>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce 2015

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A ja uważam, że PO tak jak piszecie do gry poniżej 26, 25% ale z poziomem 20% to już ryzyko, choć i po kursach 2,25 to i na under 22% jest value. Co do sondaży to powiem wam jedną tajemnicę. We wszelkich sondażach partie establishmentowe, reprezentujące klasę średnią i bogatych Polaków będą miały handicap na te partie jak PO czy Petru. Dlaczego ? Sondażownie z reguły nie jeżdżą do małych zapyziałych mieścin w Polsce wschodniej bo i logistyka i nastawienie ludzi. Często też osoby o sympatiach pisowskich po prostu odmawiają udziału w sondażach traktując to jako wyraz walki i nieufności do wszystkiego związanego z obecną władzą i systemem. To powoduje, że prawica jest niedoszacowana, a PO i np. Petru przeszacowany. Oczywiście też mam pograną grubo Nowoczesną poniżej 5,5% ale mimo sondaży nie sądzę aby przeszli ten próg. PO licząc na koalicję z nimi pewno nie będzie atakowało, ale już ZL walcząc o podobny elektorat jak najbardziej co widzieliśmy wczoraj - Palikot i weksel. Do tego w każdej chwili może odpalić PiS i wypunktować Petru za swoich kandydatów wywodzących się z PO (co już ktoś tutaj pokazywał). Oczywistością też jest, że Petru ma program antyspołeczny i liberalny co teraz jest kompletnie w odwrocie. Dla mnie ten pan to coś jak celebrytka, która nie umie śpiewać czy tańczyć, nie ma żadnego talentu, ale promuję się ją aby zaistniała. Jest znana z tego, że jest... znana.
Co do frekwencji to przestrzegam przed graniem na overy. Ludzie głosujący na PiS czy Korwina pójdą, ale wiele osób popierających PO zostanie w domach, jak ja sam co pisałem na poprzedniej stronie. No i z reguły Polacy jak głosują to jest poniżej 45%. Myślę, że frekwencja będzie ok 40% lub mniej, może za 1/2 średniej stawki to sobie lekko zagram.
 
B 35,1K

bartezgambler

Użytkownik
A ja uważam, że PO tak jak piszecie do gry poniżej 26, 25% ale z poziomem 20% to już ryzyko, choć i po kursach 2,25 to i na under 22% jest value. Co do sondaży to powiem wam jedną tajemnicę. We wszelkich sondażach partie establishmentowe, reprezentujące klasę średnią i bogatych Polaków będą miały handicap na te partie jak PO czy Petru. Dlaczego ? Sondażownie z reguły nie jeżdżą do małych zapyziałych mieścin w Polsce wschodniej bo i logistyka i nastawienie ludzi.
Co do frekwencji to przestrzegam przed graniem na overy. Ludzie głosujący na PiS czy Korwina pójdą, ale wiele osób popierających PO zostanie w domach, jak ja sam co pisałem na poprzedniej stronie. No i z reguły Polacy jak głosują to jest poniżej 45%. Myślę, że frekwencja będzie ok 40% lub mniej, może za 1/2 średniej stawki to sobie lekko zagram.
Ja mam dużo cierpliwości ale oczy mnie bolą jak wypisujesz te nic nie wnoszące do tematu bzdury!
Weź ty się ogarnij chłopie! Obracasz się wśród ludzi widzisz jakie są nastroje?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że będzie niska frekwencja? Czytasz w ogóle to co piszą tutaj ludzie?
I błagam oszczędź nam już tych swoich &quot;tajemnic&quot; bo krew mnie zalewa.
 
K 124

kontador

Użytkownik
Lublin: E.Kruk @ 2,6 U.nibet
u mnie limit 174zł...

Od razu piszę że nie siedzę w lubelskim klimacie politycznym, ale wystarczyło 15 minut analizy, żeby dojść do wniosku że w tym typie jest mega value - przynajmniej na moje oko.

