>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

F 263

fidelio

Użytkownik
Adamo80,
Gratuluję wiedzy z WOS-u jednak jestem przekonany, że mylisz się w swoich rozważaniach i zakłady, o których tutaj piszemy dotyczą tylko i wyłącznie wyników list do Sejmu. Przyczyna jest prozaiczna. Nigdy w historii nie obliczano poparcia na podstawie zsumowanych liczb (Sejm + Senat). Tego się po prostu nie liczy. Poza tym zdarzenie musi być nazwane Wybory Parlamentarne gdyż tym właśnie są, a nie Wybory do Sejmu. Mimo wszystko sama uwaga słuszna i buki powinny tutaj jasno sprecyzować czego dotyczą zakłady. Domyślam się jednak, że mało kto w ogóle mógłby poddać w wątpliwość rzeczywiste intencje.
* * *
Apeluję do moderatorów o zbanowanie użytkownika Nowoczesny. Ja rozumiem agitowanie lub trolling, ale tutaj mamy do czynienia z prostactwem, z którym nikt na tym forum, niezależnie od własnych poglądów (raczej) nie ma ochoty obcować.

Też tak uważam, buki po prostu były nieprecyzyjne w opisie zakładu - powinno być wybory do izby niższej parlamentu.
 
civilpl 280

civilpl

Użytkownik
Najmniej obiektywne są sondaże Milward Brown dla TVNu, w nich klasycznie PO ma najmniejszą stratę do PiS, ale to bardziej zaklinanie rzeczywistości. Wg mnie jeżeli nic się nie zdarzy ostrego pod koniec kampanii to PiS przekroczy 40%, co bet-at-home wycenia na 1.86, w takim układzie PO skończy z mniej niż 26% co bet-at-home wycenia na 1.55. Nowoczesna jest mocno przeszacowania, ponieważ ich elektorat stanowią ludzie niechętnie chodzący na wybory (różnej maści biznes) i o ile łatwiej ich poprzeć w sondażu telefonicznym, gdzie wystarczy 30 sekund uwagi, to to już pójście w niedzielę w deszczu do lokalu wyborczego nie będzie takie oczywiste. Standardowo najbardziej &amp;quot;karny&amp;quot; będzie elektorat PiSu, który będzie pewnie głosował przed albo po mszy, co przełoży się na niezły wynik. Co do Kukiza, to też oczywiście jest niedoszacowany tak jak podczas wyborów prezydenckich. Moim zdaniem 7% osiągną z łatwością. Podobnie jak powyżej 10% złapie ZL, z racji tego iż nie ma innej lewicowej partii poza marginalną &amp;quot;Razem&amp;quot; w wyborach. O ile w wyborach prezydenckich lewicowcy nie mieli kompletnie na kogo głosować i głosowali w ramach buntu na Kukiza, to tym razem mają swoją partię, która się zjednoczyła i wystawiła na jedynkach starych działaczy typu Dyduch, Miller, Iwiński czy Senyszyn. Dobry wynik pewnie zrobi też w Warszawie Nowacka, córka bardzo dobrze wspominanej przez elektorat lewicy Izabeli Jaruga-Nowackiej. ZL w takiej formie w jakiej idzie na pewno może liczyć na głosy osób o poglądach lewicowych, którzy tym razem raczej nie będą oddawać głosów na kogoś innego w ramach buntu.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Dzisiaj wpadłem na ciekawą informację...http://www.sejmik.kielce.pl/item/47275-rada
Czyżby to posunięcie sugerowało koalicję pis - psl? W życiu nie ma przypadków, a tym bardziej w polityce...
Poniżej zamieszczam fotki znalezione w internecie... godne pożałowania...ale na legimngi to działa...pis wygra w cuglach...leci ostro nie powiem ????
Rozumiałbym takie posunięcie z ich strony jeśli drżeliby o wynik , a przecież mogą być o niego spokojni, no chyb a, że tak mocno boją się fałszer stwa ????
Nie dość, że ksi ęża podczas mszy agitują paraf ian to po suwać się do takich ruchów jak poniż ej to nie wiem kim trzeba być. Idąc na cmentarz też można natrafić na banner reklamowy tej partii...przypadek? Hehe.
Bez poparcia fanatyków ślepo dążących ta partia nic nie znaczy ????
No, ale to nie moja sprawa tylko dziele się z Wami tym co widzę i co do mnie dociera... http://i61.tinypic.com/10ckozo.jpg
http://i59.tinypic.com/2uh8osj.jpg
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
zisiaj wpadłem na ciekawą informację...http://www.sejmik.kielce.pl/item/47275-rada
Czyżby to posunięcie sugerowało koalicję pis - psl? W życiu nie ma przypadków, a tym bardziej w polityce...
Troszke glupie gadanie, do rady narodowej zostali zaproszenie osoby ze wszystki formacji, ze wszystkich stron politycznych w Polsce, sa osoby z lewicy, z PO, PSL i PiSu , wiec co do tej koalicji to troche smieszne.
Co nie zmienia faktu, ze w sejmikach i radach miast, PSl zrywa koalicje z PO i przechodza do PiSu bo sie boja o wlasne stoli ;) ale czy w Sejmie do tego dojdzie, smiem watpic.
 
