprocz ,,kawiorowej lewicy&#39;&#39; nikt go nie szanuje/lubi.
Troszke nei rozumiem, czemu w Polsce jest taka afera, ze liderzy 2 najwiekszych ugrupowan debatuja, a nie ma reszty. Jest to normalne , wystarczy spojrzec na Niemcy, Francje, gdzie jest jedna debata dla 2 najwiekszych Partii i potem debata dla wszystkich.
Podsumowuja, jak ktos chce grac overy Kukiza i Korwina to polecam przed debata, bo jutro bede jechac rowno z kazdym z ,,rezimowych partii&#39; i z Petru, beda mowic w weikszosci to co mysla Polacy, a Polacy to beda doceniac.
A Wy jakie macie opinie , na temat jutrzejszej debaty i wplywu na wybory i linie u buka ?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ale przed tą debatą miało nie być wszystkich w 2. Teraz jest ok. A co Kukiza albo Korwina, albo dużo zyskają albo dużo stracą. Powinni atakować celnie i emocjonalnie bo to ich siła, ale bez inwektyw czy obrażania bo to ich pogrąży jako radykałów i &quot;oszołomów&quot;. Myślę, że ta jutrzejsza będzie sto razy ciekawsza niż ta dzisiejsza, jedyny minus, że w czasie LM ???? Kukiz za brunatne koszule przejedzie się na pewno po Petru. Nie sądzę aby buki reagowały zaraz po debacie bo oni tylko idą za sondażami. Wtedy pozostanie nam tylko samemu lub wspólnie tutaj się zastanowić kto jak wypadł i co można pograć zanim będą kolejne sondaże po debacie. Więc będzie z 24 godziny na stawianie, w tym czasie myślę, że linie i kursy zostaną na swoim poziomie.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
To będzie równy bełkot i tak jak pisałeś podjazd jeden po drugim. Nie wydaje mi się żeby znacząco ta debata wpłynęła na linie i kursy u buków.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Dzisiejsza &quot;debata&quot; to po prostu śmiech i rozpacz. Poziom merytoryczny był tak niski z jednej i drugiej strony, że zwyczajnie nie chciało się tego słuchać. Populizm bił z obu stron w maksymalny sposób, zero konkretów, obietnice ze strony jednych i drugich, wychwalanie swoich rządów pod niebiosa, stała walka, która niszczy Polskę czyli wojna pomiędzy po-pisem. Wszystko to co było dzisiaj powiedziane jest po prostu nierealne. Co najważniejsze warto podkreślić, że tak słabego premiera nie mieliśmy w historii, bo zwyczajnie kopacz i szydło to wydmuszki - gdyby przypuszczalnie przystawić do tej debaty rudego towarzysza donalda, który debatowałby z innej partii to zaorałby jedną i drugą kandydatkę, że nie byłoby czego zbierać. Po prostu obie kandydatki są beznadziejne i sama kandydatura tak słabych polityków w dwóch największych partiach w Polsce świadczy o tym w jakim momencie budowania naszego kraju się znajdujemy. Oczywiście nie mam zamiaru tutaj mówić o innych wartościowych politykach (rudy lisek to był tylko przykład, bo on w merytorycznej dyskusji i politykowaniu zjadłby obie panie na śniadanie).