Na początek, info z Lublina o jakichś tam sondażach:
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/8788247,sondaz-wyborczy-kuriera-lubelskiego-pis-wygrywa-w-woj-lubelskim-wideo,id,t.html

PiS - 44 proc.
PO - 13,9 proc.
Zjednoczona Lewica - 4,7 proc.

Przeanalizowałem &#39;historię pojedynków&#39; w regionie w trzech ostatnich wyborach.

2011:
Mucha: 45 568 (PO 25%)
Kruk: 30 048 (PIS 38%)

2007:
Kruk: 53474 (PIS 41%)
Palikot: 44186 (PO 30%)
Mucha: 21028 (PO 30%)

2005:
Palikot: 26275 (PO 17%)
Kruk: 28535 (PIS 25%)


Tak więc, choć 4 lata temu wygrała Mucha to wiadome jaką sobie przez ten czas opinię wyrobiła, podobnie jak PO. W 2007 i 2005 Palikot był głównym konkurentem Kruk, ale ten człowiek również stracił bardzo dużo poparcia w oczach społeczeństwa przez ten czas. Młodzież już na niego nie będzie głosować, wolą Korwina czy Kukiza, także ten kandydat na pewno odpada.
W tamtych poprzednich wyborach różnica między PiSem i PO nie była ani razu tak duża niż zakładają sondaże na aktualne wybory. Oczywiście biorę poprawkę na to, że ten sondaż jest dla całego województwa, a okręg w którym toczy się walka to okręg lubelski, więc Lublin+zachód województwa, zatem w tym przypadku będzie kilka pp mniej różnicy, jednakże uważam że skoro ma być aż taka dominacja PiSu, to jego główna armata powinna sobie poradzić z wyblakłymi gwiazdami sceny politycznej.
Też się zastanawiałem nad tym typem, ale zrezygnowałem z tego po dłuższej analizie. Zwróć uwagę, że Mucha startowała z pozycji nr 2 na liście PO w ostatnich wyborach, a mimo tego uzyskała 50% więcej głosów niż jedynka PIS - Kruk. Teraz Muchy jest więcej w mediach, jest jedną z twarzy PO, także z tych 13,9% jakie daje sondaż i wokół, których pewnie zakręci się PO w wyborach lwią część zgarnie posłanka Mucha. Przypuszczam, że głosów na PIS będzie sporo, ale rozłożą się one na całą listę, a nie na jedną kandydaturę tak jak w przypadku PO. Także jak dla mnie NO BET. Ewentualnie jak ktoś chce koniecznie to zagrać to może postawić dwa single na Muchę (2.25) oraz na Kruk (2.6). Nie wierzę w to, że Palikot nabije więcej głosów od nich.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
E tam spokojnie, przynajmniej osoby wchodzące tu mają się z czego pośmiać i mogą się poczuć jakby miały dostęp do archiwum NASA ;)
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Frekwencja powinna spokojnie przekroczyc 50%. Ludzie chcą zmian. Jest duża chęć obalenia PO. 47.5% over @2 spokojnie do grania. Over 45.5% to lokata ale jest jedno ale - podatek. Orientuje się ktoś czy inne buki mają ofertę na frekwnce?
Co do frekwencji zgadzam się z Adamo80 w tej części, ze 50% to nie przebije, bo jednak myślę że zakręci się koło 45-47%:
Co do frekwencji to przestrzegam przed graniem na overy. Ludzie głosujący na PiS czy Korwina pójdą, ale wiele osób popierających PO zostanie w domach, jak ja sam co pisałem na poprzedniej stronie. No i z reguły Polacy jak głosują to jest poniżej 45%. Myślę, że frekwencja będzie ok 40% lub mniej, może za 1/2 średniej stawki to sobie lekko zagram.