furman19 928

furman19

Użytkownik
Najwiekszy szwindel to jest Jaroslaw Kaczynski

Chodzi wyciaga lapska po pieniadze i mowi ze chce wlaczyc z ukladem a jak juz ma wladze - czego bardzo nie chce - to zaczyana szpiegowac, jatrzyc tych co naprawde z tym ukladem chca walczyc.

Polecam przemyslec
Ja już człowieku nie mogę czytać twoich postów, dostaje obrzydzenia. Widzę tylko &quot; będzie pis będzie źle&quot; może i tak będzie ale skoro ktoś na tym głownie opiera swoją kampanie jest na prawdę żałosny. W 8 lat rozkurwili kraj a ty będziesz ludziom na siłę wciskał kity o tej twojej śmiesznej &quot;nowoczesniej&quot; Ta twoja nowoczesna czyli właściwie platforma w nowej odsłonie nie wejdzie do sejmu, a jak go nazwałeś &quot;oszołom&quot; Korwin ma poparcie młodych ludzi. Widzę co się dzieje chociażby u mnie w mojej niewielkiej miejscowości. Nienawiść do platfusów jest ogromna i ludzie są świadomi czym jest ta twoja nowoczesna. Także mam nadzieje, że po wyborach nie będziemy cie tu oglądali albo wcześniej cie zbanują .;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Schetyna-Liroy jedyneczka do grania?
Nie po takim kursie. Świętokrzyskie to spory okręg rolniczy i duże poparcie ma PSL i PIS. Tym samym PSL może wziąć nadwyżkę niezdecydowanych ale tych raczej prorządowych. Także wynik Schetyny jest dużym znakiem zapytania, niby rozpoznawalny polityk, jeden z nielicznych ogarnięty w PO, ale wycięty przez Kopaczkę ze Śląska jest spadochroniarzem i ludzie mogą tego nie kupić. A Liroj to nie wiem czego się spodziewać, może to &quot;pocałuj mnie w **** i jak ***** poczuj się&quot; ????
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Prawo i Sprawiedliwość powyżej 38,5% poparcia @ 1,95 Betsafe

Jak na moje oko mamy tutaj ładny valuebet od Betsafe. Przykładowo w Totolotku kursy przy linii 40,0 są wyrównane (1,8 : 1,8), a w Stsie na over 38 mamy kurs 1,50. Poza tym według mnie PiS jak zwykle jest niedoszacowany w sondażach i myślę, że przekroczy w wyborach magiczną barierę 40%. Z punktu widzenia typu niepokojące są wzrosty KORWiNA i Kukiza, ale stwierdziłem, że po prostu mainstream chce poprzez te sondaże wmówić ludziom, że oddanie głosów na te komitety nie będą głosami straconymi dzięki czemu PiS miałby stracić część wyborców. Tak jak napisałem - według mnie to manipulacja, bo ja - jako wyborca JKM - nie widzę żadnej logicznej przyczyny ostatnich wzrostów KORWiNa.
 
