>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Hahaha. To jest jedynie zank, ze Europa jest slaba i ze mozna sie z nimi negocjowac i miec ich gdzies , bo i tak Cie nie wywala ???? :]
Grecy słono zapłacą za porozumienie ws. długów. Rząd Aleksisa Ciprasa ostatecznie zgodził się na powstanie funduszu prywatyzacyjnego, podniesienie podatków i wieku emerytalnego. Grecy zobowiązali się też do deregulacji niektórych zawodów i zmniejszenia wydatków na wojsko. Dzięki temu udało się uniknąć załamania greckiego systemu finansowego, ale jak twierdzą obserwatorzy, kraj ten stanie się teraz &quot;protektoratem Niemiec&quot;.
żródło: wp.pl
Ja nie powiedziałbym. Merkel jasno powiedziała, że jej nie zależy. Obecne warunki pomocy są ostrzejsze niż były przed referendum. Unia wygrała ! Gretix zaszkodziłby i Unii i Grecji, ale o wiele bardziej Grecji więc to nie jest tak, że Unia jest słaba i się na wszystko zgodziła, tylko tak, że wynegocjowała korzystne warunki. Zresztą ja nie rozumiem jak można było kibicować Grecji. Czy chcemy czy nie chcemy jesteśmy członkiem UE i jej sukces to i nasz sukces. Ja od rana na full słucham hymnu Unii Europejskiej ???? Biedni sąsiedzi ????
I tak a propos pomysłów PiSu z wiekiem emerytalnym oby wiedzieli co robią żebyśmy i my nie wylądowali za 10 lat jak Grecja, bo oni zaniechali bolesnych, ale potrzebnych reform.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Grecy słono zapłacą za porozumienie ws. długów. Rząd Aleksisa Ciprasa ostatecznie zgodził się na powstanie funduszu prywatyzacyjnego, podniesienie podatków i wieku emerytalnego. Grecy zobowiązali się też do deregulacji niektórych zawodów i zmniejszenia wydatków na wojsko. Dzięki temu udało się uniknąć załamania greckiego systemu finansowego, ale jak twierdzą obserwatorzy, kraj ten stanie się teraz &quot;protektoratem Niemiec&quot;.
żródło: wp.pl
Ja nie powiedziałbym. Merkel jasno powiedziała, że jej nie zależy. Obecne warunki pomocy są ostrzejsze niż były przed referendum. Unia wygrała ! Gretix zaszkodziłby i Unii i Grecji, ale o wiele bardziej Grecji więc to nie jest tak, że Unia jest słaba i się na wszystko zgodziła, tylko tak, że wynegocjowała korzystne warunki. Zresztą ja nie rozumiem jak można było kibicować Grecji. Czy chcemy czy nie chcemy jesteśmy członkiem UE i jej sukces to i nasz sukces. Ja od rana na full słucham hymnu Unii Europejskiej ???? Biedni sąsiedzi ????
I tak a propos pomysłów PiSu z wiekiem emerytalnym oby wiedzieli co robią żebyśmy i my nie wylądowali za 10 lat jak Grecja, bo oni zaniechali bolesnych, ale potrzebnych reform.
Co ma Grecja do Polski ?! Grecja upadla z innego powodu, ktory tutaj juz byl walkowany ze 40 razy . Wydawali wiecej niz maja . A w Polsce robia to teraz rzady PO zadluzajac nasz kraj na wielke sumy i powiekszajac dlug publiczny. i kazdy ekspert to mowi, nawet byku sie pewnie zgodzi ze mna, ze to juz przegiecie . Zadnemu z krajow na razie nie zaglada widmo bankructwa, ale jestem ciekawy jak to bedzie wygladalo za 10 lat gdy kraje ktore weszly do Unii w 2004 beda musialy zaczac splac swoje dotacje i dokladac wiecej na inne ( nowe ) panstwa. No zobaczymy.
A propo dyskusji o polityce prorodzinnej wyszedl raport NiK ktory po prosty obalil te polityke w wykonaniu rzadu.
Tutaj fragment a propo wielkiego sukceso PO ,, karty duzej rodzin &#39;&#39;
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No, ale cofnięcie z powrotem wieku emerytalnego może zachwiać finansami jak się jednak nie da cudownie uszczelnić systemu podatkowego na wpływy 50 miliardów. Zgadzam się jednak z Panią Szydło w tym, że to na VACie są największe przekręty i przestępstwa na miliardy zł, tylko ja bym jako liberał nie uszczelniał systemu tylko zlikwidował ten chory podatek na którym korzystają tylko cwaniacy, a nie zwykli ludzie i wprowadził np. liniowy. Całe polskie i międzynarodowe grupy przestępcze wyprowadzają codziennie miliony z państwa właśnie na VACIe. Czytałem gdzieś, że rekordzista miał po drodze łańcuszka 100 firm rozsianych po całym świecie, po to żeby wyłudzić VAT. Dzisiaj gangsterka, ta na miliony to nie dziewczynki i narkotyki tylko właśnie robienie na VACie, a do tego policja z CBŚ czy policja skarbowa która to rozbija zarabia totalne grosze w porównaniu z tym kogo łapią. Niech mają zapis ustawowy, że np. dostaną 10% od każdego takiego złapanego gangstera, to i państwo będzie syte, a i 10% np. od 100 milionów to całkiem fajna kasa. Może by nad tym PiS pomyślał. Mogli by nawet wzorem CBA powołać specjalną instytucję do tego bo gra jest warta świeczki.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Porozumienie z Grecją. &quot;Financial Times&quot;: Ojcem sukcesu euroszczytu jest Donald Tusk
Źródło: wp.pl

Swego nie znacie, cudze chwalicie. Nasz były premier to jednak gość, podobno o 6 rano zagrodził drogę Merkel i greckiemu premierowi, jak chcieli wyjść.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Porozumienie z Grecją. &quot;Financial Times&quot;: Ojcem sukcesu euroszczytu jest Donald Tusk
Źródło: wp.pl

Swego nie znacie, cudze chwalicie. Nasz były premier to jednak gość, podobno o 6 rano zagrodził drogę Merkel i greckiemu premierowi, jak chcieli wyjść.