Jeśli chodzi o prognozowanie spadków/wzrostów na obie kandydatki to czegoś takiego tutaj nie będzie. Ta debata równie dobrze mogłaby się nie odbyć, bo nie wpłynie z całą pewnością na jakiekolwiek ruchy procentowe, bo zwyczajnie było to bardzo słabe przedstawienie skonstruowane przez reżimowe media w celu podbudowania wizerunku PO i próby przekonania przynajmniej części elektoratu na swoją stronę - kopacz jest po prostu beznadziejna jeśli chodzi o politykę, zwyczajnie bez wyrazu, bez charyzmy, bez zdolności przywódczych (to samo tyczy się kopacz), dlatego obie kandydatki są po prostu beznadziejne.
Według mnie dzisiejsza debata to była zwyczajna medialna pożywka dla mediów i fanatyków PiS-u i PO. Nie sądzę, żeby jakikolwiek zdrowo myślący człowiek mógł poprzeć dzięki tej rozmowie jedną czy drugą partie, zwyczajnie było to zrobione dla ludzi, którzy żyją wojną po-pisowską i są rządni krwi.
Jutrzejsza debata w moim mniemaniu będzie miała zupełnie inny oddźwięk, bo będzie decydować o głosach pomiędzy niektórymi komitetami, które celują w podobny elektorat partyjny. Mowa tutaj m.in o KORWiN-ie, Kukizie czy Nowoczesnej, bo tutaj wielu wyborców na pewno będzie się wahać (a również i wyborcy, którzy zrezygnowali z głosowania na PO). Dla mnie perspektywa jest jedna : Janusz Korwin-Mikke rzuci się do ofensywy, tak samo jak Paweł Kukiz, a swetru będzie zgrywał eksperta z wyważonym tonem. Dla mnie akurat jutrzejsza debata będzie ważna, bo jeśli Korwin nie popełni jakichś rażących błędów, albo zwyczajnie nie da się wyprowadzić z równowagi to jestem spokojny o wejście do sejmu KORWiN-a. Jeśli będzie w stanie sposób spokojny i stonowany (bez używania jakichkolwiek głupot) przekazać swoją olbrzymią wiedzę i wizje o Polsce to uważam, że słupki mogą skoczyć, ale tak jak mówię wcale nie zdziwię się jak dojdzie do pewnego rodzaju wybuchu podczas debaty i słupki KORWiN-owi poleca w dół. Z mojej perspektywy dla partii KORWiN lepszym rozwiązaniem byłoby wysłanie Wiplera na jutrzejszą debatę, bo on jak mało kto jest w stanie w sposób spokojny i stonowany przekazać w 100% ideologie tej partii.
Warto dodać, że po dzisiejszej debacie w programie u liska mieliśmy &quot;mini-debatę&quot; innych ugrupowań politycznych. Był piechociński, lewacka, swetru, kandydatka związana z partią Razem (kompromitacja) i Wipler. Warto dodać, ze zabrakło Kukiza, który chyba nie przyjął zaproszenia jako jedyna partia. Bez dwóch zdań najlepiej wypadł w swoich wypowiedziach właśnie Wipler, który w bardzo merytoryczny sposób odpowiadał na każde pytanie, a w dodatku wbijał bardzo celne i dobre szpilki w kierunku innych partii czy też samego dziennikarzyny liska.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
S 51