Elektorat PISu jest zdeterminowany i co by się nie działo to na wybory pójdzie. Byli wyborcy PO mogą zostać w domu, rozczarowani Platformą i nie popierający nikogo. Tylko w 2007 w parlamentarnych było ponad 50% ale to wtedy trzeba było złego Kaczora odsunąć. Do tego wybory pod koniec października, a pogoda jednak też ma wpływ na wybory (szczególnie jeśli chodzi o osoby starsze).
Ja mam dużo cierpliwości ale oczy mnie bolą jak wypisujesz te nic nie wnoszące do tematu bzdury! Weź ty się ogarnij chłopie! Obracasz się wśród ludzi widzisz jakie są nastroje? Na jakiej podstawie twierdzisz, że będzie niska frekwencja? Czytasz w ogóle to co piszą tutaj ludzie? I błagam oszczędź nam już tych swoich &quot;tajemnic&quot; bo krew mnie zalewa.
Może coś merytorycznie?
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Co do wypowiedzi Adamo80, ma racje bo sondazownie najczesciej dzwonia po Warszawkach, czy tam Poznaniach i tam pytaja telefonicznie ! Najczesciej telefon stacjonarny, teraz szczerze ile osob jak sie wyprowadzilo na studia czy wgl, zalozylo sobie telefon stacjonarny ? Ja ciagle nie mam , bo juz malo kto tego uzywa, teraz leci wszystki komorka, czy internetowow.
Wiec najczescie te sondazownie dzwonia, do osob 40-50 + w duzych miastach typu Warszawa, Poznan, Krakow. Prawie kazde duze miasto czy w Polsce zachodniej, czy Centrum to okregi gdzie wygrywa PO, rozne sa tego czynniki, duza biurokacja, duzo urzednikow, czy po prostu osoby, ktory tylko ogladaja media mainstreamowe. Dlatego wlasnie PO i Nowoczesna sa bardzo zawyzone.
Popytajcie wsrod znajomych czy wieda kto to Petru i czy chcca na niego zaglosowac, o PO nawet nie pytam, bo ich juz nikt nie chce i wszyscy sie od niej odwracaja.
Co do typow Interesuje mnie 2,35 na samodzielne rzady PiS w Unibecie.
Jak dla mnie typ bardziej warty niz , over 40%. Ano dlatego, ze TEORETYCZNIE PiS nie potrzebuje 40%, by rzadzic samodzielnie, Wszystko , ano wszystko zalezy od wielu czynnikow i tego jak pompowane partie typu Nowoczesna na prawde wypadna i czy wejda do sejmu.
Sa 2 mozliwosci, albo wchodzi PiS, PO ( jedyne 2 partie, o ktorych mozna byc pewne , ze wejda do sejmu) i do tego PSL( jak dla mnie 3 najwieksze prawdopodobienstwo) i reszta typu Nowoczesna, ZL, Ruch Kukiza, Korwin i mamy mega rozwarstwiona scene polityczna.
PiS nie bedzie wchodzil z nikim w koalicje i dlatego w tym wypadku, doszloby do duzej AntPisowskiej koalicji typu PO+ZL+Nowoczesna+PSL . Kurs na takie wydarzenie to 8.0, ktore daje nam STS.
Petru dla teki ministra finansow, sprzedalby nawet siebie i dusze, po to tylko by dojsc do polityki i swoim bankom pomagac w realizacji ich pomyslow . ZL z Paliglupem na czele beda robic wszystko byle PiS nie dopuscic do wladzy. O ile Miller jeszcze wszedlby w taka koalicje to z Paliglupem nie ma takiej opcji. Mozliwe jest nawet rozdzielenie sie po wyborach ZL i Paliglup poleci w koalicje ze swoimi ludzmi do PO. PSL jak to PSL, zeby chronic swoim stanowisk i Burego beda wszystko robic by dalej byc przy wladzy. Taka koalicja to samobojstwo dla Polski i nie wytrzyma ona dluzej niz 6 miesiecy i beda przyspieszone wybory , co za tym bedzie , ze w kolejnych wyborach PiS zyskaloby nawet wiekszosc konstytucyjna i te wszystkie mainstremowe partie rozlecialyby w proch i pyl.