Oj Adamo , Adamo :grin::grin: Czlowieku, wiesz czemu wzieli Tuska jako ,, bohater &#39;&#39;? Bo jak to sie zle skonczy to on bedzie kozlem ofiarnym, a nie Merkel czy Tsipras :]
Jezeli projekt ten sie nie powiedzie to dzieci na wosie sie beda uczyc, ze to Tusk doprowadzil do upadku UE, a nie ze Merkel czy ktos inny . To jest jedna wielka szopka, ktora ty lykasz , wystarczy poczytac komentarze na niemieckich stronach internetowych, gdzie wszyscy sa zgodni, ze Merkel spelniala i nie chciala brac tego na swoje barki, a tak bedzie ,, wina Tuska &#39;&#39; To jest jedna wielka szopk juz dawno bylo wiadomo , ze UE im pomoze bo inaczej UE upadnie. ;)
Przeciez, PiS chce wlasnie to robic i sciagac Vat to PO straszy, ze PiS podniesie kontrole itd. i jak tu maja dyskutowac jak jedni chca by wszyscy rownie placili, a drudzy strasza ze jak PiS dojdzie to beda robic to co do panstwa nalezy czyli sciagac podatki .
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Oj Adamo , Adamo :grin::grin: Czlowieku, wiesz czemu wzieli Tuska jako ,, bohater &#39;&#39;? Bo jak to sie zle skonczy to on bedzie kozlem ofiarnym, a nie Merkel czy Tsipras :]
Jezeli projekt ten sie nie powiedzie to dzieci na wosie sie beda uczyc, ze to Tusk doprowadzil do upadku UE, a nie ze Merkel czy ktos inny . To jest jedna wielka szopka, ktora ty lykasz , wystarczy poczytac komentarze na niemieckich stronach internetowych, gdzie wszyscy sa zgodni, ze Merkel spelniala i nie chciala brac tego na swoje barki, a tak bedzie ,, wina Tuska &#39;&#39; To jest jedna wielka szopk juz dawno bylo wiadomo , ze UE im pomoze bo inaczej UE upadnie. ;)
Wiesz co nie wiem gdzie mieszkasz, ale jestem gotów się założyć (długoterminowo) o dobry browarek ???? , że za kadencji Tuska UE się nie rozleci. A jeśli by był gdzieś taki bet stawiam grubo. Choćby dlatego, że UE jest tak zbiurokratyzowana, że samo &quot;rozlatywanie&quot; może trwać i 10 lat. ???? A jeśli miałeś na myśli, że Grecja zrobi w h... UE to mają zostać poddani funduszowi powierniczemu więc będzie cały czas kontrola co tam się dzieje i zaczną kombinować to pomoc się cofnie. To zresztą jest upokorzenie dla Greków, ale każdy nierzetelny dłużnik czy to państwo czy człowiek niestety jest upokarzany. Pisze się już, ze Grecja będzie pod protektoratem Niemiec.
Przeciez, PiS chce wlasnie to robic i sciagac Vat to PO straszy, ze PiS podniesie kontrole itd. i jak tu maja dyskutowac jak jedni chca by wszyscy rownie placili, a drudzy strasza ze jak PiS dojdzie to beda robic to co do panstwa nalezy czyli sciagac podatki .
No dlatego były takie głosy, że nie było wiadomo czy PiS chce ścigać każdego płatnika VATu (a jak już pisałem, jak sejm nie przyklepie w grudniu to zamiast 150zł zwolnienia grozić nam będzie 50 tyś zwolnienia na rok czyli nawet te 151 tyś obrotu to są grosze) czy tych największych. Pani Szydło powiedziała, że będą nacelowani na firmy zagraniczne i te wielkie. Ale to jest jeszcze w ramach normalnych kontroli skarbowych, a ja mówię o regularnej mafii, która trzepie na VACie miliardy zł i popełnia przestępstwa. Nie chodzi o jakieś tam optymalizacje podatkowe itd tylko po prostu o wyłudzenia, a tu CBŚ i UKS powinno dostać ogromne wsparcie logistyczne i finansowe i wtedy może by jej się udało rzeczywiście uszczelnić system.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Wiesz co nie wiem gdzie mieszkasz, ale jestem gotów się założyć (długoterminowo) o dobry browarek , że za kadencji Tuska UE się nie rozleci. A jeśli by był gdzieś taki bet stawiam grubo. Choćby dlatego, że UE jest tak zbiurokratyzowana, że samo &quot;rozlatywanie&quot; może trwać i 10 lat. A jeśli miałeś na myśli, że Grecja zrobi w h... UE to mają zostać poddani funduszowi powierniczemu więc będzie cały czas kontrola co tam się dzieje i zaczną kombinować to pomoc się cofnie. To zresztą jest upokorzenie dla Greków, ale każdy nierzetelny dłużnik czy to państwo czy człowiek niestety jest upokarzany. Pisze się już, ze Grecja będzie pod protektoratem Niemiec.
Wliczasz ze kandencje co teraz ma , czy ta druga co moze znowu dostanie ? ????
Nie no czytalem dzisiaj komentarze na stronach niemiecki i w gazetach i tam nie ma takiego duzego zadowolenia tym faktem i ,, podniety &#39;&#39; ze Tusk to uczynil nawet wzmianki o tym nie ma w zadnej relacji live czy w dzienniku wieczornym. Jestem ciekawe czy niemiecki Parlament klepnie ten plan pomocowy w piatek bo bedzie jeszcze debata, a koalicjan Merkel jest za wystapieniem Grecji ( cicho chodzi i to mowi) wiec moze byc roznie. Niemcy sie przeklakulowaly i tyle. Wpompowaly w Grecje juz miliardy czy biliony, ktore grecy maja zaczac w 2030 ( chyba ) splacac i wtedy dopiero bedzie jazda co sie w Niemczech bedzie dzialo.