szewapxa

Użytkownik
Witam wszystkich. Obserwuje ten wątek od dłuższego czasu i postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze. Wydaje mi się, że warto zagrać przede wszystkim na partie Kukiza i Korwina. Wiadomo co sondaż to inne prognozy ale ja najbardziej ufał bym tym ulicznym w poszczególnych województwach gdzie obie partie przekraczają próg. Mam pytanie co obstawilibyście z większym prawdopodobieństwem:
Kukiz 15 powyżej 6.5 kurs 1,52
czy
KORWiN powyżej 4.5 kurs 1,62
kursy za betsson.
Pozdrawiam
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Widzę że niektórym pomyliły się działy...
Moje pytanie jest odnośnie PSL, czy uważacie że sondażownie zawyżają trochę ich wyniki mając w pamięci wieczne niedoszacowania tej partii i dodają coś tam do rzeczywistego poparcia w sondażach ?
 
eco 388

eco

Użytkownik
kain.
jaki kraj na globie uważasz za najlepiej urządzony, w którym chciałbyś żyć i chciałbyś by tak właśnie wyglądała Polska (gdyby nie było problemów językowych)?
 
mateo239 102

mateo239

Użytkownik
Korwin bardziej by się nadawał do USA. Przyjmuję zasadę ,że najważniejsze by o nim mówiono. Nie ważne czy dobrze czy źle. W Polsce to się średnio sprawdza ponieważ przeciętni Polacy nie mają czasu na poważne prześledzenie programów , założeń partii nie mówiąc już o wykładach które dane osoby mogą udzielać. Jest to zatrważające jak się o tym pomyśli w szerszej sprawie. Bo tacy ludzie będą decydować o przyszłości państwa. Osobiście chciałbym dożyć czasów by w rządzie byli tacy ludzie jak : prof Robert Gwiazdowski, Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz. W telewizji publicznej znów był Max Kolonko. A stery po Korwinie przejął Wipler który lepiej prezentuję się w tv i nie robi prostych błędów w odróżnieniu od Korwina. Propo dzisiajszej debaty u Lisa można było zobaczyć jaka przepaść jest między Wiplerem a resztą. Szczególnie kiepsko wypadła Nowacka , która przecież często jest w mediach. Opowiadała ogólnikami , dawała się przekrzyczeć i podejść rozmówcom. Natomiast Petru to szybko się denerwował jak Wipler przypomniał mu powiązania z PO i wycieki z emaili. W sumie co sie dziwić jaki mistrz taki uczeń. Balcerowicz też do bystrzaków nie należał. Michalkiewicz i Braun ładnie Balcerowicza pocisnęli.
Jutrzejsza debata to może gwóźdź do trumny Kopacz i reszty PO. Wszyscy się pewnie na nią rzucą a premier nie wytrzyma ciśnienia myślę.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
kain.
jaki kraj na globie uważasz za najlepiej urządzony, w którym chciałbyś żyć i chciałbyś by tak właśnie wyglądała Polska (gdyby nie było problemów językowych)?
Ciężko jest odpowiadać na takie pytanie w jakiś prostolinijny sposób, bo żyjemy w Polsce, a nie w jakimś tam kraju, który położony jest &quot;gdzieś&quot; i do którego można przyrównywać i o którym można marzyć. Biorąc pod uwagę sprawy polityczne trzeba patrzeć przez pryzmat swojego kraju, położenia geograficznego, swoich silnych i słabych stron z tego wynikających. Jako Polacy mamy swoje przyzwyczajenia, w dodatku trzeba powiedzieć sobie jasno, że dopiero budujemy fundamenty pod mocny kraj, bo jeszcze całkiem nie dawno był to kraj rządzony zza sterów ZSRR i pogrążony w głębokiej komunie. Ja zawsze w każdej rozmowie o Polsce mówię, że my jako Naród zrobiliśmy ogromny postęp i widać ten skok jakości w czasie tych 25 lat pracy nad naszym krajem, ale jestem pewien, że jesteśmy w stanie zrobić znacznie więcej, bo jesteśmy bardzo pracowitymi osobami, które potrafią zbudować wielkie rzeczy.