kopytko1337 1,2K

kopytko1337

Forum VIP
Załadowałem mocno fajny bet na bah
Kukiz +1,5 - PSL kurs 1,78
Over kukiza i under pslu już opisał Adam, tak naprawdę to jest połączenie 2 zakładów w 1We wszystkich sondażach dla telewizji itp handi jest zakrywane, dodatkowo w sondażach ulicznych kukiz ma przewagę kilku procent, a te sondaże moim zdaniem są bliższe prawdzie niż te Irbisy itp.
Polecam!
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
Załadowałem mocno fajny bet na bah
Kukiz +1,5 - PSL kurs 1,78
Over kukiza i under pslu już opisał Adam, tak naprawdę to jest połączenie 2 zakładów w 1We wszystkich sondażach dla telewizji itp handi jest zakrywane, dodatkowo w sondażach ulicznych kukiz ma przewagę kilku procent, a te sondaże moim zdaniem są bliższe prawdzie niż te Irbisy itp.
Polecam!
Psl ma zawsze mniej w sondażach niż w rzeczywistości. Dla mnie na tą chwilę no bet.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Psl ma zawsze mniej w sondażach niż w rzeczywistości. Dla mnie na tą chwilę no bet.
Ale handi jest dodatnie na Kukiza co oznacza, że Kukiz może mieć tyle samo czy nawet mniej o 1% i zakład wejdzie, a najprawdopodobniej będzie miał więcej. Świetny bet do grania jak ktoś ma konto w bah. Co z tego, że ZAWSZE PSL miał lepsze wyniki niż sondaże. Każda seria się kiedyś kończy. Zachowują się trochę jak Komor, myślą, że wybory się same wygrają. No chyba, że w Polsce żyje ponad 1,5 mln aparatczyków i ich znajomych i rodzin pslowskich. Do tego w tym zakładzie jest ważny także Kukiz, który cały czas zbiera antysystemowców. Dla mnie bet jaki podał kopytko1337 do grania za tysiące ! Polecam !
 