Dokladnie sie z Toba zgadzam trzeba ustrzelnic ten system podatkowy, bo nawet w rankingu UE jestesmy na 1 miejscu w ilosci pieniedzy, ktore sa wyprowadzane z naszego kraju. No ale sami polscy duzy przedsiebiorcy rejstruja firmy na malcie , zeby nie placic tyle podatku ( House i Cropp) .
Dlatego prawo do legalnej prowokacji ( ktore istnieje w Niemczech od dawna ) jest dla mnie ciekawym podejsci do tej sprawy, ale tak jak mowisz , jakas instytucja potrzebuje wiecej narzedzi by z tym dzialac. Gorzej z tym , ze byl kiedys wywiad, gdzie urzednicy mowili, ze u tych duzych ryb nic nie znajduja nawet nie wchodza do budynku i dlatego na male firmy sie uwzieli.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wliczasz ze kandencje co teraz ma , czy ta druga co moze znowu dostanie ? ????
Nie no czytalem dzisiaj komentarze na stronach niemiecki i w gazetach i tam nie ma takiego duzego zadowolenia tym faktem i ,, podniety &#39;&#39; ze Tusk to uczynil nawet wzmianki o tym nie ma w zadnej relacji live czy w dzienniku wieczornym. Jestem ciekawe czy niemiecki Parlament klepnie ten plan pomocowy w piatek bo bedzie jeszcze debata, a koalicjan Merkel jest za wystapieniem Grecji ( cicho chodzi i to mowi) wiec moze byc roznie. Niemcy sie przeklakulowaly i tyle. Wpompowaly w Grecje juz miliardy czy biliony, ktore grecy maja zaczac w 2030 ( chyba ) splacac i wtedy dopiero bedzie jazda co sie w Niemczech bedzie dzialo.
Szczerze mówiąc to Niemcy mają tak silną gospodarkę, że nawet jak stracą to będzie tylko mały wiaterek, ale ludzie w Grecji naprawdę by nie mieli na jedzenie. Zaraz po referendum Merkel mówiła, że przygotowują się z planem misji humanitarnej. Myślę, że była zdeterminowana na Gretix i premier Grecji ubłagał o tą pomoc. Tak myślę, że było. A po 15 godzinach o 6 nad ranem to każdemu mogą wysiąść nerwy więc ja się trochę śmieję z tego Tuska, ale przekaz na Świat poszedł i to dobrze. Jakiś symbol w końcu jest.
Dokladnie sie z Toba zgadzam trzeba ustrzelnic ten system podatkowy, bo nawet w rankingu UE jestesmy na 1 miejscu w ilosci pieniedzy, ktore sa wyprowadzane z naszego kraju. No ale sami polscy duzy przedsiebiorcy rejstruja firmy na malcie , zeby nie placic tyle podatku ( House i Cropp) .
Dlatego prawo do legalnej prowokacji ( ktore istnieje w Niemczech od dawna ) jest dla mnie ciekawym podejsci do tej sprawy, ale tak jak mowisz , jakas instytucja potrzebuje wiecej narzedzi by z tym dzialac. Gorzej z tym , ze byl kiedys wywiad, gdzie urzednicy mowili, ze u tych duzych ryb nic nie znajduja nawet nie wchodza do budynku i dlatego na male firmy sie uwzieli.
Tylko ty cały czas piszesz o legalnie działających dużych holdingach i to jest inna sprawa. Bo oni legalnymi metodami np. optymalizacji podatkowej omijają VAT. To jest rzeczywiście konik PiSu, natomiast jak dla mnie to nie wiem czy to się im uda. Ja natomiast piszę o przestępcach do których CBŚ wpada o 6 rano w kominiarkach (oczywiście &quot;czarni&quot; nie CBŚ wpadają ???? . Oni mają różne firmy: i średnie i małe przeważnie i tworzą przestępcze grupy najczęściej międzynarodowe i wyłudzają VAT. To jest przestępstwo za które idzie się do więzienia, a nie optymalizacja podatkowa, dozwolona prawnie stosowana w dużych zagranicznych firmach. I nie było takich postulatów ze strony PiSu ale myślę, że powinni wzmocnić CBŚ i UKS głównie finansowo, dać możliwość prowokacji, a a nawet stworzyć spec służbę jak CBA. To są ogromne pieniądze wyłudzane ze skarbu państwa, a zajmują się tym: UKS, CBŚ i wydziały PG w Komendach Wojewódzkich. Za mało ludzi i za mało kasy bo przestępcy mają do zyskania miliony i są w stanie zrobić wszystko aby ukrywać swój proceder.
Dlaczego specjalnie nie słyszy się obecnie o mafii ? Mafia ta na miliony nie zajmuje się strzelaniem, narkotykami i prostytucją tylko właśnie wyłudzaniem VATu. A łapie ich parę policjantów zarabiających z 5000zł. Żenada. Jak powiedziała Bieńkowska - kto tam za takie pieniądze może pracować. PiS powinien jak chce uszczelnić system podatkowy zacząć właśnie od tych przestępców szybciej niż od dużych firm zagranicznych.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Szczerze mówiąc to Niemcy mają tak silną gospodarkę, że nawet jak stracą to będzie tylko mały wiaterek, ale ludzie w Grecji naprawdę by nie mieli na jedzenie.
Niemcy opierają swoją gospodarkę, a dużej innowacyjności w połączniu z niskim kursem euro (niskim dla nich). Wyjście Grecji w euro, mogłoby spowodować, że cena waluty wzrośnie i Merkel będzie musiała podjąć jakoś decyzję, bo inaczej będzie miała nie 5%, a 7% bezrobocia. Kolejno wyjście Grecji z euro, plus prawdopodobne wyjście Brytanii z UE to się równa wyjście Hiszpanii i Portugali euro, a de facto likwidacja projektu wspólnej waluty.