2 Wariant, to fakt, ze wchodzi tylko PiS, PO i PSL , a reszta partii zostaje lekko ponizej progu czyli 7,8 , 4,8 4,0 itd. itd. Zreszta niewazne sa % w wyborach , tylko podzial mandatow w okregach , Malo Partii daje to , ze uzyska w jednym okregu 80% , skoro bedzie to tylko okreg na 4 mandaty, a w drugiej zdobedzie 10%, gdzie okreg jest na 10 mandatow. Dlatego obok % wazny jest tez rozklad mandatow i ktora partia , gdzie wygra.
Zreszta, teraz nadal wychodza nowe afery, skoro juz nawet GW zaczela publikowac dzisiaj i ludzie nie chca PO i oni beda ciagle spadac, tego juz nic nei zatrzyma. Do tego mam taka nadzieje, ze ludzie wiedza i widza, ze Petru to agent PO i bankow i nie oddadza na niego zadnego glosu, skoro juz teraz robi przekrety z finansowaniem i zaklada 10 fundacji na raz.
ZL jak to lewica, w Polsce jest pewnie duza grupa ludzi ,ktora ma lewicowe poglady, ale ZL nie rozumie , ze ludzi nie interesuje Swiecka szkola, czy walka z kosciolem. Tylko to co jest prawdziwa Lewica, czyli wspomaganie socjalne, pomoc robotnikow, walka o gronictwo itd. Dlatego tutaj bedzie under 10% jak juz podawalem.
U Korwina mam najwieksza pustke. Niby Program ma dobry(mam na mysli imigrantow), mysle ze Kaczynski swoim wystapieniem zabral troche glosow Korwinowi i ludzie majac wybor i wiedzac, ze PiS na 100% wejdzie, a glos na Korwina moze byc straconym, raczej pojda w strone PiS. Choc nie wiem jak tykaja wyborcy Korwina, moze mnie ktos tu poprawi czy cos. Choc coraz wiecej Mlodych osob /wyborcy Korwina/ dostaje dowody i beda mogli pojsc glosowac to nie wiem czy pojda i to zrobia. Mobilizacja jest duza, ale ile to razy sa jakies glupie wydarzenia na Facebooku, a jak przyjdzie do prawdziwego zycia to sie dupy nie chce ruszyc ? Wydarzenie Korwin over 3 % to byl dobry typ innych linni raczej lapac bym nie polecal.
PSL jak to PSL, oni sa, wchodza i beda wchodzic za duzo osob ma korzysc z ich pozycji w Sejmie i dalej beda to robic, dlatego oni wejda do sejmu over 5% jest realny.
Kukiz to jest dla mnie 2 niewiadomo o ile w Prezydenckich jest jeden glos na dana osobe, o ile tutaj nie wiem kto jest na listach nie ma zadnej kampanii ani nic, to moze byc bardzo duzy upadek o ile jest jeszcze duza grupa ludzi zapatrzonych w Kukiza i w jego nowosc, to ile juz stracil jest juz nie do oszacowania.
Co do Frekwencji do grania jest kazda linia over 40 % jest do grania, w kazdch wyborach parlamentarnych taka linia byla pokrywana i tutaj nie ma co sie przejmowac o to. Ciekawiej sie robi w wiekszych przedzialach. Frekwencja w tych wyborach najczesciej wynosila sr. 43 %