rymbaba 344

rymbaba

Użytkownik

wiekszość już opisana. Wczesniej podawałem typ na over w frekwencji, kurs już spadł ale do kombinacji wydaje się być nadal dobrym wyborem. Over Kukiz &amp; Korwin jak najbardziej do zrobienia. Wg mnie z dużym prawdopodobieństwem Korwin przekroczy 5 %. Nie ma gadania o Hitlerze, gwałtach itd. Nawet media niespecjalnie poruszają te tematy. Wcześniej wrzuciłem link do materiału w faktach, który przedstawiał tę partię w dobrym świetle. Kukiz stracił sporą część poparcia, które miał w wyborach prezydenckich, jednak trend się zatrzymał, a nawet delikatnie odwrócił. Te dwa ugrupowania zbierają podobny elektorat antysystemowców, kukiz oczywiście dużo szerszy, ale powinna być tu płynność - jak nie jedni to drudzy. 10,5 spokojnie do przekroczenia, jak dla mnie będzie około 12,5 %
Sprawa lewicy i pslu. Lewica z pewnością urosła w siłę po połączeniu. Po blamażu związanym z Ogórek, na czele lewicy kolejna kobieta - Barbara Nowacka. Jej siła przebicia w moim odczuciu nie jest zbyt duża. Wysokie poparcie to głównie efekt samego faktu połączenia, a co za tym idzie nowych nadziei. Dużo ludzi jednak zwraca uwagę, że za tym wszystkim stoją Miller i Palikot, czyli dwie postaci, o których większość chciałaby zapomnieć. z drugiej strony PSL, czyli ludzie siedzący w cieniu i po cichu liczący na przekroczenie progu. W czasach gdy PiS i PO walczą na obietnice i zarzuty wobec oponenta, ludowcy siedzą jak mysz pod miotłą. Do tej pory skuteczna taktyka. Mam jednak wrażenie, że w tych wyborach taka taktyka niekoniecznie popłaci. Ich elektorat? Z jednej stroni ludzie wsi, rolnicy, nie chcę aby zabrzmiało to negatywnie ale ludzie często prości. Do tego oczywiście druga grupa czyli grzejący stołki, urzędasy, ich rodziny w lokalnych strukturach, gdzie PSL stoi mocno. Wyborcy rzadko kierują się spójnymi i logicznymi argumentami. Najważniejsze są emocje. Teraz mamy palącą sprawę imigrantów, rozbrzmiewają jeszcze echa politycznych afer (zwłaszcza w spotach pisu ;) ). I tutaj widzę część głosujących na PSL, którzy poprą Kukiza lub Korwina. Proste slogany typu odciąć świnie od koryta, czy stanowczy sprzeciw wobec imigrantów to to, czego sporo ludzi oczekuje. Bierność PSlu może okazać się już dla niektórych męcząca i nawet postulaty głoszone przez Korwina, które odbierałyby im możliwość przywilejów niespecjalnie ich poruszą. PSL zakręci się koło 5%. niższy wynik mnie nie zdziwi. Lewica? niby jest siła, ale pewnego pułapu już nie przekroczą, to już zbyt odstające poglądy. Do tego dochodzi zagadkowy Petru. Nowoczesna głosi slogany wolnorynkowe, przy czym opowiadają się za otwartym, tolerancyjnym państwem. Nie oszukujmy się dużo osób głosuje na lewicę głównie z przyczyn czysto światopoglądowych. NowoczenaPO może im trochę podebrać. Jak dla mnie lewica zakreci się max ok 11,5%. Max PSL w moim odczuciu to 6,5%, a linia 18,5 i tak nie przekroczona. Nie ma też za bardzo co szaleć to są tylko domysły, przesądzą najbliższe debaty, gdzie może stać sie wszystko. Myślę, że Korwin nie przywali głupstwem, gdyż mobilizacja na dostanie się do sejmu jest na prawdę spora. Do tej pory jest dosyć ostrożny i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Kukiz będzie się odwoływał do podstaw - czyli robieniu wszystkim dobrze i sprawiedliwie tylko nie rządowi. Znając realia tego typu debat, gdzie jest wielu uczestników nie będą one specjalnie merytoryczne i ciężko będzie też podjąć jakąś sensowną dyskusję. Każdy będzie miał czas żeby odśpiewać swoje, antysystemowcy zaatakują prosto i mocno rząd oraz kontrkandydatów. Reszta niespecjalnie bedzie miała czas, żeby się bronić, bo będą musieli wyrecytować swoje regułki w wyznaczonym czasie.
to tyle z subiektywnych przemyśleń. WG mnie warto wejść w te bety nawet mocniej. Ciężko ukryć, ze przy stawianiu wyników wyborów człowiek sam daje siętroche ponieść emocjom i niejako stawia zgodnie z wewnętrznym głosem. Tak czy siak wyżej podane wyniki wydają sie być bardzo prawdopodobne.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Co do frekwencji to ja osobiście czekam na prognozę pogody na następny weekend. Prognozę zbliżoną do prawdy czyli na 3 dni przed. Pogoda ma duże znaczenie i może nawet zrobić 10% różnicy. Nie licząc pogody ta frekwencja może być wcale nie tak duża i może być poniżej 40% bo część elektoratu PO nie pójdzie, paradoksalnie wobec dobrego wyniku sondażowego może tez nie pójść część z PiSu na zasadzie &quot;poradzą sobie beze mnie&quot;, chociaż oczywiście to nie będzie duży procent, bo czekali na to 8 lat. Myślę, że frekwencja zamknie się w przedziale 39%-45% w zależności od pogody. Linia 43% wystawiona idealnie i nie ma w tym żadnego value.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
Ale handi jest dodatnie na Kukiza co oznacza, że Kukiz może mieć tyle samo czy nawet mniej o 1% i zakład wejdzie, a najprawdopodobniej będzie miał więcej. Świetny bet do grania jak ktoś ma konto w bah. Co z tego, że ZAWSZE PSL miał lepsze wyniki niż sondaże. Każda seria się kiedyś kończy. Zachowują się trochę jak Komor, myślą, że wybory się same wygrają. No chyba, że w Polsce żyje ponad 1,5 mln aparatczyków i ich znajomych i rodzin pslowskich. Do tego w tym zakładzie jest ważny także Kukiz, który cały czas zbiera antysystemowców. Dla mnie bet jaki podał kopytko1337 do grania za tysiące ! Polecam !
Ta seria się nigdy nie skończy z prostego powodu. W PSL-u jest olbrzymia mobilizacja, całe rodziny chodzą na wybory bo wiedzą że to dla nich być albo nie być.
Nigdzie nie ma takiego &quot;kolesiostwa&quot; jak w PSL.
Kukiz zbiera antysystemowców? Zatrzymałeś się chyba na wyborach prezydenckich. Zyskuje to w ostatnim czasie Korwin a Kukiz spada.
Nie twierdzę że typ nie wejdzie, ale dla mnie to szukanie betu na siłę.
Co do frekwencji to ja osobiście czekam na prognozę pogody na następny weekend. Prognozę zbliżoną do prawdy czyli na 3 dni przed. Pogoda ma duże znaczenie i może nawet zrobić 10% różnicy. Nie licząc pogody ta frekwencja może być wcale nie tak duża i może być poniżej 40% bo część elektoratu PO nie pójdzie, paradoksalnie wobec dobrego wyniku sondażowego może tez nie pójść część z PiSu na zasadzie &quot;poradzą sobie beze mnie&quot;, chociaż oczywiście to nie będzie duży procent, bo czekali na to 8 lat. Myślę, że frekwencja zamknie się w przedziale 39%-45% w zależności od pogody. Linia 43% wystawiona idealnie i nie ma w tym żadnego value.
Pogoda ma wpływ na frekwencję - to oczywiste, ale 10% to gruba przesada.
 