Zaraz po referendum Merkel mówiła, że przygotowują się z planem misji humanitarnej.
Merkel to jest fikcja, Merkel nie istnieje… Lewicowe i proeuropejskie media potrzebowały silnego lidera wspólnej Europy. To sobie takiego lidera wymyśliły;). Merkel to jest taki „Niemiecki Bronek” polityk nieogarnieni, który popełnia wpadkę za wpadkę. Wiedzą o tym Niemcy, ale w media poza Niemcami to bardzo dobrze maskują. Dlatego nie dziw mnie teks o pomocy humanitarnej dla Grecji - jest śmieszy i to wszystko.
Na koniec zacytuje Angele Merkel, Napoleona Europy – uwierz mi, że to powiedziała :
Antysemityzm jest naszym państwowym i obywatelskim obowiązkiem. To samo dotyczy także ataków na meczety.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Niemcy opierają swoją gospodarkę, a dużej innowacyjności w połączniu z niskim kursem euro (niskim dla nich). Wyjście Grecji w euro, mogłoby spowodować, że cena waluty wzrośnie i Merkel będzie musiała podjąć jakoś decyzję, bo inaczej będzie miała nie 5%, a 7% bezrobocia. Kolejno wyjście Grecji z euro, plus prawdopodobne wyjście Brytanii z UE to się równa wyjście Hiszpanii i Portugali euro, a de facto likwidacja projektu wspólnej waluty.
Merkel to jest fikcja, Merkel nie istnieje… Lewicowe i proeuropejskie media potrzebowały silnego lidera wspólnej Europy. To sobie takiego lidera wymyśliły;). Merkel to jest taki „Niemiecki Bronek” polityk nieogarnieni, który popełnia wpadkę za wpadkę. Wiedzą o tym Niemcy, ale w media poza Niemcami to bardzo dobrze maskują. Dlatego nie dziw mnie teks o pomocy humanitarnej dla Grecji - jest śmieszy i to wszystko.
Na koniec zacytuje Angele Merkel, Napoleona Europy – uwierz mi, że to powiedziała :
Szczerze mówiąc to się za bardzo Panią Merkel nie interesowałem, ale jest chyba 2 kadencję i jej partia wygrała 2 raz więc tak słabej pozycji to ona nie ma. Co do UE to może pójść w 2 strony: albo się rozpadnie, albo zacieśni poprzez to, że powstanie Europejski Bank Centralny, który będzie emitował euro i nim zarządzał, a nie każdy z krajów z osobna. Czyli powstaną takie stany zjednoczone europy. Oczywiście część krajów może nie wejść.
Tak naprawdę to JEDYNĄ szansą przeciwstawienia się gospodarce Chin i USA jest zjednoczona Europa. Eurosceptycy mają zazwyczaj wysoki poziom indolencji, ignorancji i megalomani jednocześnie. Mówiąc w skrócie to są idioci. Bo nawet zakładając te wszystkie brukselskie biurokratyczne ograniczenia, bez nich żaden kraj w pojedynkę nawet Niemcy na rynku globalnym nic by nie znaczył w zderzeniu z USA czy Chinami. Nie zgadzam się po całości, chyba tylko w tym aspekcie z Korwinem. Uważam, że Unię trzeba odbiurokratyzować, wrócić ściśle do zasad wolnego przepływu ludzi i kapitału, ale na pewno nie likwidować. Wlk. Brytania nie sądzę żeby wyszła bo najbardziej korzysta, ma super dobre warunki przyjęcia o których my mogliśmy tylko marzyć. Szkoci są przeciwni, Królowa jest przeciwna, nie sądzę. Włochy i Hiszpania, a nawet Francja są problemem, ale tam nie ma idiotów - komunistów greckich (tzn nie mają przewagi), którzy jedynie co umieją robić to protestować i brać cudze pieniądze (nawet w piosence Donatana jest: &quot;Grekom nie chce się pracować&quot;) i tamte kraje się reformują, a na pewno nie będą chciały wyjść z UE. Tak naprawdę UE to stosunkowo młody twór w obecnym kształcie ze wszystkimi krajami i wiadomo, że będzie przechodziła &quot;choroby wieku dziecięcego&quot;, ale poradzi sobie z nimi i przejdzie. Żeby Unia się rozpadła musiało by być co najmniej tak źle jak przed wojną. Z wyjątkiem kilku krzykaczy - oszołomów w stylu Korwina, Eurosceptycy stanowią mniejszość. Oczywiście nie dotyczy to tego forum, ale nie ma co się dziwić. Z reguły &quot;kibice&quot; są silnie związani z narodowcami, często antysemitami. Wszystko by rozwalali jako antysystemowcy. Do tego dochodzi wiek z reguły 18-25 i mamy jednego &quot;nawiedzonego&quot; Adamo broniącego PO ???? , podczas gdy w całym kraju proporcje są 29% na PO i 36% na PiS. Tu na tym forum podejrzewam, że PiS - 40%, Kukiz - 20%, PO - 5%. Obawiam się, że nie ma nawet jednej osoby wspierającej (oby) zjednoczoną Lewicę czy ruchy LGBT. No cóż taki typ osób na tym forum.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Szczerze mówiąc to się za bardzo Panią Merkel nie interesowałem, ale jest chyba 2 kadencję i jej partia wygrała 2 raz więc tak słabej pozycji to ona nie ma.
No taką samą pozycję ma jak nasz Bronek, wybory Bronek o mało też nie wygrał.

Tak naprawdę to JEDYNĄ szansą przeciwstawienia się gospodarce Chin i USA jest zjednoczona Europa.
Kpisz? Jako to jest szansa, jak zjednoczona Europa to jest socjalizm tam gdzie trzeba przeszkodzić przedsiębiorcom i kapitalizm tam gdzie trzeba docisnąć ubogich. Zjednoczona Europa ma 2 drapacze chmur, Rosja ma 7- to jest symbol tego dobrobytu i perspektyw dla kontynentu pod niebieskim sztandarem z gwiazdami.