Wracając już ogólnie do pytania to jestem zdecydowanie zwolennikiem rozbicia tego &quot;betonu&quot; związanego z naszym teraźniejszym sejmem. Uważam, że wszystkie partie anty-systemowe mają sens i każda z nich wnosi wiele dobrego do debaty publicznej, czy będzie to Korwin, Kukiz, Braun, Kowalski czy ktokolwiek inny. Niektórzy popełnili różnego rodzaju wybory, które mi się osobiście nie podobają, ale mają do tego prawo, bo są wolnymi ludźmi. Ja będę głosował na KORWiN-a, chociaż rozważałem głosowanie na Kukiza (ale po tym co zrobił w swoim Ruchu i biorąc takich, a nie innych ludzi z różnych środowisk jest dla mnie zdecydowanie skreślony). Bardzo bym chciał wprowadzenia w Polsce systemu prezydenckiego na wzór Stanów Zjednoczonych, gdzie większość władzy skupia się wokół prezydenta, który ma realny wpływ na działanie państwa. Każdy prezydent wywodzący się z ustroju prezydenckiego ma bardzo dużo do powiedzenia w polityce zagranicznej. Idealnym rozwiązaniem byłaby 4-letnia kadencja prezydencka - jak się nie sprawdzi ten kandydat, nie będzie pracował dla swojego Narodu i będzie zwyczajnie złym gospodarzem kraju to wywala się go na zbity pysk i bierze następnego, który może być lepszy/gorszy. W dodatku parlament powinien zostać odchudzony do 100 posłów, a Senat zlikwidowany. Wtedy można wprowadzać JOW-y w wyborach do Sejmu i wybrać najbardziej wartościowych ludzi do pracy w Sejmie. Państwo by znacząco oszczędziło na opłacaniu sowitych pensji posłów, na ich kilometrówkach, służbowych spotkań etc etc, które idą w naprawdę kolosalne sumy. Bardzo fajną rzeczą w USA jest możliwość odwołania kongresmenów po 2 latach jeśli wyborcy nie są zadowoleni z ich pracy (to zmusza ich do prawdziwej pracy i dbaniu o swoich wyborców). Tak czy inaczej na takie przewroty/zmiany potrzeba naprawdę długiego czasu, a nikt z naszego obecnego Sejmu nie będzie za tym optował, bo zwyczajnie stracą przez to pracę i dojście do koryta. Potrzebny byłby olbrzymi przewrót do którego elity władzy z PiS-em i PO na czele nigdy nie dopuszczą, także to jest taka moja idealistyczna wersja naszego kraju.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Widzę że niektórym pomyliły się działy...
Moje pytanie jest odnośnie PSL, czy uważacie że sondażownie zawyżają trochę ich wyniki mając w pamięci wieczne niedoszacowania tej partii i dodają coś tam do rzeczywistego poparcia w sondażach ?
Sprobuje odpowiedziec. Nie do konca rozumiem twojego pytania. Dla mnie MIT niedosczacowania PSL-u nie istnieje.

JEst to ugrupowanie, ktore ma staly elektorat i oni ciagle na nich zaglosuja, wszystko zalezec bedzie po prostu od frekwencji na te chwile jest to pewnie okolo 1.3 mln osob i teraz musisz sobie zalozyc frekwencje i zobaczyc jaki to jest % osob. Do tego duzo osob z PSL-u raczej bedzie przechodzic do PiSu , bo on sie bardzo ostatnim czasy otworzyl na wies, a i politycy PSL slabo w tej kadencji wspierali Polska wies.

To, ze w jednych wyborach samorzadowych PSL w 2014 tak dobrze polecial, to tylko i wylacznie zasluga ksiazeczki do glosowania i tego , ze PSL byl na 1 stronie bez spisu tresci, czy listy komitetow. Dlatego uwazam, ze te niedoszacowanie PSLu to jeden z takich mitow.

Byl tutaj dobry typ Kukiz+1,5% z PSL i to jest dobra rzecz do grania. Obie partie przekrocza prog, a do tego mamy handi na Kukiza, a PSL nie osiagnie wyniku lepszego niz 7%, po prostu nie maja tak duzego elektoratu, az tylu ludzi jeszcze nie powsadzali na spolki panstwowe i braknie im paliwa. :]
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
kain.
jaki kraj na globie uważasz za najlepiej urządzony, w którym chciałbyś żyć i chciałbyś by tak właśnie wyglądała Polska (gdyby nie było problemów językowych)?
Tak pół żartem, pół serio (choć to nie dział na tą dyskusję więc dalej nie będę polemizował w tym dziale) dla mnie Norwegia. Dlaczego ? Więzienia lepsze niż hotele u nas, wysoka kultura pracy, duży odsetek pracy w domu (nowość na rynku pracy w Europie, tylko nie u nas), zagwarantowanie dobrej pracy po studiach, niskie bezrobocie, dobra opieka zdrowotna, duża otwartość na sex i bezpruderyjność ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Schetyna w radiu Zet powiedział, że PiS odrobiło lekcję, że nie było wsparcia przed i po Pani premier. Czyżby już początek wojny bratobójczej w PO ? A wyborca PO na to patrzy już nie z małym, ale ogromnym zażenowaniem. Wszystkie undery na PO nadal do gry. Mogą i mieć poniżej 20%. Do niezadowolonych z rządów 8 lat dojdą niezadowoleni z tej nieudolnej kampanii. Nie umieli postawić Ziobro przez 8 lat przed Trybunałem Stanu, a na końcu zabrakło 5 posłów (!), podsłuchali ich kelnerzy itd. Buta i arogancja połączona z nieudolnością - żal.
edit// ma to odzwierciedlenie w liniach (STS). Jeszcze miesiąc temu najwyższa była 29,5. Dzisiaj najwyższa to 24 i to po 1,55.
 