rymbaba 344

rymbaba

Użytkownik
Co do frekwencji to ja osobiście czekam na prognozę pogody na następny weekend. Prognozę zbliżoną do prawdy czyli na 3 dni przed. Pogoda ma duże znaczenie i może nawet zrobić 10% różnicy. Nie licząc pogody ta frekwencja może być wcale nie tak duża i może być poniżej 40% bo część elektoratu PO nie pójdzie, paradoksalnie wobec dobrego wyniku sondażowego może tez nie pójść część z PiSu na zasadzie &quot;poradzą sobie beze mnie&quot;, chociaż oczywiście to nie będzie duży procent, bo czekali na to 8 lat. Myślę, że frekwencja zamknie się w przedziale 39%-45% w zależności od pogody. Linia 43% wystawiona idealnie i nie ma w tym żadnego value.
10% to robi niedzielna msza, a nie pogoda ;)
niestety w wczesniejszego betu fiasko. anulowano. Dziwne, że po prostu nie zablokowali możliwości postawienia. trzeba grać singlami.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ta seria się nigdy nie skończy z prostego powodu. W PSL-u jest olbrzymia mobilizacja, całe rodziny chodzą na wybory bo wiedzą że to dla nich być albo nie być.
Nigdzie nie ma takiego &quot;kolesiostwa&quot; jak w PSL.
Kukiz zbiera antysystemowców? Zatrzymałeś się chyba na wyborach prezydenckich. Zyskuje to w ostatnim czasie Korwin a Kukiz spada.
Nie twierdzę że typ nie wejdzie, ale dla mnie to szukanie betu na siłę.
Co do tezy, że &quot;nigdzie nie ma takiego &quot;kolesiostwa&quot; jak w PSL&quot; się w pełni zgadzam tylko czy mamy w Polsce 1,5 mln rodzin pslowskich bo to właśnie ok 7,5% wyborców. I dlaczego na Jarubasa nie było takiej mobilizacji ? Co do Kukiza to ostatnie sondaże zdają się temu przeczyć i zabiera raczej KORWINowi. Dzieje się tak bo co 2 dzień jest w mediach mainstreamowych i nie ma takich wpadek z poglądami obyczajowymi jak KORWIN. Korwinowi przypięto łatę oszołoma i niestety nie tylko z tym nie walczy, ale to pogłębia. To już Wipler jest ze 100 razy bardziej ogarnięty. Bet na handi +1,5% dla Kukiza z PSL to lokata.
 
Do góry Bottom