Wlk. Brytania nie sądzę żeby wyszła bo najbardziej korzysta, ma super dobre warunki przyjęcia o których my mogliśmy tylko marzyć.
Brytyjczycy już zaplanowali referendum, czy wyjść, sondaże pokazują że się niedługo z nimi pożegnamy. A niby na czym korzysta jak biurokraci z Brukseli chcieli upierd olić (dosłownie) Londyńskie City jako finansowe centrum Europy.

nawet Niemcy na rynku globalnym nic by nie znaczył w zderzeniu z USA czy Chinami.
Przecież oni są 2 garniturem świata, więc co mają Niemicy znaczyć jak są małym krajem, stosunkowo zamożnym, ale gospodarczo maleńkim przy Chinach, USA, Indiach itd.
Obawiam się, że nie ma nawet jednej osoby wspierającej (oby) zjednoczoną Lewicę czy ruchy LGBT. No cóż taki typ osób na tym forum.
Nie wiem jaki to skomentować :].
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Nie sadze zeby media i establishment i biznes i ich kukielki typu Cameron pozwolily na wyjscie z UE. Bedzie zmasowana propaganda
Od wtorku wznawiam aktywnosc w UKIP chyba jednak z Brytyjczykami sie latwiej dogadac w polsce nigdy nie bedzie dobrze. Marian Kowalski nie odpisuje od tygodnia na email, korwiniscie kiepsko, zalosnie niski poziom tej polskiej klasy politycznej
Zatem raczej rozpieprze Unie Europejska z zachodu. Troche UKIPowcy zawalili wybory (bo beze mnie) ale pora naprawic bledy, mimo wszystko to dzieki Farage partia wyszla z 2,5 % w 2012 do 28 % w wyborach do parlamentu UE.
Taki sam schemat jak w polsce. Europa podsypala troche owsa ich pupilkom (teraz czolowka Syrizy) zeby gnoic narod, to tak jak z polskimi pacynkami typu Tusk czy Sikorski czy Buzek, LEwandowski i inne talatajstwo a narod az sie gotuje.
Mowia w polskiej telewizji w ogole co grecka ulica mysli o &#39;dealu stulecia&#39;? Podobno ulice plona
Jeszcze troche i UE bedzie spalona i ogien pojdzie ze wszystkich stron, zostana Niemcy i Benelux tak to cala Europa wyjdzie
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Kpisz? Jako to jest szansa, jak zjednoczona Europa to jest socjalizm tam gdzie trzeba przeszkodzić przedsiębiorcom i kapitalizm tam gdzie trzeba docisnąć ubogich.
Jesteś przedsiębiorcą, że się wypowiadasz czy teoretyzujesz ? Ja jestem przedsiębiorcą i na wspólnym rynku zarabiam. Niby jakie socjalistyczne, unijne przeszkody stoją na drodze ? Mnie przeszkadzają, ale wyłącznie polskie socjalistyczne przeszkody np ZUS. Polscy przedsiębiorcy mają całą Europę do dyspozycji, to mało ? Piszesz, że UK może wyjść i jak byś temu kibicował, a pomyślałeś o stekach tysięcy przedsiębiorców i Polaków pracujących na wyspach. Oni by stracili wszystko. Oczywiście można narzekać na cło unijne 3% na wyroby z USA. Ale co mi tam cło 3%, skoro Polska dowaliła 23% VATU. Czasami na tym forum czuję się jak w filmie, zresztą znakomitym &quot;Teoria Spisku&quot;. Większość z was widzi masoński, europejski spisek, wyzysk banków i kapitalistów, niektórzy bronią Brevika więc nic dziwnego, że nie wiesz jak skomentować, że nie ma tu nikogo z lewicy. Najlepiej wg was to odciąć się od reszty świata i żyć jak na Białorusi. Jedna osoba zresztą stąd i Białoruś wychwalała.
Jak byłem mały w czasach PRLu zastanawiałem się jak to możliwe, że niektórzy Amerykanie bronią komunistów w Polsce. Widziałem i stałem w kolejkach po kilka godzin aby kupić ekspres z programem TV na święta, a na szynkę się zapisywało. Było brudno, smętnie i bez wolności. Do głowy mi nie przychodziło, że ktokolwiek na świecie o tym nie wie bo przecież były zdjęcia, opisy. No ale i w USA w tamtych latach były takie fora (wtedy nie internetowe jeszcze) gdzie grupki totalnych idiotów, ignorantów i oszołomów widziały tylko jak U NICH JEST ŹLE (tzn w USA) i gotowi byli chwalić wszystko inne łącznie z ZSRR czy PRL. I dzisiaj my mamy takich oszołomów tutaj - chwalących Brevika czy Białoruś. Jeszcze tylko nie natknąłem się na chwalących &quot;Słońce Narodu&quot; - Wielkiego Przywódce Korei Płn, ale pewno część i tak uważa go za lepszego przywódcę niż Tuska. Szkoda po prostu już słów i czasu.
Jeszcze troche i UE bedzie spalona i ogien pojdzie ze wszystkich stron, zostana Niemcy i Benelux tak to cala Europa wyjdzie
No właśnie, na potwierdzenie moich słów...
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Wiuecie na czym was z dramat narodoqwy polega?