polikum 54

polikum

Użytkownik
na etoto.pl jest na PO linia 26,5%, ale po kursie... 1,20
czekam na korektę z ich strony, bo po powyższym stwierdzam, że nadal będzie ona nad wyraz optymistyczna dla PO. under 25,5 jak i 24,5 to nadal będzie świetna promocja; liczę na kurs chociaż w okolicach 1,5
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Schetyna w radiu Zet powiedział, że PiS odrobiło lekcję, że nie było wsparcia przed i po Pani premier. Czyżby już początek wojny bratobójczej w PO ? A wyborca PO na to patrzy już nie z małym, ale ogromnym zażenowaniem. Wszystkie undery na PO nadal do gry. Mogą i mieć poniżej 20%. Do niezadowolonych z rządów 8 lat dojdą niezadowoleni z tej nieudolnej kampanii. Nie umieli postawić Ziobro przez 8 lat przed Trybunałem Stanu, a na końcu zabrakło 5 posłów (!), podsłuchali ich kelnerzy itd. Buta i arogancja połączona z nieudolnością - żal.
edit// ma to odzwierciedlenie w liniach (STS). Jeszcze miesiąc temu najwyższa była 29,5. Dzisiaj najwyższa to 24 i to po 1,55.
Dokladnie tak, kolejna przeslanka upadku i podzialu w PO, do tego potem pyskowka Kopacz do Schetyny , ze moze go wysle na debate itd.
Do tego dochodza wypowiedzi Petru, ze z Kopacz nie bedzie rozmawiac o koalicji tylko z Schetyne, co bedzie mialo odzwierciedlenie na typie Kopacz-Kaczynski.
Nie dosc, ze to nie ten okreg Kopacz to jeszcze wczoraj slabo wypadla, dzisiaj robi spor wewnatrz PO, ludzie nawet jak beda chcieli PO , to oddadza glosy na innych kandydatow niz na Ewe Kopacz.
Tak jak wczoraj Jester napisal, wygranym debaty jest Schetyna i po wyborach dojdzie do nowych wyborow wewnatrz PO i frakcji Schetyny przejmie wladze w partii co za tym idzie, IMO Schetynie blizej PiS niz .Nowoczesnej i moze dojsc do pewnej wspolpracy np. w pracy nad nowa konstytucja. W Sejmie beda 4 partie , ktore chca systemu Prezydenckiego i Schetyna o ile sie nie myle tez do tej frakcji nalezy.
Jedno jest pewne bedzie duzo zmian po wyborach i to takie zmiany o ktorych nam sie teraz jeszcze nawet nie snilo.
P.S Nie wiem czy Moneciarz czyta jeszcze ten dzial, ale na starcie mial byc zaklad, ze PO bedzie under 20% ale widze ze chyba spekal ???? :cool:
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Generalnie kiedyś byłem za systemem prezydenckim i w krajach anglosaskich może się to sprawdza, ale w Polsce jest za dużo oszołomów żeby im zostawić władzę na 4 lata. Nie mam na myśli ani urzędującego Prezydenta, ani żadnego z poprzedników, ale taka furtka to potencjalne zagrożenie demokracji choć z punktu widzenia ekonomii lepsze niż władza sejmu. A undery PO, które tu lansowałem powinny wejść.
 
Do góry Bottom