W 2007 roku , gdzie byla wielka nagonka i chec odciagniecia PiSu bylo prawie 54 % i te wybory to jest to samo tylko w druga strone. Ludzie chca zmian i kazdy kto nie chce PO pojdzie na wybory, by pokazac swoj sprzeciw czyli prawie 80%. O ile Adamo ma racje, ze duza czesc wyborcow nie pojdzie na wyboryc, to mlodzi ludzie beda chciec zmian i pojda glosowac, przeciwko PO i to sie wyrowna. Do tego jest duza mobilizacja w spoleczenstwie duzo osob zaczelo sie interesowac bardziej polityka chca zmian. Do tego Komorowski jeszcze wspiera PO , tzw. pocalunek smierci. Wiec mozna mowic o totalnej klapie.
Frekwencja bedzie , a co do zakladu to ponad podzialy mozemy taka frekwencje nabic , chodzac na wybory i dajac sobie zarobic i namawiac swoich znajomaych itd. Niewazny, czy nie chcesz glosowac, czy nie masz na kogo, pojdz i nawet oddaj glos zakreslajac wszystkie kratki, tak by nie doszlo do manipulacji, a ty zrob swoje i wykorzystaj swoje prawa obywatelskie ;)
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Sorry za dubel. Tutaj kolejny sondaz na dzisiaj
Estymator dla Newsweeka: PiS rządzi samodzielnie, Petru, Kukiz i JKM w Sejmie
PiS – 42%, PO – 26% – tak prezentują się wyniki badania Estymator dla „Newsweeka”.
Do Sejmu weszłyby także PSL – 6% oraz Nowoczesna, Kukiz ’15 i KORWiN – po 5% poparcia. Koalicja Zjednoczonej Lewicy z 7% nie przekracza progu.
Na Partię Razem chce głosować 1% badanych. Inną partię wskazało 3% respondentów.
W przeliczeniu na mandaty, PiS wprowadziłoby 254 posłów, co oznacza samodzielne rządy. Dalej: PO – 159, PSL – 19, Nowoczesna – 11, Kukiz ’15 – 9, KORWiN – 7 i Mniejszość Niemiecka – 1.
Tak jak mowilem i mysle Szklany sufit to na te chwile dla PiSu 40-45% i powyzej tego wyniku to bedzie bardzo duza niespodzianka, do tego jak zwykle faworyzowana Platforma i reszta bedzie zalezec od progu. Tutaj nie wchodzi ZL i juz mamy 7% glosow w smietniku i wiekszosc dla PiS, wystarczy by ktoras lub nawet 2 z tych malych partii nie wejda i jest wiekszosc dla PiSu
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Nowoczesna poniżej 5,75%
betano
Spoko typ. Kilka partii będzie się biło o wejście do sejmu. żeby osiągneli ten pułap pewnie będą potrzebowali ponad 800k głosów co może być trudne dla partii,która powstała niedawno. Nie zapominajmy o Korwinie,Kukizie nowoczesna jest dopiero po nich w kolejce po głosy.
Sondaże dają im sporo ponad 6% ale wszyscy wiemy ile są warte.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Generalnie na dzień dzisiejszy bet na frekwencję (w liniach wystawionych przez buki 40%-46%) to jest ten sam poziom ryzyka co zwycięzca LM. Tym razem linie są wystawione prawidłowo i bardzo ciężko to grać. Część elektoratu PO nie pójdzie, ale za to mogą dojść nowi niezadowoleni z obecnych rządów. Pogoda też zrobi swoje. Może przesadziłem z tymi 40% i się zagalopowałem, ale coś koło 45% może być więc można łapać linie na over 42% i under 49% tylko te linie są po marnych kursach bo tu buki dobrze to ustawiły. Dla mnie z obecnych typów najlepsze i najpewniejsze do gry wciąż są undery na PO. Co do przyszłości koalicyjnej to już w ogóle kompletne wróżenie z fusów.
 
yam 93

yam

Użytkownik
Poza zdrowym rozsadkiem trzeba jeszcze brac poprawke na durnote oraz ignorancje w spoleczenstwie.
Przyklady z innego foru, na kogo glosuja:
&quot;PO !! jest mi i mojej rodzinie dobrze za rządów tego ugrupowania Do objęcia władzy przez PO pracowałem po 2-3 miesiące,następnie szedłem na zasiłek dla bezrobotnych z przymusu. Od 2007 mam stałą pracę na czas nieokreślony Więc czego innego do życia mi potrzeba ? &quot;
&quot;Oczywiście, że PO, jest mi dobrze i zmian nie potrzebuje. Nie chciałbym aby Ziobro znowu był ministrem sprawiedliwości.&quot;
&quot;niech jest jak jest niż ma być jeszcze gorzej.&quot;
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Poza zdrowym rozsadkiem trzeba jeszcze brac poprawke na durnote oraz ignorancje w spoleczenstwie.
Przyklady z innego foru, na kogo glosuja:
&quot;PO !! jest mi i mojej rodzinie dobrze za rządów tego ugrupowania Do objęcia władzy przez PO pracowałem po 2-3 miesiące,następnie szedłem na zasiłek dla bezrobotnych z przymusu. Od 2007 mam stałą pracę na czas nieokreślony Więc czego innego do życia mi potrzeba ? &quot;
&quot;Oczywiście, że PO, jest mi dobrze i zmian nie potrzebuje. Nie chciałbym aby Ziobro znowu był ministrem sprawiedliwości.&quot;
&quot;niech jest jak jest niż ma być jeszcze gorzej.&quot;
Ale jak to co napisałeś ma się do typowania ? Ma nie być underu PO bo ktoś coś napisał na jakimś forum ? Nie rozumiem twojej wypowiedzi.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Co prawda od 1 sierpnia nie oglądam telewizji, czyli właśnie stuknęło bite dwa miesiące więc moja wiedza polityczna uległa pogorszeniu i nie wiem ile tam Kukiz czy ktokolwiek inny ma zarejestrowanych ludzi w okręgach itd. to jednak wydaje mi się, że:
STS.pl
ZL - Kukiz&#39;15 3,10
PSL - Kukiz&#39;15 2,15
Kukiz&#39;15 - Korwin 1,70 - BET SIERPNIA, BET WYBORÓW
Kukiz&#39;15 bez PiS i PO 6,00 -
KW PiS under 41% 1,70
Kukiz&#39;15 over 6,5% 2,37

KORWIN under 5,0% 1,70
NOWOCZESNA under 5,5% 1,60

Uważam, że w partii Kukiza jest value. Facet który jeszcze kilka miesięcy temu był trzecią opcją polityczną w wyborach parlamentarnych teraz sondaże znowu dają mu ledwo 5%? Ja osobiście uważam, że zgarnie ponad dobre 10%, a przynajmniej te 8%.
KORWIN to taka partia trochę dla dzieci, mają swojego mentora, wszystko ok, w porządku, ale brak temu Korwinowi-Mikke po prostu zdrowego rozsądku, dlatego tak nieudolnie od około (jak nie nawet ponad) 20 lat próbuje dostać się do sejmu. Od dwóch dobrych dekad wszystkie jego partie kręcą się w okolicach 1-5%. Kukiz i Stonoga osiągnęli większy sukces polityczny w ciągu roku niż Janusz przez ostatnie 20 lat.
Uważam, że ta linia na PiS ponad 40% jest zbyt wysoka. Od zawsze kręcili się przecież w okolicach 25-35%. To samo z PO która ma stały elektorat stojący za nimi murem, na śmierć i życie ku chwale Donalda Tuska!
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
To widać, że od sierpnia nie śledzisz polityki ???? Bety na sierpień piękne, nie na teraz ???? Kukiz targany jest przez sprzeczności wewnętrzne, zewnętrzne i własne ????
 
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Ja tam bym uważał z tym notorycznym graniem underów Nowoczesnej. Wcale się nie zdziwię jak wejdą do sejmu i zrobią 6-7 %. Część ludzi głosujących zwykle na PO może pójść teraz właśnie w stronę Petru. Podobnie może być z częścią lewicowego elektoratu, którzy mają dość Millera i Palikota. Wnioski wysuwam z własnych obserwacji, bo znam trochę ludzi wywodzących się ze środowisk lewicowych jak również kiedyś wielkich obrońców Platformy i obecnie jedni i drudzy coraz śmielej zaczynają się wypowiadać o oddaniu głosów na Nowoczesną. Dlatego dziwię się, że wszyscy z taką dużą pewnością zakładają, że Petru do sejmu nie wejdzie. Ja daję im na pewno większe szanse niż Korwinowi, który w momencie jak wchodził do europarlamentu to miał swoje pięć minut, ale raczej niewiele już z tego zostało. Szansą dla niego może być to, że innych ugrupowań skrajnie prawicowych już praktycznie nie ma, ale czy to wystarczy ? Jak dla mnie skończy z 4 - 4,5 % i jednak zabraknie.
Standardowo warto pograć overy PSL. Zauważcie, że oni co wybory niby mają już przepaść. W mało którym sondażu przebijają 5 %, a najczęściej mają koło 3. Przychodzą wybory i PSL ma 7-8 %. Wydaje mi się, że to wynika głównie z tego powodu, że ich elektorat stanowią przede wszystkim wsie, a sondaże z reguły jednak przeprowadzana są w miastach. Stąd wynik procentowy PSL zawsze jest większy niż w sondażach. Ta partia ma chyba ogólnie największy rozrzut. Osobiście obstawiam, że jak zwykle po cichu te swoje 7-8 % uciułają i znajdą się w sejmie. Podsumowując:
Nowoczesna Over 4,5 @ 1,65
Korwin under 5 @ 1,70
PSL over 7,5 @ 1,75

For fun rzecz jasna, bo jednak to tylko wybory ;).
 
pawelex 237

pawelex

Użytkownik
Co prawda od 1 sierpnia nie oglądam telewizji, czyli właśnie stuknęło bite dwa miesiące więc moja wiedza polityczna uległa pogorszeniu i nie wiem ile tam Kukiz czy ktokolwiek inny ma zarejestrowanych ludzi w okręgach itd. to jednak wydaje mi się, że:
STS.pl
ZL - Kukiz&#39;15 3,10
PSL - Kukiz&#39;15 2,15
Kukiz&#39;15 - Korwin 1,70 - BET SIERPNIA, BET WYBORÓW
Kukiz&#39;15 bez PiS i PO 6,00 -
KW PiS under 41% 1,70
Kukiz&#39;15 over 6,5% 2,37

KORWIN under 5,0% 1,70
NOWOCZESNA under 5,5% 1,60

Uważam, że w partii Kukiza jest value. Facet który jeszcze kilka miesięcy temu był trzecią opcją polityczną w wyborach parlamentarnych teraz sondaże znowu dają mu ledwo 5%? Ja osobiście uważam, że zgarnie ponad dobre 10%, a przynajmniej te 8%.
KORWIN to taka partia trochę dla dzieci, mają swojego mentora, wszystko ok, w porządku, ale brak temu Korwinowi-Mikke po prostu zdrowego rozsądku, dlatego tak nieudolnie od około (jak nie nawet ponad) 20 lat próbuje dostać się do sejmu. Od dwóch dobrych dekad wszystkie jego partie kręcą się w okolicach 1-5%. Kukiz i Stonoga osiągnęli większy sukces polityczny w ciągu roku niż Janusz przez ostatnie 20 lat.
Uważam, że ta linia na PiS ponad 40% jest zbyt wysoka. Od zawsze kręcili się przecież w okolicach 25-35%. To samo z PO która ma stały elektorat stojący za nimi murem, na śmierć i życie ku chwale Donalda Tuska!
Skoro piszesz że twoja wiedza uległa pogorszeniu to może ją uzupełnij przed podaniem typów.
Kukizowi zjechało poparcie po tym jak wypiął się na Bezpartyjnych samorządowców, Ruch na rzecz JOW, zmielonych itp. Został sam z lewakami typu Kolorz, Morawiecki. Jedynki podostawali ludzie z UPR, KNP czy RN. Każdy ciągnie w swoją drogę. Dwójką w Bydgoszczy został nic nie znaczący, skompromitowany w środowisku KNP Piotr Najzer który wraz z kilkoma małolatami trzęsie tym regionem i groził działaczom śmiercią http://wmeritum.pl/sekrety-ruchu-kukiza-pajak-dla-wmeritum-pl-mialo-nie-byc-patologii-partii-a-jest-jeszcze-gorzej/
Ludzie stopniowo odwracali sie od niego przez panujący w tym ruchu chaos, brak oddolności http://palade.pl/ Był poddawany krytyce przez swoich współpracowników m.in rzecznika prasowego. Skompromitowała go także kampania referendalna i fatalny wynik referendum.
Większość jego wyborców to były osoby mający dość obecnej sytuacji. To był bardzo zmienny elektorat który głównie powędrował do PIS, część do KORWiN i Nowoczesnej. Z 20% zostało max 7%.

Co do KORWiN to dzieci nie głosują a JKM ostatnio jest na uboczu. Rozumiem że Friedman, Hayek, Rothbard to brak rozsądku, dobrze wiedzieć. Jego problemem nie jest głoszony program tylko fatalny przekaz. Wipler został główną twarzą i jak na razie dobrze zarządza kampanią. Będą bazować na chodliwym temacie imigrantów. Jak na razie wychodzi im to na dobre i mogą się załapać.
Jaki sukces osiągnął Stonoga?
 
mizeriowy 112

mizeriowy

Użytkownik
Na Unibecie jest ciekawa para do obstawienia.
Kandydat, który uzyska największe poparcie w Kielcach.
Schetyna @1,42
Liroy @2,6
&quot;Podajemy wyniki po przeliczeniu wszystkich głosów. Andrzej Duda uzyskał 46 376 głosów; Bronisław Komorowski 47 376 głosów. Kielce to jedyne miasto w województwie w którym wygrał kandydat popierany przez Platformę Obywatelską.&quot;

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wybory-prezydenckie/art/8133784,wyniki-wyborow-prezydenckich-w-kielcach-wygywa-bronislaw-komorowski,id,t.html
Sprawa powinna być oczywista, tylko co mam rozumieć przez największe, największe z tych dwóch czy w ogóle? :p
 
suckout 692

suckout

Użytkownik
Na Unibecie jest ciekawa para do obstawienia.
Kandydat, który uzyska największe poparcie w Kielcach.
Schetyna @1,42
Liroy @2,6
&quot;Podajemy wyniki po przeliczeniu wszystkich głosów. Andrzej Duda uzyskał 46 376 głosów; Bronisław Komorowski 47 376 głosów. Kielce to jedyne miasto w województwie w którym wygrał kandydat popierany przez Platformę Obywatelską.&quot;

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wybory-prezydenckie/art/8133784,wyniki-wyborow-prezydenckich-w-kielcach-wygywa-bronislaw-komorowski,id,t.html
Sprawa powinna być oczywista, tylko co mam rozumieć przez największe, największe z tych dwóch czy w ogóle? :p
to nie chodzi o wynik w samym mieście Kielce, tylko w OKW Kielce, które pokrywa się z całym woj. świętokrzyskim, a tu Duda miał 61.74%, chociaż to akurat ma marginalne znaczenie odnośnie tego typu
zakład jest na H2H pomiędzy tymi 2 kandydatami, który dostanie więcej głosów, reszta nie ma znaczenia
a co do samego typu to imo Schetyna tu wygra na luzie
 
Do góry Bottom