Media wmowily wam (tutaj mniejszosci ale jednak) ze rozszerzenie UE t obylo przychylenie wam nieba, nagroda za solidarnosc i &#39;dolaczenei d orodziny europejskiej&#39;
Tylko jak sie przyjezeec z bliska to ktos zapewnil sobie wasza tania sile robocza do robot ktorych nikt tu nie chce wykonywac (podcieranie dup, zamiatanie, burdele, za minimum) za pieniadze ktore tutaj wszyscy dostaja za to ze po prostu sa no i zebyscie kupowali stare samochody, RTV ogolnie byli takim recyklingiem Europy
Gdybyscie mieli normalnych liderow, dbajacych o interes narodowy a nie judaszy sprzedajacych was za 30 srebrnikow, od pokolen przyzwyczajonych do aportowania jak pieski mocodawcom (Tusk juz od dziadka) to Polska by sie juz dawno liczyla w Europie z wyksztalceniem i inteligencja przecietnego Polaka bo w Europie to sie juz nikomu nie chce robic. Niemcy tylko Buro Buro, Grecy to kompletnie maja w dupie, to samo Hiszpanie, Wlosi, kretacz na krtaczu a i tak Unia ich finansuje
I to z waszych pieniedzy. Tusk w 2012 bez jekniecia w zebach im poniosl 6 mld dolarow a wam mowi ze trzeba kaganiec zaciskac i zakrecac pasa, nie ma na biblioteki glodne dzieci, przychodnie, itd, itp
Teraz zawarto porozumienie z Grecja i nikt nie pomyslal kto za to zaplaci, szukaja frajera. Oczywiscie kolaboracyjny rzad zwany RP bardzo chetnie by im w zebach zaniosl ale problem wybory ida i taki szwindel juz nie przejdzie
USA juz wam przygotowalo podmiane kolejna prowokacja i afera podsluchowa, teraz ma za zadanie wyniesc do wladzy kieszonkowego Napoleona ktory jak tylko dochrapie sie wladzy zacznie sie ujadanie na ruskich bo jestescie narzedziem w szykowanej konfrontacji z Rosja i idziecie na pierwszy ogien
Moze faktycznie lepiej tutaj zostac i poczekac az was zamienia w pustynie, moze za kilkaset lat na tej waszej ziemi zrodzi sie cos konnkretniejszego ale to juz nie za mojego zycia
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wiuecie na czym was z dramat narodoqwy polega?
Media wmowily wam (tutaj mniejszosci ale jednak) ze rozszerzenie UE t obylo przychylenie wam nieba, nagroda za solidarnosc i &#39;dolaczenei d orodziny europejskiej&#39;
Tylko jak sie przyjezeec z bliska to ktos zapewnil sobie wasza tania sile robocza do robot ktorych nikt tu nie chce wykonywac (podcieranie dup, zamiatanie, burdele, za minimum) za pieniadze ktore tutaj wszyscy dostaja za to ze po prostu sa no i zebyscie kupowali stare samochody, RTV ogolnie byli takim recyklingiem Europy
Gdybyscie mieli normalnych liderow, dbajacych o interes narodowy a nie judaszy sprzedajacych was za 30 srebrnikow, od pokolen przyzwyczajonych do aportowania jak pieski mocodawcom (Tusk juz od dziadka) to Polska by sie juz dawno liczyla w Europie z wyksztalceniem i inteligencja przecietnego Polaka bo w Europie to sie juz nikomu nie chce robic. Niemcy tylko Buro Buro, Grecy to kompletnie maja w dupie, to samo Hiszpanie, Wlosi, kretacz na krtaczu a i tak Unia ich finansuje
I to z waszych pieniedzy. Tusk w 2012 bez jekniecia w zebach im poniosl 6 mld dolarow a wam mowi ze trzeba kaganiec zaciskac i zakrecac pasa, nie ma na biblioteki glodne dzieci, przychodnie, itd, itp
Teraz zawarto porozumienie z Grecja i nikt nie pomyslal kto za to zaplaci, szukaja frajera. Oczywiscie kolaboracyjny rzad zwany RP bardzo chetnie by im w zebach zaniosl ale problem wybory ida i taki szwindel juz nie przejdzie
USA juz wam przygotowalo podmiane kolejna prowokacja i afera podsluchowa, teraz ma za zadanie wyniesc do wladzy kieszonkowego Napoleona ktory jak tylko dochrapie sie wladzy zacznie sie ujadanie na ruskich bo jestescie narzedziem w szykowanej konfrontacji z Rosja i idziecie na pierwszy ogien
Moze faktycznie lepiej tutaj zostac i poczekac az was zamienia w pustynie, moze za kilkaset lat na tej waszej ziemi zrodzi sie cos konnkretniejszego ale to juz nie za mojego zycia
A nie pomyślałeś nawet przez chwilę, że taki stan rzeczy zawdzięczamy 45 leciu PRLu ? Tak naprawdę wystartowaliśmy w 1989 r. Wtedy kraj był bankrutem, a KAŻDY kraj Europy Zachodniej wyprzedzał nas na kilkanaście okrążeń. Średnia płaca wynosiła ok 20 dolarów.
Trudno przez 25 lat tak szybko jak byś chciał dogonić Niemcy czy Francję, ale dzisiaj średnia wynosi prawie 1000$, a nawet jak większość z nas zarabia 1500zł to i tak jest 400$, czyli 20 razy więcej niż w 1989r. Ja się z tobą zgadzam, że Polacy są pracowici i inteligentni, ale to też owocuje np. w UK gdzie mnóstwo rodaków zakłada firmy i zarabiają jak Brytyjczycy. To czy ktoś podciera dupy, czy ma wielki biznes na miliony to tylko jego własna droga życiową i pracowitość i nie można zrzucać na rząd. Czy byśmy byli byli w UE czy nie to była by tania siła robocza jak w Chinach czy Bangladeszu. A jeśli być chciał aby nie było taniej siły roboczej to można podnieść minimalną do 3000zł, tylko wtedy masz w ciągu roku bezrobocie na poziomie 30%, bo firmy przeniosą się tam gdzie będzie taniej. Rynek globalny jest nieubłagany.
To nie jest tak, że nas ci źli przywódcy tak prowadzą, tylko mamy zaszłości z 45 lat, które trzeba odrobić. Na jakim poziomie była Francja w 1989r, a na jakim my ? I jak jest obecnie ? Odpowiedz sobie na to pytanie, a zobaczysz, że się bardzo mylisz.
Oczywiście można dyskutować jak przez te 25 lat byliśmy rządzeni, lepiej czy gorzej, ale jeśli mogło być lepiej lub gorzej w wyniku rządzenia to tylko w niewielkim stopniu.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Nie impotencie umysłowy i historyczny. To czy ktoś ma wielki biznes w Polsce zależy tylko i wyłącznie od układów, układzików i znajomości a także tego kim był w poprzednim systemie i jak odnosił się do władzy.
Trzy przykłady pierwsze lepsze z brzegu- najbogatsi Polacy: czarnecki, solorz i kulczyk ( wszyscy celowo z małej litery ): od zawsze a więc już za komuny blisko &quot;władzy&quot; i jej przychylni, dwóch z nich to nawet konfidenci sb-cji za które to sprzedawania dostali pokaźny kawałek tortu po 1989 i ciągłe układy. Nie bredź więc, że do milionowych zysków dochodzi się ciężką pracą.
Kolejny- niejaki świtalski- w młodości skazany za włamania. Twórca i właściciel elektromisu- miejsce pracy wielu sbków i milicjantów.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Niby jakie socjalistyczne, unijne przeszkody stoją na drodze ?
Unijne metody niszczenia przedsiębiorczości kolejno:
- Limity emisji CO2,
- Stysiem dotacji, który uwstecznia innowacyjność,
- Niejasne i wybiorcze przyznawanie dotacji, co daje chwilową przewagę konkurencją, a długofalowo niszczy konkurencję w tej samej branży
- Wprowadzenie prawa, które władzom miast uniemożliwia wydanie odmownej decyzji, dotyczącej budowy supermarketu,
- Staże i pseudo kurs, z których nic nie wynika, a zatrzymuje mobilność młodego człowieka, przez dany okres
W tym temacie:
Andrzejem Sadowski: Fundusze unijne niszczą mechanizm konkurencji rynkowej
Krzysztof Rybiński: Ukrywana prawda o środkach unijnych
Według danych Banku Światowego od przejęcia władzy przez Aleksandra Łukaszenkę w 1995 r. do 2012 r. PKB Białorusi wzrósł o 345 proc., podczas gdy w Polsce o 207 proc.
Ponad 11 proc. wzrostu PKB w 2004 r., 10 proc. w 2006 r., 10,2 proc. w 2008 r. i 7,7 proc. 2010 r. – to nie są wyniki gospodarcze Chin, ale... Białorusi. Były dyrektor kołchozu Aleksander Łukaszenko sprawił, że Białorusini bogacą się prawie dwa razy szybciej niż Polacy.
Wystarczy poczytać, o Białorusi żeby wiedzieć że reżim Łukaszenki to nie tylko fałszowane wybory, ale i sukces gospodarki.
Oczywiście można dyskutować jak przez te 25 lat byliśmy rządzeni, lepiej czy gorzej, ale jeśli mogło być lepiej lub gorzej w wyniku rządzenia to tylko w niewielkim stopniu.
Nieprawda, jak pościsz rower z górki to trochę pojedziesz, niemniej jak zaczniesz pedałować, to pojedziesz szybciej i dalej. Polska to jest PRL plus zachodnie korporacje. Mamy kapitalizm, ale kompradorski.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie impotencie umysłowy i historyczny. To czy ktoś ma wielki biznes w Polsce zależy tylko i wyłącznie od układów, układzików i znajomości a także tego kim był w poprzednim systemie i jak odnosił się do władzy.
Trzy przykłady pierwsze lepsze z brzegu- najbogatsi Polacy: czarnecki, solorz i kulczyk ( wszyscy celowo z małej litery ): od zawsze a więc już za komuny blisko &quot;władzy&quot; i jej przychylni, dwóch z nich to nawet konfidenci sb-cji za które to sprzedawania dostali pokaźny kawałek tortu po 1989 i ciągłe układy. Nie bredź więc, że do milionowych zysków dochodzi się ciężką pracą.
Kolejny- niejaki świtalski- w młodości skazany za włamania. Twórca i właściciel elektromisu- miejsce pracy wielu sbków i milicjantów.
ty masz chyba sam jakiś problem z impotencją skoro tylko tak umiesz obrażać ludzi ???? Współczuję. Chyba można dzisiaj to leczyć...
A teraz odpowiadam: tak zgadzam się, że te nazwiska co podałeś to były powiązania z dawnymi służbami. Wiele mamy takich przykładów. Ale czy znasz tylko te nazwiska ? Rzuciłeś paroma najbardziej znanymi przykładami. Są też inni, którzy swoją ciężką pracą zaistnieli w Europie i na Świecie np. producent okien (nie pamiętam nazwy firmy), który prawie zmonopolizował część USA i atakuje Azję. Wiele mniejszych i większych firm sobie radzi. Kierujesz się spiskowymi stereotypami: Żydzi, Masoni, Geje, Układy i pod to podciągasz całą złożoną rzeczywistość. I żeby nie było, że i ja jestem po 2 stronie oszołomem z kolei politycznej poprawności. W zasadzie wszystko o czym piszesz jest taką półprawdą. Np. hasło: &quot;Żydzi mają media i banki&quot;. Owszem większość z nich jest pochodzenia żydowskiego, ale w ramach tego są tacy, którzy są ateistami, półateistami, wspierają się, nie wspierają, a przede wszystkim większość zaczyna się od 50,01%. Więc to, że ktoś jest pochodzenia żydowskiego może mieć, ale nie musi mieć znaczenia w robieniu interesów, a najczęściej nie ma.
Unijne metody niszczenia przedsiębiorczości kolejno:
- Limity emisji CO2,
- Stysiem dotacji, który uwstecznia innowacyjność,
- Niejasne i wybiorcze przyznawanie dotacji, co daje chwilową przewagę konkurencją, a długofalowo niszczy konkurencję w tej samej branży
- Wprowadzenie prawa, które władzom miast uniemożliwia wydanie odmownej decyzji, dotyczącej budowy supermarketu,
- Staże i pseudo kurs, z których nic nie wynika, a zatrzymuje mobilność młodego człowieka, przez dany okres
I to mają być te wielkie ograniczenia ? Żart ?
- CO2 dotyczy tylko niewielkiej ilości biznesu (mnie nie dotyczy)
- System dotacji... który uwstecznia innowacyjność ? To jakaś totalna bzdura - dzięki właśnie dotacjom jest wiele innowacyjności. Ja np. przytuliłem swojego czasu fajną sumkę z UE i mi to bardzo pomogło i nie uwsteczniło. To bzdura tylko zrodzona w głowie jakiegoś teoretyka - mądrusia. System dotacji ma być niejasny ? Jest chyba najbardziej transparentny jak się da. A że ludzie w 90% nie ogarniają nawet przelewów międzynarodowych to co mówić o dotacjach.
- Supermarkety - pisowska nowomowa. W tej twojej Białorusi nie ma zagranicznych spupermarketów i jest super PKB. Jedź i tam żyj zaopatrując się sklepikach kołochozowych - wtedy na pewno docenisz możliwość wydawania decyzji odmownych przez władze miast co do supermarketów.
- Staże - nie słyszałem żeby były przymusowe, wręcz przeciwnie - zabijają się o nie w dobrych firmach, ale może nie jestem w temacie i stały się przymusowe pod groźbą pistoletu, wtedy faktycznie zatrzymują mobilność młodego człowieka.

Wystarczy poczytać, o Białorusi żeby wiedzieć że reżim Łukaszenki to nie tylko fałszowane wybory, ale i sukces gospodarki.
Nieprawda, jak pościsz rower z górki to trochę pojedziesz, niemniej jak zaczniesz pedałować, to pojedziesz szybciej i dalej. Polska to jest PRL plus zachodnie korporacje. Mamy kapitalizm, ale kompradorski.
1. Po co czytać. Jest blisko. Jedź tam na miesiąc i zobacz tą wspaniałą gospodarkę. Nigdy nie mówiłem, że fałszują wybory. Ludzie tak są otumanieni propagandą, że te wszystkie małe miasteczka, kołchozy, ludzie bez pasji, pomysłu - wierni, mierni i lojalni głosują na Łukaszenkę. Coś jak u nas ci na PiS, przynajmniej te 10 lat wcześniej, za ideologi mocherowej, bo obecnie PiS się bardzo zmienił na korzyść. A jak psioczysz na Łukaszenkę mogą cię zesłać do kompanii karnej w wojsku na 2 lata gdzie cię mogą zabić, albo wychodzisz kaleką. Był taki film na autentycznych faktach, ale jest też mnóstwo innych doniesień stamtąd. Miałem napisać, że by ci to dobrze zrobiło, pobyt w takiej kompanii karnej Ludowego Wojska Białorusi czy jak ich tam zwą, ale za głupotą i ignorancję nie powinno się aż tak karać ludzi.
2. Pewno jak o Białorusi tak i o PRlu tylko czytałeś bo masz te 18-25 lat i gó..no wiesz jak było w PRL. A ja tam żyłem i nazywanie RP PRLbis jest obrażaniem naszego kraju i skrajną ignorancją, ale patrz pkt1 - jedź na Białoruś, odejmij gdzieś z 50% od ich poziomu życia i będziesz miał PRL.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Obecna sytuacja z obwizeniem ten tlustej starej baby po pociagach i pokazywanie na okraglo w TV to propaganda bierutowsko-gierkowska.
Czasem zapuszczam TVP info do snu ale tego sie nie da ogladac. Non stop sypia pomyslami i jaka to gospodarna pani premier.
Pogrzeb Bartoszewskiego - oczywiscie kiedy nie wlacze TV to przemowienie odjebanego Komorowskiego i polowa to kampania wyborcza, jak to kraj zmienil sie na korzysc, wolnosc, kapitalizm, gospodarka rynkowa ytp
Opozycyjne glosy oczywiscie tez sa (mniejszosc) ale jak kogos dopuszczaja to jest to wyjatkowa miernota (Brudzinski) albo lizodup (przydupas Blaszczak). I tak w kolko
A nie ma tego co by powiedzial wprost obecny rzad jest kolaboracyjno-okupacyjny. Za to co zrobil z krajem nalezy mu sie czapa i powtorka Norymbergi. Media promuja tych co sa najwiekszymi przekretasami i ci dziei ktorym jestescie kolonia pokazywani sa jak bohaterowie.
Czemu ja tego nie slysze w telewizji a jak z kimkolwiek rozmawiam to mowi ze &#39;mowie jak jest&#39;??
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
A nie ma tego co by powiedzial wprost obecny rzad jest kolaboracyjno-okupacyjny. Za to co zrobil z krajem nalezy mu sie czapa i powtorka Norymbergi. Media promuja tych co sa najwiekszymi przekretasami i ci dziei ktorym jestescie kolonia pokazywani sa jak bohaterowie. Czemu ja tego nie slysze w telewizji a jak z kimkolwiek rozmawiam to mowi ze &#39;mowie jak jest&#39;??
Logika się kłania. Nie słyszysz bo nikt taki nie jest dopuszczony do głosu przez sterowane media. A co do rządów kolaboracyjno-okupanckich to nikt takich rzeczy głośno nie mówi, bo PO z miejsca zarzuciłoby mu język nienawiści, a wtórowałby temu cały podległy establishment z Tevaenami, Radiami Zet czy Wyborczymi na czele. Po co ktoś ma nadaremnie być przedstawiany w mediach jako oszołom i to jeszcze na pare miesięcy przed najważniejszymi od 1989 r. wyborami? Dla massmediów sprzyjających partii rządzącej to byłaby woda na młyn, żeby ośmieszyć opozycję czy antysystem. Przecież członkom PiSu jest do teraz wypominane, że kiedyś śpiewali &quot;ojczyznę wolną, racz nam wrócić Panie&quot;.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom